• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ضریب هوشی بعضی افراد مشهور

• شروع کننده موضوع N.M
  • تاریخ شروع

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID
پاسخ : ضریب هوشی بعضی افراد مشهور

آها تست هوشه یادم اومد:
تست وکسلر، دو رده کودکان (زیر 9 سال) و بزرگسالان (بالای 9 سال) داره و هوش رو در دو معیار هوش عملی و هوش کلامی میسنجه
وکسلر ترکیب چندین تست هوش از جمله ریون هست، کلا در همه زمینه ها سوال می پرسه (برای هوش اخلاقی، منطقی، تصویری و...)

در حال حاضر تست هوش وکسلر معتبر ترین تست هوشه که تا از 40 تا 160 درجه بندی شده، و برای انجامش فقط باید رفت پیش روانشناس

• لایک
امتیازات: HHH

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

خب خاله ی من(روانشناسه :-") هفته ی پیش تست وکسلرُ ازم گرفت بعد نتیجه شد 140 :-"

بعد یه چیزی...
گالیله که مال 500 سال پیش بوده کی اون وسط ضریب هوشیِ ایشونو اندازه گرفته؟بعد چه شکلی؟

>____<

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Farzanegan1
شهر
Mashhad
سال فارغ التحصیلی
1396

به نقل از س.م :
جرج بوش پدر از همه خنگ تره !!!! مطمئنم این گوته اگه میدونست اینقدر باهوشه شاعر نمیشد :D
طفلک حروم شد......!

sayyed jan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای اصفهان
شهر
اصفهان
دانشگاه
دانشگاه شریف++ایشالا
رشته دانشگاه
مکانیک ++بازم ایشالا

سلام.
اطلاعاتتون در مورد ضریب هوشی بوش پسر اشتباهه.
ضریب هوشی این رییس جمهور 91 است.
اینم لینکش.
http://www.mp313.ir/go/?go=http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/4892/5024/44183

suzy

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آبادان

این ازانیشتین هم بیش تره :-\پاسکال: IQ=195

Full_professor

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ح ل ی
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93

بهترین تست هوش عملکرد افراد توی زندگی روزانه و کاری و تحصیلیشونه! یعنی خروجی مهمه نه این اعداد و ارقام!
از نظر من باهوش کسیه که میتونه زندگی خودشو مدیریت کنه و به موفقیت برسه ... حالا میخواد اون چوپان بیسواد باشه که ۲ تا گوسفند رو میرسونه به ۲۰ هزارتا گوسفند! و یا کسی باشه که جایزه نوبل ریاضیات رو میبره!

treederakht

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
تهران
شهر
تهران
رشته دانشگاه
تهران

یک تست هوش با جواب معررفی کنید که ضریب هوشی رو نشون بده

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
عزیزانم خیر سرتون سمپادی هستین ولی مطالعه هاتون در حد صفرهه. اگه یه ذره کتاب می خوندین می فهمیدین که لئوناردو داوینچی فقط نقاش نبوده. نوی خیلی چیزا نابغه بوده ولی مردم اونو فقط به عنوان یه نقاش می شناسن همه هم فقط به خاطر مونالیزه.واقعا که بعدا اسم خودتونو می زارین سمپادی؟؟؟؟ بعدم که می گن سمپاد می خواد حذف شه همتون اه و نالتون در میاد. همش تقصیر شماست. مثل مردم عادی فکر می کنین و چیزایی می گین که مردم عادی می گن بعدم انتظار دارین که مرذم ازتون نپرسن که خب شما چه فرقی با ما دارین و واسه ی این مملکت چی کار کردین.
حتی یکیتونم نمی دونه که داوینچی واقعا کی بوده یا این که شاعر بودن و نویسنده بودن هم هوش می خواد. و اینکه اگه کسی باهوشه دلیلی نداره که بخواد بره ریاضی دان یا فیزیکدان بشه. اتفاقا نویسنده و شاعر معروف بودن توی دنیایی که هیچ کسی کتاب نمی خونه سخت تر از یه دانشمند معروف بودنه.
تازه زودم بهتون بر می خوره فوری میاین دیس میدین؟ بده گفتم بالا جشمتون ابرو؟؟ خب هیچی کتاب نمی خونین ادم اعصابش خورد میشه دیگه. مدرسه ی عادی که بودم به امید ابن اومدم تیزهوشان که چهارتا ادم باحال پیدا شه. اما بعدا فهمیدم که همچین فرقی هم نمی کنن بچه هاشون باهم. ناراحت نشین از حرفایی که می زنم دلم به حال کشورم می سوزه.جایی که سرانه مطالعه روزی دو دقیقه باشه واقعا جای دل سوزی داره اخی.

