• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

استرس

• شروع کننده موضوع

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
رتبه ی 1 کشوری المپیاد زبان انگلیسی دوره ی راهنمایی :دی
هشت توصیه برای کاهش استرس:

در فاصله بین غذا به خوردنی‌های دیگر ناخنک نزنید و برای نهار خوردن وقت کافی بگذارید و در طول روز زیاد آب بخورید.

افرادی که استرس روانی بیش از حد طبیعی دارند، به گفته روانشناسان براساس نوع واکنش بدنشان نسبت به عامل استرس‌زا، به ۳ گروه تقسیم می‌کنند.

این ۳ گروه عبارتند از افرادی که دائما مضطرب و نگران هستند و وقتی که یک اتفاق خاصی رخ می‌دهد دچار گرفتگی عضلات، تنگی نفس و دردهایی در ناحیه شکم می‌شوند.

دومین گروه افرادی اند که خیلی عجول و بی‌نظم هستند و همیشه می‌ترسند که مبادا دیر به مدرسه برسند و به مشکلات گوارشی مثل احساس سوزش در معده یا دل‌پیچه دچار می‌شوند و بالاخره گروه سوم کسانی هستند که وقتی یک اتفاق خاص استرس‌زا را در پیش‌رو دارند (مثل امتحان یا مسابقه)، نگران هستند که موفق نشوند و این افراد نیز عموما به دل‌درد و دلشوره و لرزش عضلات مبتلا می‌شوند.

به گزارش ایسنا روان‌شناسان به افرادی که دارای این خصوصیات هستند ۸ توصیه ساده و مفید دارند که می‌توانند با کمک انها از میزان دلشوره خود بکاهند.

این توصیه ها عبارتند از :‌

- این اشخاص مراقب خواب خود باشند. یک خواب خوب در طول شب در اتاقی پر از هوای تازه و جای راحت باعث می‌شود تا برای شروع یک روز جدید آماده شوند.

- افرادی که مستعد استرس هستند بهتر است به طور منظم و چند بار در هفته ورزش کنند و تا جایی که می‌توانند راه بروند.

- در فاصله بین غذا به خوردنی‌های دیگر ناخنک نزنند و برای نهار خوردن وقت کافی بگذارند و در طول روز زیاد آب بخورند.

- وقتی سخت مشغول درس خواندن یا کار کردن هستند به خودشان استراحت بدهند، در این مدت شکلات نخورند و هر چند دقیقه با یکی از افراد خانواده صحبت کنند.

- کارهایی را که دوست دارند، انجام دهند. مثلا اگر به کامپیوتر علاقه دارند در آن کلاس ثبت‌نام کنند.

- تا حد انفجار بخندند. خنده باعث رشد هورمون‌هایی می‌شود که آرامش‌بخش و تسکین‌دهنده هستند. خوش‌اخلاقی و خوش‌بینی هم ۲ عامل موثر ضداسترس هستند.

- خانواده و دوستانشان را فراموش نکنند. اگر زندگی اجتماعی و خانوادگی رضایت‌بخشی داشته باشند براحتی می‌توانند مشکلات خود را با کمک آنان حل کنند.

- درست نفس کشیدن را یاد بگیرند و با تنفس درست، استرس را از خودشان دور کنند.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم
پاسخ : هشت توصیه برای کاهش استرس

من فکر کنم تقریبا گروه 3 باشم البته فقط امتحان نیست کلا هر چیزی
من بیشتر حالت تهوع پیدا میکنم تا دل درد :D

papari

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسي صنايع

به نقل از peg0a2h1 :
من فکر کنم تقریبا گروه 3 باشم البته فقط امتحان نیست کلا هر چیزی
من بیشتر حالت تهوع پیدا میکنم تا دل درد :D
جدا؟؟؟تو حالت تهوع پیدامیکنی؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

به نقل از parnia :
جدا؟؟؟تو حالت تهوع پیدامیکنی؟

نه اونقدر شدید ولی آره دیگه :D وقتی سر کلاس میگم من الان دارم میمیرم ، چیزی ازم نمونده ، دارم قطعه قطعه میشم منظور همینه

مورد خنده رو قبول دارم! واقعا مؤثره

sohaaaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

مرسی...منم جزو گروه 3 بیدم!!...هر چند خیلی کم و فقط موقع بعضی از امتحانا و مسابقات!!...اونم فقط تا 5 مین قبلش!!...برگرو که میدن...استرس فرت!! :D

scorpio

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

من جزو هیچ کدوم نیستم.چون همیشه خونسردم.

