• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

خودکشی !

sepi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Tehran
دانشگاه
تهران یا بهشتی!
پاسخ : خودکشی !

زندگی به این قشنگی خود کشی چرا!؟!؟؟! >:D< خیلی هام که حرفشو میزنن به پای عمل که میرسن مطمئنا پشیمون می شن! :)

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

کاری بس احمقانه :|

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از Empty :
سلام من يه مشكلي دارم ولي لازمه يه چيزاييرو قبلش بگم:
١. من به خدا و فراطبيعت اعتقادي ندارم ( موضوع بحثم هم نيس پس لطفا چيزي در اين مورد نپرسيد)
٢.قبل از اتفاقي كه قراره بگم من كاملا تنهابودم و مشكلي هم نداشتم باهاش و ندارم... پس فكر نكنيد براي فرار از اون دستبه اينكار زدم
خوب داستان اينه كه يكي از دوستام كه تقريبا با هم صميمي بوديم يه دوستِ دختر داشت كه ميدونسم رابطشون عاشقانه است و هر دوتا خيلي همو دوست دارن بر اثر يه اتفاق كاملا اتفاقي ديدمش و عاشق اون دختر شدم (ديوانه وار و بدونيد اين عشق اصن مربوط به ريخت و قيافه و اينا نيس عاشق منش اون شدم و خواستم كاملا اخلاقي با اًن دوستم مبارزه كنم و توجه و علاقه اون دخترو به خودم جلب كنم چون اون نيروي عشق من پوچ گرا و اتئيست و زنده كرده بود و اميد به زندگيمو وحشتناك افزود... تا اين كه يه اتفاقي افتاد و من كه كاملا برون ريزم هر چي تو دلم بود به اون دختر گفتم و اونم كاملا منطقي عمل كرد ( همين خوب بودنش ديوونم كرد) ولي گفت به هيچ وجه از دوستم نميكذره و همونطور كه من عاشق اونم اونم عاشق دوستمه اين شد كه خواستم فراموشش كنم نتونستم و هر كاري كردم نتونستم با اين موضوع كه منو نميخاد كنار بيام... و ديگه از اين موضوع خسته شدم و اين حسو دارم كه هيشكي منو تو اين دنيا نميخاد... هيشكي... پس قصد خود كشي دارمو كاملا جديم ... ميخواستم بدونم اگه جاي من بوديد چي كار ميكرديد؟ و به نظرتون كاري هست كه بتونم انجام بدم؟و اينو بگم دليل نميشه چون خدارو قبول ندارم اخلاق هم قبول ندارم و كاملا اخلاق گرا هستم پس فكر ناجور نكنيد...و خواهشا كمكم كنيد...
مطمئن باشید که زندگی همه پستی بلندی های زیادی داره ، اگه تا الان براتون سخت بود ، حتما بعدش راحت تر میشه و شایدم بعد ترش سخت تر حتی ، اینکه شما سمت خودکشی نری ، تمرین اراده اس ، ارادتون قوی میشه ، و به اینم فکر کنین ، که هیچکسی ارزش جونتونو نداره ، هیچکس ، اکه حالا شما شانس زندگی کردن رو دارید ، چرا میخواین این شانسو از خودتون بگیرید ؟ اگه شما سالمی و میتونی خیلی کارارو بدون کمک کسی انجام بدی ، چرا میخواین فرصت زندگی کردن رو از دست بدین ؟ شاید فک کنید دارم با این حرفا شمارو به سمت خدا سوق میدم ولی اصلا اینطور نیس ، مطمئنا شما هم افرادی رو اطرافتون دیدین که مادرزاد مشکل دارن ، نمیتونن ببینن ، نمیتونن راه برن ، نمتونن حرف بزنن و خیلی چزای دیگه ، اما حالا که شما هیچ مشکلی نداری و از دانش آموزان برتر کشور محسوب میشین به خاطر سمپادی بودنتون ، پس خود کشی چرا ؟ وقتی میتونی بعد ها در آینده باعث افتخار خانوادت و خودت بشی پس این تصمیمات اشتباه چرا ؟ اراده ـتون رو قوی کنید و اینو هم باور داشته باشید که " گذشت زمان همه چیو حل میکنه "

shaqayeq.m

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
سیستان
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

سعی کنین منطقی باشین
آخه خود کشی هم شد راه؟ :O

...SaMaN...

