• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

واکسن کرونا؟

Horaishere

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ ساری
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1400
مدال المپیاد
المپیاد شیمی
اگه تو این کشور از زلزله و سیل و بی آبی و بالایای طبیعی نمیریم
اگه از آلودگی هوا نمیریم
اگه با موشک هواپیمامونو نزنن یا اتوبوس نخبگان چپ نکنه
بالاخره ویروس “منحوس” کرونا میگیریم میمیریم:|
جون مردم شده مضحکه دستشون....
و اینکه مطمعنا ایران واکسن تولید نکرده و نمیکنه که ما سینه چاک وطن شیم بریم واکسن تولید ملی بزنیم!
معلوم نیست قراره موش آزمایشگاهی کوبا شیم یا چین...
خدایا خودت نجاتمون بده از دستشون فقط.

saeb

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
ناکجاآباد
سال فارغ التحصیلی
1397
به امید خدا واکسنم خریدن اونم چه واکسنی!به غیر ایران فقط تو گینه قراره تزریق بشه.فقط امیدوارم واکسنو اجباری نکنن .با این وضعیت ادم نزنه احتمال زنده موندنش بیشتره.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
یه موضوعی هست اخه.تو منوتو پلاس یه ایپدمولوژیست اورده بودن بعد اون گفت که ایران به خاطر تحریمای هسته ای یه دستگاهی که با استفاده از اون اطلاعات ژنی ویروس رو به دست میارن رو اصلا نداره.و احتمال زیاد این واکسنه همون ویروس کشته شده و ضعیف شده باشه که در مورد کووید زیاد جواب نمیده گویا

اولا هیچ پایگاه خبری اونفدری که باید برای قضاوت کردن مطمعن نیست
ثانیا
من نمیگم واکسن ایران خوبه یا بده
میگم تا زمانی که ما خودم کاملا راجب نحوه ی ساخت واکسن ها عملکردشون نیروی کار و تجهیزات تخصیصوشون اونقدر که باید خبردار و متخصص نیستیم
جبهه گیری کاره اشتباهیه

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
دقت كردين مسئولين هرروز يه چيزى ميگن؟
يه روز ميگن از كوبا مى خريم،يه روز ميگن از چين مى خريم،يه روز ميگن از هند مى خريم،يه روز ميگن بابا چرا بخريم واكسن داخلى حاضره!
رييس وزارت بهداشت ميگه تا يه سال ديگه جزء بزرگترين واكسن سازان جهانيم بعد فرداش ميگن از روسيه مى خريم!يه روز ميگه فردا محموله از كوبا مياد بعد فرداش ميگه نه قراره از روسيه بياد!
اخه شما ها چند تا حرف مى زنيد؟!
اين نشان دهنده يه بلبشو بزرگه،همينطورى هركى هرچى از دهنش دراومد ميگه و اصلا كارى هم انجام نميشه و هدفشون فقط اينه كه ملتو سر بدوونن!

اپيدميولوژيست و متخصص ژنتيك و ويروس شناسى بزرگ ملت هم كه تشخيص داد فايزر و اكسفورد واكسن هاى خطرناك و ممنوع هستن!تعجب مى كنم ايشون در چند زمينه تخصص دارن!

اره ديگه...خلاصه اينكه اينه اوضاع

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
آمریکا بانکای ایران رو تحریم کرده
یعنی ما نمیتونیم پول واکسن های خریداری شده رو پرداخت کنیم و نمیتونیم واکسن بخریم
وقتی ما دنبال خرید واکسن بودیم بهمون نمیدادن (و نمیدن)
اما وقتی میان میگن واکسن انگلیسی و آمریکایی
و فرانسوی ممنوعه منوتو بی‌بی‌سی و voa دادشون در میاد

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
آمریکا بانکای ایران رو تحریم کرده
یعنی ما نمیتونیم پول واکسن های خریداری شده رو پرداخت کنیم و نمیتونیم واکسن بخریم
وقتی ما دنبال خرید واکسن بودیم بهمون نمیدادن (و نمیدن)
اما وقتی میان میگن واکسن انگلیسی و آمریکایی
و فرانسوی ممنوعه منوتو بی‌بی‌سی و voa دادشون در میاد
ما میتونیم واکسن بخریم ولی ولی مطلقه فقیه اجازه خرید نداده. چرا دروغ میگید که نمیتونیم بخریم؟

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
آخرین ویرایش:
  • دیسلایک
امتیازات: Giso0

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
یا شما تو ایران زندگی نمی کنید یا تا به حال از صد کیلومتری کار علمی هم عبور نکردید.

