• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و بحث‌های عمومی در مورد انتخاب رشته

Zahra_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
99
رشته دانشگاه
داروسازی
من بین رفتن به بیوتکنولوژی دانشگاه تهران(دکترای ناپیوسته) و پشت کنکور موندن برای پزشکی مرددم:(
شکم روی پزشکی اینکه به روحیاتم نخوره علاقم از اول روی ریاضی فیزیک بود و از کار زیاد و حفظی بودنش میترسم از طرف دیگه فرد منعطفی هستم و اصولا با هر شرایطی سازگار میشم و اگه پشت کنکور بمونم احتمال قبولیم رو بالا میدونم چون امسال به دلیل خاصی رتبم خوب نشد.خلاصه که گیر کردیم:(
چون میگی که به ریاضی و فیزیک علاقه داری رشته هایی مثل رادیولوژی،فیزیوتراپی به فیزیک بی ربط نیستن

amirhosien

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
کسی هست از دانشجو های علوم کامپیوتر که بشه باهاش صحبت کرد؟؟؟؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1399
رشته دانشگاه
روانشناسی
میگم نظرتون درمورد روانشناسی دانشگاه تهران چیه؟بعد اینکه از رشته انسانی میخونن یعنی روان رو جدا از زاویه علوم تجربی مطالعه میکنند؟میدونم شغلی تفاوت داره با روانپزشکی و خب اونا پزشکن ولی جدا از این نگاهشون هم با هم فرق داره؟یا نه نظریات و..یکسانی دارند؟بعد میشه تحقیقات انجام داد توی رشته؟(ببخشید من همش سوال میپرسم)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
میگم نظرتون درمورد روانشناسی دانشگاه تهران چیه؟بعد اینکه از رشته انسانی میخونن یعنی روان رو جدا از زاویه علوم تجربی مطالعه میکنند؟میدونم شغلی تفاوت داره با روانپزشکی و خب اونا پزشکن ولی جدا از این نگاهشون هم با هم فرق داره؟یا نه نظریات و..یکسانی دارند؟بعد میشه تحقیقات انجام داد توی رشته؟(ببخشید من همش سوال میپرسم)
مشکلی که من تو روان شناسی دیدم جلب اعتماد مراجعینه. یعنی شما مثلا با ۲۲ سالگی فارغ التحصیل روان شناسی میشی یا ۲۵ سالگی ارشد میگیری. میخوای نقش مشاور رو ایفا کنی. مراجع ۴۰ ساله میاد پیشت میبینه که یه جوون ۲۵ ساله نشسته پشت میز. قبولت نمیکنه. هیکل و چهره‌ات هم که کوچیک باشه دیگه بچه حسابت میکنن. از این نظرها یکم مشکل دارند تو بازار کار.
ولی خب فرهنگ مراجعه به مشاور شدیدا داره رشد میکنه. کارهای جدیدی به روان شناس ها سپرده میشه مثل روان شناسی صنعتی سازمانی. اپلایش یک مقداری سخت تره چون توانایی درک زبانی و فرهنگی بالا میخواد.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
یه مشکلی پیش اومده برام
چرا باید نیمه متمرکزها رو قبل از متمرکز ها بزنم؟؟!

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
یه مشکلی پیش اومده برام
چرا باید نیمه متمرکزها رو قبل از متمرکز ها بزنم؟؟!
«در انتخاب رشته کنکوری سراسری، اگه یک داوطلب از همون اول رشته متمرکز یعنی رشته بدون مصاحبه قبول بشه، بقیه انتخاب هاش چه متمرکز و چه نیمه متمرکز دیگه بررسی نمیشه.
اما اگه یک داوطلب اول در یک رشته نیمه متمرکز دارای مصاحبه در مرحله اول قبول بشه، اسمش داخل فهرست قبولی های اولیه اون رشته نیمه متمرکز اعلام میشه که بره مصاحبه، ولی کامپیوتر سازمان سنجش همچنان به جستجوی خودش ادامه میده و بقیه رشته محل ها رو هم بررسی میکنه.»
نیمه متمرکز و متمرکز – رشته های مصاحبه دار در انتخاب رشته کنکور سراسری

