• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و بحث‌های عمومی در مورد انتخاب رشته

Sahell

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1398
یه سوال
به نظرتون 1700زیرگروه 1 منطقه 1 پزشکی دولتی میاره ؟

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
خب من خیلی وقته که به کامپیوتر علاقه دارم و توی این زمینه بودم و الانم دارم یاد میگیرم و تحت تاثیر جو نیستم، و اینکه با درس خوندن هم مشکلی ندارم. پس به نظر خود شما، منطقی هست که مثلا عمران یا صنایع تهران رو بیام و بعد بخونم و تغییر بدم به کامپیوتر یا احتمالش زیاده که نشه و ارزش نداره؟ در مورد شریف چطور؟ و اینکه گفتین ولی بازم میشه بیشتر توضیح بدین راجب اون شرطه که میگه رتبه باید به اخرین قبولی بخوره و اینا :-?
به این فکر کن اگه نتونی تغییر بدی با رشته ای که رفتی می تونی اوکی باشی یا نه.

solo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
کسی نیست علوم‌کامپیوتر بخونه؟ برامون شفاف سازی کنه
بازار کار، شرایط اپلای، کدوم دانشگاه براش خوبه ، درساش چه شکلیه، تفاوتاش با مهندسی کامپیوتر ، و اینکه چرا کمتر سمتش میرن؟ آیا عیب و ایرادی داره؟

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
کسی نیست علوم‌کامپیوتر بخونه؟ برامون شفاف سازی کنه
بازار کار، شرایط اپلای، کدوم دانشگاه براش خوبه ، درساش چه شکلیه، تفاوتاش با مهندسی کامپیوتر ، و اینکه چرا کمتر سمتش میرن؟ آیا عیب و ایرادی داره؟
google
خیلی جدی. خصوصا سر بحث درسا. مینیمم کار ممکن چرخیدن تو مکتبخونست. به انگلیسی هم که کلی مطلب ریخته.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
پزشکی
یه سوال
به نظرتون 1700زیرگروه 1 منطقه 1 پزشکی دولتی میاره ؟
تعهدی رو میاره ولی دولتی خیلی احتمالش کمه مگه اینکه ظرفیت ها رو باز زیاد بکنن یا اینکه شرایط یه دانشگاه خاص باشه و اکثرا اون رو انتخاب نکنن.

naeemeh79

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
tbz
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
روانشناسی
یه جوونمردی یا شایدم جوون زنی پیدا شه بیاد بگه قبولیای روانشناسی دانشگاه تبریز از رشته تجربی چه حدودی دارن. سایتا خیلی ضد و نقیضن:((:((

Sahell

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1398
تعهدی رو میاره ولی دولتی خیلی احتمالش کمه مگه اینکه ظرفیت ها رو باز زیاد بکنن یا اینکه شرایط یه دانشگاه خاص باشه و اکثرا اون رو انتخاب نکنن.
من شنیدم امسال ظرفیت ها مثل اینکه افزایش داشته حدود 1300 و اندی. اما نمیدونم در چه حد درسته
آزاد یا پردیس دانشگاه های سطح یکم فک نکنم با این رتبه بشه نه ؟

نگارین

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1395
بچه ها واس بازار کار اصلا برند دانشگاه مهم نیست مهم اینه که شما اون کاری که انتظار دارن رو بلد باشید پس گول برند دانشگاه رو نخورید .
برای کامپیوترم به نظرم تو دانشگاه چیز خاصی یاد نمیدن ولی خودتون خیلی بهتر میتونید پیشرفت کنید .
+اگر شخصا بر میگشتم عقب میرفتم کامپیوتر با این که صنایع رو دوست دارم .

