• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کدام کنسول؟

به نظر شما کدوم کنسولِ نسل جدید بهتره ؟

• Play Station 4

رای‌ها: 64 57.7%
  • Xbox One

رای‌ها: 36 32.4%
  • Wii U

رای‌ها: 0 0.0%
  • PS Vita

رای‌ها: 2 1.8%
  • 3DS

رای‌ها: 1 0.9%
  • Ps5

رای‌ها: 7 6.3%
  • Xbox series x

رای‌ها: 2 1.8%
  • Nintendo switch

رای‌ها: 1 0.9%

• رای‌دهندگان
    111
  • شروع کننده موضوع

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز
به نظر شما کدوم یکی از این کنسولا بهتره؟
منم می دونم PS3 بازیاش گرونه ولی بدون در نظر گرفتن این موضوع جواب بدید.
در ضمن کامپیوتر هم کنسول نیست که بخوام بزارمش

Shadow!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
پاسخ : کدام کنسول؟

واقعا نکته جالبیه که دوستان به خودشون زحمت جمع آوری مطالب و نوشتن یه مقاله درست حسابی و مناسب رو نمی دن و فقط فقط با یه نظرسنجی ساده سر و ته تاپیک هارو هم میارن ! بابا دمتون گرم !
PS3 محصول سال 2008 شرکت Sony به نظر من یکی از افتضاح ترین کنسول های جهان بود ! در این کنسول فقط بر روی قطعات گرافیکی و گیم پلی دستگاه کار شده و ظاهر بسیار ساده ای داره ! کلا کی این شرکت Sony میخواد یه تنوعی تو محصولاتش بده خدا داند ؟!! حتی شکل دسته های بازی این کنسول از ورژن 1 تا همین ورژن 3 به طور عجیبی کاملا مشابه و دارای کمترین تفاوت بوده ! PSL یا Play Station Live این کنسول بسیار ضعیف بود به طوری که تعداد پلیر آنلاین های این کنسول حتی از سایت های بازی آنلاین هم کمتره ! قیمت گرون بازی های این کنسول و عدم Save اونها رو سیستم یکی دیگه از نقاط ضعف این دستگاه بود !! اما در کنار اینها این کنسول از لحاظ گرافیک و سطح Game Play هیچ رقیبی نداره و واقعا بی نظیره اما این مزیت پوشنده تمام معایب دیگر این کنسول نیست ! درکل من از 10 نمره 4 رو به این کنسول میدم !
اما در مورد XboX360 : بدون شک پدیده ای تحسین برانگیز Microsoft هست که با اینکه حدود یک سال و نیم زودتر از PS3 وارد بازار شد اما همچنان پلیر ها این کنسول رو ترجیح میدن ! درسته از لحاظ کیفیت و گرافیک به PS3 نمیرسه اما قرار دادهای ممتد و کلان Microsoft با شرکت های ساخت گیم باعث شده اکثر بازی های روز دنیا مختص این کنسول باشن و کنسول رقیب یعنی PS3 رو از نعمت به روز بودن بازی محروم کنند ! کمتر بازی ای پیدا میشه که به طور کاملا اختصاصی برای Ps3 ساخته بشه ! شبکه گسترده و فوق العاده Xbox live واقعا تحسین بر انگیزه ! زیبایی خود دستگاه و همچنین دسته گیم های خوش دست این کنسول از مزایای دیگر این کنسول هست ضمن اینکه هم قیمت خود دستگاه و هم قیمت بازی هاش بسیار مناسبت از PS3 هست ! درکل خود شرکت Sony هم شکستش رو در ساخت دستگاه PS3 قبول داره با اینکه این کنسول روز اول 2 میلیون دلار فروش داشت اما رفته رفته از طرفداران اون کاسته شد و نظر ها دوباره به سمت Xbox360 برگشت ! نمره من به Xbox از 10 نمره 8 هست .
PSP : Play Station Portible رو نمیشه به طور کامل یه کنسول به حساب آورد اما یک محصول پرطرفدار از شرکت Sony هست که در دو مدل Fat و Slim ساخته شده که مدل Slim هم از امکانات بیشتری برخورداره و هم زیبایی بیشتری نسبت به مدل Fat داره ! وزنش هم تقریبا 20 گرم از مدل دیگه کمتره پس به عنوان یه کنسول قابل حمل بیشتر قابل قبوله ! از نظر گرافیک بازی ها هم در سطح خوبیه . نمره از 10 به این کنسول : 6
Wii : واقعا دستگاه جالبیه ! گرچه فروش و استقبال خوبی نداشته اما طرفداران خاص خودش رو داره ! این دستگاه نسل جدیدی از کنسول هاست که برای اولین بار تحرک بدنی با بازی کامپیوتری ادغام میشه ! و این کار از طریق یه شاسی که در دست بازیکن قرار میگیره انجام میشه و تمام حرکات پلیر رو به دستگاه منتقل میکنه . یکی از معایب این دستگاه این هست که کمتر شرکتی حاضر میشه بازی ای با این پیچیدگی بسازه که با توجه با هر حرکت پلیر حرکت متفاوتی نشون بده و در نهایت هم از فروش کلان بهرمند نشه !!! بنابراین بازی های مختص این کنسول انگشت شماره ! نمره من از 10 به این کنسول 5/6
و در نهایت کنسول DS : یکی از جالب ترین کنسول های ساخته شده که واقعا دارای بازی های جذاب و سرگرم کننده ای هست ! من خودم شخصا این کنسول رو به PSP ترجیح میدم چون هم کوچک تر و سبک تره و هم سبک جالبی داره ! یه چیزی تو مایه های آتاری دستیه رنگیه :D
نمره من به این کنسول : 7
بیشتر از این مطلب طولانی نمیکنم وگرنه میشه حتی واسه میکرو هم مقاله نوشت :D
در نهایت از بین تمام کنسولها من Xbox360 رو انتخاب میکنم

