• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مهاجرت و اپلای از دبیرستان

• شروع کننده موضوع

иιℓσσ

Niloo
نام مرکز سمپاد
farzanegan amin1
شهر
esfahan
سال فارغ التحصیلی
1397
خب !
سلام دوستان ،ایشالله که حالتون خوب باشه :D
این تاپیک رو زدم تا هم سوالای خودم رو بپرسم و هم اگه کسی سوالایی در این باره داشت بپرسه و دوستانی که اطلاعات درست دارن و میتونن کمک کنن،لطف کنند کمکمون کنند.
درباره ی تحصیل یک سال قبل از دانشگاه،برای ورود به دانشگاه در کالج های انگلستان ،
این بحث ک مطرح میشه اولین چیزی ک میاد وسط مادیات هستش؛فرض رو بر این میذاریم ک مشکلی نیس ازین نظر ....
و اما سوالا....
ب نظر شما کار خوبیه سوم رو ک میخونیم بریم و یک سال آمادگی و بعد از همونجا پذیرش برای دانشگاه های معتبر ... خب این نکته رو هم در نظر بگیریم ک وقتی یکسال اونجا بخونیم پذیرش گرفتن به مراتب خیلی راحت تر میشه.
و یا اینکه بهتر هسش برای فوق رفت؟من خودم اکثر اوقات نظرم بر این بود که لیسانس رو همینجا تو یه دانشگاه معتبر و رشته ی دلخواه بگیرم و بعد برای فوق و ادامش ....
حالا میخوام نظر شما رو بپرسم .
میخوام ببینم کسی رو میشناسید که تجربه کرده باشه که باهاش صحبت کنم؟
که سختی ها و خوبیاش رو بپرسم؟
ممنون میشم جواب بدید دوستان...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار
پاسخ : تحصیل در کالج

توی اپلای ابرود بهتر جواب میگیری تا اینجا :-?

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

توانایی مالی داشته باشی هرقدر زودتر بری بهتره. اینجا تازه میخوری به سد کنکور و تازه کجا قبول بشی و بعد لیسانس خودتو بکشی آیلتس و تافل و انواع امتحانات و ... چه کاریه خب. از الان برو.

• شروع کننده موضوع

иιℓσσ

Niloo
نام مرکز سمپاد
farzanegan amin1
شهر
esfahan
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از میم ح میم دال :
توانایی مالی داشته باشی هرقدر زودتر بری بهتره. اینجا تازه میخوری به سد کنکور و تازه کجا قبول بشی و بعد لیسانس خودتو بکشی آیلتس و تافل و انواع امتحانات و ... چه کاریه خب. از الان برو.
خب نوشتم ،در نظر میگیریم مشکل مالی وجود نداره ،
اینایی ک میگین هس ،ولی خب واقعا خیلی چیزای دیگه هم هس ،
بخصوص ک از چندین نفر شنیدم انگلیس امنیت خوبی برای دخترا نداره ،ولی آلمان سوئد بهتر هستند .ولی خب اینجا ها کالج های انگلیسی زبان ب اون صورت نداره .

