• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور تجربیات کنکوری‌های سابق برای کنکوری‌های ۹۹

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

admin

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
رسم هر ساله اینجاست که بچه های قدیمی به جدیدتر ها کمک کنند و تجربیاتشون رو منتقل کنند. قطعا بچه‌ها خوشحال و ممنون میشن تجربیاتتون رو بهشون منتقل کنید.

Sungirl_cc

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
یکم زوده ولی در مورد سر جلسه ی کنکور هستش از تجربیات امروزم تا یادم نرفته
+صبحونه ی سنگین نخورید .
+اشکال نداره اگه درسی مونده شب مرور کنید من الان حدود ۲ساعت اینا خوابیدم ادرنالینی که دارین موقع کنکور باعث میشه خوابتون اینا نیاد(احتمالا)خب خودتون خودتون رو که میشناسید .
+هر جور راحت هستین بشینین سر جلسه من کفشام رو در اورده بودم مقنعه رو هم داده بودم بالا .
+من به صداهای انسان اطراف حساسم به گوشم از اون چیزا گذاشته بودم اسمش یادم رفت ویرایش میکنم یادم اومد ،چیزی نمیگن شما هم می تونید بزارید خیلی خوب نتیجه میده .
+بعد الان یه حماقتی میگم احتمالا اولیش بود در نوع خودش
روی کارتم نوشته بود محقق شرقی ،جایی که پسرا امتحان میدادن بعد دادم به سرپرست اونجا گفت برا بعداز ظهر رو اوردی :)) دیدم کارت کنکور زبان رو برده بودم (به هردو شرکت کرده بودم)بعد گفتن چیزی نیس پیرینت بگیر رفتم دانشگاه دخترا به سرپرست اونجا توضیح دادم ز زد گفت سایت بسته ،منم قطره های اشک همینجوری از چشام میومد دیگه گفتم جاموندم یا عمومی هام رفت ،برگه ی تجربی هم اصلا نمیدونستم کجاست بعد بابا به مامان ز زد خداروشکر خب شانس اوردم زود پیدا کرد اورد ،خیلی بد بود اقا .مواظب باشید دیگه ،زبانم قرار نیس برم خستم دیگه :-"

panah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نمیدانم آن کجا
سال فارغ التحصیلی
1397
اینجانب کنکوری99ام و از هرگونه تجربه و کمک و اینا استقبال میکنم و به شدت نیاز به یه راهنما دارم که بهم توضیح بده تابستونو چیکار کنم.
با ارزئی موفقیت برای کنکوری های 98

تابستون هرچی خوندین با کیفیت بخونین ، بیشتر تمرکزتون رو پایه باشه (نه اینکه هر سه سال رو ناقص بخونین)
اون مبحثای دوازدهم که نیاز به تمرین بیشتر دارن رو همین تابستون بخونین ( مثل حرکت فیزیک ، فتوسنتز زیست و....)

میام بازم میگم خیلی خستم الان...

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
بهترین منابع کتاب تستای انتشارات های معروفن. الکی سراغ انتشارات های الکی نرید. سراغ این دی وی دی آشغالیها نرید. بهترین منبع رو پیدا کنید (هر چند خیلی وقتا بهترین وجود نداره!) بعد تا آخر باهاش برید و منبع تون عوض نکنید.

Zari78

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
تمرکز اصلیتون رو پایه باشه
و درسای تخصصیتون
مخصوصا ریاضی و فیزیک و زیست
عمومیا رو هم کم کم در کنارشون بخونید
نزارید برا بعد عید

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94
به کانون اعتقادی نداشتم و ندارم جز یه موردش. دفتر برنامه‌ریزی‌ش. حتما بگیرین و از اولین روزی که شروع به خوندن می‌کنین، پرش کنین. یه جور حس رقابت با خودتون رو ایجاد می‌کنه و مفیده برای بالا بردن کیفیت و کیمیت مطالعه‌تون.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
هر لحظه شروع کردن غنیمته!
تابستونو بیشتر واسه رفع اشکال پایه بذارین و شروع کنین به درست کردن عادتهاتون،بهترین فرصت ممکنه!

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی
تو تابستون به دنبال پیدا کردن خودتون و روش های خودتون باشید تا بتونید کیفیت مطالعتون رو بالا ببرید. تابستون زمان خیلی خوبیه برای آزمون و خطا. و باید اینو اضافه کنم که شفافیت ذهن میتونه خیلی به پیدا کردن مسیرتون و استفاده بهتر از ظرفیت هاتون کمک کنه.. شفافیت ذهن رو جدی بگیرید!