• شروع کننده موضوع

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد

به نقل از scorpio :
من جزو هیچ کدوم نیستم.چون همیشه خونسردم.
ببللللللللللههههه! :D
خيلي جالبه كه هميشه خونسردي! :D

scorpio

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

منظور؟

p.sh

کاربر حرفه‌ای
شهر
كرمان
رشته دانشگاه
پزشكي

ولی من اصلا نمیتونم استرس داشته باشم .واسه این موضوع راه حلی نیست؟

• شروع کننده موضوع

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد

به نقل از scorpio :
منظور اين است كه خيلي اخلاق باحالي داري! :D
واقعا جالبه!
:D

E.pisces

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسي پزشكي

متشكرم. مفيد بود منم از دسته ي سوم هستم وحالت تهوع پيدا مي كنم تا دلدرد و البته نگران موفق شدن يا نشدنم نيستم و كلا استرس دارم

M.1373%

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد

من بعضي اوقات دوست دارم استرس داشته باشم تا بيشتر درس بخونم اما استرسم نمياد!!

• شروع کننده موضوع

Narcissus

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
مدال المپیاد

به نقل از M.1373% :
:O
جدي؟!
:O

fida

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
كاهش استرس دوران بزرگسالي با عشق مادري

محققان مي‌گويند؛ كودكاني كه از عشق و محبت مادري بهره‌مند مي‌شوند در دوران بزرگسالي و سنين بالاتر كمتر دچار استرس و اضطراب خواهند شد.​

محققان مي‌گويند؛ درعين حال سردي در احساسات مادرانه سبب تشديد استرس در فرزندان نمي‌شود و در واقع عشق مادري تنها عامل تاثيرگذار در اين زمينه است.

روانشناسان از مدتها پيش تصور مي‌كردند كه پيوندهاي نزديك و عاشقانه با مادر، كودكان را نسبت به مشكلات و مسائل دوران بزرگسالي مقاوم‌تر مي‌كند.

در پژوهش جديد تعامل بين بيش از هزار جفت نوزاد هشت ماهه و مادران آنها توسط روانشناسان حرفه‌اي ومتخصص مورد بررسي و مطالعه قرار گرفت.

اين پژوهش از ابتداي دهه 1960 در آمريكا آغاز شد. 34 سال بعد همين پژوهشگران، نيمي از كودكان تحت مطالعه را در سن بزرگسالي مورد مصاحبه و ارزيابي قرار دادند. اين افراد به لحاظ ويژگي‌هاي شخصيتي و رفتاري شامل اضطراب، خصومت و خشم بررسي شدند.

به گزارش ديسكاوري،‌ محققان دريافتند: افرادي كه در كودكي ارتباط عاطفي نزديك‌تري با مادران خود داشتند از سن 30 سالگي به بعد كمتر به استرس و اضطراب مبتلا بودند. از سوي ديگر معلوم شد؛ رفتار سرد و خشك مادر نمي‌تواند اين استرس و آشفتگي را در دوران بزرگسالي افزايش دهد.

mom-child_2112.jpg

elahe

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
بندرعباس
پاسخ : كاهش استرس دوران بزرگسالي با عشق مادر&

هی به مامانم میگم یکم توجه کن :((

ولی واقعا رفتار مادر در آینده از هر نظر روو بچه اثر میذاره!اوصولا مادر های حالم ک در تربیت بچه هاشون دچار مشکل میشن در گذشته مشکل داشتن!

