• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور تجربیات کنکوری‌های سابق برای کنکوری‌های ۹۹

namelessdeli

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1398
اول سلام:)
ببین بذار رک بهت بگم، آزمونای چرت کانون رو جدی نگیر. این آزمونای مسخره فقط اومدن روحیه ما رو خراب کردن، آشغالا. ولی در این حد جدی بگیر که ببینی کدوم قسمت ایراد داری، یا استرست رو کنترل کنی، یا مثلا اینکه عادت کنی به ۴h نشستن و حتی اینکه مثلا چه خوراکی و نوشیدنی واسه سر جلسه آزمونت اوکیه. ولی اصلا، ترازا مهم نباشه.
ببین کنکور ما یه جوری بود که میومدی میگفتی این کنکور نیست، جدی میگم (حالا امیدوارم بی دقتی نکرده باشم)ولی یجوری بود که قشنگ *** به آزمونای قلمچی مزخرف. فکر کنم دیگه کسی نره آزموناشو ثبت نام کنه
توصیه دیگه هم اینه که درسایی که اشکال داری از پایه مخصوصا، مرور کنی. فقط مرور. و فقط هم اونایی که اشکال داری. و اینکه حالا
اینکه خیلی تو تابستون سخت نگیر بگی باید ۸h بخونم. درست بخون و راه و روش درست خوندن رو پیدا کن. ولی خیلی سخت نگیر و سعی کن رو کیفیت تمرکز کنی تا کمیت میدونی...؟

آخرین ویرایش:

namelessdeli

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1398
خواب و تغذیتو درست کن. تفریحاتت رو اصلا کنار نذار. یکم کمتر بشن ولی نه اینکه کامل بذاری کنار. مثلا جمعه شب ها به خودت استراحت بده. برو بیرون، مثلا من خودم کلی پیش پسرخالم که ۱ سالش بود میرفتم که کلی بهم انرژی میداد. یا بعد از قلمچیا میرفتم ps4 بازی میکردم. از این کارای انرژی‌زا انجام بده!!!! D:
برای استرسم هم میرفتم کلاس یوگا که هنوزم میرم، فوق العاده بود. و واقعا شدیییددد پیشنهاد میکنم.
درباره مشاور هم هرجور راحتی. من خودم مشاور اونجوری نداشتم ولی مشکلی برام پیش میومد پیش مشاور مدرسمون که خیلی خانوم وارد و باتجربه ای بودن میرفتم و خیلی هم کمک میکردن
تو حاشیه نباش، خودتو تو چشم ننداز (من که خودم اینکارو کردم خیلی به نفعم بود) کلاس کنکور هم خیلی زیاد نگیر، چون این معلما کلی استرس میدن و همچنین اینکه کلی وقت و انرژی آدمو میگیرن، البته درسایی که آدم اشکال داره خب چاره ای نیست باید کلاسو بره ولی نه همش... ما ها مخصوصا اینکه سمپادی هستیم، معلمای مدرسمون هم خوبن (بجز چند تا استثنا که همش استرس میدن و همش میگن یا پزشکی یا هیچی) پس بنظرم معلمای مدرسه اونایی که راضی هستی برو، ولی دیگه بیرون نرو دوباره کلاس بگیر
دیگه خیلی حرفی ندارم (خیلی حرف زدم) ولی وسواس (مثل من:| و استرس مطلقا ممنوع!!) از سال کنکور واسه خودت غول و زندان (نداشتن تفریح منظورمه) درست نکن.
ولی خب کنکور خیلی با تصوراتم فرق داشت. حالا امیدوارم گند نزده باشم و بتونم اون چیزیرو که میخوام بیارم (دعا کنین )خلاصه آرزوی موفقیت، ایشالله همتون بترکونین
سوالی هم داشتین باز بپرسین:)

آخرین ویرایش:

DeaDinsiDe

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
HiGh-lEvEl
شهر
Low-level
سال فارغ التحصیلی
1395
من بودم قلمچی نمیرفتم ... چون استیل و سطح سوالاش زمین تا اسمون با کنکور فرق میکرد
انگاری طراحای سنجش کنکور رو طرح کرده بودن ‌ ... بازم امتحان کن و سوالاش جامعش رو دانلود کن و با ک۹۸ مقایسه کن
+
گرچه بنظرم ادمی که خودشو از اول مهر برای سوالای سر جلسه کنکور اماده میکرد موفق تر باشه تا اونی که واسه کانون ..!
+
مثال : یکی از دوستانم برای کنکور "فقط"سوالات کنکورای قبلی رو کارمیکرد (بعد از دیدن فیلمای آلا) .. توی کنکور شد ۴۰۰ (درحالی که حقش بیشتر از اینا بود)

