• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مراکز سمپاد تازه تاسیس، سمپاد روبه نابودی ؟

• شروع کننده موضوع Nz
  • تاریخ شروع

Intellectuel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
l
پاسخ : مراکز سمپاد تازه تاسیس، سمپاد روبه نابودی ؟

این فرازنگان 5 رو که میگن مشهد زده 120 تا ورودی گرفته امسال فرز 4و3 80 تا فکر کنم 1.2 هم 40 تا
یعنی این قدر ما تیزهوش داریم ؟

hossein33

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز زیست دوره 16

دیگه بابا بچه های حلی 4 و حلی 2 و فرزانگان شیش و اینا چرا اعتراض میکنن؟؟؟؟؟
بابا اگه مدارسو زیاد نمیکردن که شما سمپادی نبودین
سعی کنین خوب بودن خودتونو تو عمل نشون بدین

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

حسین راست میگه!

باو هرچی مدرسه بوده زدن! کلا با فرق گذاشتن مخالفن و به مساوات اعتقاد دارن!

باز خدارو شکر ما تقریبا آخرین نسل سمپادیمو حلی! ولی دلم برا سال پایینی هامون میسوزه! و مدرسه ای که کلی از زندگیم در اون بودم!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

در باب تایید سخنان دو تن از حلی های واقعی :-"(صدرا و حسین)
ببینید دقیقا یادمه زمانی ک ما(یعنی هم ما بچه های حلی دو هم حلی 1 ها)وا3 راهنمایی امتحان دادیم 2 تا راهنمایی بیشتر نبود...سال بعدش راهنمایی های دیگه ب نام طلایه داران زده شد و توی ورودیها هم اون تقلب و نمیدونم اشتباه بودن سوالا و اینا اگه یادتون باشه پیش اومد :)
برای ورود ب دبیرستان هم فکر کنم زمان ما این عدد دو شد 3...یعنی حلی 2 و 3 اضافه شدن(باز من خودم حلی 2 رو قبول ندارم ولی واقعا حلی3 مدرسه ی خیلی خوبی هست)...
سال بعدش شروع شد ک نمیدونم حلی 4 و 5 و 6 و بعدش هم تا 10 :|
خوشحالم ک آخرین نسل حلی واقعی هستم #S-: x:

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

ميدونيد چيه؟سال ديگه اين بچه هاىفرز٩وحلى ١١هم ميان اينجا ميگن چه وضعشه و سمپاد رو بامدارسى كه امسال(يعنى سال ديگه)زدن نابود كردن و اينا :|

منم هم ناراحت و هم خوشحالم كه اخرين ورودى دكتر اژه اى بودم [-(

pari delroba

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
منگولستان
رشته دانشگاه
بوق شناسی

من یکیو میشناختم که به خنگی ش ایمان داشتم همیشه اخرین نمره کلاس(دبستان) مال اون بود امسال در کمال تعجب دیدم همکلاسیمه
اصن دیگه تیزهوشان اون تیزهوشان قبل نیست خداییش تو کلاس خودمون چن نفر واقعا تیزهوشن؟

همه اینا هم بخاطر اینه که میخوان تیزهوشانو تضعیف کن تا کم کم برش دارن که همه بچه ها در یک سطح اموزش ببینن شنیدین که میخوان معلمای ممتازو بین تمام مدارس یکسان پخش کنن؟
یعنی ما احمق بودیم که اینهمه درس خوندیم
یه جایی خوندم دلیل منطقی شونم اینه که اینجوری بچه هایی که تیزهوشان نیستن افسرده میشن اخه اینم شد دلیل که کل سمپادو بردارن؟

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

بالاخره گندش اون بالا ها درمیاد
اصل قانون اساسی که آموزش تا دیپلم باید رایگان باشه رو دارن زیرآبی میرن
سمپاد هست و بزرگ میشه چون منبع درآمد خوبیه
سازمان مدارس نیمه دولتی با آزمون ورودی
سمناو!
ولی یکچیزی,درسته حیثیت سمپاد زیر سوال رفته ولی سمپاد اگر برنامه خوب تحصیلی برای بچه هاش بذارن کار خودش رو میکنه
خروجی.خودش رو داره
الان نبود برنامه مناسب درسی و گزینشی از افزایش مدارس مهم تره

heghaaf

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان پـنج
شهر
تهران
رشته دانشگاه
معماری

تومدارس نمونه دولتی هم یه مدرسه فرزانگان و یه علامه حلی هست ولی اونا هیچ ربطی به سمپادنداره فقط نمونه دولتیه!

