• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور مشکلات غیر درسی کنکور 1401

merfan x1

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد
علیرضا افشار هم خوبه
البته من فقط کلاس مشاوره اش رو دارم که مشاوره عمومی همراه با کوئیز های هفتگیه و گروه رقابت درسی هم داره، ۲۵۰ تومن

مشاوره خصوصیش گرونه.... قبلاً هشتصد بود الان شاید یک تومن. من تا حالا خصوصیش رو نرفتم

تو کانالش کلی پادکست رایگان از همایش های هست که کارتون رو را میندازه بجز برنامه ریزی اختصاصی

reyhaneh24

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو تا برنز کارآفرینی
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روانشناسی
سلام
بچه ها برای افزایش سرعت تست زنی باید چیکار کنم ؟
تو دروس تخصصی به جز زیست سرعتم پایینه و چون قوی هم نیستم معمولا باید کلی تست آموزشی بزنم تا بتونم خودم‌سوالا رو حل کنم و سرعتمم همچنان پایینه

تکنیک های تست زنی خاصی وجود داره که تو کتابای تست نیست؟
اگر آره از کجا میتونم پیداشون کنم و یاد بگیرم ؟
کلاس یا استاد نکته و تست خوبی میشناسید که معرفی کنید ؟

برای عمومی ها هم همینطور
عمومی هارو هنوز تست نمیزنم
ولی مثلا فارسی رو تو ۱.۵ برابر زمان خودش ۷۰،۸۰ میزنم
و عربی و زبانم تو زمان خودش حدود ۶۰ میزنم ولی وقت کم میارم و نمیرسم همه رو بخونم یا از استرس زمان غلط میزنم

چطور سرعتمو افزایش بدم؟

hesam.kh

حرکات خاموش , نتایج بلند
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
علم و (:
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
سلام
بچه ها برای افزایش سرعت تست زنی باید چیکار کنم ؟
تو دروس تخصصی به جز زیست سرعتم پایینه و چون قوی هم نیستم معمولا باید کلی تست آموزشی بزنم تا بتونم خودم‌سوالا رو حل کنم و سرعتمم همچنان پایینه

تکنیک های تست زنی خاصی وجود داره که تو کتابای تست نیست؟
اگر آره از کجا میتونم پیداشون کنم و یاد بگیرم ؟
کلاس یا استاد نکته و تست خوبی میشناسید که معرفی کنید ؟

برای عمومی ها هم همینطور
عمومی هارو هنوز تست نمیزنم
ولی مثلا فارسی رو تو ۱.۵ برابر زمان خودش ۷۰،۸۰ میزنم
و عربی و زبانم تو زمان خودش حدود ۶۰ میزنم ولی وقت کم میارم و نمیرسم همه رو بخونم یا از استرس زمان غلط میزنم

چطور سرعتمو افزایش بدم ؟
سلام
حقیقتا منم همین مشکلو داشتم سر زمان و خب راهکاری که بهم کمک کرد رو میگم شاید برای شما هم جواب بده ((:
اول اینکه باید بین تست های آموزشی و زماندار تعادل ایجاد کنید نشه که یه درس رو فقط تست آموزش یا فقط زماندار بزنید
اول با تست های آموزشی شروع کنید مضربی از اون فصل تا ته حل کنید مثلا مضرب پنج و آموزشی بزنید (بازم بستگی به خودتون داره) بعد مضرب های دیگه رو آروم آروم زمان قاطیش کنید
در مورد سرعت پایین هم بگم به طور مثال توی درس ریاضیات یه بسته ده تایی تست بذارید جلو خودتون ببینید تو چه زمانی حل میکنید مثلا ده تست در ۳۰ دقیقه !
بعد دفعه بعدی ده تست دیگه رو به صورت زماندار توی ۲۹ دقیقه بزنید (یا سی ثانیه الی یک دقیقه کمتر از زمان قبل)
همین طوری آروم آروم سی ثانیه ای یک دقیقه ای از زمان کم کنید بعد یه مدت میبینید سرعت تست زدنتون به شدت خوب میشه(دلیلشم اینه که سی ثانیه کمتر از دفعه قبل واقعا به چشم نمیاد و انگار چیزی کم نشده ) و میتونید کمتر از زمان استاندارد هم حتی جواب بدید حتی با این روش به مرور زمان (((:

در مورد تکنیک ها هم بگم اون تکنیک ها بیشتر به درد آزمون و جلسه آزمون میخوره که من استفاده میکردم که احتمالا اسمش رو شنیدید
تکنیک ضربدر منفی
و تکنیک زمان نقصانی (زمان نقصانی تا زمانی که سرعتتون به حد خوبی نرسیده باشه به کارِتون نمیاد !)
این روش ها هم توی سایت قلمچی کامل توضیح داده شده(:
موفق باشید ((:

DLF

Beyond
نام مرکز سمپاد
Farzanegan.
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
eror404 :)
دانشگاه
not yet
شدیدا نسبت به چن ماه قبل افت کردم و هر کاری میکنم نمیتونم برگردم به حالت قبل
درسته که دارم اندازه پشه! هر بار پیشرفت میکنم ولی مث اینه که دارم سعی میکنم دریای خشک شده رو با پارچ پُرش کنم و حتی یه انسان کور هم میتونه ببینه که دارم دست و پا میزنم سر جام و اتفاقی نمیفته
و این داره نا امیدم میکنه
این داره عذابم میده
با مشاور در میون میزارم چیزی حل نمیشه
با خونواده درمیون میزارم چیزی نمیشه
با معلمام در میون میزارم چیزی نمیشه
همه شون حرفای تکراری، همه شون راهکارای تکراری
هی میگن خودتو با بقیه مقایسه نکن و خب منم با بقیه مقایسه نمیکنم که! دارم میگم افت کردم نسبت به گذشته خودمممم
دارم خودمو با خودم مقایسه میکنم؛ با خودم
و واقعا دارم دیوونه میشم
اره؛ در حدی هستم که قبول بشم؛ ولی نه جایی که میخوام؛ نه با رتبه ای که میخوام
کم کم ساعت مطالعه مم سر همین قضیه داره کم میشه
و واقعا کلافه شدم ....

Cloudy

:)
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرند
سال فارغ التحصیلی
1400
درسته که دارم اندازه پشه! هر بار پیشرفت میکنم ولی مث اینه که دارم سعی میکنم دریای خشک شده رو با پارچ پُرش کنم و حتی یه انسان کور هم میتونه ببینه که دارم دست و پا میزنم سر جام و اتفاقی نمیفته
این داره عذابم میده
هی میگن خودتو با بقیه مقایسه نکن و خب منم با بقیه مقایسه نمیکنم که! دارم میگم افت کردم نسبت به گذشته خودمممم
و واقعا دارم دیوونه میشم
و واقعا کلافه شدم ....

به نظرم تست ازمونی کار کن و روی اشتباه هات تمرکز کن که کجای کتاب از دستت در رفته یا کجا نقص داری و اموزش خوب اتفاق نیوفتاده. اینطوری وقتی میای مرور کنی خوب میدونی کجا اهمیت داره یا برای کدوم مبحث وقت بیشتری لازم داری. اینجوری مطالعت هدفدار میشه.برای افزایش درصد راهش اینه روی نقاط ضعف کار کنی و تقاط قوت رو خوب نگه داری. و اینکه تست های ازمون ها خیلی مفیدن چون سوالات متنوع و جدیدی دارند. اگه سوالات منابع کتابیت تموم شدن برو ازمون های مختلف رو کار کن نه فقط قلمچی.

• دابل‌لایک
امتیازات: DLF

الینا:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
این داره عذابم میده
و واقعا دارم دیوونه میشم
و واقعا کلافه شدم ....
حقیقتش باید بشینی با خودت حرف بزنی، ببینی مشکل از چیه، تمرکزت کم شده؟ استرس داری؟ خسته شدی؟ ببین مشکل چیه. خسته ای؟ چند روز استراحت کن (واقعا استراحت کن!). استرس داری؟ با کسی که قرار نیست بهت بگه خب استرس نداشته باش حرف بزن، مدیتیشن کن، احساساتت رو بنویس. برای تمرکز هم باز باید برگردی و ببینی دلیلش چیه. از کمک گرفتن هم اصلا نترس! چیز زیادی به کنکور نمونده و نمیتونی آینده ات رو صرفا چون میترسی کمک بگیری ریسک کنی و باید از آدم درستش هم کمک بگیری. برو پیش روانشناس (از نوع واقعی نه مشاور های کنکور!) برو پیش روانپزشک، انتخاب با خودته ولی ترجیحا روانشناس و بعد اون میگه نیازه پیش روانپزشک بری یا نه. لطفا به خاطر حرف دیگران که میگن فقط اونایی که مریضن میرن پیش روانشناس/روانپزشک، آینده و روانت رو ریسک نکن. برو و کمک بخواه و مطمئن باش کمکت میکنن و راه حل هاشون جواب میده^^ و دقت کن پیش کاربلد هاشون بری چون غیرخوب زیاده و ممکنه حالت رو بدتر کنن یا دلیل رو اشتباهی بیابن^-^

DLF

Beyond
نام مرکز سمپاد
Farzanegan.
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
eror404 :)
دانشگاه
not yet
حقیقتش باید بشینی با خودت حرف بزنی، ببینی مشکل از چیه، تمرکزت کم شده؟ استرس داری؟ خسته شدی؟ ببین مشکل چیه. خسته ای؟ چند روز استراحت کن (واقعا استراحت کن!). استرس داری؟
شاید بیشتر به خاطر اینه که بعدِ دیدن این همه افت امیدمو از دست دادم و این خسته م کرده
با کسی که قرار نیست بهت بگه خب استرس نداشته باش حرف بزن، مدیتیشن کن، احساساتت رو بنویس.
اتفاقا هر روز مینویسم
برای تمرکز هم باز باید برگردی و ببینی دلیلش چیه.
تمرکزم اوکیه
از کمک گرفتن هم اصلا نترس!
راستش نمیترسم؛ ولی بعدِ اینکه حتی با ادمای کاربلد! حرف زدم و دیدم دیدگاه همه شون شبیه همه و این دید و طرز فکر بدترم میکنه، تصمیم گرفتم با کسی حرف نزنم و فعلا تا جایی که میتونم خودم، به خودم ارامش بدم

