• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مراکز سمپاد تازه تاسیس، سمپاد روبه نابودی ؟

• شروع کننده موضوع Nz
  • تاریخ شروع

Sadaf94

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی دارم می خونم !!!
پاسخ : مراکز سمپاد تازه تاسیس، سمپاد روبه نابودی ؟

ee5a489b18cd59394dffe31203207adb.jpg

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

عکسه خیلی باحال بود :D

amir.love

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد

من 60% مخالفم

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

من مخالفم !
تعریف از استعداد : توانایی های خدا دادی که به همه به مقدار مساوی داده نشده .
البته این مساوی نبودن ، نشونه بی عدالتی خدا نیست . پس اونایی که IQ 0-20 دارن ، نماد بی عدالتی خدا هستن ؟ ( در دفاع از حرفی که هنوز نزدید عرض کردم ! )

سمپادی!

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
می ریم تهران...
رشته دانشگاه
پزشکی دیگه!

از نظر من این استعدادی که میگید تو همه هست زیادم هست(جز یه سری افراد خاص که باز اونا هم دارن ولی ابزار استفادشو ندارن...)
و فرق بچه های سمپادی با بقیه اینه که سعی می کنن یا در بعضی موارد به خاطر اقتضای مکانی که توش تحصیل می کنن مجبور میشن اونا رو شکوفا کنن...و اگه سمپاد نباشه اون عده ای اگه سمپاد بود سعی می کردن به خاطر کمبود رقیب کمتر سعی می کنن اونایی ام که اجباری بود دیگه جبری نیست که...

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

به نقل از Eternal.frz :
از نظر من این استعدادی که میگید تو همه هست زیادم هست(جز یه سری افراد خاص که باز اونا هم دارن ولی ابزار استفادشو ندارن...)
و فرق بچه های سمپادی با بقیه اینه که سعی می کنن یا در بعضی موارد به خاطر اقتضای مکانی که توش تحصیل می کنن مجبور میشن اونا رو شکوفا کنن...و اگه سمپاد نباشه اون عده ای اگه سمپاد بود سعی می کردن به خاطر کمبود رقیب کمتر سعی می کنن اونایی ام که اجباری بود دیگه جبری نیست که...
نه خانوم محترم ، از لحاظ علمی کاملا ثابت شده که استعداد یه سری از افراد بیشتره .
ببینید ، همین معلمایی که ما تو مدرسه مون داریم ، همزمان با این جا ، توی مدرسه دولتی هم درس می دن . می گن اون درسی که اول راهنمایی ما تونستبم به راحتی به شما بدیم ، به اولای اونا که می دیم هنگ می کنن .
از همین کتاب زیستمون 4 خط که بیشتر می گن ، می گه بچه هه می شینه زل زل منو نگاه می کنه و 400 دفعه باید براش توضیح بدم . آخرشم بی خیال می شم و می رم سراغ یه چیز دیگه !
این یه چیز کاملا اثبات شده است .
علاوه بر اینکه ایران به این موضوع ( وجود سمپاد ) نیاز داره . ما یه کشور جهان سومیم . یه هم چین کشوری ، نیاز داره که اون هایی رو که استعداد بیشتری دارن رو با آسانسور هم سطح کشور های دیگه کنه که اونا واسه مردم پله بسازن . به عبارت دیگه ، شما اگه ببینید ، این بچه های فرزانگان و علامه حلی و... در کل سمپادی ها هستند که هر سال مدال های طلای همه مسابقات رو نصیب خودشون می کنن .
خیلی از مدرسه ها هستن . من نمی دونم شما تهرانی هستید یا نه . ولی توی تهران ، مدرسه هایی هستن با امکانات هزار برابر ما . هیچ کدوم از بچه هاشون به هیچ جایی نرسیدن . بالاخره اگه این قدر زیاد و پراکنده بودن بچه هایی که با استعداد بالا ، این جا نیومدن ، 4 تا دونه شون هم اون جا پیدا می شدن دیگه !
من این رو قبول دارم که خیلی ها به خاطر بی پولی این جا قبول نمی شن ( البته مدرسه تا جایی که می تونه همکاری می کنه و من حتی کسایی رو می شناسم که ازشون پول نمی گیره ) ، ولی من کاملا با مفهموم شکوفایی استعداد های درخشان مخالفم . استعداد ها توی این جا خلق نمی شن که بشه گفت هر کی میره این جا ، با استعداد می شه . در واقع به نظرم ، همه آدم های این جا ، با استعدادن . با استعداد بیشتر نسبت به سطح عادی جامعه !

سمپادی!

