• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مراکز سمپاد تازه تاسیس، سمپاد روبه نابودی ؟

• شروع کننده موضوع Nz
  • تاریخ شروع
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : مراکز سمپاد تازه تاسیس، سمپاد روبه نابودی ؟

اینقدر سمپاد سمپاد نکنید خواهشا" ...

به جای این که اینقدر بگیم وای سمپاد نابود شد و کمک کنید و "آهای بیدار شین!" و این جور حرفا تا به حال شده به این فکر کنیم که واقعا" ما حق داریم اصلا" در مورد این سیستم حرف بزنیم یا نه .

چقدر به سمپادی بودن خودمون افتخار کردیم و چه کاری کردیم تا سمپاد به ما افتخار کنه ؟

واقعا" خود ما چیکار انجام دادیم که خودمون رو شایسته ی سمپاد میدونیم ؟

باور کنید هر انسان متوسط میتونه کنکور دو رقمی بیاره ، المپیاد مدال بیاره ، ایران اپن رتبه بیاره، درسای دبیرستان (حالا با کمی سطح بالاتر) رو یاد بگیره و ...

از اینایی که تو سمپادن شاید از هر 50 نفر یکیشون واقعا" شایسته ی چنین جایگاهی باشه ...

هنوز نفهمیدیم که یه آزمون تستی تشریحی نمیتونه شاخص خوبی باشه برای انتخاب ...

tinaradvand

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره دوره 11 المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

حذف

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

دیگه به این کشکی هم نیستااااا کسی که هیچی بارش نیس که همون ترم اول میندازنش بیرون که

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از yasna.m :
دیگه به این کشکی هم نیستااااا کسی که هیچی بارش نیس که همون ترم اول میندازنش بیرون که
معدل آدم با دینی هم میاد بالا

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

دوست عزیز معلم سر کلاس ربات نی که نفهمه کی خرخونه کی باهوشه کسیم که صرفا واسه امتحان خر بزنه ی جا گند کارش در میاد بعدم اینکه طرف باید مریض باشه که هم خودشو عذاب بده هم بقیه رو

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از yasna.m :
دوست عزیز معلم سر کلاس ربات نی که نفهمه کی خرخونه کی باهوشه کسیم که صرفا واسه امتحان خر بزنه ی جا گند کارش در میاد بعدم اینکه طرف باید مریض باشه که هم خودشو عذاب بده هم بقیه رو
معلم تعیین نمی کنه که کی میمونه کی میره

هیچ جا گند کارش در نمیاد. کجا میخواد در بیاد؟ طرف ادبیات و دینی میخونه 20 میشه، زبان که چیزی نداره، تاریخ و عربی و زبان فارسی هم که کاری نداره

حسابان که معلم هرچقدر هم سخت بده، بالاخره 15 میشه گرفت ازش

فیزیک و شیمی هم که نصفش تعریفه

هندسه و جبرم 12 میشه گرفت

پس معدل طرف راحت میشه 16. تنیجه چیه؟ میمونه تو سمپاد!
و میاد افتخار می کنه به سمپادی بودنش

مرضی در کار نیست. شما به یک شخص با ضریب هوشی 10 بگو بیاد سمپاد، با کمال میل قبول می کنه!

در ضمن، تعریف من و شما از سمپاد فرق می کنه. شما "تیزهوشان" قبول شدی، اما من "سمپاد"[nb]پ.ن : منظورم این نیست که من مثلا خر بزرگی هستم. منظورم اینه که سمپاد به استعداد ربط داره. نه به هوش. به تلاش ربط داره. به پشتکار. به اینکه من نوعی چقدر بعنوان یک شخصی که یک تریلی اسم یدک می کشم، ( دانش آموز مرکز پرورش استعداد های درخشان شهید بهشتی ) چقدر لیاقت اون یک تریلی اسم رو دارم.[/nb]

اینجا هم بحث روی مراکز "سمپاد" تازه هست!