من یک وسیله ای می خواستم فقط بسازم و تماااام نقشه هاش اوپن سورس بود و رسما دیگه اگه ایرانی نبودم مشکلی نبود.
ولی پدرم در اومد تا بتونم مواد و تجهیزاتشو پید اکنم و آخرشم نشدو مجبور شدیم از چین سفارش بدیم که از آمریکا برامون بیارن!و الآن چندین ماهه کار خوابیده.
یعنی کوچک ترین کاری بخواهی بکنی این جا پدرت در میاد و انقدر ناامید میشی و وقتت سر چیزای بیهوده تلف میشه که حد نداره.
این چرت و پرت های نیرو جوان و کوفت و اینا رو بذارید کنار. نمی شه تو زیرزمین خونه واکسن ساخت وقتی سر هر چیز کوچکی یه دور اعصابت به گا بره. چه قبول کنید چه نکنید این تحریم ها پدر کار آزمایشگاهیو درآورده.

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
با کمال احترام من با نظر شما چندان موافق نیستم
من از منظر طبقه بندی شیعی با قضیه کاری ندارم
بلکه بر اساس طبقه بندی بین المللی به قضیه نگاه میکنم:
در حکومت های استبدادی قانون تحت‌ سلطه ی حاکم قرار داره و هرچی حاکم بگه در حکم قانونه و مردم نقشی عملا توی اوضاع کشور ندارن
اما توی نظام مشروطه سلطنتی حاکم خودش زیر نظر قانونه و اگه کار اشتباهی کنه میتونن عزلش کنن توی این نظام حکومتی تصمیمات حاکم در چارچوب قانونه.
پس اینجا حکومت استبدادی نداریم نظام حکومتی ایران اقتدارگرایی هست و نه دیکتاتوری.

• دیسلایک
امتیازات: Giso0

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
با کمال احترام من با نظر شما چندان موافق نیستم
من از منظر طبقه بندی شیعی با قضیه کاری ندارم
بلکه بر اساس طبقه بندی بین المللی به قضیه نگاه میکنم:
در حکومت های استبدادی قانون تحت‌ سلطه ی حاکم قرار داره و هرچی حاکم بگه در حکم قانونه و مردم نقشی عملا توی اوضاع کشور ندارن
اما توی نظام مشروطه سلطنتی حاکم خودش زیر نظر قانونه و اگه کار اشتباهی کنه میتونن عزلش کنن توی این نظام حکومتی تصمیمات حاکم در چارچوب قانونه.
پس اینجا حکومت استبدادی نداریم نظام حکومتی ایران اقتدارگرایی هست و نه دیکتاتوری.
بهت پيشنهاد مى كنم قانون اساسى رو بخونى.در اون يا در تمام منابع در مورد اين نظريه تصريح شده كه ولايت فقيه مطلق است و حرفش حرف دين!
به نظر تو همين نماد ديكتاتورى نيست؟

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
بهت پيشنهاد مى كنم قانون اساسى رو بخونى.در اون يا در تمام منابع در مورد اين نظريه تصريح شده كه ولايت فقيه مطلق است و حرفش حرف دين!
به نظر تو همين نماد ديكتاتورى نيست؟
خیر :)
من کاری به معنایی که پشت «مطلقه» هست یا چیزی که ازش برداشت میشه نداشتم، فقط خواستم بگم که لفظ کاملش همون «ولایت مطلقه فقیه»‌‍ه
اها اگه منظور اقای https://www.sampadia.com/forum/members/19067/ از مطلقه این مسئله بوده و نه دیکتاتوری، بله درسته من اشتباه برداشت کردم

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
واکسنو اول داوطلبا و اونایی که واجبه بزنن، بزنن بعد اگه ثابت شد خوبه واکسن بورکینافاسوییم می زنیم اصن.

