• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور مشکلات غیر درسی کنکور 1401

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
میشه اگه کسی میدونه بگه سطح سوال های سنجش این سری چطور بود هر درسش؟*____*
و اینکه برای فیزیک و شیمی و عربی مثلا میگن از موج آزمون تست های جمعبندی بزنیم، برای ریاضی و زیست وقتی میخوایم برای دوره و این ها تست جامع بزنیم باید چیکار کنیم؟:‌(
و برای کسی که تاحالا مشتق رو نخونده و فصل آخر فیزیک دوازدهم و فصل سه شیمی دوازدهم، آیا باید تو این وقت باقی مونده بخونه یا کلا بزاره کنار؟

نام مرکز سمپاد
‌‌‌‌
شهر
سال فارغ التحصیلی
1401
میشه اگه کسی میدونه بگه سطح سوال های سنجش این سری چطور بود هر درسش؟*____*
و اینکه برای فیزیک و شیمی و عربی مثلا میگن از موج آزمون تست های جمعبندی بزنیم، برای ریاضی و زیست وقتی میخوایم برای دوره و این ها تست جامع بزنیم باید چیکار کنیم؟:‌(
و برای کسی که تاحالا مشتق رو نخونده و فصل آخر فیزیک دوازدهم و فصل سه شیمی دوازدهم، آیا باید تو این وقت باقی مونده بخونه یا کلا بزاره کنار؟
راجع به فصل ۴ فیزیک و فصل ۳ شیمی.
نه. مباحثش نسبت به بقیه‌ی فصل‌ها سبکن. سخت نیست خوندنشون، و حیفه نخونیشون. کنار نذار.
~می‌تونی اول صبح‌ها هر روز یک ساعت براشون وقت بذاری، تا هم با سرعت مطالعه بالا و هم پربازده بخونیشون. و اینطوری احتمالا زودتر از چیزی که توی ذهنت به نظر می‌آد خونده بشن.

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
راجع به فصل ۴ فیزیک و فصل ۳ شیمی.
نه. مباحثش نسبت به بقیه‌ی فصل‌ها سبکن. سخت نیست خوندنشون، و حیفه نخونیشون. کنار نذار.
~می‌تونی اول صبح‌ها هر روز یک ساعت براشون وقت بذاری، تا هم با سرعت مطالعه بالا و هم پربازده بخونیشون. و اینطوری احتمالا زودتر از چیزی که توی ذهنت به نظر می‌آد خونده بشن.
مرسییییی❤❤❤

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
با استرس از پا دراورنده ماه آخر چه کنم؟
رو کاغذ و وقتی با خودم حرف میزنم از اونجایی که نتیجه خیلی واسم مهم نیست دلیلی واسه استرس داشتن وجود نداره اما بعضی وقتا وسط درس خوندن ضربان قلبم خیلی میره بالا و حس میکنم هوایی ک نفس میکشم اکسیژن نیست توش (if that makes any sense) یا اسید معده‌م فوران میکنه 😀
اینکه انقد بخون که وقت نکنی استرس نداشته باشیو این حرفا کار نمیکنه. مغزم به 15 ثانیه حواس پرتی نیاز داره تا همه چیزو بریزه به هم

reyhaneh24

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو تا برنز کارآفرینی
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روانشناسی
توی آزمونای قلم چی برا ۱۴۰۲ فعلا عمومی ها حذف شده و از هر کتابی هم ۱۰ تا سوال بیشتر نمیاد
بعد بودجه و بارم بندیش اینطوریه که مثلا ۲ فصل مهم زیست یازدهمه، ولی ۱۰ تا سوال بیشتر نمیاد
یا آزمون های جامعش که هیچی کلا ، از کل کتاب میخواد ۱۰ تا دونه بیاد

نمیدونم چرا ولی همش فکر میکنم این یه جوریه و استاندارد نیست :\

چون تا وقتی تعداد سوال کم باشه و زمانش به کنکور شبیه نباشه ، آدم مدیریت آزمون رو یاد نمیگیره و یهویی دم کنکور باید این چیزا رو درست کنه

مثلا من خودم تو سرعت تست زنی خیلی مشکل دارم و پارسال گزینه دو میدادم
اونجا مثلا از هر عمومی ۲۰ تا سوال میداد
بعد هیچ وقت نمیتونستم ۲۰ تا رو تو زمان خودش جواب بدم درحالی که ۱۰ تای قلمچی رو میشه تو زمان خودش جواب داد
کلا هرچی تعداد سوالا بیشتر میشه انگار بازدهی و سرعت آدم کمتر میشه و به اون نسبت اول نمیتونه سریع باشه (یعنی انگار ۱۰ تای دومو نمیتونی به اندازه ۱۰ تای اول سریع بزنی )