درسته ! و به همین دلیل مدرسه ما که مثلا فرزانگان 5 هست با اسم "شایستگان" شناخته میشه...چرا؟ چون تو منطقه مدرسه ای با این اسم هست...وما علنن دیگه شایستگانیم نه فرزانگان... :-<

meme.rrr2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای ادبی دوره‌ی بیست‌ونه

به نقل از h@dis :
تومدارس نمونه دولتی هم یه مدرسه فرزانگان و یه علامه حلی هست ولی اونا هیچ ربطی به سمپادنداره فقط نمونه دولتیه!

درسته ! و به همین دلیل مدرسه ما که مثلا فرزانگان 5 هست با اسم "شایستگان" شناخته میشه...چرا؟ چون تو منطقه مدرسه ای با این اسم هست...وما علنن دیگه شایستگانیم نه فرزانگان... :-<
شما منطقه 18 هستین ... نه ؟؟؟!
اره دیگه دبیرستان فرزانگان دارین .. بعد شما شدین شایستگان ! دیگه فرزانگان هم نیستین (دو ساعت داشتم با یکی دعوا می کردم که شما فرزانگانین ولی اون می گفت شایستگانین ! (:|)

الهام1375

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
شیمی میخوندم.
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

دقیقا یادمه وقتی آزمون تیزهوشان دادیم تیزهوشان یه اسم و رسم خاصی داشت که از توی هر کلاس دبستان شاید دو یا سه نفر اونم از مدارس خوب دبستان قبول میشدن خودم یادم از کلاس ما 6 نفر قبول شدیم و با هزار امید و آرزو آمدیم سمپاد ! (آخرین ورودی دکتر اژه ای بودیم ) الان توی دبیرستان همه دوستان وآشنایان از دختر
دوست مامان گرفته تا بچه تنبلای دبستان همه کس هایی که می شناختیم و نمی شناختیم در مدرسه هستن! بعد چیز جالب اینه ظرفیت رو بردن بالا ولی امکانات قبلی هست و مثلا یه مدرسه عادی تو شهر ما (یه مدرسه است) امکانات هوشمند داره معلم هم داره بعد ما مثلا تیزهوشیبم در حد یه مدرسه عادی امکانات داریم! :Oولی خلاصه روز اول دبیرستان خیلی دیدنی بود کلا علامت تعجب شده بودم وقتی دیدم همه هستن! :rolleyes: :rolleyes:ای خدااااا :|

H.E

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان ۱|فـرزانگان 3
شهر
ـتهران
دانشگاه
دانشـگاه تهــران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایــشی

پستای اول تاپیکو نگاه کردم..یاده اون موقع افتادم...
که رئیس جدید سازمان تو اون زمان (ا.اعتمادی)اومده بود مدرسه مون...
بعدش یه مقاله نوشته بودم برای مجله...گفتن این چاپ شه دره مدرسه تخته میشه :D
چه قدر اون روز با بچه ها حرف زده بودیم که بتونیم برای این اتفاقات یه دلیل خوب پیدا کنیم..
اخرش این شد که در جواب این سوال که مگه سمپاد ایس پکه که هی شعبه میزنید ؟..جواب اره بهمون دادن...
واقعا همینه..اون موقع این حرف خنده دار بود..
ولی از وقتی فرزانگان 2..شد 3...همه چیز زیر سوال رفت....
اگه واقعا "تیزهوش" بودن..همون سال ازمون رو قبول میشدن..برای دبیرستان..نه این که به خاطر بالا رفتن ظرفیت وارد این سیستم شن...
که اینجور هرج و مرج ایجاد شه..
مگه ما چه قدر نیرو و دبیر خوب داریم که با سمپاد اشنا باشن ؟!
به قوله یکی از دبیرای قدیمی حلی "سمپادی وجود نداره..ما هممون تو یه توهمیم"..!ولی خوب...سمپادی هنوز هست...

