• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

لاغر شویم :دی

• شروع کننده موضوع Shery
  • تاریخ شروع
  • شروع کننده موضوع

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95
سلام
یه تاپیک تو این مایه ها هست ولی متفاوته با این و ترجیح دادم این موضوع رو دوباره ایجاد کنم.
راستش من تا به حال رژیم نگرفتم و همیشه هرچیزی به هر مقداری که دلم خواسته خوردم و فعالیت آنچنانی هم نداشتم :-" و رو فرم بودم سالیان متمادی!
امسال کنکور داشتم و تا آخرا تغییر چندانی نداشتم اما این چند ماه آخر به طرز عجیبی وزن اضافه کردم یه دفعه :|
و الان از این بابت خیلی ناراحتم و خیلی دوست دارم برگردم به یک سال قبل خودم :-<
یعنی نمیدونم چرا این طور شد چون امسال میزان خوراکی خوردن و غذا خوردن ـم فرقی نکرد، و از نظر تحرک هم تفاوتی نداشتم :-"[nb]بی تحرک بودم از اول X_X
[/nb]
این رو هم بگم که تقریبا هیچوقت شام نمیخورم و ناهار هم کم! [در کل کم غذا هستم]
حالا من چی کار کنم ؟! :rolleyes:
حوصله ورزش کردن هم ندارم X_X ولی خب اگه راه خیلی مناسبیه، ورزش راحت X_X و کارساز پیشنهاد بدین.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : لاغر شویم :D

به نقل از Shery :
سلام
یه تاپیک تو این مایه ها هست ولی متفاوته با این و ترجیح دادم این موضوع رو دوباره ایجاد کنم.
راستش من تا به حال رژیم نگرفتم و همیشه هرچیزی به هر مقداری که دلم خواسته خوردم و فعالیت آنچنانی هم نداشتم :-" و رو فرم بودم سالیان متمادی!
امسال کنکور داشتم و تا آخرا تغییر چندانی نداشتم اما این چند ماه آخر به طرز عجیبی وزن اضافه کردم یه دفعه :|
و الان از این بابت خیلی ناراحتم و خیلی دوست دارم برگردم به یک سال قبل خودم :-<
یعنی نمیدونم چرا این طور شد چون امسال میزان خوراکی خوردن و غذا خوردن ـم فرقی نکرد، و از نظر تحرک هم تفاوتی نداشتم :-"[nb]بی تحرک بودم از اول X_X
[/nb]
این رو هم بگم که تقریبا هیچوقت شام نمیخورم و ناهار هم کم! [در کل کم غذا هستم]
حالا من چی کار کنم ؟! :rolleyes:
حوصله ورزش کردن هم ندارم X_X ولی خب اگه راه خیلی مناسبیه، ورزش راحت X_X و کارساز پیشنهاد بدین.
ورزش اولش سخته؛ آدم که شروع میکنه بعد از اون یه دیقهء اول چنان انرژی میگیره که میگه همچین ادامه بدم. ;;)
من باشگاه نمیرم و خونه با برنامه های ضبط شدهء تلوزیون کار میکنم؛ فیتنس !
طناب رفتنم خیلی خوبه؛ روزی 200 تا اینا.
بعدش شنیدم یه قاشق دارچین تو یه لیوان آب جوش رو چربیای شکم تأثیر داره.
بعدِ ناهارم نخوابیم. ;;) شامم سالاد یا سوپ یا آش بخوریم. غذارم رفته رفته کم کنیم. مثلاً من خودم هله هوله اعم از انواع بیسکوییت و کیک و اینا زیاد میخوردم ولی الان شاید هفته ای دوتا. :)
من اینارو انجام دادم و یه سایز کوچولو شدم. :> الان 42 یا 44 میپوشم ولی قبلاً اصلاً 42 نمیشد. :)) میوه و کاهو و شویدم زیاد بخورین.
فعلاً اینا.

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

ببینید اولا ورزش خیلی مهمه :D اگه بی تحرک باشید هزارتا مریضی میگیرید و خیلی چیزای دیگه:-"
شام هم بخورید حتما ولی کم بخورید. بجاش هله هوله نخورید و اینا.کم کردن سریع وزن ضرر های جبران نا پذیری داره!
میتونید یه باشگاه فیتنس ثبت نام کنید, روزای دیگه هم 1-2 ساعت پیاده روی داشته باشید و استخر هم گزینه خوبیه.
مواد قندی رو سعی کنید حذف کنید, و چربی و نشاسته و اینا هم کمتر بخورید. حداکثر -500 تا کالری باید کمتر بخورید که اگه هرروز ورزش کنید و اینا تقریبا 2500 تا نیاز دارید, 2000 تا بخورید و در هر ماه 2-3 کیلو کم کنید :-"
با این استراتژی ها من تابستون سال پیش تقریبا 10 کیلو کم کردم :-"

میـنا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
پزشکی سمنان

مراجعه کن به متخصص زیبایی...
اگه صلاح دید و خانواده پایه ای داشتی لیپو لیزر کن.....

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از مينا :
این عمل هایی که دکترا برای پر کردن جیب خودشون درست کردن, براحتی برگشت پذیر هست.

علـی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دستغیب
شهر
شیراز

اگه واقعن مشتاق کاهش وزن هستید و زبان انگلیسی قوی هم دارید یه سرچ تو نت به انگلیسی کنید کلی مطلب میاد
أپلیکیشن های زیادی در این مورد هست.. توی استور (چه گوگل چه اپل) سرچ کنید، کلی برنامه هست
نمونه هاش:
Road to 10k. . C25k
Ultimate abs. 7minutes workouts
63 simple tips for weight loss
نکات مهم. 1.کاهش وزن سریع باعث میشه مشکل پوست اضافه پیدا کنید اگه خیلی چاق هستید
2.مهم ترین نکته لاغری اینه. Eat less move more
شما تا کالری نسوزونید لاغر نمیشید. هیچ راه رویایی برا رسیدن بهش نیس(اشاره به عبارت ورزش راحت)
3.یکم راجع به عادات صحیح غذایی تحقیق کنید و کلن روشتون رو بر مبنای صحیح بچینید
نمونش شام نخوردنتونه.. بدن وقتی گلوکوز کافی نداشته باشه، مستقیم سراغ چربی نمیره.. خیلی وقتا ماهیچه‌ها تحلیل میرن

• شروع کننده موضوع

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از Beyond the Sky :
ورزش اولش سخته؛ آدم که شروع میکنه بعد از اون یه دیقهء اول چنان انرژی میگیره که میگه همچین ادامه بدم. ;;)
من باشگاه نمیرم و خونه با برنامه های ضبط شدهء تلوزیون کار میکنم؛ فیتنس !
طناب رفتنم خیلی خوبه؛ روزی 200 تا اینا.
بعدش شنیدم یه قاشق دارچین تو یه لیوان آب جوش رو چربیای شکم تأثیر داره.
بعدِ ناهارم نخوابیم. ;;) شامم سالاد یا سوپ یا آش بخوریم. غذارم رفته رفته کم کنیم. مثلاً من خودم هله هوله اعم از انواع بیسکوییت و کیک و اینا زیاد میخوردم ولی الان شاید هفته ای دوتا. :)
من اینارو انجام دادم و یه سایز کوچولو شدم. :> الان 42 یا 44 میپوشم ولی قبلاً اصلاً 42 نمیشد. :)) میوه و کاهو و شویدم زیاد بخورین.
فعلاً اینا.
مرسی، حتما انجام میدم اینارو :د
ولی تو خونه نه؛ باید برم باشگاه :))
فست فود و اینارو هم باید حذف کنم!
+ من 36-38 میپوشیدم؛ الان فکرکنم چندسایز تغییر کردم :))

Special girl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FARZANEGAN
شهر
SHZ-JAH
سال فارغ التحصیلی
1397

بچه ها وا3 کم کردن وزن و رو فرم اومدن بدنسازی بهتره یا ایروبیک ؟
من میخوام ماهی 4 کیلو کم کنم تا بعد از چند ماه به وزن ایده الم برسم
راه کارهای دیگه ای جز موارد بالا سراغ دارین؟

moOn:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ارومیه

به نقل از مينا :
این عملا برای کسی خوبه که مدت‌هاست داره تلاش می‌کنه وزن کم کنه اما به هر دلیلی موفق نبوده یا اضافه وزن تاثیرات مخربی داره روی زندگی‌ش می‌ذاره و ... . اصلن منطقی نیست ایشون تو این سن و بدون هیچ تلاشی برای کاهش وزن و حتا امتحان راه‌های ساده و کاربردی مستقیم بره سراغ عمل جراحی.

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

آقا من دوعیدم فقط رو تردمیل
شنا و درازنشست و‌ پلانک ها رو هم رفتم
۴۷کیلو شده بودم دوباره ۴۲ شدم توی ۲ ماه
( نوشابه و چربی و اینا تقریبا خیلی کم خوردم )

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از Shery :
ببینید بهترین ورزشی که من خودم شخصاً خیلی باهاش راحتم شناست.هم هوازی هست هم عضله سازی داره هم لاغر کننده ست.از طرفیم دردسرهای باشگاه رو نداره؛مخصوصا اینکه باشگاه هایی که تو ایران هست معمولا جایی رو ندارن که بعد از ورزش بشه دوش گرفت و باید همونجوری بری خونه؛این خودش خیلی کلافه کننده ست.
ولی ورزش های هوازی مثل ایروبیک خیلی چربی سوزی خوبی دارن.
×نکته دیگه ای که باید بگم اینکه حداقل تا یک ساعت بعد از ورزش هیچ خوراکی استفاده نکنید؛نوشیدنی هم شیرین نباشه بهتره[nb]تو فصل گرما مثلا به جای ابمیوه های صنعتی میشه از دیتاکس ها استفاده کرد.[/nb]،چون بدن اونموقع در حال سوزوندن چربی برای فعالیت بدنی که داشتیم هستش و اگر بهش مواد قندی برسه دیگه چربی سوزی نمیکنه.

dark shadow

خائــن.
نام مرکز سمپاد
Farz2
شهر
KRG
سال فارغ التحصیلی
1399

عاقا من همین الان از تو حیاطمون اومدم.تا الان داشتم اینور اونور ورجه وورجه میکردم(دوچرخه سواری-دویدن-طناب زدن و.....)دارم میمیرم ;;)
(الان خیلی خوشحالم که دارم میمیرم :-/ )
تو این گرما!مگه خلم؟؟؟؟
نه گلم!خل نیستم!دارم لاغر میکنم ~X( ~X( ~X(
من حدود 5 کیلو اضافه دارم همه میگن لاغرم ولی مامانم میگه خیلی خیلی چاقم L-:
از شنبه هم دوباره میرم باشگاه \:D/ (تکواندو :D )
حالا یه چیزی!این ورجه وورجه کردنای من فایده داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

قبل ناهار دوتا ساقه طلایی و عصرهم 4 تا بخورید خیلی مفیده اونجور که شنیدم :-?

ی تاپیک هم بزنید چگونه کمبود وزن خود را جبران کنیم ):

• لایک
امتیازات: riant
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

سلام.
بلغور رو بعنوان برنج مصرف کنید . کم کالریه . شبیه برنجه و ازون خوشمزه تره حتی . البته زیاده روی نکنید . راستی حتما بپزیدش ! خام نخورید .
سبوس رو از نونوایی ها بگیرید و توی غذاتون بریزید زیاد . سیر میکنه . (بخاطر همین میگن ساقه طلایی بخورید که سبوس داره)
و نکته ی خیلی خیلی مهم .
زنجبیل رو پایه ثابت غداهاتون بزارید . حتی تو آبم بریزید بخورین . بعنوان یک وعه غذایی کامل میتونین ماست و سبوس و زنجبیل بخورید .
زنجبیل خیلی مفیده و چربی سوزی بالایی داره.