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
می ریم تهران...
رشته دانشگاه
پزشکی دیگه!

به نقل از Niloofar.sh :
نه خانوم محترم ، از لحاظ علمی کاملا ثابت شده که استعداد یه سری از افراد بیشتره .
ببینید ، همین معلمایی که ما تو مدرسه مون داریم ، همزمان با این جا ، توی مدرسه دولتی هم درس می دن . می گن اون درسی که اول راهنمایی ما تونستبم به راحتی به شما بدیم ، به اولای اونا که می دیم هنگ می کنن .
از همین کتاب زیستمون 4 خط که بیشتر می گن ، می گه بچه هه می شینه زل زل منو نگاه می کنه و 400 دفعه باید براش توضیح بدم . آخرشم بی خیال می شم و می رم سراغ یه چیز دیگه !
این یه چیز کاملا اثبات شده است .
علاوه بر اینکه ایران به این موضوع ( وجود سمپاد ) نیاز داره . ما یه کشور جهان سومیم . یه هم چین کشوری ، نیاز داره که اون هایی رو که استعداد بیشتری دارن رو با آسانسور هم سطح کشور های دیگه کنه که اونا واسه مردم پله بسازن . به عبارت دیگه ، شما اگه ببینید ، این بچه های فرزانگان و علامه حلی و... در کل سمپادی ها هستند که هر سال مدال های طلای همه مسابقات رو نصیب خودشون می کنن .
خیلی از مدرسه ها هستن . من نمی دونم شما تهرانی هستید یا نه . ولی توی تهران ، مدرسه هایی هستن با امکانات هزار برابر ما . هیچ کدوم از بچه هاشون به هیچ جایی نرسیدن . بالاخره اگه این قدر زیاد و پراکنده بودن بچه هایی که با استعداد بالا ، این جا نیومدن ، 4 تا دونه شون هم اون جا پیدا می شدن دیگه !
من این رو قبول دارم که خیلی ها به خاطر بی پولی این جا قبول نمی شن ( البته مدرسه تا جایی که می تونه همکاری می کنه و من حتی کسایی رو می شناسم که ازشون پول نمی گیره ) ، ولی من کاملا با مفهموم شکوفایی استعداد های درخشان مخالفم . استعداد ها توی این جا خلق نمی شن که بشه گفت هر کی میره این جا ، با استعداد می شه . در واقع به نظرم ، همه آدم های این جا ، با استعدادن . با استعداد بیشتر نسبت به سطح عادی جامعه !

اینم برمیگرده به تلقین سمپادی ها با استعدادتر هستن چون هم خودمون هم بقیه فکر می کنند که بااستعدادیم(درسته با استعدادیم چون می تونیم استعدادهامنو شکوفا کنیم...)به بچه های مدارس عادی هیشکی نیست که هرروز بهشون یادآوری کنه که شما تیزهوشید یا هرروز صبح که وارد مدرسه میشن سردر مدرسشون ننوشته فرزانگان و استعدادهای درخشان...فکر کنم منظور شما IQ آره قبول دارم که هوش افراد مختلف با هم فرق می کنه(که اونم اونقدر زیاد نیست..)ولی همه اون استعدادها رو دارن وفرق ما اینه که ما می تونیم اونا رو شکوفا کنیم....

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

به نقل از Eternal.frz :
اینم برمیگرده به تلقین سمپادی ها با استعدادتر هستن چون هم خودمون هم بقیه فکر می کنند که بااستعدادیم(درسته با استعدادیم چون می تونیم استعدادهامنو شکوفا کنیم...)به بچه های مدارس عادی هیشکی نیست که هرروز بهشون یادآوری کنه که شما تیزهوشید یا هرروز صبح که وارد مدرسه میشن سردر مدرسشون ننوشته فرزانگان و استعدادهای درخشان...فکر کنم منظور شما IQ آره قبول دارم که هوش افراد مختلف با هم فرق می کنه(که اونم اونقدر زیاد نیست..)ولی همه اون استعدادها رو دارن وفرق ما اینه که ما می تونیم اونا رو شکوفا کنیم....
ارتباطی نداره . البته تلقین هم موثره ولی نه خیلی . مگه چه قدر داره به ما تلقین می شه ؟
من دارم به شما می گم که خیلی از مدارش هم هستن که هزار برابر ما امکانات دارن ولی هیچ کدوم از بچه هاشون به هیچ جا نمی رسن . اون جا مگه مسیر برای شکوفا شدن استعداد هاشون نیست ؟
همه همون قدر هوش و استعداد ندارن . استعداد آدم های مختلف فرق می کنه . خیلی از آدم ها هر چه قدر هم سعی می کنن ، نمی تونن بعضی کار ها رو انجام بدن .
مقدار هوش آدم ها هم خیلی با هم فرق داره . خیلی بیشتر از حد تصور شما . الان خیلی از دوستای من هستن که اصلا توی بچه گی ، قبل از این که وارد این مدرسه بشن ، رفتن تست IQ دادن ، IQ شون بالای 130 بود . در صورت IQ عادی جامعه ، 110 هستش !
چه طور می تونید بگید که فرقی نمی کنه ؟ قطعا متفاوته . از هر لحاظ !

