• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل المپیاد شیمی

maryam.j

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
المپیاد شیمی!
دانشگاه
خودم امیرکبیر رو دوست دارم:)
رشته دانشگاه
هرچی قسمت شد
پاسخ : بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل المپیاد شیمی

به نقل از farhad007 :
سلام
یه سوال داشتم مگه شما نمیگین بهتره سوالات مرحله های 1تا15 رو کامل بزنید . ولی یه نفر مثل من که اصلا شیمی پیشدانشگاهی رو نخونده چطورمیتونه سوالات اسید باز تعادل و.. دوره های اول رو بزنه ایا منظورتون اینه که من باید شیمی پیش رو هم بخونم.

وتا اون جایی که من حل کردم تا مرحله 8 یا بیشتر این مباحث هست که من اصلا نخونده ام

Kspواسید بازو تعادل و سینتیکو الکترو شیمی و ... لطفا راهنمایی کنید :-s :-< :-< :-s :(
اون سوالها رو حذف کن اگه نخوندی وقتشم کم کن از زمان بدون اونا درصد بگیر!آزمون شبیه سازی باید مطابق امتحان اصلی باشه پس اون دوره های اول خیلی ارزش ندارن!!!

Maria

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
مدال المپیاد
مي خوام المپياد شيمي بخونم

كسي هست كه معلم خصوصي گرفته باشه؟؟؟

اگه كسي هست معرفي كنه(البته با شماره تلفن يا ايميل)

منا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
ریاضی وشیمی
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از GABRIELE :
دو تا از بچه های ما تستاشون رو 100 زدن تشریحی هاشونم مطمئنن که درسته ....خوشا بحالشان

این دو تا از بچه هامون که قبلا گفتم قبول شدن جمعه می رن دوره!!!! ایشالله طلا بیارن!

peyman_mob

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد

به نقل از GABRIELE :
این دو تا از بچه هامون که قبلا گفتم قبول شدن جمعه می رن دوره!!!! ایشالله طلا بیارن!
جمعه که دوره نیست.احتمالا منظور شما اینه مرن تا شنبه ثبت نام کنن.فکر کنم کلاس ها یکشنبه شروع بشه.

منا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
مدال المپیاد
ریاضی وشیمی
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از The Skeptical :
جمعه که دوره نیست.احتمالا منظور شما اینه مرن تا شنبه ثبت نام کنن.فکر کنم کلاس ها یکشنبه شروع بشه.

اره ! می رن ثبت نام! :D

ولی گویا دوره از دهمه! آره؟!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

چه جالب !اما ما از فرزانگان يه نفرو داريم فقط

• لایک
امتیازات: zmaa

pofila

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی D:
دانشگاه
سنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

دوستان مورتیمر بخونید مورتیمر

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

اولاً کتابای تخصصی مال مرحله 3 هست (دوره)، نه مرحله 2...
دوماً خوندن برای مرحله 2 المپیاد خیلی شبیه خوندن برای کنکوره!
سوماً کلاً باید 6 یا 7تا کتابو تموم کنید (مورتیمر، اسکوگ، لوین، کاتن، سولومونز یا کتابای مشابهشون بهمراه کتب درسی) که اکثراً مال دوره هستن... ولی برای مرحله 1 که باید کتابای درسیو مثل شعر حفظیای ادبیات حفظ حفظ باشید!!! D: و برای مرحله 2 هرچی کتاب تست شیمی هستو باید تموم کرده باشید، شیمی عمومیم تسلط کامل... مورتیمرو باید اینقدر خوب مسلط باشید که بتونید بجای دبیر به بچه های سال پایینیتون درس بدید... برای دوره هم باید مسائل کتابای موازیو حل کنید... مثلاً اگه شیمی آلی سولومونزو خوندید و مسأله حل کردید، حالا بریدو مسائل موریسونو حل کنید... مسأله حل کردن خیلی مهمه!!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