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

من ی بعد و نمیخوام که صرفا کاریکاتور شخصیتی شم در ضمن شما تو ذهن من نسیتی که بفهمی من عشق تیزهوشان رفتن دارم یا سمپاد
اگه صرفا درس و کنکور مد نظرم بود این همه مدرسه ی غیر انتفاعی که کتاب میکنن تو مخت لطفا انقد زود قضاوت نکنین

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

اصولا مشکلی نیست که یه آدم که خیلی پشتکار زیادی داره تو سمپاد درس بخونه به نظر من ( نمونه های زیاد المپیادی و کنکوریش تو مدرسه ی ما کلا زیادی ، در حالی که ما هم ورودی های دوره ی دکتر اژه ای هستیم) ، مشکل از اونجاس که 2 تا نکته وجود داره ، 1- غرور کاذب که من خفنم و اینا که هم به سازمان ( البته سازمان که نه ، 2 تا اتاق تو آموزش پرورش) ضربه میزنه ، هم به بچه ها که هردوش در اثر نتیجه نگرفتن در تمامی زمینه هاست ، دومیش هم نبود امکاناته ، همین الآن که مثلا ما رو منتقل کردن به واحد پیشدانشگاهی اینجا هیچ امکاناتی نداره ، در ضمن مدرسه ی پایین هم امکانات کافی پژوهش برای 600-700 نفر رو نداره ! در نتیجه باز هم نتیجه ی جالبی نخواهیم داشت !
وقتی این 2 تا اتفاق میفته باعث میشه که دیگه دانش آموز های خوب جذب به این مدارس نشن ( جو قدیم کجا و جو حالا کجا ! ) و بازم سطح سازمان انقدر سقوط کنه که دیگه سطحش به اندکی بالای نمونه دولتی ها برسه !
حالا ما با اینکه اینجا باهم دعوا کنیم به جایی نمیرسیم ، فکر کنم به جای دعوا اگه تلاش کنیم ( چه در زمینه ی درسی چه پژوهشی یا هر زمینه ی مفید دیگه ای !) خیلی مفید تر باشه !

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

حرفتونو قبول دارم
من میگم تقصیر ورودی های جدید نیست که الان سمپاد این جوریه تنها کاری هم که فعا از دست همه وا3 سمپاد بر میاد نشون دادن همون لیاقتست و البته تلاش

melika shariatmadar

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
....
دانشگاه
iran nemimonam
رشته دانشگاه
ryazi 100%

من با همتون موافقم واقن ای مدرسه هایی ک اسمشو گذاشتن مثلن سمپاد داره میرنه ب هیکل ما باید1 کاری کنیم ... :-??

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

من فکر میکنم دارن ازمون سوء استفاده میکنن :-w

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از melika shariatmadar :
من با همتون موافقم واقن ای مدرسه هایی ک اسمشو گذاشتن مثلن سمپاد داره میرنه ب هیکل ما باید1 کاری کنیم ... :-??

خانوم محترم 44 صفحه بحث کردیم شما که برگشتید سر خونه اول :-w

hba

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 1
مدال المپیاد
برنز فیزیک

اگه خیلی نگران سازمان هستید برید درس بخونید بلکه یه گلی به سر جمهوری اسلامی(!) بزنید.

44 صفحه چرت و پرت نوشتید که چی....

سازمان ملی ...رو دارید مثل اسراییل نشون میدید... سرزمین موعود که نیست...ارث باباتون هم نیست...

طالب علم بیشتری تلاش ت رو بیشتر کن.

n-kh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مشهد
شهر
مشهد

اگه مدارس سمپادو تعدادشو زیاد کردن خوب باید بدونید تعداد دانش اموزان تیزهوش نیز زیاد شده با لطف خانواده ها و رسیدگی پدر ومادرها دانش اموزان بیشتری رو میبینیم که با جدیت درس میخونن اما از امسال که سمپاد انتخاب مدرسه رو به عهده خود دانش اموزان گذاشت خیلی مشکلات حل شده یکیش رفت وامد ونگرانیها و هزینه های زیاد سرویسها و خیلی چیزای دیگه راستی باید بگم امسال نفرات اول سمپاد در فرزانگان 5 درس میخونن فکر نکنید فقط فرزانگان 1 خوبه از امسال همه دانش اموزان به نسبست مساوی سنجیده شده اند........ امید وارم همه بچه های سمپاد موفق باشند و به ارزوشون برسند .

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از n-kh :
اگه مدارس سمپادو تعدادشو زیاد کردن خوب باید بدونید تعداد دانش اموزان تیزهوش نیز زیاد شده با لطف خانواده ها و رسیدگی پدر ومادرها دانش اموزان بیشتری رو میبینیم که با جدیت درس میخونن اما از امسال که سمپاد انتخاب مدرسه رو به عهده خود دانش اموزان گذاشت خیلی مشکلات حل شده یکیش رفت وامد ونگرانیها و هزینه های زیاد سرویسها و خیلی چیزای دیگه راستی باید بگم امسال نفرات اول سمپاد در فرزانگان 5 درس میخونن فکر نکنید فقط فرزانگان 1 خوبه از امسال همه دانش اموزان به نسبست مساوی سنجیده شده اند........ امید وارم همه بچه های سمپاد موفق باشند و به ارزوشون برسند .

دوست عزیز سمپاد فقط درس خوندن و خر زدن تو چارچوب کتب درسی نیست والا....

خیلی چیزای مهم تر مثل کتاب خوندن (حالا علمی ادبی یا هر موضوع دیگه ) . پژوهش جدی . جمع آوری اطلاعات در مورد موضوع های مختلف . تفکر و چیزای دیگه ای داره که با افزایش تعداد مدارس کمتر شده
شاید به ظاهر تغییری نکرده ولی وقتی باطنا نگاه میکنی میبینی بچه ها با علاقه دست به این کارا نمیزنن
مثلا بزار یه مدت از پژوهش ها بگذره یه پرس و جو کن ببین چند نفر از پروژه و پژوهش و روند کارش راضیه و با علاقه کار میکنه؟

و...

من نمیگم این مشکل مدرسه س یا دانش آموزا فقط حرفم اینه که این کمبود بوجود اومده و فقط بچه ها هستن که میتونن اینارو درست کنن ...
با مطالعه و ...

n-kh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مشهد
شهر
مشهد

عزیز دلم شما میتونی از بین همه خودتو خوب نشون بدی با تحقیق و پژوهش و فعالیتهای مختلف من با این موضوع که همه چیز به دانش اموز بستگی داره موافقم البته شرایط محیطی مدارس هم خیلی موثره به هر جهت برای بالاتر رفتن اندیشه و ترقی شما دعا میکنم *-: *-: ;;)

No-Enemy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 4
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
تکنولوژِی پرتوشناسی

والا من کاربر ـه جدیدم رو داشتم یه سرچی میزدم ک این تاپیک رو دیدم و البته یه نیم نگاهی به یه سری پست ها انداختم.
اول از همه این رو بگم که خودم دانش آموز سال دوم حلی 4 ـم.

در مورد ـه زیر سول رفتن سمپاد و لوث شدندش کاملا موافقم و ز اونجا که حلی ها مثل بانک و موسسه مالی و قارچ تا 8 رفته!!! و صرفا خیلی هاشون فقط اسم سمپاد رو دارن

از اونطرف به طرز محسوسی حس میشه بعضی افراد که خیلی از این اوضاع راضی نیستن اکثرشون فارغ التحصیلان هستند که به سختی توسنستند تو 2-3 شعبه تو سطح تهران قبول بشند(خیلی در مورد فرزانگان ها اطلاعی ندارم و اظهار نظری هم نمی کنم) و فکر کنم طبیعیه که یکم عصبانی باشند وقتی بجای 200 نفر ورودی یه دفعه 1000 نفر ورودی برای تیزهوشان تو تهران میاد!

ولی یکسری حرف ها هم در مورد بعضی از واحد ها مثل همین حلی 4 زده شد که واقعا اشتباه هستند.
اولا که نتایج علمی مدرسه(منظورم اون روح سمپاد ـه نه نتایج کنکور) است که معلوم میکنه این مدرسه صرفا اسم ـه یا نه. به نظر خودم مدرسه ـمون یه نصفه سمپادی ـه.از یه طرف نه مشاور نه مدیر هیچ علاقه ای به اون جو سمپادی ندارن از طرف دیگه افرادی مثل علی قصاب و سایر معلمان بشدت در تلاشند که یه جوری اون جو سمپادی و پژوهشی تو مدرسه باشه. (در مورد ورودی دو سال اول هم بگم که خود مدیرمون به من گفت امیدی به خیلی هاشون نیست،نه همشون).
نتایج ها هم بد نبوده:
توی PYPTو مسابقات فیزیک اتریش(؟) نتایج خوبی کسب کردیم.
روباتیک ایران اوپن هم بد نبود.
پژوهش های زیست هم مطئنا نتیجش قابل توجه خواهد بود.

ولی با این جو بیخیالی که تو مدرسه میبینم احتمالا تو کنکور با سر میخوریم زمین هر چند خیلی برای من فرقی نمی کنه.

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

سمپاد 3 یا 4 ساله نابود شده!

من خودم به شخصه اگه رفقام نبودن سال اول دبیرستان میرفتم جای دیگه!

سمپاد هیچ کاری واسه من نکرد به جزء غرور کاذب و تنبلی! انقدر تو راهنمایی مارو تنبل کرد که هر چی میخوام خودم رو جمع کنم بگم 2 سال مونده و.... نمیشه! واقعا دارم روزی 10 بار میگم صدرا خاک تو سرت اومدی تو سمپاد و توش موندی!

به نظرم تنها نکته مثبتش پژوهشیش بود که اونم گند زدن توش تو این 3 سال اخیر!

خلاصه که کلا بعد اژه ای زور آموزش و پرورش و دولت چربید و سمپاد رو ترکوند! من توی نسل های قبل درس نخوندم و مطمئنن نسل های قبل خیلی فضا بهتر بوده ولی این فضا که من توش بودم زیاد چیز جالبی نبود به جزء 2 سال اول راهنمایی!

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

به نقل از LEGEND :
سمپاد 3 یا 4 ساله نابود شده!

من خودم به شخصه اگه رفقام نبودن سال اول دبیرستان میرفتم جای دیگه!

سمپاد هیچ کاری واسه من نکرد به جزء غرور کاذب و تنبلی! انقدر تو راهنمایی مارو تنبل کرد که هر چی میخوام خودم رو جمع کنم بگم 2 سال مونده و.... نمیشه! واقعا دارم روزی 10 بار میگم صدرا خاک تو سرت اومدی تو سمپاد و توش موندی!

به نظرم تنها نکته مثبتش پژوهشیش بود که اونم گند زدن توش تو این 3 سال اخیر!

خلاصه که کلا بعد اژه ای زور آموزش و پرورش و دولت چربید و سمپاد رو ترکوند! من توی نسل های قبل درس نخوندم و مطمئنن نسل های قبل خیلی فضا بهتر بوده ولی این فضا که من توش بودم زیاد چیز جالبی نبود به جزء 2 سال اول راهنمایی!
جناب آقای صدرا خان :D
اتفاقن این مشکل ماس که میبندیمش به حلی ، حلی جای خاصی نیس ، یه سری آدم درست و حسابی اومدن تبدیلش کردن به حلی ، ولی ما انقدر جو رو بد کردیم که حالا ازش پشیمونیم ، آقای رزمی یه حرفی زد که من باز فهمیدم که نه خیر ، با همه ی این چیزا هنوزم حلی ، حلیه ، گفتش که معلم ریاضی پیش که از انرژی اومده شاکیه از اینکه چرا بچه حاصل حد ها رو حساب میکنن و حفظ نیستن ! درس خوندن تو یه همچین مدرسه هایی یعنی اینکه ریاضیات کنکور رو حل نکنی ، حفظ کنی ...
من به شخصه کاملن از مدرسه ای که توش درس خوندم راضیم ، نه بخاطر اینکه کادر اجرایی خوبی داشته ( که همه میدونیم کادر چه شکلی بوده ) بلکه بخاطر اینکه آدم هایی رو به من شناسوند که شخصیت منو شکل داد ، به من اجازه داد دینم رو انتخاب کنم نه به اجبار بپذیرم ، بعدش بیام ببینم که تو زندگی کدوم راه درسته ، آدم باید چجوری فک کنه ، شاید درس نخوندم تو این چندسال درست و حسابی ولی بجاش فکر کردن رو یاد گرفتم ، فلسفه یاد گرفتم ، روانشناسی یاد گرفتم...
در آخر اینکه تو کدوم مدرسه ای میشه اینهمه معلم دوست داشتنی پیدا کرد ؟ فک نمیکنم لازم باشه نام ببرم... ، شاید جو پایه سال های پیش خوب نبود ولی الان پایه خیلی کنار هم و همراهن ، فک نمیکنم اگه یخورده با دید مثبت نگاه کنیم مدرسه اونقدرا هم بد به نظرم برسه ...

tinaradvand

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره دوره 11 المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران

حذف

بالا