خلاصه پستم: مواظب باش با سوالات کانون از سوالات کنکور دور نشی..!

shiva93

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرز
شهر
کــرج
سال فارغ التحصیلی
1398
حتی یه ساعت درس خوندن هم نتیجه داره ...از هر فرصتی استفاده کنین ...من خودم خیلی اینو جدی نمی گرفتم و می گفتم حالا
یه کم بیشتر تفریح کنم ولی واقعا فهمیدم که شما نتیجه هر ساعت درس خوندنتون رو سر جلسه کنکور می گیرین البته اگه آرامش
داشته باشین

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
سلام ۱. خوب بازیابی ها ی کانون تا یه جایی حل کنین خعلی خوبه ازیه جایی کلا جوک میشه مثلا ۵ درصد زدن چون سختاش شبیه کنکور نیس ۲کلا زیاد ازمون بدین ازیه جایی به بعد که درستون خوب شد این باعث میشه عالیییی بشی مخصوصا ۳ ماه که میگن ۳۰تا کنکور عمومی بزنی عالیه البته من خودم از ۸۷ کل عمومی هارو به جز هنر زدم۳ کلا کنکور۹۷ خیلی به کنکور شما باید نزدیک باشه تا ۹۸البته خوب برای بودجه بندی ۹۸ ملاکه اما سطح سوالا ۹۷ ۴ سعی کنید به همه امید بدید یعنی منبع امید باشید تا گیرنده امید ۵ به توسعه فردی و فراشناخت اهمیت زیادیی بدین ۶ اگه میرین کتابخونه شرایطی ایجاد کنید که بتو نین تمرکز کنید واز خلاقیتتون استفاده کنید ۷فارسی عامیانه بگم گل بچه ها ومسیولا نیفتین۸ کتاب درسیییییی من تو عربی فقط کتاب درسی نخوندم وریاضی ضربشم خوردم تو دوران جمع کردن ۹ وای هیچییییی هیچی جای خلاصه نویسی نمیگره ۱۰ با پایه عربی ۵۰ کلاس واعظ که رایگانه خوبه ۱۱ شیمی متوسط رایگان الا صنیعی نه اون یکی اسمش یادم نمیاد ۱۲ ارایه هامون سبطی الا رایگان بعد کتاب تست خیلی سبز زبان فارسی عمیق هامون قرابت عمیق هامون سوالم ازش بپرسین تو کاناش

omidreza

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
غصه تراز کم قلمچی رو نخورید
قلمچی نرید
چرت و پرتای سایت قلمچی رو نخونید

کتابا هیچ فرقی ندارن _ هی درگیر این نباشید که کدوم کتاب بهتره
کدوم ازمون شرکت کنم
دهم گاج بودم
برم قلم چی ؟

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
سلام ۱. خوب بازیابی ها ی کانون تا یه جایی حل کنین خعلی خوبه ازیه جایی کلا جوک میشه مثلا ۵ درصد زدن چون سختاش شبیه کنکور نیس ۲کلا زیاد ازمون بدین ازیه جایی به بعد که درستون خوب شد این باعث میشه عالیییی بشی مخصوصا ۳ ماه که میگن ۳۰تا کنکور عمومی بزنی عالیه البته من خودم از ۸۷ کل عمومی هارو به جز هنر زدم۳ کلا کنکور۹۷ خیلی به کنکور شما باید نزدیک باشه تا ۹۸البته خوب برای بودجه بندی ۹۸ ملاکه اما سطح سوالا ۹۷ ۴ سعی کنید به همه امید بدید یعنی منبع امید باشید تا گیرنده امید ۵ به توسعه فردی و فراشناخت اهمیت زیادیی بدین ۶ اگه میرین کتابخونه شرایطی ایجاد کنید که بتو نین تمرکز کنید واز خلاقیتتون استفاده کنید ۷فارسی عامیانه بگم گل بچه ها ومسیولا نیفتین۸ کتاب درسیییییی من تو عربی فقط کتاب درسی نخوندم وریاضی ضربشم خوردم تو دوران جمع کردن ۹ وای هیچییییی هیچی جای خلاصه نویسی نمیگره ۱۰ با پایه عربی ۵۰ کلاس واعظ که رایگانه خوبه ۱۱ شیمی متوسط رایگان الا صنیعی نه اون یکی اسمش یادم نمیاد ۱۲ ارایه هامون سبطی الا رایگان بعد کتاب تست خیلی سبز زبان فارسی عمیق هامون قرابت عمیق هامون سوالم ازش بپرسین تو کاناش
میشه یکی به من توضیح بده فراشناخت ینی چی؟

