• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - ریاضی فیزیک

عمران خوارزمی یا صنعتی اصفهان؟

ZDM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فرزانگان
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از arvin.a :
عمران خوارزمی یا صنعتی اصفهان؟
صنعتی اصفهان.
ولی برای تو که تهرانی خوارزمی بهتره

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از zคђгค :
صنعتی اصفهان.
ولی برای تو که تهرانی خوارزمی بهتره
پس نمیارزه تا اصفهان برم :-?
حالا صنعتی اصفهان خیلی بهتره یا یکم بهتره؟

ZDM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فرزانگان
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از arvin.a :
پس نمیارزه تا اصفهان برم :-?
نمیدونم. اگر خودت فک میکنی میتونی بری . دوری و این چیزا رو تحمل کنی بزن.
ولی من میگم دانشگاه نزدیک خیلی خوبتره

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی

به نقل از atousa.a :
دوتا انتخاب دارید. یکی اینکه بمونید و سال بعد تلاش کنید ( که خب میگید نمیتونید )
انتخاب بعدی انتخاب رشته است.
ببینید در کل موفقیت به خود ادم ها بستگی داره
تو هر جایی تو هر دانشگاهی حتی اگر به قول شما اساتید برای مثال خوب نباشن، دانشجو میتونه استاد رو مجبور کنه خوب باشه. دانشجو میتونه از استاد بخواد که بیشتر بگه و یا بهتر باشه. به خصوص تو رشته ای مثل کامپیوتر که خب خود افراد به تنهایی با تلاششون میتونن موفق باشن. افرادی هستن از دانشگاه های ازاد که سال ارشد رتبه های خیلی خوبی میارن شریف میرن. پس به خود ادم بستگی داره ( این واسه وقتی که به هیچ وجه نتونید از رشته ی کامپپیوتر دست بکشید )
اگر میتونید تقریبن بی خیال این رشته بشید، بازم گفته ی خودتون که میگید یه رشته ای داخل دانشگاه های تهران داشته باشید و در کنار رشته تون برای تغییر رشته تلاش کنید. خب تغییر رشته واقعن کار راحتی نیست. خیلی بیشتر از سال کنکورتون باید تلاش کنید. خیلی ها دیدیم که میان امیرکبیر ( که امکان تغییر رشته توش راحتتره به مراتب) و مجبورن تو همون رشته شون بمونن. چون نمره گرفتن تو دانشگاه دیگه اینطور نیست که بگیم حتی اگر خوب درس بخونی نمره خوبی بگیری. استادا بعضی وقتا خوششون میاد اصلن به همه نمره کم بدن. یا جدا از اون به قول یکی از بچه ها شاید رییس دانشکده یه سال نخواد با تغییر رشته موافقت کنه! پس باید تو رشته ای که دارید تو اون دانشگاه خوب بمونید.
حالا تصمیم با خودتونه. تو تهران بخواید بمونید و در رشته ی دیگه ای تحصیل کنید ( با احتمال تغییر رشته 10%)
یا اینکه برید شهر های دیگه و تو رشته مورد علاقه تون تلاش کنید.
در هر دو حالت موفق بودن هم به خود ادم بستگی داره
مرسی وقت گذاشتید برای پاسخگویی.
+ تغییر رشته درون دانشکده ای واقعا انقدر سخته؟
++ شما خودتون گویا نرم پلی تکنیک میخونید. از نظر شما من بزنم همون اول آی تی شیراز؟

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از امیرحمزه :
همممم در این حد بهت بگم که شما توی رشته های مدیریت و اقتصاد و غیره و ذلک بیشتر دروس حفظی و مفهومی میخونی اما تو این رشته ها واقعا نیاز به یک ذهن تحلیل گر خوب و بعضا اطلاعات ریاضی خوبی داری که بهت داده نمیشه ... و میتونم بهت توصیه کنم که مهندسی هم نه اگه بتونی خود ریاضی رو بخونی یا آمار خیلی بیشتر بنفعته و حتی cs (به عنوان مثال نیلی کوچک (که یه اقتصاد دان خفنه :-" ) ایشون به توصیه برادرشون نیلی بزرگ که از خفنای اقتصاده در دوره لیسانس ریاضی میخونه و بعد میره اقتصادمن کلاه خودم رو قاضی میکنم و جوابت رو نمیدم اصلا :-" :D
هرجا میری موفق باشی (;

