• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

در حال مطالعه

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
بخش اول جلد دوم مجموعه قلمرو خار و رز
دربار خشم و مه
نوشته سارا جی‌ماس
ترجمه زهرا هدایتی
صفحه ۲۹۹ از ۳۸۰ از ۷۵۶
یک فانتزیِ عاشقانه‌ی خاک‌برسریِ جذاب :))

پرنیان.ک

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
سال فارغ التحصیلی
94
امروز تازه کتاب "زنبق دره" اثر انوره دو بالزاک رو شروع کردم.
قبل هر چی اولین ترکیب یا به نوعی اصطلاحی که این کتاب باعث شد سرچ کنم "کمدی انسانی" بود.
خب قبلا این اصطلاح رو شنیده بودم. حتی یه فیلم به همین اسم تو سینمای ایران ساخته شده که یه فیلم ژانر اجتماعیه...اما هیچوقت نمیدونستم درست معنیش چیه و اینکه این اصطلاح رو بالزاک ابداع کرده و به آثار خودش نسبت داد(بالغ بر 96 اثر) و معنای اصلیش رو درواقع از اوضاع جامعه فرانسه و شهر پاریس در دوران بازگشت بوربون‌ها به سلطنت فرانسه می گیره [بعد از شکست ناپلئون، فرانسه به نوعی تاریخش تکرار میشه و همون حکومت پیش از ناپلئون رو از سر میگیره].
اینم فهمیدم که بالزاک به خاطر بدبینی ای که به سرشت انسان داشته توی آثارش و گسترش زمینه های روانشناسی شخصیت های آثارش به قولی پیشوای مکتب های رئالیسم(واقع گرایی) و ناتورالیسم (طبیعت گرایی) توی ادبیات شناخته میشه.
+جالبی این کتاب زنبق دره اونجاست که تا حد زیادی اتوبیوگرافی هست...ینی شخصیت و زندگی خود بالزاک رو بازگو میکنه اما در قالب شخصیت های مختلف مثلا کودکی و نوجوانیش رو توی یک شخصیت به نمایش میذاره و بخشهایی از بزرگ سالیش رو توی شخصیت های دیگه...

Kda1998

كيميا ام ديگه :-؟
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1395
خب خب خب(امیدوارم با خب و زهرمار ادامه ندین :)))
من دارم قویِ سیاه نسیم طالب رو میخونم.نزدیک دو سال صبر کردم تا این کتاب رو بخرم و در نهایت بخونم.چرا؟چون خیلی سر و صدا کرد!و طبق تجربه باید صبر کنی یکم از جوِ این سر و صدا خارج بشی بعد تازه کتابه رو دستت بگیری وگرنه فایده ای نداره.
چرا الان دارم براتون مینویسم و صبر نمیکنم تا تموم شه؟چون به طرز تصادفی و شگفتی “الان” بهترین وقت برا خوندن این کتابه.منظور از الان هم که واضحه،بحران کرونا و روزهای قرنطینه.

من صفحه ۹۴ ام و کتاب بیشتر از ۴۰۰ صفحه هست پس قاعدتا نمیتونم از محتواش براتون بگم!ولی اینجور که من فهمیدم تمام تلاش کتاب اینه که برای شرایط ناگهانی و پیش بینی نشده ای مثل همین ویروس کرونا آماده باشیم.

عاقا نمیدونم پایتخت چند بود ولی توش یه دیالوگ خیلی معروف بود که یکی میگه:”من باختم بدم باختم همه زندگیمو باختم و ...”.من دو بار عمیقا باهاش همزاد پنداری کردم و دفعه آخر،باعثش همین فسقل ویروس بود!حتی نمیتونین تصور کنین چقدر زندگی من متفاوت میشد اگه این ویروس نبود(که حالا که هست و تو یه نفر هم ضرر نکردی و دنیا بهم ریخته و پاشو خودتو جمع کن و غیره و غیره)هیچی دیگه این کتابه داره دقیقا کمک میکنه خودمو جمع کنم :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
مثل خون در رگ های من ( شاملو )
با هم بودن (آنا گاوالدا)( جذاب ترین نویسنده رومنش فرانسه که واقعا عالیه کتاباش)
به خاطر فیزیک ( والتر لوین ) ( کتاب خوبی برا اطلاعات فیزیکی و انگیزه برای درس خوندن خیلی خوب راجب فیزیک حرف میزنه )
شهر فرنگ اروپا ( پاتریک اوئورژدنیک ) (خلاصه ی تاریخ قرن ۱۹ و ۲۰ و میزانی از ۱۸ و ۲۱ )

