• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور تجربیات کنکوری‌های سابق برای کنکوری‌های ۹۹

zar@

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
شهیدبهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
خب مثلا من از کجا بفهمم از هر کتاب چه مبحثی رو تو طول سال باید بخونم؟ یا اینکه برا کودوم درس چطوری خلاصه بنویسم؟ یا اینکه چطوری سریع مرور کنم؟:-?
خب پس تابستون داری چی کار میکنی؟ بشین مثلا مبحث تابع رو نگا کن ببین مهروماه بهتره یا مثلا موج آزمون تا طول سال سردرگم نشی(گرچه من پیشنهادم اینه که حتما جفت شون رو کارکنی).در مورد خلاصه نویسی،من مثلا خودم هروقت میخواستم شیمی بخونم یه سری چیزای حفظی رو از هر فصل میدونستم باید مرور کنم مثل واکنش هایی که دلتاهاش اونا مستقیما قابل اندازه گیری نیست یا مثلا استر میوه های مختلف. اینا رو تابستون جدا نوشته بودم طول سال از خلاصه هام میخوندم یا مثلا واسه زیست مباحثی که زیاد باهم ترکیب میشدن رو تیتروار و خلاصه کنارهم مینوشتم(مثلا خود اندام کبد بارها تو فصلای مختلف زیست یه نکاتی ازش گفته شده،من اینا رو تحت عنوان کبد تو دفترچه خلاصه های زیست نوشته بودم) یا مثلا استعاره های رایج رو مجزا نوشته بودم (یه زمانی با استعاره مشکل داشتم)از این کارا دیگه.برای مرور سریع علی الخصوص تو زیست کتابم رو ورق میزدم و شکلای مهم رو حتما چک میکردم تا نامگذاریشون یادم نره.راستی یه چیزی،واسه زیست پایه پیشنهاد میکنم فیلمای آقای جلال موقاری رو از سایت آلاء نگا کنی(آلا رایگانه) هیچ نکته ای رو از قلم ننداخته خیلی خوبه. سوالی باشه با کمال میل در خدمتم
عه الان نگا کردم دیدم همشهری هم هستیم ک

zar@

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
شهیدبهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
یک سوال.همه ی تست هایی که میزنیم زمان دار باشه یا مثلا می تونم مفهومی هارو بدون زمان بزنیم؟
زماندار واسه دور اول تست زنی نیس.وقتی داری مبحثو تازه یاد میگیری و به قول خودت سوالا نسبتا فرم مفهومی داره هدف یادگیریه نه سرعت عمل.واسه تست زماندار به نظرم بهتره سوالات کنکور رو بزنی.

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
خب پس تابستون داری چی کار میکنی؟ بشین مثلا مبحث تابع رو نگا کن ببین مهروماه بهتره یا مثلا موج آزمون تا طول سال سردرگم نشی(گرچه من پیشنهادم اینه که حتما جفت شون رو کارکنی).در مورد خلاصه نویسی،من مثلا خودم هروقت میخواستم شیمی بخونم یه سری چیزای حفظی رو از هر فصل میدونستم باید مرور کنم مثل واکنش هایی که دلتاهاش اونا مستقیما قابل اندازه گیری نیست یا مثلا استر میوه های مختلف. اینا رو تابستون جدا نوشته بودم طول سال از خلاصه هام میخوندم یا مثلا واسه زیست مباحثی که زیاد باهم ترکیب میشدن رو تیتروار و خلاصه کنارهم مینوشتم(مثلا خود اندام کبد بارها تو فصلای مختلف زیست یه نکاتی ازش گفته شده،من اینا رو تحت عنوان کبد تو دفترچه خلاصه های زیست نوشته بودم) یا مثلا استعاره های رایج رو مجزا نوشته بودم (یه زمانی با استعاره مشکل داشتم)از این کارا دیگه.برای مرور سریع علی الخصوص تو زیست کتابم رو ورق میزدم و شکلای مهم رو حتما چک میکردم تا نامگذاریشون یادم نره.راستی یه چیزی،واسه زیست پایه پیشنهاد میکنم فیلمای آقای جلال موقاری رو از سایت آلاء نگا کنی(آلا رایگانه) هیچ نکته ای رو از قلم ننداخته خیلی خوبه. سوالی باشه با کمال میل در خدمتم
عه الان نگا کردم دیدم همشهری هم هستیم ک
مرسیییی،
منم الان دیدم، چه جالب:D
از کتابایی که زدیم میشه چند تا معرفی کنی؟
بعد یکیم اینکه حالا که همشهری ایم دبیرارم میشناسی دیگه، اقای زارع تو مدرسه مون 5 جلسه کلاس گذاشته. نمیخوام برم سر کلاسش ولی تعریفشو شنیدم. از اون معلماییه که جزوه شو بخونم بفهمم یا حتما باید سر کلاسش باشم؟ شعاع چی؟ از جزوه اقای شعاع میشه فهمید یا باید تو کلاسش بود؟برا زیست اقای بنیادی بهتره یا خانم پارسا؟
و اینکه میدونی پارسا به جز مرات کجا درس میده؟

