• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جایگاه بالا از آن سنتی هاست ؟

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : جایگاه بالا از آن سنتی هاست

میشه اسم چند تا از این صاحب نظر های موسیقی رو بگید ؟

ببینم کی گته مرغ سحر از زمین صافه بهتره ؟

Phanntom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
تهران
مدال المپیاد
سابقه دارم!
دانشگاه
light massage(پیام نور)

به نقل از Mohammadreza128 :
در مورد مقایسه:

مقایسه موسیقی با موسیقیه کاملا هم درسته ............ملت میان فوتبالیست و کارگردان رو مقایسه میکنن اونوخ تو تا موسیقی رو نمیشه؟؟

در مورد آهنگسازی منطق شما:

2*2=4 پس نتیجه میگیری 2*هرعددی=4 .........چه ربطی دار برادر من؟؟؟................رپ اولش با طبل میزدن حالا با ساز درست میزنن که نشد پیشرفت و جلوتر بودن در پیشرفت از سنتی..........شما چقد در مورد آهنگسازی و نوازی سنتی میدونین که میگین پیشرفت نکرده؟؟؟
اصلا حرف شما مایه تاسفه ......که یکی میاد میگه آهنگسازی در رپ پیشرفتش بیشتر بوده......شما آهنگ سنتی دهه 40 بذار با آهنگ سنتی الان سالار عقیلی ببین فرق نکرده ؟؟.......یه زمانی وختی نوازنده دوتار میومد کسی نمیتونس ساز دیگه ای بزنه هارمونی از دست میرفت .....الان دوتار میزنن با 100تا ساز دیگه.....و هزاران پیشرفت دیگه در زمینه آهنگ سازی.

در مورد شعر که دیگه الحق پرت گفتی داداشه من..........

الان موضوع مقایسه: رپ و سنتی

شعر مورد استفاده در سنتی: اشعار شاعرانی چون حافظ و سعدی و مولانا
شعر مورد استفاده در رپ : خودشون میگن

اصلا موضوع بحث خودکفایی نیس که :))

اگه فک میکنید خوکفایی مورد بحثه بتون توصیه میکننم در برنامه دیروز امروز فردا برید و این افتخار بزرگ جوانان این مرز و بوم در خودکفایی اشعار و رهایی از بند استعمار اشعار قدیمی رو به سمع و نظر تمامی ملت برسونید

آقا خودت یبار این قسمت شعر رو بخون

نوشتی ببین تو سنتی از شعر قدیما استفاده میکنن اینا شعر خودشونه پس خیلی خویه آق رپ خیلی خوبه هورااا

یکم منطق هم چیز خیلی خوبیست

در مورد خوانندگی واقعا من نمیدونم .........من خودم آواز کار میکنم نمیفهمم شما طرفداران رپ چی میگید یکی میگه صداشو تو گلوش میچرخونه شما میای میگی مهراد کنترل میکنه.....خب اینا میتونن مفاهیم درستی باشن به شرطی که معنیشم بیان کنید

مثلا من میگن استاد گلپا صداش رو کنترل میکنه موقع خوندن گام 1 ..

حالا شما میگی مهراد کنترل میکنه خعلی هم صدا باحالی داره.....

من صدا ایشون رو دانلود کردم گوش دادم ....چیز که سواد آوازی نا چیز من میگفت ..اینه که ایشون صدای نپخته ای دارن و اصلا بیانشون همگام با موسیقی نیس...که این یعنی اوج خراب کردن در موسیقی ...