قرنطینه فشار آورده چهارتاشو با هم شروع کردم البته شهر فرنگ اروپا رو دارم تموم میکنم

برا این روزا اپ طاقچه برا اونایی که با پی دی اف خوندن کتابا مشکل ندارن خیلی خوبه

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
کتاب "کفش باز" یا به انگلیسیش "Shoe Dog"
نویسنده‌ش فیل نایت موسس شرکت نایکی (Nike) هست.
کتاب به نوعی زندگی‌نامه کاری فیل نایت رو تعریف میکنه از زبون خودش. از اون اوایل که جوون بوده و وارد کننده کفش بوده تا وقتی که نایکی رو به یه شرکت چند ملیتی مولتی میلیاردی تبدیلش میکنه.
کتاب رو قبل خوندن فکر میکردم خسته کننده باشه، ولی برعکس خیلی جذاب بود برام. نثر روونی داشت، تجربیات خیلی خیلی جالبی داره برای یه آدمی که جوونه و اول زندگیشه تازه، حتی از نظر کارآفرینی و مدیریت هم چیزای جالبی داره.
اینم بگم که سال 2016 که اومده از پرفروش ترین کتابای آمازون بوده!

نیو نارنجی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1395
جستار هایی درباب عشق /آلن دوباتن
صفحه ۳۶ ام و تا اینجا خیلی برام جذاب بود‌ ‌.

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
مسئول یک همخوانی شدم،
امروز روز پنجم شه،
و تازه میخوام شروع کنم خوندن کتاب رو :)) :((

رویازاد آهنین، جلد اول: پادشاه آهنین
جولی کاگاوا
نجلا محقق
نشر باژ
صفحه ۲۰

شیخ المثال

کاربر فراموش شده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نکا
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
هوانوردی
من زیاد اهل خوندن نیستم ولی کتاب صوتی رو :D
من در حال مطالعه کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دیبلی
و ترجمه عادل فردوسی پور هستم
توصیه میشه حتما بخونین

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
رویازاد آهنین ۱ / باژ
نصف‌شو خوندم
از لحاظ فضاسازی خیلی خوبه

Hotaru

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4d
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
زیست‌شناسیِ دریا
گتسبیِ بزرگ، اسکات فیتس جرالد
نثر «گتسبیِ بزرگ» واقعا شیرین‌ـه. توصیفاتِ احساسات و مکان‌ها خیلی دقیق و زیباست. وقتی کتاب رو می‌خونم رنگ‌های مختلفی رو می‌تونم ببینم. واقعا انگار نوشته‌های کتاب رنگ دارن.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی
دارم انسان خردمند رو میخونم. حدودای صفحهٔ ۳۰۰ هستم و نمیدونم چرا تموم نمیشه! :/ البته چیزی از جذابیتای کتاب کم نمیکنه. : )

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
میخوام کتاب سقوط آلبرکامو،نویسنده ی محبوبم رو شروع کنم.
پیشاپیش میدونم قراره جزو موردعلاقه هام محسوب شه.
فقط امیدوارم ترجمه اش خوب باشه.
کتاب هم راجع به قضاوت هست خیلی خیلی خلاصه اگه بخوام بگم.:D

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
جلد ۱ و ۲ از مجموعه ۶ جلدی بیداری از سری رمان‌های راحت‌خوان (لایت‌ناول‌ها) نشر پیدایش.
ژانر: ترسناک
از دیروز استارتش رو زدم ولی صفحه یکم، وقت نمی‌شه :((

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
neverwhere
سال فارغ التحصیلی
1400
خوندن گریشا ۱ رو تموم کردم...و پشیمونم از وقتی که براش گذاشتم مثل ACOTAR بود و فقط برای گذروندن وقت جذاب بود...هیچ هدف و معنی واقعی توش نیافتم!!!!

