• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گوگل

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی
پاسخ : گوگل

دیگر به نظر کسی نیست که گوگل را نشناسد و یا زا سرویس هایش استفاده نکرده باشد و از آن خوشش نیامده باشد! همین موتور جستجوی ساده حاوی حجم عظیمی اطلاعات از تمام مردم دنیا اسا. همیشه واقعیت‌های جذابی در مورد سایت‌های بزرگ اینترنتی وجود دارد که عموماً بیشترشان را لو نمی‌دهند! ولی همان‌هایی را هم که لو می دهند خیلی جذاب است. در زیر یک سری واقعیت‌های جذاب در مورد گوگل را می‌بینید. انشاء‌الله در آینده در مورد شرکت‌های بزرگ دیگری هم مطالب این چنینی خواهم نوشت!

گوگل در اصل به عنوان یک پروژه‌ی Ph.D دو دانشجوی جوان ۲۳ و ۲۴ ساله به نام سرگئی برئی و لری پیچ بود.
کلمه‌ی Google درواقع یک اصطلاح ریاضی است که به معنی عدد یک است با ۱۰۰۰ صفر در جلویش!
نام GoogleTM در واقع ناشی از یک اشتباه فردی بوده است. قرار بود که نام این موتور جستجو Googol باشد که بنا به اشتباه خالقانش به google تبدیل شد!
گوگل بیش از ۴۵۰هزار سرور دارد که در نقاط مختلف جهان پراکنده شده اند!
جزیره‌ی آتلانتیس، یکی از رمان‌های منتشر نشده‌ی شکسپیر، و همچنین یکی از آلبوم‌های منتشر نشده‌ی موزارت به وسیله‌ی گوگل کشف شدند!
دکمه‌ی مشهور I’m feeling lucky درواقع نسبت به دکمه‌ی کناری خود اصلاً استفاده نمی‌شود. در پروژ‌ه‌ای آزمایشی زمانی که این دکمه را حذف کردند، میزان جستجو به وسیله‌ی گوگل به شدت افت پیدا کرد. در واقع این دکمه بیشتر جنبه‌ی روانی و احترام به کاربر را دارد نه چیز دیگری! ولی همین دکمه با همین میزان کم استفاده سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار به گوگل لطمه می‌زند! چرا که با استفاده از این دکمه دیگر کاربران به صفحه‌ی جستجو حاوی تبلیغات وارد نمی‌شوند!
۵۷% کودکان تازه متولد شده‌ی آمریکایی نخستین کلمه‌یی که یاد می گیرند: گوگل است!
روزانه ۶۵۰ میلیون نفر از صفحه‌ی اصلی گوگل بازدید می‌کنند!
۹۷% درآمد گوگل از راه تبلیغات اینتنرتی است
میزان پهنای باند گوگل، روزانه ۲۰ پتا بایت است!
میزان دارایی‌های گوگل از دسامبر ۲۰۰۹ به ۴۰ میلیارد دلار رسید، و میزان هر سهم این غول اینترنتی به بیش از ۷۰۰ دلار رسیده است! و میزان سهام این شرکت در بورس نیویورک به بیش از ۲۱۰ میلیار دلار رسیده است.
زمانی که گوگل شروع به فعالیت کرد، تنها ۲۵ هزار صفحه را لیست کرده بودند، ولی الان…!
زمانی که گوگل سیستم پیشنهاد جستجو را برای کسانی که کلماتی را اشتباه spell می‌کنند با ایجاد لینک Did you mean؟ ایجاد کرد میزان ترافیک گوگل ۲ برابر شد!
به طور میانگین دوبار جستجو در گوگل معادل جوش آوردن یک کتری آب گاز گلخانه‌ای تولید می‌کند! (حدود ۱۵ گرم!) :O
منبع:http://links.p30download.com/archives/18905.php

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

ببینم اسم GOOGOLیعنی چی؟
+

Mahdiye.Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از HHH :
ببینم اسم GOOGOLیعنی چی؟
+

فكر كنم كه googol يعني يه يك و صد تا صفر جلوش...و اين google است كه از بازي با حروف ‌googol بدست اومده...ومعني خاصي هم نداره!