heghaaf

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان پـنج
شهر
تهران
رشته دانشگاه
معماری

به نقل از m3$|-|k@t :
شما منطقه 18 هستین ... نه ؟؟؟!
اره دیگه دبیرستان فرزانگان دارین .. بعد شما شدین شایستگان ! دیگه فرزانگان هم نیستین (دو ساعت داشتم با یکی دعوا می کردم که شما فرزانگانین ولی اون می گفت شایستگانین ! (:|)
درواقع بین مدارس سمپاد همون فرزانگان5 هستیم ولی تو منطقه با اسم شایستگان شناخته میشیم...!!!

soofy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و ادبی فعالیت می کردم یه زمانی
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

من راهنماییمو سمپاد نبودم . سال ما هنوز 1 دبیرستان فرزانگان داشت اصفهان.بعد به جز راهنمایی های سمپاد که کلا میومدن فقط 20 نفر از بیرون می گرفتن.یعنی تو آزمون تیزهوشان فقط 20 نفر قبول می شدن. بعد معلما به ما ها که تازه وارد بودیم می گفتن شما ها واقعا باهوشین و از این حرفا ... حالا کاری نداریم ولی مثلا ما که باهوش بودیم و فرزانگان 1 بودیم چه گلی واقعا به سرمون زدن؟ الان برا فرزانگان 2 دارن بیشتر کار میکنن هم جو مدرسه اش بهتره. واقعا یه سری تیزهوشو یه جا جمع کردن خیلی هنره؟

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

بچه ها 1 چیزی ُ میخوام به همتون بگم...
ما همش داریم میگیم سمپاد این جوری شده،اونجوری شده ولی خودمون هم داریم باعث این کارها میشیم تا حدودی...
یعنی ببینید نسل ما(اونایی که با من همسن ان یا بزرگ تر حتی)،تقریبا جزو ِ آخرین نسل ِ سمپاد بود که افرادی که درست انتخاب شدن اومدن تو راهنمایی و دبیرستان فرزانگان یک تهران...
ولی خداییش ما چیکار کردیم وا3 سمپاد؟!یعنی چه موفقیت هایی داشتیم که خیلی به چشم میاد؟!!!بچه های نسل های قبل از ما ، بچه هایی بودن که سمپاد ُ روی پا نگه داشتن . یعنی اگه یکم کم کاری میکردن و نمیتونستن اسم سمپاد ُ بزرگ جلوه بدن خیلی زود سمپاد از بین میرفت و کسی چمیدونه شاید این بساط ِ 11-12 تا حلی ُفرزانگان ُ اون موقع اجرا میکردن...
اما این بچه ها بودن که مانع شدن...
منظورم این نیس که همش تقصیر ماست ، اما اعتقاد دارم ما هم مقصر نیستیم.
مثلا فرض کنید پیش های ما اگه مثلا تو هر رشته 5-6تا رتبه کنکور زیر 20 داشتن ،تو هر رشته المپیاد حداقل یه دونه مدال آور داشتیم،تو مسابقه های خوارزمی ُ اینا جزو رتبه های برتر بودیم ،اونوقت مدرسه هم تمام تلاششو میکرد تا برای نسل بعد (یعنی مثلا سوم های ما)امکانات بهتر ُ بیشتری آمــــاده کنه...
و اگه این اتفاق ها میفتاد قول میدم خیلی راحت تر میشد جلوی این افزایش تعداد ِ مراکز رو گرفت !و افراد ِ کله گــُــنده ای هم پیدا میشدن تا مخالف این کار باشن!
حتی هنوز هم به نظرم میشه 1 کارایی کرد ، ولی ما همه متاسفانه چون "زیادی ِ مراکز" دلیلی ِ وا3 پسرفتمون شده (خودمون این جوری فکر میکنیم)خودمون تلاشی برای "بــهــتــر" شدن نمیکنیم...
حداقل سعی کنیم اُبــُــهــَـــت ِ فرزانگان و حلی های 1و2و حتی 3 رو حفظ کنیم ...