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
تو تابستون به دنبال پیدا کردن خودتون و روش های خودتون باشید تا بتونید کیفیت مطالعتون رو بالا ببرید. تابستون زمان خیلی خوبیه برای آزمون و خطا. و باید اینو اضافه کنم که شفافیت ذهن میتونه خیلی به پیدا کردن مسیرتون و استفاده بهتر از ظرفیت هاتون کمک کنه.. شفافیت ذهن رو جدی بگیرید!
من نمیدونم شفافیت ذهن دقیقا ینی چی؟:D

zar@

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
شهیدبهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
من نظر خودمو میگم احتمالا ایشون هم همین منظور رو داشتن.ذهن شفاف ینی بدونی در طول سال قراره از چه کتابایی چه مباحثی رو چه وقت به چه تعداد تست بخونی بدونی قراره واسه کدوم درسا خلاصه بنویسی و چطوری بنویسی و تو هر درس چیا مهم و پرتکرارن و باید هایلایت بشن.اینکه بدونی با چه تستایی و چه کتابایی قراره جمع بندی کنی.برای مرور سریع چه کارایی باید انجام بدی.و از اینجور چیزا.سوالی باشه خوشحال میشم جواب بدمx::D:D

.shadi.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
dk
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
من هرچقدر از اهمیت دوران بعد از عید بگم کم گفتم.اینکه چقدر رتبه ها جابجا میشه، چه افتای جبران نشدنی ممکنه بکنن یه سری، و چه پیشرفتای بزرگی یه سری دیگه.
دورانیه که انرژیتون کم شده، ممکنه جا بزنید و واقعا هیچی نخونید. این اشتباهو خودم کردم و چوبشم خوردم. بعد عید انگار تحلیل رفتم. خیلیارو میشناسم اینجوری شدن. خلاصه تو این دوران خیلی حواستون به خودتون باشه.

تفریح حتما داشته باشید. این نیاز طبیعی هر آدمیه حتی برای یه کنکوری. اصلا مخصوصا برای یه کنکوری. استراحتم که حتما. این دوتا انرژی میدن بهتون و باعث میشن کم نیارید.

Farnaaaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
بندرعباس
رشته دانشگاه
پزشکی

منظورم از شفافیت ذهن اینه که شما نسبت به خودتون شناخت پیدا کنید. اینکه بدونید جایگاهتون نسبت به بقیه و نسبت به هدفی که از کنکور دارید کجاست. و از اون هدف چقدر فاصله دارید و برای رسیدن به اون هدف چقدر باید تلاش کنید.
سوال داشتی بگو کمکت میکنم!(;

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
هر لحظه شروع کردن غنیمته!
این حرف خیلی مهمه واقعا. یعنی سعی کنید هر جا و هر زمان که هستید درس بخونید. به چرتای بقیه گوش نکنید که برای درس خوندن حتما باید توی اتاق خودتون باشید و پشت میز تحریر خودتون! یا چه میدونم توی کتابخونه اصلا نمیشه درس خوند!!! یا اینکه فقط در فلان بازه زمانی در روز درس بخونید!
مثلا من امسال سوالای لغت و تاریخ ادبیات رو همش رو درست زدم. در حالی که هیچ وقت توی خونه نخوندمش! همیشه توی خیابون یا پارک خوندمش. خیلی هم خوب توی ذهنم مونده.
یا اینکه مثلا میگن شب کنکور درس نخونید :| خوب من خوندم! به نظرم هم مفید بود! حداقل سه تا سوال زیست رو دیدم که از مباحثی بود که شب قبلش مرور کرده بودم!

در کل خلاصه حرفم اینه در هر زمان و مکانی که خودتون راحتید درس بخونید و کاری به نظریه های مشاورا و دانش آموزای دیگه نداشته باشید.

هلیوم

هئومه
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
آشویتس
سال فارغ التحصیلی
1945
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
شیمی
به نظرم دوتا چیز خیلی مهمن توی این سال منتهی به کنکورتون:
1. همیشه توی کارتون پیوسته باشین. اگر یک روز یک باشین یک روز دیگه صفر فایده نداره.
2. صدای همه رو توی سرتون قطع کنین و فقط راه درست رو برید.

آخرین ویرایش:

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
من نظر خودمو میگم احتمالا ایشون هم همین منظور رو داشتن.ذهن شفاف ینی بدونی در طول سال قراره از چه کتابایی چه مباحثی رو چه وقت به چه تعداد تست بخونی بدونی قراره واسه کدوم درسا خلاصه بنویسی و چطوری بنویسی و تو هر درس چیا مهم و پرتکرارن و باید هایلایت بشن.اینکه بدونی با چه تستایی و چه کتابایی قراره جمع بندی کنی.برای مرور سریع چه کارایی باید انجام بدی.و از اینجور چیزا.سوالی باشه خوشحال میشم جواب بدمx::D:D
خب مثلا من از کجا بفهمم از هر کتاب چه مبحثی رو تو طول سال باید بخونم؟ یا اینکه برا کودوم درس چطوری خلاصه بنویسم؟ یا اینکه چطوری سریع مرور کنم؟:-?