اگه همچین اتفاقی در سنتی بیفته نوازنده محفل رو ترک میکنه احتمالا .
در مورد مقایسه: خب آقا محمد رضا ملت هر مقایسه ای که انجام دادن دلیل بر این نیست که درست باشه.
من خودم با چند نفر که تو این زمینه اطلاعات دارن صحبت میکردم میگفتن که مقایسه فقط در مورد ویژگیها میتونه درست باشه.
مثلا اگه سبک ها یکی بود،میشه در مورد مفهوم متن،بیت آهنگ ،هماهنگی صدا روی بیت و ... مقایسه رو انجام داد،ولی در مورد خواننده ها نمیشه این کارو.انجام داد.مطمئن باشید :D

در مورد آهنگسازی باید عرض کنم که سوتفاهم شده،من منظورم این نبود آقا :D
ببینید موسیقی سنتی از دیرباز در ایران بوده. ولی موسیقی رپ از سال 79بوجود اومده ینی 14 سال هم نشده اگر بخوایم از سال 40 هم به قول شما مقایسه کنیم باید بگم که،از اون سال تا حالا چون بیش از پنجاه سال می‌گذره باید انتظار پیشرفتی پنجاه ساله رو داشته باشیم ،ببینید رپ ایران سرمشق اصلیش میرسه به توپاک و امینم،اما موسیقی ایران سرمشقی نداره و از اول بر می‌گشته به اشعار غنی شاعران، خب،یه جریان پنجاه ساله رو نمیشه با نوه ش که چهارده سالشه مقایسه کرد،ببینید این رو نمیشه دلیل برتری دونست،مثلا آمریکا چقدر در زمینه هوافضا جلوتره،اما ایران یه ماهواره که شش ماهه هستش و بعد از اون به طور اتوماتیک سقوط می‌کنه رو می‌سازه چقدر افتخار می‌کنه. :)
در مورد موسیقی سنتی میشه گفتش مثل سازمان فضایی آمریکاهستش و در مقابل رپ فارس سازمان فضایی ایران :D (این مقایسه رو فان نبینید ،وجوه تشابهش زیاده)
ساز و این موارد رو هم در مورد موسیقی رپ هم صدق می‌کنه ،قبلا فقط طبل بود،الان گیتار الکتریک و آکوستیک هم درشون دیده میشه.(نباید وایسیم مثال خیلی واضحیه که از مین 3:52 وارد گیتار آکوستیک میشه و یا گیتار الکتریک که در ینترو اآهنگ زندگیه منه به وضوح مشاهده می‌شه .)

در مورد متن باز هم سوتفاهم شدش برادر من :D
آقا محمد رضا،فلسفه بوجود اومدن رپ رو گفتم،اکثر موضوعات حول محور بیان مشکلات جامعه می‌گرده.
و فلسفه موسیقی سنتی،بیات عواطف و احساسات و حرف های عرفانی هستش،شما نمیتونی دو فلسفه متفاوت رو با هم مقایسه کنی.
این بحث در فلسفه هم هستش .

برادر حتما شما آهنگی رو دان کردی که در اون سبکش طوری نبوده که بتونه کنترل صدای خوب مهراد رو به نمایش بذاره.
من از شما یه خواهشی می‌کنم،شما برو آهنگ های زمین صافه و منتظر کاری که ...(ترک2آلبوم زاخارنامه) رو دان کن بعد در این مورد باهم تبادل نظر می‌کنیم (;
موفق باشی مرسی که نظراتت رو درباره حرفام گفتی :)

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد
ریاضی ؛ کامپیوتر ؛ شیمی (مرحله 1)

به نقل از lab0o :
من مطمئنم اگه یه جامعه آماری تشکیل بدی از افراد مختلف در سنین محتلف ازشون بپرسی مرغ سحر رو بلدی، شنیدی و دوست داری یا این آهنگی که شما میگی میگن مرغ سحر.
واقعاً مرغ سحر از معدود آهنگ هایی هست که خیلی ها با ریتم و آهنگش بلدن و ازش لذت می برن و دوستش دارن.
یکی از کنسرت های شجریان که توش مرغ سحر رو خونده ببینی متوجه میشی.
اتفاقا نه.بیاین کل جامعه رو 2 دسته کنیم.دسته اول بین 15 تا 30 سال ؛ دسته دوم 30 سال به بالا.
دسته ی اول من مطمئنم شک ندارم که بیشتر از 90 درصد میگن زمین صافه قشنگ تره.چون سبک رپ جوون پسند تره.
دسته ی دوم هم نزدیک 30 درصدشون میگن زمین صافه.چون هنوز همون سلیقه ی جوونی رو حفظ کردن
نمیخوام بگم زمین صافه قویتره.میخوام بگم محبوب تره.هرچند خودم معتقدم قویتره.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از M@soud HIDDEN :
اتفاقا نه.بیاین کل جامعه رو 2 دسته کنیم.دسته اول بین 15 تا 30 سال ؛ دسته دوم 30 سال به بالا.
دسته ی اول من مطمئنم شک ندارم که بیشتر از 90 درصد میگن زمین صافه قشنگ تره.چون سبک رپ جوون پسند تره.
دسته ی دوم هم نزدیک 30 درصدشون میگن زمین صافه.چون هنوز همون سلیقه ی جوونی رو حفظ کردن
نمیخوام بگم زمین صافه قویتره.میخوام بگم محبوب تره.هرچند خودم معتقدم قویتره.
همین سایت قبول داری همه کاربراش میانگین سنیشون 15-16 دیگه از همینا بپرسی من قول 80-20 به نفع مرغ سحر شجریان رو میدم (;