یا ایراد دیگه اشم اینه که تو مثلا درسو میخونی میری ازمون بدی که ببینی چقدر خوب خوندی و بتونی تحلیل کنی و بفهمی کجا هارو هنوز ضعف و اشکال داری
وقتی تعداد سوالا از مباحث کم باشه به تبع از بعضی جاها اصلا سوال نمیاد و ادم دقیق نمیفهمه در چه حاله و بعضی جاهاش هنوز اشکال داره :-"

میدونم اهمیت همه فصلا و مباحث به یک اندازه نیست که مثلا بخوان تو هر ازمون ۵۰ تا سوال زیست بدن ولی خب این مدلی هم بیشتر شبیه آزمون آمادگی برای ورودی تیزهوشان میمونه تا کنکور :/

به نظرتون این حرفا درستن ؟
از کی به بعد تعداد سوال و زمان آزمونا بیشتر یا شبیه تر میشه ؟

-Pegah-

"استثنایی از قلب یک خاندان "
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
مرحله 1 ادبیات و شیمی
دانشگاه
ساری
رشته دانشگاه
پزشکی
توی آزمونای قلم چی برا ۱۴۰۲ فعلا عمومی ها حذف شده و از هر کتابی هم ۱۰ تا سوال بیشتر نمیاد
بعد بودجه و بارم بندیش اینطوریه که مثلا ۲ فصل مهم زیست یازدهمه، ولی ۱۰ تا سوال بیشتر نمیاد
یا آزمون های جامعش که هیچی کلا ، از کل کتاب میخواد ۱۰ تا دونه بیاد

نمیدونم چرا ولی همش فکر میکنم این یه جوریه و استاندارد نیست :\

چون تا وقتی تعداد سوال کم باشه و زمانش به کنکور شبیه نباشه ، آدم مدیریت آزمون رو یاد نمیگیره و یهویی دم کنکور باید این چیزا رو درست کنه

مثلا من خودم تو سرعت تست زنی خیلی مشکل دارم و پارسال گزینه دو میدادم
اونجا مثلا از هر عمومی ۲۰ تا سوال میداد
بعد هیچ وقت نمیتونستم ۲۰ تا رو تو زمان خودش جواب بدم درحالی که ۱۰ تای قلمچی رو میشه تو زمان خودش جواب داد
کلا هرچی تعداد سوالا بیشتر میشه انگار بازدهی و سرعت آدم کمتر میشه و به اون نسبت اول نمیتونه سریع باشه (یعنی انگار ۱۰ تای دومو نمیتونی به اندازه ۱۰ تای اول سریع بزنی )

یا ایراد دیگه اشم اینه که تو مثلا درسو میخونی میری ازمون بدی که ببینی چقدر خوب خوندی و بتونی تحلیل کنی و بفهمی کجا هارو هنوز ضعف و اشکال داری
وقتی تعداد سوالا از مباحث کم باشه به تبع از بعضی جاها اصلا سوال نمیاد و ادم دقیق نمیفهمه در چه حاله و بعضی جاهاش هنوز اشکال داره :-"

میدونم اهمیت همه فصلا و مباحث به یک اندازه نیست که مثلا بخوان تو هر ازمون ۵۰ تا سوال زیست بدن ولی خب این مدلی هم بیشتر شبیه آزمون آمادگی برای ورودی تیزهوشان میمونه تا کنکور :/

به نظرتون این حرفا درستن ؟
از کی به بعد تعداد سوال و زمان آزمونا بیشتر یا شبیه تر میشه ؟
قبل از من و شما افراد زیادی بودن که با این متود و برنامه قلم چی موفق شدن و از این حرفا . و قطعا افرادی که کریتور این برنامه بودن به این چیزا فکر کردن فکر کنم اخرای سال (البته نمیدونم از کی دقیقا ) ازمونای جامع برگزار میکنه کانون ک مشابه کنکوره . سو نگران نباش

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
این صرفا نظر شخصی منه:
آزمون‌های تابستان شرکت نکنید
با آرامش یکی از دهم یا یازدهم انتخاب کنید و توی تابستون بخونید؛ تموم شد برید سراغ پایه بعدی

-Pegah-

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
مرحله 1 ادبیات و شیمی
دانشگاه
ساری
رشته دانشگاه
پزشکی
این صرفا نظر شخصی منه:
با آرامش یکی از دهم یا یازدهم انتخاب کنید و توی تابستون بخونید؛ تموم شد برید سراغ پایه بعدی
من علاوه بر قلمچی ماز هم شرکت کردم 🥲

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
مثل قلمچی نبود بدو بدو همه‌ رو بخواد ببنده.
دقیقا بخاطر همین "بدو بدو" بودن میگم تابستون شرکت نکنید

