• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جهان های موازی

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
پاسخ : جهان های موازی

به نقل از ErfanDK :
نه که نمیشه ولی نه همین طوری یک دفعه ای با یک آزمایش کوچیک.البته اثبات برای این مساله زیاده و یک مبحث تقریبا قدیمیه ولی خوب فعلا هیچ کدوم جوابی قطعی نبودن.ولی خوب اگر واقعا این آزمایش هم جزو "جوب" های فیزیک نباشه میشه گفت پیشرفت خوبیه
خوب این که معلومه اگه اینجوری بود که الان بش رسیده بودن و ... ! ولی مطمئن باش میشه !
به نقل از فائزه موحدیان فر :
باورش برا من که سخته
ولی خیلی باحاله
من کلا با جهان های و موازی خیلی حال میکنم
یه سوال: یعنی در اون جهان دیگه این ما نیستیم بلکه ذرات ما هستند؟!
دقیق نمی دونم ولی فک کنم ما هم باشیم . بالاخره ذرات ما تشکیل دهنده ی ما هستن دیگه ! وقتی اونا باشن انگار ما هستیم !

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

اما اینا دلیل نمیشه هر قدرم دلیل بیارین..نچ..

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از SOUL KEEPER :
خوب این که معلومه اگه اینجوری بود که الان بش رسیده بودن و ... ! ولی مطمئن باش میشه !

والله دیگه آخرالزمانه دیگه....هر چیزی ممکنه....
ولی هنوز بشر نتونسته نظریه ی گلدن باخ رو اثبات کنه....اونوقت بیاد نظریه ی جهان های موازی رو اثبات کنه؟!؟!؟!
به نظر منم یه چیز نیمه محاله!!!!!!!

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از Backstreetboy :
ولی هنوز بشر نتونسته نظریه ی گلدن باخ رو اثبات کنه....اونوقت بیاد نظریه ی جهان های موازی رو اثبات کنه؟!؟!؟!
داش تو چرا حرفات تناقض داره ؟! بالاخره هر چیزی ممکنه یا نیمه محاله ؟! :))
نه باو به نظر من عمرا" هیچ چیز محال نیس ! چیزی به نام تخیل هم وجود نداره ! هر چیزی که بیاد تو فکر انسان و بش فک کنه مطمئنن یه روزی به وقوع می پیونده ! ( نظریه ی من ) :D بن قول میدم که میشه ! ولی ممکنه اون روز منو تو نباشیم ولی میشه !

راسی امضات منو کشته ! :)) 2 تا اکانت دیگه هم هست ! :D
Amir Joon 2
Amir Eblis
خواستی اضافه کن تعداد صلواتا بره بالا ! :D

Backstreetboy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از SOUL KEEPER :
داش تو چرا حرفات تناقض داره ؟! بالاخره هر چیزی ممکنه یا نیمه محاله ؟! :))
نه باو به نظر من عمرا" هیچ چیز محال نیس ! چیزی به نام تخیل هم وجود نداره ! هر چیزی که بیاد تو فکر انسان و بش فک کنه مطمئنن یه روزی به وقوع می پیونده ! ( نظریه ی من ) :D بن قول میدم که میشه ! ولی ممکنه اون روز منو تو نباشیم ولی میشه !

راسی امضات منو کشته ! :)) 2 تا اکانت دیگه هم هست ! :D
Amir Joon 2
Amir Eblis
خواستی اضافه کن تعداد صلواتا بره بالا ! :D

اون نیمه محال رو گفتم به خاطر سطر اول پستم....منظورم آخرالزمانه!!!!! :))
اون بن شدنو باهات موافقم..... :))

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از SOUL KEEPER :
بالاخره ذرات ما تشکیل دهنده ی ما هستن دیگه ! وقتی اونا باشن انگار ما هستیم !
خب منظور من این بود که ذرات ما هستن ولی پیوند های دیگری انجام دادن به چیز های دیگری تبدیل شدن!!