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
عزیزان فارغ‌التحصیل، هیچوقت مشکل زمان نداشتین تو تست زدن؟ چیکار کنم زمان کم نیارم؟
خودشم خیییلی کم میارما

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
عزیزان فارغ‌التحصیل، هیچوقت مشکل زمان نداشتین تو تست زدن؟ چیکار کنم زمان کم نیارم؟
خودشم خیییلی کم میارما
بیشترین دلیل کمبود زمان بخاطر عدم تسلطه... و اینکه تست زمان دار حتما باید انجام داد...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی
میشه یکی به من توضیح بده فراشناخت ینی چی؟
مثلا من این درس xاول کتاب بعد جزوه دبیر و... که این طی تجربه دستم اومده یا مثلا بعضی افراد موقع خوندن دروس بلند بلند درس توضیح میدن بعضی ها اصلا با این روش حال نمکنن باید سوال طرح کنن تا خیلی عالی یاد بگیرن خلاصه بگم پیدا کردن بهترین روش در هر امر که خاص شما است

zar@

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
شهیدبهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
خودشم خیییلی کم میارما
مثلا تو چه درسی؟
اگه درسای محاسباتیه خب کم کم دستت میاد ک بعضی عددا باهم ساده میشن.در مورد شیمی توصیه میکنم تو بحث استوکیومتری روش تناسب(=کسرهای پیش ساخته)رو یاد بگیری خیلی کمکت میکنه.مثلا تو فیزیک تو بحث مدارها باید به قدری سوال حل کنی که مثلا یادت بمونه مقاومت معادل مقاومت های موازی ۳ و ۶ اهمی میشه ۲ اهم.تو این بحث سوالات کنکور به اندازه کافی هست.یا مثلا تو ریاضی سوالات هندسه تجربی معمولا روتین ان و اگه سوالات سالهای قبل رو حل کرده باشی خیلی راحت از پسشون برمیای.(در مورد سرعت عمل تو ریاضی حتما فیلمای آقای ثابتی رو تو آلا نگا کن.)در مورد زیست هم خب من معمولا سوالات چند موردی رو بار اول جواب نمیدادم و دفعه دوم ک برمیگشتم حلشون میکردم.یکی هم اینکه سعی کن واسه سوالات ریاضی و فیزیک و شیمی برای ۳۰ تا سوال نهایت نهایت نهایت ۴۵ دقیقه وقت بذاری(بعد ک دیگه راه افتادی واسه هر کدوم ۳۰ دقیقه وقت بذار).اگه یه کم جزئی تر سوال کنی راحتتر جواب میدم.مشخص کن تو کدوم درس تو چه مبحثی وقت کم میاری.

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
مثلا تو چه درسی؟
اگه درسای محاسباتیه خب کم کم دستت میاد ک بعضی عددا باهم ساده میشن.در مورد شیمی توصیه میکنم تو بحث استوکیومتری روش تناسب(=کسرهای پیش ساخته)رو یاد بگیری خیلی کمکت میکنه.مثلا تو فیزیک تو بحث مدارها باید به قدری سوال حل کنی که مثلا یادت بمونه مقاومت معادل مقاومت های موازی ۳ و ۶ اهمی میشه ۲ اهم.تو این بحث سوالات کنکور به اندازه کافی هست.یا مثلا تو ریاضی سوالات هندسه تجربی معمولا روتین ان و اگه سوالات سالهای قبل رو حل کرده باشی خیلی راحت از پسشون برمیای.(در مورد سرعت عمل تو ریاضی حتما فیلمای آقای ثابتی رو تو آلا نگا کن.)در مورد زیست هم خب من معمولا سوالات چند موردی رو بار اول جواب نمیدادم و دفعه دوم ک برمیگشتم حلشون میکردم.یکی هم اینکه سعی کن واسه سوالات ریاضی و فیزیک و شیمی برای ۳۰ تا سوال نهایت نهایت نهایت ۴۵ دقیقه وقت بذاری(بعد ک دیگه راه افتادی واسه هر کدوم ۳۰ دقیقه وقت بذار).اگه یه کم جزئی تر سوال کنی راحتتر جواب میدم.مشخص کن تو کدوم درس تو چه مبحثی وقت کم میاری.
مرسی، تو خونه که تست میزنم خیلی معمولی راحت حل میکنم، مثلا ۲۰ تا سوال ریاضی رو تو کمتر از ۳۰ دقیقه میزنم، ولی خب زمان نمیگیرم که حتما باید تو ۳۰ دقیقه تموم کنم، همینجوری میزنم اخرش میبینم ۳۰ دقیقه شد
کلا تو همه چی سر ازمون وقت کم میارم
تو عربی کم میارم
تو ادبیات کم میارم
فیزیک و ریاضی
ولی تو خونه اصلا مشکلی با هیچکودومش ندارم:-"

