• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپاد مجددا مستقل شد

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
بعد از اعلام نارضایتی رهبر از وضعیت سمپاد، فرآیند مستقل شدن مجدد سازمان آغاز شد تا اینکه بالاخره چند روز پیش اساسنامه سازمان توسط رئیس جمهور ابلاغ شد.

برای اینکه دقیق بدونید چی شده بگذارید اینجوری شروع کنم. سمپاد خیلی سال قبل سازمان مستقلی بود. اما سازمان منحل شد و تبدیل به یک معاونت وزارت آموزش پرورش شد. یعنی کل اختیار سمپاد دست آموزش پرورش افتاد. وزیر میتونست در لحظه معاون خودش رو عوض کنه. بودجه‌شون توسط وزارت آموزش پرورش تعیین میشد. مدیران مدارس هم توسط مدیران آموزش پرورش شهرها تعیین میشد و کلا چارچوب همون آموزش پرورش بود. یه دور که مدارس رو زیاد کردند و گفتند هر منطقه آموزش پرورش یه تیزهوشان باید داشته باشه! یه دور هم ماجرا در حدی پیش رفت که وزیر میخواست مدارس تیزهوشان رو هم حذف بکنه.

اما الان با ابلاغ اساسنامه سازمان توسط رئیس جمهور ماجرا کلا عوض میشه. یک سازمان مستقل شکل میگیره. رئیس سازمان توسط هیئت امنای ۱۳ نفری تعیین میشه (و نه وزیر). سازمان بودجه مستقل خودش رو میگیره و رئیس سازمان هرجور بخواد میتونه خرج کنه. اختیار مدارس میافته دست سازمان و میتونه برنامه‌ریزی‌های خودشو داشته باشه. آموزش پرورش تسلطش رو بر سمپاد از دست میده. مسائلی مثل تعداد مدارس و میزان پذیرش و آزمون ورودی و انتخاب دبیران و ... از دست آموزش پرورش خارج میشه. درآمد مدارس سمپاد (که عدد بالایی هم هست) داخل خود مدرسه خرج میشه و نمیره تو جیب آموزش پرورش! مشکلاتی مثل دبیران مرد برای مدارس دخترانه هم احتمالا حل میشه و ...

این اتفاق بزرگ و خیلی خوبیه برای مدارس سمپاد. اثراتش رو بعد دو سال به وضوح خواهید دید.

solo

کاربر حرفه‌ای
کنکوری ۹۹
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1399
تبریک میگم به همه سمپادی‌ها !
ما که دوره خودمون رو در زمان سمپاد ضعیف و کنکور زده گذروندیم
باشد که آیندگان بهره ببرند :-/

farnaz_jr

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0000
رشته دانشگاه
-
این فارغ التحصیل هایی که مال اون دوره هستن خیلی تعاریف خوبی میکنن و میگن واقعا براشون پول خرج می کردن و بهشون بها می دادن
گفتن تا شش ماه دیگه اجرایی میشه ولی ما که شانس نداریم.دیگه به ما نمیرسه
راستی روی فارغ التحصیل های سمپاد اثری نداره؟:/ مثلا افرادی که توی دانشگاه عضو باشگاه دانش پژوهان جوان(درست گفتم؟) هستن.ینی بیشتر از الان بهشون بها داده میشه؟
چون شنیدم بعد یه مدت حقوق هاشونو قطع میکنن و اونطور هم که میگن باهاشون همکاری نمیکنن برای تشکیل کلاس و....

Leo

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
خدابنده
سال فارغ التحصیلی
0000

Z.BBH04

گودوخ^^
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۷
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
تو این سیاست گذاری ها 2 سال(که مطهری تو پستش گفت) کوتاه مدت محسوب میشه اگه اشتباه نکنم.
خب معذرت می خام
منظورم اینه ک تو کوتاه مدت ۳-۴ ماه چ اتفاق خوبی میفته ؟یا حداقل تا سال بعد

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89

breeze

نسیم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
ایشالا شیراز
رشته دانشگاه
ایشالا پزشکی
کلن اینطوری بوده که از هر جا که رفتم اونجا اباد شد :))
مبارک اونایی که استفادشو میبرن

mahzoun99

The Eternal Shadow
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
ریاضی -> علوم کامپیوتر
چشام برق زد وقتی عنوان تاپیک رو خوندم :D

باحال خوش

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه یک
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
میشه یکی روشن کنه سمپاد داره حذف میشه یا داره مستقل میشه؟ هنگ کردم

ایلیا

لنگر انداخته
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
بقض و بقض و بقض. (: خوشحالم.

aliiii9

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
بعد از اعلام نارضایتی رهبر از وضعیت سمپاد، فرآیند مستقل شدن مجدد سازمان آغاز شد تا اینکه بالاخره چند روز پیش اساسنامه سازمان توسط رئیس جمهور ابلاغ شد.

