• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - گروه تجربی

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
برای داروسازی بعد تهران و بهشتی اولویتامون رو چجوری بزنیم؟با در نظر گرفتن اینکه دانشگاه ایرانم امسال دارو میگیره.

Acwmw:'

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سیبری
سال فارغ التحصیلی
2020
دانشگاه
Kmu
رشته دانشگاه
پزشکی
من با تحقیقاتی که کردم و در نقر گرفتن شرایطم و شخصیتم و همه اینا به نظرم مناسب ترین رشته برام دندونه
اما خب رتبم به روزانه نمیخوره و تعهدش خیلی لب مرزیه
تعهد پزشکی رو میارم احتمال زیاد و دارو شهرای متوسط
از یه طرف بحث پشت کنکور موندنم هست که من یکم از معدلش میترسم که ۲۰ نشه:)))) مثلا ۱۹.۵ یا۱۹.۷ خیری رتبه رو خراب میکنه ؟
یه مزیت‌هایی هم داره مثلا دو باره ، حجم درسا کمتره و عمومی حذف
ولی اختصاصی خیلیی مهم تر میشه
یه سری تجربیات دارم از پارسال به هر حال
و اینکه باز سال بعد ثرفیتا زیاد ترم میشه
دیگه مدرسه ندارم و کلی وقت و انرژی و اعصابم سر کل کل کردن با بابام به خاطر مدرسه نمیره ((((( =
به نظرتون با توجه به همه اینا چکار کنم؟
به نظرم امسال حتما برو و نمون اینا هرلحظه نظرشون عوض میشه و با روح و روان بچه ها رسما بازی میکنن
حتما درست حسابی همه دندونا شهرایی ک میخوای رو بزن پردیس حاهای خوبم اگر میتونی بزن
بعدش حالا یا پزشکی یا دندون جاهای خوب رو بزن
اینکه میگم جاهای خوب اگر بومت شهر بزرگ باشه بخاطر افزایش ظرفیت یهو شانست خورد و قبول شدی شاید اگه نزنی از دست میدی بزنی شد شد نشد خدا کریمه

Acwmw:'

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
سیبری
سال فارغ التحصیلی
2020
دانشگاه
Kmu
رشته دانشگاه
پزشکی
برای داروسازی بعد تهران و بهشتی اولویتامون رو چجوری بزنیم؟با در نظر گرفتن اینکه دانشگاه ایرانم امسال دارو میگیره.
ایران و تبریز و شیراز خیلی خوبن هر سه تاشون

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
امسال با ۲۵۰۰ نفر افزایش ظرفیت که عمده‌ش هم تعهدی ه، قبولی پردیس احتمالاً بهتر بشه و با رتبه‌های بالاتر نسبت به پارسال بشه قبول شد.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1397
به هیچ وجه نگید اینو که قبول نمیشم حالا بذار بزنم قبول میشی و مثل آهو میمونی توی گل....
بعر برا پردیس هم از یه دانشجو دقیق بپرسید در حد ترمی صد میلیون حساب باز کنیدا
والا من پردیسم اصن اینجور نیست ترمی خیلی بشه ۱۵ میلیون

AMIR8181

کنگر خورده ⚓⚓⚓⚓⚓
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 2
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1400
دوستان به دادم برسین
درباره رشته دامپزشکی اطلاعی دارین؟
اینکه جو رشته و بازار کارش چطوره؟
کسیو میشناسین که دامپزشک باشه؟راضی هست یا خیر؟
دامپزشک بیکار داریم؟
ممنون میشم پاسخ بدین

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
طرح برای همه الزامیه مگر اینکه ۳۰۰ میلیون(برای دندان) پول وثیقه بذاری تا مدرکت ازاد شه
این فقط برای خروج از کشور و ادامه‌ی تحصیل برای یک مقطع بالاتر بود که مطابق نامه‌ای که همین اواخر زدن ناممکن شده تا قبل اتمام طرح از کشور بری.