پ.ن : در ادامه صحبت های بالام البته این بیشتر راجب رشته اقتصاده ... و تا اونجایی که من تحقیق کرده بودم توی اقتصاد شریف مقطع فوق لیسانس یه درس دارن به اسم اقتصاد ریاضی اگه اشتباه نکنم و یه همچین چیزی که طبق چیزی که دکتر نیلی به عنوان اطلاعات این درس گفته شده بودن و با توجه به چارت درسی ریاضی (من خودم ریاضی میخونم ) مشاهده کردم که هنوز من باید برم یه سری چیزای بیشتر بخونم حالا شما خودت اون بنده خدای اقتصادی رو درنظر بگیر :-" و خب به این فکر کن که من نوعی اون مطالب رو تو 4 سال خوندم و اون مطالب ریاضین شوخی نیستن :-" و خب اون دانشجوی اقتصادی باید اینارو تو 1 ترم بخونه :-"
من شنیدم اتفاقن واحدای ریاضیش در حد مهندسی ها هست. یا یکی از مدیریت ها حدود 30 تا ریاضی داشت حتی. چجوری میگید حفظی عه بیشترش؟ فک میکنم مهندسی فیزیک اینا داره که خب مدیریت ها نداره. اوم؟

بعد واقعن آمار خوندن خوبه؟ تهش میشه همون کار یه اقتصاد دان رو کرد؟ و بازار کارش تو ایران چجوریه؟ ینی دقیقن چند تا مثال بزنید از یه نفر که آمار خونده و تو چه محیطی کار میکنه و چه کاری؟

به نقل از میم ح میم دال :
وقتی لیسانس مهندسی داری به هرحال مهندسی. میدونی با اون میتونی کار کنی. بعدش مدیریت میخونی چیز جدید یاد بگیری و توانایی هاتو تو حوزه کاریت بیشتر کنی.
مدیریتی که بعد مهندسی میخونن مدیریت اجرایی و MBA هست که لیسانس نداره و حالت کاربردی داره و آکادمیکش کمتره.
ولی مدیریتی که تو لیسانس میخونن مدیریت بازرگانی یا صنعتی یا مالیه و ... اینا آکادمیک تر هستند.

توانایی هم بیشتر از رشته به خودت بستگی داره. شما میتونید یه مهندس فوق لیسانس بیکار باشید یا اینکه سال سوم حسابداری برید شرکت کار کنید !
آخه من از یه نفر شنیدم که گفت، اکثر اینا که مهندسی میخونن و بعد میرن مدیریت هم میخونن، یا با مدیریت دو رشته ای میکنن، اینا از اول نمیدونستن مدیریت چقد خوبه و اگه میدونستن همون اول میرفتن مدیریت. اوم؟
به نقل از Radikal :
چرا مهندسان مدیرانِ بهتری هستند؟
البته از من میشنوید بهتره از همون ابتدا مدیریت بخونید چون راحت تره و وقتِ آزادِ بیشتری برایِ تقویت زبان و مهارت هایِ دیگتون دارید.
اما اگر مدیریت رو انتخاب کردید از ریاضیات غافل نشید.
+ هدفِ خودمم خوندنِ مدیریت برایِ ارشد هست :D
چرا تاکید دارید از ریاضیات غافل نشیم؟ ینی واقعن ریاضیات اقتصاد یا مدیریت ضعیفه؟ آخه میگفتن ریاضی ای که اقتصاد تو ترم یک میخونن، چیزیه که بقیه تو ترم سه مهندسی میخونن. اوم؟

ZDM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فرزانگان
سال فارغ التحصیلی
94

اولا این که دانشگاه صنعتی هست :D
تا جایی که خواهر خودم عمران میخونه و من اطلاعات دارم
عمران اصفهان خیلی قوی هست و فوق العاده :D
یکی از کاربرا عمران اصفهان خونده ازش بپرس
Puzzle فک کنم نام کاربریش

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از توکلی :
من شنیدم اتفاقن واحدای ریاضیش در حد مهندسی ها هست. یا یکی از مدیریت ها حدود 30 تا ریاضی داشت حتی. چجوری میگید حفظی عه بیشترش؟ فک میکنم مهندسی فیزیک اینا داره که خب مدیریت ها نداره. اوم؟

بعد واقعن آمار خوندن خوبه؟ تهش میشه همون کار یه اقتصاد دان رو کرد؟ و بازار کارش تو ایران چجوریه؟ ینی دقیقن چند تا مثال بزنید از یه نفر که آمار خونده و تو چه محیطی کار میکنه و چه کاری؟
آخه من از یه نفر شنیدم که گفت، اکثر اینا که مهندسی میخونن و بعد میرن مدیریت هم میخونن، یا با مدیریت دو رشته ای میکنن، اینا از اول نمیدونستن مدیریت چقد خوبه و اگه میدونستن همون اول میرفتن مدیریت.

اوم؟ چرا تاکید دارید از ریاضیات غافل نشیم؟ ینی واقعن ریاضیات اقتصاد یا مدیریت ضعیفه؟ آخه میگفتن ریاضی ای که اقتصاد تو ترم یک میخونن، چیزیه که بقیه تو ترم سه مهندسی میخونن. اوم؟

ببین کلاً اقتصاد ریاضیاتش قوی تر از مدیریته.
من واسه مدیریت گفتم از ریاضیات غافل نشو...
+ بقیه رو نمیدونم ولی مثلاً خودِ من اگه دوباره بخوام انتخاب رشته کنم مدیریت میزنم :D

فکر کنم اون مدیریتی که 30 واحد ریاضی داشت مالی ـه. مدیریت مالی خیلی خوبه ، بازار کارشم خوبه :د

کوزت

کوزت
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 مشهد
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Detective :
و من یه چیزی رو هم لازم میدونم بگم. در خارج ما یه کامپیوتر ساینس داریم یه کامپیوتر اینجینیرینگ که معمولا با برق دانشکده ش یکیه اونجا. و اینطوری که من از بقیه شنیدم مهندسی نرم افزار ما تو ایران بیشتر شبیهه به سی اس تو اونجا. حالا با اینام کاری ندارم. فقط میخوام جایی برم که بتونم بعدا راحت ارشد بدم و یا اگه خوب پیشرفت اوضاع بتونم اپلای کنم. (من شرط می‌بندم تو ذهنتون موقعی که این پست رو می‌خونید 10000 نقش می‌زنه. باید بگم که بهتون حق میدم اما برید اپلای ابراد و بقیه رو ببینید که با چه سی‌وی ای اپلای کردن دیگه این رتبه از ذهنتون میپره.)

اصلا رتبت چیز بدی نیست ( در راستای اپلای کردن :D ) اپلای کلا 90% معدل و نمره های زبان هستش ( اون 10% قدرت CV و توصیه نامه و ... ) برای دکتری مقاله SOP اینام مهمه
و اینو بگم که خارجیا دانشگاهای مارو نمیشناسن و شاید بعضی جاها شریف اینارو بشناسن اما اینجوری نیست که بگن اوه طرف شریف بوده پس اکسپــت :D
این برای شانس پذیرش
برای رشته
یه گرایشایی دارن بخدا ما نداریم :))
بعد من خودم خیلی گشتم توی سایت دانشگاها ( من آمریکا رو سرچ کردم ) دانشکده کامپیوتر ساینسشون قوی تره نسبت به مهندسسیشون
یکمم که کورس هاشونو نگا کردم . مستر بیشتر دلم خواست ساینس بخونم . یعنی خیلی خوب بود
اما در کل دستت بازه برای انتخاب گرایش :) مثل ایران نیست

من خودم وسط درس و تحصیل دیدم علاقم به شبکه بیشتره ( آی تی ها بیشتر شبکه دارن ) مجبور شدم دروس اختیاریمو شبکه بردارم تا بتونم رو گرایش عای شبکه هم امید داشته باشم

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

به نقل از توکلی :
هممم تا اونجایی که من چارت هاشون رو دیدم اقتصاد دو تا ریاضی داره که در مجموع مثل ریاضی 1 مهندسی هاست
ولی مدیریت بازرگانی بیشتر داشت ریاضی اما خب بازم اونقدی نبودن و ساده تر میگیرن براشون
همممم خب من اینم که میگم با بچه هاشون برخورد داشتم و دیدم که میگم ... آخه ببین یه سری درس مثل جامعه شناسی و اینا دارن که خب تقریبا حفظی مفهومی حساب میشه
و در مورد آمار بسیار نزدیکه به این مدیریتی ها تا اونجا که من دیدم :-? حتی درس اقتصادی هم دارن آماری ها
به نقل از توکلی :
خب ببین مثال که نمیتونم برات بزنم :)) ولی خب ببین مثلا یکی از بازار کارای جذاب برا اقتصادی ها کارای بورسیه و خب کارای بورسی رو آماری ها هم خیلی توش هستن بعد شما که آمار بخونی کارای پژوهشی و پروژه های آماری خیلی برات زیاده و واقعا بازار مناسبیه بخصوص اگه کار با نرم افزار رو خوب بلد باشی :-" :-"
بعد دیگه خدمتت که عرض کنم طبق اینکه آماری ها تو دانشکده ریاضی هستن و پدرشون در میاد :-" خب ریاضیت هم قوی میشه
بعد مثلا بخوام بهتر بهت بگم از چیزایی که خیلی تو اقتصاد ومدیریت استفاده میشه احتمالات و این صحبتاست که دوباره تو آمار خیلی خوب رو اینا کار میشه
کلا بنظرم آمار رشته بسیار بسیار مناسبیه اگه قدرش رو بدونی :))