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی

به نقل از شقایق. :
سعی کنین منطقی باشین
آخه خود کشی هم شد راه؟ :O

گفتنش آسونه
تو موقعیت باید قرار بگیری تا دقیقا بدونی ینی چی :| بعضی اوقات دیگه راه دیگه ای نیس

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

خودكشي كار ادماي ضعيف ويا
خيلي خيلي خيلي باهوشه
چون اين ادما يا
١.ضعيفن و وقتي مشكلات جامعه و...رو ميبينن تحملش نميكنن و فرار ميكنن
٢.به قدري باهوشن كه تحمل حماقت ديگران براشون خيلي سخته و يا هر چيز ديگه
البته اين نظر شخصيمه

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از Roxan :
خودكشي كار ادماي ضعيف ويا
خيلي خيلي خيلي باهوشه
چون اين ادما يا
١.ضعيفن و وقتي مشكلات جامعه و...رو ميبينن تحملش نميكنن و فرار ميكنن
٢.به قدري باهوشن كه تحمل حماقت ديگران براشون خيلي سخته و يا هر چيز ديگه
البته اين نظر شخصيمه
آخه اگه باهوش باشه...که جا خالی نمیکنه!!!!
فکر میکنه و بلاخره یه راهی پیدا میکنه تا یا "حماقت"اطرافیان رو بهشون بفهمونه و یا سعی کنه به نحوی بین این همه "حماقت"،از زنگیش لذت ببره....
به نظرم بیشتر خودکشی ها مربوظ به آدمای ضعیف و بی تجربه اس...و سهم خیلی کمی شامل افرادیه که واقعا شرایط براشون جوریه که توان ادامه ندارند!!!که در هر صورت به هیچکدوم از این دو دسته حق نمیدم...
راستی بچه ها چرا انقدر افسرده اید؟؟؟؟به نظرتون دلیل این همه افسردگی بین نسل ما میتونه به دلیل موزیک های رپ و متال و...باشه؟؟؟خیلی هاشونو با چشم میبینیم که طرف معنیشون رو نمیدونه ولی حفظه و هی با خودش تکرار میکنه بدون این که بدونه چی تو مغزش میریزه!!!!!

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

به نقل از ♫Sky Girl♫ :
آخه اگه باهوش باشه...که جا خالی نمیکنه!!!!
فکر میکنه و بلاخره یه راهی پیدا میکنه تا یا "حماقت"اطرافیان رو بهشون بفهمونه و یا سعی کنه به نحوی بین این همه "حماقت"،از زنگیش لذت ببره....
به نظرم بیشتر خودکشی ها مربوظ به آدمای ضعیف و بی تجربه اس...و سهم خیلی کمی شامل افرادیه که واقعا شرایط براشون جوریه که توان ادامه ندارند!!!که در هر صورت به هیچکدوم از این دو دسته حق نمیدم...
راستی بچه ها چرا انقدر افسرده اید؟؟؟؟به نظرتون دلیل این همه افسردگی بین نسل ما میتونه به دلیل موزیک های رپ و متال و...باشه؟؟؟خیلی هاشونو با چشم میبینیم که طرف معنیشون رو نمیدونه ولی حفظه و هی با خودش تکرار میکنه بدون این که بدونه چی تو مغزش میریزه!!!!!
متسفانه مشكل دقيقا همينه
فقط ادماي خيلي خيلي باهوشن كه ميدونن مردم رو نميشه عوض كرد
كسي كه از بچگي فكر ميكنه نگاه كردن به گربه ي سياه براش بدشانسي مياره رو نميشه قانع كرد و منطقي باهاش حرف زد
مثل اون جمله هه كه ميگفت:
شما نميتوانيد با كسي كه فكر ميكند با كشتن شما به بهشت ميرود،منطقي صحبت كنيد :|