×دلیل ویرایش: درست شدن اشتباهات تایپی!

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Farnoosh_H :
بچه ها 1 چیزی ُ میخوام به همتون بگم...
ما همش داریم میگیم سمپاد این جوری شده،اونجوری شده ولی خودمون هم داریم باعث این کارها میشیم تا حدودی...
یعنی ببینید نسل ما(اونایی که با من همسن ان یا بزرگ تر حتی)،تقریبا جزو ِ آخرین نسل ِ سمپاد بود که افرادی که درست انتخاب شدن اومدن تو راهنمایی و دبیرستان فرزانگان یک تهران...
ولی خداییش ما چیکار کردیم وا3 سمپاد؟!یعنی چه موفقیت هایی داشتیم که خیلی به چشم میاد؟!!!بچه های نسل های قبل از ما ، بچه هایی بودن که سمپاد ُ روی پا نگه داشتن . یعنی اگه یکم کم کاری میکردن و نمیتونستن اسم سمپاد ُ بزرگ جلوه بدن خیلی زود سمپاد از بین میرفت و کسی چمیدونه شاید این بساط ِ 11-12 تا حلی ُفرزانگان ُ اون موقع اجرا میکردن...
اما این بچه ها بودن که مانع شدن...
منظورم این نیس که همش تقصیر ماست ، اما اعتقاد دارم ما هم مقصر نیستیم.
مثلا فرض کنید پیش های ما اگه مثلا تو هر رشته 5-6تا رتبه کنکور زیر 20 داشتن ،تو هر رشته المپیاد حداقل یه دونه مدال آور داشتیم،تو مسابقه های خوارزمی ُ اینا جزو رتبه های برتر بودیم ،اونوقت مدرسه هم تمام تلاششو میکرد تا برای نسل بعد (یعنی مثلا سوم های ما)امکانات بهتر ُ بیشتری آمــــاده کنه...
و اگه این اتفاق ها میفتاد قول میدم خیلی راحت تر میشد جلوی این افزایش تعداد ِ مراکز رو گرفت !و افراد ِ کله گــُــنده ای هم پیدا میشدن تا مخالف این کار باشن!
حتی هنوز هم به نظرم میشه 1 کارایی کرد ، ولی ما همه متاسفانه چون "زیادی ِ مراکز" دلیلی ِ وا3 پسرفتمون شده (خودمون این جوری فکر میکنیم)خودمون تلاشی برای "بــهــتــر" شدن نمیکنیم...
حداقل سعی کنیم اُبــُــهــَـــت ِ فرزانگان و حلی های 1و2و حتی 3 رو حفظ کنیم ...

×دلیل ویرایش: درست شدن اشتباهات تایپی!

درسته همه حرفتو قبول دارم
ولی شماهایی که تومدارس قدیمی درس میخونید منظورم مدارسیه که تازه تاسیس نشده باید بهون راه رو نشون بدید باید بهون اتحاد و متحد بودن رو یاد بدید به نظرم ماها اصلا متحد نیستیم! باید یاد بگیریم که با تمام کم و کاستی ها بسازیم و باز هم اتحادمونو حفظ کنیم!
خیلی از ماهایی که توی مدارس تازه تاسیس درس میخونیم حتی اسم حلقه اتحاد هم نشنیدن ولی ماهایی هم که شنیدیم نمیدونیم چیه و چجوریه و ... . شماهایی که از دانش آموزان سابق سمپادید باید بهمون یاد بدید
ماهم میخوایم پیشرفت کنیم . هیچکدوممون از پیشرفت بدمون نمیاد . خیلیامون هم همه تلاشمونو میکنم!