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
شاید بیشتر به خاطر اینه که بعدِ دیدن این همه افت امیدمو از دست دادم و این خسته م کرده

اتفاقا هر روز مینویسم

تمرکزم اوکیه

راستش نمیترسم؛ ولی بعدِ اینکه حتی با ادمای کاربلد! حرف زدم و دیدم دیدگاه همه شون شبیه همه و این دید و طرز فکر بدترم میکنه، تصمیم گرفتم با کسی حرف نزنم و فعلا تا جایی که میتونم خودم، به خودم ارامش بدم
پس حتما یه استراحتی به خودت بده و همچنین برو پیشرفت ها سابقت رو ببین که دوباره یادت بیاد چقدر قوی و توانمندی و چه قابلیت های عالیی داری🥺

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
یک سوال راجع به سهمیه. میدونید اگر یک نفر تو سهمیه ایثارگران قبول نشه تو سهمیه عادی هم بررسی میشه؟ چون ظرفیت اون سهمیه کمه ممکنه طرف ضرر کنه اگر صرفا تو همون سهمیه بررسی بشه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
یک سوال راجع به سهمیه. میدونید اگر یک نفر تو سهمیه ایثارگران قبول نشه تو سهمیه عادی هم بررسی میشه؟ چون ظرفیت اون سهمیه کمه ممکنه طرف ضرر کنه اگر صرفا تو همون سهمیه بررسی بشه.
آره چندوقته این‌جوریه
تو هر دو تا سهمیه بررسی میشن
اکثرا هم سهمیه مناطق رو انتخاب می‌کنن و میگن ظرفیتش بیشتره :-"

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
آره.
واسه اینایی که سهمیه ایثارگران دارن دو تا کادر پایین کارنامه شونه یه رتبه در منطقه یکی رتبه در سهمیه ایثارگرانشون.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
شیمی
بچه ها نکته تستا ب نظرتون کروما بدرد بخوره ؟

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
یک سوال! به رتبه های سنجش میشه اطمینان کرد و اینطوری در نظر گرفت که کنکور دور و بر همون خواهد بود؟ البته هنوز جامع هر سه پایه اش شروع نشده ولی در کل میشه اطمینان کرد؟

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
یک سوال! به رتبه های سنجش میشه اطمینان کرد و اینطوری در نظر گرفت که کنکور دور و بر همون خواهد بود؟ البته هنوز جامع هر سه پایه اش شروع نشده ولی در کل میشه اطمینان کرد؟
نه
ولی معمولا درجه سختی رو میشه استناد کرد
مثلا اگر ریاضی و ادبیات آزمون سنجش سخت بود، احتمالا کنکور هم این دو تا درسش سخته

banaz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
یه رتبه داره معادل توی کنکور سال گذشته
بر اساس تجربیاتم کاملا اشتباهه
بهش توجه نکنین
و باعث نشه که انگیزتون رو از دست بدین

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1400
دوستان من سال‌های گذشته رتبه‌ای که بهشون داد فقط چند تا با رتبه‌شون تو کنکور فاصله داشت
رتبه معادل یا اون رتبه ای که بین بچه هایی که شرکت کردن میده؟

banaz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
دوستان من سال‌های گذشته رتبه‌ای که بهشون داد فقط چند تا با رتبه‌شون تو کنکور فاصله داشت
پارسال رتبه ی معادلی که به من می داد فکر می کنم ۱۰۰۰۰ بود توی کشور یه کم بهتر و بد تر
ولی من شدم ۱۷۰۰ :)
و نمونش رو برای همکلاسیام هم دیدم
در نتیجه...

+و من دارم‌ درباره رتبه معادل توی کنکور سال قبل صحبت می کنم نه رتبه ای که بین شرکت کننده هاست

banaz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
رتبه اصلی
رتبه معادل که بر حسب درجه سختی فرق می‌کنه
و خب یا توجه به سطح سوالات این آزمون اصلا قابل قیاس با۱۴۰۰ نبود
خب اگه منظورتون رتبه اصلیه
می تونم بگم تا حدی نزدیکه

ولی
ولی
ولی
اگه می خواین تخمین رتبه بزنین لطفا دست نگه دارین
بعضی وقتا تخمین رتبه خوبه چون بهتون انرژی میده
بعضی وقتا بده چون بهتون انرژی که نمیده هیچ خسته میشین بیشتر
و بعضی وقتا بده چون زیادی به خودتون اعتماد می کنین و این چند ماه آخر ممکنه ولش کنین
در نتیجه اگه تخمین رتبه می زنین حواستون به عواقبی که ممکنه داشته باشه، باشه

بالا