ولی بلغور رو اصلا فراموش نکنید ! اصلا! خیلی چیز خوبیه !

و اما راجبه بلغور :

شما سعی می‌کنید که هر روز صبحانه بخورید زیرا مهمترین وعده غذایی در روز است بخصوص اگر در حال تلاش برای کاهش وزن باشید. اما اگر معده‌تان همیشه در حدود ساعت ۱۰ صبح به سر وصدا می‌افتد و نمی‌توانید درمقابل وسوسه خوردن شیرینی‌جات مقاومت کنید، زمان آن است که چیز مفیدتری را جایگزین غلات صبحانه‌تان کنید. بر طبق تحقیق جدیدی که در سالنامه تغذیه و متابولیسم منتشر شد، خوردن بلغور جو دوسر برای صبحانه باعث می‌شود که بمدت بیشتری احساس سیری کنید و تعداد کالری مصرفی شما را در ناهار به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

محققان ۳۶ مرد و زن را به سه گروه مختلف تقسیم کردند: یک گروه برای صبحانه بلغور جو دوسر خوردند، گروه دیگر غلات صبحانه مصرف کردند و گروه سوم کلا صبحانه نخوردند. در طول سه ساعت بعد، چندین بار از شرکت کنندگان خواسته شد تا میزان گرسنگی‌شان را تعیین کنند و همچنین برای ارزیابی میزان قند و انسولین، از آنها نمونه خون گرفته شد. سپس به شرکت کنندگان، یک ناهار مایع داده شد و به آنها گفته شد که تا زمانی که احساس سیری کنند، آن را بنوشند.

دکتر آلن گلیبتر، نویسنده این مطالعه و روانشناس پژوهشی در بیمارستان سنت لوک نیویورک می‌گوید: همانطور که محققان پیش بینی کرده بودند، افرادی که بلغور جو دوسر خوردند در طول صبح، کمتر احساس گرسنگی کردند و نسبت به گروهی که همان مقدار کالری را در صبحانه بصورت غلات صبحانه دریافت کرده بودند، ۳۱٪ کالری کمتری در ناهار مصرف کردند.

چه چیزی باعث شده افرادی ک بلغور جو دوسر خورده‌اند، سیر بمانند؟ دلیلش این است که این صبحانه، زمان بیشتری در معده‌شان باقی مانده است. محققان یک قرص استامینوفن همان قرصی که در زمان سردرد استفاده می‌کنید به کاسه‌های غلات اضافه کردند و مقدار آن را در خون اندازه گرفتند. با دنبال کردن آن، توانستند بفهمند که استامینوفن(و غذای همراه آن) چه مدتی در معده شرکت کنندگان باقی می‌ماند. دکترآلن می‌گوید: ما دریافتیم که سطح استامینوفن برای گروهی که بلغور جو دوسر خورده بودند، دیرتر از دو گروه دیگر به حداکثر خود رسید. این به ما می‌گوید که بلغور جو دوسر، مدت بیشتری در معده می‌ماند که به احتمال زیاد بعلت محتوای بالای فیبر آن است.

بنابراین بلغور جو دوسر شما را سیر نگه می‌دارد. تا این اندازه را از قبل می‌دانستیم اما چیزی که محققان را متعجب کرد، این بود: افرادی که برای صبحانه غلات خورده بودند، به اندازه افرادی که برای صبحانه چیزی نخورده بودند در ناهار کالری مصرف کردند. این احتمالا به این خاطر است که غلات سرد باعث می‌شود قند خون افراد، خیلی سریع بالا برود و سپس بسرعت افت کند. با رسیدن وقت ناهار، قند خون پایین آن گروه باعث شده که فوق العاده گرسنه شوند. پس برای صبحانه فردا، حتما بلغور جو دوسر را امتحان کنید.