zar@

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
شهیدبهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
مرسیییی،
منم الان دیدم، چه جالب:D
از کتابایی که زدیم میشه چند تا معرفی کنی؟
بعد یکیم اینکه حالا که همشهری ایم دبیرارم میشناسی دیگه، اقای زارع تو مدرسه مون 5 جلسه کلاس گذاشته. نمیخوام برم سر کلاسش ولی تعریفشو شنیدم. از اون معلماییه که جزوه شو بخونم بفهمم یا حتما باید سر کلاسش باشم؟ شعاع چی؟ از جزوه اقای شعاع میشه فهمید یا باید تو کلاسش بود؟برا زیست اقای بنیادی بهتره یا خانم پارسا؟
و اینکه میدونی پارسا به جز مرات کجا درس میده؟
آقای زارع نمیشناسم(اصلا نمیدونم دبیر چه درسی هستن)ولی شعاع رو رفتم خیلییییی مفید بود کلاسش ولی جزوه اشم بخونی اوکیه(من خودم جزوه دوازدهم رو از بچه ها گرفتم نوشتم چون متاسفانه طول سال نشد بیان کلاس بذارن)در مورد زیست هم من خودم کلاس نرفتم این دو نفری هم که گفتی فقط خانوم پارسا رو میشناسم اونم بچه های سال قبل ما ازش راضی بودن(امسال مدرسه ما نبودن) بهتره از اونایی که کلاسش رفتن بپرسی.
اما پیشنهادات من واسه کتاب:
زیست:خیلی سبز پایه و دوازدهم و کلا کتابای نشرالگو(من برنامم اینطوری بود که واسه هر آزمون که دوهفته وقت داشتم،هفته اول تستای زوج خیلی سبز رو میزدم و هفته دوم تستای فرد نشرالگو رو و
واسه آزمون بعدش اگه پوششی بود اول تستای فرد خیلی سبز رو میزدم و بعد تستای زوج نشرالگو رو)
فیزیک: میکرو پایه+میکرو دوازدهم(امسال البته فصل ۳ فیزیک دوازدهم میکرو من خیلی راضی نبودم واسه همین فصل ۳ رو از خیلی سبز زدم)
شیمی:بهمن بازرگان+حتما حتما موج آزمون شیمی پایه و شیمی دوازدهم
ریاضی: مهروماه و موج آزمون و واسه پایه ۳سطحی قلمچی هم خوبه.