• لایک
امتیازات: N.M

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

اینا سرویسای گوگلیه که من ازش استفاده میکنم!
* گوگل ریدر
*جیمیل:جیمیل یه سرویس دهنده ی خوب واسه ایمیله!به نظر من بهترین مزیتش اینه که خیلی راحت میشه سازماندهی کرد میلا رو.اضافه شدن گوگل باز به اونم خیلی کار خوبی بوده!درباره ی جیمیل http://4downloads.ir/majalleh/2008/11/-gmail-2.php]این جا بیشتر میتونین اطلاعات به دس بیارین.
* گوگل الرت
*گوگل داک:داک مخفف داکیومنته!گوگل داک یه جایی برای آپلود کردن و به اشتراک گذاشتن فایلای مختلفه که البته من زیاد ازش استفاده نمیکنمو اطلاعات زیادی ندارم!اگه می تونین کمک کنین!
*گوگل ترانسلیت:یه سایته برای ترجمه کردن خیلی از زبون ها به همدیگه!با اینکه معمولا ترجمه هاش به فارسی یه چیز افتضاح درمیاد اما باز خوبه! :-"

*هرکی درباره ی سرویسای دیگه ی گوگل(به خصوص گوگل ویو )اطلاعات داره اینجا بگه همه استفاده کنن! :D

fire storm

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 ارومیه
شهر
urm
مدال المپیاد
کانگرو & لیگ پایا (ریاضی)
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

نه دلیلش این بوده که می گفتن گوگل می تونه به انازه همون عدد (یه یک و هزار تا صفر جلوش ) اطلاعات رو ظرف چند ثانیه بگرده و چیزی رو که می خواین بهتون بده

• لایک

alex delpiero

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی (شعبه دیگری ندارد ...)
شهر
کرج
مدال المپیاد
سال 1388 قبولی المپیاد نجوم مرحله اول ، سال 1389 و 1390 قبول مرحله اول المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

آره من هم شنیدم بودم این فلسفه 1 و هزار تا صفر جلوش رو
ولی 10 به توان هزار می شه گوگول و اسم این گوگل هستش و کنجکاو بودم همیشه
البته فکر می کنم
پس قضیه این بوده
اون آخریش چطوری می شه؟
هر دو بار جست و جو در گوگل گاز گلخانه ای و ...

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از alex delpiero :
آره من هم شنیدم بودم این فلسفه 1 و هزار تا صفر جلوش رو
ولی 10 به توان هزار می شه گوگول و اسم این گوگل هستش و کنجکاو بودم همیشه
البته فکر می کنم
پس قضیه این بوده
اون آخریش چطوری می شه؟
هر دو بار جست و جو در گوگل گاز گلخانه ای و ...
خب فک کنم به این ربط داشته باشه که وسایل الکترونیکی باعث ایجاد گاز گلخانه ای میشن(وا3 همین میگن مانیتور و...روشن نذارین!)بعد وا3 هر جستجو تو گوگل کلی کار میکنن این وسایل و....مطمئن نیستم البته!

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از shayan-emperor :
چه قدر سرویس های جالبی!!!
آره!کلا گوگل سرویساش خیلی از یاهو و ....بهتره!
من که شنیدم گوگل ویو (google wave)دیگه فوق العاده س اما چیزی دربارش نمیدونم!

shayan-emperor

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
:-"

اینم گوگل ویو:
جدیدترین سرویس گوگل که برپایه ارتباطات همزمان اینترنتی ساخته شده، ای‌میل قرن بیست‌ویکم لقب گرفته است.

گوگل‌ویو که هنوز هم مراحل رشد خود را می‌گذراند، مرورگری است که مولفه‌های ای‌میل،‌ پیام‌های فوری و استفاده آنلاین از اینترنت را در زمان واقعی، در خود دارد. این سرویس در حال حاضر فقط در دسترس تولیدکنندگانی قرار دارد که علاقه‌مند به ساخت برنامه‌های کاربردی برای این سرویس هستند. هری مک‌کراکن از اعضا Technologizer.com در مورد گوگل‌ویو می‌نویسد: «این یکی از جاه‌طلبانه‌ترین سرویس‌هایی است که گوگل یا هر شرکت دیگری تاکنون ارائه کرده است.»

