• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
بنظرتون مکانیک علم و صنعت بهتره یا خواجه نصیر؟ گرایش مد نظرم هم سیالات عه
هم از نظر سطح دانشگاه و اساتید و رتبه بندی علمی، هم از نظر جَو دانشکده و دانشجوها توضیح بدید لطفاً(بعنوان مثال میگن علم و صنعت جَو غالب مذهبی هست و بچه ها از این نظر خیلی اذیت اند!)
اگه دانشجوی علم و صنعت یا خواجه نصیر هستین هم چه بهتر که کمک کنید به من بینوا
حالا نه اینکه بخوام تبلیغ دانشگاه خودم رو بکنم...
ولی مکانیک علم و صنعت از لحظ سطح اساتید و رنک جهانی ، بهترین دانشکده ایرانه و تو دنیا معروفه ، یه سرچ بزنی متوجه میشی
خواجه نصیر رو دورش خط بکش اگر علم و صنعت گزینه اته!
گرایش مدنظرت رو اطلاع ندارم ولی اگر دوست داشتی میتونم لینکت بدم به دانشجوها و صحبت کنی

جو مذهبی هم تقریبا درسته ، ولی نه به اون شکل که اذیت بشی و فکر کنی تو زندانی
کسی به کارت نداره به اون صورت که فکر کنی داری "اذیت" میشی...
سوال داشتی بازم در خدمتم.

amirhosien

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سلام سمپادیا
من امسال کنکور دادم
بعد هنوزم بین دوتا رشته مهندسی و علوم کامپیوتر شک دارم ولی هرچی بیشتر در مورد علومم میخونم بیشتر حس میکنم باید برم این رشته .. گرایشات و درس هایی هم که تو علوم میخونن مورد علاقه من همشون .. برعکس کامپیوتر که سخت افزار داره و متنفرم
ولی خب همیشه ترس از اینده و اینا تو خانواده و دل بچه ها بوده ...
به نظرتون برم علوم کامپیوتر؟؟ کجاها میتونم قبول شم؟؟ ( برام مهمه تهران قبول شم خیلی ) البته خودم یه سری تحقیقات کردم احتمالا علوم شهید بهشتی رو بیارم
بازم ممنون میشم اگه کمک کنین ( به خصوص بچه های علوم کامپیوتر )

آخرین ویرایش:

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی
یه سوالی؛ چطوری تحقیق کردی که احتمالاً علوم شهید بهشتی رو میاری؟

amirhosien

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
یه سوالی؛ چطوری تحقیق کردی که احتمالاً علوم شهید بهشتی رو میاری؟
از روی رتبه های پارسال ... مثلا همشهری خودمون
کشوری علوم بهشتی اورده بود ... منم دیگه بر اساس اونا احتمال دادم

آخرین ویرایش:

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
از روی رتبه های پارسال ... مثلا همشهری خودمون 4700 کشوری علوم بهشتی اورده بود ... منم دیگه بر اساس اونا احتمال دادم
خب شاید سهمیه داشته...
رتبه کشوری این رشته حدود 1600-1700 کشوریه
دیگه فکر کنم حداکثر تا 2000!

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
من تقریبا به همه زیرشاخه‌های ریاضی فیزیک علاقه دارم
به معماری داخلی و خارجی
به کامپیوتر
برنامه‌نویسی
رباتیک
مکانیک
الکترونیک
و چیزای دیگه
ولی نمیدونم اصلا که کودومو انتخاب کنم
به ریاضی محضم علاقه دارم
و به شدت کمک لازم دارم واسه انتخاب
چون قرار نیست اینجا بمونم پس مسئله بازار کار و اینا مطرح نیست
فقط نمیدونم کودومو بیشتر دوست دارم، یا تو کودوم میتونم،بهتر باشم
میشه کمک کنید لطفا؟