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

نمیدونم واقعا نابودی سمپاد(ممپادودپج!!) به مراکز تازه تاسیس ربط داره/نداره
ولی اینو میدونم ک سمپاد فقط با این چیزا نابود نمیشه
نشستیم به هم دیگه گیر میدیم که آره حلی 3 فلانه فرز 2 اونجوریه...
اینارو چی میگید!!؟ :-< :
11111111.jpg

...
انقد تو این صحبتا موندیم نتیجش همین شد :-<

farnoosh hashemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان یـک
شهر
تــهــران
مدال المپیاد
مرحله دوم 24 امین المپیاد کامپیوتر -ناکامی در مرحله۳
دانشگاه
صنعتی شریف

به نقل از PanterA :
نمیدونم واقعا نابودی سمپاد(ممپادودپج!!) به مراکز تازه تاسیس ربط داره/نداره
ولی اینو میدونم ک سمپاد فقط با این چیزا نابود نمیشه
نشستیم به هم دیگه گیر میدیم که آره حلی 3 فلانه فرز 2 اونجوریه...
اینارو چی میگید!!؟ :-< :
11111111.jpg

...
انقد تو این صحبتا موندیم نتیجش همین شد :-<
فقط صرفا داشتیم بحث میکردیم همین...
اینو دیده بودم قبلا!تاسف باره... :|
ولی اینو میدونم هرکسی ، هر کاری که به نظرش "باید" بکنرو میکنه...شاید یه اتحاد بزرگ وجود نداشته باشه وا3 جلوگیری این جور چیزا اما هر کسی ،تنها، داره سعی میکنه مقابله کنه... :|

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از Farnoosh_H :
فقط صرفا داشتیم بحث میکردیم همین...
اینو دیده بودم قبلا!تاسف باره... :|
ولی اینو میدونم هرکسی ، هر کاری که به نظرش "باید" بکنرو میکنه...شاید یه اتحاد بزرگ وجود نداشته باشه وا3 جلوگیری این جور چیزا اما هر کسی ،تنها، داره سعی میکنه مقابله کنه... :|
اوهوم
ولی آخه تنهایی فایده ای نداره :-<
الان هر کس ساز خودشو میزنه :(

baroon

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
یه زمانی فرزانگان تهران بودم!
شهر
تهران
دانشگاه
ولیعصر
رشته دانشگاه
معماری

قضیه اینه که وقتی تعداد ریاد میشه سطح بچه ها میاد پایین.دیگه برترین ها نیستن.سطح اونا که پایین به مرور زمان مجبور میشن سطح اموزشو بیارن پایین(اتفاقی کع تا حدودی الان افتاده)سطح که بیاد پایین اولا با بقیه جاها فرق نداره دیگه بعدشم اونایی که استعاد برتر بودن استعدادشون تلف میشه در واقع هدف اصلی تاسیس این سازمان محقق نمیشه.وگرنه بحث بخل یا حسادت نیس که بگیم فقط مال بعضیا باشه!

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از عبور :
قضیه اینه که وقتی تعداد ریاد میشه سطح بچه ها میاد پایین.دیگه برترین ها نیستن.سطح اونا که پایین به مرور زمان مجبور میشن سطح اموزشو بیارن پایین(اتفاقی کع تا حدودی الان افتاده)سطح که بیاد پایین اولا با بقیه جاها فرق نداره دیگه بعدشم اونایی که استعاد برتر بودن استعدادشون تلف میشه در واقع هدف اصلی تاسیس این سازمان محقق نمیشه.وگرنه بحث بخل یا حسادت نیس که بگیم فقط مال بعضیا باشه!
به نظرم تا حدودی حرف شما درسته و کاملا نه
من این حرفو کاملا قبول دارم

به نقل از حالا من ماندم و من! :
اکثر معلمای شاخ حلی فارغ التحصیلای خود حلی هستن...مسلما سواد فارغ التحصیل حلی بیشتر از حلی5 هست!...
پس حلی همیشه حلی میماند...حتی اگر 10 طلایه داران هم بزنند :|
شما خودت باید خوب باشی به این و اون چیکار داری؟
مگه از وقتی حلی n تاسیس شد آمار حلی 1 اومد پایین؟ :-w
...
اگه یه آمار قابل توجه بیارین من حرف شما رو قبول میکنم
شما آماری دارین؟ :-"
بحث معلم باشه که اوندفه گفتم اگه از حلی 1 معلمی واسه ما بیاد خودش میاد :|
کسی مجبورش نکرده که :|

بالا