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
بچه های نظام جدید اگه کسی اشکالی توی درس خوندنش داره من تا جایی که بتونم کمک می کنم

panah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نمیدانم آن کجا
سال فارغ التحصیلی
1397
طولانیه ولی فک کنم ب دردتون بخوره... : )
پارسال تابستون با یکی از بچه های سایت حرف زدم یه قسمتی از حرفاشون فکر کنم به درد شما هم بخوره اونا رم بین حرفام میگم....
برای شروع کردن عجله نکن فکر نکن وقت کمه و همه‌ش باید درس بخونی نه اصلا اینطوری نیست شما به اندازه ی کافی فرصت دارید پس اولش خوب خودتون رو گرم کنید و آماده شید که وسط راه خسته نشید،از نیمه‌ی دوم تیر وقتی خستگی‌تون رو رفع کردید و آماده شدید شروع کنید و هر روز سعی کنید از روز قبل تون بهتر باشید...
از کیفیت درس خوندن خودت مطمئن باش...
برای درست شدن ساعت مطالعه و منظم شدن درس خوندنتون به نظرم حتما ساعت مطالعه و تعداد تست هات رو یادداشت کن و فرداش سعی کن بهتر باشی ؛) می تونی یه دفتر برداری و روزارو یادداشت کنی یا این‌که از دفتر برنامه ریزی قلمچی استفاده کنی
مشتق ریاضی رو هم حتما تابستون بخونید...

بچه ها تو این یه سال خودتونو درگیر حاشیه ها نکنید یه ذره نسبت به اتفاقای اطراف کور و کر باشید : ) ، ذهنتونو اروم نگه دارید و به خودتون مطمئن باشید...

با همدیگه دوست باشید و کتاب جزوه قایم کردن از همدیگه و حسادت اینا رو بذارید کنار و بهم کمک کنید شما همدیگه رو بیشتر از بقیه درک میکنید تو این یه سال...
اگه مبحثی رو نیاز به کلاس دارید حتما برید. برنامه تونو خیلی سنگین ننویسید که بهتون استرس بده بجای جلو بردنتون...
خودتونو فقط و فقط با خود قبلیتون مقایسه کنید سعی کنید بهتر بشید...
ازمونا ممکنه سخت باشن و بد بدید ، بجای غصه خوردن سوالا رو تحلیل کنید و مشکلتونو پیدا کنید ... مثلا اگه زیاد غلط دارید ببینید از سر چیه؟

فکر نکنید عید خیلی طلاییه و همه چی رو نگه ندارید که اره اونموقع میخونم...

نزدیکای عید و بعدش ممکنه دلسرد بشید ولی ادامه بدید حتی اگه حوصلتون نمیکشه ، بشینید کتاب بذارید جلوتون بخونید...

عمومیاتونو حتما (
حتی روزی یه ربع) وقت بذارید ، حتی اگه خیلی قوی هستید اصلا نگه ندارید کلا واسه ماه اخر...

یکی هم اینکه نگران نباشید وقت هست ، من اون اولا گاهی مجبور میشدم اخر هفته ها برم تبریز و بخاطر اینکه فکر میکردم مسیر رفت و برگشت وقتمو میگیره کلا اون هفته ها کوفتم میشد ... با اینکه کتاب میبردم اون جا هم میخوندم...

اجازه ندید هیشکی به رویاتون بخنده ، محکم و جسور برید جلو و براش تلاش کنید اون موقع تحمل سال کنکور براتون راحتتر میشه...اگه خسته شدید هم برید جاهایی که بهتون انگیزه میده مث بیمارستان ، دانشگاه ، کتابخونه.... یا پیش ادمای خاص.

بازم سوالی بود که بتونم کمک کنم بپرسید

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
انتخاب منبع مهمه. من انگلیسی رو خوب یاد نمی گرفتم، آخر سال منبعم‌و شناختم و از حدود۵۳ رفتم تا ۷۹! بگذریم که روز کنکور سخت تر بود و منم بد زدم -۳۹- اما کاملا حس می کردم که دارم یاد می گیرم.یا مثلا واسه شیمی -که المپیادشو داده بودم و کلشو خونده بودم- یه منبع عادی گرفته بودم در حالی که اون آخرا با "موج آزمون" تازه فهمیدم کل سال اشتباه می زدم!

آخرین ویرایش:
بالا