رؤیاکریمی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یزد
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از parnia :
بچه جهان های موازی اثبات شد!
یه مرد جوانی ان رو اثبات کرده.یعنی من که الان پشت کامپیوترم توی یه جهان دیگه دارم یه کاره دیگه میکنم!ایوووووووول!
ببین عزیز من خودم فیلم قانون جهان های موازی رو دیدم وطبق این فیلم این قانون خیلی وقته که به مرحله ی اثبات رسیده چون این جهان رموز زیادی داره ولی هدف اصلی فیزیکدانان و منجمان رسیدن به قانون همه چیزه یعنی اینکه همهی قانون های جهان در یکی قانون جمع شده باشه
حالا این خبرو از کجا خوندی؟منبعش؟؟؟؟

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از رؤیا کریمی :
ببین عزیز من خودم فیلم قانون جهان های موازی رو دیدم وطبق این فیلم این قانون خیلی وقته که به مرحله ی اثبات رسیده چون این جهان رموز زیادی داره ولی هدف اصلی فیزیکدانان و منجمان رسیدن به قانون همه چیزه یعنی اینکه همهی قانون های جهان در یکی قانون جمع شده باشه
اسمه فیلمش ؟! ( بگو منم ببینم )

رؤیاکریمی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یزد
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از SOUL KEEPER :
اسمه فیلمش ؟! ( بگو منم ببینم )
Nova
فک کنم همینه اگه این نبود بهت پ.خ میکنم فیلمش خیلی قشنگه B-)

parnia

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
semnan

به نقل از Backstreetboy :
ولی به هر حال اثبات شده!!!!

به نقل از رؤیا کریمی :
بابا ده بار که منبع نمیدن!!hupaa.com بعدم خانمی درسته که به مرحله اثباتش نزدیک شده بوده ولی اون موقع هنوز اثبات نشده بوده

رؤیاکریمی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یزد
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از parnia :
بابا ده بار که منبع نمیدن!!hupaa.com بعدم خانمی درسته که به مرحله اثباتش نزدیک شده بوده ولی اون موقع هنوز اثبات نشده بوده
باشه بابا حالا میخوای بزنی؟
مطمئن بودن که اثبات میشه چیز خوبیه
فیلمشو دیدی؟

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

ایول! من در این مورد خیلی موقع ها فکر کردم، مثلا این حالت رو هم در نظر گرفتم که مثلا در این دنیا، یک فرد در هنگام عبور از خیابون یه ماشین میخوره بهش و می میره در حالی که ممکنه در جهان موازی با این جهان، به اتفاق خیلی کوچیک باعث بشه که اون فرد 1 ثانیه دیرتر یا زودتر از خیابون رد شه و زنده بمونه...
الان این فرد در یک جهان زنده هست ولی تو یه جهان دیگه وجود نداره.
و به نظر من ممکنه جهان های موازی همینجور به تعدادشون هم اضافه بشه، چون هر لحظه میتونه چند اتفاق مختلف بیوفته و سرنوشت اون دنیا ها با هم فرق کنه ... یه خرده قاراشمیش شد.

ErfanDK

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه

ای بابا این جا هم شده هالیوود! یک تعدادی هم در مورد امضا بحث می کنن.خیلی علمیه این جا واقعاٌ.این حرفها همش تخیّله.لا به لای حرفاتون به این هم فکر بکنید که ممکنه نظرهایی که می دید مغایر با بعضی قوانین بدیهی طبیعت مثل علیّت باشه.این جور حرفها زیاد تو اینترنت هست و بیشترشون هم حتّی ارزش فیلم نامه شدن هم ندارن!
ولی من بازم می گم و روش شرط می بندم دلیل پدیده ای که مشاهده شده توی اون مقاله جهان های موازی نبوده.مگر خود شما نمی گید که نمیشه جهان های موازی رو دید، پس حالا چطور تونستن جهان های موازی رو هم زمان ببینن؟ خود مقاله خودش رو نقض می کنه.در ضمن هم زمانی که گزارش شده توی این مقاله ربط خاصی به وجود جهان های موازی نداره.حالا چطور شده اثباتی برای جهان های موازی من که نمی دونم؟!