• شروع کننده موضوع

иιℓσσ

Niloo
نام مرکز سمپاد
farzanegan amin1
شهر
esfahan
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از Matin M. :
من یه تصمیم تقریبا مشابه داشتم که برای دوره های دو یا سه ساله به کالجای آلمان برم از اون جایی که برادرم اونجا بود و خوب نظر خانواده این بود بعد بخاطر خودم ترجیح دادم اینکارو نکنم آدمیم که زیاد حوصله دردسر ندارم و خوب چون پسرم یه سری مسائل مثه مشمولیت و… باعث شد عطایش را به لقایش ببخشم فعلا :| ولی خوب یه سری اطلاعات از اون بازه زمانی هس که شاید به دردت بخوره، کالج های دو ساله مدرک معتبر دارند تو خود کشور ولی سه ساله انگار تو کشور ها آلمانی زبان و اتحادیه معتبرند، هزینه ثبت نام کالجای اتریش اگه اشتباه نکنم هزار یورو بود که میشه چهار پنج میلیون فک کنم آلمانم چون رایگانه کالجاش احتمالا همین قدره هزینه زندگی کاملا بستگی به خودت داره ولی اون موقع درس یادم نیس اونطور که من حساب کرده بودم اگه مستقل و جدای از برادرم میخواستم اتریش ادامه تحصیل بدم نه آلمان میشد سالانش حدود سی میلیون نهایتا انگار، در کل نسبت به هزینه تحصیل تو ایران ارزششو داره به نظرم و از نظر پیش نیاز هم شما فقط باید مدرک b2 یا b1 بگیرین b2 برای سه ساله b1 برای 2 ساله اتریش که باید a1 و a2 رو گذرونده باشین ( هر کدومش سه ترم یا سه تایله یعنی a1 teil1, a1 teil2 a1 teil3 برای مثال و تو دوره عادی هر کدون حدود یک ماه طول میشه و برای b1 فوق فشرده که سه ماه لازم باشه عادی حدود 9 ماه طول میکشه و میزائید تا اون موقع :| ) برای هر کدوم از اینا و مدرکه پیش هم شاید بخوان یا دیپلم من از اونجایی که بیخیال شدم فقط تا a1 رفتم یه دوره فشرده که هر روز چهار الی شش ساعت کلاس داشتم و خوب یکی از دلایله این که بیخیال شدم این بود که حاله کلاسشو نداشتم :| ولی مؤسسه دنا تو اصفهان عالی در این زمینه من با استاد توکلی کلاس داشتم که خیلی خوب بود بنظر خودم هم نحوه تدریسش هم این که از اون موقع هنوز پروفایله تلگرامش کلابه 27ـه :| برای خوده مراحله پذیرش گرفتن هم دارالترجمه چهار راه توحید خوبه تهران هم موسسه های خوبی هس خواستی بت معرفی میکنم :| یعنی خلاصه این که توی دوره سه ماهه فوق فشرده که فک کنم تابستون برگزار میشه میتونی b1 بگیری و اگه مثه من به زبانشون علاقه داشته باشی زیاد سخت نیس دوره های فشرده و عادی هم بیشتر طول میکشن ولی بهترن حداقل مثه من یکم بعدش همه چی از خاطرت نمیره :| البته مدرکی که تو موسسه های ایرانی میگیری معتبر اونا نیس اونا انگار بررسی میکنن چند ساعت مطالعه زبان داشتی و سطحتو سفارت یا گوته درس یادم نیس اون مشخص میکنه مصاحبه و اینا بعد این که میتونی اونجا هم دوره زبان بری که شاید هزینه و زمانی که براش لازمه بزاری زیاد به صرفه نباشه و بنظر هم بدونه زبانو هیچی رفتن زیاد جالب نیست و تو که ترس مشمول شدن نداری پس وقت واسه یادگیری زبان داری :| در مورد کالج شاید زیاد مهم نباشه کدوم کالج میری به نظر من کشوری مثه آلمانو اتریش از نظر هزینه چون رایگانه تحصیل مناسبن و کالج های خوبو معتبری دارن و شاید برای ادامه تحصیل هم دردسر کمتری داشته باشی نسبت به بعضی کشور های دیگه برای موندن هزینه زندگی هم مناسبه و خوب نمیدونم من ترجیح میدم آلمانو با توجه به شرایطه خودم دیگه البته شرایطه جدیدو هم در نظر داشته باش و در مورد امنیتو اینا به نظرم هر جا که بری اگه آدمش نباشی که از پسه خودت بربیای چه پسر چه دختر سختیو دردسر داره ولی احتیاطه کاملو بکن توی انتخاب مقصدت :/
ممنون از وقتی ک گذاشتی و جواب دادی .
خب ببین من تقریبا هزینه ی مالیش برام انچنان فرقی نداره یکم بالا پایینش ،
و خب من تابستون ایت فکر ب سرم افتاد و بعدش یه سری اتفاقایی افتاد ک تصمیم گرفتم بی خیالش شم ولی انگار دوباره ذهنمو مشغول کرده .
دوره هایی ک میگی رو شنیدم ولی ب نظرم اگ کالجی باشه ک خودش یه دوره سه یا چار ماهه زبان داشته باشه بهتره.خب زبان صفر نیسم و باتوجه ب سفرایی ک داشتم و کلاسایی ک میرفتم و میرم یه جورایی میتونم حرف بزنم ولی حداقل ب یه دوره سه ماهه نیاز دارم .ولی سه ماهی ک کاملا جوش باشه،
و خب من برام مهم ترین چیز لینکه انگلیسی زبان باشه کالج ها .
اعتبارشم جوری باشه ک برای پذیرش یه دانشگاه خوب خیلی مشکلی نداشته باشم .
و خب تقریبا ادمیم ک از پس خودم بر میام ولی واقعا امنیت شهر مهمه .