برای اینکه دقیق بدونید چی شده بگذارید اینجوری شروع کنم. سمپاد خیلی سال قبل سازمان مستقلی بود. اما سازمان منحل شد و تبدیل به یک معاونت وزارت آموزش پرورش شد. یعنی کل اختیار سمپاد دست آموزش پرورش افتاد. وزیر میتونست در لحظه معاون خودش رو عوض کنه. بودجه‌شون توسط وزارت آموزش پرورش تعیین میشد. مدیران مدارس هم توسط مدیران آموزش پرورش شهرها تعیین میشد و کلا چارچوب همون آموزش پرورش بود. یه دور که مدارس رو زیاد کردند و گفتند هر منطقه آموزش پرورش یه تیزهوشان باید داشته باشه! یه دور هم ماجرا در حدی پیش رفت که وزیر میخواست مدارس تیزهوشان رو هم حذف بکنه.

اما الان با ابلاغ اساسنامه سازمان توسط رئیس جمهور ماجرا کلا عوض میشه. یک سازمان مستقل شکل میگیره. رئیس سازمان توسط هیئت امنای ۱۳ نفری تعیین میشه (و نه وزیر). سازمان بودجه مستقل خودش رو میگیره و رئیس سازمان هرجور بخواد میتونه خرج کنه. اختیار مدارس میافته دست سازمان و میتونه برنامه‌ریزی‌های خودشو داشته باشه. آموزش پرورش تسلطش رو بر سمپاد از دست میده. مسائلی مثل تعداد مدارس و میزان پذیرش و آزمون ورودی و انتخاب دبیران و ... از دست آموزش پرورش خارج میشه. درآمد مدارس سمپاد (که عدد بالایی هم هست) داخل خود مدرسه خرج میشه و نمیره تو جیب آموزش پرورش! مشکلاتی مثل دبیران مرد برای مدارس دخترانه هم احتمالا حل میشه و ...

این اتفاق بزرگ و خیلی خوبیه برای مدارس سمپاد. اثراتش رو بعد دو سال به وضوح خواهید دید.
دقیقا اولین سالی که دیگه دانش آموز سمپاد نیستیم...:|

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
کنکوری ۹۹
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
تلگرام
لنتی چقد خوب ک سمپاد شد اون سمپاد جذاب قبلی و چقد بد ک من سال اخرمه
من انقد حرص خوردم فک کنم اینجوری شداD:

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
کنکوری ۹۹
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
تلگرام
میشه یکی روشن کنه سمپاد داره حذف میشه یا داره مستقل میشه؟ هنگ کردم
مستقل میشه و دوباره کارامد
سمپاد اولش ک ی سازمان جدا بود خیلی خوب بود ولی از موقعی ک رفت زیر نظر اموزش پرورش تقلب واردش شد ممنوعیت های احمقانه مثل دبیرای مرد و کلی از این مسائل ولی الان ک داره دوباره جدا میشه زندگی گلستوونه

mahta.e

کاربر فوق‌حرفه‌ای
کنکوری ۹۹
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1399
تلگرام
خب معذرت می خام
منظورم اینه ک تو کوتاه مدت ۳-۴ ماه چ اتفاق خوبی میفته ؟یا حداقل تا سال بعد
احتمالا واسه سال بعد این سخت گیری ک امسال واسه دبیرای مرد و فشار اموزش پرورش حذف شه

aliiii9

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
ولی این مملکت چیش راسته که این حرفش قطعا راست باشه،به هر حال ممکنه وعده ای بیش نباشه و بخوان فعلا سمپادیا رو ساکت نگهدارن، ولی عالی میشه اگه وعده هاشون باد هوا نباشه:)

بالا