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
من تقریبا به همه زیرشاخه‌های ریاضی فیزیک علاقه دارم
به معماری داخلی و خارجی
به کامپیوتر
برنامه‌نویسی
رباتیک
مکانیک
الکترونیک
و چیزای دیگه
ولی نمیدونم اصلا که کودومو انتخاب کنم
به ریاضی محضم علاقه دارم
و به شدت کمک لازم دارم واسه انتخاب
چون قرار نیست اینجا بمونم پس مسئله بازار کار و اینا مطرح نیست
فقط نمیدونم کودومو بیشتر دوست دارم، یا تو کودوم میتونم،بهتر باشم
میشه کمک کنید لطفا؟
سلام.
ببین به نظرم اولا با فارغ التحصیلای این رشته ها صحبت کن اول.نه کسی که سال اول دومی ایناست. یکی که یا ارشد میخونه یا وارد بازار کار شده. تو اقوام آشنایا سال بالاییها و دوستا و اینا بالاخره پیدا میشه. حتی مثلا دانشگاه تهران و اینا یه ویدیوهایی دارن که اساتیدشون در مورد رشته ها توضیح میدن.
دوم اینکه برو حتما چارت درسی و واحدایی که باید پاس کنی رو نگاه کن برای هر رشته. ممکنه تصورت از مکانیک دینامیک و اینا باشه مثلا. بعد میری میبینی کلی هم ترمودینامیک و سیالات و این چیزا داره که اصلا خوشت نمیاد. یا مثلا بری معماری رو ببینی با اون ماکت سازی و این چیزایی که همه دیدیم ازش، خیلی فرق داره قطعا.
در آخر هم نمیدونم چقدر مطمئنی که اینجا نمیمونی. از سه سال پیش که من وارد دانشگاه شدم، دلار از 3 تومن رسیده به 30 تومن الان. معلوم نیست دوماه دیگه حتی وضع چی باشه. 4 سال دیگه که بخوای بری (تازه همه 5 ساله میرن تقریبا) اصلا معلوم نیست شرایط چی باشه. همین الان که میخوایم بریم ما، به خاطر کرونا و این داستانا کلی دانشگاه های خارجی دچار مشکلن و فاند اساتید رو کم کردن. در نتیجه نمیتونن فول فاند بگیرن کسی رو. پول بلیت و وضع ویزا دادن و این چیزا هست. دلار رفته بالا، نمیدونم اصلا بشه دیگه پول اپلیکیشن فی و سفارت و اینارو داد یا نه. یه این چیزاشم فکر کن. مملکتی نداریم که بدونی 4 سال آیندش چی میشه. پس بازار کار داخلی هم برات مهم باشه. اگه 1 درصد مجبور شدی بمونی، نزنی تو سرت.
ببخشید که خیلی رک گفتم:) ولی اینا چیزای مهمه به نظرم. کسی نمیتونه جات تصمیم بگیره. خودت سعی کن جوانب کار رو بسنجی، تا جای ممکن تو نت تحقیق کنی (منابع فارسی خیلی خوبی هست) و خیلی هم سمت این مشاور الکیای کنکور نری که خودشون هیچ تصوری از رشته ها ندارن.
موفق باشی!

