• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5 فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
سمنان
رشته دانشگاه
دامپزشکی
من دامپزشکیم
ببین دامپزشکی درساش سختن، تا آخر علوم پایه یه چیزی دقیقا مثل پزشکیه شاید حتی یکم سنگین‌تر. چون دیگه اون درسارو فقط برای یه انسان نمیخونی، برای چند گونه‌ی مجزا میخونی که کاملا باهم فرق دارن. در واقع از اولش که بری تو این رشته باید مقایسه‌ای بخونی. تو دوره‌ی عمومی حیوانات اهلی، پرندگان، آبزیان و یکم هم اگزوتیک رو بهتون درس میدن. در کل دوازده ترمه و دوره‌ی علوم پایه هفت ترمه. بعد از هفت ترم یه امتحان میدین به اسم پره اینترنی که اگه اونو قبول بشین میشید اینترن و دیگه کلا درساتون عملی میشه. تنها چیزی که میتونه تو این مسیر نگهتون داره علاقه‌ست، کاملا جدی. چون از زمان اینترنی و قاعدتا بعد از اون تا آخر عمرتون با چیزای خیلی خوبی رو به رو نخواهید شد ((: برای دامپزشک خوبی شدن هم نیاز به مطالعه زیاد و آپدیت کردن خودتون دارید هم آمادگی بدنی مخصوصا برای دام بزرگ. بعد آها توی دام کوچیک خیلی خیلی همه چیز حساس‌تر میشه و واقعا باید دقیق باشی. ولی خب کسی که علاقه داره همین سختی‌ها هم براش شیرینه :D
سوال دیگه‌ای داشتی بپرس.
دامپزشکی بخونم که تخصص بیوتکنولوژی یا بافت شناسی بخونم منطقیه؟
اصلا برم سراغ دام ؟
حقیقتا علاقه خاصی به حیوانات ندارم ولی ازشون بدم هم نمیاد
اما از پزشکی برای ادما واقعا متنفرم
اصلا از این ادمایی نیستم که بگم از کارای چندش و کثیف بدم میاد، درس خوندن هم خلاصه بگم عاشق خوندن مطلب جدید و زیادم المپیاد زیست هم که بودم کلا جانوری شو بیشتر میخوندم ، قبلا خیلی پرنده اینا داشتم و عاشق حیوونا بودم اما بعد از مرگ زاغم بخاطر یه بیماری 💔دیگه نسبت به هیچ حیوونی حس دوست داشتن پیدا نکردم 🤷‍♀️
با این خلقیات ممکنه توی دامپزشکی شکست بخورم ؟
و اینکه کلا دنبال پول نیستم بیشتر دلم میخواد به ارزوم که انجام تحقیق های تاثیر گزاره برسم

نگارین

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1395
سلام
بین کاشان قم زنجان قزوین کدوم از نظر پزشکی قوی ترن؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها اگر کسی هدفش مهاجرت باشه بین پزشکی و دندان کدوم و انتخاب کنه ؟
از خون و ...می‌ترسه
بچه های پزشکی که فیزیوپات و رد کردین بیاین بگین آیا عادی میشه یانه ؟
واینکه درمورد مهاجرت دندونم اگه میشه بگین
اگر هدفت مهاجرته همین الان اقدام بکن برای کالج ها یا جاهایی که پره مد داره
به هیچ وجه نمون که تازه بخوای بخونی و بعد دردسر آزمون مجدد و آزاد سازی مدرک و فلان داشته باشی
همین الان واقعا بری برد کردی ...

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سراب
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
بین کاشان قم زنجان قزوین کدوم از نظر پزشکی قوی ترن؟
تا جایی که من می‌دونم برا دوران اکسترنی و انترنی تعداد بیمارستان های تخصصی شهر برا آموزش بهتر، مهمه. به نظرم برو بیمارستان های آموزشی درمانی اون شهرها رو چک کن.

هاینتس

کافرِ مُزلف | فاحشه
نام مرکز سمپاد
شهر
سال فارغ التحصیلی
0000
این متن رُ یکی دوستان که اخیرا از داروسازی شیراز فارغ‌التحصیل شده، جایی فرستاده بود. متن خوبی بود گفتم باهاتون به اشتراک بگذارم:

اینو به دست کسایی که دوست‌شون دارید برسونید: تجربی نیاید، برید ریاضی، از مهندسی کامپ تا ریاضی محض هرچی تونستید، توی یه جای باپرستیژ (شریف) بخونید و برید. اگه اومدید تجربی، برید شریف شیمی بخونید، دکترای پیوسته بیوتک برید، بیولوژی بخونید دانشگاه تهران.

اگه مجبورید پزشکی، دندون و دارو بیاید، -با احترام به رفقا- بیاید دارو. حداقلش از ترم ده درآمد دارید، کلی چیزمیز هم خوندید که اگه گشاد نباشید، می‌تونید توش تخصصی‌تر بشید و اپلای کنید. بیاید دارو، درساتون رو جدی بخونید و یاد بگیرید، مطالعه مطالعه مطالعه، اصلا تا ترم ۵ فقط یاد بگیرید.