hshkhkh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر - نقره ۸۸ - طلا ۸۹

ایول تا خون در رگ ماست ... xbox کنسول ماست...
ولی شما چرا رای ندادی..؟ :D
در ضمن یا میزاشتی 2تا انتخاب کنیم یکی هم بین ds و psp یا تاپیک جدا میزدی....

• شروع کننده موضوع

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

بچه ها فقط کل نندازید.
در ضمن اگه من توضیح نزاشتم برا اینکه همه می دونن که اینا چین.
یک نکته در باره ایکسباکس:
دلیل اینکه نسخه های اولیه مشکل داشتن این بود که می خواست سریع بده بیرون که قبل از پی اس فروش کنه ولی اگر قیمتو در نظر نگیریم خداییش پی اس بهتره.
البته اگه آدم همه کنسولا رو داشته باشه نور علی نوره!

hshkhkh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر - نقره ۸۸ - طلا ۸۹

به نقل از cactus :
آخهDS شد کنسول ؟!
فقط x box 360
با اجازتون بله ds هم شد کنسول ولی ملت خیلی خبر ندارن...
من شخصا الان بخوام بخرم dsi میخرم!
البته جفتش با هم عالی میشه...

Shadow!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد

به نقل از Black fire :
در ضمن اگه من توضیح نزاشتم برا اینکه همه می دونن که اینا چین.

بله همه میدونن Xbox , Ps3 , Psp , Ds چی هستن ! مطمئنا کسی با خودش فک نمیکنه اینا پفک باشن (; اما ارائه یه سری از ویژگی های دستگاه ها و بررسی معایب و مزایا یه امر طبیعی تو تاپیک های نظرسنجی و مقایسه هست !

• شروع کننده موضوع

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

باشه پس اول یه چند تا چیز در مورد حرف اولت می گم:
پی اس قیمت بازیاش فقط تو ایران اینجوری به نظر می یاد که گرونه. در ضمن این دسته ها که شما بهش گیر می دی انصافا از دسته های ایکس باکس خوش دست تر نیستن؟
در ضمن اینم باید یاد آوری کنم که تحولاتی هم داشته! دسته های اولیه آنالوگ نداشتن و بعد ها به اونا اضافه شد(بازیای قدیمی پی اس 1 با این آنالوگ ها کار نمی کنن) و در پی اس 3 هم به صورت بی سیم شدن(البته قبلش ایکس باکس اینکار رو کرده بود)
ولی واقعا این سیایست ایکس باکس و مایکروسافت که میان عناوین انحصاری مثل فاینال فانتزی رو از چنگ سونی در میارن تحسین بر انگیزه! در ضمن مثل اینکه طراح سخت افزار این کنسول همون طراح سخت افزار پی اس بودن که حتی این سخت افزار داخل کنسول ایکس باکس هم می شه گفت از پولی که سونی برای تحقیقات داده بود در اومده!(یعنی با هزینه خیلی کمتر ایکس باکساومد یه چیپ مدرن گرفت)
بزرگترین مشکل این دستگاه سه چراغعه شدن اون یا به عبارتی سوختن اونه!(به قول یکی از دوستان: X bokhary 360 c یا ایکس بخاری 360 درجه سانتیگراد!)
کنسول ویی هم در حال باطل شدن چون از یه طرف ناتال و از یه طرف سونی توی (sony toy) دارن میزننش کنار!
کنسول دستی دی اس بیشتر برای کلاسیک کاراست و به نعمت سوپر ماریو!!!!! هنوز سرپاست! این کنسول بیشتر بازیاش دو بعدی ان هرچند که برخی از عتاوینش سه بعدی هم هستن!
اما کنسول دستی پی اس پی هم برا خودش کم کسی نیست! با اینکه بازیای دو بعدی زیادی داره ولی عناوین سه بعدیش می شه گفت عالین و گرافیک حوبی دارن!
البته کنسول پی اس پی رو نباید با دی اس مقایسه کرد چون کلا با هم فرق دارن!