Amin rouhi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1400
این‌که "جبهه‌گیری کارِ اشتباهیه" چون:
میگم تا زمانی که ما خودم کاملا راجب نحوه ی ساخت واکسن ها عملکردشون نیروی کار و تجهیزات تخصیصوشون اونقدر که باید خبردار و متخصص نیستیم
کاملاً حرفِ درستیه، اما!
۱_ به نظرم باید بپذیریم که در زمینه‌های مختلف، از جمله "تولیدِ علم" جز کشورهای پیش‌رو نیستیم [+] و پیشرفت واقع نمیشه، مگر این‌که این موضوع رو بپذیریم. یادِ هاشمی شاهرودی افتادم که نیروی کار، تخصص و تجهیزاتِ جوانانِ انقلابی و دانشمند رو قبول نداشتند و فرستادن‌ش آلمان.
۲_ این‌ _به قولِ شما_ جبهه‌گیریِ ما، علیهِ متخصصین، دانشمندان، نیروی کار، امکاناتِ کشورمون نیست.
یعنی الان ک مثلن واکسن کووید رو ساختن مردم هیچ ارزشی قائل نیستن برای علم دانشمندای مملکت خودشون .
این جبهه‌گیری‌ها علیهِ سیستمی‌ه که از قضا ادعاهایی از این دست کم نداشته. کلاً وقتی به تعدادِ دفعاتِ زیادی، یک قضیه تکرار بشه، می‌تونیم تعمیم بدیم و احتمالِ درست‌بودنِ نتیجه‌ی تعمیم داده‌شده‌مون هم نمی‌تونه کم باشه. از اون "تعدادِ دفعات" الان دو مورد در خاطرم هست که خیلی مشهوره:
۱_ سرلشکر سلامی، فرمانده کلِ سپاهِ پاسدارانِ انقلابِ اسلامی و دومین فردِ قدرت‌مندِ کشور، در تاریخِ ۲۷ فروردینِ ۱۳۹۹ از "مستعان ۱۱۰‌" رونمایی کرد. دستگاهی که توسطِ "بسیحیانِ دانشمند و و با اخلاص" طراحی و ساخته شده بود و قرار بود با استفاده از ایجادِ میدانِ مغناطیسی در عرض ۵ ثانیه نقاط آلوده به "هر ویروسی" رو تا فاصله‌ی ۱۰۰ متر کشف کنه [+]
زمان گذشت و گذشت تا اینکه در ۲۳ تیرماهِ ۹۹ آقای رمضانِ شریف، سخنگوی سپاهِ پاسدارانِ انقلابِ اسلامی، اعلام کرد که مستعانِ ۱۱۰ همچنان در حالِ گذراندنِ تست‌های راستی آزمایی‌ه! [+]
۲_ محمودِ احمدی‌نژاد، رئیس جمهورِ وقت در بهمن ماه ۱۳۸۵ در سخنرانی‌ای گفت که "یک دخترِ شانزده ساله" با برادرش از بازار قطعاتی خریده و بعد "با اتصالِ قطعاتی که از بازار خریده" تونسته "در زیرزمینِ خونه‌شون انرژیِ هسته‌ای تولید کنه" -___- [+]