• لایک
امتیازات: Fesad

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Empty :
سلام من يه مشكلي دارم ولي لازمه يه چيزاييرو قبلش بگم:
١. من به خدا و فراطبيعت اعتقادي ندارم ( موضوع بحثم هم نيس پس لطفا چيزي در اين مورد نپرسيد)
٢.قبل از اتفاقي كه قراره بگم من كاملا تنهابودم و مشكلي هم نداشتم باهاش و ندارم... پس فكر نكنيد براي فرار از اون دستبه اينكار زدم
خوب داستان اينه كه يكي از دوستام كه تقريبا با هم صميمي بوديم يه دوستِ دختر داشت كه ميدونسم رابطشون عاشقانه است و هر دوتا خيلي همو دوست دارن بر اثر يه اتفاق كاملا اتفاقي ديدمش و عاشق اون دختر شدم (ديوانه وار و بدونيد اين عشق اصن مربوط به ريخت و قيافه و اينا نيس عاشق منش اون شدم و خواستم كاملا اخلاقي با اًن دوستم مبارزه كنم و توجه و علاقه اون دخترو به خودم جلب كنم چون اون نيروي عشق من پوچ گرا و اتئيست و زنده كرده بود و اميد به زندگيمو وحشتناك افزود... تا اين كه يه اتفاقي افتاد و من كه كاملا برون ريزم هر چي تو دلم بود به اون دختر گفتم و اونم كاملا منطقي عمل كرد ( همين خوب بودنش ديوونم كرد) ولي گفت به هيچ وجه از دوستم نميكذره و همونطور كه من عاشق اونم اونم عاشق دوستمه اين شد كه خواستم فراموشش كنم نتونستم و هر كاري كردم نتونستم با اين موضوع كه منو نميخاد كنار بيام... و ديگه از اين موضوع خسته شدم و اين حسو دارم كه هيشكي منو تو اين دنيا نميخاد... هيشكي... پس قصد خود كشي دارمو كاملا جديم ... ميخواستم بدونم اگه جاي من بوديد چي كار ميكرديد؟ و به نظرتون كاري هست كه بتونم انجام بدم؟و اينو بگم دليل نميشه چون خدارو قبول ندارم اخلاق هم قبول ندارم و كاملا اخلاق گرا هستم پس فكر ناجور نكنيد...و خواهشا كمكم كنيد...
برادر من واقعا همينه دليلت برا خودكشي؟؟؟واقعا همين؟؟؟نه اين اصلا ميشه دليل حسابش كرد؟؟؟هر چند عاشق نشديم اما برادر من زندگي زيباست شما حد اقل انشالله تا ٥٠سال ديگه عمر عاديته به اينم فك كن كه تا اون موقه شايد بازم عاشق شدي :D و اينكه جون انسان ارزش هيچ چيز ماديو نداره :D

Nadiye

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از Roxan :
متسفانه مشكل دقيقا همينه
فقط ادماي خيلي خيلي باهوشن كه ميدونن مردم رو نميشه عوض كرد
كسي كه از بچگي فكر ميكنه نگاه كردن به گربه ي سياه براش بدشانسي مياره رو نميشه قانع كرد و منطقي باهاش حرف زد
مثل اون جمله هه كه ميگفت:
شما نميتوانيد با كسي كه فكر ميكند با كشتن شما به بهشت ميرود،منطقي صحبت كنيد :|
همون طور که میگی"خیلی خیلی باهوش"...خب این یعنی استثنا،پس نمیشه گفت چون فلان جمله که در مورد همه با یه سطح فکری صدق میکنه،درباره ی این فرد هم درست باشه!!!(البته این دلیل نمیشه که فکر کنی با حرفات مخالفم فقط فکر میکنم جمله ی اولت کامل نیست)
در کل منظورم این نبود که بیاد همه ی دنیا رو عوض کنه....من خیلی کلی به راه حل اول نگاه کردم ولی شما جزیی تر!!!
فکر میکنم این رو بدونی که بین این همه دانشمند و فیلسوف و...(خیلی کسایی که ما فکر میکنیم خیلی باهوشن)فقط ابوعلی سینا نابغه بوده!!!اونم نابغه تو یه بازه زمانی خیلی قبل تر که مسلما به مراتب هر چی عقب میریم سطح فکری عامه ی مردم پایین تر میره....پس تو همچین شرایطی باید میرفته خودکشی کنه؟؟؟چرا،چون فقط مردم درکش نمیکنن؟؟؟؟

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ♫Sky Girl♫ :
همون طور که میگی"خیلی خیلی باهوش"...خب این یعنی استثنا،پس نمیشه گفت چون فلان جمله که در مورد همه با یه سطح فکری صدق میکنه،درباره ی این فرد هم درست باشه!!!(البته این دلیل نمیشه که فکر کنی با حرفات مخالفم فقط فکر میکنم جمله ی اولت کامل نیست)
در کل منظورم این نبود که بیاد همه ی دنیا رو عوض کنه....من خیلی کلی به راه حل اول نگاه کردم ولی شما جزیی تر!!!
فکر میکنم این رو بدونی که بین این همه دانشمند و فیلسوف و...(خیلی کسایی که ما فکر میکنیم خیلی باهوشن)فقط ابوعلی سینا نابغه بوده!!!اونم نابغه تو یه بازه زمانی خیلی قبل تر که مسلما به مراتب هر چی عقب میریم سطح فکری عامه ی مردم پایین تر میره....پس تو همچین شرایطی باید میرفته خودکشی کنه؟؟؟چرا،چون فقط مردم درکش نمیکنن؟؟؟؟
من با اين نظر موافقم راستش هوش نميتونه دليل بر اين باشه كه يكي بره خودكشي كنه
كسايي كه خودكشي ميكنن اگه دقت كنين چند تا ويژگي مشترك دارن بعضي هاشون
يكي ضعيف النفس بودن
يكيش نداشتن اعتماد به نفس
نداشتم رفيق و همدمو از اين حرفا
احساس اينكه هيچكي دوستش نداره و اينا
البته گفتم كه اين تو بيشترشونه نه تو همشون
شديم يه پا مشاور خانواده :D

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

به نقل از //مـوذی يلع :
چند تا ويژگي مشترك دارن بعضي هاشون
يكي ضعيف النفس بودن
يكيش نداشتن اعتماد به نفس
نداشتم رفيق و همدمو از اين حرفا
احساس اينكه هيچكي دوستش نداره و اينا
البته گفتم كه اين تو بيشترشونه نه تو همشون
اون ویژگی هارو می‌شه تعمیم داد،
چون فرصتی پیدا نشده که شخص خودش رو نشون بده
چون دیگران نذاشتن این شخص به خواسته هاش برسه
چون همیشه غم هارو ریخته تو خودش و دیگه جا نداشته و به اصطلاح خودشو راحت میکنه.
یسسس،زدی تو خال، این دوست نداشتن مهم ترین دلیله.
فردی که می‌بینه کسی بهش اهمیت نمیده میگه دیگه پس برا چی زندگی کنم،امکان داره خیلی دوست داشته باشه،اما ندونه یکی رو داشته باشه که باهاش حرف بزنه.

در بعضی موارد ،بعد از یه مصیبت یا شکست بزرگ شخص دیگه امیدی نداره
بنابراین بهترین راه مساوی هست با خودکشی :)

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

به نقل از //مـوذی يلع :
برادر من واقعا همينه دليلت برا خودكشي؟؟؟واقعا همين؟؟؟نه اين اصلا ميشه دليل حسابش كرد؟؟؟هر چند عاشق نشديم اما برادر من زندگي زيباست شما حد اقل انشالله تا ٥٠سال ديگه عمر عاديته به اينم فك كن كه تا اون موقه شايد بازم عاشق شدي :D و اينكه جون انسان ارزش هيچ چيز ماديو نداره :D
.

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

خودکشی کار آدمای شجاعه... خیلی جرئت میخواد
کسایی که چنین جرئتی رو دارن ستایش می‌کنم

اینجا نگارنده به وضوح کس گفته.
خودم تصحیحش میکنم.

آخرین ویرایش:

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از Empty :
شما يه دليل درست و حسابي براي ادامه زندگي بده لطفا... تموم حرفتون شده همين شايد فلان و شايد بهمان ....خب اگه اينجوريه شايد هيچ تغييري نكنه يا وضعيت بدتر شه ....همش ميگيد چيزاي مادي نه فلانه بهمانه... من ميگم اصن فرا ماده رو قبول ندارم همش هي همينو ميگن.... اتفاقا من ميگم خودكشي كار ادماي قوي و شجاعه ... كه ميتونن وقتي دنيا اونارو نميخواد خودشونو به دنيا تحميل نميكنن ... خودشونو از دنيا ميگيرن...
خب همین شاید هم دلیل بسیار کافیه برا زندگی کردن
من اصلا از عالم فرا ماده او اینا حرفی نزدم چون نه اصلا به این بحث ربطی داره نه من زیاد ازش میدونم
+
ادم نباید خودشو به دنیا تحمیل کنه اما هم میتونه خودشو تغییر بده و با دنیایی که توشه همسو بشه
ویا میتونه دنیاشو تغییر بده و با خودش همسو کنه
اینجور ادمی ادم قویی هستش
من قصد بی احترامی ندارم اما کسی که خودکشی میکنه داره صورت مسئله رو پاک میکنه و من اسم یه هم چین ادمی رو میزارم ترسو
به نقل از نـاطـــق :
توصیه میکنم چه تو این انجمن چه هر انجمنی از سایت برای اینکه خودمون رشد کنیم هر بحثی خواستیم سرکت کنیم بریم یه سرچ تو گوگل بکنیم...به مرور هم اطلاعاتمون میره بالا هم دیگه علمی صحبت میکنیم
این جوری که اگه هر کی بره گوگل کنه بحثی شکل نمیگیره
یه سری سایت میان شما میخونی و اون فرد هم میخونه به یه نظر نسبتا یکسانی میرسین
اما اگه هر کی هر نظری داره بگه فک نمیکنین بهتر باشه؟؟؟
و فک نکنم خودکشی یه مقوله علمی باشه بیشتر یه ناهنجاریه

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از نـاطـــق :
من نگفتم برید بخونید و کپی پیست کنید
بخونید استدلال کنید و بعد بیاید نظر بدبد==> با آگاهی نظر بدید
اگر هر کی نظری داره بگه درسته ولی این جا نظر سنجی نیست...بحثیه که میخوایم پیش بریم تا به نتیجه برسیم===> محتوا سازی کنیم(فکر میکنم از اعداف سمپادیا هم باشه)
اسم انجمن رو نگاه کنید: روانشناسی
روانشناسی یک علم هست و اگر فکر میکنید این خودکشی ناهنجاریه باید بره تو یه انجمن دیگه
ولی بازم قابل توجه شما خودکشی یک واکنش هست به یک سری کنش های مغزی که هر کدوم از این کنش ها نتیجه یک بیماری یا کلا نتایج یک بیماری هستند و بیماری هم درمان علمی داره
خب اصلا روانشناسی هم مگه مطالعه ناهنجاری های مغز انسان نیست؟؟؟(این تعریفیه که خودم برا روانشناسی دارم و اصلا هم نمیگم درسته)
باز هم کامل نمیدونم روانشناسی علم هست یا نه اما طبق تعریفی که دارم خودکشی ناهنجاری میشه نه یه پدیده علمی

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از نـاطـــق :
خب برادر گلم برای همینه میگم سرچ کردن خیلی سودمنده
اینجوری شما هر چی دارید میگید بعدش بیان میکنید نظر خودمه...و البته این حس تفکر و جست و جوی شما تحسین بر انگیزه
روانشناسی علمی هست در تعریف ساده که کنش های مغزی انسان رو بررسی میکنه(ناهنجاری یکی از زیر مجموعه هاشه)

اگر میشه ناهنجاری رو تعریف کنید...
البته قبل از ناهنجاری اصلا باید علمو تعریف کرد
ناهنجاری به رفتاری میگن که بر خلاف معمول اجتماعه
بی نظمی
نمیدونم شاید نتونم تعریفی ازش ارائه بدم
به هر حال من نمیتونم قبول کنم که خودکشی یه پدیده علمیه
حق دارم که قانع نشم؟؟؟
به نقل از نـاطـــق :
تقریبا یک صفحه خوندم اما نه هیچ نظریه ای دیدم و نه دیدم کسی بگه بنابر نوع جنسیت و حالات و سن افراد فرق داره
آخه یعنی چی؟

ببینید خود کشی خودش انواع داره: یه خودشگی ناشی از ادراکه ، یه خودکشی ناشی از بن بست هست ، یه خودکشی سهوی هست(نه اینکه تصادفا طرف کلا سهوا مغزش لود نمیشه که با مورد اول فرق داره) ، یه خودکشی به عنوان راه حل هست و حدود 6 یا 7 تا دیگه که زیاد رایج نیست
من تا این جاش قبول دارم حرفتونو کاملا هم منطقیه

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

بله پدیده علمیه تا یه زمانی که بدانیم برا همه سیبا این اتفاق میوفته
اگه ببینیم چیزی این اتفاق براش نیفته
یعنی اگه یه مثال نقض برا جاذبه بیاریم دیگه نمیشه گفت که همه سیب ها هم میوفتن
طبق تعریف شما این دیگه قابل اعتماد نیست
برا همینه که اصلا فرضیه وجود داره
فرضیه ای که زیاد اثباط شده
شما از کجا میدونین اگه 1000 سال دیگه یکی یه چیزی رو رها کنه بیوفته زمین؟؟؟

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

الان قبول دارم حرفتونو در مورد علم
ولی این طوری که میگین میشه شاخه ای از علم روانشناسی خودکشی
درسته؟؟؟
حالا میشه شاخه ای از علمی رو یه علم دونس؟؟؟
مثلا علم جغرافیا
بررسی اب و هوا یه شا خهای از اون علمه
خودشم علم محسوب میشه؟؟؟
یعنی اون قدر گسترده هستش که بهش بگیم علم؟؟؟
من یه جا دیده بودم که حتی ریاضی رو هم علم نمیدونستن چه برسه به ...

arez0u

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود

آدما حتی تو شرایت سخت باز هم خودشون رو دوست دارن و خود کشی خیلی کار سختیه براشون شاید خیلی از ما تصمیم به خود کشی گرفته باشیم ولی حتی اگه حرامم نبود خیلی هامون باز هم خودمون رو نمیکشتیم کسی که خودکشی میکنه اکثرا دلیل خودکشی فقط و فقط تنهایی یا مشکل خودش نبوده گاهی به خاطر دیگران یا حفظ آبرو دست به خودکشی میزنه به هر حال جون آدما با ارزشه و یه فرصته برای این که آدم یه چیزی تو دستش داشته باشه که بگه خدایا من این کارا رو کردم و خدا هم با توجه به اونا پاداش یا جزاشون رو بده وگرنه ما با یزید چه فرقی داشتیم اگه این دنیا و این زندگی نبود؟ :) *-:

بالا