• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رشتهٔ علوم انسانی در مراکز سمپاد

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار
پاسخ : رشتهٔ علوم انسانی در مراکز سمپاد

به نقل از empress :
بله منم با این رشته موافقم اما اینکه می خواد از بیرون هم جذب کنه... #S-:توی آزمون ورودیشون فقط تاریخ و جغرافی و قرآن و...و تمام درسهای حفظیه آخه چطور می تونن از این درسا تست هوش بسازن مسلما آدمای باهوشی جذب نمی شن...چون نه توی آزمون ورودی راهنمایی قبول
شدن نه ورودی دبیرستان #-o :-<

کابوس ما تویه راهنمایی امتحان تاریخ مون بود!(با اینکه من راهنمایی سمپاد نبودم)
واسه ادبیات تاریخ و اجتماعی تا دلتون بخواد میشه سوال تحلیلی در اورد.به خصوص تاریخ که دیگه ...

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

به نقل از Milad.R :
کابوس ما تویه راهنمایی امتحان تاریخ مون بود!(با اینکه من راهنمایی سمپاد نبودم)
واسه ادبیات تاریخ و اجتماعی تا دلتون بخواد میشه سوال تحلیلی در اورد.به خصوص تاریخ که دیگه ...
من نمی دونم تاریخ شما چه جوری بوده ولی ما تو راهنمایی (سمپاد) ... پدرمون ا دسته سوالای تحلیلی درومـــد #S-:
ینی ورقه های تاریخ بچه ـا دیدنی بود ! همــــش پــــر #S-:
ولی بهـتر از این بود که بشینیم اسم و تاریخ حفظ کــنیم :-?

sk1v

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران

اگه طی چند سال اخیر یک کار درست انجام شده باشه تو سمپاد
همین اضافه کردن رشته انسانی بوده
اصلا بنظر من اگه درست بخوان امتحان بگیرن درسای انسانی شدیدا تحلیلی تر
از درسای ریاضی و تجربیه. چون دروس ریاضی و تجربی سوالاشون عموما
یک جواب بیشتر ندارن اما تو علوم انسانی چند جواب میشه به یک سوال داد
سوال تحلیلی تو علوم انسانی فقط از تاریخ و جامعه شناسی و اینها نیست
تو ادبیات و عربی هم میشه سوال تحلیلی خیلی قشنگ داد

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران

اينا هر كاري مي كنن تا از بين ببرن ~X( از همون سال 87 كه اژه اي رفت اين مسخره بازيا شرو شد آخه هوشو چه به جغرافيا و تاريخ؟

• لایک
امتیازات: DBA

empress

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهـــران
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

.

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از MHSNSR_MASOODI :
اينا هر كاري مي كنن تا از بين ببرن ~X( از همون سال 87 كه اژه اي رفت اين مسخره بازيا شرو شد آخه هوشو چه به جغرافيا و تاريخ؟

هوش ُ چه به جغرافیا و تاریخ ؟

شما می فرمایی اینا برای ِ کسانی که هوش ندارن ِ ؟

اتفاقا به نظر خیلیا یکی از سخت ترین رشته ها انسانیه .اینی که بچه های انسانی موفق نمی شن واسه اینه که اونایی که رشته نمیارن می رن انسانی . اصولن کسی زیاد از رو استعداد انسانی رو انتخاب نمی کنه .

بعدشم چجور هوش میاد به پزشکی که بریم پزشکی بخونیم بشیم یکی + 8000 نفر دکتر بیکار
اونوخ به تاریخ دانی نمی یاد که یه جهان ُ تسخیر کنه . یا یه آدم مهم مملکتی داشته باشیم که سمپادی باشه ؟

خیلی کار ِ درستیه . خوب کردن اضافه کردن .

به نقل از eMpresS :
بله البته که می شه سوال تحلیلی ساخت...
ولی اینا که این جوری سوال نمی دن...
میان چند تا سوال آسون مسخره می دن تا هر کی از در اومد قبول شه!!! #-o
وگرنه من اگه خودم طراح سوال بودم یه سوالای تشریحی تحلیلی می دادم کیف کنن!!! :>

شما از کجا اطلاعات آوردی که سوال آسون می دن ؟

خود من با دبیراشون حرف می زدم می گفتن امتحان نهایی هایی داشتن امسال که دهن آدم باز می مونده .

empress

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهـــران
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از کوییــ ـ ـن :
شما از کجا اطلاعات آوردی که سوال آسون می دن ؟

خود من با دبیراشون حرف می زدم می گفتن امتحان نهایی هایی داشتن امسال که دهن آدم باز می مونده .
سوالای آزمون ورودی رو آموزش پرورش طرح می کنه منم از خیلیا شنیدم که آزمونشون در سطح امتحان کلاسیاشون بوده!
امتحان نهایی هم که دیگه به آسونی معروفه...سوال ریاضیشون:5x-1=4

melika.m.r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیــرســتانِ فرزانگانِ یک
شهر
تــــهران!
دانشگاه
خدا بخواد ، تهران .