این دو مورد رو بذارید کنارِ دروغ‌گویی‌های گوناگون در زمینه‌های مختلف، از جمله همین هواپیمای اوکراینی که دادستانِ تهران نقصِ فنی رو علتِ سقوط اعلام کرد [+] و رئیس سازمانِ هواپیماییِ کشور از "غیرمنطقی، امکان ناپذیر و دروغ بودنِ شلیک به هواپیما" گفت [+] دولت هم با انتشارِ بیانیه‌ای [+] از عملیاتِ روانی و دروغ‌پردازیِ آمریکایی‌ها گفت و ایرنا _وابسته به وزارتِ فرهنگ و ارشاد و دولت[+]_ هفت دلیل برای "دروغ بودنِ اصابتِ موشک" به هواپیما آورد [+] نسیم آنلاین _نزدیک به سپاهِ پاسدارانِ انقلابِ اسلامی[+]_ هم به نقل از "یک منبعِ آگاه در فرودگاهِ امام خمینی" نوشت که "هواپیما نقص فنی داشت، مهندس ایرانی "طبق فرم موجود" اجازه پرواز را نداده بود اما مهندس اوکراینی ایرلاین مخالف و اعلام کرده که"مشکلی برای پرواز نیست و پرواز می‌کنیم" [+]
ورای "نمونه‌های دروغ‌گویی" بیاید به طور مشخص‌تر درموردِ یکی از مشهورترین و باسابقه‌ترین "دروغ‌گوهای خودی" حرف بزنیم. خبرگزاریِ فارس _وابسته به سپاهِ پاسدارانِ انقلابِ اسلامی[+]_ که اتفاقاً در ۵ بهمن ماهِ ۹۸ توسطِ وزارتِ خزانه‌داریِ ایالاتِ متحده تحریم شد [+] یدِ طولایی در انتشارِ اخبارِ دروغ داره [از زنده بودنِ ندا آقاسلطان و بسیجی بودنِ صانع ژاله تا قاچاقچی و معتاد بودنِ سینا قنبری و ساختِ داروی کرونا] که برای کوتاه شدنِ پست، صرفاً پیشنهاد می‌دم که خبرهای تکذیب شده‌ی خبرگزاریِ فارس رو ببینید.
چکیده حرف‌م اینه:
یارو سابقه داره که مثلِ سگ دروغ میگه، چطور در زمینه‌ای که حولِ موضوعِ مهمی مثلِ "جانِ انسان"‌ هست، بهش "اعتماد" کنیم؟
ضمناً: مگه این قضیه‌ی بدیهیِ "عدمِ اعتماد به دروغ‌گو" فقط مربوط به ماست؟ مثلاً کاملا هریس در دقیقه ۱۳:۱۱ از پارتِ اولِ مناظره با مایک پنس [+] گفت:
If the public health professionals, if Dr. Fauci, if the doctors tell us that we should take it, I’ll be the first in line to take it, absolutely. But if Donald Trump tells us that we should take it, I’m not taking it.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
این‌که "جبهه‌گیری کارِ اشتباهیه" چون:

کاملاً حرفِ درستیه، اما!
۱_ به نظرم باید بپذیریم که در زمینه‌های مختلف، از جمله "تولیدِ علم" جز کشورهای پیش‌رو نیستیم [+] و پیشرفت واقع نمیشه، مگر این‌که این موضوع رو بپذیریم. یادِ هاشمی شاهرودی افتادم که نیروی کار، تخصص و تجهیزاتِ جوانانِ انقلابی و دانشمند رو قبول نداشتند و فرستادن‌ش آلمان.
۲_ این‌ _به قولِ شما_ جبهه‌گیریِ ما، علیهِ متخصصین، دانشمندان، نیروی کار، امکاناتِ کشورمون نیست.

این جبهه‌گیری‌ها علیهِ سیستمی‌ه که از قضا ادعاهایی از این دست کم نداشته. کلاً وقتی به تعدادِ دفعاتِ زیادی، یک قضیه تکرار بشه، می‌تونیم تعمیم بدیم و احتمالِ درست‌بودنِ نتیجه‌ی تعمیم داده‌شده‌مون هم نمی‌تونه کم باشه. از اون "تعدادِ دفعات" الان دو مورد در خاطرم هست که خیلی مشهوره:
۱_ سرلشکر سلامی، فرمانده کلِ سپاهِ پاسدارانِ انقلابِ اسلامی و دومین فردِ قدرت‌مندِ کشور، در تاریخِ ۲۷ فروردینِ ۱۳۹۹ از "مستعان ۱۱۰‌" رونمایی کرد. دستگاهی که توسطِ "بسیحیانِ دانشمند و و با اخلاص" طراحی و ساخته شده بود و قرار بود با استفاده از ایجادِ میدانِ مغناطیسی در عرض ۵ ثانیه نقاط آلوده به "هر ویروسی" رو تا فاصله‌ی ۱۰۰ متر کشف کنه [+]
زمان گذشت و گذشت تا اینکه در ۲۳ تیرماهِ ۹۹ آقای رمضانِ شریف، سخنگوی سپاهِ پاسدارانِ انقلابِ اسلامی، اعلام کرد که مستعانِ ۱۱۰ همچنان در حالِ گذراندنِ تست‌های راستی آزمایی‌ه! [+]
۲_ محمودِ احمدی‌نژاد، رئیس جمهورِ وقت در بهمن ماه ۱۳۸۵ در سخنرانی‌ای گفت که "یک دخترِ شانزده ساله" با برادرش از بازار قطعاتی خریده و بعد "با اتصالِ قطعاتی که از بازار خریده" تونسته "در زیرزمینِ خونه‌شون انرژیِ هسته‌ای تولید کنه" -___- [+]
این دو مورد رو بذارید کنارِ دروغ‌گویی‌های گوناگون در زمینه‌های مختلف، از جمله همین هواپیمای اوکراینی که دادستانِ تهران نقصِ فنی رو علتِ سقوط اعلام کرد [+] و رئیس سازمانِ هواپیماییِ کشور از "غیرمنطقی، امکان ناپذیر و دروغ بودنِ شلیک به هواپیما" گفت [+] دولت هم با انتشارِ بیانیه‌ای [+] از عملیاتِ روانی و دروغ‌پردازیِ آمریکایی‌ها گفت و ایرنا _وابسته به وزارتِ فرهنگ و ارشاد و دولت[+]_ هفت دلیل برای "دروغ بودنِ اصابتِ موشک" به هواپیما آورد [+] نسیم آنلاین _نزدیک به سپاهِ پاسدارانِ انقلابِ اسلامی[+]_ هم به نقل از "یک منبعِ آگاه در فرودگاهِ امام خمینی" نوشت که "هواپیما نقص فنی داشت، مهندس ایرانی "طبق فرم موجود" اجازه پرواز را نداده بود اما مهندس اوکراینی ایرلاین مخالف و اعلام کرده که"مشکلی برای پرواز نیست و پرواز می‌کنیم" [+]
ورای "نمونه‌های دروغ‌گویی" بیاید به طور مشخص‌تر درموردِ یکی از مشهورترین و باسابقه‌ترین "دروغ‌گوهای خودی" حرف بزنیم. خبرگزاریِ فارس _وابسته به سپاهِ پاسدارانِ انقلابِ اسلامی[+]_ که اتفاقاً در ۵ بهمن ماهِ ۹۸ توسطِ وزارتِ خزانه‌داریِ ایالاتِ متحده تحریم شد [+] یدِ طولایی در انتشارِ اخبارِ دروغ داره [از زنده بودنِ ندا آقاسلطان و بسیجی بودنِ صانع ژاله تا قاچاقچی و معتاد بودنِ سینا قنبری و ساختِ داروی کرونا] که برای کوتاه شدنِ پست، صرفاً پیشنهاد می‌دم که خبرهای تکذیب شده‌ی خبرگزاریِ فارس رو ببینید.
چکیده حرف‌م اینه:
یارو سابقه داره که مثلِ سگ دروغ میگه، چطور در زمینه‌ای که حولِ موضوعِ مهمی مثلِ "جانِ انسان"‌ هست، بهش "اعتماد" کنیم؟
ضمناً: مگه این قضیه‌ی بدیهیِ "عدمِ اعتماد به دروغ‌گو" فقط مربوط به ماست؟ مثلاً کاملا هریس در دقیقه ۱۳:۱۱ از پارتِ اولِ مناظره با مایک پنس [+] گفت:

کاملا درسته اعتماد به دروغگو یه امر نسبتا احمقانه ایه
این پست در ادامه ی این ح.ب بود :
چند وقت پیش (کمتر از یک ماه)
انتفال اطلاعات کوانتومی تو ایران انجام شد. از برج میلاد به سازمان انرژی اتمی.
فرداش تو کاف یه توییت میخوندم که:
"اینا ام هرکاری انچام میدن یه کوانتومی میچسبونن تنگش بزرگ نشونش بدن کوانتومم شده مثل نانو"
...
باز قبل ترش
وقتی برقا رفت بعضیا مسخره کرده بودن
که چجوری به خاطر کمبود گاز، برقا رفته
با ابنکه ما تو دبستان میخونیم که تو اکثر نیروگاه ها از سوخت فسیلی برای تولید برق استفاده میشه
...
اینکه بی اطلاع راحب یه خبر نظر میدید خیلی بده
خیلی خیلی بده
حقیقتا این چیزی که شما بدون سواد کافی زیر سوال میبرید دولت نیست
تلاش بخش بزرگی از جوون هاست که با کلی آرزو درس اینو خوندن
...
این به همین نسبت تو واکسنم صادقه
خیلی از ماها هیچ اطلاعی از وضیعت پزشکی و ویروس شناسی ایران و رتبه اش نداریم
اورد ناشتا میدیم که واکسن ایران به کار نمیاد
(شاید خونده باشید شایدم براتون جالب باشه که واکسن وبا رو یه بانو ایرانی اختراع کرده)
...
کاش بدون اطلاعات اظهار نظر نکنیم
نه چون ایرانه و این حرفا
چون اینایی که دارن تلاش میکنن بدون در نظر گرفتن دولت و مملکت و هر کوفت سیاسی دیگه ای
جوونن
بحث من سر اعتراض و درخواست وارد کردن واکسن نیست.
بحث من سر اعتراض بدون اطلاعات و از سر شکمه
این نمونه هایی که تو ح.ب هم نوشته بودم نشون میده خیلی از اعتراضات ما واقعا با واقیعت مطابقت ندارهو در ضمن قبول مشکلات پیشرفت علمی ما حمایت هم سبب این رشد میشه
دانشمندی که مطمعن هست که ساپورت میشه عملکرد بهتری خواهد داشت

maleck :)

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
دانشگاه گیلان
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع
کاملا درسته اعتماد به دروغگو یه امر نسبتا احمقانه ایه
این پست در ادامه ی این ح.ب بود :

بحث من سر اعتراض و درخواست وارد کردن واکسن نیست.
بحث من سر اعتراض بدون اطلاعات و از سر شکمه
این نمونه هایی که تو ح.ب هم نوشته بودم نشون میده خیلی از اعتراضات ما واقعا با واقیعت مطابقت ندارهو در ضمن قبول مشکلات پیشرفت علمی ما حمایت هم سبب این رشد میشه
دانشمندی که مطمعن هست که ساپورت میشه عملکرد بهتری خواهد داشت
امیدوارم شما هم به سر شکم ما ایمان آورده باشین.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1397
شهرای کوچیک ک دارم میشنوم از فامیل و.. هیچکدوم واکسن نمیزنن میگن میترسیم و فلان . یعنی الان حدود ۱۰۰ نفر فقط اطراف خودم میشناسم ک واکسن نزدن نوبتشون ک شده :|

و خب ته کلی حرص خوردن سر وارد نکردن واکسن و تز دادناشون وقتی رفتار مردم رو میبینم اون از رعایت نکردناشون این از واکسن نزدناشون و.. میگم این مردم همین سرشون باید بیاد خودشون میخوان :|

عده ای ک رعایت میکنن واکسن میزنن و.. ضرر میکنن فقط . تر و خشک باهم می سوزیم .

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
فامیل پدریم فقط بابام رفت زد خب چرا؟ چون یکی از اقوام خونش لخته شده سکته کرده.حقیقتا دارن حرص میدن
یه نفر هم بعد مدت ها از نوبت واکسنش سکته کرد میگن به خاطر واکسن بوده چه ربطی داره؟

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
شهرای کوچیک ک دارم میشنوم از فامیل و.. هیچکدوم واکسن نمیزنن میگن میترسیم و فلان . یعنی الان حدود ۱۰۰ نفر فقط اطراف خودم میشناسم ک واکسن نزدن نوبتشون ک شده :|

و خب ته کلی حرص خوردن سر وارد نکردن واکسن و تز دادناشون وقتی رفتار مردم رو میبینم اون از رعایت نکردناشون این از واکسن نزدناشون و.. میگم این مردم همین سرشون باید بیاد خودشون میخوان :|

عده ای ک رعایت میکنن واکسن میزنن و.. ضرر میکنن فقط . تر و خشک باهم می سوزیم .
اره خب حكومت كه اشغال هست ولى ملتم خرن.عزادارى حضورى و شلوغ،مسافرت رفتن،ملت حزب الله وقتى اونطور هجوم ببره به شمال معلومه چى ميشه.

بالا