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

كاملا درسته اين مطلب.
معمولا نصف ليوان جو/جو دوسر پرك رو با يك ليوان شير قاطى ميكنن ميذارن بجوشه تا به غلظتي شبيه حليم برسه بعدش هر طعمى كه دوس دارن مثل انواع ميوه ها يا پودر قهوه/كاكائو مى ريزن تا طعمش از يكنواختي دربياد.ميشه بهش شكر و يا انواع كرم شكلاتي و اينا رو اضافه كرد اما خاصيت رژيمى نداره ديگه :د
اطلاعات بيشترى ميخواين كلمه اوتميل[nb]Oatmeal[/nb] رو سرچ كنيد؛انواع اوتميل ها با خواص و اينا رو ميتونيد پيدا كنيد.

• شروع کننده موضوع

Shery

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجـنورد
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از مينا :
بنده در حال حاضر "چاق نیستم" و فقط نسبت به قبلا خودم اصطلاحا پر شدم!
و چون قبلا رو فرم بودم با این حالت به هیچ وجه نمیتونم کنار بیام :)) اکثر لباسام برام تنگ شدن و این جدن کلافه م کرده :))
لیزر آخه ؟ :))

به نقل از نازنیــــــــــن :
قبل ناهار دوتا ساقه طلایی و عصرهم 4 تا بخورید خیلی مفیده اونجور که شنیدم :-?
ی تاپیک هم بزنید چگونه کمبود وزن خود را جبران کنیم ):
چگونه چاق شویم :-"

+ یعنی چی! چه وضعشه؛ من بعد عید یه دفعه وزنم اضافه شد :)) حالا یه کیلو یه کیلو کم کنم ؟ :)) :-غر زدن

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از Shery :
+ یعنی چی! چه وضعشه؛ من بعد عید یه دفعه وزنم اضافه شد :)) حالا یه کیلو یه کیلو کم کنم ؟ :)) :-غر زدن
معمولا اوايل رژيم گرفتن و ورزش كردن چون شوك وارد ميشه به بدن كاهش وزن سريع تر از بازه هاي زماني ديگه ست؛حالا هر چقدر هم كه اين اضافه وزن بيشتر باشه اون روند اوليه سريعتره،مثلا كسي كه ٩٠ كيلو هست راحت تر از كسى كه ٨٠ كيلو هست وزن كم مى كنه.
شما هم كه مثلا فعاليت بدنى يا رژيم خاصى نداشتين يكى دو هفته اول كاهش وزنتون بيشتر از هفته اي ١كيلو ممكنه بشه.اما بعدش كند ميشه يا حتى متوقف ميشه كه بايد به بدن شوك داد تا دوباره روند كاهش رو شروع كنه.

parak

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 | فرزانگان 1
شهر
تهران

من خودم یه مدت شکم و پهلو اورده بودم.خیلی به ورزش علاقه نداشتم غذامم که متعادل و به اندازه بود و نباید کمتر میشد.
کلاس رقص خیلی برا من خوب بود.هم از لحاظ روحیه تاثییر گذاشت روم هم شکم و پهلوهام کامل تخت شدن.یک و نیم ماه رفتم فک کنم.در ضمن تو اینترنت یه برنامه ی ورزشی بود برای شکم شیش تیکه برای خانوم ها.من هر از چند گاهی بعضی تمریناشو انجام مییدم.خوبه ;;)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب:)
شهر
تهر
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
من همیشه و توی هر وزنی که بودم بین بالاتنه و پایین تنه م تناسب نبوده . سایز بالاتنه و پایین تنه م خیلی فرق میکنه و توی لباس پوشیدن همییییشه مشکل دارم . حتی مچ دستم لاغره و مچ پام چاق :)) نمی دونم چطوری غذا بخورم ، چه ورزشی انجام بدم که هیکلم مثه آدم شه :))
دنبال یه راهی غیر از اینم که بالاتنه م رو هم‌چاق کنم :))

بالا