من کاملا تایید میکنم..مرحله2 راهش همینه..3 هم یه سری کتاب هست که الان دیدم که تو منابع نبود اما باید خونده بشه..بعده فاینال یه روز میام احتمالا یه تاپیک میزنم در مورد تک تک فصلای کتابا و اهمیتشون و اگه کتابی جاییش زیاد مشکل داره یا مهم نیست یا خفن نکته ایه یا هر چیز مهمی در مورد خود خوندن کتابا..الان وقتش نیست..همین جوری محض استراحت اومدم.

closeman

کاربر فوق‌حرفه‌ای
شهر
مشهد
دانشگاه
ازاد:-&quot;&quot;
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

منم می رم دوم و از اول مهر شروع کردم ،معلم المپادمون که خدایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــش 20ته حرف نداره...
اما نمی دونم چرا اصلا وقت نمی شه!اخه از صبح تا 8 شب هر روز کلاسم البته دیگه دارن تموم می شن امیدوارم تو ماه رمضون بتونم بخونم.امروز کلاس المپادمون تموم شد تا بعد از ماه رمضون
بیشتر مورتیمر و ادکینز و ... کار می کنیم.مبتکران هم بد نیست
ولی شیمی فیزیک خیلی سخته...مخصوصا انتگرال و دیفرانسیل و...(دقت کنید می رم دوم و اینا رو نخوندما!)

bmsn73

کاربر حرفه‌ای

به نقل از closeman :
منم می رم دوم و از اول مهر شروع کردم ،معلم المپادمون که خدایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــش 20ته حرف نداره...
اما نمی دونم چرا اصلا وقت نمی شه!اخه از صبح تا 8 شب هر روز کلاسم البته دیگه دارن تموم می شن امیدوارم تو ماه رمضون بتونم بخونم.امروز کلاس المپادمون تموم شد تا بعد از ماه رمضون
بیشتر مورتیمر و ادکینز و ... کار می کنیم.مبتکران هم بد نیست
ولی شیمی فیزیک خیلی سخته...مخصوصا انتگرال و دیفرانسیل و...(دقت کنید می رم دوم و اینا رو نخوندما!)

اولش سخته، ولی راه میفتی!
موفق باشی! شیمی بهترین انتخابیه که می تونستی بکنی!!

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

کلا خوبه..کار خوبیه..بخونید شیمی بهترین علم دنیاس..

pofila

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی D:
دانشگاه
سنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

اکی برخورد کردم دوباره می گم
بچه ها توروخدا کمک من انتگرال و دیفرانسیل و اینا رو از کجا درس حسابی یاد بگیرم؟

best girl

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
karaj
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی

منم دارم مرم دوم .از اول هم شروع کردم. البته اصلا نمی خواستم که شیمی بخونم.از ائل برای المپیاد ریاضی و فیزیک اسم نموشته بودم وبعد همین طوری شیمی را هم رفتم وازش خوشم اومد.
الان هم مورتیمر و چگونه مسایل شیمی را حل کنیم و کتاب های موضوعی شیمی(انتشارات فاطمی) تست های المپیادهای سال های قبل و.....
نکتهمهم(این کتاب هایی را که گفتم فقط خریدموتو کتابخونه ی اتاقم گذاشتم............همشونم دارن خاک میخورن..........) [-( [-( [-(کتابام دارن :(( :(( :((

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

ما که اونقدر از جون و دل زحمت کشیدیم..تهش شد اون..خدا به دادتون برسه.

RADON

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید فرزانگان
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
نمیخوام دانشگاه برم
رشته دانشگاه
نمیخوام دانشگاه برم

به نقل از Happiest chemist :
ما که اونقدر از جون و دل زحمت کشیدیم..تهش شد اون..خدا به دادتون برسه.