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل
دوستان گرامی درود.
بنده این روزها به این احتمال فکر میکنم که شاید قصد داشته باشم توی خارج از کشور تحصیل کنم بعد از گرفتن دیپلم.توی کشور کانادا فامیل های نزدیک داریم و این موضوع من رو بیشتر به فکر میندازه.ولی چند مشکل و سوال دارم:
1-من زبان انگلیسی ام اصلا سطح بالا نیست ولی توانایی یادگیری خوبی دارم به نظر خودم و تعدادی از اطرافیان البته.من اگر سالهای باقی مونده تا دیپلم رو ماه های مدرسه هفته ای یکبار و تابستون به صورت فشرده زبان کار کنم به چه حدی ممکنه برسم؟مثلا iletsچقد زمان میخواد
2-من میتونم با دیپلم تجربی ایران،رشته های مثل ادبیات و فلسفه و.... رو تو دانشگاه های اونجا بخونم؟
سوال دیگه ای فعلا ندارم.
پیشاپیش ممنون از پاسخگویی ها

سارا مقدم

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
ته
سلام شما اگه قصد دارید که انگلیسی رو روان صحبت کنید میتونید کتاب های مخصوص مکالمه رو کار کنید و در خصوص سوال دوم فکر کنم هر دانشگاه آزمون ورودی میگیره و ارتباطی به رشته ی دبیرستانتون نداره

ببخشید در خصوص سوال دوم اطلاعاتی نداشتم (: اما پاسخ سوال اول تجربه ای از دوستم بود.

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل
خواهش میکنم.
من منظورم این هم هستش که برای تحصیل خب باید به یک حدی از دانش انگلیسی رسید دیگه تا مطالب رو راحت فهمید.
چقدر میکشه ادم به این حالت برسه؟

سارا مقدم

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
ته
دوسال بکوب برا این هدف وقت بزارید انگلیسی رو فول میشید. سال چندمید؟
البته باید تو یه موسسه خوب ثبت نام کنیدو کتابای خوب بخونیدو حسابی وقت بزارید!

دایان: پست متوالی خلاف قوانین انجمنه. ادغام شد.

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد:

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل
بنده دهمی هستم.
قصد دارم با دبیر خصوصی کار کنم

saintr

Downhillson
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان شهید بهشتی
شهر
بهبهان
سلام

من کلاس نهمم و دقیقا همین قصدو دارم

من از کلاس چهارم انگلیسی کار می کنم ولی خوب میخوام تجربمو بگم که تو اشتباه منو تکرار نکنی

برای یاد گرفتن زبان انگلیسی کتاب American English file رو از استارتر شروع کن و تا کتاب اخر کار کن بعدش شروع کن برا pre ielts و ielts
کل این کارو انجام بدی که روش یاد گرفتن کامل انگلیسیه دو سال فشرده و سه تا چهار سال ازاده
ولی اشتباه من این بود که فیلم انگلیسی و listening ها رو کار نکردم
سعی کن حتما فیلم و فایل صوتی رو کار کنی و فایل های صوتی رو گوش کن و بنویس
در ضمن من در مورد دانشگاه ها خیلی تحقیق کردم
اگه ضریب هوشیت بالاس سعی کن بری آمریکا یا انگلیس
کانادا زیاد کشور جالبی نیس از لحاظ مردم و سطح دانشگاه ها
خواستی بعدا بهم پیام بده تا واست توضیح بدم واسه انگلیسی
خواستی استاد انلاین میشم☺

rdahl_kn

دایان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
شیراز
دانشگاه
University of Calgary
فکر میکنم که یه تاپیک مشابه این داریم.

1. بله آزمون آیلتس صرفا تکنیکه و اونقدری که فکر می‌کنی ربطی به دانش واقعی انگلیسی نداره. گرچه خب تا یه مینیممی لازمه این دانش. ضمنا توی دو سال خیلی خوب میشه یه زبان دیگه رو یاد گرفت. گزینه‌ی دیگه‌ای که هست (که البته طبعا گرون‌تره) اینه که ببینی دانشگاه مورد نظر هیچ program مخصوص افرادی که انگلیسیشون خوب نیست ارائه میده یا نه. مثلا توی دانشگاه ما چند نفر هستن که به جای این که ده تا درس تخصصی رو بردارن سال اول، چهارتا تخصصی بر میدارن و شیش تا زبان. بعد از این یک سال دیگه دانشگاه بهشون اجازه میده به صورت عادی ادامه بدن به درساشون.