به گزارش بی‌بی‌سی، لارس راسموسن، یکی از افرادی که در ساخت گوگل‌ویو مشارکت دارد، در وبلاگ رسمی گوگل، گوگل‌ویو را چنین توصیف می‌کند:‌

«گوگل‌ویو با متن،‌ عکس، ‌ویدئو، ‌نقشه‌ها و سایر امکانات غنی، برای کاربرانش امکان برقراری ارتباط و کار کردن را به طور همزمان و برابر فراهم می‌کند. شما در گوگل‌ویو موجی را ایجاد و افراد دیگر را به آن اضافه می‌کنید. هر کسی در موج شما می‌تواند از این امکانات متنی و تصویری و کاربردی غنی‌شده استفاده کند و از سایر منابع اینترنتی بدین ترتیب بهره گیرد. آن‌ها می‌توانند برایتان جواب بگذارند یا حتی به طور مستقیم موج را ویرایش کنند. شما می‌توانید آن‌چه‌را دوستان یا همکارانتان در موج تایپ می‌کنند، همان موقع ببینید و با ابزارهایی قدرتمند،‌ آن‌ها را همزمان ویرایش کنید.»

بسیاری معتقدند که گوگل‌ویو،‌ ای‌میل قرن بیست‌ویکم است و برای توییتر و شرپوینت (Sharepoint، نرم‌افزار مشارکتی مایکروسافت) رقیب سرسختی محسوب می‌شود. اما جوردن گوسن، ‌از نویسندگان GigaOm.com معتقد است که گوگل به جز جستجوگر قوی‌اش،‌ در سایر محصولاتش ضعیف عمل کرده است: «شاید گوگل‌ویو جواب بدهد. شاید در سراسر دنیا از آن استفاده شود. اما با انتظارات بالایی که از جی‌میل و جستجوگر گوگل می‌رود،‌ در راه‌اندازی سایر محصولات عملکرد جالبی ندارد. فقط برای مغرورتر شدن و به خود نازیدن خوب است.»

اما سیگلار،‌ گزارشگر تک‌کرانچ، ‌گوگل‌ویو را چکیده‌ای از جاه‌طلبی می‌داند. وی می‌نویسد:
«گوگل‌ویو راهی ساده و روان برای هدایت و مشارکت در روابط مجازی ارائه می‌دهد که موجب می‌شود ای‌میل و پیام‌های فوری را برای همیشه کنار بزند. آمدن ویو،‌ همراه با ایجاد ابزارهایی چون توییتر و فرندفید، همگی به استفاده از اینترنت در زمان واقعی اشاره دارند. بدین ترتیب،‌ برقراری ارتباط، جستجو، همکاری و اتصال داده‌های آفلاین و آنلاین در ترکیبی همزمان جای می‌گیرند»

بن‌پار از اعضای Mashable.com که نسخه آموزشی گوگل‌ویو را آزمایش کرده،‌ می‌گوید:‌

« من احساس خیلی خوبی در مورد گوگل‌ویو دارم. تا همین حالا هم گوگل‌ویو جنبه‌های خوبی دارد. با اضافه شدن برنامه‌های دیگر و متناسب‌تر شدن با انتظارات کاربران،‌ گوگل‌ویو می‌تواند به اوج خود برسد.»

• لایک

shayan-emperor

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد

خسارت‌های مالی گوگل از دکمه I'm Feeling Lucky
I-m-feeling-lucky-button.JPG

دکمه I'm Feeling Lucky که کاربران اینترنتی آن را با عنوان «یا شانس یا اقبال» می‌شناسند، سالانه 110 میلیون دلار، به گوگل خسارت می‌زند.

معمولاً کاربران اینترنتی با دکمه I'm Feeling Lucky که در صفحه اول سایت گوگل و کنار دکمه Google Search قرار دارد، آشنا هستند.

با تایپ عبارت مورد نظر در کادر جست‌وجوی گوگل و کلیک بر I'm Feeling Lucky، بلافاصله اولین نتیجه یافت‌شده به نمایش در می‌آید و در این حالت دیگر شما لیست طولاني نتایج حاصل از جست‌وجوی خود را نمی‌بینید.