تهش چی شد ؟
شما که برنز گرفتی.درست میگم ؟
خوب.شانس آوردین ! اگه پارسال برنز میگرفتی ، 10% تو کنکور بود.ولی امسال شده 20% یعنی نقره با برنز فرق نداره.
شما حالا برو بیار رتبهی 1000 اونوقت رتبت میشه 250 !!!!!
سینای ما که نقره یک شد ، با اونی که برنز آخر شد هم یکیه !!!!!! :(

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اولا که نقره شدم..دوما نقره خوبی شدم و الان هنوز تو دورمون معلوم نیست نقره1 کیه ولی اول و اخر نقره ها 3٪اختلاف دارن احتمالا.. منم با یکی از طلاهامون حدود1٪ اختلاف رو دارم(البته نمیدونم طلای چندمه) یا کمتر..حالا هر جور دوست داری دلیل بیار و بگو که ما سطحمون پایین بوده و خوش به حالمون با این سهمیه ..یا بخواه که حال بگیری مثلا..ولی بدون برای مایی که خودمون رو در حد طلا میدیدیم و میبینیم سهمیه به هیچ دردی نمیخوره..طلا رو برای کنکور نمیخواستیم..برای راهیابی به دوره جهانی میخواستیم. اگه هدف کنکور بود ریسک المپیاد رو با همه سختیاش قبول نمیکردیم..المپیاد یه عشقه..عشق به یه علم محض و نوع خاصی از زندگی..البته چند وقتیه که شده وسیله برای کنکور..این سهمیه خرابش کرده..
میدونم الان میخوای از کل متن ایراد در بیاری که نه و..بیخیال..این نظر منه..ممکنه غلط باشه.. (;

RADON

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید فرزانگان
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
نمیخوام دانشگاه برم
رشته دانشگاه
نمیخوام دانشگاه برم

اولا که نقره شدم..دوما نقره خوبی شدم و الان هنوز تو دورمون معلوم نیست نقره1 کیه ولی اول و اخر نقره ها 3٪اختلاف دارن احتمالا.. منم با یکی از طلاهامون حدود1٪ اختلاف رو دارم(البته نمیدونم طلای چندمه) یا کمتر..حالا هر جور دوست داری دلیل بیار و بگو که ما سطحمون پایین بوده و خوش به حالمون با این سهمیه ..یا بخواه که حال بگیری مثلا..ولی بدون برای مایی که خودمون رو در حد طلا میدیدیم و میبینیم سهمیه به هیچ دردی نمیخوره..طلا رو برای کنکور نمیخواستیم..برای راهیابی به دوره جهانی میخواستیم. اگه هدف کنکور بود ریسک المپیاد رو با همه سختیاش قبول نمیکردیم..المپیاد یه عشقه..عشق به یه علم محض و نوع خاصی از زندگی..البته چند وقتیه که شده وسیله برای کنکور..این سهمیه خرابش کرده..
میدونم الان میخوای از کل متن ایراد در بیاری که نه و..بیخیال..این نظر منه..ممکنه غلط باشه.. (;

چرا اینجوری برداشت میکنی از حرفام ؟! :O
من نمیخوام سطح تورو پایین بیارم !
فقط گفتم خوش به حالتون ! همین ! [-(

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

آقای منصور رو میفرمایید؟برنز شدند ایشون که...تازه اگه این جوریه منم نقره1 شدم..اینو جدی میگم..حالا هرکی میگه نه بیاد نمره هامونو مقایسه کنیم..نمره نقره بهتر از من نیست..اما اینو کسی نمیتونه ادعا کنه همین جوری چون کسی وای نستاد نمره ها رو جمع کنیم و مقایسه اما من پایه ام ..کسی پیدا شد بیاد رو مو کم کنه..

RADON

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید فرزانگان
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
نمیخوام دانشگاه برم
رشته دانشگاه
نمیخوام دانشگاه برم

آقای منصور رو میفرمایید؟برنز شدند ایشون که...تازه اگه این جوریه منم نقره1 شدم..اینو جدی میگم..حالا هرکی میگه نه بیاد نمره هامونو مقایسه کنیم..نمره نقره بهتر از من نیست..اما اینو کسی نمیتونه ادعا کنه همین جوری چون کسی وای نستاد نمره ها رو جمع کنیم و مقایسه اما من پایه ام ..کسی پیدا شد بیاد رو مو کم کنه..

نمیدونم چرا دعوا داری !

بالا