شما احتمالا زیاد در جامعه فعال نیستی .......و فقط به چنتا دوست و هم کلاسی اکتفا کردی .......موسیقی سنتی در بین جوون ها هم بالاتر از رپه هنوز چه برسه به میان سالان

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

آماری بررسی کنیم ، شما فقط سطح بالای جامعه رو نگاه میکنی . در جنوب شهر شجریان کشته مرده داره ! به هر حال از زدبازی بیشتر ! .

کلاً که واقعاً ناامید شدم از این که فک میکنین زمین صافه از مرغ سحر قوی تره !

• لایک
امتیازات: Zed

Phanntom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
تهران
مدال المپیاد
سابقه دارم!
دانشگاه
light massage(پیام نور)

به نقل از پارسآ :
proggrammer :
ما 5 سال جنوب شهر درس خوندیم . آخرین چیزی که باید انتظار داشته باشی ادبه ! :-"

بگذریم پستت طولانی بود نقل قول نکردم . فقط اینکه خیلی خوبه که اقلاً با اطلاعات داری برخورد میکنی با قضیه و من معذرت مییخوام اگه توهینی کردم !

من حرفم اینه که زد بازی خوبه ولی در جای خودش ! نه در مقایسه با سنتی ! من دارم میگم بیت رپ ضعیفه ، تکراریه ! در مقایسه با سبکای دیگه که پایه و اساسشون روی موسیقی قویه . دارم میگم که آهنگسازای رپ هیچی نیستن ! در مقایسه با آهنگسازای سنتی . شعرای رپ هیچی نیستن ، در مقایسه با شعرای سنتی (حالا اکثرشون)

اینکه میگید شما نمیدونید رپ چیه ، من دو سال با آهنگای هیچ کس و زدبازی زندگی کردم ! ولی سلیقم عوض شد و الان چیزای دیگه گوش میدم .

سخن آخر ، یه نکته ی تکراری هست که من صد بار گفتم . یه بجث سلیقه داریم یه بحث بهتر بودن موسیقی ! من به شخصه آهنگای مثلاً متالیکا رو از برامس بیشتر دوس دارم . ولی نمیگم موسیقی متالیکا از برامس قوی تره !
شما هم درسته که زدبازی رو بیشتر دوس دارید . ولی صحیح نیست که بگید از شجریان موسیقی قوی تریه !

آقا این چه حرفیه می‌زنی؟ :D من خودم یه زمان فلاح بودم
یگه از این پائینتر درس نخوندی که؟ :د
پستاتو می‌خوندم دیدم خودتم اطلاعات داری در زمینه موسیقی اما در اینجا دیدم تو داری این حرفارو می‌زنی تعجب کردم واقعا

