• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و بحث‌های عمومی در مورد انتخاب رشته

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی
پاسخ : انتخاب رشته‌ی دانشگاهی

یکی از شریف بگه ترجیحاً دختر! مخصوصاً خوابگاهاش و آدماش :D. یه دختری بود مهندسی‌شیمی‌شریف می‌خوند بعد کلّی از جوّ و خوابگاه و درسش و سختی درس‌ها و دانشجوهاش و اینا بد می‌گفت! من واقعاً ترسیدم مهندسی شیمی رو اوّل بزنم٬ قبول بشم بعداً پشیمون بشم! تازه این دختر با رتبه صد و خورده‌ای رفته بود مهندسی شیمی!

بعد الان من به صنایع علاقه ندارم و به نظرم بیخوده و کلاً مهندسی نیست و اینا٬ ممکنه بعداً بهش علاقه‌مند بشم؟ :-"

mona*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
پایتخت تاریخ و تمدن!(Hamedan DC!:D)
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از فهـــیمه :
بعد الان من به صنایع علاقه ندارم و به نظرم بیخوده و کلاً مهندسی نیست و اینا٬ ممکنه بعداً بهش علاقه‌مند بشم؟ :-"
بازار کارش من شنیدم خیلی خوبه :D

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

والا ما از وقتی راجب رشته ها تحقیق میکنیم فهمیدیم ک چقد شغل تو مملکت ریخته و چه مملکت گل و بلبلی داریم و بازار کار تمام رشته ها از برق تا کاردانی پادویی تو بقالی خوبه :-"
اگه اسپمه مدیران پیگرد قانونی کنن :-"

soofy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و ادبی فعالیت می کردم یه زمانی
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از Mohammadreza128 :
البته ایشون در مورد مشهد پرسید :D ولی در مورد دانشگاه اصفهان محیط دانشگاش خیلی خوبه اتفاقا و محیط باز و راحتی داره و اصلا گیر بازار و اینا نیس ولی خوابگاهاش حق با شماست خیلی بده ....
برادر من دانشگاه اصفهانه میگه اتفاقا خیلی گیر میدن...

• لایک
امتیازات: Kenji

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

جو دانشگاه تبریز طوری نیست که غیر ترک ها نتونن درس بخونن ولی خب طبیعتا چون 90 درصد افراد کلاس ترک زبانها هستن ترک ها خیلی راحت تر هستن نسبت به جو کلاس...

• لایک
امتیازات: mona*

z

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

در مورد دانشگاه های دیگه مثلا دانشگاه صنعتی شاهرود کی اطلاعات داره؟
هم دانشگاه هم خوابگاهاش

mona*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
پایتخت تاریخ و تمدن!(Hamedan DC!:D)
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از مــُـنـــا :
حالا که بحث جو شد جو دانشگاه تبریز رو هم توضیح بدین :-" میگن ترک نباشی تحویلت نمیگرن :-" :-<

جو فردوسی هم توضیح بدین :-"
در مورد خوابگاه های این دانشگاها هم توضیح بدین ;;) :-"

• لایک

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از فهـــیمه :
یکی از شریف بگه ترجیحاً دختر! مخصوصاً خوابگاهاش و آدماش :D. یه دختری بود مهندسی‌شیمی‌شریف می‌خوند بعد کلّی از جوّ و خوابگاه و درسش و سختی درس‌ها و دانشجوهاش و اینا بد می‌گفت! من واقعاً ترسیدم مهندسی شیمی رو اوّل بزنم٬ قبول بشم بعداً پشیمون بشم! تازه این دختر با رتبه صد و خورده‌ای رفته بود مهندسی شیمی!

خب ببین به علوم انسانی و مدیریت تا یه حد و بعد حسابداری و مدیریت مالی از یه طرف دیگه و بررسی و پیش بینیه ریسک و از یه طرف به مدل سازیای ریاضی و اینا چقدر علاقه داری...ماشالا این رشته اینقدر شاخ و برگ داره منم بعد کلی تحقیق نفهمیدم کی به کیه توش :)) ولی مثل اینکه تو کارت ازادی عمل خیلی بالایی داری یعنی خودت باید ایده بدیو تصمیم بگیری :D

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از S@ene :
فکر کنم با این رتبه علوم کامپیوتر شریف بیاریا! :-? به هر حال اگه هدفت اپلای کردن برای csه و این رشته رو هم دوست داری برو علوم کامپیوتر شریف دیگه. چرا ریاضی محض اصن؟
با رتبه 1800 از اصفهان علوم کامپیوتر دانشگاه تهران هم ممکنه نیارند . چون بومی سازی شده . ولی ریاضی تهرانو با 1900 دوست من پارسال اورد و احتمال خیلی زیاد ریاضی میارید(دانشگا تهران ) .
راجع به اپلای کرنم بگم , در مورد CS میدونم که اپلای نسبته خوبی داره !! :D

sinashan73

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
زنحان
شهر
زنجان

یه سری رشته های دانشگاه تهران رو نوشته پردیس دانشکده فنی فومن که مثلا صنایعش با 3000 اینا برداشته حالا من تو انتخاب رشته می خوام مثلا صنایع خود تهران رو بزنم تو انتخاب رشته و نمی خوام پردیس قبول شم و می خوام این رشته رو تو اولویت های بالا بزنم بعد برم سراغ یه دانشگاه دیگه تو تهران حالا با این وضع اگه من اونجا قبول شم چی میشه؟چه خاکی باید تو سرم بریزم،کسی هست راهنمایی کنه؟

این پیج سمپاد تو فیسبوک کجاست من نیافتمش!!! کسی آدرسشو می تونه بفرسته؟

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

دانشگاه ايران خيلى از اصفهان بدتره علوم پزشكى ـش؟
+حالا نيس من قبول ميشم جفتشو : )))

• لایک

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از sRina :
من دقیقا نمیدنم قضیه این دانشگاه ایران چیه ولی یکی از دوستام که پارسال پزشکی تهران قبول شده بود وسطای ترم دو بم گفت که دارن قبولیای مارو دو دسته میکنن یه سری مون میشیم ایران یه سری تهران !!!! بعدم سر در کتابخونه ی تهران و کردن ایران !!! در همین حد بود اطلاعاتم اگه کمک میکنه :D

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sRina :
ببیم دو سه سال پیش قبل از ادغام ایران و تهران ایران دانشگاه 9 10 بود در صورتی که اصفهان تو رتبه بندیا معمولا 4 ام(بعضی وقتا هم سوم)
از نظر استاد اینام که من جز 1 2 تا استاد خوب به نظرم بقیه شون بی خود بودن. فکر نکنم تعداد زیادی بیمارستان اینا هم تحت پوششش (چقدر ش :-") باشه.
کلا اینکه اصفهان بهترتره!به هر کسم میدونین اطلاع رسانی کنین این وضعیت قدیم ایرانو! چون به نظرم یه اصفهانی حیفه به خاطر ایران پاشه بره یه شهر دیگه!
به نقل از 3ggerman :
بعدم سر در کتابخونه ی تهران و کردن ایران !!!
شادی اون کتابخونه دقیقا وسط دانشگاه ایرانه! به نظرت منطقیه همه تابلوهای اونجا ایران باشه بعد این تهران بمونه؟ :)) البته این حرفت در این حد منطقی بود که تهران گفته بود چون ما پولشو دادیم دورش سیم خاردار میکشیم زمینشو از ایران اجاره میکنیم :D

Sarina_ahm

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين یکـــ
شهر
جَهــان / ٢
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشكى اصفهان
رشته دانشگاه
پزشكى
تلگرام
اینستاگرام

نيس ما هى به خودمون اميد ميداديم كه كوفت باشه تهران باشه :))
بعد بين الملل ـام ديگه نميرن بهشتى ميرن ايران :-" بهرحال وسوسه ميشه ادم :-"
خيلى خيلى خيلى خيلى مرسى >:D< حتما ميگم بهشون كه نيان :د

+بعد پزشكى نوين خيلى پديده ى خاصى ـه؟ يعنى خيلى بهتره از قديمى ـه؟

n.r

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sRina :
ما هى به خودمون اميد ميديم كه كوفت باشه تهران باشه :))
بعد بين الملل ـام ديگه نميرن بهشتى ميرن ايران :-" بهرحال تاثير داره تو تصميم گيرى :-" :))
مرسى >:D< حتما ميگم بهشون كه نيان :د

+بعد پزشكى نوين خيلى پديده ى خاصى ـه؟ يعنى خيلى بهتره از قديمى ـه؟
هر دانشگاهی بین الملل خودشو داره ها! مطمئنی؟! اها راستی امسال تو دفترچه اصفهان و کاشانم بین الملل اوردن! ظرفیتاشونم بسی عالی و زیاد. کاشان پزشکی و اصفهانم پزشکی دندون دارو. خواستی به دوستات که پول دارن+حال یه سال دیگه ندارن پیشنهاد بده :D
اره اره کلا به عشق تهرانا بگو اول تهران بعد بهشتی بهد اصفهان :D (من خودم یادمه واسه دل مامان بابام دومیو زدم اصفهان که یعنی یکمم به حرف شما گوش میکنم :D)