• لایک
امتیازات: fida

مهتاب

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
دانشگاه
BUMS
رشته دانشگاه
Med
استرس شما را كچل مي‌كند

chaaghi16_1822.jpg

با توجه به تاثير نامطلوب طاسي روي افراد، پژوهشگران مي‌گويند استرس و تنش نيز مي‌تواند باعث ريزش مو و طاسي شود.

آنها تاكيد كردند كه واكنش‌هاي هورموني كه در موقعيت‌هاي تنش‌زا بروز مي‌كند، مي‌تواند در طاسي سر نقش داشته باشد. تحقيقات نشان مي‌دهد: افزايش غلظت هورمون‌هايي چون كورتيزول و تستوسترون كه در هنگام بروز تنش در بدن رخ مي‌دهد، روي ريشه‌هاي مو تاثير نامطلوب مي‌گذارد، لذا پژوهشگران توصيه مي‌كنند براي جلوگيري از ريزش مو بهتر است آرام باشيد و تنش را از خود دور كنيد.

پژوهشگران آمريكايي با شناسايي نقش يك مولكول، به كشف راه حل تازه‌اي براي درمان طاسي سر اميدوار شدند.اين مولكول رشد پياز موها را در موش‌هاي آزمايشگاهي مورد هدف قرار مي‌دهد.

به گفته پژوهشگران؛ اين روش ممكن است در آينده براي درمان طاسي يا حداقل روياندن تعداد بيشتري تار مو روي سر افراد كم مو كاربردهاي مفيدي داشته باشد.

به گفته محققان دانشگاه استانفورد، اين مولكول شبيه يك اپراتور عمل مي‌كند كه پيغام‌ها يا پروتئين‌ها را بين لايه‌هاي خارجي و داخلي پوست منتقل مي‌كند. اين تعامل در نهايت به شكل‌گيري تارهاي مو منجر مي‌شود.

برخلاف محصولاتي كه امروزه در بازار موجود هستند و نقش آنها كم كردن سرعت ريزش مو است، پژوهشگران اميدوارند اين مولكول موسوم به لامينين - 511 بتواند به طور بالقوه مجددا فوليكول‌هاي واقعي توليد كند كه به رشد موهاي تازه منجر مي‌شود.

دكتر پيتر مارين كوويچ، محقق ارشد اين پژوهش و استاديار دانشكده پزشكي دانشگاه استانفورد در اين باره مي‌گويد: هرچند ريزش مو كسي را نمي‌كشد اما درعين حال براي برخي افراد بويژه براي زنان واقعا يك رويداد نگران كننده و غم انگيز است.

منبع

ممنون بابت تاپیکتون
×نکات مهم رو مشخص کردم×

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105
پاسخ : استرس

به نقل از "l-n@2" :

استرس رونمی دونم ولی یه آدمی بود درد احساس نمی کرد اصن بَد مجله نوشته بود دکترا گفتن خطرناکترین بیماری دنیای ِ

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

...

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

دقیقا یکی از مشکلات من اینه که استرس ندارم اصن ! :D
ینی من خیلی به مسائل فکر میکنم و اینا ؛ سر هر مسئله ای یه عالمه فکر میکنم ؛ اما کاملا آروم ؛ نه با نگـرانی !
فک میکنید بیماری روانی ای چیزیه ؟! چند روز به مرگم باقی مونده ؟! :|

روژین د.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ' Shek8fe ' :
دقیقا یکی از مشکلات من اینه که استرس ندارم اصن ! :D
ینی من خیلی به مسائل فکر میکنم و اینا ؛ سر هر مسئله ای یه عالمه فکر میکنم ؛ اما کاملا آروم ؛ نه با نگـرانی !
فک میکنید بیماری روانی ای چیزیه ؟! چند روز به مرگم باقی مونده ؟! :|

واقعاً ناراحتی از این قضیه؟! به نظرم بیماری که نیس هیچ یه قوت هم حساب میشه! وقتی استرس نداشته باشی، خیلی منطقی تر و راحتر میتونی فکر کنی.

بالا