زدبازی خوبه جای خودش،موسیقی هم خوبه جای خودش،ببین در مورد بیت سازی و ملودی آهنگ واقعا مهدیار و علیرضا و مهراد رو با این آهنگسازای آماتور مقایسه نکن ،اینا چندین سال تو این کار بودن به طور حرفه ای،اصلا آهنگ بنگ یا اوبی رو گوش کنی ،هیچ ایرادی نمیتونی بگیری،خود تیم نقد آهنگ اوبی از بیتش تعریف کردن که هیچ جایی نداشت برای حرف .بنگ هم که یکی دیگه از شاهکار های مهدیار آقاجانی بودش.
این قسمتو گفتم که همه رو به یه چشم نبینی شما.
آقا ،زدبازی و مهدیار هیچ‌وقت آهنگ‌اشون تکراری نمیشه بیتشون،شما برو فول آرشیو این هارو گوش کن ،نمیتونی دوتا آهنگ که کاملا به یه شکل خونده شده باشن. بیت رپ هم میانگین ضعیفه نسبت به سنتی اما در کل میانگین بگیریم از هر دو با هم برابرن،همه کارای سنتی هم قوی نیستن که بخوایم بگیم بیت سنتی همیشه قوی تره،خیر،اینطور نیستش.

خاهشا موضوع رو روشن کنید و هی از این شاخه به اون شاخه نپرید

در مورد اشعار هم گفتم هر دو فلسفه ی مفهوم محتواییشون فرق داره و شما نمیتونی بگی که با رپ هیچی نیست ،قبول؟ :D

آقا یه مثال می‌زنم؛من یادمه سال 87آهنگ زمین صافه اومد ،همون هفته اولش تکست ش رو گرفتم و نقدش رو چند روز بعدش خوندم،دور و بر 300-400 بار هم پلی کرده بودمش،اما پارسال مفهوم اصلیه آهنگو گرفتم،آهنگ های زدبازی طوری هستن که باید زیر و بم ـش رو بفهمی تا مفهوم آهنگو درک کنی، شما هم دوسال گوش کردی خیلی کمه، در مورد محتوا اگه خبر داشته باشید هیچکس در زمینه رپ اوله.

کسی نگفت از استاد شجریان قوی تر هست زدبازی،چون سبک ها متفاوته نمیشه هیچ حرفی زد،یعنی نمیشه گفت استاد شجریان قوی تره.

در ضمن من یه نکته ای رو نیاز می‌بینم که بهش اشاره کنم،زدبازی فقط رپ نیست،کلی آهنگ داریم که آر اند بی هستش سبکشون(دروبازکن و بخند مصنوعی و ...) یا راک هستش(تمامی تک آهنگ های مهراد) و و و ...
ببینید موضوع مقایسه مهراد و شجریان بودش رسید به بیت،الان رسید مرغ سحر و زمین صافه،بعدا هم معلوم نیست به کجا ختم بشه.
1-سبک اصلی مهراد رپ نیست راکه،اگه تو رپ انقد موفقه و میاد انقد عالی کار می‌کنه،مطمئنا تو سبک تخصصیش خیلی بهتر عمل می‌کنه،پس در اون صورت باید راک رو با موسیقی سنتی استاد شجریان مقایسه کردش.
2-زدبازی و هیچکس رپ رو جهانی کردن و آرش موسیقی ایرانی رو،در جهان سبک های دیگه پرطرفدار تر هستن،سنتی تو ایرانه که انقد طرفدار داره اما در کشور های دیگه اینطور نیست پس دست کم نگیرین بقیه سبک ها رو

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از arvin.a :
اصن شما حق ندارید بیاید یه تاپیک بزنید که جایگاه بالا از آن سنتی هاست

آقا و خانم مدیر (مه شید و پانتر):شما یا این تاپیک رو قفل میکنید یا مجوز تشکیل همچین تاپیکی رو برای همه ی سبک ها میدید چون من فک نمیکنم جایگاه بالا از آن سنتی ها باشه و فک میکنم رپ سبک برتره(سلیقه خودمه و هیچ کس هم حق توهین کردن بهش رو نداره)

اگه هم میگید سنتی ها تاپیک ندارن حداقل اسم تاپیک رو عوض کنید مثلا بذارید بحث و تبادل نطر درمورد موسیقی سنتی