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
سلام.
ببین به نظرم اولا با فارغ التحصیلای این رشته ها صحبت کن اول.نه کسی که سال اول دومی ایناست. یکی که یا ارشد میخونه یا وارد بازار کار شده. تو اقوام آشنایا سال بالاییها و دوستا و اینا بالاخره پیدا میشه. حتی مثلا دانشگاه تهران و اینا یه ویدیوهایی دارن که اساتیدشون در مورد رشته ها توضیح میدن.
دوم اینکه برو حتما چارت درسی و واحدایی که باید پاس کنی رو نگاه کن برای هر رشته. ممکنه تصورت از مکانیک دینامیک و اینا باشه مثلا. بعد میری میبینی کلی هم ترمودینامیک و سیالات و این چیزا داره که اصلا خوشت نمیاد. یا مثلا بری معماری رو ببینی با اون ماکت سازی و این چیزایی که همه دیدیم ازش، خیلی فرق داره قطعا.
در آخر هم نمیدونم چقدر مطمئنی که اینجا نمیمونی. از سه سال پیش که من وارد دانشگاه شدم، دلار از 3 تومن رسیده به 30 تومن الان. معلوم نیست دوماه دیگه حتی وضع چی باشه. 4 سال دیگه که بخوای بری (تازه همه 5 ساله میرن تقریبا) اصلا معلوم نیست شرایط چی باشه. همین الان که میخوایم بریم ما، به خاطر کرونا و این داستانا کلی دانشگاه های خارجی دچار مشکلن و فاند اساتید رو کم کردن. در نتیجه نمیتونن فول فاند بگیرن کسی رو. پول بلیت و وضع ویزا دادن و این چیزا هست. دلار رفته بالا، نمیدونم اصلا بشه دیگه پول اپلیکیشن فی و سفارت و اینارو داد یا نه. یه این چیزاشم فکر کن. مملکتی نداریم که بدونی 4 سال آیندش چی میشه. پس بازار کار داخلی هم برات مهم باشه. اگه 1 درصد مجبور شدی بمونی، نزنی تو سرت.
ببخشید که خیلی رک گفتم:) ولی اینا چیزای مهمه به نظرم. کسی نمیتونه جات تصمیم بگیره. خودت سعی کن جوانب کار رو بسنجی، تا جای ممکن تو نت تحقیق کنی (منابع فارسی خیلی خوبی هست) و خیلی هم سمت این مشاور الکیای کنکور نری که خودشون هیچ تصوری از رشته ها ندارن.
موفق باشی!
مرسی
مرسی
خیلی کمک‌کننده بود حرفات
حتما میرم دنبال چیزایی که گفتی
و به آینده‌شم فکر میکنم:))

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
آیا با رتبه ۶۰۰ منطقه دو می تونم دانشگاهای تهران بیارم؟
مخصوصا کامپیوتر یا علوم کامپیوتر
و رجایی هم می تونم بیارم؟

با سوابق تحصیلی چطور انتخاب رشته باید بکنیم؟

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC

معلومه که می تونی. کامپیوتر قبولی سختی داره کلا و دانشگاهای بعدی تهرانو احتمالا میاری ولی از شریف حتما شروع کن بزن. رجایی رو هم نمی دونم برو قلمچی تو داده‌های قبولی کنکور شنا کن ((: سوابق تحصیلیم فرقی نمی کنه همون 150تا رو پر کن هر چی خواستی یکیشو میاری بالاخره. شهر تهرانو آوردی رشته‌هایی هست که احتمالا بتونی بهترین دانشگاهو بری ولی تو فهرست انتخابات همه رو از بهترین شروع کن به نوشتن.

ATE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94

اره بزن رتبه ت خوبه، شانس داری، ولی دست باز بزن، اگه تهران میخوای همه رو بزن دیگه، دانشگاهی جا ننداز، چون هرسال رغبت به کامپیوتر داره بیشتر میشه و پذیرشش سختتر، اگه میتونی هزینه بدی شبانه هارم بزن

تربیت معلم هم شانست خیلی زیاده، محل خدمتاشون رو هم نگاه کن برای استان خودت (چون شانست زیاده خیلی دقت کن کجا میزنیش)

تغییر مهم امسال اینه که سوابق تحصیلی دوسال بود که از دفترچه با ازمون جدا شده بود، دوتا انتخاب رشته هرکس میتونست بکنه (یکی با ازمون یکی با سوابق)، الان دوباره مثل سال ۹۷ یکی شده

یعنی کلا یه انتخاب رشته‌ی ۱۵۰ تایی میتونی بزنی که همه‌ی رشته های با ازمون و سوابق توش باشه
وقتی انتخاب رشته میخوای بکنی تو اصلا به با ازمون یا سوابقش دقت نکن، براساس علاقت بچین

حالا پسفردا بیاد دفترچه جزئیاتش رو ببینیم چجوریه

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
کارشناسی ارشد_مهندسی هوافضا