خب ببین یه خوبی هایی داره یه بدی هایی! البته شیوه نوین همه جاهایی که اجرا میشه یه جور نیستا! اما میتونم بگم از دانشگاه تهران خوبه تقریبا. تنها بدی که من دیدم ساعت کم مربوط به درسای اختصاصیه که باعث میشه استاد سریع تر بره جلو و فشار رو دانشجو بیاد. مثلا ممکنه یه مبحث اصفهان 6 ساعت ارائه بشه ولی تهران 4 ساعت! یه بدی دیگه ام :D که هست(البته بدی نیست سختیه) فرجه کم امتحانا تو دانشگاه تهرانه. فرض کن ما واسه هر بلوک باید 20 فصل حداقل بخونیم که نهایت 3 روز وقت داریم. اما مثلا تو دانشگاه های دیگه این فرجه معمولا دو برابره(البته دانشگاه هایی که من خبر دارم)

در مورد شیوه نوینم که اینجا حرف زدیم. خودم تو پستم تو این تاپیک یکم از شیوه نوین تهران گفتم. بخونی متوجه میشی پدیده خاصی نیست :D

paradox of sand

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه صنعتی خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از سینا.73 :
یه سری رشته های دانشگاه تهران رو نوشته پردیس دانشکده فنی فومن که مثلا صنایعش با 3000 اینا برداشته حالا من تو انتخاب رشته می خوام مثلا صنایع خود تهران رو بزنم تو انتخاب رشته و نمی خوام پردیس قبول شم و می خوام این رشته رو تو اولویت های بالا بزنم بعد برم سراغ یه دانشگاه دیگه تو تهران حالا با این وضع اگه من اونجا قبول شم چی میشه؟چه خاکی باید تو سرم بریزم،کسی هست راهنمایی کنه؟

کد رشته هاشون باهم فرق داره کلا! یه کد رشته مربوط به صتایع دانشگاه تهران و یه کد رشته مربوط به صنایع دانشگاه تهران - پردیس فومن هستش! شما اونی که واسه تهرانه رو فقط بزن!

sinashan73

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
زنحان
شهر
زنجان

به نقل از paradox of sand :
کد رشته هاشون باهم فرق داره کلا! یه کد رشته مربوط به صتایع دانشگاه تهران و یه کد رشته مربوط به صنایع دانشگاه تهران - پردیس فومن هستش! شما اونی که واسه تهرانه رو فقط بزن!

راست می گی ها!!!باز اسکول بازیم گل کرد

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از sssss :
یک جیزی که هست میگن محیط دانشگاه اصفهان خیلی بده و جای خوابگاهش بده. ولی دانشگاه شیراز جاش خوبه :-"
آقا من نمیفهمم دارین درمورد اصفهان حرف میزنین یا صنعتی اصفهان؟!
صنعتی اصفهان از نظر سطح علمی به جز کامپیوتر، آی تی و صنایعش بقیه مهندسیهاش خیلی خوبن. والبته خیلی خیلی سخت گیرن استاداش.
بعد خوابگاهای صنعتی خیلی جای بدین.
ولی دانشگاه اصفهان مهندسیهاش اصلا تعریفی نداره به جز کامپیوترش که بهتر از صنعتی اصفهانه.ولی خوابگاهاش خیلی جای خوبین اتفاقا!تو خود دانشگاهن! و خب دانشگاه اصفهان خیلی خیلی خوشگله محیطش و اینا!

درمورد گیر دادن هم فکر نمیکنم جایی بیشتر از اصفهان و صنعتی اصفهان گیر بدن به همه چی :|
حراستشون خیلی قویه :|

BLACK HOLE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
University of Alberta
رشته دانشگاه
Computer Science

فیزیک شریف بومی سازی شده؟

تا چند منطقه میقبولن؟

• لایک

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

این بومی‌سازی یعنی چی الان؟ مهندسی شیمی شریف بومی سازیه؟ امروز دوتا از مهندس شیمی‌های شریف پارسال گفتن بهم قبول میشم من امید گرفته‌بودم :‌((

• لایک
بالا