خود گوگل گفته است که اين حالت معمولاً در زمانى استفاده می‌شود كه کاربر عجله داشته و فقط نتيجه بدست آمده براى او مهم است.

این دکمه که کاربران فارسی زبان آن را با عنوان «يا شانس يا اقبال» می‌شناسند، اغلب توسط درصد بسیار اندکی از کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با این حال همین استفاده اندک نیز برای گوگل ضررهای بسیاری در پی دارد.

وبلاگ valleywag که به شبکه رسانه‌ای Gawker تعلق دارد، می‌گوید که کاربران با استفاده از I'm Feeling Lucky به طور مستقیم وارد وب‌سایت اولین نتیجه شده و همین عامل سبب می‌گردد صفحه نتایج گوگل و تبلیغات مندرج در آن به نمایش درنیامده و بر آن کلیک نشود.

همین موضوع به ظاهر ساده سالانه 110 میلیون دلار خسارت به گوگل وارد می‌کند.

گفتنی است قسمت اعظم درآمد گوگل از راه تبلیغات تامین می‌شود و برخی منابع، این میزان را 97 درصد کل درآمدهای گوگل برآورد کرده‌اند.

• لایک

shayan-emperor

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد

غول نرم‌افزاری جهان قصد دارد با راه‌اندازی یک شبکه اجتماعی جدید، با سایت پرآوازه فیس‌بوک به رقابت پردازد.

شرکت گوگل به منظور راه‌اندازی سرویس جدیدی که می‌توان آن را رقیب فیس‌بوک به‌شمار آورد، در حال مذاکره با شرکت‌های بازی‌ساز است.
google-facebook.jpg

به گزارش رویترز، بنا به گفته برخی منابع نزدیک به موضوع، گوگل رایزنی‌هایی را با برخی شرکت‌های بزرگ تولیدکننده بازی‌های اجتماعی از قبیل Playdom،Playfish و Zynga، به منظور استفاده از سرویس‌های آنها در این شبکه اجتماعی جدید انجام داده است.

جزئیات بسیار کمی از این طرح گوگل منتشر شده و به عنوان مثال مشخص نیست که چه زمانی این شبکه اجتماعی به راه خواهد افتاد.

گفتنی است گوگل در حال حاضر شبکه اورکات را در اختیار دارد که در ژانویه سال 2004 شروع به کار کرد.

نام «اورکات» از نام کارمند شرکت گوگل، اورکات بویوک‌کوکتن از اهالی ترکیه اقتباس شده است که این سیستم را از شرکت قبلی که در آن کار می‌کرده با خود به همراه آورده و در گوگل گسترش داده است.

• لایک

shayan-emperor

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد

گوگل در یک طرح رویایی قصد دارد با گردآوری اطلاعاتی انبوه در خصوص نحوه زندگی کاربران و عادات رفتاری آنها، پیشاپیش نیازهای آنها را حدس زده و به دنبال راه‌حل‌های مناسب بگردد.

هرچند گوگل که به حق شرکت نوآوری‌ها لقب گرفته است، عمر درازی ندارد و فقط 12 سال از تاریخ تاسیس آن می‌گذرد، ولی ایده‌ها و ابتکارات خارق‌العاده آن، به حدی جایگاه این غول نرم‌افزاری را بالا برده است که امروزه نام گوگل به فعل جست‌وجو تبدیل شده است و برخی اوقات ممکن است به جای «جست‌وجو کن»، بشنوید «گوگل کن».

اکنون خبر می‌رسد که گوگل قصد دارد با استفاده از یک الگوریتم ویژه، قبل از آنکه کاربر دست به جست‌وجو بزند، خودش پیشاپیش با حدس زدن آنچه که در مغز وی می‌گذرد، جست‌وجو کرده و نتایج مناسب را به او عرضه نماید.

در واقع گوگل تصمیم گرفته است در جست‌وجو یک گام از کاربرانش جلوتر باشد.

به گزارش نیوساینتیست، اخیراً امیت سینگال (Amit Singhal) یکی از مهندسان برجسته موتور جست‌ؤجوی گوگل که مدیریت تیم رتبه‌بندی آن را نیز بر عهده دارد، از طرحی به نام «جست‌وجو بدون جست‌وجو» سخن رانده است که طی آن گوگل در چند ثانیه نیازهای کاربر را تشخیص داده و بر اساس آن دست به جست‌وجو می‌زند.
در این فرایند نیازی نیست که کاربر عملی انجام دهد.