به هیچ وجه نگید اینو که قبول نمیشم حالا بذار بزنم قبول میشی و مثل آهو میمونی توی گل....
بعر برا پردیس هم از یه دانشجو دقیق بپرسید در حد ترمی صد میلیون حساب باز کنیدا
چه خبره آقا! میانگین شهریه همونی ه که پشت دفترچه نوشته. دانشگاه‌های تهران چند میلیون بیشتر، دانشگاه‌های تیپ دو و سه معمولاً یکی دو میلیون کمتر. از طرفی معمولاً خوابگاه نمی‌دن. هزینه سکونت (خونه یا خوابگاه خودگردان) که برای دانشگاه آزاد هم هست این مسئله. باقی هزینه‌ها هم که مشترک ه با بچه‌های روزانه.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

Sisyphus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
دوستان به دادم برسین
دامپزشک بیکار داریم؟
ممنون میشم پاسخ بدین
سلام وقتتون بخیر
نکته ی اولی که درباره ی این رشته باید بدونید این هستش که مطالب از انتظارتون سنگین تر هستند و مقایسه ای بودن مباحث در گونه های مختلف واقن میتونه سخت باشه
در میانه راهتون هم یک آزمون پره انترنی رو باید پشت سر بذارید برای ورود به مراحل بیمارستانی و اگر نتونید این ازمون رو با موفقیت بگذرونید اجازه اخذ واحد ندارید تا بتونید ازمون رو قبول بشید و در مجموع اگر بعد از ۳ بار نتونستید از پس ازمون بربیاید مدرک معادل بهتون میدن و متاسفانه اجازه ادامه تحصیل در مقطع دکترا رو نمیدن بهتون … پس خوب ببینید که حوصله و توان این مسیر رو دارید یا نه

طول دوره ی تحصیل هم که خب در خوشبینانه ترین حالت ۶ سال هست و میتونه طولانی محسوب بشه

اما خب این رشته طرح نداره که نکته مثبتیه از نظر من

بازارکار گسترده و متنوعی داره به خاطر گستردگی موضوعی اما باید در نظر بگیرید که در خصوص بازارکار شغل آیندتون و درامدتون قطعا پشت کار شما و علاقتون هست که حرف اولو میزنه

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
دوستان به دادم برسین
دامپزشک بیکار داریم؟
ممنون میشم پاسخ بدین
@matin320

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
بچه های داروسازی، تابستون ها آزادید؟ و اینکه چقدر کمبود امکانات دانشگاه ها روی رشته تون تاثیر گذاشته؟ چقدر امنیت شغلی دارید بعد از فارغ شدن؟

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست
@AMIR8181

امیر جان در مورد رشته دامپزشکی سوالاتی رو در پ.خ پرسید که چون سوالای خوبی بود در اینجا بهش پاسخ میدم شاید بتونه به بچه هایی که میخوان انتخاب رشته کنند کمک کنه.

-شما دامپزشکی میخونین دیگه؟میتونم بپرسم ترم چندین؟

-من دکتری عمومی دامپزشکی میخونم و ترم 10 هستم یعنی سال اول کلینیک رو گذروندم

-رشته دامپزشکی رو چطور میبینین؟با عشق وارد این رشته شدین؟

- من با تحقیق وارد این رشته شدم. انتخاب اولم پزشکی بود و چون نیاوردم با (رتبه سه هزار منطقه یک) بعد از اون رشته دامپزشکی رو انتخاب کردم.

در یک جمله اگر عاشق حیوانات هستید هیچ رشته ای بهتر از دامپزشکی پیدا نخواهید کرد.

اما برعکس این ماجرا هم وجود داره. در صورتی که از حیوانات خصوصا سگ و گربه بدتون بیاد این رشته نمیتونه رشته مناسبی باشه چون تقریبا 6 سال دائما با این حیوانات سر و کار دارید و عملا نون شبتون از حیوون به دست میاد. مجبورید سخت ترین تئوری ها رو بخونید و تکست های سنگین رو مطالعه کنید.