ببین اولا این تاپیک مال خیلی وقت پیشه حتی فک کنم قبل عضو شدن من تو این سایت. از اون موقع هم کلی مدیر اومدن و رفتن این تاپیک هم سر جاش مونده بعد الان پربازدید شده قبلا نبود.
کلا هم این تاپیک عنوانش مناسبه نه اینکه درسته ، چون من از خیلیا این جمله رو شنیدم که " سنتی بهترین و غنی ترین سبک موسیقیه " حالا نمیدونم بر چه اساس میگن ولی خب زیاد میگن اینُ.
حالا چه کاریه ؟
کسی مخالف عنوان این تاپیک بود میاد بحث میکنه حرفش رو میزنه تو همین تاپیک دیگه. با یه جمله نه از سبکای دیگه کم میشه نه به سنتی چیزی اضافه میشه!
بذارید کنار این تعصب ها رو.

+ تنها کاری که میکنم یه علامت سوال جلوی این عنوان میذارم که شما هم راضی باشید.

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد

به نقل از Mohammadreza128 :
همین سایت قبول داری همه کاربراش میانگین سنیشون 15-16 دیگه از همینا بپرسی من قول 80-20 به نفع مرغ سحر شجریان رو میدم (;

شما احتمالا زیاد در جامعه فعال نیستی .......و فقط به چنتا دوست و هم کلاسی اکتفا کردی .......موسیقی سنتی در بین جوون ها هم بالاتر از رپه هنوز چه برسه به میان سالان
اتفاقا فعیالیتم زیاده.به چن تا دوست هم اکتفا نکردم.به همه ی دوستام گفتم از هرکس میشناسن بپرسن بهم اطلاع بدن.خودم هم همینکارو کردم.بیشتر از 300 نفر ازشون سوال کردیم ، 112 نفر گفتن شجریان مرغ سحر ، بقیه همه گفتن زمین صافه زدبازی به جز 3 نفر ، که هیچ نظری نداشتن.
نصفه ی دوم حرف پارسا هم لایک داره :لایک

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : جایگاه بالا از آن سنتی هاست ؟

منم با شماها موافقم موسیقی ایرانی دیگه این روز ها نیست هایده و حمیرا و ... دیگه نیستن

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد

به نقل از meysamasadi :
منم با شماها موافقم موسیقی ایرانی دیگه این روز ها نیست هایده و حمیرا و ... دیگه نیستن
دقیقا با کیا موافقی؟اینو مشخص کن رفیق.

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

اتفاقا فعیالیتم زیاده.به چن تا دوست هم اکتفا نکردم.به همه ی دوستام گفتم از هرکس میشناسن بپرسن بهم اطلاع بدن.خودم هم همینکارو کردم.بیشتر از 300 نفر ازشون سوال کردیم ، 112 نفر گفتن شجریان مرغ سحر ، بقیه همه گفتن زمین صافه زدبازی به جز 3 نفر ، که هیچ نظری نداشتن.
نصفه ی دوم حرف پارسا هم لایک داره :لایک

یه نظر سنجی بذارین تو حرف بزن ، فک کنم برای همه قابل قبول باشه

• لایک

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

من میگم کل سمپادیا جامعه آماری خوبی نیست بعد شما میگی تو حرف بزن ~X(

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

به نقل از arvin.a :
من میگم کل سمپادیا جامعه آماری خوبی نیست بعد شما میگی تو حرف بزن ~X(

اتفاقا خیلی هم خوبه . نماد یه جامعه تقریبا روشن فکر و تحصیل کرده ;;) . البته اگه می خوایین نظر سنجی بین عامه مردم باشه بحثش جداست.

+ با نظر سنجی یه آمار کلی بدست میاد که با توجه به این که بین یه قشر خاصی از جامعه (سمپادیا ) برگزار میشه نتایج جالبی ازش بدست میاد . لزومی نداره که نتیجه بگیریم سنتی بهتره یا رپ ...