من نمی‌دونم بازار اپلای رشته‌های بالینی و wet lab چطوره (بالینی احتمالا سخت‌تر از کار لب هم باشه) اما می‌دونم بازار اپلای فیلد‌های کامپیوتیشنال عالیه، در نتیجه: برنامه‌نویسی یاد بگیرید، الگوریتم بخونید، جبر خطی و آمار و احتمال بخونید، ماشین‌لرنینگ یاد بگیرید، هر جایی که می‌تونید آموخته‌هاتون رو اپلای کنید، از پیش‌بینی غلظت بحرانی میسل گرفته، تا شبکه‌های ژنی و فارماکومتریکس. پروژه‌های کوچیک‌تون پیاده کنید، یکی دوتا مقاله بدید، سال آخر خوب شیفت برید و پول دربیارید، و برید. خلاصه اینکه برید.

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی
من با تحقیقاتی که کردم و در نقر گرفتن شرایطم و شخصیتم و همه اینا به نظرم مناسب ترین رشته برام دندونه
اما خب رتبم به روزانه نمیخوره و تعهدش خیلی لب مرزیه
تعهد پزشکی رو میارم احتمال زیاد و دارو شهرای متوسط
از یه طرف بحث پشت کنکور موندنم هست که من یکم از معدلش میترسم که ۲۰ نشه:)))) مثلا ۱۹.۵ یا۱۹.۷ خیری رتبه رو خراب میکنه ؟
یه مزیت‌هایی هم داره مثلا دو باره ، حجم درسا کمتره و عمومی حذف
ولی اختصاصی خیلیی مهم تر میشه
یه سری تجربیات دارم از پارسال به هر حال
و اینکه باز سال بعد ثرفیتا زیاد ترم میشه
دیگه مدرسه ندارم و کلی وقت و انرژی و اعصابم سر کل کل کردن با بابام به خاطر مدرسه نمیره ((((( =
به نظرتون با توجه به همه اینا چکار کنم؟

Sahell

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1398
بچه ها دانشجو های رشته های پزشکی دندان و داروی دانشگاه آزاد و پردیس طرح اجباری دو ساله شون اختیاری می شه ؟
یعنی اگه بخوان میتونن نرن ؟

MRz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
بچه ها دانشجو های رشته های پزشکی دندان و داروی دانشگاه آزاد و پردیس طرح اجباری دو ساله شون اختیاری می شه ؟
باید برن.

MRz

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
یه پسر عموم پردیس بین الملل آزاد دندون خونده بود داره طرح/سربازی میره
اونیکشم پردیس خودگردان دارو خونده طرح/سربازیش تازه تموم شده.
دختر عموم هم دندون آزاد تهران خونده داره طرح میره.

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
بله که طرح داره و اجباریه

Arminium

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1402
طرح داره ولی بعدش مدرکت آزاده و نیاز نیست پول بدی

Cloudy

:)
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرند
سال فارغ التحصیلی
1400
طرح برای همه الزامیه مگر اینکه ۳۰۰ میلیون(برای دندان) پول وثیقه بذاری تا مدرکت ازاد شه

Cloudy

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرند
سال فارغ التحصیلی
1400
ورودی های بهمن شبانه محسوب میشن و شهریه داره؟

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
ورودی های بهمن شبانه محسوب میشن و شهریه داره؟
نه. شبانه و روزانه دو تا مقوله ی جدا ان. و روزانه ها پولی پرداخت نمیکنن.
نیم سال اول(ورودی مهر) و دوم (ورودی بهمن)هم فقط مربوط به زمان ورود به دانشگاست.

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
به هیچ وجه نگید اینو که قبول نمیشم حالا بذار بزنم قبول میشی و مثل آهو میمونی توی گل....
بعر برا پردیس هم از یه دانشجو دقیق بپرسید در حد ترمی صد میلیون حساب باز کنیدا

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

Cloudy

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرند
سال فارغ التحصیلی
1400
اینجا کسی علوم پزشکی خرم اباد یا اراک و کرمانشاه یا ساری خونده؟ چند تا سوال داشتم

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
برای آشنایی با مباحث بیوتک و ژنتیک چه کتاب هایی رو پیشنهاد میدید که نگاه بندازم تا تقریبا دستم بیاد تو این رشته چه چیزهایی باید خونده بشه؟
رشته خیلی خیلی بازی ه و توش پر ریاضی فیزیک و شیمی ه و کارای جالب هست ولی خب خیلی سخته چیز آسونی نیست.غالب ظرفیت پیوسته اشم با مدال ها پر میشه.
ولی به طور کلی میتونی یه نگاه به فعالیت های مولکولی در سطح پیشرفته از کتاب لودیش یا براون و یه نگاه به کتاب امیری یا البرتس و یه تورق کلی با لنینجر داشته باشی.اگر خیلی به زیست و قاطی کردنش با ریاضی و شیمی و فیزیک و کار تو آزمایشگاه و تسک های پیچیده علاقه داری،و صد البته دانشجوی خیلی خیلی خوب و با مقاله ای هم باشی و مدام درس بخونی رشته خوبیه برات.البته اگر از نظر مالی بخوای نگاه کنی غالبا ثروتمند نمیشن چه در ایران چه خارج از ایران.
خودم اگه رتبه ام در حد دانشگاه تهران بود انتخابش می کردم

بالا