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از ErfanDK :
ای بابا این جا هم شده هالیوود! یک تعدادی هم در مورد امضا بحث می کنن.خیلی علمیه این جا واقعاٌ.این حرفها همش تخیّله.لا به لای حرفاتون به این هم فکر بکنید که ممکنه نظرهایی که می دید مغایر با بعضی قوانین بدیهی طبیعت مثل علیّت باشه.این جور حرفها زیاد تو اینترنت هست و بیشترشون هم حتّی ارزش فیلم نامه شدن هم ندارن!
ولی من بازم می گم و روش شرط می بندم دلیل پدیده ای که مشاهده شده توی اون مقاله جهان های موازی نبوده.مگر خود شما نمی گید که نمیشه جهان های موازی رو دید، پس حالا چطور تونستن جهان های موازی رو هم زمان ببینن؟ خود مقاله خودش رو نقض می کنه.در ضمن هم زمانی که گزارش شده توی این مقاله ربط خاصی به وجود جهان های موازی نداره.حالا چطور شده اثباتی برای جهان های موازی من که نمی دونم؟!
بت ثابت می کنم که میشه و وجود داره ! درک نکردن تو دلیل بر نبودنش نیس !

swan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1_شیراز

به نقل از SOUL KEEPER :
منم موافقم قرار نیست که ما هر چیزی رو درک کنیم بعدم ادم نباید عقلش به چشمش باشه [-(

ErfanDK

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه

به نقل از SOUL KEEPER :
چیز خاصّی برا درک کردن نداره.اتفاقاٌ این سناریوهای تخیّلی که اینجا تعریف می کنید دلیلی بر عدم درک درست این موضوعه.من منتظرم که اثباتش بکنید.حداقل برای همیشه آماده ی مباحثه با همه هستم.بالاخره باید یکی اون یکی رو توجیه کنه تا نکته ی نامفهوم تو بحث نمونه.
من باز هم قویاٌ تاکید می کنم اینم یک جوبِ دیگه است.

رؤیاکریمی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یزد
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از ErfanDK :
چیز خاصّی برا درک کردن نداره.اتفاقاٌ این سناریوهای تخیّلی که اینجا تعریف می کنید دلیلی بر عدم درک درست این موضوعه.من منتظرم که اثباتش بکنید.حداقل برای همیشه آماده ی مباحثه با همه هستم.بالاخره باید یکی اون یکی رو توجیه کنه تا نکته ی نامفهوم تو بحث نمونه.
من باز هم قویاٌ تاکید می کنم اینم یک جوبِ دیگه است.
شما فقط باید فیلمش و صحبت های استادای توشو ببینی تا متوجه بشین قانون جهان موازی اثبات شده است
کاش میتونستم فیلمشو بهتون بدم
میگردم اگه لینکشو پیدا کردم براتون میگذارم.

Game Over

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
شیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

تا اون جا که من می دونم این واقعیات(یا شاید توهمات) ،البته به جز مسئله ی کند شدن زمان،افزایش جرم و کاهش طول در سرعت های بالا که عوارض نظریه ی نسبیته و عملی هم ثابت شده بقیه ی این آزمایش ها و نتیجه گیری ها حاصل نظریه ی کوامنتومیه که خودش هنوز ثابت نشده هست.(قابل توجه شما که بشر تو قرن17 و 18 فکر می کرد تونسته به همه ی رازهای هستی پی ببره ، ولی بعدا فهمیدن که خیلی از این دانسته های غطشون به خاطر نادانسته هاشون بوده(عجب جمله ای ، خودم کف کردم))

ErfanDK

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه

به نقل از رؤیا کریمی :
شما فقط باید فیلمش و صحبت های استادای توشو ببینی تا متوجه بشین قانون جهان موازی اثبات شده است
کاش میتونستم فیلمشو بهتون بدم
میگردم اگه لینکشو پیدا کردم براتون میگذارم.