• لایک

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

صرفا جهت اطلاع..... مهم نیست جدیده یا نه

71253497126525067033.png

Phanntom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
تهران
مدال المپیاد
سابقه دارم!
دانشگاه
light massage(پیام نور)

من یه نکته ای رو اشاره کنم بهش.
این سایت محل خوبی نیست.
چون طرز فکر بچه های سمپاد با بقیه فرق داره.
این رو باید در کل جامعه مطرح کرد

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد

به نقل از استرانسیم :
اتفاقا خیلی هم خوبه . نماد یه جامعه تقریبا روشن فکر و تحصیل کرده ;;) . البته اگه می خوایین نظر سنجی بین عامه مردم باشه بحثش جداست.

+ با نظر سنجی یه آمار کلی بدست میاد که با توجه به این که بین یه قشر خاصی از جامعه (سمپادیا ) برگزار میشه نتایج جالبی ازش بدست میاد . لزومی نداره که نتیجه بگیریم سنتی بهتره یا رپ ...
شما جو نگیردت روشن فکر و تحصیل کرده. :|

+
سمپادیا قشر خاصی از جامعه نیست.اینجا هم یه سری جوون و نوجوونیم که فقط سلیقه ها ی منحصر به فرد داریم.من دارم میگم رپ بهتره ، دقت کنید نمیگم قویتره ، میگم بهتره چون اولا : جذاب تره ، جوون پسند تره ؛ و چندین سبک متفاوت توی رپ داریم.
مثلا ببینید یکی میشه تتلو.فاز تتلو رو که خودتون خبر دارین پس توضیح نمیدم.
یکی میشه آرمین تو ای اف ام (2AFM) دیس لاو میخونه فقط
یکی میشه یاس ؛ سیاسی میخونه (نسبتا) و دردای اجتماع رو میگه
یکی میشه زدبازی ؛ گنگ میخونه
همه اینایی هم که گفتم پرطرفدارن خودتون خبر دارین.
ولی سنتی فقط دو تا فاز رو دنبال میکنه : عارفانه (خدا و پیغمبر) و عاشقانه
کلا چیزی به اسم دیس لاو درونش موجود نیس ، یا اگه هست ، قوی نیس.

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

شما جو نگیردت روشن فکر و تحصیل کرده. :|

+
سمپادیا قشر خاصی از جامعه نیست.اینجا هم یه سری جوون و نوجوونیم که فقط سلیقه ها ی منحصر به فرد داریم.من دارم میگم رپ بهتره ، دقت کنید نمیگم قویتره ، میگم بهتره چون اولا : جذاب تره ، جوون پسند تره ؛ و چندین سبک متفاوت توی رپ داریم.
مثلا ببینید یکی میشه تتلو.فاز تتلو رو که خودتون خبر دارین پس توضیح نمیدم.
یکی میشه آرمین تو ای اف ام (2AFM) دیس لاو میخونه فقط
یکی میشه یاس ؛ سیاسی میخونه (نسبتا) و دردای اجتماع رو میگه
یکی میشه زدبازی ؛ گنگ میخونه
همه اینایی هم که گفتم پرطرفدارن خودتون خبر دارین.
ولی سنتی فقط دو تا فاز رو دنبال میکنه : عارفانه (خدا و پیغمبر) و عاشقانه
کلا چیزی به اسم دیس لاو درونش موجود نیس ، یا اگه هست ، قوی نیس.
این حرفت که به نظرم اشتباهه !
ما اشعاری داریم که گنگ باشه معناش رو اول نفهمی
اشعاری داریم که اجتماعی باشه ... ( اوضاع نابسامان جامعه ، جنگ ها ، ...)
و همون طور که گفتی از دو مورد دیگه هم داریم ...

m@s0ud

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
مدال المپیاد

به نقل از arash.f :
این حرفت که به نظرم اشتباهه !
ما اشعاری داریم که گنگ باشه معناش رو اول نفهمی
اشعاری داریم که اجتماعی باشه ... ( اوضاع نابسامان جامعه ، جنگ ها ، ...)
و همون طور که گفتی از دو مورد دیگه هم داریم ...
میدونم هست.ولی ببین اگر هم باشه استثناً وجود داره.مثلا اشعار هُمای یک دوتاش (در کل) همچین موضوعی رو داره.
ولی ببین یه بار هم گفتم ، رپ همه ی این موضوعات رو با هم داره.مثال هم که زدم واست.