این طرح رویایی با نام SWS شناخته می‌شود.

پرسش اصلی اینجاست که گوگل چگونه و بر اساس چه چارچوب‌هایی می‌تواند چنین کاری انجام دهد؟

بنا بر این گزارش در آینده گوگل ممکن است اطلاعات زیادی درباره زندگی شما و نزدیکان‌تان به دست آورد.
به عنوان مثال گوگل می‌تواند تاریخ تولدها، سالگردها، برنامه‌های مورد علاقه، سرگرمی‌ها و تفریحاتی که برای شما جذاب است، غذاهایی را که دوست دارید و حتی مکان زندگی شما را تشخیص دهد.

گوگل همچنین این توانایی را خواهد یافت که با فروشگاه‌های نزدیک شما، از طریق سایت‌هایشان در ارتباط باشد.

به گفته امیت سینگال با استفاده از الگوریتم جدید، زندگی بسیار آسان‌تر خواهد شد و گوگل حتی نوع هدیه‌ای را که مثلاً قرار است برای تاریخ تولد یکی از دوستان‌تان به او هدیه دهید، پیشاپیش مشخص کرده و به شما پیشنهاد می‌دهد.

در آن زمان با استفاده از قابلیت SWS می‌توان یک سرویس خبری به‌روزشده ایجاد کرد که وظیفه آن، گردآوری اطلاعات مورد علاقه کاربر از رسانه‌های اجتماعی خواهد بود.

کاربران می‌توانند تنظیمات این سرویس را به دلخواه خود تغییر داده و آن را شخصی کنند.
Amit-Singhal.jpg

• لایک

shayan-emperor

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد

سرویس اعلام زمان طلوع و غروب آفتاب به طور محلی و بر اساس شهر محل سکونت کاربر، از جمله سرویس‌های گمنام گوگل است که افراد اندکی از آن اطلاع دارند.

گوگل دارای سرویس‌ها و خدمات فراوانی است که برخی از آنها بسیار مشهور و پرطرفدار بوده و برخی دیگر نیز از آوازه و یا کاربرد کمتری برخوردار است.

به عنوان مثال امروزه بعید است که از کاربران اینترنتی هنوز کسی باشد که با نام Gmail آشنا نباشد.

با این حال واقعیت آن است که گوگل قابلیت‌های گوناگون و بعضاً جالبی دارد که بسیاری از ما ممکن است حتی برای یک بار هم از آنها استفاده نکرده باشیم.

سرویس اعلام زمان طلوع و غروب آفتاب به طور محلی، از آن جمله است.

در سراسر جهان، کاربران با انجام یک دستور ساده در صفحه اصلی گوگل می‌توانند از زمان دقیق طلوع و غروب آفتاب در شهر محل سکونت خود یا نزدیک‌ترین شهر بزرگ نزدیک به خود با خبر شوند.

برای استفاده از این سرویس کافی است به صفحه www.google.com مراجعه کرده و در کادر جست‌وجو، عبارت sunrise (به معنای طلوع آفتاب) و به دنبال آن شهر مورد نظر خود را تایپ کنید.

نتیجه‌ای که گوگل به دست می‌دهد عبارت است از تاریخ زمان فعلی، زمان طلوع آفتاب در شهر مورد نظر و اینکه چند ساعت و چند دقیقه تا رسیدن به آن زمان باقی مانده است.

برای فهمیدن زمان غروب نیز کافی است، روند فوق را با عبارت sunset (به معنای غروب آفتاب) انجام دهید.