آخرین ویرایش:

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی

یک تست هوش با جواب معررفی کنید که ضریب هوشی رو نشون بده
تست هوش ریون

شاید برای اکثر ما جالب باشه که بدونیم شخصیت های مشهور و دانشمندانی که گاها در کتب درسی و غیردرسی(ویا از طرق دیگر) با آنها آشنا می شویم دارای چه مقدار از توانایی هوشی(Intelligence Quotient) یا به اختصار IQ هستند.

در ابتدا باید به این موضوع اشاره کنم , افرادی که دارای ضریب هوشی بالاتر از 130 هستند افرادی تیزهوش و آنهایی که دارای IQ بالا تر از 150 هستند را نابغه می نامند

آلبرت اینشتین: IQ=160

آرنولد(بازیگر ترمیناتور): IQ=135

بتهون: IQ=165

فرانکلین: IQ=160

بیل کلینتون(رئیس جمهور اسبق امریکا): IQ=137

بیل گیتس: IQ=160

پاسکال: IQ=195

بابی فیشر: IQ=187

داروین: IQ=165

چارلز دیکنز: IQ=180

آیزنهاور: IQ=122

هگل: IQ=165

گالیله: IQ=185

گری کاسپارف: IQ=190

جرج بوش پدر: IQ=98

جرج بوش پسر: IQ=125

هانس کریستین اندرسون: IQ=145

جیمز وات: IQ=165

کندی: IQ=119

گوته: IQ=210

کپلر: IQ=175

لئوناردو داوینچی: IQ=220

ناپلئون: IQ=145

نیکول کیدمن: IQ=132

شکیرا: IQ=140

شارون استون: IQ=154

اسحاق نیوتون: IQ=190

ولتر: IQ=190
خدا رو شکر ا یه چند تاییشون بیشتر بودم !!! :))
از اونی که ۱۲۲ بود =))=))

EQ چیه؟!چه فرقی با IQداره؟!
IQ همون هوشه است که میگن ولی EQ هوش اجتماعیه یعنی اون عملکردی که فرد میتونه توی موقعیت های مختلف نشون بده . ...
دانشمندا برسی کردن که IQ خوب فقط میتونه ۲۰٪ موفقیت فردو تعیین کنه در صورتی که EQ خوب ۸۰٪ موفقیت فردو تضمین میکنه

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
شاید برای اکثر ما جالب باشه که بدونیم شخصیت های مشهور و دانشمندانی که گاها در کتب درسی و غیردرسی(ویا از طرق دیگر) با آنها آشنا می شویم دارای چه مقدار از توانایی هوشی(Intelligence Quotient) یا به اختصار IQ هستند.

در ابتدا باید به این موضوع اشاره کنم , افرادی که دارای ضریب هوشی بالاتر از 130 هستند افرادی تیزهوش و آنهایی که دارای IQ بالا تر از 150 هستند را نابغه می نامند