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد
خیرسرمون المپیادزیست بودیم...

دوباره اومدم بنده
اومدین تو بانگ ما به شر گفتن اونم باحال بود ایشلا این حرفمم که زدم بانگ میزنم که بیاین بگین ماهم هستیم <D= <D= :)) :))

این زد بازی دقیقا چند تا طرفدار خارجی داره؟!پسر جان کاری نکن که از فضای دوستانه خارج شیم

خوب اصن کی گفته مقایسه خواننده اشتباهه؟!در مقایسه خواننده یا هر چیزی تو موسیقی یه سری معیار وجود داره مثلا r.blackmore جز بهترین گیتاریستاس...یا مثلا پاول جز بهترین درامراس...یا وکال اسکورپیون کارش ردیفه
اینارو کسایی میگن که 2 3 برابر سنت کار موسیقی کردن
وقتی میام میگم فالس کورد تو میای فالس اینارو با فالسای دیگه مقایسه میکنی؟! ^-^ ^-^
من اقسام مختلف اهنگ گوش میدم...چی میگی تو برا خودت؟!
یعنی برو بزن بهترین خواننده های تاریخ...فقط دوس دارم ببینی که از کدوم سبک بیشتره
شما با یه اهنگه numbاز لینکین پارک تو کفین و جلوتون میگن راک یاده چستر میوفتین یا مثلا میگن متال یاده اهنگ nothing else matters میوفتین بهتره کلا نظر ندین
جلوتون میگن سنتی مگین مرغ سحر...

کسی که این طوری گوش داده اهنگ...یگه نظری ندارم

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از Mohamad.ak :
دوباره اومدم بنده
اومدین تو بانگ ما به شر گفتن اونم باحال بود ایشلا این حرفمم که زدم بانگ میزنم که بیاین بگین ماهم هستیم <D= <D= :)) :))

این زد بازی دقیقا چند تا طرفدار خارجی داره؟!پسر جان کاری نکن که از فضای دوستانه خارج شیم

خوب اصن کی گفته مقایسه خواننده اشتباهه؟!در مقایسه خواننده یا هر چیزی تو موسیقی یه سری معیار وجود داره مثلا r.blackmore جز بهترین گیتاریستاس...یا مثلا پاول جز بهترین درامراس...یا وکال اسکورپیون کارش ردیفه
اینارو کسایی میگن که 2 3 برابر سنت کار موسیقی کردن
وقتی میام میگم فالس کورد تو میای فالس اینارو با فالسای دیگه مقایسه میکنی؟! ^-^ ^-^
من اقسام مختلف اهنگ گوش میدم...چی میگی تو برا خودت؟!
یعنی برو بزن بهترین خواننده های تاریخ...فقط دوس دارم ببینی که از کدوم سبک بیشتره
شما با یه اهنگه numbاز لینکین پارک تو کفین و جلوتون میگن راک یاده چستر میوفتین یا مثلا میگن متال یاده اهنگ nothing else matters میوفتین بهتره کلا نظر ندین
جلوتون میگن سنتی مگین مرغ سحر...

کسی که این طوری گوش داده اهنگ...یگه نظری ندارم

سلام

آقای محترم از آداب بحث کردن تهدید و توهین و تحقیر و .... و همچنین وسط کشیدن مسایل بی ربط مث بانگ و .... نیست.لطفا رعایت کنید :)

خب ببینید ما نگفتیم نمیشه مقایسه کرد شما میتونی دمپایی رو با گیتار مقایسه کنی ولی آیا این مقایسه درسته؟

بحث ما سر درست یا غلط بودن مقایسه است.

بعدشم اون قضیه ی مرغ سحر و زمین صافه ما نظر شخصیمون رو گفتیم و این ادعا رو کردیم که زمین صافه طرفداراش بیشتره ولی

نمیتونیم اثبات کنیم(نمیتونیم از 75 میلیون رای گیری کنیم :|)فقط یه حدسه شما هم نمیتونی اثبات کنی که طرفدارای مرغ سحر

بیشتره :)

فدا

بالا