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
یک شبه و خوابم نمیاد و بی‌حوصله‌م
وقتشه یک کتاب ترسناک شروع کنم!

×زنان توی دیوار، نشر باژ، ۱۶ سال به بالا

• شروع کننده موضوع

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک
× تعمیر زنده‌ها، نشر نون

رمانی درمورد اهدای عضوه، پیشنهاد می‌شود خصوصا به کادر درمان

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
بالاخره به دستم رسيد!
چنين كفت زرتشت از نيچه
كتاب فلسفى ناب و براى همه و هيچ كس
الان به مفهوم اين جمله پى بردم

dorincii

ز هـمـه خـلـق رمـیـده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
بَلْدَةً مَیْتاً
سال فارغ التحصیلی
1404
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد.. از اوریانا فالاچی
کتاب کوتاه و جالبیه... موضوع کلی داستان سقط جنین و پایان خودخواسته بارداریه ولی در مورد دیدگاه های موجود درباره زنان هم خیلی نوشته
اگر پسر شدی باز هم خوشحال می شوم. شاید حتی بیشتر از دختر شدنت. چون دیگر هرگز طعم حقارت و بردگی را حس نمی کنی.برای مثال اگر پسر باشی هیچ وقت کسی در تاریکی به تو تجاوز نمی کند. آن وقت حتما نباید صورت زیبایی داشته باشی تا در یک نگاه همه را مسحور خود کنی. وقتی با همسرت در رخت خواب هستی لازم نیست سختی هارا تحمل کنی. هیچ کس به تو نمی گوید گناه از موقعی شروع شد که حوا سیب ممنوعه را از درخت چید. عذاب تو کمتر است. دیگر لازم نیست بجنگی تا بگویی می شود خدا را به شکل پیرزن مو سفیدی کشید. هر وقت خواستی می توانی اعتراض کنی. می توانی دوست داشته باشی بدون اینکه یک شب بعد از کابوس احساس کنی در باتلاقی فرو می روی. می توانی از خودت دفاع کنی بدون اینکه حرف های بیخود بشنوی.
اگر پسر باشی حقارت ها ظلم ها برایت طور دیگری هستند. فکر نکن زندگی برای مرد ها خیلی آسان است. اگر قوی باشی زیر بار مسئولیت له ت می کنند. به این دلیل که ریش داری، اگر محتاج توجه و محبت بودی یا گریه کردی به تو می خندند. باید توی جنگ یا بکشی یا کشته شوی.

big cat

SPHINX
نام مرکز سمپاد
سمپاد:')
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1400
درحال حاضر دارم پیدایش هایکو اثر ناهوکو تاواراتانی رو مطالعه می کنم.
جالب اینجاست که این کتاب هیچ مترجمی نداره و نویسنده که یه خانم ژاپنی هست کتاب رو به زبان فارسی نوشته! البته این تنها کتاب ایشون نیست.
هدف کتاب اما، در قدم اول ارائه ی تاریخ پیدایش هایکو در ژاپن و رفع کژفهمی هایی هست که از این سبک شعر گفتن تو ایران به وجود اومده.
خوندش خالی از لطف نیست و به نظرم برای تمام افرادی که به این سبک از شعر علاقه دارن می تونه مفید باشه.
تنها نقد منفی که درحال حاضر می تونم داشته باشم، اینجاست که کتاب ویراستار نداره. به نظرم حضور یه ویراستار کاربلد می تونست، تاثیر مثبتی در روند نگارش کتاب داشته باشه.

بالا