• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

علامه حلی بهترین مدرسه آسیا

آیا شما قبول دارید که مدرسه علامه حلی تهران بهترین مدرسه آسیاست؟

• بلی

رای‌ها: 136 27.6%
  • خیر

رای‌ها: 246 49.9%
  • نظری ندارم

رای‌ها: 111 22.5%

• رای‌دهندگان
    493
وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
با سلام دوستان.

چند روز پیش وقتی تو ویکیپدیا گشت میزدم یک مطلب جالب دیدم که نظرم رو جلی کرد. اونم مطبی بود در مورد مدرسه علامه حلی.

برخی معتقدند دبیرستان علامه حلی تهران معتبرترین دبیرستان قارهٔ آسیا است

می خوام بپرسم واقعا چقدر از دانش آموزان علامه حلی خودشون صادقانه قبول دارن مدرسشون این جوریه ؟

http://fa.wikipedia.org/wiki/دبیرستان_علامه_حلی

radman

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
پاسخ : علامه حلی بهترین مدرسه آسیا ؟!

من شنیده بودم برترین مدرسه در خاور میانه مدرسه ی علامه حلیه ولی در آسیا فکر نمی کنم این طور باشه.

keyhandokht

کاربر نیمه‌فعال

مگه فرق علامه حلی و فرزانگان (تهران)چقدره و درچیه که علامه حلی بهترینه در خاورمیانه یاآسیا ولی فرزانگان نیست؟
احتمالا امکاناتشون بیشتره نه؟
حالا به این سوال میرسیم که با اینکه هردو تو تهران هستن چرا علامه حلی امکانات بیشتری داره؟
(یکی بگه چرا)

keyhandokht

کاربر نیمه‌فعال

اتفاقا نه
ببین دیوار ساختمون فرزانگان به قدری فجیعه که اگه دستت بهش بخوره میریزه
حالا داخلشوشو با امکاناتشو خودت حدس بزن دیگه

hasangolab

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ترکیبیات علیپور خوندم!
دانشگاه
Massachusetts Institute of Technology
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

هرچی باشه از شهید قدوسی قم که بهتره دارن غذاخوری (6x8) رو بغل دستشویی می سازن، زنگ تفریحش خروسک گرفته، ناظمش (م.ک.پ) رو برم که تا ببینتت برات منفی می ذاره >:(

Turk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
ادبیات!

به نظر من عمرا"

بهترین مدرسه آسیا که هیچ  طبق آخرین اخبار از سایت ویکی پدیا ؛ بهترین مدرسه ی ایران !!! شهید بهشتی ارومیس ( حالا یکم هم فرزانگانش) !

{ قابل توجه این که در سایت مزبور امکان درج مطلب و ویرایش آن وجود دارد } !

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

ببین از بی امکاناتی حرف نزنید تا نگم حیاط مدرسه ری که پارسال با انتقالی اومدم توش دقیقا اندازه یه زمین هند باله
همین
برای تمام راهنمایی ها و دبیرستان ها و پیش دانشگاهیها

دیگه نذارید بقیشو بگم
برید خدا رو شکر کنید یه گگگگالمه.......................

MEHRDAD

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران

آره به نظر من اون باغ وحش بهترینه! از نظر المپیاد و آزمون و ... که حرف نداره. بچه ها هم دارن موفق میشن. مدیریتم که لازم نیس! من سال دیگه میرم اونجا ولی خبراش دستمه(زیاد رفتم)
درباره فرزانگان هم بگم خودشون کم تلاش میکنن. ببخشیدا ولی خوب تقصیر خودتونه! تو اون دیوانه خانه چیزی به نام امکانات معنی نداره. یکی گفته بود فکر کنم ناظم دبیرستانو گذاشتن مدیر حلی 2 امسال.(جمله بندی فوق العاده!)
خداییش ... زد به مدرسه ما! خرابش کرد! 13 سال 13 دوره و چند مدیر جون کندن و از یه مدرسه ای که خاکی بود حیاطش و دانشو آموزا از صبح تا ظهر بی وقفه فوتبال بازی میکردن یه مدرسه ساختن که عالی بود. دانشو آموزاش بعد از 10 سال از حلی یکی ها زدن بالا و تو دبیرستان یه سروگردن بالا تر بودن تا اینکه آقای ش اومد!
تمام معلمایی که سمپادی بودنو داره میریزه بیرون از آموزش پرورش فسیل میاره داستان بگن برامون ما هم بخوابیم! چرت و پرت و پرت و پلا میگن فکر کردن هیچی حالیمون نیست.