بعید میدونم چون پارسال یکی از بچه ها منطقه ۲ با رتبه ۲۷۰ و خورده ای کامپیوتر هیچ کدوم از دانشکاه های تهران حتی شهید بهشتی هم نیاورد(تازه ایشون سهمیه قطب تهران هم داشت)
با رتبه ای که داری بنظرم بیخیال کامپیوتر و علوم کامپیوتر تهران بشو (هرچند تو کامپیوتر انتخاب کن حتی شریف رو )ولی شهر خودت قطعا میاری
رشته های دیگه ولی هم میتونی تهران بیاری مثل مکانیک علم و صنعت برق علم صنعت یا خواجه نصیر و حتی شاید مهندسی پزشکی امیرکبیر

s.zhr.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
لنگرود
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
رویاشو داشتم ولی عملی نشد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

مهندسی کامپیوتر دانشگاه های تهران پارسال نشد ولی فک کنم خوارزمی یکی قبول شد نمیدونم حالا روزانه یا شبانه.

رجایی اگ بگیره برا مصاحبه قبول میشی ولی خب اونجا هم بایدگزینش شی توی مصاحبه.

ولی همه دانشگاه های تهران بزن اگ شبانه میخوای میتونی اونام اوایل بزن.
من توی انتخاب رشته ام اشتباه کردم اولی فقط تهران زدم و بعد از اصفهان شروع کردم و شبانه نزدم اصلا.

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
در مورد دانشگاه های خواجه نصیر و علم و صنعت میشه چند تا اطلاعات و اینا بدین؟
واسه صنعتی اصفهان من از دانشجو های ارشد شنیدم سخت می گیرن زیادی و بهم توصیه میشه نرم نظری ندارین؟

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
کارشناسی ارشد_مهندسی هوافضا
مهندسی کامپیوتر دانشگاه های تهران پارسال نشد ولی فک کنم خوارزمی یکی قبول شد نمیدونم حالا روزانه یا شبانه.

رجایی اگ بگیره برا مصاحبه قبول میشی ولی خب اونجا هم بایدگزینش شی توی مصاحبه.

ولی همه دانشگاه ها بزن اگ شبانه میخوای بری اونم اوایل بزن
من توی انتخاب رشته ام اشتباه کردم اولی فقط تهران زدم و بعد از اصفهان شروع کردم و شبانه نزدم اصلا.
والا من پیشنهاد میکنم که رجایی و خوارزمی نرید
رجایی که تربیت معلم و با اون خواسته شما از نظر تربیت یک مهندس طراح شاید فرق کنه از طرفی هم اپلای کردن مشکل میخورید شما تعهد میدید تو این دانشگاه ها معلم بشید …

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
در مورد دانشگاه های خواجه نصیر و علم و صنعت میشه چند تا اطلاعات و اینا بدین؟
واسه صنعتی اصفهان من از دانشجو های ارشد شنیدم سخت می گیرن زیادی و بهم توصیه میشه نرم نظری ندارین؟
علم و صنعت یک سال کل دانشکده هاش وبینار گذاشتن در مورد رشته ها و ایناشون اگه در این مورد میخوای بگردم ویدیوهاشو برات پیدا کنم

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
علم و صنعت یک سال کل دانشکده هاش وبینار گذاشتن در مورد رشته ها و ایناشون اگه در این مورد میخوای بگردم ویدیوهاشو برات پیدا کنم
اگه پیدا کنی خیلی بهم لطف می کنی

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
درباره علم و صنعت سوال داشتید پ.خ بدید راهنمایی کنم
و اینکه :

روز باز 1400
دانشگاه علم و صنعت ايران به منظور آشنايي نو ورودي هاي جديد دانشگاه با رشته هاي دانشگاهي، اقدام به معرفي ظرفيتها و امكانات دانشكده ها در روزهاي يكشنبه تا چهارشنبه همين هفته بصورت مجازي مي نمايد.
https://www.aparat.com/sca.iust
http://meeting.iust.ac.ir/vc
كد ورود براي لينك دوم (ادبي كانكت): 499358

بالا