آقــا دوســتان! چــرا تــاپیــک بـه ایــن مهمّـی رو 120 روزه ول ـش کــردین!؟ :D
بــه نـظرِ مـن ، تا حـدِّ زیـادی انســانـی تـویِ مــدارسِ سمپــاد ( حـداقـل مـدرسـه یِ مـا ! ) نـادیـده گــرفــته مـی شه ! شـاید دلیـلـش ایــنه کـه بچــه هــا و بــه مــراتــب مســئولیــن ، درکِ درسـتی از مـاهیـتِ رشـتـه هـایِ انـسـانـی نـدارن ! ینـی مثــلا" بـه قـولِ خـودشـون ( جمــله ایــســت کــه عیــنــا" نقــل مـی کـنم ! ) ایـن درسـا یـه سـری درســایِ نمــره بیــارـن. بخــون ، نمــره بگـیر. و خُـب اوصــولا" بچــه هــایِ مــا از درســایی کــه بــا ایــن نگــرش معــرفـی بشــن ُ طبقِ گـفتـه یِ مســئولیــن ، انقــد زیـاد خـوندنـی بـاشن ، زیـاد خـوششـون نمیـاد و اهمّــیتِ چـندانـی هـم بـه درکِ مطـالـب ـشون نمـی دن!
امـا بـه نـظرِ مـن ، دروسِ انســانـی ، مبــاحثــی ـن کــه هــر فــردی بـایـد تویِ زنـدگــیش تـا حـدّی بـاهـاشـون آشــنا بـاشه ُ بـه قـولِ معـلم ِ اجـتمــاعــیمون ، هــرکــسـی نیـاز بـه نگــرشِ انســـانـی داره ! ایــن نگــرش ، درکــی بـه آدم مــیده کــه بیــس و پــایـه اش از همیــن رشـته ـس!
ایــن کــه چــرا از دوم نیــست انســانــی ، خــودش حــالا تـا حــدی بحــث ـش جــدا مـی شـه کــه البــته باز ـم مـربـوط مـی شـه بـه دیـده مســئولیــن... بــه نظــرِ مــن شـایــد عــاقــلانـه بـاشه کــه بــهـتره دوم رو ریـاضــی یـا تجــربــی خــوند کـه بـا یـه پایـه یِ قـوی از عـلومِ پـایـه واردِ ایـن رشـته شـد . امـا ایـن کــه کلا" در حــدِّ یـه کلاسِ 15 نفــره هــم رشـته یِ انســانـی نبــاشـه ، بـه نـظرِ مـن کـاملا" اشــتباه ـه! خُـب مشــاوره ـا ُ توضیــحات بـایـد داده بـشـه ( توســطِ یـه آدمِ دُرُست ! ) بعـد دیگــه انتخــاب بــا خـودِ بچــه ـا بـاشــه !
حیــفِ واقــعــا"! :|

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

جز ديد مسئولاي مدرسه ديد بچه‌هاعم واقعاً بده... حتّي بعضياـَم هستن كه رشته‌هاي انسانيُ دوس دارن، اما نمي‌خوان برن انساني چون "مي‌ري درس مي‌خوني تهش مي‌شي يه معلّم ديگه!!" :|

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

انسانیم مث رشته های دیگه نیاز به تفکر داره.
مثلا همون فلسفه و منطقش .
میدونید چقــــــــــــــــــــــــدر بحث میتونه داشته باشه که جون میده وا3 این مدارس؟
یا مثلا چقدر نظریه میتونه در غالب پژوهش ایجادشه؟
به نظرمن که چیز خوبیه.

melika.m.r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیــرســتانِ فرزانگانِ یک
شهر
تــــهران!
دانشگاه
خدا بخواد ، تهران .