به تصویر ذیل دقت نمایید:
sunrise-tehran02.JPG

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

گوگل در وبلاگ خودش خبر متوقف ساختن Google Wave این پلتفرم جدید ارتباطی که سال پیش با سر و صدا معرفی کرده بود را انتشار کرده است .
ویو مقبولیتی که گوگل پیش بینی کرده بود را در بین کاربران پیدا نکرد و گوگل اعلام کرده که برای گسترش این پروژه دیگر برنامه ای ندارد ، اما سایت ویو برای استفاده از این تکنولوژی در محصولات دیگر گوگل،حداقل تا پایان امسال حفظ خواهد داشت.قسمت اصلی کد ویو،مثل پروتکل هایی که باعث بوجود آمدن drag-and-drop و character-by-character live typing شده اند ، هم اکنون به عنوان پروژه هایی متن باز موجود هستند ، بنابراین کاربران می توانند از این ابداعات استفاده کنند.
گوگل ویو خصوصیات های جالبی داشت اما اینترفیس این سرویس کمی گیج کننده و برای استفاده مشکل بود و این پلتفرم ضعف هایی داشت .
با اینکه گوگل ویو متوقف شد اما بعضی از امکانات آن هم اکنون در سرویس های دیگر گوگل (جیمیل،گوگل داک) استفاده می شود. :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

این امکانات جدید جیمیلم خیلی جالبه!
جیمیل تازگیا یه امکانی گذاشته که میتونیم ایمیلا رو به دو دسته ی مهم و غیر مهم نشانه گذاری کنید!اینبار که میرید تو میلتون به اون بالا توجه کنین!خود جیمیل یه پیغام داده که "آیا میخواین فعال کنین این سرویسو یا نه!"خلاصه اگه کلیک کنین فعال میه!من که خیلی ازش خوشم اومد! :-\

• لایک
امتیازات: L.E

blackparastoo

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱

Shareــهای من :

http://www.google.com/reader/shared/nicegirl.parastoo97

blackparastoo

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱

میخوایم یکم سر به سر گوگل بذاریم !
این شوخی با گوگل کروم بصورت ۱۰۰٪ جواب میده ؛ اما تو بعضی از ویرایشای فایرفاکس نشون داده نمیشه . اینترنت اکسپلورر هم که ماشالا حرفی برای گفتن نداره !

اول وارد صفحه ی Google.com‌ بشید .
در نوار جستجو ، عبارت Google gravity رو تایپ کنید.
بر روی I’m feeling lucky کلیک کنید.
چندثانیه صبر کنید !

???

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

با آخرین ورژن فایرفاکس تست کردم جواب داد
ممنون :)

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از TFire :
خيلي خوشگل بود. فقط نميدونم منظورتون همين بود كه من ديدم؟ :-? حتما همين بوده
یه دفعه کل سایت سقوط می کنه پایین
معنی کلمه هم جاذبه گوگله

alex delpiero

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
کرج
مدال المپیاد
سال 1388 قبولی المپیاد نجوم مرحله اول ، سال 1389 و 1390 قبول مرحله اول المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

قدیمی
با اپرا هم جواب می ده
خیلی از اینا هست
یه متن کامله
مثلا بنویسی elgoog هم کل متنا جا به جا می شه

alex delpiero

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
کرج
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

آها کاملشو پیدا کردم
بفرمایید
برای تجربه رازهای دیگر گوگل می تونید عباراتی که در ادامه متن ذکر شده است را در کادر جستجوی گوگل وارد کرده و سپس همانند مثال بالا بر روی کلید I’m Feeling Lucky کلیک کنید تا نتیجه نهایی را مشاهده کنید .

Google linux ترکیب لوگوی گوگل با لوگوی لینوکس

Google Windows ترکیب لوگوی گوگل با wallpaper پیش فرض ویندوز ایکس پی

Google BSD ترکیب لوگوی گوگل با لوگوی سیستم عامل یونیکس

Google gizoogle مترجم آنلاین صفحات وب !

Googoth مشاهده گوگل وحشی !

Easter Google عید پاک در گوگل !

Google my way ساخت یک موتور جستجو با استفاده از امکانات گوگل با نام شما که شبیه لوگوی گوگل خواهد بود !

Google cheese مشاهده کره ماه در گوگل (کافی است در این صفحه Zoom‌ کنید تا به تصویر پنیر برسید ! )

Google 133t مشاهده گوگل به زبان هکرها !

Google moms صفحه مخصوص اکرام مادران توسط گوگل !

Google heart page مشاهده صفحه عاشقانه گوگل !

Google holiday مشاهده تمامی لوگوهای ساخته شده گوگل تا به امروز !

بالا