اما به هر حالا در مسیر تخصص دو راه پیش روی شما وجود داره. phd های علوم پایه پزشکی مثل جنین شناسی یا میکروبیولوژی یا بیوشیمی بالینی و ده ها رشته دیگه است که میتونید در زمینه آزمایشگاه دامی یا انسانی به صورت مشترک با دیگر تخصص ها اقدام کنید

مسیر دوم دستیاری دامپزشکی عه که مسیری بسیار تخصصی و طولانیه. شاید تا 5 سال درگیر رزیدنتی باشید که من اصلا در توان خودم نمیبینم.

تخصص های اصلی جراحی ، داخلی دام بزرگ، داخلی دام کوچک، پرندگان، مامایی، آبزیان، بهداشت و بازرسی گوشت و حیوانات حیات وحش عه.

- دامپزشکی شهر خودتونید یا جای دیگه ای هستین؟اینکه میگن رشته سنگینیه درسته؟

من مشهدی هستم ولی کرمان میخونم. 4 ترم مهمان شدم و به درخواست خودم و بنا به دلایلی به کرمان برگشتم. در کل میهمانی به دانشگاه دیگه کار سختی نیست در این رشته.

بله رشته دامپزشکی به شدت رشته سنگینیه و دروس بسیار متفاوت هستند و طبیعتا یه انسان در دوره عمومی نمیتونه همزمان در طب دام کوچک مثل سگ و طب دام بزرگ مثل اسب حرفه ای بشه. ولی متاسفانه اساتید این انتظار رو دارند چون بالاخره با جون یه موجود طرف هستید که میلیون ها تومن ارزششه. در این رشته باید همه درسا رو با زحمت پاس کرد اما در یک فیلد مطالعات تخصصی داشت.

-با شرایط خوابگاه و دوری از خانواده در کنار این سنگینی رشته میشه کنار اومد؟

- بستگی به فرد داره. هر فردی با فرد دیگه متفاوته درین مورد. بعضیا شخصیت وابسته ای دارن ولی بعضی دیگه میتونن تحملش کنند. اما گفتم که گزینه میهانی به شهر خودتون (اگر دانشکده دامپزشکی وجود داشته باشه) هست.

- بازار کارش چطوره؟آخه داشتم تحقیق میکردم مثل اینکه تاسیس داروخانه دامپزشکی خیلی امتیاز و سابقه میخواد.

- اینم بستگی به توانایی و سرمایه اولیه شما داره. اگر توان مالی خوبی داره بسیار بازار کار درخشانی داره. از طرفی اگر تخصصی در زمینه خودت کار کنی و برند بی هم درامد خوبی داری.

سرمایه: بیمارستان های دامپزشکی در شهر های بزرگ درامد نجومی دارند که من هیچ وقت نتونستم سر و تهش رو در بیارم ولی خب سرمایه هنگفتی میخواد

تخصص: از طرفی یه دکتر عمومی در زمینه طیور صنعتی در مشهد میشناسم که در حاشیه شهر یه کلینیک داره که یه خونه 300 متریه تقریبا. درامدش از ویزیت، کالبدگشایی و فروش واکسن چیزی حدود 100 میلیون در ماهه. اما اما اما .... در مشهد شاید دو سه نفر این شکلی باشن. اینا واقعا در زمینه کاری خودشون برند شدند و تبحر خاصی دارند. نباید با نگاه به درامد اینا بازار کاری رو سنجید.

برای یه دکتر که همین الان فارغ التحصیل شده معاینه در محل حدود 500 هزار تومنه در مشهد و تهران. هزینه تزریق و پانسمان جدا محاسبه میشه. خودت ببین چقدر میتونی ویزیت کنی و چقدر درامد خواهی داشت.

- با مدرکش چه فعالیت هایی میشه انجام داد؟کلینیک و مطب و داروخانه و پت شاب در این حوزه چیا هستن و چه فرقی دارن تحقیق کردم چیزی دستگیرم نشد راستش
درسته که مطب زدن امتیاز و ... نمیخواد؟

- در بالا توضیح دادم تخصص ها رو. عمده فعالیت دامپزشکان عمومی، داروخانه، کلینیک، شبکه دولتی و کشتارگاه ها خواهد بود.
برای یه مطب در مشهد باید چند سال امتیاز کسب کنی. شاید دو تا سه سال بسته به جایی که کار میکنی. اگر محروم باشه 2 سال اگر تو شهر باشه تا 5 سال.