2. بله به احتمال زیاد. باید توی سایت دانشگاه بری requirements اون رشته‌ای که میخوای بخونی رو چک کنی.

اولا که خانواده/آشنا داشتن در کشور مقصد خیلی خیلی می‌ارزه به کیفیت تحصیل در مقطع لیسانس.
ثانیا، انگلیس یکی از کشوراییه که ویزا گرفتن ازش سخت‌ترینه و ضمنا کلا هزینه‌ی تحصیل و زندگی به شدت بالاست و آمریکا هم عملا نصف یه قاره‌ست و اصلا نمیشه درمورد همه‌ی ایالت‌هاش یه حرف زد. این که بعضی از بهترین دانشگاهای جهان توی آمریکاست دلیل نمیشه سیستم آموزشی آمریکا بهترین توی جهان باشه. و باید بگم خیلی از جاهاش از لحاظ مردم عادی به غایت از کانادا بدتره.
در نهایت و مهم‌تر از همه، این یکی از شخصی‌ترین انتخاب‌های یه نفره. کاملا بستگی به هدف و امکانات دردسترس داره.

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل
درود.
بنده این فکر رو داشتم ولی نه جید و در واقع این که فامیلمون(فامیل خیلی نزدیک)به من پیشنهاد این کار رو داد خیلی من رو به فکر برد.
بعد یک سوال جدید:من هرچی جستجو کردم توی سایت موسسه های مشاور همش برای دکترا و...بود...ینی هیچ مطلبی پیدا نکردم که برای کسایی باشه که دیپلم دارن و میخوان برن.
من ذهنم نسبت به مسائل مادی و شرایط زندگی راحته ولی مسئله زبان خیلی درگیرم کرده.همین دو روز پیش دو تا کتاب خریدم که متن و داستان هستن و جنبه آموزشی دارند.

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل
سلام

من کلاس نهمم و دقیقا همین قصدو دارم

من از کلاس چهارم انگلیسی کار می کنم ولی خوب میخوام تجربمو بگم که تو اشتباه منو تکرار نکنی

برای یاد گرفتن زبان انگلیسی کتاب American English file رو از استارتر شروع کن و تا کتاب اخر کار کن بعدش شروع کن برا pre ielts و ielts
کل این کارو انجام بدی که روش یاد گرفتن کامل انگلیسیه دو سال فشرده و سه تا چهار سال ازاده
ولی اشتباه من این بود که فیلم انگلیسی و listening ها رو کار نکردم
سعی کن حتما فیلم و فایل صوتی رو کار کنی و فایل های صوتی رو گوش کن و بنویس
خواستی بعدا بهم پیام بده تا واست توضیح بدم واسه انگلیسی
خواستی استاد انلاین میشم☺
سلام دوست من.
خیلی خوشحال شدم که پاسخ دادید و اما:
بنده قصد این رو ندارم که توی کشوری غیر از کانادا تحصیل بکنم البته بین انگلیسی زبان ها و اگر کانادا نشد شاید جایی مثل فنلاند.
دوما چقدر خوب که تقریبا هم سن من هستید.من هم اگر تو زمینه درسی و برنامه ریزی و...مشکلی داشتید در خدمتم برای سال نهم
سوما خیلی نکات خوبی رو اشاره کردید و خیلی مفید بودن.با تشکر از شما حتما توصیه هاتون رو در نظرم نگه میدارم

سارا مقدم

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
ته
حالا حالا ها وقت داری برا یادگیریه زبان خودتو ناراحت نکن(; من خودم انگلیش فایل میخونم توصیه میکنم این کتابو نخونی چون بیشتر در زمینه گرامر و لغاته اما خیییلی خوبه:-b

saintr

Downhillson
نام مرکز سمپاد
شهر
بهبهان
حالا حالا ها وقت داری برا یادگیریه زبان خودتو ناراحت نکن(; من خودم انگلیش فایل میخونم توصیه میکنم این کتابو نخونی چون بیشتر در زمینه گرامر و لغاته اما خیییلی خوبه:-b
گفتم که باید در کنار کتاب فیلم هم کار کنی
اتفاقا انگلیش فایل گرامرو بصورت کامل ولی پراکنده توضیح داده و اگه دقت کنی یه قسمت جدای گرامر پشت کتاب داره
من خودم هیچ کتابیو بقدرت انگلیش فایل ندیدم
چون هم فیلم داره هم فایل صوتی هم reading هم گرامر و .....

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
من کلا مخالفم با یادگیری سریع زبان :| یعنی نمیشه همه چیو با هم تقویت کنی. اینم که میگم مکالمه رو میشه جدا یاد گرفت چرنده.تا وقتی که لغتت خوب نباشه نمیتونی.حداقل 3 یا 4 سال کلاس لازمه واسه این که بتونی زندگیتو بگذرونی.

saintr

Downhillson
نام مرکز سمپاد
شهر
بهبهان
من کلا مخالفم با یادگیری سریع زبان :| یعنی نمیشه همه چیو با هم تقویت کنی. اینم که میگم مکالمه رو میشه جدا یاد گرفت چرنده.تا وقتی که لغتت خوب نباشه نمیتونی.حداقل 3 یا 4 سال کلاس لازمه واسه این که بتونی زندگیتو بگذرونی.
منم بهش گفتم که سه تا چهار سال طول طول می کشه
تازه اونم 50 درصده
50 درصدش اینه تو جمع و جو انگلیسی زبان قرار بگیره تا راه بیفته

سارا مقدم

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
ته
گفتم که باید در کنار کتاب فیلم هم کار کنی
اتفاقا انگلیش فایل گرامرو بصورت کامل ولی پراکنده توضیح داده و اگه دقت کنی یه قسمت جدای گرامر پشت کتاب داره
من خودم هیچ کتابیو بقدرت انگلیش فایل ندیدم
چون هم فیلم داره هم فایل صوتی هم reading هم گرامر و .....
اره من عاشق انگلیش فایلم و سی دی مخصوصشم عالیه و من به هر کتابی ترجیحش میدم اما هدف ایشون اسپیکینگ و مکالمه هست...

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
خوب این حرفایی که میزنم بر اساس تجربه های خودمه:

1. اگر در کشور دیگه ای آشنا و دوست داشته باشید خیلی خیلی خیلی مفیده. مخصوصا که بدون اون ها اون سه چهار ماه اول خیلی سخت میگذره و حتی بعد از اون هم اگر تنها رفته باشید یه کشور دیگه واقعا سخته

2. اگر از دیپلم کسی میخواد بره راه بهتر از نظر بنده اینه که یک راست وارد دانشگاه نشه و اول یک یا دوسال اخر دبیرستان رو بخونه (در انگلیس که سیستم دو و یا یک ساله A-Level هست و در کانادا و بقیه کشورهای اروپایی هم فکر می کنم چنین طرح هایی هست که دقیقا مثل دبیرستان ما نیست ولی به اندازه کافی شبیهه)
علت این حرف دو تا چیزه:
اف) میزان تفاوتی که توی زندگیتون ایجاد میشه سردرگم کننده نباشه: یعنی اینکه اگر بری دانشگاه دو تا تغییر اساسی دارین که یکیش همین خارج رفتنه و دومیش تغییر کامل اون سیستم آموزشیه که بهش عادت داشتید. دانشگاه مخصوصا در خارج با مدرسه خیلییی فرق داره.
ب) با وجود اینکه اکثر ما ایرانی ها ادعا داریم خدای اطلاعات علمی و سواد هستیم مباحثی هست که اصلا وارد کتاب های ما نشده و در دانشگاه لازمتون میشه و همچنین یکسری مهارت هایی از جمله مقاله نویسی و....
3. با دو سال زبان خوندن جدی صد در صد به سطح زبان لازم برای دبیرستان می رسید (به شرط اینکه جدی باشه). ممکنه که سطحتون عالی نباشه ولی کارتون رو راه میندازه.
(البته خودم اینطوری نبود شرایطم ولی دقیقا کسی رو دیدم که با 12 ماه تونسته از سطح سواد کتاب انگلیسی دبیرستان بیاد و 6.5 رو بگیره)

*البته ابتدا بررسی کنید و ببینید برای اون اهدافتون چه چیزهایی لازمه بعضا ممکنه ایلتس جوابگو نباشه. یا بررسی کنید ببینید نمراتتون داخل ایران باید چطور باشه و اینا. اون بالایی ها توصیه های شخصی بود.

#Leopard گرامی از سطح صفر هم میشه بعد از سه ماه کلاس سه جلسه 1 ساعته عمومی (نه خصوصی) در حد گذران زندگی زبان.یاد.گرفت#

آخرین ویرایش:
بالا