zar@

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
شهیدبهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
آقای زارع نمیشناسم(اصلا نمیدونم دبیر چه درسی هستن)ولی شعاع رو رفتم خیلییییی مفید بود کلاسش ولی جزوه اشم بخونی اوکیه(من خودم جزوه دوازدهم رو از بچه ها گرفتم نوشتم چون متاسفانه طول سال نشد بیان کلاس بذارن)در مورد زیست هم من خودم کلاس نرفتم این دو نفری هم که گفتی فقط خانوم پارسا رو میشناسم اونم بچه های سال قبل ما ازش راضی بودن(امسال مدرسه ما نبودن) بهتره از اونایی که کلاسش رفتن بپرسی.
اما پیشنهادات من واسه کتاب:
زیست:خیلی سبز پایه و دوازدهم و کلا کتابای نشرالگو(من برنامم اینطوری بود که واسه هر آزمون که دوهفته وقت داشتم،هفته اول تستای زوج خیلی سبز رو میزدم و هفته دوم تستای فرد نشرالگو رو و
واسه آزمون بعدش اگه پوششی بود اول تستای فرد خیلی سبز رو میزدم و بعد تستای زوج نشرالگو رو)
فیزیک: میکرو پایه+میکرو دوازدهم(امسال البته فصل ۳ فیزیک دوازدهم میکرو من خیلی راضی نبودم واسه همین فصل ۳ رو از خیلی سبز زدم)
شیمی:بهمن بازرگان+حتما حتما موج آزمون شیمی پایه و شیمی دوازدهم
ریاضی: مهروماه و موج آزمون و واسه پایه ۳سطحی قلمچی هم خوبه.
بازم خیلی خیلی مرسی. بعد اینکه من نشر الگوی زیستو تو دهم گرفته بودم واقعا بد بود به نظرم. چیزایی تو گزینه ها بود که تو کتاب اصلا نبود. نمیفهمم چرا همه تعریفش میکنن. اینی که تو میگی اسم کاملش چیه؟ کی نوشتتش؟

zar@

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
شهیدبهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
بازم خیلی خیلی مرسی. بعد اینکه من نشر الگوی زیستو تو دهم گرفته بودم واقعا بد بود به نظرم. چیزایی تو گزینه ها بود که تو کتاب اصلا نبود. نمیفهمم چرا همه تعریفش میکنن. اینی که تو میگی اسم کاملش چیه؟ کی نوشتتش؟
خواهش میشود x:x:من دهم نشرالگو اصلا نمیشناختم ولی واسه یازدهم گرفته بودم خیلی خوب بود چون یه کم تنبل بازی درآوردم نرسیدم نشرالگو دهم رو بزنم.اگه با نشرالگو دهم راحت نیستی از خیلی سبز پایه استفاده کن خوبه اونم.ولی واسه یازدهم و دوازدهم تستای ترکیبی نشرالگو قشنگه.(ببین کلا واسه زیست کتاب بی عیب و نقص نداریم متاسفانه#:O)

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
من نمیدونم وضع مالیتون چجوریه ولی اگه واسه خرید کتاب مشکل دارید فیدیبو رو امتحان کنید. هر بار میتونید یه اکانت بسازیتو 40 درصد تخفیف اکانت اول بگیرین :)) البته طول میکشه به کتاب الکترونیکی عادت کنید.

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
من نمیدونم وضع مالیتون چجوریه ولی اگه واسه خرید کتاب مشکل دارید فیدیبو رو امتحان کنید. هر بار میتونید یه اکانت بسازیتو 40 درصد تخفیف اکانت اول بگیرین :)) البته طول میکشه به کتاب الکترونیکی عادت کنید.
خیلی سخته. اصلا بازدهی نداره

THG

امین
نام مرکز سمپاد
شهید فیروزی
شهر
یه جایی
سال فارغ التحصیلی
1398
مدال المپیاد
سخته
خیلی سخته. اصلا بازدهی نداره
من کتابای فصل آزمون خیلی سبز رو استفاده کردم. غلطامو با paint! جدا میکردمو پرینت میگرفتم واسه مرور. شیمی خیلی سبز رو هم بعد عید گرفتم و هر چی نکته بود تو دفتر نوشتمو مرور کردم اونم واقعا خوب بود. به کتاب کاغذی شاید نرسه ولی من راضی بودم