مراکز تصویربرداری درامد خوبی دارن، داروخانه ها تقریبا 20 درصد فروششون سوده. ینی یه مرغداری 17 هزار راسی در پیت اگر از شما واسه یه دوره 60 روزه دارو بخره چیزی حدود 300 میلیون دارو نیاز خواهد داشت که سود خوبی داره. داروخونه خوبه ((:

پت شاپ رو اطلاعی ندارم ولی نیاز نیست حتما مدرکت دامپزشکی باشه تا پت شاپ بزنی. پت شاپ هایی که نزدیک کلینیکای بزرگ کار میکنن خب درامدشون بالا تره.

اگر نخوایم در حوزه کار آزاد فعالیت کنیم بازار کار و استخدامش و درآمدش در بخش دولتی چطوره؟ اگر در حوزه آزاد باشیم اوضاع در آمد چطوره؟

-آها. این نکته شاید مهم ترین نکته ای باشه که پرسیدی. این رشته بازار کار دولتی بسیار افتضاحی داره. اصلا قابل مقایسه با بازار کار آزاد نیست. اگر بخوای واسه کسی کار کنی در این رشته هیچی دستت رو نمیگیره.

رئیس سازمان هم که بشی پولی بهت نمیدن. اصلا به کار دولتی و پشت میز فکر نکن. درین رشته بسیاری از بچه های مظلومی که نمیتونن بیرون کار کنند له میشن چون واقعا شغل دولتی درامدی نداره و نمیشه منتظر استخدام موند.

در دوران دانشجویی تایم و زمان اینکه مقاله بنویسیم و فعالیت علمی داشته باشیم رو داریم؟

تا دلت بخواد.اساتید میان دنبالت واسه این که باهاشون مقاله بدی. ولی مقاله واست آب و نون نمیشه برادر (: اینا بیشتر رویا پردازی های ترم یکی هاست ((:

بازم اگر سوالی بود در خدمتم

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
آره مازاد

حواسم نبود بابل رو
مثلا ساری مازاد داره تو رامسر
اون و خبر ندارید؟
منظورت پردیسه
همون شهریه‌پردازها

برای ورودی۹۹ ترمی ۲۰ اینا بوده

نام مرکز سمپاد
فرزانگان دکتر عادلی_مهندس دادپور
شهر
بهبهان
سال فارغ التحصیلی
1407
سلام بین پرستاری و مامایی کدوم رشته بهتره و چرا؟..

Sahell

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1398
این فقط برای خروج از کشور و ادامه‌ی تحصیل برای یک مقطع بالاتر بود که مطابق نامه‌ای که همین اواخر زدن ناممکن شده تا قبل اتمام طرح از کشور بری.

چه خبره آقا! میانگین شهریه همونی ه که پشت دفترچه نوشته. دانشگاه‌های تهران چند میلیون بیشتر، دانشگاه‌های تیپ دو و سه معمولاً یکی دو میلیون کمتر. از طرفی معمولاً خوابگاه نمی‌دن. هزینه سکونت (خونه یا خوابگاه خودگردان

) که برای دانشگاه آزاد هم هست این مسئله. باقی هزینه‌ها هم که مشترک ه با بچه‌های روزانه.
این نامه ای که میگین درباره کسانی از طرح معاف هستن هم صدق می کنه ؟
مثلا اینکه طرف یک تا سه علو م پایه شده باشه و معاف باشه از طرح نمی تونه بلافاصله از کشور خارج بشه ؟

الهه ن

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مياندوآب
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
این نامه ای که میگین درباره کسانی از طرح معاف هستن هم صدق می کنه ؟
مثلا اینکه طرف یک تا سه علو م پایه شده باشه و معاف باشه از طرح نمی تونه بلافاصله از کشور خارج بشه ؟

اون نامه برای طرح اجباری ه دیگه، اگه کسی معاف باشه طبیعتاً شاملش نمی‌شه.

بالا