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

همشون پرته فقط

sega

• لایک
امتیازات: a_m

Shadow!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد

اولندش که قیمیت بازی های PS3 در خارج و و داخل کشور تقریبا یکسان و به دلیل اینکه بازی هاش قابل کرک و کپی نیستن قیمیت بازی ها اینقدر بالاست ! بازی های اصلی Xbox در خارج کشور هم بازم ارزون تر از بازی های PS3 هست ! (; و در داخل ایران هم که کپی اون به قیمیت مناسب ( حداکثر 10 تومن ) فروخته میشه !
واقعا از اون حرفت که گفتی دسته های PS3 خوش دست تر از Xbox هست ناراحت شدم ! اصلا منو در این مورد به شک انداختی که تاحالا هر دو دسته رو تو دستات گرفته باشی !!!
والا آنالوگ که از اول رو دسته های PS بود و حالا تو ورژن 3 دستگاه پرکارتر و قابل استفاده تر شده ! اگه شرکت Sony تو سال 2008 دستگاهی می ساخت که بین دستگاه و دستش سیمی وجود داشت حکم ورشکستگی خودش رو امضا میکرد ! پس به این نگو پیشرفت و تغییر !
در مورد سازنده سخت افزار های دستگاه ها باید بگم یک نفر نمی شینه کل دستگاه رو بسازه که شما میگی سازنده هاشون یکی بوده !! تیم تهیه و Design دو دستگاه کاملا متفاوت بود میتونی تو اینترنت سرچ کنی و اسمای اعضای تیم ها رو میتونی ببینی .
سه چراغه شدن اصلا و ابدا به معنای سوختن دستگاه نیست و کاملا قابل تعمیر هست (;
بقیه حرفات هم ربطی به صحبت های من نداشت ! بازم اگه مطلبی بود بفرمائید من در خدمت هستم :)

• شروع کننده موضوع

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

قیمت در خارج ایران رو نمی دونم ولی فکر کنم برا هر بازی متفاوته.
در مورد دسته هم من نظر خودم رو گفتم که اتفاقا دوستانیم هم که ایکس باکس دارن اینو تایید می کنن(البته ممکنه به خاطر این باشه که هممون به این نوع دسته عادت کردیم)
می تونی بری دسته پی اس 1 های قدیمی هم نگاه کنی آنالوگ نداشتن.
من اینو رو هم که گفتم اینا یکین منظورم این بود که شرکتشون یکیه البته ممکنه که حق با شما باشه چون من اینو تو یکی از شماره های قدیمی کلیک خونده بودم و الان دقیق یادم نیست.
در ضمن عزیز تلوزیون هم می سوزه تعمیر می شه! سوختن منظور همون خراب شدنه
بقیه حرفامم برا این بود که طبق گفته خودت توضیح بیشتری بدم.

Shadow!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد

داداش ما که اینجا دعوا نداریم با کسی :D
شما یه سری حرفایی زدی که به نظر من صحیح نبود و من جواب دادم !
در مورد سه چراغ شدن Xbox هم باید بگم کلا سه چراغ شدن این دستگاه با سوختنش فاصله ی زیاده داره ! مثل فرق مریضی با مرگ هست (;

cactus

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1(مشهد)
شهر
مشهد
دانشگاه
رشت
رشته دانشگاه
پزشکی

اینم چند تا عکس از این کنسول ها که با یک مقایسه ساده میتونین بفهمین که xbox 360 از همشون قشنگتره

xbox_360_black.jpg

xbox360.jpg

playstation3.jpg

russ_playstation3.jpg

wii.jpg

giz-wants-ds-open.jpg

nint_ds_1.jpg

sony-psp-g.jpg

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

مگه به خوشگلیه دستگاهشه ؟
خب دستگاهشو میذاری پشت تا نبینی
مهم کیفیت و دسته هاشه

• لایک
امتیازات: areh

imakbari

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران

عزیز جان یکی از عکسهایی گذاشتی از DS فیک (fake) هست با اجازت!

Shadow!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد

البته لازم به ذکر که شرکت Sony قرار بود مدل زیر رو ارائه بده کلا منتفی شد که دلیلش رو منم نمی دونم !
http://versatile1.files.wordpress.com/2007/12/playstation3.jpg

• شروع کننده موضوع

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

منم نمی دونم ولی عمرن با اون دستش بازی کنم!
یه سری جدید اومده لایت عکسش رو گیر آوردم می ذارم!

Shadow!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد

لایت جدید نیست که عزیز من :D تابستون عرضه شد !

• شروع کننده موضوع

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

منظورم این بود که نست به بقیه جدیده من تا به حال تو شهر خورمون پی اس لایت پیدا نکردم.
اگه اشتباه نکرده باشم سر ایکس باکس هایی که چی جونیور هم داشتند همین جوری شد یعنی خیلی دیر آئوردنشون به بازار.

fograd

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي بابل
شهر
بابل
دانشگاه
اگه خدا بخواد تهران

سلام من خودم يه PS2 آشغال دارم.ميخاستم XBOX 360 بگيرم ولي چون شنيدم داغ ميكنه پشيمون شدم.چند روز پيش شنيدم XBOX 360 JASPER داغ نميكنه.دوستاني كه XBOX دارن كمك كنن ممنون ميشم.

بالا