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
میدونم که دیره. ولی چون سالای گذشته بعد از این که زمان انتخاب رشته تموم شد، باز هم سامانه تا یه زمانی باز بود، میگم.
درباره معرفی رشته ها و عناوین شغلی مختلف توی اینترنت به زبان فارسی و در این فروم، مطالب کلی، غیر کمک کننده و حتی غلط کم نیست. من خیلی دوست داشتم با سایت Quora زودتر و زمان انتخاب رشته خودم آشنا میشدم. با این که اونجا هم یه فرومه و هر حرفی که زده میشه درست نیست ولی به دلیل مشارکت بالای آدما و ساز و کارهایی که داره، اطلاعات مفید خیلی زیادی هم توش هست. درباره رشته یا عنوان شغلی که میخواید بدونید میتونید داخل کوئورا جستجو کنید و از قسمت related questions هم غافل نشید.
درباره تفاوت علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر، این سایت نمیتونه مفید باشه چون محتوای این رشته ها در داخل و خارج ایران هیچ ربطی به هم ندارن. در خارج از ایران، computer engineering معادل مهندسی سخت افزاریه که قبلا در ایران(در مقطع کارشناسی) وجود داشت و computer science مشابه مهندسی کامپیوتری هست که ما در ایران داریم.
درباره این که بعضیا میگن به خاطر بخش های سخت افزاری رشته مهندسی کامپیوتر میخوان علوم کامپیوتر برن، بدونید که بیشتر درسای الزامی سخت افزار هیچ ربطی به تحلیل مدار و ولتاژ و جریان و مقاومت و این داستانا نداره. یک یا دو تا دونه درس در کارشناسی، مدار الکتریکی و الکترونیکی هست، که اینا پیش نیاز هیچ درس دیگه ای هم نیستن. مگر این که بخواید درس های اختیاریتون رو از درس های مربوط به این ها بردارید.
من با یک علوم کامپیوتری امیرکبیر ورودی 95 صحبت کردم. صحبتش این بود که ریاضیات این رشته، ریاضیات بیخود و نامربوطی نیست و اگر شما در حوزه هایی مثل هوش مصنوعی و علم داده بخواید کار کنید، داشتن این دانش ریاضیات برای شما یک مزیته. و بخشی از این درس ها رو کسایی که مهندسی کامپیوتر خوندن خودشون مجبور میشن یاد بگیرن.
بر اساس چارت علوم کامپیوتر، اگه درسای اختیاری رو هم در نظر بگیریم، بخش عمده و کاملا کافی از درسای کامپیوتری، در این رشته ارائه میشه، ولی بستگی داره که شما در دانشگاهتون امکان گرفتن این درس ها رو داشته باشید یا نه. اینی که باهاش صحبت کردم گفت که نگرانی از این بابت در دانشگاهشون وجود نداره.
درمجموع اما، مقدار کار عملی و کدنویسی که در مهندسی کامپیوتر از شما خواسته میشه بیشتره(چند تا درس آزمایشگاه در مهندسی کامپیوتر هست که در علوم کامپیوتر نیست) ولی درباره مقدار این تفاوت و درجه اهمیتش نمیدونم. در واقع بسته به حوزه ای که شما میخواید انتخاب کنید، ممکنه علوم کامپیوتر شما رو به اندازه چند تا درس سه واحدی عقب یا در بعضی موارد جلو بندازه. این تا حدودی تصور و برداشت منه.
جو دانشگاه که بعضیا بهش اشاره میکنن به نظرم خیلی حرف مربوطی نیست و من اگه باشم بر این اساس جایگاه هیچ دانشگاهی رو در انتخاب رشته‌م تغییر نمیدم.
یک موردی رو در آخر بگم. اگر شما رشته مورد نظرتون رو در تهران قبول نمیشید، دو تا راه برای رسیدن بهش دارید. در واقع سه تا.(سومی اینه که پشت کنکور بمونید.)
یک راه، انتقالی گرفتن به دانشگاه مورد نظره. و یک راه تغییر رشته در اون دانشگاه.
در راه اول شما بعد از این که در سال کنکور درس خوندید و خسته شدید، باید سال اول دانشگاه هم خوب درس بخونید، تا با درخواست مهمانی شما در دانشگاه مقصد موافقت بشه و بعد در سال دوم هم خوب درس بخونید تا با درخواست تمدید مهمانیتون موافقت شه و همچنین در سال سوم هم خوب درس بخونید تا با درخواست انتقالیتون موافقت شه. یعنی پای شما حق لغزیدن نداره. دانشگاه تهران و شریف اون طور که دو سال پیش در آیین نامه هاشون خونده بودم و آموزش کل دانشگاه تهران هم رفته بودم، با انتقالی موافقت نمیکنن. امیرکبیر و علم و صنعت میدونم که میکنن و احتمالا دانشگاه های دیگه هم همین طورن. آموزش دانشگاه علم و صنعت به من گفتن که به هیچ وجه بهت پیشنهاد نمیکنیم که این جا مهمان بشی چون دانشکده مهندسی کامپیوترمون داره میترکه و همه دارن به انواع روش ها میان کامپیوتر و این که اگه بیای باید بعد از بچه های خودمون انتخاب رشته کنی و واحد بهت نمیرسه و اینا. داشتم میرفتم شرایط دانشگاه خواجه نصیر رو بپرسم که موتور بهم زد و پام شکست. شما اگه تونستین بپرسین. من یک سال در دانشگاه امیرکبیر مهمانی گرفتم و اون جا هم دانشکده کامپیوترش داشت میترکید و انتخاب واحد من بعد از انتخاب واحد دانشجوهای اون جا بود و معاون آموزشی که باید به صورت دستی و کاغذی به من واحد می‌داد و برگه انتخاب واحد من رو امضا میکرد، با نهایت بی ملاحظگی برخورد میکرد و برنامه ای که به من میرسید تهش چیز خیلی پر عیب و ایرادی بود.(از نظر اساتیدی که به آدم میرسه و کلاس های 8 صبح و آخر بعد از ظهر و شکاف زمانی طولانی که بین کلاس ها میفته)
زمانی که انتخاب رشته میکردم تصور میکردم مهمانی نسبت به تغییر رشته ریسک کمتری داره ولی خب فکر میکنم اشتباه می کردم. به هیچ کدومشون نمیشه مطمئن بود هر اتفاقی ممکنه براتون بیفته ولی اگه دانشگاهی در تهران قبول نمیشید آخرش اینه که خب برمیگردید به دانشگاه شهرستانی که قبول میشدید.(در روش تغییر رشته، با کارنامه سبز میرید به دانشگاه دیگه ای که مهندسی کامپیوتر در اون قبول میشدید.) ولی چون در تغییر رشته شما کافیه سال اول یا نهایتا 3 ترم خوب درست بخونید، ریسک کمتری داره. خوابگاه بهتون تعلق میگیره و سر انتخاب واحد هم اذیت نمیشید. من تصور میکردم چون متقاضیان کامپیوتر بالاست، ممکنه یهو بگن که دیگه تغییر رشته نداریم ولی خب دیدم که در مورد سخت گیری، مهمانی و تغییررشته فرقی با هم ندارن و در نتیجه تغییر رشته راه بهتریه.
پارسال که من در امیرکبیر مهمان بودم 22 نفر از دانشکده های مرتبط و غیر مرتبط به مهندسی کامپیوتر تغییر رشته داده بودن. ولی امسال به دلیل این که ترم پیش کرونا بود و نمرات به صورت قبولی/ردی در کارنامه درج شده بود هم روی مهمانی من تاثیر گذاشت و هم فکر می کنم تغییر رشته منتفی شد.
این تجربه درباره دانشگاه امیرکبیره و جاهای مختلف ممکنه متفاوت باشه. مثلا در دانشگاه گیلان مهمان ها هم مثل بقیه انتخاب واحد میکنن و شهریه بسیار کمتری هم میپردازن. همچنین در همون امیرکبیر هم آدم هایی هم انتقالی میگیرن. به دلیل این که پروسه طولانی داره و زندگی قابل پیش بینی نیست به نظرم ریسکش بالاست.
درباره کارنامه سبز هم بگم که حضوری از دانشگاه تهران، امیرکبیر و شهید بهشتی پرسیده بودم و همه شون گفتن که با کارنامه سبز کسی رو راه نمیدن.(تهران گفت با انتقالی توام با تغییر رشته از این طریق موافقت نمیکنه). ولی تو دانشگاه گیلان دیدم که فردی از متالوژی امیرکبیر با کارنامه سبز اومد کامپیوتر گیلان و یکی دیگه از مهندسی دریای امیرکبیر اومد مکانیک گیلان.

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
«در انتخاب رشته کنکوری سراسری، اگه یک داوطلب از همون اول رشته متمرکز یعنی رشته بدون مصاحبه قبول بشه، بقیه انتخاب هاش چه متمرکز و چه نیمه متمرکز دیگه بررسی نمیشه.
اما اگه یک داوطلب اول در یک رشته نیمه متمرکز دارای مصاحبه در مرحله اول قبول بشه، اسمش داخل فهرست قبولی های اولیه اون رشته نیمه متمرکز اعلام میشه که بره مصاحبه، ولی کامپیوتر سازمان سنجش همچنان به جستجوی خودش ادامه میده و بقیه رشته محل ها رو هم بررسی میکنه.»
نیمه متمرکز و متمرکز – رشته های مصاحبه دار در انتخاب رشته کنکور سراسری
خب من اول متمرکزا رو زدم، الان چه اتفاقی میفته؟

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
خب من اول متمرکزا رو زدم، الان چه اتفاقی میفته؟
توی لینک کامل توضیح داده. اگر یکی از متمرکز ها رو قبول بشی، دیگه هیچ نیمه متمرکزی قبول نمیشی. الان سامانه بسته شده؟ یه کانالی تو تلگرام نوشته هنوز بازه.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
توی لینک کامل توضیح داده. اگر یکی از متمرکز ها رو قبول بشی، دیگه هیچ نیمه متمرکزی قبول نمیشی. الان سامانه بسته شده؟ یه کانالی تو تلگرام نوشته هنوز بازه.
خب درستشم همینه دیگه، نه؟
متمرکزایی که اول زدم، اگه قبول شم، میخوام چیکار فرهنگیانو

نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1397
تلگرام
خب درستشم همینه دیگه، نه؟
متمرکزایی که اول زدم، اگه قبول شم، میخوام چیکار فرهنگیانو
کسی که میخواد هر دو تا گزینه رو داشته باشه یا اون رشته های نیمه متمرکز براش اولویت دارن باید اول نیمه متمرکزا رو بزنه. اگه نیمه متمرکز رو اول زده باشی و قبول بشی همچنان میتونی متمرکز هم قبول بشی ولی برعکسش درست نیست.

• لایک
امتیازات: solo

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
میشه یکی درباره پزشک قانونی یه توضیحی بده؟
باید همون پزشکی رو بخونن اونا هم؟

اره اول باید هفت سال پزشکی عمومی بخونی بعد امتحان تخصص بدی و تخصص پزشکی قانونی قبول شی
کلا هم رشته ی سختیه و روحیه ی بالایی میخواد

Nzr.f

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1400
اغا من کل تصورات و ذهنیاتم بهم ریخت الان!!
به رشته معماری علاقه دارم روش هم تحقیق کردم
بابام مهندس عمران هستن از نظر شرکت و آینده شغلی خداروشکر امیدوارم
از اول به دانشگاه تهران فکر میکردم، کل ایندمو اونجا برنامه ریزی کردم ولی چیزهایی که دوستان گفتن واقعا نگران کرد منو! اصلا همچین تصوراتی نداشتم و حتی بهش احتمال هم نمیدادم!!
البته پست‌ها مثلا برای 2013 بود، به نظرتون میتونم امیدوار باشم الان جو بهتری نسبت به قبل پیدا کرده باشه یا نه؟ /':

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
اغا من کل تصورات و ذهنیاتم بهم ریخت الان!!
به رشته معماری علاقه دارم روش هم تحقیق کردم
بابام مهندس عمران هستن از نظر شرکت و آینده شغلی خداروشکر امیدوارم
از اول به دانشگاه تهران فکر میکردم، کل ایندمو اونجا برنامه ریزی کردم ولی چیزهایی که دوستان گفتن واقعا نگران کرد منو! اصلا همچین تصوراتی نداشتم و حتی بهش احتمال هم نمیدادم!!
البته پست‌ها مثلا برای 2013 بود، به نظرتون میتونم امیدوار باشم الان جو بهتری نسبت به قبل پیدا کرده باشه یا نه؟ /':
منظورت چیه؟

Nzr.f

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1400
بحث هارو درمورد جو پردیس هنر دانشگاه تهران خوندم
اینجور که بقیه میگفتن وضعیت خوبی نداره و چند نفر هم سفارش کردن اگر مذهبی یا اخلاق مدار هستید اصلا واردش نشید
یه خانومی ایدیشون مهسا بود به نقل از دوستشون تعریف کردن که وضعیت فساد و بی حد و مرزی اونجا خیلی بده و دخترا سیگار رو با سیگار روشن میکنند و اگر مثل خودشون نباشی اصلا نمیپذیرنت و اینجور حرفا

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
اینجور که بقیه میگفتن وضعیت خوبی نداره و چند نفر هم سفارش کردن اگر مذهبی یا اخلاق مدار هستید اصلا واردش نشید
یه خانومی ایدیشون مهسا بود به نقل از دوستشون تعریف کردن که وضعیت فساد و بی حد و مرزی اونجا خیلی بده و دخترا سیگار رو با سیگار روشن میکنند و اگر مثل خودشون نباشی اصلا نمیپذیرنت و اینجور حرفا
دیگه احتمالا زیادی جو دادن.
درباره دانشکده فنی که چنین چیزی من ندیدم و کلمه فساد خیلی کلمه سنگینیه! هر کی سیگار میکشه و یا به حجاب اعتقاد نداره فاسد نیست.
ولی خب جو رشته های هنری کلا یکم متفاوت تره و ممکنه ارتباط برقرار نکنی.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
یه خانومی ایدیشو مهسا بود به نقل از دوستشون تعریف کردن که وضعیت فساد و بی حد و مرزی اونجا خیلی بده و دخترا سیگار رو با سیگار روشن میکنند و اینجور حرفا
کسی که چنین سفارشی میکنه نه میدونه اخلاق و مذهب چیه نه میدونه پردیس هنر تهران کجاست. شبیه همونا که توصیه میکنن تیزهوشان نرید توی تیزهوشان اذیت میکنن دانش آموزا رو :))

Nzr.f

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1400
@Admin2 @|تا
اینجا بود :-?

پاسخ : انتخاب رشته‌ی دانشگاهی

آقا همه اینها درست هست.منم خودم به همه میگفتم تهران بزنن.چون تهران کلا یه چیز دیگه ست.اینام حرفهای من نیست حرفهای یه بنده خداییه که تو پردیس هنر داغون شد تو این 4سال. مراحل خیلی مختلفی رو هم طی کرد. آدم خیلی cool ی هم هست.تهرانی هم هست.پدرش هم استاد علوم پزشکی تهرانن. ولی خودش امسال که سال چهارم بود و خیلی یهویی تغییرات کرده بود و اینا و دیگه تو هنر نمیپذیرفتنش بچه ها تو خودشون دائم می اومد فنی.وکلا پیش ما بود.
باید خیلی فاکتورها رو در نظر گرفت.به خصوص دخترهاا!به خصوص خوابگاهیها!
این دوست من هم اصلا آدم مذهبی نیست.اصلاااا! ولی خب آدم بااخلاقیه و به خیلی چیزها پایبنده. تو جوی درس خونده بود که کاملا تو خودش حلش کرده بودن. درس خوندن جایی که 90 درصد دخترهاش سیگار رو با سیگار روشن می کنن و برای اینکه طرح های خلاقانه ای بکشن، از انواع مواد و مشروبات الکلی استفاده میکنن و حتی بعضا استادها هم معرفی می کنن انواع این مشروبات رو برای اینکه طرحهای بهتری بکشن و ... احتمالا کار راحتی نیست برای کسی که یه سری پایبندیها برای خودش داره.
درس خوندن جایی که هیچ هیــــــچ هیــــــــــــــــــــچ حد و مرزی برای یه سری روابط وجود نداره، کار راحتی نیست.
میدونین تصور من از جو هنر این بود که خب مثل همه جای دیگه، همه جور آدمی توش هست. ولی دوستم می گفت، جو هنر ورای این حرفهاست. می گفت تو هنر، یا باید مثل بقیه بشی و حل بشی تو این جو یا افسرده بشی وانواع فشارهای روحی رو تحمل کنی. می گفت اونجا اگر مثل بقیه نباشی نمی پذیرنت و زجرت می دن.
این دوست من هم خودش تمام این بلاها سرش اومده بود...با وجود اینکه از خیلی نظرها شبیهشون شده بود ولی باز هم داشت زجر می کشید از فسادشون...بعد پارسال سر یه قضیه ای کلا عوض شد مدلش و اینا و دیگه نپذیرفتنش. فقط برای کلاسهاش می رفت هنر بقیه شو می اومد فنی.

و می گفت خیلی سخته که آدم 4تا دوست داشته باشه که یه نقطه حداقلی اشتراک باهاشون داشته باشه ولی همه شون سیگاری باشن....همه شون دائم درمورد پارتیها و روابط عجیب و غریبشون حرف بزنن.همه شون... تصور من واقعا این نبود از هنر. ولی از چندین نفر از دوستان اینارو شنیدم...و البته چیزهای به مراتب بدتر از این حرفها که اینجا جای گفتنش نیست.

و البته اینم گفت که آدم توش قوی میشه از بس فشار باید تحمل کنه...

فقط گفت اینو بگم بهتون: "با چشم باز انتخاب کنین :) "

و اینجا

پاسخ : انتخاب رشته‌ی دانشگاهی

بچه ها من با یکی از دوستهام که ورودی 88 معماری دانشگاه تهرانه صحبت کردم، می گفت با وجود اینکه الان مثل قدیم ها شهید بهشتی معماریش بهتر از تهران نیست و تهران شاید از بعهضی جهات بهتر باشه حتی، ولی نزنین تهرانو!! اینو خیلی هم با تاکید میگفت و التماس وار ازم میخواست که بهتون بگم! به خاطر جو خاص پردیس هنر و اوضاع خیلی خیلی اسف بار اکثر قریب به اتفاق دانشجوهای این دانشکده...

اگر مذهبی هستید که اصلا طرف این دانشکده نیاید.اگر هم اخلاق مدار هستید باز هم بهشتی رو ارجحیت بدین...اگر خواستید اوضاع کلیش رو بدونید تو پ.خ بپرسید.اینجا ترجیح میدم حرفی نزنم.

آخرین ویرایش:

mrezaas

رویش
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
کلا اینکه چطور انتخاب رشته کنیم یه مبحث جداست ولی خب همه جا سیگاری هست همه جا آدم مذهبی هست و ... این رو بدون تو دانشگاه مهمه که با کی میپری و دوستات کیان تقریبا شکل همون ها میشی(تجربه کردم که میگم) شما میتونی طرف اونها نری

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
همت
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
دانشگاه ملی علوم و فناوری ( اسلام آباد )
انتخاب رشته را زیاد سخت نگیرید
اگر علاقه به خود رشته داشته باشید پس نباید برای شما فرق بکند که آیا در دانشگاه آن رشته رو پذیرش میشوید یا نه
مثلا خود من به پزشکی بن شدت علاقه دارم و درکنارش به مهندسی برق هم بسیار علاقه دارم
دانشگاه رو مهندسی برق میخوانم
و به صورت خودخوان پزشکی میخونم یعنی کتاب هاشو خریدم و برای خودم میخونم
فقط تنها نصیحتی که میتونم به پایین ترها بکنم این است که خواهشا تمام رشته هارو بررسی کنید و واحدهاشو ببینید و بعدش فکر کنید که با این دروس میتونید به چه توانایی هایی دست پیدا کنید
من خودم این تجربه رو دارم
قبل از ورود به دانشگاه همش فکرم مهندسی مکانیک و عمران بود و از مهندسی برق متنفر بودم
اما الآن عاشق مهندسی برق هستم به شدت خیلی زیاد.
پس دوستان خواهشاً همه رشته هارو ببینید
توی سایت وزارت و سایت های آموزشی و ... هست

بالا