چیزی که اثبات شده باشه هیچ وقت براش فیلم نمی سازن.چون توی فیلم چیزی که عوامل فیلم و سیاست های بنیادی فیلم لازم می دونن به بیننده تحمیل میشه و بیشتر به مسائلی پرداخته میشه که بیننده اطلاع زیادی درباره ی موضوع نداشته باشه و بشه هر فکر و ایده ای رو حتّی غلط به بیننده القا کرد.مثلا تو ایران اکثر فیلم ها آخرشون ازدواجه چون که ازدواج تو ایران یک مسئله ی حل شده نیست و عموم مردم هنوز نسبت به این مسئله توجیه نشدن.یا مثلا چرا اکثر فیلم های هالیوودی فقط به اتفاقات خارق العاده می پردازن؟ چون که هدف اون ها القای برتری امریکایی به جهانه.چون که همیشه این امریکایی هستن که دنیا رو نجات می دن و همیشه نشون داده میشه که علم و دانش و هوش بیشتری نسبت به همه ی دنیا دارن.این هدف سیاسی امریکاست.و چون بیننده نسبت به اتفاقات به هیچ عنوان پیش زمینه ی ذهنی یا مثالی تاریخی نداره این تفکر تحمیل شده رو قبول می کنه.پس نظر من اینه که چیزی که اثبات بشه دیگه نمیشه دور و برش مانور داد و هر طوری که دلمون خواست جلوش بدیم.مثلا چرا در مورد 2012 که یک تخیله فیلم می سازن؟ چون هیچ کس اطلاعاتی در موردش نداره و یک چیز اثبات شده نیست.ولی مثلا چرا در مورد ساخت CERN فیلم نمیسازن ولی در مورد امکان محال بوجود آمدن سیاه چاله در خلال آزمایشات کلی فیلم و داستان می سازن؟ من باز هم نظرم اینه که اگر چیز اثبات شده ای بود فیلم نداشت.
لازمه بگم که این نظرات شخصی هستن و من هم هیچ طرز تفکری رو به هیچ کس تحمیل نمی کنم.ولی دوست دارم دلیل بیارم تا حرفهام مستند باشن.

رؤیاکریمی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یزد
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از ErfanDK :
چیزی که اثبات شده باشه هیچ وقت براش فیلم نمی سازن.چون توی فیلم چیزی که عوامل فیلم و سیاست های بنیادی فیلم لازم می دونن به بیننده تحمیل میشه و بیشتر به مسائلی پرداخته میشه که بیننده اطلاع زیادی درباره ی موضوع نداشته باشه و بشه هر فکر و ایده ای رو حتّی غلط به بیننده القا کرد.مثلا تو ایران اکثر فیلم ها آخرشون ازدواجه چون که ازدواج تو ایران یک مسئله ی حل شده نیست و عموم مردم هنوز نسبت به این مسئله توجیه نشدن.یا مثلا چرا اکثر فیلم های هالیوودی فقط به اتفاقات خارق العاده می پردازن؟ چون که هدف اون ها القای برتری امریکایی به جهانه.چون که همیشه این امریکایی هستن که دنیا رو نجات می دن و همیشه نشون داده میشه که علم و دانش و هوش بیشتری نسبت به همه ی دنیا دارن.این هدف سیاسی امریکاست.و چون بیننده نسبت به اتفاقات به هیچ عنوان پیش زمینه ی ذهنی یا مثالی تاریخی نداره این تفکر تحمیل شده رو قبول می کنه.پس نظر من اینه که چیزی که اثبات بشه دیگه نمیشه دور و برش مانور داد و هر طوری که دلمون خواست جلوش بدیم.مثلا چرا در مورد 2012 که یک تخیله فیلم می سازن؟ چون هیچ کس اطلاعاتی در موردش نداره و یک چیز اثبات شده نیست.ولی مثلا چرا در مورد ساخت CERN فیلم نمیسازن ولی در مورد امکان محال بوجود آمدن سیاه چاله در خلال آزمایشات کلی فیلم و داستان می سازن؟ من باز هم نظرم اینه که اگر چیز اثبات شده ای بود فیلم نداشت.
لازمه بگم که این نظرات شخصی هستن و من هم هیچ طرز تفکری رو به هیچ کس تحمیل نمی کنم.ولی دوست دارم دلیل بیارم تا حرفهام مستند باشن.
ببینین فیلم رو میسازن تا درک بهتری از یافته هاشون داشته باشیم
شما که ندیدین چطوری میگین دروغه؟
فیلم سینمایی که نیست فیلم علمیه
ما یه عالمه فیلم علمی داریم
بگذارید بهتون بگم قانون همه چیز هم مخالفان زیادی داشت ولی انیشتین اخرای مرگش کگفته بود که این قانون توسط ایندگان کشف خواهد شد!!!
اون چی میدونست هاز اینده که اینو گفتته؟
ببینید درسته نمیشه نظر قطعی در مورد اینده داد ولی میشه پیش بینی هایی کرد؟مگه نه؟
حالا این پیش بینی ها میتونه درست یا غلط باشه
ولی این قانون جهان های موازی چیزی نیست که بخواد برتری کشوری رو نسبت به کشور دیگه نشون بده یا به مردم تحمیل بشه
تازه ممکنه خلافش رو هم ثابت کنند و یا تاکیدش کنند هیچ چیز معلوم نیست

بالا