حمایت از حیوانات

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
این تاپیک کلا برای بحث در مورد حمایت از حیواناته. من از سوال خودم شروع میکنم. هرکس هم هر تجربه ای راجع به حیوانات داره بگه.

یه گربه تو محله ما هست پاش نمیدونم شکسته یا در درفته. به وضوح کج شده پاش. اینو چیکار میشه کرد؟ جایی میشناسید کمک کنن در این مورد؟

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : حمایت از حیوانات

تو هر شهری یکی دو تا ازین جاها هست که یکی با هزینه ی خودش به اینا کمک میکنه، مطمئنن تو تهران بیشتره، من نمیشناسم البته. ولی این آدما معمولن از نظر مالی یه مقدار تحت فشارن چون افراد کمی اهمیت میدن و حیوونایی که مشکل دارن هم زیادن. دامپزشکایی هم هستن که با هزینه کم یا بدون هزینه به این طور حیوونا کمک کنن اگه ببرین پیششون، بازم من تو تهران نمیشناسم

یه کار دیگه هم میتونین بکنین، میتونین خودتون یا اگه کسی رو میشناسید که بلده بگین پاشو ببنده با پارچه ای چیزی، خودش خوب میشه فک کنم، ازین مطمئن نیستم یادمه قبلنا مامانم اینکارو کرده بود با یه گربه

rezaostore

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
محل حکومت پــــــارت ها
دانشگاه
علوم پزشكي بـابـل
رشته دانشگاه
پزشكي
پاسخ : حمایت از حیوانات

من دوست دارحیواناتم :D
ازاول تابستان که بطورجدی شروع کردم برای کنکوربخونم،این گربه بچه بود!الان اون رشدکرده وبزرگ شده ومن هنوزرشدی نکردم!
دراین تصویر،من بهش فلفل داده بودم بنده خداقیافش دیدنی بود!!
حیوانات رادوست بداریم:))
کلیک کنید!
http://s6.picofile.com/file/8245079050/Image1215.jpg

G.MM

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
Sorbonne Université-UPMC
رشته دانشگاه
Sciences de la vie
تلگرام
اینستاگرام
من دو سال از ایران دورم و برای حیوانات بی سرپناه ایران هیچ کاری بجز دعا و گاهی کمک نقدی نتونستم انجام بدم
ولی از شما خواهش میکنم شروع کنین
چی کار میشه کرد؟
غذا رسانی
یک محدوده ی کوچیکو مشخص کنین برای غذا رسانی
با چیزای ساده میشه کمک کرد
میتونین وقتی میرین رستوران بقیه ی غذا ها رو از رو میز جمع کنین و وقتی بیرون میرین یکم تو کیفتون باشه
گاهی حتی یک تیکه نون نجات بخشه
حیوونی که شکمش سیره در مقابل خیلی از بیماری ها مقاوم میشه
غذا رسانی سخته؟
یک ظرف اب بذارین جلوی خونه یا تو حیاط
پشت پنجرتون یکم غذا برای پرنده ها بریزین
خیلی سادست
بخدا خیلی سادست
میدونم از من خلاق ترین
پس کارایی که میکنین اینجا بگین
عکس هم میذارین چه بهتر ^^

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
گرچه من واقعا حیوانات رو خیلی دوست دارم، ولی حس میکنم غذا رسانی توی یک سری از مناطق داره بی منطق پیش میره، خصوصا برای حیوانات شکارچی، مثل گربه ها، یعنی من خودم همیشه توی زمستون و پاییز و زمان هایی که واقعا حس میکردم غذا نیست، سعی میکردم غذا رسانی کنم، حتی برای اینکه هم سیر بشن هم بتونم به تعداد بیشتری کمک کنم گاهی نون رو با آب گوشت قاطی میکردم و براشون میبردم، اما اخیرا، یک سری ها هستند که به صورت خیلی افراطی به گربه ها غذا میدن، در حدی که من بارها دیدم این گربه ها از جلوی خونه ی فرد مذکور جا به جا نمیشن، این روند نزدیک به سه ماه هست ادامه پیدا کرده، و الان این گربه ها کاملا بی حال شدن و حتی حوصله ی تکون دادن به خودشون رو ندارند و اصلا دلیلی هم برای تکون دادن به خودشون ندارند، چون خوب تغذیه میشن با گوشت مردار! (اغلب آشغال گوشت ولی خب برای اونها کافیه.)
و فکر میکنم این اصلا آسیب بیشتری میزنه به اکوسیستم و طبیعت.

اگر میخوایم به حیوانات کمک کنیم، باید مراقب باشیم که طبیعت موجودات رو عوض نکنیم، چون همون گربه هایی که بالاتر گفتم ، در صورتی که اون خانوم نتونه بهشون کمک کنه، خیلی آسیب پذیر تر میشن ، تا یک گربه ی معمولی که یاد گرفته چطور خودش رو با گرفتن پرنده و موش و... سیر کنه!

آخرین ویرایش:

armaghannn

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
1400
اینستاگرام
من خرده نون و اینا رو میذارم کنار میدم پرنده ها ، شهرکمون تو استانبول برای حیوانات متاسفانه نا آمنه بعضی جاهاش .... یبار یه سگ رو با یه قیچی تو گلوش کنار خونه م دیدم ، یبارم یه گربه دیدم که دمش رو بریده بودن که اینکار تو ترکیه جریمه داره و جرم ه ، و اون گربه رو تحویل دادم به حمایت از حیوانات بی سرپرست تا بیشتر ازین بش صدمه نزنن

آخرین ویرایش:
بالا