به نقل از نر‌گس :
جز ديد مسئولاي مدرسه ديد بچه‌هاعم واقعاً بده... حتّي بعضياـَم هستن كه رشته‌هاي انسانيُ دوس دارن، اما نمي‌خوان برن انساني چون "مي‌ري درس مي‌خوني تهش مي‌شي يه معلّم ديگه!!" :|
آره نـرگـس... امـا اگــه یـه آدمـی بیــاد بــه زبــونـی کــه بچــه هــا درک کنـــن ، ایــن رشــته یــا حتی همــون معــلم شـدن ُ کـامـل شـرح بــده ، اونوقـت طــرف مـی فهــمـه کــه آیــا ایـن همــون چیــزیــه کــه مــی خواد ، یــا نــه...
بچــه هــایِ مــا نــا آگــاه ـن ، مســئـولیــن ـمون هـم ( بـلا نســبتِ یـک سـری عـزیزان ! ) بــا ایــن مــدل آگــاهــی ، همــون کــاش نـا آگــاه بــودن. والّا...! :-<
میــان راجــبِ یـه مســئـله بـه ایـن مهمّـی ، یـه دیده اولیـه ای بـه جـوونـایِ مـردم مـی دن کـه حـالا 100 تـا روشـن فـکـر ـم بیــاریـم ، نمـی شه دُرُسـت ـش کـرد.! :-<

Intellectuel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
l

دید بچه ها نسبت به انسانی بده دید والدین هم بدتر . من خودم میخوام روانشناسی بخونم به مامانم میگم میخوام برم انسانی میگه برو تجربی روانپزشکی بخون قید انسانی رو بزن :(واقعا به نظرتون چرا ما جهان سومیم چرا اقتصادمون ،ادبیاتمون ،فرهنگمون داره از دست میره برای این که هر چی آدم بی سواد و خنگه براش جا افتاده که باید بره انسانی بخونه یعنی اگر یک روانشناس خوب داشته باشیم نمیتونیم به افکار مردم جهت بدیم جامعمونو سالم کنیم؟اگر یچه های سمپاد بتونن وارد این رشته ها بشن میتونن کلی تغییر ایجاد کنن .الان به نظرتون چرا آمریکا همش بچه های ریاضی و تجربیو حمایت میکنه چون اونا هم میدونن برای پیشرفت باید روی مغز مردم کار کرد دانشجوهایی که از اینجا میگیرن هم کارای فنیشونو انجام میدن سیاست و ذهن و اقتصاد که مهمه دست خودشون باشه که بقیه سر از کاراشون در نیارن حالا ما چی؟سر هر چهارراهمون یه دکتره.

Intelligenz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
مشهد

واقعا فرهنگه اشتباهیه خیلی از کساییکه به اجبار تو تیزهوشان میرن ریاضی و تجربی ممکنه اگه میرفتن انسانی بیشتر موفق بودن و این واقعا بده

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

در اين كه نسبت به رشته ي انساني كم لطفي ميشه شكي نيست و خوبه اون هايي كه علاقه دارن همين رشته رو دنبال كنن اما من اين رو باور دارم كه وقتي توي جو رشته ي انساني قرار مي گيري نا خوداگاه افكارت جهت ميگيره . ازاديه انديشه از ادم گرفته ميشه . من ترجيح ميدم كه علي رقم علاقه ي فوق العاده شديدي كه به اين رشته دارم اون رو به عنوان يه مسئله ي جانبي پيگيري كنم و اون چيز هايي كه ياد مي گيرم رو فقط براي خودم و به عنوان عقايد خودم و در زندگيه خودم پياده كنم .
براي پيشرفت ايران به روشنفكرايي نياز داريم كه با ديد باز به جامعه و اقتصاد و سياست نگاه كنن نه كسايي كه بين مطالبي كه از توي كتاب هاي درسي شون خوندن غرق شدن !
در كل منظورم اين بود كه الان انساني خوندن چيزي جز محصور كردن افكار نيست . (اين فقط نظر شخصي منه ها سوء تفاهم نشه ... :-")

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

:-<
نمیشه حداقل داغ دلم رو تازه نکنین؟...
پارسال گفتن کیا میخوان برن انسانی...30 نفر بودیم...
اما....
بیخیال...
یاد گرفتم تو این مملکت اعتراض نکنم...چیزی که عوض نمیشه...

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از گاو عاشق :
:-<
نمیشه حداقل داغ دلم رو تازه نکنین؟...
پارسال گفتن کیا میخوان برن انسانی...30 نفر بودیم...
اما....
بیخیال...
یاد گرفتم تو این مملکت اعتراض نکنم...چیزی که عوض نمیشه...
شما فقط گفتین 30 نفربودین ... من 8 ماه کامل (از بهمن 89 تا شهریور 90) دنبالش بودم ... ولی راست می گین فایده ای نداره !

به نقل از ساقي :
در اين كه نسبت به رشته ي انساني كم لطفي ميشه شكي نيست و خوبه اون هايي كه علاقه دارن همين رشته رو دنبال كنن اما من اين رو باور دارم كه وقتي توي جو رشته ي انساني قرار مي گيري نا خوداگاه افكارت جهت ميگيره . ازاديه انديشه از ادم گرفته ميشه . من ترجيح ميدم كه علي رقم علاقه ي فوق العاده شديدي كه به اين رشته دارم اون رو به عنوان يه مسئله ي جانبي پيگيري كنم و اون چيز هايي كه ياد مي گيرم رو فقط براي خودم و به عنوان عقايد خودم و در زندگيه خودم پياده كنم .
براي پيشرفت ايران به روشنفكرايي نياز داريم كه با ديد باز به جامعه و اقتصاد و سياست نگاه كنن نه كسايي كه بين مطالبي كه از توي كتاب هاي درسي شون خوندن غرق شدن !
در كل منظورم اين بود كه الان انساني خوندن چيزي جز محصور كردن افكار نيست . (اين فقط نظر شخصي منه ها سوء تفاهم نشه ... :-")
حالا نظر شخصیه ولی فکر می کنم این به خود شخص ارتباط داره که اطلاعاتشو در حد کتابای درسی نگه داره یا فراتر از اونا اطلاعات داشته باشه ... در این صورت دیگه فکرش محصور که نمیشه باز ترم میشه ...

Delaram95

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

من به شخصه رشته ام ریاضیه و هیچ تصمیمی برای تغییرش ندارم، چون عاشق ریاضیم.
اما به نظر من انسانی از همه ی رشته ها مشکل تره و در حال حاضر برای جامعه ی ما مهم تر.
چرا که علوم انسانی نیاز به تفکر بیش تر از رشته های دیگه داره.
و اینکه جامعه ی ما به افرادی نیاز داره که درست نیاز روحی اون رو پاسخ گو باشن، اما در حال حاضر این خلا جامعه ی ماست.
ما در کنار یه مخ مهندسی و یه مخ پزشکی، به یه مخ جامعه شناسی و یا یه فیلسوف، ... نیازم داریم که خیلی مسائل رو روشن کنه.
من متاسفم برای این مسئله.
واقعا متاسفم.

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از Miss Deli :
من به شخصه رشته ام ریاضیه و هیچ تصمیمی برای تغییرش ندارم، چون عاشق ریاضیم.
اما به نظر من انسانی از همه ی رشته ها مشکل تره و در حال حاضر برای جامعه ی ما مهم تر.
چرا که علوم انسانی نیاز به تفکر بیش تر از رشته های دیگه داره.
و اینکه جامعه ی ما به افرادی نیاز داره که درست نیاز روحی اون رو پاسخ گو باشن، اما در حال حاضر این خلا جامعه ی ماست.
ما در کنار یه مخ مهندسی و یه مخ پزشکی، به یه مخ جامعه شناسی و یا یه فیلسوف، ... نیازم داریم که خیلی مسائل رو روشن کنه.
من متاسفم برای این مسئله.
واقعا متاسفم.
خب حرف همه ی ما همینه ! ولی کو گوش شنوا ؟ [-(

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

انتظار ندارین که گوش شنوا بیاد این تاپیک رو بخونه، دارین؟ :D
دو نوع گوش شنوا داریم: یکی خانواده ها هستن که فرهنگ انسانی خوندن رو جا میندازن (با مثل الان باهاش مبارزه می کنن) و تا حد کمی میتونن کنترل کنن کی بره انسانی
یکی آموزش و پرورش، که محتواش رو کنترل می کنه (و این رو نمیشه زیاد کاری کرد، اما مطالعه که فقط درس نیست) و اگه تقاضا زیاد باشه مشکلی با خوندن انسانی وجود نخواهد داشت
این وسط کسایی که انسانی میخونن باید رو اولی تاثیر بزارن، اولی رو دومی تاثیر میزاره، خود دانش آموز هم باید کیفیت تحصیلش رو در حد خودش ببره بالا

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

به نقل از GCD :
انتظار ندارین که گوش شنوا بیاد این تاپیک رو بخونه، دارین؟ :D
دو نوع گوش شنوا داریم: یکی خانواده ها هستن که فرهنگ انسانی خوندن رو جا میندازن (با مثل الان باهاش مبارزه می کنن) و تا حد کمی میتونن کنترل کنن کی بره انسانی
یکی آموزش و پرورش، که محتواش رو کنترل می کنه (و این رو نمیشه زیاد کاری کرد، اما مطالعه که فقط درس نیست) و اگه تقاضا زیاد باشه مشکلی با خوندن انسانی وجود نخواهد داشت
این وسط کسایی که انسانی میخونن باید رو اولی تاثیر بزارن، اولی رو دومی تاثیر میزاره، خود دانش آموز هم باید کیفیت تحصیلش رو در حد خودش ببره بالا
نه ! ولی یه موقعی یه گوشایی بود که می تونست بشنوه ولی خودشو زد به نشنیدن ، منظورم با اونا بود !
در مورد اولیش که باید بگم تقریبا داره درست میشه دیگه ولی اینکه مرحله ی دوم کی اتفاق بیفته خدا می دونه !

بالا