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه علوم پزشکی تهران، واسه رشته‌ی پزشکی پردیس خودگردان داره؟ با چه رتبه‌ای میشه قبول شد تقریباً؟

Sarvenaz_H

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساوه
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
ولی من هنوز موندم، تغییر رشته توی دانشگاه تهران از یه مهندسی پایین تر به بالاتر اوکیه یا خیر؟ :(

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
ولی من هنوز موندم، تغییر رشته توی دانشگاه تهران از یه مهندسی پایین تر به بالاتر اوکیه یا خیر؟ :(
نگا کن اوکی که هست ،دو ترم باید خیلی درس بخونی و اینا که این بستگی به خودت داره و من دیدم از یه مهندسی به کامپیوتر نشده ،به رشته ای که میزنی خیلی توجه کن .مثلا از معدن به کامپیوتر یهو دیدی خیلی گیر دادن ،هر‌چی رشته بالاتر گیر دادن اش هم کمتر ولی در کل میشه و خیلی ها این کار میکنن
و همیشه یه دید اینکه آره اگه نشد آینده ام با همین رشته هست هم داشته باش.

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
بچه ها واس بازار کار اصلا برند دانشگاه مهم نیست مهم اینه که شما اون کاری که انتظار دارن رو بلد باشید پس گول برند دانشگاه رو نخورید .
برای کامپیوترم به نظرم تو دانشگاه چیز خاصی یاد نمیدن ولی خودتون خیلی بهتر میتونید پیشرفت کنید .
+اگر شخصا بر میگشتم عقب میرفتم کامپیوتر با این که صنایع رو دوست دارم .
لزوما درست نیست.

Sarvenaz_H

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساوه
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
نگا کن اوکی که هست ،دو ترم باید خیلی درس بخونی و اینا که این بستگی به خودت داره و من دیدم از یه مهندسی به کامپیوتر نشده ،به رشته ای که میزنی خیلی توجه کن .مثلا از معدن به کامپیوتر یهو دیدی خیلی گیر دادن ،هر‌چی رشته بالاتر گیر دادن اش هم کمتر ولی در کل میشه و خیلی ها این کار میکنن
و همیشه یه دید اینکه آره اگه نشد آینده ام با همین رشته هست هم داشته باش.
مثلا از صنایع یا عمران به کامپیوتر چطور؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
000
مثلا از صنایع یا عمران به کامپیوتر چطور؟
نه اینا که رشته های خوبی هستن ،ولی باز هم میگم حتما یه برنامه ای داشته باش اگه نشد توش نمونی و از زندگی نامید شی .اتفاق دیگه یهو بردارن و اینا، رشته ای بیا که دوست داری
بعد این رشته ها شبیه هم نیستنا:-"
حالا دانشگاه تا یه جایی مهمه:-"

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
خب من خیلی وقته که به کامپیوتر علاقه دارم و توی این زمینه بودم و الانم دارم یاد میگیرم و تحت تاثیر جو نیستم، و اینکه با درس خوندن هم مشکلی ندارم. پس به نظر خود شما، منطقی هست که مثلا عمران یا صنایع تهران رو بیام و بعد بخونم و تغییر بدم به کامپیوتر یا احتمالش زیاده که نشه و ارزش نداره؟ در مورد شریف چطور؟ و اینکه گفتین ولی بازم میشه بیشتر توضیح بدین راجب اون شرطه که میگه رتبه باید به اخرین قبولی بخوره و اینا :-?
در مورد شریف اطلاعی ندارم.
اون بحث آخرین قبولی و کارنامه سبز و اینا هم شنیدم برای انتقال دانشگاه به دانشگاه دیگست. ما یکی از ورودیامون فکر کنم آخر ترم اول یا دوم بود از مکانیک تهران رفت فیزیک شریف. اگه رتبه اون رشته تو دانشگاه مد نظرو آورده باشی، خیلی راحت تر میذارن بری. و باید انتخاب هم کرده باشی توی لیستت.
در مورد احتمال هم چی بگم والا. احتماله دیگه. برا خیلیا میشه برا یه سریا هم نمیشه. بعلاوه اینکه نمره گرفتن تو دانشگاه فقط درس خوندن نیست. خیلی عوامل هست. شانس داشته باشی استاد مرخرف نیفته بهت. درسی رو نیفتی. برات مشکلی بوجود نیاد زمان امتحانا. همه اینا هست. علوم مهندسی خوبیش اینه میتونی بری گرایش مد نظر مثلا. ولی خب مدرکت علوم مهندسیه. ولی خوبم اپلای میکنن ملت. اونم رقابت داره البته برای گرایشهایی مثل کامپیوتر که خواهان بیشتری داره. ولی عمران مثلا خیلی جو درساش خشک تره نسبت به کامپیوتر. یعنی حتی مکانیک مثلا گرایش کنترل و رباتیک داره که بعدا ادامه بدی، میخوره تهش به هوش مصنوعی و این بخشا، یا برق بیشتر اینطوریه.(اگه از کامپیوتر همینو میخوای البته. خیلیا میرن سایت و اپلیکیشن و UI و بک اِند و فرانت اند و اینا کار میکنن، که خب تو کامپیوتر هست فقط. خودتم باید یاد بگیری اکثر مهارتاشو، درسهای آکادمیک کمک میکنه صرفا تو بعضی بخشها مثل پایگاه داده).
ولی بچه ها هم گفتن. یه احتمالی در نظر بگیر اگه نشد، کل زندگیت به فنا نره. انتخاب سختیه واقعا...