zar@

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان محقق اردبیلی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1398
دانشگاه
شهیدبهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
مرسی، تو خونه که تست میزنم خیلی معمولی راحت حل میکنم، مثلا ۲۰ تا سوال ریاضی رو تو کمتر از ۳۰ دقیقه میزنم، ولی خب زمان نمیگیرم که حتما باید تو ۳۰ دقیقه تموم کنم، همینجوری میزنم اخرش میبینم ۳۰ دقیقه شد
تو عربی کم میارم
تو ادبیات کم میارم
فیزیک و ریاضی
الان چن تا حالت داریم.یا اینکه سر آزمون هول میشی یا اینکه فکر میکنی به تسلط کافی رسیدی ولی در واقع نرسیدی.یا اینکه نمی تونی سوالات وقت گیر رو تشخیص بدی.
برای ادبیات: به صورت مبحثی و روزانه(تاکید میکنم روزانه)تست بزن.واسه من سوالات آرایه و اون سوالات تعداد ترکیب وصفی و اضافی وقت گیر بود.اینا رو دور اول نمیزدم.از اینکه بعضی سوالات رو دور اول نزنی نترس.مطمئن باش آخر سر حدود یه ربع وقت خواهی داشت ک برگردی سر عمومیا.
واسه عربی یه سری قلق هست برای سریع جواب دادن به سوالات ترجمه.اینجوری نمیتونم بهت توضیح بدم آقای شعاع هم احتمالا وقت نخواهد کرد در مورد ترجمه زیاد توضیح بده چون قواعد بسیار وقت گیره.بنابراین بهترین توصیه من اینه ک فیلمای ترجمه ناصح زاده(بازم سایت آلا) رو ببینی به من خیلی کمک کرد.
ریاضی و فیزیک رو بالا تا حدودی گفتم.راه خاصی نداره فقط و فقط بحث تسلط و تشخیص درست سوالات وقت گیره.
اینک میگی تو خونه مشکل نداری من خودم تو خونه خیلی به خودم ارفاق میکردم و همین باعث میشد تو آزمونا به نتیجه دلخواه نرسم.وقتی میخوای تو خونه تست زماندار بزنی حتما هم تست آسون انتخاب کن هم متوسط هم سخت و در ضمن سعی کن این تستای زماندار رو از بین سوالاتی انتخاب کنی ک قبلا کار نکردی.اگه کتابای موج آزمون رو داری حتما واسه تست زماندار از اونا استفاده کن.
راستی کلاسای مدرسه تون شروع شده؟ بالاخره کدوم کلاسا رو میری؟

Regan

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرز...
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
بچه های ریاضی بیشتر وقتتونو تست بزنید بیشترشم زماندار باشه تا سرعتتون زیاد شه ... درسنامه ها رو سریع بخونید و بعد برید سراغ تست! چون تو کنکور ۱۳۵ تست تخصصی میذارن جلوتون و کمتر از سه ساعت بهتون وقت میدن! آزمون آزمایشیم حتما شرکت کنید تا مهارت آزمون دادنو یاد بگیرید بعدشم باعث میشه حس رقابتتون زیاد بشه و برای پیشرفت بیشتر تلاش کنید...

Regan

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرز...
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
تو عربی کم میارم
تو ادبیات کم میارم
فیزیک و ریاضی
منم دقیقا همینجوری بودم تا تقریبا یه ماه قبل کنکور...
اما بعد از اینکه چنتا کنکورو از خودم آزمون گرفتم کمی تا قسمتی مدیریت زمانم بهتر شد!
مشکل اینه که اول راهی و باید خیلی آزمون دادنو تمرین کنی. ، مدیریت زمانو تمرین کنی! باید تست زماندار بزنی و تو خونه از خودت آزمون بگیری حالا تعداد تستاش و ایناش دیگه به خودت بستگی داره

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر