• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حمایت از حیوانات

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
این تاپیک کلا برای بحث در مورد حمایت از حیواناته. من از سوال خودم شروع میکنم. هرکس هم هر تجربه ای راجع به حیوانات داره بگه.

یه گربه تو محله ما هست پاش نمیدونم شکسته یا در درفته. به وضوح کج شده پاش. اینو چیکار میشه کرد؟ جایی میشناسید کمک کنن در این مورد؟

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : حمایت از حیوانات

تو هر شهری یکی دو تا ازین جاها هست که یکی با هزینه ی خودش به اینا کمک میکنه، مطمئنن تو تهران بیشتره، من نمیشناسم البته. ولی این آدما معمولن از نظر مالی یه مقدار تحت فشارن چون افراد کمی اهمیت میدن و حیوونایی که مشکل دارن هم زیادن. دامپزشکایی هم هستن که با هزینه کم یا بدون هزینه به این طور حیوونا کمک کنن اگه ببرین پیششون، بازم من تو تهران نمیشناسم

یه کار دیگه هم میتونین بکنین، میتونین خودتون یا اگه کسی رو میشناسید که بلده بگین پاشو ببنده با پارچه ای چیزی، خودش خوب میشه فک کنم، ازین مطمئن نیستم یادمه قبلنا مامانم اینکارو کرده بود با یه گربه

rezaostore

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
محل حکومت پــــــارت ها
مدال المپیاد
زیست شناسی وشیمی
دانشگاه
علوم پزشكي بـابـل
رشته دانشگاه
پزشكي
پاسخ : حمایت از حیوانات

من دوست دارحیواناتم :D
ازاول تابستان که بطورجدی شروع کردم برای کنکوربخونم،این گربه بچه بود!الان اون رشدکرده وبزرگ شده ومن هنوزرشدی نکردم!
دراین تصویر،من بهش فلفل داده بودم بنده خداقیافش دیدنی بود!!
حیوانات رادوست بداریم:))
کلیک کنید!
http://s6.picofile.com/file/8245079050/Image1215.jpg

G.MM

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
University of Paris-Saclay
رشته دانشگاه
Integrative Biology and Animal Physiology
تلگرام
اینستاگرام
من دو سال از ایران دورم و برای حیوانات بی سرپناه ایران هیچ کاری بجز دعا و گاهی کمک نقدی نتونستم انجام بدم
ولی از شما خواهش میکنم شروع کنین
چی کار میشه کرد؟
غذا رسانی
یک محدوده ی کوچیکو مشخص کنین برای غذا رسانی
با چیزای ساده میشه کمک کرد
میتونین وقتی میرین رستوران بقیه ی غذا ها رو از رو میز جمع کنین و وقتی بیرون میرین یکم تو کیفتون باشه
گاهی حتی یک تیکه نون نجات بخشه
حیوونی که شکمش سیره در مقابل خیلی از بیماری ها مقاوم میشه
غذا رسانی سخته؟
یک ظرف اب بذارین جلوی خونه یا تو حیاط
پشت پنجرتون یکم غذا برای پرنده ها بریزین
خیلی سادست
بخدا خیلی سادست
میدونم از من خلاق ترین
پس کارایی که میکنین اینجا بگین
عکس هم میذارین چه بهتر ^^

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
گرچه من واقعا حیوانات رو خیلی دوست دارم، ولی حس میکنم غذا رسانی توی یک سری از مناطق داره بی منطق پیش میره، خصوصا برای حیوانات شکارچی، مثل گربه ها، یعنی من خودم همیشه توی زمستون و پاییز و زمان هایی که واقعا حس میکردم غذا نیست، سعی میکردم غذا رسانی کنم، حتی برای اینکه هم سیر بشن هم بتونم به تعداد بیشتری کمک کنم گاهی نون رو با آب گوشت قاطی میکردم و براشون میبردم، اما اخیرا، یک سری ها هستند که به صورت خیلی افراطی به گربه ها غذا میدن، در حدی که من بارها دیدم این گربه ها از جلوی خونه ی فرد مذکور جا به جا نمیشن، این روند نزدیک به سه ماه هست ادامه پیدا کرده، و الان این گربه ها کاملا بی حال شدن و حتی حوصله ی تکون دادن به خودشون رو ندارند و اصلا دلیلی هم برای تکون دادن به خودشون ندارند، چون خوب تغذیه میشن با گوشت مردار! (اغلب آشغال گوشت ولی خب برای اونها کافیه.)
و فکر میکنم این اصلا آسیب بیشتری میزنه به اکوسیستم و طبیعت.

اگر میخوایم به حیوانات کمک کنیم، باید مراقب باشیم که طبیعت موجودات رو عوض نکنیم، چون همون گربه هایی که بالاتر گفتم ، در صورتی که اون خانوم نتونه بهشون کمک کنه، خیلی آسیب پذیر تر میشن ، تا یک گربه ی معمولی که یاد گرفته چطور خودش رو با گرفتن پرنده و موش و... سیر کنه!

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
من خرده نون و اینا رو میذارم کنار میدم پرنده ها ، شهرکمون تو استانبول برای حیوانات متاسفانه نا آمنه بعضی جاهاش .... یبار یه سگ رو با یه قیچی تو گلوش کنار خونه م دیدم ، یبارم یه گربه دیدم که دمش رو بریده بودن که اینکار تو ترکیه جریمه داره و جرم ه ، و اون گربه رو تحویل دادم به حمایت از حیوانات بی سرپرست تا بیشتر ازین بش صدمه نزنن

آخرین ویرایش:

نغمه بانو

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی اراک
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
سال ۹۶بود‌. ما سر کوچمون یه گربه ی نر بود، اسمشو گذاشتم سماق و بهش چند بار غذا دادم بعد چندوقت یه گربه ی ماده ی سفید مشکی اومد تو خونه بغلیمون با یه پسر کامل مشکی کوچولو خوشگل. من دیدمشون چندبار اما میترسیدن و نمیشد بهشون غذا داد.اسمشونو گذاشتم سفیسا و مویز. چندروز بعد درو باز کردیم ماشینو ببریم بیرون،یهو یه گربه ی کوچولو از ناکجاآباد پرید تو حیاط خونمون و رفت تو وسایل گوشه حیاط قایم شد. اسمشو گذاشتم فسقلی. من صبح ظهر شب میرفتم ی گوشه حیاط مینشستم و هر چندوقت یبار بهش نزدیکتر میشدم که عادت کنه و بهش غذا میدادم. سفیسا هم راه و بیراه میومد میزدش. گمونم منو دیده بود با سماق خوبم،اومده بود پسرشو بذاره پیشم که فسقلی اومد و جاشو گرفت، اینم اعصابش ریخته بود بهم
خلاصه که رفیق شدیم، مویز هم که اومد عادتشون دادم پیش هم باشن و خیلی زود باهم دوست شدن(بین گربه های کوچیک زیاد پیش میاد،باهم کنار بیان) و یک سال پیشم بودن که فسقلی رفت،مویز هم سال بعدش رفت و من کلی غصه م شد سر جفتشون بغلاشون، میوهاشون..... هیچی اون نمیشه
بهرحال از اونموقع تاالان هرسال کلی گربه میاد و میره و من مراقبشونم. زخماشونو خوب میکنمو بغلشون میکنمو(حواسم هست خیلی دستی نشه که مبادا یکی اذیتشون کنه)و غذا میدم بهشون...اما باز هیچی اونها نمیشن
یا وقتی سراب، بچه هاشونو اینجا به دنیا اورد و من هرروز شاهد بزرگ شدن دومینو، حنا و قهرمان بودم.که حتی باهاشون میرفتم و تشویقشون میکردم شکار کنن. عملا یه مادر دوم ...
دلتنگ شدم:)

Krypton

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
CS
ما تا حالا از سه_ چهار تا گربه خیابونی، مراقبت کردیم [هم بعنوان پت و هم صرفا جهت کمک بهشون]، فارغ از بُعد انسانیِ ماجرا؛ مراقبت کردن از حیواناتی که در معرض آسیب‌اند، و تلاش برای نجات دادنشون، خیلی خیلی حس فوق‌العاده و با ارزشی داره... و به مرور زمان تأثیرات مثبت مراقبت از حیوانات، کاملا تو روحیه و لایف‌استایل افراد مشخص می‌شه...

امیلی (((':

پنجه‌اشو ((((:

جناب دمورگان؛ ( وی علی‌رغم اسمش، پخمه بود :/)، از خوبای انعطاف و لش کردن (((((=

++ البته اکثر اوقات بهترین راه حمایت از حیوانات، همینه که بهشون آسیبی نزنیم، این خیلی مهمه. ((:
ما یه قسمت از در پارکینگمون شیشه ایه و یه مدتی میشد که شکسته بود ... زمستون سال پیش متوجه شدیم یه گربه شبا میره اونجا میخوابه واسه همین دیگه گذاشتیم همونطوری بمونه تا زمستون بگذره ولی نگو ایشون حامله بوده ! خیلاصه بزرگوار وضع حمل میکنه و دو تا بچه گربه اشم تقریبا دو سه هفته اول تو حیاط ما بودن .. بعد دو سه هفته مامانه رفت یکی دیگه از بچه هاشم کم پیدا شد فقط میاد به آبجیش سر میزنه هرازگاهی ...راستش الان دوباره داره زمستون نزدیک میشه این پیشی کوچولوام خوب یه سالشه دیگه منم مامانم نمیزاره بیارمش تو خونه اینم همینجا بزرگ شده(نه که لوس باشه ها،اصن لوس و منتظر دست آدما نیس ...خیلی با عرضه اس بچم *-*)ولی خوب من میترسم زمستون بره زیر ماشینی چیزی بخوابه له شه یا به سگای تو خیابون بر بخوره و اینا.. حالا من چیکار کنم؟ منظورم اینه واسش یه جای کوچیک بسازم کنار حیاط یا خودش میتونه از پس خودش بر بیاد.. اصلا اینکه بهش غذا میدم کار خوبیه یا باعث میشه تنبل شه و بعدا من نباشم به مشکل بخوره؟!
خب همین امیلی‌ای که بالا مشاهده کردین، 2_3 ماه پیشِ ما بود، و عملا اکثر اوقات تو خونه پیش خودمون گذران روزگار می‌کرد (نه تو حیاط یا پارکینگ)، بعد از یه مدت، جای خوبی رهاش کردیم (اونجا سگ و گربه زیاد داره) ، یکی دو ماه بعد که رفتیم یه گربه‌ی کوچکتر از خودشو رها کنیم، دیدیم از پس خودش به‌خوبی بر اومده و اوضاع خوبی داشت واقعا ((((=
به طور کلی گربه‌ای نبود که برای کارهای روزمره‌اش هم بهمون وابسته باشه ‌[وابستگی من به اون بیشتر بود =|||] و واقعا جسور و مستقل بود به نسبت گربه‌های که دیده بودم؛ می‌شه گفت اینکه بتونن از خودشون مراقبت کنن یا نه، به خیلی عوامل وابسته‌ست...

نغمه بانو

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی اراک
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
ما یه قسمت از در پارکینگمون شیشه ایه و یه مدتی میشد که شکسته بود ... زمستون سال پیش متوجه شدیم یه گربه شبا میره اونجا میخوابه واسه همین دیگه گذاشتیم همونطوری بمونه تا زمستون بگذره ولی نگو ایشون حامله بوده ! خیلاصه بزرگوار وضع حمل میکنه و دو تا بچه گربه اشم تقریبا دو سه هفته اول تو حیاط ما بودن .. بعد دو سه هفته مامانه رفت یکی دیگه از بچه هاشم کم پیدا شد فقط میاد به آبجیش سر میزنه هرازگاهی ...راستش الان دوباره داره زمستون نزدیک میشه این پیشی کوچولوام خوب یه سالشه دیگه منم مامانم نمیزاره بیارمش تو خونه اینم همینجا بزرگ شده(نه که لوس باشه ها،اصن لوس و منتظر دست آدما نیس ...خیلی با عرضه اس بچم *-*)ولی خوب من میترسم زمستون بره زیر ماشینی چیزی بخوابه له شه یا به سگای تو خیابون بر بخوره و اینا.. حالا من چیکار کنم؟ منظورم اینه واسش یه جای کوچیک بسازم کنار حیاط یا خودش میتونه از پس خودش بر بیاد.. اصلا اینکه بهش غذا میدم کار خوبیه یا باعث میشه تنبل شه و بعدا من نباشم به مشکل بخوره؟!
واقعا غیرقابل پیش بینیه. گاهی یکیشون که خیلی ترسویه دووم‌میاره میشه سه چهارسالش. گاهی یکی که خیلی خوبه بهو گم و گور میشه بعد دو سال یجا میبینیش...گاهی هم میمیرن. واقعا نامعلومه. شما یجورایی هواشو داشته باشید که اگر به مشکل خورد پناه بیاره بهتون همین❤️

سهیل ^^

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی2
شهر
تهـــران
سال فارغ التحصیلی
1403
من هم سعی میکنم ماهی یکبار به دیدن فلامینگو ها برم
اونها به کمک ما احتیاج دارن

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
این تاپیک کلا برای بحث در مورد حمایت از حیواناته. من از سوال خودم شروع میکنم. هرکس هم هر تجربه ای راجع به حیوانات داره بگه.

یه گربه تو محله ما هست پاش نمیدونم شکسته یا در درفته. به وضوح کج شده پاش. اینو چیکار میشه کرد؟ جایی میشناسید کمک کنن در این مورد؟
سلام سهیل جان!
اتفاقا چند روز پیش من همینطوی شدم،یه بچه گربه کوچولو افتاده بود رو زمین راه نمتونست بره:(
مادرش هم چند متر اونورتر افتاده بود
دوتاشون رو انگار بعضی از این دیوونه ها با چوب زده بود و دست و پاشون شکسته بود
برای مادرش یکم مرغ از خونه آوردیم دادیم یه دونه هم کارتن داشتین زیرش یه پتو انداختیم دوتاشونم گذاشتیم توش
به کوچولوعه هم یکم شیر دادیم

دیروز که رفتم ببینمشون سرحال داشتن میگشتن تو کوچه تا منو دیدن هجوم بردن پیشم با هم یکم نشستیم رو نیمکت اختلاط کردیم:)
حیف ازشون عکس نگرفتم:(

Krypton

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
CS
برای مادرش یکم مرغ از خونه آوردیم دادیم یه دونه هم کارتن داشتین زیرش یه پتو انداختیم دوتاشونم گذاشتیم توش
شیر معمولی برای گربه ها مضره، به‌خاطر لاکتوز و باید شیر مخصوصی بهشون داده بشه.

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
معمولا می‌گن که شیر معمولی برای گربه ها مضره، فکر کنم به‌خاطر لاکتوز (؟!) و باید شیر مخصوصی بهشون داده بشه.
همون یه شیر بدون لاکتوز خریدم فکر کنم شیر میهن بود،راستشو بخای خودمم یکم امتحان کردم مزه آب خالی میداد:/

ما تا حالا از سه_ چهار تا گربه خیابونی، مراقبت کردیم [هم بعنوان پت و هم صرفا جهت کمک بهشون]، فارغ از بُعد انسانیِ ماجرا؛ مراقبت کردن از حیواناتی که در معرض آسیب‌اند، و تلاش برای نجات دادنشون، خیلی خیلی حس فوق‌العاده و با ارزشی داره... و به مرور زمان تأثیرات مثبت مراقبت از حیوانات، کاملا تو روحیه و لایف‌استایل افراد مشخص می‌شه...

امیلی (((':

پنجه‌اشو ((((:

جناب دمورگان؛ ( وی علی‌رغم اسمش، پخمه بود :/)، از خوبای انعطاف و لش کردن (((((=

++ البته اکثر اوقات بهترین راه حمایت از حیوانات، همینه که بهشون آسیبی نزنیم، این خیلی مهمه. ((:

خب همین امیلی‌ای که بالا مشاهده کردین، 2_3 ماه پیشِ ما بود، و عملا اکثر اوقات تو خونه پیش خودمون گذران روزگار می‌کرد (نه تو حیاط یا پارکینگ)، بعد از یه مدت، جای خوبی رهاش کردیم (اونجا سگ و گربه زیاد داره) ، یکی دو ماه بعد که رفتیم یه گربه‌ی کوچکتر از خودشو رها کنیم، دیدیم از پس خودش به‌خوبی بر اومده و اوضاع خوبی داشت واقعا ((((=
به طور کلی گربه‌ای نبود که برای کارهای روزمره‌اش هم بهمون وابسته باشه ‌[وابستگی من به اون بیشتر بود =|||] و واقعا جسور و مستقل بود به نسبت گربه‌های که دیده بودم؛ می‌شه گفت اینکه بتونن از خودشون مراقبت کنن یا نه، به خیلی عوامل وابسته‌ست...
آخ گلبم:)
کاکلم(عروس هلندیم) عین دمورگان در حال لشه:/
دست میبرم سمتش نازش کنم هیچ ری اکشنی نشون نمیده فقط یه نگاه عاقل اندر صفی میکنه:)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
همیشه مخصوصا زمستونا که پیدا کردن غذا سخت میشه، یکم برنج یا خورده نون و اب میذارم لب پنجره
از اونجایی که گربه های محله از استخونی که یکم گوشت روش هست، خوششون میاد ، یکم میریزیم کنار باغچه خودشون میان میبرن :))

F@RN@Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
زیست شناسی سلولی و مولکولی
چقدر قشنگه این تاپیک، مرسی از همتون بچه ها:RedHeart
فقط یه نکته ای که دوس دارم بهش اشاره کنم، اینه که تا جایی ک میتونید غذای خونه یا نون و.. نذارید براشون، چون روغن و نمک و ادویه و اینچیزا براشون خوب نیست و ممکنه باعث بیماریشون بشه؛ حتی الامکان سعی کنین برای پرنده های بیرون بخصوص الان ک هوا داره سرد میشه یکم دانه بذارین، قیمتی هم ندارن اصلا مثلا ارزن فک کنم کیلویی 5 هزار باشه((:
واسه گربه ها و.. هم تا جایی ک میتونین غذای خونه و سوسیس و اینا نذارین.
یسری عکس هم بودن بعنوان ایده درمورد اینکه چطور به حیوونای بیرون از خونه غذا بدیم(با چیزای یکبار مصرف مثل بطری میشه وسایل خیلی کارآمدی درست کرد) که سر فرصت حتما اینجا میذارم که استفاده کنین^_^

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
یه سوال... گربه ها علف میخورن در حالت عادی یا
این پیشی ما مشکلی داره؟!
واینکه منو راهنمایی کنین الان اینجاها هوا سرد شده اگه بخوام یه سرپناه واسه پیشی بسازم چیکار کنم واسه زمستون ؟ کسی که تجربه داشته ممنون میشم راهنماییم کنه ^^
علف رو نمیدونم چرا0:
اما برای سرپناه،میتونی یک جعبه(کارتون)رو به گوشه هاس چسب بدون الکل بزنی،یدونه پتو روبا چسب بچسبونی به دیوار جعبه،غذا و آب و مکمل هاش رو هم در کنارش قرار بدی
میتونی خب با چوب هم درست کنی اما خب سخته و کار میگیره

• لایک
امتیازات: panah

panah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نمیدانم آن کجا
سال فارغ التحصیلی
1397
نه این علف منظورم اینایی که تو حیاط و اینور اونور درمیاد (((:
آره بیرون از خونه، آخه این پیشیه خیلیم بامرامه تک خور نیست یه آبجیم داره اونم میاره با خودش واسه دوتاشون میخوام یه جا درست کنم ((:

نه چوب و کارتن جواب نمیده اینجا یهو میبینی سه چهار روز پشت سرهم برف اومد ، ته حیاط شاید با کمک بابام با بلوک یه جای کوچیک درست کنم واسشون (((:

آره بلوک خوبه. اگه درز نداشته باشه هم عالی میشه. مثلا روی بلوک ها رو پلاستیک بکشی(از اینا که ضخیم و مقاومن.)
کف‌ش هم می‌تونی کاه (ایده ای ندارم از کجا بیاری:‌دی) بریزی گرم می‌مونن.
دمت هم گرم^^

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
نه این علف منظورم اینایی که تو حیاط و اینور اونور درمیاد (((:
آره بیرون از خونه، آخه این پیشیه خیلیم بامرامه تک خور نیست یه آبجیم داره اونم میاره با خودش واسه دوتاشون میخوام یه جا درست کنم ((:

نه چوب و کارتن جواب نمیده اینجا یهو میبینی سه چهار روز پشت سرهم برف اومد ، ته حیاط شاید با کمک بابام با بلوک یه جای کوچیک درست کنم واسشون (((:
با بلوک بهتره،اگر ملات پیدا کنی بچسبونی به هم عالیه
درزش رو هم با یه نایلون بارونی یا برزنت بچسبونی(بسیار آسان و سهل برای کیف پول مبارک)
داخلش فقط پتو اینا هم بزار،برای درش هم میتونی برزنت بکشی یا خیلی خفن بازی میخوای دربیاری با چوب در درست کنی و با چندتا لولا و میخ بزنی به خونش:)
#خانه_برای_هر_گوربه_ایرانی
:/

Chillax

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
سلام سهیل جان!
اتفاقا چند روز پیش من همینطوی شدم،یه بچه گربه کوچولو افتاده بود رو زمین راه نمتونست بره:(
مادرش هم چند متر اونورتر افتاده بود
دوتاشون رو انگار بعضی از این دیوونه ها با چوب زده بود و دست و پاشون شکسته بود

دیروز که رفتم ببینمشون سرحال داشتن میگشتن تو کوچه تا منو دیدن هجوم بردن پیشم با هم یکم نشستیم رو نیمکت اختلاط کردیم:)
حیف ازشون عکس نگرفتم:(
آقا من چرا اینجا به آقای مطهری گفتم سهیل:/
#تباهی

بالا