آلبرت اینشتین: IQ=160

آرنولد(بازیگر ترمیناتور): IQ=135

بتهون: IQ=165

فرانکلین: IQ=160

بیل کلینتون(رئیس جمهور اسبق امریکا): IQ=137

بیل گیتس: IQ=160

پاسکال: IQ=195

بابی فیشر: IQ=187

داروین: IQ=165

چارلز دیکنز: IQ=180

آیزنهاور: IQ=122

هگل: IQ=165

گالیله: IQ=185

گری کاسپارف: IQ=190

جرج بوش پدر: IQ=98

جرج بوش پسر: IQ=125

هانس کریستین اندرسون: IQ=145

جیمز وات: IQ=165

کندی: IQ=119

گوته: IQ=210

کپلر: IQ=175

لئوناردو داوینچی: IQ=220

ناپلئون: IQ=145

نیکول کیدمن: IQ=132

شکیرا: IQ=140

شارون استون: IQ=154

اسحاق نیوتون: IQ=190

ولتر: IQ=190
خودتون سانتیمتر برداشتید اندازه گرفتید؟ :|

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
فک کنم با کارایی که کردن IQ شون محاسبه شده
صد در صد همینجوریه
ولی الانشم تست آی کیو اینقدر دقیق و قطعی در نمیاد
بعدش اینکه طرف ۴۰۰ سال پیش مرده، نمیشه بر حسب دستاورد ها آی کیو سنجید (مثلا ادیسون که اختراعات بقیه رو به نام خودش ثبت می‌کرده!)
یه چیز دیگه هم اینه که آی کیوی بالای ۱۷۰ مثل نقل و نبات اینجا ریخته در صورتی که آی کیوی دور و بر صد و هفتاد خیلی کمه

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
درسته حرف شما
این اعدادم تقریبین (یکانشون یا 5 یا 0)البته به جز اونایی که در دوران معاصر زنده بودن و میتونستن تست آی کیو بدن:D
ولی الان اگه بخواید آی کیوی خودتون رو تا حد زیادی مشخص کنید می تونید از روانشناس بالینی کمک بگیرید

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
بابا آی کیو یه بخشی از مغز نیستا :| یه معیاره که خودمون تعریفش کردیم. زمان پاسکال این معیار نبوده. هر چیم رو مغزش مطالعات انجام بدیم یا کاراشو با خودمون مقایسه کنیم نمیتونیم بفهمیم اگه بود طبق معیار ما چه ضریب هوشی ای داشت.

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
بابا آی کیو یه بخشی از مغز نیستا :| یه معیاره که خودمون تعریفش کردیم. زمان پاسکال این معیار نبوده. هر چیم رو مغزش مطالعات انجام بدیم یا کاراشو با خودمون مقایسه کنیم نمیتونیم بفهمیم اگه بود طبق معیار ما چه ضریب هوشی ای داشت.
میبینی که تونستن :|
جدا از شوخی حرفت درسته ولی شاید بشه به صورت تقریبی بدست آورد
به هر حال منو تو نه متخصص مغزیم نه روانشناس که بدونیم چطوریهO_o
پ.ن( اینو بگی پاک کنن به شخصه از خجالتت در میام )

آخرین ویرایش:

HEcxcc

بادبان برافراشته (مدیر اصلی‌تر)
نام مرکز سمپاد
مطهری
شهر
برازجان
سال فارغ التحصیلی
1459
:‌)) حس بوش پدر بودن میکنم.

Shirvani

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
1402
عزیزانم خیر سرتون سمپادی هستین ولی مطالعه هاتون در حد صفرهه. اگه یه ذره کتاب می خوندین می فهمیدین که لئوناردو داوینچی فقط نقاش نبوده. نوی خیلی چیزا نابغه بوده ولی مردم اونو فقط به عنوان یه نقاش می شناسن همه هم فقط به خاطر مونالیزه.واقعا که بعدا اسم خودتونو می زارین سمپادی؟؟؟؟ بعدم که می گن سمپاد می خواد حذف شه همتون اه و نالتون در میاد. همش تقصیر شماست. مثل مردم عادی فکر می کنین و چیزایی می گین که مردم عادی می گن بعدم انتظار دارین که مرذم ازتون نپرسن که خب شما چه فرقی با ما دارین و واسه ی این مملکت چی کار کردین.
حتی یکیتونم نمی دونه که داوینچی واقعا کی بوده یا این که شاعر بودن و نویسنده بودن هم هوش می خواد. و اینکه اگه کسی باهوشه دلیلی نداره که بخواد بره ریاضی دان یا فیزیکدان بشه. اتفاقا نویسنده و شاعر معروف بودن توی دنیایی که هیچ کسی کتاب نمی خونه سخت تر از یه دانشمند معروف بودنه.
تازه زودم بهتون بر می خوره فوری میاین دیس میدین؟ بده گفتم بالا جشمتون ابرو؟؟ خب هیچی کتاب نمی خونین ادم اعصابش خورد میشه دیگه. مدرسه ی عادی که بودم به امید ابن اومدم تیزهوشان که چهارتا ادم باحال پیدا شه. اما بعدا فهمیدم که همچین فرقی هم نمی کنن بچه هاشون باهم. ناراحت نشین از حرفایی که می زنم دلم به حال کشورم می سوزه.جایی که سرانه مطالعه روزی دو دقیقه باشه واقعا جای دل سوزی داره اخی.