من علاوه بر قلمچی ماز هم شرکت کردم 🥲
اوصیکم به پاسخنامه تشریحی ماز
می‌دونم خیلی حجمش زیاده ولی خوندنش می‌ارزه
کلی نکته در میارین و دید تازه‌ای بهتون میده

Binamm

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تنکابن
سال فارغ التحصیلی
1402
برنامه ماز برای تابستون خیلی بهتره؛ هم فاصله آزموناش بیشتر بود سال پیش و هم مطالب پایه‌ای و مهم رو جمع میکرد، مثل قلمچی نبود بدو بدو همه‌ رو بخواد ببنده.
پس نظرتون اینه تابستون به جای قلم چی ماز شرکت کنیم بهتره؟
و البته من هم دهم و هم یازدهمم رو خوب خوندم

-Pegah-

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
مرحله 1 ادبیات و شیمی
دانشگاه
ساری
رشته دانشگاه
پزشکی
دقیقا بخاطر همین "بدو بدو" بودن میگم تابستون شرکت نکنید

اوصیکم به پاسخنامه تشریحی ماز
می‌دونم خیلی حجمش زیاده ولی خوندنش می‌ارزه
کلی نکته در میارین و دید تازه‌ای بهتون میده
حتما میخونم ممنونم

H28

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۴
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی شیراز
رشته دانشگاه
پزشکی
با استرس از پا دراورنده ماه آخر چه کنم؟
رو کاغذ و وقتی با خودم حرف میزنم از اونجایی که نتیجه خیلی واسم مهم نیست دلیلی واسه استرس داشتن وجود نداره اما بعضی وقتا وسط درس خوندن ضربان قلبم خیلی میره بالا و حس میکنم هوایی ک نفس میکشم اکسیژن نیست توش (if that makes any sense) یا اسید معده‌م فوران میکنه 😀
اینکه انقد بخون که وقت نکنی استرس نداشته باشیو این حرفا کار نمیکنه. مغزم به 15 ثانیه حواس پرتی نیاز داره تا همه چیزو بریزه به هم
اگر تکرار این اتفاق کم باشه و دغدغت نشده باشه طبیعیه و اتفاقا برای منم حس اشناییه
برای یه لحظه با این که نفس میکشی انگار هوا پایین نمیره و یه حس عجیبی داری
سعی کن حواستو به اتفاقات خوبی که بعد از آزمون برات میفته پرت کنی و سریع از روی این افکار منفی نسبت به ازمون رد بشی یا به این فکر کن به وسیله این امتحان میتونی از توانایی هات بهره ببری و خودتو از بقیه جدا کنی

ولی اگر خیلی زیاد باشه به حدی که کلا باعث بشه درسو بذاری کنار اون لحظه، نشونه عدم تمرکزته یعنی دلتو به درس نداده بودی و راحت از موضوع اصلی حواست پرت شده خب این نشونه بدیه و باید روی تقویت تمرکزت کار کنی وگرنه حین امتحان هم به مشکل میخوری

Krypton

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
CS
این صرفا نظر شخصی منه:
تابستون فقط تخصصی‌ها رو بخونیم دیگه؟
فعلا بیخیال عمومی‌ها بشیم یا چی؟

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
تابستون فقط تخصصی‌ها رو بخونیم دیگه؟
فعلا بیخیال عمومی‌ها بشیم یا چی؟
دینی رو تابستون نخون
ولی عربی ادبیات مخصوصا زبان ول نکن
بعید به نظر میرسه حذف بشن

reyhaneh24

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو تا برنز کارآفرینی
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روانشناسی
پس با این حساب که بهتره خودمون اروم اروم دهم یازدهمو تو تابستون بخونیم
برنامه مطالعاتی یا راهبردی مناسبی میشناسید که منطقی باشه و مثل قلم چی سرعتش بالا نباشه ؟
نه لزوما برنامه روزانه یا هفتگی
یه چیزی که فقط مشخص کنه از این بازه تا اون بازه باید تا کجا خونده باشیم که خیلی هم اروم پیش نریم

میشه اگه چیزی رو میشناسید معرفی کنید ):

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
پس با این حساب که بهتره خودمون اروم اروم دهم یازدهمو تو تابستون بخونیم
برنامه مطالعاتی یا راهبردی مناسبی میشناسید که منطقی باشه و مثل قلم چی سرعتش بالا نباشه ؟
نه لزوما برنامه روزانه یا هفتگی
یه چیزی که فقط مشخص کنه از این بازه تا اون بازه باید تا کجا خونده باشیم که خیلی هم اروم پیش نریم

میشه اگه چیزی رو میشناسید معرفی کنید :(
بنظرم مشاور خوب پیدا کن و برو پیشش قطعا میتونه کمکت کنه

Gerrard

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حضرت محمد (ص)
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
1402

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای