• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و بحث های عمومی در مورد انتخاب رشته

Nzr.f

کاربر فوق‌فعال
کنکوری ۱۴۰۰
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1400
بحث هارو درمورد جو پردیس هنر دانشگاه تهران خوندم
اینجور که بقیه میگفتن وضعیت خوبی نداره و چند نفر هم سفارش کردن اگر مذهبی یا اخلاق مدار هستید اصلا واردش نشید
یه خانومی ایدیشون مهسا بود به نقل از دوستشون تعریف کردن که وضعیت فساد و بی حد و مرزی اونجا خیلی بده و دخترا سیگار رو با سیگار روشن میکنند و اگر مثل خودشون نباشی اصلا نمیپذیرنت و اینجور حرفا

|تا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
اینجور که بقیه میگفتن وضعیت خوبی نداره و چند نفر هم سفارش کردن اگر مذهبی یا اخلاق مدار هستید اصلا واردش نشید
یه خانومی ایدیشون مهسا بود به نقل از دوستشون تعریف کردن که وضعیت فساد و بی حد و مرزی اونجا خیلی بده و دخترا سیگار رو با سیگار روشن میکنند و اگر مثل خودشون نباشی اصلا نمیپذیرنت و اینجور حرفا
دیگه احتمالا زیادی جو دادن.
درباره دانشکده فنی که چنین چیزی من ندیدم و کلمه فساد خیلی کلمه سنگینیه! هر کی سیگار میکشه و یا به حجاب اعتقاد نداره فاسد نیست.
ولی خب جو رشته های هنری کلا یکم متفاوت تره و ممکنه ارتباط برقرار نکنی.

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
89
یه خانومی ایدیشو مهسا بود به نقل از دوستشون تعریف کردن که وضعیت فساد و بی حد و مرزی اونجا خیلی بده و دخترا سیگار رو با سیگار روشن میکنند و اینجور حرفا
کسی که چنین سفارشی میکنه نه میدونه اخلاق و مذهب چیه نه میدونه پردیس هنر تهران کجاست. شبیه همونا که توصیه میکنن تیزهوشان نرید توی تیزهوشان اذیت میکنن دانش آموزا رو :))

Nzr.f

کاربر فوق‌فعال
کنکوری ۱۴۰۰
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1400
@Admin2 @|تا
اینجا بود :-?

پاسخ : انتخاب رشته‌ی دانشگاهی

آقا همه اینها درست هست.منم خودم به همه میگفتم تهران بزنن.چون تهران کلا یه چیز دیگه ست.اینام حرفهای من نیست حرفهای یه بنده خداییه که تو پردیس هنر داغون شد تو این 4سال. مراحل خیلی مختلفی رو هم طی کرد. آدم خیلی cool ی هم هست.تهرانی هم هست.پدرش هم استاد علوم پزشکی تهرانن. ولی خودش امسال که سال چهارم بود و خیلی یهویی تغییرات کرده بود و اینا و دیگه تو هنر نمیپذیرفتنش بچه ها تو خودشون دائم می اومد فنی.وکلا پیش ما بود.
باید خیلی فاکتورها رو در نظر گرفت.به خصوص دخترهاا!به خصوص خوابگاهیها!
این دوست من هم اصلا آدم مذهبی نیست.اصلاااا! ولی خب آدم بااخلاقیه و به خیلی چیزها پایبنده. تو جوی درس خونده بود که کاملا تو خودش حلش کرده بودن. درس خوندن جایی که 90 درصد دخترهاش سیگار رو با سیگار روشن می کنن و برای اینکه طرح های خلاقانه ای بکشن، از انواع مواد و مشروبات الکلی استفاده میکنن و حتی بعضا استادها هم معرفی می کنن انواع این مشروبات رو برای اینکه طرحهای بهتری بکشن و ... احتمالا کار راحتی نیست برای کسی که یه سری پایبندیها برای خودش داره.
درس خوندن جایی که هیچ هیــــــچ هیــــــــــــــــــــچ حد و مرزی برای یه سری روابط وجود نداره، کار راحتی نیست.
میدونین تصور من از جو هنر این بود که خب مثل همه جای دیگه، همه جور آدمی توش هست. ولی دوستم می گفت، جو هنر ورای این حرفهاست. می گفت تو هنر، یا باید مثل بقیه بشی و حل بشی تو این جو یا افسرده بشی وانواع فشارهای روحی رو تحمل کنی. می گفت اونجا اگر مثل بقیه نباشی نمی پذیرنت و زجرت می دن.
این دوست من هم خودش تمام این بلاها سرش اومده بود...با وجود اینکه از خیلی نظرها شبیهشون شده بود ولی باز هم داشت زجر می کشید از فسادشون...بعد پارسال سر یه قضیه ای کلا عوض شد مدلش و اینا و دیگه نپذیرفتنش. فقط برای کلاسهاش می رفت هنر بقیه شو می اومد فنی.

و می گفت خیلی سخته که آدم 4تا دوست داشته باشه که یه نقطه حداقلی اشتراک باهاشون داشته باشه ولی همه شون سیگاری باشن....همه شون دائم درمورد پارتیها و روابط عجیب و غریبشون حرف بزنن.همه شون... تصور من واقعا این نبود از هنر. ولی از چندین نفر از دوستان اینارو شنیدم...و البته چیزهای به مراتب بدتر از این حرفها که اینجا جای گفتنش نیست.

و البته اینم گفت که آدم توش قوی میشه از بس فشار باید تحمل کنه...

فقط گفت اینو بگم بهتون: "با چشم باز انتخاب کنین :) "
و اینجا

پاسخ : انتخاب رشته‌ی دانشگاهی

بچه ها من با یکی از دوستهام که ورودی 88 معماری دانشگاه تهرانه صحبت کردم، می گفت با وجود اینکه الان مثل قدیم ها شهید بهشتی معماریش بهتر از تهران نیست و تهران شاید از بعهضی جهات بهتر باشه حتی، ولی نزنین تهرانو!! اینو خیلی هم با تاکید میگفت و التماس وار ازم میخواست که بهتون بگم! به خاطر جو خاص پردیس هنر و اوضاع خیلی خیلی اسف بار اکثر قریب به اتفاق دانشجوهای این دانشکده...

اگر مذهبی هستید که اصلا طرف این دانشکده نیاید.اگر هم اخلاق مدار هستید باز هم بهشتی رو ارجحیت بدین...اگر خواستید اوضاع کلیش رو بدونید تو پ.خ بپرسید.اینجا ترجیح میدم حرفی نزنم.

آخرین ویرایش:

mrezaas

رویش
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
کلا اینکه چطور انتخاب رشته کنیم یه مبحث جداست ولی خب همه جا سیگاری هست همه جا آدم مذهبی هست و ... این رو بدون تو دانشگاه مهمه که با کی میپری و دوستات کیان تقریبا شکل همون ها میشی(تجربه کردم که میگم) شما میتونی طرف اونها نری

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
همت
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
دانشگاه ملی علوم و فناوری ( اسلام آباد )
انتخاب رشته را زیاد سخت نگیرید
اگر علاقه به خود رشته داشته باشید پس نباید برای شما فرق بکند که آیا در دانشگاه آن رشته رو پذیرش میشوید یا نه
مثلا خود من به پزشکی بن شدت علاقه دارم و درکنارش به مهندسی برق هم بسیار علاقه دارم
دانشگاه رو مهندسی برق میخوانم
و به صورت خودخوان پزشکی میخونم یعنی کتاب هاشو خریدم و برای خودم میخونم
فقط تنها نصیحتی که میتونم به پایین ترها بکنم این است که خواهشا تمام رشته هارو بررسی کنید و واحدهاشو ببینید و بعدش فکر کنید که با این دروس میتونید به چه توانایی هایی دست پیدا کنید
من خودم این تجربه رو دارم
قبل از ورود به دانشگاه همش فکرم مهندسی مکانیک و عمران بود و از مهندسی برق متنفر بودم
اما الآن عاشق مهندسی برق هستم به شدت خیلی زیاد.
پس دوستان خواهشاً همه رشته هارو ببینید
توی سایت وزارت و سایت های آموزشی و ... هست

بالا