من هم این مطلب را شنیدم و حتی میگن ایکیو بالای ۲۰۰ داشته

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

M R X

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
0000
کسی که کتاب میخونه همه چی رو میدونه؟ : / چه جالب اولین باره اینو میشنومO_o
آدم هر چی بیشتر کتاب میخونه بیشتر میفهمه که چقدر نمیدونه و در اصل چقدر نادونه
کتاب باعث آگاهی و دانایی بیشتر میشه ولی باعث دانایی و آگاهی مطلق که نمیشه:|
بعدشم کی گفت داوینچی فقط نقاش بوده ؟
و اینکه این انتظاروداشتی باشی فقط بخاطراینکه یه نفر سمپادیه قراره همچیو بدونه واقعا قابل درک نیس:|

hanita.ard

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
99
دانشگاه
قزوین
رشته دانشگاه
شیمی محض

این چه ربطی به مطالعه داره ؟؟درسته داوینچی اناتومیست و زمین شناس و مخترع و ریاضی دان بوده اینا چیزایی ک من میدونم اما این هیچ ربطی نداره به میزان مطالعه شاید کسی شما بهش میگید میزان مطالعش صفره تو زمینه تاریخی خیلی اوکی باشه و اطلاعات داشته باشه دلیلی نمیشه همه ادما به خاطر سمپادی بودنشون توی همه چیز خیلیییی خفن باشن کی گفته ما باید متفاوت تر از بقیه مردم فکر کنیم ماهم مثل همه هستیم و این یه چیز عادیه که توی یه سری چیزا اطلاعات کافی نداشته باشیم وی این دلیل نمیشه شما یه ملت ادمو ببری زیر سوال اینجا هم هستن ادمایی که تو حرفه های مختلف مهارت دارن یکی توی موسیقی یکی تو مباحث علمی یکی تاریخی یکی ریاضی و خیلی های دیگه اما چرا فکر میکنید ما باید همه چیز دان باشیم ما فقط یاد میگیریم توی چیزی که استعداد بیشتری داریم مهارت بیشتری هم پیدا کنیم ولی دلیل نمیشه شما بیاید توهین کنید به این همه ادم
بعدم هرکس مسئول زندگیه خودشه شما اگه خیلی ناراحت بودید بابت اطلاعات نداشتن خلاصه از زندگی داوینچی براشون میگفتید و کارایی ک کردن تا هم به سطح اطلاعات دیگران کمک کنید هم یه کار مفید کرده باشید نه این که اینجا هرچی از دهنتون در میاد بار دیگران کنید
به نظر شما که یه سمپادی هستید و خیلی هم بافهم و درک هستید این رفتار شایسته یه ادم ک اهل مطالعس و باشعورم هست؟؟
خیلی جالبه که فکر میکنید فقط کتاب خوندن و سطح علمی بالا برای سمپادی بودن کافیه ب اینم فکر کنید بهتره رفتار و صحبت کردن و اخلاقتونم سمپادی باشه خانم

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
میبینی که تونستن :|
ببین منبع این اعداد عمدتا اینجا ست فکر میکنم. و اگه بخونی میبینی ضریب هوشی بتمن و فورست گامپ و تونی استارک هم هست. فکر میکنم بیشتر جنبه فان دارن این اعداد. جای معتبری هم نیستن.
پس کسی نتونسته ضریب هوشی داوینچی رو محاسبه کنه :|
جدا از شوخی حرفت درسته ولی شاید بشه به صورت تقریبی بدست آورد
به هر حال منو تو نه متخصص مغزیم نه روانشناس که بدونیم چطوریهO_o
نیازی به تخصص خاصی نیست آخه! آی کیو یه معیاره. معیاری که خودمون تعیین کردیم. بعد چطور مشخص میکنیم که اگه فلانی الان بود طبق این معیار چه وضعی داشت؟ بخشی از مغز نیست که بتونیم با مطالعه رو مغز فرد از دنیا رفته مشخص کنیم!
من خیلی قطعی نمیگم نمیشه. ولی تا وقتی که یه توضیح مناسب نباشه و یه منبع معتبر معرفی نشه، فرض میکنم که دروغه.
پ.ن( اینو بگی پاک کنن به شخصه از خجالتت در میام )
قبلیارو هم من نگفتم پاک کنن. شاخ مجازیم نشو :))

بالا