اینارو گفتم بگم پسرا تو این شرایط المپیادی میشن و ... و هر کاری میکنن به خاطر زحمات خودشونه نه امکانات و معلمین. اگه شما به این میگین امکانات تحصیلی که ما آخرشیم! الان معلمامون بیشترشون فکر میکنن با بوق طرفن. دبیرستان هم وضعیت بهتری نداره. ولی راهنمایی که ما واقعان خودمون تلاش میکنیم و اگه از دختر ها بهتر باشیم به خاطر خودمونه.

saeed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی کرج
شهر
کرج
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی فناوری اطلاعات

آره! مت هم که اومدیم حلی اون مجری از پشت بلند گو یه چیزایی می گفت ما هم جسارتا هر و کر می خندیدیم!
ببینید موفقیت چند تا عامل داره، لزوما حلی موفق ترین تو آسیا نیست. باید دید این امکانات رو اگه در اختیار یه مدرسه دیگه می گذاشتند اونا موفق تر نبودند؟ اصلا یه دبیرستان ارزش این همه امکانات رو داره؟ چه بسا کشورهای دیگه این امکانات رو تو دانشگاه هاشون می ذارن تا با کامل تر شدن عقل دانش آموزا ار امکانات بهر بیشتر ببرن. البته جسارت نباشه ها.. (;

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

امکانات حدودی موثر هستش. اما نه زیاد. البته به تعریف شما بستگی داره که امکانات به چی بگین.

مهم ترین عامل ها از نظر من این 3 تاست : 1. دانش آموز 2.جو 3.معلم
1. دانش آموز باید خودش سعی و تلاش داشته باشه و واقعا خودش درس بخونه.
2. جو محیط خیلی میتونه مهم باشه. توی مدرسه ای مثل علامه حلی جو طوری هستش که همه تو خط درسخونی هستن. حالا کم و زیاد داره. مدرسه ای مسئله درس خوندن توش فراموش بشه نمیشه کاری کرد.
3. معلم ها هم باید انصاف داشته باشن و واقعا درس بدن و پیگیر باشن. معلم خوب خیلی میتونه توی روحیات و انگیزه افراد تاثیر بزاره.

سیستم آموزشی ما امکانات لازم داره ؟ به نظر من. مدرسه ما کلی امکانات جانبی داره اما ازش استفاده نمیشه. چون نیازی نیست. مگر این که فعالیت اضافی داشته باشی.

اما یک نکته مهم در مورد ایرانی ها نباید فراموش بشه ؛ ایرانی ها باید زور بالا سرشون باشه. ملت راحت طلب و تنبل کاری از پیش نمیبره. باید عذاب و رنج و سختی و شکنجه باشه .

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

من کاملا مخالفم! ما دیگه چه قدر باید تلاش کنیم؟؟! کل روز رو دنبال یه معلم کامپیوتر میگردی آخرشم پیدا نمی کنی!!میگن رفته حلی! اگر هم پیدا کنی یه جوری میپیچونتت! واسه کارگاه علوم چون برناممو با c ++ builder نوشته بودم از معلممون که یه سوال پرسیدم میگه میبخشید در این زمینه نمیتونم کمکی بکنم!! >:( حالا این بخش کوچکی از مشکلات ماست...

Pegah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربردهای آن

keyhandokht جان اگر تهراني كه خب ساختمون دبيرستان اتفاقا اصلا در حال ريختن نيست در مقايسه با خرابه اي كه بچه هاي علامه حلي توشن!
ضمنا، اينو گفتين، يادم افتاد...
ما كه رفته بوديم علامه حلي واسه سمينارشون، پشت بلندگو عرض كردن كه ورود ما رو به بهترين مدرسه ي آسيا و خاور ميانه تبريك مي گن!
خيلي نامرديه!!
مي شه يكي يه بحث در مورد علت جنگ حلي و فرزانگان راه بندازه؟!

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

واقعا می شه مدارس ایران و به خصوص علامه حلی رو بهترین مدارس آسیا دونست! چون اونا مثه ما نمی خوان همه رو دکتر و مهندس کنن و سطح قبل از دانشگاهشون از ما پایین تره! و ما روی دانش آموزامون زیاد تر از اونا سرمایه گذاری می کنیم و امکاناتی بالاتر از اونا رو در بعضی موارد داریم (دارید !) اما حیف که توی دانشگاه هامون .... !
جنگ فرزانگان ها و مدارس پسرونه همیشه بوده و هست و خواهد بود و اصلا هم خوب نیست !!!

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

من فکر میکنم این مشکل سر رو کم کنیه بیشتر! :D چون ما هم میخوایم اثبات کنیم که هیچ دست کمی از بچه های حلی نداریم با وجود تبعیض هایی که مسئولین قائل میشن و امکانات کممون! و اونا هم میخوان بگن که از ما بهترن!
البته پگاه جان، حلی شاید ظاهر ساختمونش خوب نباشه، ولی امکاناتی که ما تو حلی نت دیدیم خیلی بهتر از مال ماست!!