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
من کتابای فصل آزمون خیلی سبز رو استفاده کردم. غلطامو با paint! جدا میکردمو پرینت میگرفتم واسه مرور. شیمی خیلی سبز رو هم بعد عید گرفتم و هر چی نکته بود تو دفتر نوشتمو مرور کردم اونم واقعا خوب بود. به کتاب کاغذی شاید نرسه ولی من راضی بودم
منم جمعبندی فیزیک مهرفایق رو از فیدیبو خوندم ولی خیلی سخت بود. دهنم سرویس شد:|

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
اول سلامی پر انرڗی به کنکوری های ۹۹
سال پر تلاشی در انتظارتونه
از تمام وقتتاتون نهایت استفاده ببرین
گوشی رو خاموش کنید
ادمای بیخود چارد زندگی تون نکنید
هر چی میتونید بخونید
به نتیجه هایی که از ارمونا میگیرید و بد میشه توجه نکنید
فقط برید جلو گخودتونو مقایسه نکنید شما بهترینید
نهایت تلاش کنید ولی تفریح های کوچولو کنارش داشته باشید
موفق باشید

zar@

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
شهیدبهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
البته از امسال کتابای دست دوم هم موجود خواهد بود.من یه سری کتابا رو هم از کتابخونه مدرسه مون گرفتم(و هنوز هم پس ندادم:D)
در مورد کتاب الکترونیکی هم به قول مامانم چِر اولارسان:)):))(= چشات چپ میشه)

آخرین ویرایش:

Mahdi ostoori

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
آيت الله خامنه اي
شهر
سيرجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
ع.پ.کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی
فقط یه نظر کلی میدم ، دقیقا مثه بولدوزر باشین ، فقط کتابارو بجوین دنبال حاشیه نگردین ، نگاه نکنین که چی می خونه ، چه کسی که چه کلاسی با کی میره . سرتون فقط پایین پاشه و فقط درس ، به شدت از این جا و اونجا تست بزنین
اینا دقیقا کاراییی بود که من نکردم

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
غصه تراز کم قلمچی رو نخورید
قلمچی نرید
چرت و پرتای سایت قلمچی رو نخونید

کتابا هیچ فرقی ندارن _ هی درگیر این نباشید که کدوم کتاب بهتره

zar@

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
شهیدبهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
غصه تراز کم قلمچی رو نخورید
قلمچی نرید
چرت و پرتای سایت قلمچی رو نخونید

کتابا هیچ فرقی ندارن _ هی درگیر این نباشید که کدوم کتاب بهتره
کمی تا قسمتی باهات مخالفم.حرفتون درباره تراز درسته ولی من قبلا که اینجا رو نمیشناختم صحبتای رتبه ها برام خیلی مفید بود .یادمه سال پیش زمستون یکی از پسرای رتبه رو قلمچی آورد برامون صحبت کنه وااااقعا مفید بود واسه همه.بالا هم گفتم یه چیزایی صرفا مهارته و ربطی به دانش شما نداره.
کتابا هم سرفصلا یکیه ولی لحن بیان مسلما نه.هرکسی با یه بیان میتونه مطلب رو بهتر بفهمه و اینو خود فرد باید تشخیص بده با گفتن من و شما نمیشه.

YaSm!nA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حکیم زاده
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
98
تلگرام
از اونجایی ک تو کما هستم هنوز:] کم کم میام میگم یه چیزایی رو زنجیره ای :

۱ - قبول دارم ک کیفیت مطالعه مهم تر از کمیتشه ولی خب یه وقتایی آدم میخواد مثلا ۷ صبح شروع کنه اما ۹ بیدار میشه و کلی ناراحت میشه و بهم میریزه ک برنامش بهم میخوره و از این حرفا..
من تو اون موقعیت ها ساعتمو میکشیدم عقب . یعنی میاوردمش همون ۷ صبح و قوی شروع میکردم.
گاهی پیش میومد ساعت رو میز من ، ۳-۴ ساعت با ساعت اصلی تفاوت داشت:)))))))

سعی کنین سر ساعت شروع کنین ولی خب پیش میاد ک نشه و این کاری ک گفتم میتونه راه حل خوبی باشه حداقل از لحاظ روحی!

پ.ن: به شدت آرزوی موفقیت ؛)

بالا