s1372i

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد1 مشهد

جناب ضمیری تعریف ما از استعداد هر جی باشه این باعث نمی شه که سمپاد نابود کنیم.
در ضمن شما می تونستین نظر سنجی بزارین تا نظرات همه به صورت آماری جواب سوالتون باشه.

سمپادی!

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
می ریم تهران...
رشته دانشگاه
پزشکی دیگه!

چرا می رسن اونایی که می خوان برسن می رسن...باید اعتراف کنیم تو بعضی موارد مدارس غیر سمپادی مثل مدارس غیرانتفاعی از ما بهتر عمل می کنن..مدارس سمپاد باید باشه تا اونایی که می خوان به جایی برسن فضاشو داشته باشن...با انحلال سمپاد اونایی که می خوانم نمی تونن به جایی برسن....من با این جمله به شدت موافقم که رسیدن به موفقیت EQ می خواد نه IQ...

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

به نقل از Eternal.frz :
چرا می رسن اونایی که می خوان برسن می رسن...باید اعتراف کنیم تو بعضی موارد مدارس غیر سمپادی مثل مدارس غیرانتفاعی از ما بهتر عمل می کنن..مدارس سمپاد باید باشه تا اونایی که می خوان به جایی برسن فضاشو داشته باشن...با انحلال سمپاد اونایی که می خوانم نمی تونن به جایی برسن....من با این جمله به شدت موافقم که رسیدن به موفقیت EQ می خواد نه IQ...
EQ+IQ ! البته بسته به تعریف هر کس از موفقیت ، مقدار این IQ متغیره . ولی لزوما این دو همراه هم هستند .
پس شما با انحلال سمپاد مخالف شدید ؟

سمپادی!

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
می ریم تهران...
رشته دانشگاه
پزشکی دیگه!

به نقل از Niloofar.sh :
EQ+IQ ! البته بسته به تعریف هر کس از موفقیت ، مقدار این IQ متغیره . ولی لزوما این دو همراه هم هستند .
پس شما با انحلال سمپاد مخالف شدید ؟

من از همون اول به شدت مخالف بودم...اولین اسپمم تو این تاپیک هم همین بود دلایلمم گفته بودم....من با دلایل شما زیاد موافق نبودم..وگرنه دلایل محکمی واسه مخالفتم با انحلال سمپاد داشتم....

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

به نقل از Eternal.frz :
من از همون اول به شدت مخالف بودم...اولین اسپمم تو این تاپیک هم همین بود دلایلمم گفته بودم....من با دلایل شما زیاد موافق نبودم..وگرنه دلایل محکمی واسه مخالفتم با انحلال سمپاد داشتم....
خب ، من تاکیدی روی حرف هام ندارم . تمام تلاشم هم واسه این بود که شاید بتونم باعث شم این جوری فکر نکنید که خدا رو شکر نمی کردید . فرق نمی کنه که با نظر من موافق باشید یا نظرای خودتونو داشته باشید !
+

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

تا خودمون نخوایم هیچ کاری نمیتونیم بکنیم...
اینقد تو سری برامون کافی نیست تا به خودمون بیایم؟

liliano

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم مهندسی_مکانیک جامدات

آره..... داره به گند کشیده می شه....

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

راسیاتش من یادم نبود این تاپیک رو زدم چون داشته خاک میخورده ولی خوشحال شدم اوردینش بالا :D

این طور که معلومه کاری نمیشه کرد :(

Sampadik

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تــهران

قضیه عینا مثل شعبه های آیس پکه که توی هر منطقه یه دونه داره باز میشه!

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

همشم داره به اسم طلایه داران در میره...هم دخترونه هم پسرونه! خیلی مسخرست...

Mani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین اصفهان
شهر
اصفهان

فکر میکنی چرا هی دارن به تعداد سمپاد می افزاین
واسه اینکه میخوان سمپاد رو بردارن

Mani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین اصفهان
شهر
اصفهان

از وقتی هم که رئیس سمپاد عوض شده کل سمپاد داره به هم میریزه

بالا