|تا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
در مورد شریف اطلاعی ندارم.
اون بحث آخرین قبولی و کارنامه سبز و اینا هم شنیدم برای انتقال دانشگاه به دانشگاه دیگست. ما یکی از ورودیامون فکر کنم آخر ترم اول یا دوم بود از مکانیک تهران رفت فیزیک شریف. اگه رتبه اون رشته تو دانشگاه مد نظرو آورده باشی، خیلی راحت تر میذارن بری. و باید انتخاب هم کرده باشی توی لیستت.
کارنامه سبز هم خیلی راحت نیست و اون فردی رو که میگی رو واقعا اذیت کردن. دانشگاه ما حاضر نبود قبول کنه که بره :‌)) چون معدلش خوب بود از اون ور ولی شریف رو معدل بالا تاکید داشت و به زور دیگه بعد اتمام ترم ۲ درست شد کارش. کلا سخته جا به جایی باهاش.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1399
رشته دانشگاه
روانشناسی
سلام لطفا اگه سوالی در مورد بیوتک داشتید پ.خ ندید چون قابلیت وویس نداره و من حال تایپ ندارم. :|
براتون یک وویس جامع ضبط می‌کنم میذارم.;;)
من متوجهم که این پررویی هستش.ولی لطفا میشه حتما در همین چند روز وویس رو بذارید؟به شدت نیازمند راهنمایی هستم آخه بیوتک رشته ای هستش که اکثریت نمیشناسنش و نمیشه زیاد بابتش پرس و جو کرد.بازم معذرت میخوام.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1399
رشته دانشگاه
روانشناسی

Sarvenaz_H

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساوه
سال فارغ التحصیلی
1399
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
سلام من بعد عمری اومدم اینجا دوباره. خب میخواستم بگم تو ریاضی رتبم 425 شد و اینکه منم کامپیوتر میخوام :D و بهشتی رو شاید بیارم. یعنی اخرین رتبه ای که گرفته حدود 450 بوده که با یکم بدبیاری شاید نتونم. الان از کلی بچه ها پرسیدم ولی نتونستم به نتیجه ای برسم. من عمران شریف یا صنایع تهرانو همچین چیزایی رو میارم، میخوام بدونم به نظرتون - زیادم نظر نه، اطلاعات دقیق میخوام :D - منطقیه که برم این رشته ها رو و تغییر بدم به مهندسی کامپیوتر؟ یا اصلا احتمالش هست و یا اونقدر سخته که بهتره فکرشو نکنم و به کامپیوتر بهشتی راضی شم؟ و اینکه من قطعا میخوام اپلای هم بکنم و به نظرتون باز، این فرایند تغییر رشته وقتم رو نمیگیره؟ ممنون میشم یه جواب کامل و جامع بدین چون انتخاب رشته از رگ گردن بهمون نزدیکتره :( بی زحمت به طور دقیق در مورد تغییر رشته توی سه تا دانشگاه اول توضیح بدین و بگین کسیو میشناسین که این کارو کرده باشه یا نه؟ مرسی x:
بچه ها من هنوز به نتیجه ای نرسیدم، میشه اندکی کمک کنین؟ x:

بالا