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

یک جمله رو اگر میگین کامل بگین. اگر هم قصد ندارین بگین؛ کلا نگین.
ببینید مدرسه علامه حلی و دانشگاه شریف دو افتخار ویژه ایران هستند. چون از اعتبار فوق العاده ای برخوردار هستند.
البته اگر از نگاه آماری بررسی کنیم ژاپنی ها بالاتر از ما هستند. اگر ما یک مدرسه فوق العاده داشته باشیم اون ها صدها مدرسه ی خوب دارند.

shaghayegh

کاربر فعال

شرمنده ولی هر جمله ای رو نمیشه کامل گفت!!!بابا جونمو از سر راه یا از تو جوب که برنداشتم!
به هر حال ژاپن خیلی از ما جلوتره چه ما بخوایم چه نخوام و مشکل اینجاست که اونا فراز و نشیب اصلا ندارن!!!!ولب ما اینجا هر 4 سال یه بار مدیر عوض می کنیم اونم مدیری با اندیشه های کاملا متفاوت
ببین الان بهترین مثال چینه،2 میلیارد جمعیتن با یک فکر
ما 70 میلیونیم با 70 میلیون طرز تفکر!
پس بحث مدیریت رو کاملا بذار کنار که از این لحاظ اول نیستیم!
بچه ها هم از نظر هوشی در دنیا تکن ولی وقتی بحث فکر کردن و بها دادن به درس و موفقیت میشه می رسیم به یه بی انگیزگی که فقط به خاطر ضعف سیستم آموزشی (و البته بعضی مدارس)به وجود اومده!پس بازم مدارس ایران و نه فقط علامه حلی میرن کنار!
الان دیگه حوصله ندارم بقیه شو توضیح بدم!بعدا انشاءالله میگم!

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

مشکل نمی دونم چیه! به نظر شما کدوم از اینا بهتره! آدم بهترین رو داشته باشه یا تعدادی خوب !؟ همیشه این مشکل مدیریتی و پژوهشی ما ایرانی ها بوده! ایقدر که به قول یکی از دوستان امکانات و توجه وزارت خونه به شریف کمتر از دانشگاه هایی مثه دانشگاه سمنان هستش !! ( شاید آرایه اغراق در این جمله بوده باشه ولی ) مهم اینه که این چیزا توی ذهن ماها هست!! مثال :
مگه شما تیزهوش نیستین !؟! پس با امکانات کم هم باید بتونین اون کاری رو که دیگران با امکانات کافی هم نمی تونن بکنن، انجام بدین!! (حالا بگذریم که هچ امکاناتی وجود نداره!!)
راستی! چرا همیشه ایرانی ها دم از کمبود امکانات می زنن !؟!

جوجه

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 تهران
شهر
کرج . ری. تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه تهران و دانشگاه ع.پ. ایران
رشته دانشگاه
روان شناسي باليني

راستی این حرکت کشورهای آسیای شرقی هم جالبه که دوس ندارن شاخص و آدم استثنایی توشون در بیاد

مثلا یه مستند مشاورمون گذاشته بود
نشون می داد اینا هر چقدر هم که بچه هاشون آی کیو بال باشن جداشون نمی کنن
حتی یکی رو نشون می داد کوچولو بود ولی نابغه خفن(نه مثل ما :D)
اما کنار یه بچه خنگه نشسته که سنش هم خیلی زیاد بود با هم خیلی طبیعی یه درس و می خوندن

اما ما همیشه با استثناها مون پیش رفتیم (مثل همین المپیک)

راستی این که می گن ما باهوش تریم چند تا دلیل یکی براش بهم گفت می نویسم اونایی که یادمه نظرتونو بگید

سبک سنتی و طبیعی زندگی هامون که مخ ها رو بار می آورد(که دیر تر از بقیه شهری و مدن شدیم )
(تو فضای طبیعی نبود رشد بالاتری داره)

این که متخصصان تست دنیاییم (واسه همین تو آزمون هوشایی که می دیم خیلی خوبیم اما تو تشریحی ها خیلی هم بالا نیستیم)

اینکه این آز مونا تک نفره ان (تکی هوشمون بالا اما گروهی گند می زینم )

این ها رو یکیگفته من همشو قبول ندارم شما چی؟؟؟
...

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

شاید اون کشور ها برای هم سطحی و پیدا نشدن مشکلات بعدی (که کمی در سمپاد ایران هم هست!) این کار رو می کنن! تا همه با هم زندگی در احتماع طبیعی رو یاد بگیرن! نه مثل ما که بریم توی اجتماع چهار تا حرف بزنیم که کسی نفهمه، از زندگی سیر بشیم !!
{ البته هر کاری کشور خوبی می کنه لازم نیست روی ما هم جواب بده !! }

نمی دونم چرا ایرانی ها بلد نیستن گروهی کار کنن! حدس هام:
- ایرانی جماعت تنبله! دوست داره توی یه کار گروهی کار رو کمتر انجام بده و بقیه بیشتر کار کنن!!
- ایرانی جماعت می خواد روی پای خودش بایسته!
- ایرانی جماعت ژنتیکن(!) اینطوریه !!

نه !؟

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

ایرانی ها جدا تنبلن، ولی ژنتیکی نیست! :D تربیت این طور بوده، هرکس از زیر کارها در بره و به عهده ی دیگران بندازه موفق تر میشه (البته فقط تو ایران این طوریه!! :D)
ایرانی ها کار گروهی رو درست یاد نگرفتن و میخوان آسون ترین کارها رو تو گروه انجام بدن، ولی بگن که همه ی کارها رو ما کردیم!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا