مراکز سمپاد تازه تاسیس، سمپاد روبه نابودی ؟

• شروع کننده موضوع Nz
  • تاریخ شروع

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .
پاسخ : مراکز سمپاد تازه تاسیس، سمپاد روبه نابودی ؟

بابا ما که داریم ازاول میگیم تمومش کنین،اما وقتی توهین میشه جواب لازم نیس؟!!بچه های مدارس جدیدالتاسیس زیاد آنلاین نیستن جوابم نمیدن اما واقعا من به کوته فکری بیشترتون ایمان آوردم!!!
اون دو سه تا اضافی رو نباید باما قاطی کنین.
ما هم آزمون دادیم اومدیم اینجا وداریم درس میخونیم هممونم میخوایم موفق شیم اما خیلیا انگار نمیخان موفقیت تعدادی از افراد که یه سری امکانات لازمه که بشه ازشون استفاده کرد وهوششونو شناخت ، بببینن.اینکه ما اومدیم باری بدوش شمانیستیم و هممونم میخوایم تورشته موردعلاقمون درس بخونیم.ول میکنید؟ بقیه رونمیدونم امامن تا موقعی که این بحث ادامه پیداکنه جواب میدم.

• لایک
امتیازات: elsa

mahshid_f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان شناسی

به نقل از ariadne :
بابا ما که داریم ازاول میگیم تمومش کنین،اما وقتی توهین میشه جواب لازم نیس؟!!بچه های مدارس جدیدالتاسیس زیاد آنلاین نیستن جوابم نمیدن اما واقعا من به کوته فکری بیشترتون ایمان آوردم!!!
ما هم آزمون دادیم اومدیم اینجا وداریم درس میخونیم هممونم میخوایم موفق شیم اما خیلیا انگار نمیخان موفقیت تعدادی از افراد که یه سری امکانات لازمه که بشه ازشون استفاده کرد وهوششونو شناخت ، بببینن.اینکه ما اومدیم باری بدوش شمانیستیم و هممونم میخوایم تورشته موردعلاقمون درس بخونیم.ول میکنید؟ بقیه رونمیدونم امامن تا موقعی که این بحث ادامه پیداکنه جواب میدم.
آفرین واقعا که درس میخونی...نه که ما نمیخونیم :)) زحمت میکشینا :))
تو همچنان اینجا باش و ادامه بده!
اما دیگه برا من ارزش نداره که بخوام چیزی بگم!
متاسفانه تو کشور ما آدمای بی لیاقت و رئیس رئسای بی شعور زیاد هستن و کار خودشونو کردن دیگه!
ادامه هم میدن!!!
بقیه مدرسه ها حتی لیاقت این رو نخواهند داشت که بخوان باری رو دوش ما باشن!
(البته رو دوش خودم...بقیه رو نمیدونم!)
چیزی که باید بشه، شده...اونایی که باید گند خودشونو میزدن، زدن!
×× صرفا خواستم واسه اینکه درس میخونی، تبریک بگم :))
این پست لطفا پاک بشه :|

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

بامزه.چندوقته تو آّب نمکی؟
بچه بازیاتون تمومی نداره،نه؟
محض اطلاتون شما میگین تاپیکو اشتباه اومدم نه عزیزم تونمیدونی داری چی جواب میدی.فقط میخوای یه جوابی بدی آفلاین شی!!
برات متاسفم خودمودرحداین نمیبینم که جواب امثال توروبدم.
آبروی سمپادو دادین هوا.
آره من اومدم [size=12pt]درس[/size]بخونم فکرنمیکنم چیز عجیبی باشه این هدفیه که اکثرا دنبالش میکنن حالا شماهم برو استفاده از هوش وزندگی کردن و ... یادبگیر ماهم میریم [size=12pt]درس[/size]میخونیم.به هرحال هرکسی [SIZE=12ptهدفی[/size][/SIZE]داره.
ببین فهمیدم چقدباهوشی فهمیدم به درس خوندن نیاز نداری خیالت راحت. B-)?ok

pegah.nodet

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
حسابداری - Finance

اکثر پستا رو خوندم(نه همه رو) تصمیم داشتم اصصلا نظر ندم چون طبق تاپیک "انتقاد پذیری" ، متاسفانه .... . و قبلا تو یه بحث مشابه از یه حرف عادی من بدترین برداشت ها شدو کلی توهین کردن و...
اما خب میبینم بی انصافیه. آدم جلو حرف حق اینطور جبهه گیری نمیکنه. یا نهایتا از لحنی استفاده میکنه که... :|
ببینید مگه جمعیت چقد تغییر کرده که نیاز به این مراکز 6 برابر شه؟! و شاید در آینده ای نزدیک n برابر؟!!!
سمپاد و حالا فرزانگان موقعی شاخ بود که وقتی واسه کسی که نمیشناختش معرفیش میکردیم، میگفتیم "1دونه تو کل تهران"
و آزمون هایی که واقعا با الان فرق داشت
و کادر آموزشی و روش های آموزشی واقعا متفاوت
معلما خود ما هم خیلی شاخ نبودن اما همونا رو با معلمای الان اولا مقایسه میکنم...
دیگه شما حساب کنید معلما جدید مراکز دیگه چطوری تحت نظر آموزش پرورش انتخاب میشن...

یادمه معلم دینی سوممون که اواسط سال رفت از قبل انقلاب اینجا درس میداد
میگفت از ما چند دوره آزمون گرفتن، واسمون کلاسا "برخورد با تیزهوش" گذاشتن و کلی چیز دیگه
معلم سمپاد ینی این!
نه چیزی که تو مراکز جدید میبینید و ذوق هم میکنید از سمپادی بودن...

همه جا آدم موفق هست حتی تو دولتی و غیر انتفاعی. اما اسم هیچکدوم سمپادی نیست.
والسلام.

به نظرم ارزش ادامه نداره.

جمعه

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
تهران

با سلام و درود و از اینجور حرفا: B-)

من نمی دونم هر سال چرا بیشتر از قبل ورودی می گیرن ، :-/ ولی اگه امتحاناشون سرسری و قابل جواب دادن نباشه مشکلی نداره . به هر حال یه عده ی خاصی می تونن بهش جواب بدن ولی اگه نظر منو می خواین ، به جای اینکه هر کسی رو که اعتراض کرد تو سمپاد راه بدن و تعداد ورودی ها رو بیشتر کنن ، باید سطح سوالا رو بالاتر ببرن. بقیه شم به ما ربطی نداره! :D

کلا جای ما رو که تنگ نمی کنن! :-w

جمعه

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
تهران

الان هم که مشکلی برای سمپاد پیش نیومده ، اومده؟ الان هم میگی شیش تا تو کل تهران! یادتون نره الان تهران هشت میلیون جمعیت داره ، این اضافه کاری ها ... نمی گم خیلی خوب بود ولی به هر حال با رشد جمعیت نیاز به مدارس پیشرفته ی بیشتر هست...

خیال هم نکنین که شیش تا مدرسه یا بیشتر تبدیل میشه به بی نهایت مدرسه! به هر حال بهتره یه خرده اطلاعات خودتون رو افزایش بدین و تو کتاب رکورد ها ببینین که هوش ایرانی ها دومین IQ برتر تو جهانه! به نظرتون اون وقت این همه اضافه گذاشتن ها لازم نیست؟ اگه ادعای شما اینه که درس نمی خونین و بهترین نمره رو میارین ، ما هم افتخارمون اینه که پشتکار رو هم به این هوش اضافه می کنیم که سال دیگه ، عوض خوندن درس های دو سال بالاتر از خودمون لااقل نوبل فیزیک کوانتوم رو ببریم! درس نخوندن که افتخار نداره عزیزم... اگه پشتکار رو به هوشت اضافه نکنی مثل کشور افغانستان میشی...IQ شون اولین رتبه ی برتر تو سطح جهانه ولی نمی تونن ازش استفاده کنن. نظرتو چیه؟!

اگه دو تا کتاب آرتمیس فاول خوندی و جو گیر شدی که هوشت +400 هست ، برو هفت تا کتاب رو کامل بخون می فهمی که اون آرتمیس هم با همه ی هوش فوق العاده اش کتاب خوند تا به اینجا رسید! از تو شیکم مادر که بچه با لیسانس دانشگاه شریف بیرون نمیاد که همه چی رو بلد باشه و درس نخونه! به هر حال تو هم درس خوندی ، منم درس خوندم ، فرزانگان یک و دو و سه و چهار و پنج و شیش با علامه حلی ها همه دارن درس می خونن! حالا فرق ما با مدارس عادی اینه که ی کمتر می خونیم یا اصلا نمی خونیم! ( مثالش خودمم...) X-( :-w

الانم که ما این سختی ها و دوری راه فرزانگان چهار رو تحمل می کنیم و میریم تو شهرک زینبیه که دقیقا فاصله اش تا خونه مون سی کیلومتره ، به این خاطره که پیش بچه هایی نشینیم که ده بار یه مطلب رو براشون توضیح میدی و نمی فهمن. به خاطر سطح نمرات هم مدرسه رو طبقه بندی نکردن ، بر اساس منطقه بوده. :-? لطفا بیشتر از این مدرسه ی ما رو زیر سوال نبرین.... قبول دارم که دوره و کم و تجهیزات ، ولی خوبیش اینه که لااقل توی محیطی هستیم بالاتر از بقیه. این آدمایی هم که میگین تونستن با اضافه شدن فرزانگان ها به اینجا راه پیدا کنن ، توی سال دوم و سوم غربال میشن. مثالش رو همین جا ، تو مدرسه ی خودمون دیدم که بچه ای که همینجوری وارد شده بود ، نتونست تو مدرسه دووم بیاره و رفت. اگه قراره تو همه ی فرزانگان ها ، واقعا افراد نخبه بمونن ، بهتره صبر کنین و سال دوم یا سوم قضاوت کنین. L-: X-(

empress

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهـــران
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

جمعیت تهران حدودا 12 میلیون نفره...(اگه اشتباه نکنم)
و (مثلا)جمعیت قم فقط 1 میلیونه...یعنی 12 برابر!
به نظر شما با این تفاوت جمعیت قم و تهران باید یه اندازه مرکز فرزانگان داشته باشن؟
یعنی اگه قم 1 فرزانگان داره تهران هم بایدفقط یکی داشته باشه؟
بهتر نیست یه کم منطقی باشیم؟
:)

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

آقا مثل این که ما این جا باید یه عذر خواهی از فرزانگان یک بکنیم!!!! تو رو خدا ببخشید !واقعا معذرت میخوام!!! غلط کردیم اومدیم!!! میگم اگه خواستید بیاد سر در مدرسه ی ما بنویسید تیز گوشان! به جای تیزهوشان!!!:|
آخه مگه ما چی کار کردیم که باید باهامون این طوری برخورد بشه!؟؟ دوست داشتم که چند تا از شما ها توی همین موقعیت قرار میگیرفتین! نتونی بری آزمون ورودی راهنمایی رو بدی بعد دبیرستان که دادی بشه این!!! یه عده بیان بگن آزمونی که شما دادید و مراکزی که توش درس میخونید سمپاد رو اورده پایین !!!! [-(
خیلی دوست داشتم بدونم خودتون بودید جای ما چی کار میکردین؟؟:|

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

ای خــــــــــــدا...
بچه ها باور کنید بحث شخصی نیست. خانومِ آلا اینجا ما به شخص خاصی اشاره نکردیم که. اصلا امکان داره خود شخص تو بهره هوشیت از همه و همه فرزانگان یکی ها بالاتر باشه. خب؟
ولی قبول نداری وقتی یک سال فقط 200 نفر اول آزمون رو میگیرن سالای بعد 1000نفره اول ، میانگین نمره کسب شده قبول شدگان آزمون میاد پایین؟!
اصلا نمیگم خوبه یا بد مفیده یا نیست و...
فقط قبول داری میانگین نمره میاد پایین؟؟

آلا ح.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شش تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

بعله حرف شما کاملا درسته!
ولی اینجا به جای این که به این موضوع بپردازند دارند سر خود مراکز با هم دیگه دعوا میکنن!سر این که بچه های جدیدالتاسیسا چون با ازمون سطحی تر پذیرفته شدن به حد بقیه ی سمپاد نیستن و از این حرفا!
:|

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

به نقل از ROzhiN :
ای خــــــــــــدا...
بچه ها باور کنید بحث شخصی نیست. خانومِ آلا اینجا ما به شخص خاصی اشاره نکردیم که. اصلا امکان داره خود شخص تو بهره هوشیت از همه و همه فرزانگان یکی ها بالاتر باشه. خب؟
ولی قبول نداری وقتی یک سال فقط 200 نفر اول آزمون رو میگیرن سالای بعد 1000نفره اول ، میانگین نمره کسب شده قبول شدگان آزمون میاد پایین؟!
اصلا نمیگم خوبه یا بد مفیده یا نیست و...
فقط قبول داری میانگین نمره میاد پایین؟؟
به فرضم که چند نفر اضافه بگیرن،میریزنشون بیرون بابا.قبول دارم بااین کاراشون سطح رو میارن پایین اما خیلیا تحمل ندارن ودووم نمیارن ومیرن مث الان که دونفر پروندشونوگرفتن و رفتن.
این دلیل نمیشه که سطح همه ی قبول شده ها و سطح همه مدارس جدیدالتاسیسوپایین بیارین. :rolleyes:

• لایک

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

بله حرف شما صحیح ولی اگه همین جوری پیش بره مدارس عادی هم به تیزهوشان تغییر می دن !
و....
البته به نظر من هم باس سطح سئوالات رو بالاتر ببرن !
تا اینطوری نشه !

سحرجون

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شیـــــــــــــــش
شهر
طهـــــــــــرانـــ
مدال المپیاد
در طفولیت یکم کار می کردم
دانشگاه
زرشک
رشته دانشگاه
کمپ.ت سازی

درسته که سمپادیا اضافه شدن و من خودم به عنوان کسی که از وضع آزمون خبر دارم فکر میکنم از صد تا فوش این آزمون بد تر بود اما زیاد کردن سمپادیا با آزمون آسون و دو ملیون شهریه برطرف کردن وضع مالیشون بوده واسه سال بعد هممونو فیلتر میکننو یه سری سمپادیه واقعا باهوش میمونن :-$

سحرجون

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شیـــــــــــــــش
شهر
طهـــــــــــرانـــ
مدال المپیاد
در طفولیت یکم کار می کردم
دانشگاه
زرشک
رشته دانشگاه
کمپ.ت سازی

تاپیکایی که میرذارید همه بر ضد ماست و من قبول دارم.منی که الان دارم تو این فرزانگان درس میخونم با چشای خودم میبینم که همه خرخونن نه باهوش :-s
من خودم فقط برای امتحانای خرداد یه ساعت درس میخونم واسه همین حالم از این جور خرخونی بهم میخوره. (<
خوب که چی؟ :-?

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

به نقل از ariadne :
اره راس میگه
توهین به مابسه !
واقعاشمافکرمیکنین اسمون بازشده شما افتادین پایین ؟
ماهم هوای بچه هاروداریم وجوابتونو میدیم

• لایک

pedarmasih

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
allame helli
شهر
tehran

به نقل از نیکتا :
بله حرف شما صحیح ولی اگه همین جوری پیش بره مدارس عادی هم به تیزهوشان تغییر می دن !
و....
البته به نظر من هم باس سطح سئوالات رو بالاتر ببرن !
تا اینطوری نشه !
الان که دیگه تقریبا داره میشه سطح مدارس عادی
دیگه مطالب جوری که باید به دانش آموزا برسه نمیرسه یا اگه برسه سطحش خیلی پایینه
مثلا شما این تاپیک رو نگاه کن
http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,86073.0.html
الان دیگه مدارس عادی رسما دارن میان تو سمپاد
اگه سطح سوالارو خیلی ببرن بالا ، حق اونایی که واقعا استعداد و هوش دارن ، ضایع میشه

pariya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
شیراز
مدال المپیاد
یه حماقتی کردیم یه زمانی :|

خب میخوان سمپاد رو حذف کنن..ورودی ها رو دارن زیاد میکنن ، که کم کم تبدیل شه به یه مدرسه ای برا دانش آموزای خوب به بالا..نه تیزهوش !

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

بجه ها شما فقط خودتون رو نگاه می کنین
اینکه سمپاد تعطیل شده
ولی قضیه خیلی کثیف تر از این هاست
یادتون باشه بر عاقل نمیشه حکم راند ولی بر احمق چرا
به نظرتون چرا انقدر آقای خامنه ای میگه کرسی های آزاد اندیشی نخبه پروری و....کسی از این مسئولین گوش نمیده؟
چون رهبر می دونه یکی از راه های مناسب برای اصلاح کشور تقویت نخبه هاست
ولی خب چرا اجرایی نمیشه؟منفعت طلبی بعضیا....
یک سری مدیر متوسط در این ادارات هستن که وقتی آدم های با عرضه و نخبه بیان بالا کاسه کوزه شون تخته میشه.
بچه ما من بعد فارغ التحصیلیم از سمپاد تو دانشگاه چیزهایی دیدم و از ادارات چیزهایی شنیدم که واقعا کثیفه
اگر بدونین یک سری انسان های باهوش یکسری احمق رو با رابطه و ....میارن سر کار تا فقط اوامر شون پیاده بشه ولی خودشون تو عرصه نباشن
و در پایین ترین سطح نخبه ها کار میکنن و به نام یکسری احمق تموم میشه
و....
خیلی دلم پره و خیلی حرفها هست که باید بزنم ولی اینجا نمیشه هر حرفی زد....
سمپاد رو به شما قول میدم هیچ وقت منحل نکنن رسما
از درون =نابودش میکنن
مطمئن باشید
دنبال دردسر نیستن چون میدونن نمی تونن مستقیم جلوی قشر نخبه وایسن
به شکلی دیگه زهر میریزن
من خودم بسیجی ام و دارم میگم این خانم با این رزومه کاری تو بسیج به درد اینجا نمیخوره
بسیجی بهتون نشون میدم حال میکنی رزومه رو میبینی نخبگی از ذره ذره وجودش می باره
کسی با سابقه فرهنگی نمی تونه کار مارو بفهمه
بدبخت کسایی که تو اداره به اژه ای عزیز وفادار موندن دارن زجر میکشن..

سابقه فرهنگی!
من می دونم کار فرهنگی و علمی تعریفش برای این اداره ای ها چیه

کار فرهنگی :
یک همایش می ذاری چند تا مسئول دعوت می کنی یک روضه هم می خونی کیک ساندیس یا بیشتر خواستی کباب و جوجه میدی دوستان می خورن کار فرهنگی انجام میشه!
کار علمی:
یک مسابقه علمی تخیلی می ذاری چند نفر قبول میشن بعد توی یک همایش جایزه میدی و دوباره همون کیک ساندیس و.....کار علمی انجام شد!

ما تو دانشگاه یک سری سمپادی هستیم که با هم کار میکنیم
هر سمپادی که با عرضه تر باشه دردسرش بیشتره
اگر می خوای تو مملکت مشکل نداشته باشی باید بلا نسبت گوسفند باشی تا هرجا بهت گفت هوی بری همونوری

اگر میخواین درست کنین اوضاع رو باید برید مدیریت ها رو بگیرین در همه سطوح هم پایین هم بالا
آدم های خنگ کم نیستن که جلوی پیشرفت کشور رو میگیرن

اینها رو که می بینم با خودم مگم حقمونه که نظام جدید جهانی (فراماسونری خودمون)سرمون پیاده شه از بس که مدیریت کودن محور داریم!

• لایک
امتیازات: tezar

lovely_mahsa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان مشهد
شهر
مشهد

من که سر در نمیارم :-??
عوضش دکتر مهندسای اینده بیشتر میشه
شاید کشورمون پیشرفت بیشتری بکنه

N¡na

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
گذاشتم كنار
دانشگاه
هنرهاي زيبا دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
طراحي صنعتي

به نقل از lovely_mahsa :
من که سر در نمیارم :-??
عوضش دکتر مهندساش اینده بیشتر میشه
شاید کشورمون پیشرفت بیشتری بکنه
با پرورش آدمیایی که با یه من عسل نمی شه خورده شون ؟
اولی های امسال ما فک می کنن غوغا کردن !
تازشم کی گفته هر کی میاد سمپاد دکتر مهندس می شه؟

بالا