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از امیرحمزه :
هممم تا اونجایی که من چارت هاشون رو دیدم اقتصاد دو تا ریاضی داره که در مجموع مثل ریاضی 1 مهندسی هاست
ولی مدیریت بازرگانی بیشتر داشت ریاضی اما خب بازم اونقدی نبودن و ساده تر میگیرن براشون
همممم خب من اینم که میگم با بچه هاشون برخورد داشتم و دیدم که میگم ... آخه ببین یه سری درس مثل جامعه شناسی و اینا دارن که خب تقریبا حفظی مفهومی حساب میشه
و در مورد آمار بسیار نزدیکه به این مدیریتی ها تا اونجا که من دیدم :-? حتی درس اقتصادی هم دارن آماری ها
مدیریت مالی از همه بیشتره ریاضیاتش. و اتفاقن رتبه های بهتری هم نسبت به بقیه مدیریت ها گرفته از ریاضی.
نه بابا از کجا میگی که اقتصاد دوتا ریاضی داره؟ :-\ من شنیدم نزدیک مهندساس واحدای ریاضیش که!
آره به نسبت مهندسی حفظیاتش بیشتره به نظرم :-?

با بچه هاشون برخورد داشتی میشه به من معرفیشون کنی؟ :D

به نقل از امیرحمزه :
و در مورد آمار بسیار نزدیکه به این مدیریتی ها تا اونجا که من دیدم حتی درس اقتصادی هم دارن آماری ها خب ببین مثال که نمیتونم برات بزنم ولی خب ببین مثلا یکی از بازار کارای جذاب برا اقتصادی ها کارای بورسیه و خب کارای بورسی رو آماری ها هم خیلی توش هستن بعد شما که آمار بخونی کارای پژوهشی و پروژه های آماری خیلی برات زیاده و واقعا بازار مناسبیه بخصوص اگه کار با نرم افزار رو خوب بلد باشی
بعد دیگه خدمتت که عرض کنم طبق اینکه آماری ها تو دانشکده ریاضی هستن و پدرشون در میاد خب ریاضیت هم قوی میشه
بعد مثلا بخوام بهتر بهت بگم از چیزایی که خیلی تو اقتصاد ومدیریت استفاده میشه احتمالات و این صحبتاست که دوباره تو آمار خیلی خوب رو اینا کار میشه
کلا بنظرم آمار رشته بسیار بسیار مناسبیه اگه قدرش رو بدونی
واقعن خجالت نکشم از آمار خوندن مثلن؟ من اقتصاد اینارو دوس دارم. یه نفر دیگم بم گفت اگه دیگه خیلی میخوای شاخ شی تو اقتصاد میشه آمار خوند. اوم؟

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه

به نقل از توکلی :
مدیریت مالی از همه بیشتره ریاضیاتش. و اتفاقن رتبه های بهتری هم نسبت به بقیه مدیریت ها گرفته از ریاضی.
نه بابا از کجا میگی که اقتصاد دوتا ریاضی داره؟ :-\ من شنیدم نزدیک مهندساس واحدای ریاضیش که!
آره به نسبت مهندسی حفظیاتش بیشتره به نظرم :-?

با بچه هاشون برخورد داشتی میشه به من معرفیشون کنی؟ :D
خب میگم دیگه اونا هم دوتا ریاضی میخونن و خب تو ریاضی دومیشون معادلات هم یکم بهشون میگن ولی در سطح کم ...
هممم مدیریت مالی رو نمیدونم :-? بیشتر جاها مدیریت مالی رو در مقطع فوق لیسانس دیدم که دارن :-"
ولی خب بر اساس چارت درسیشون اینجوریه ...
بعد اگه به این رشته ها علاقه داری من بسیار ریاضی محض شریف گرایش ریاضی مالی :-? رو بهت توصیه میکنم ( یا شایدم ریاضی صنعتیه ) که خیلی جواب میده :D
متاسفانه دوستان هم دانشگاهیه نیستن جوری که بهت معرفی کنمشون :-?

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از امیرحمزه :
خب میگم دیگه اونا هم دوتا ریاضی میخونن و خب تو ریاضی دومیشون معادلات هم یکم بهشون میگن ولی در سطح کم ...
هممم مدیریت مالی رو نمیدونم :-? بیشتر جاها مدیریت مالی رو در مقطع فوق لیسانس دیدم که دارن :-"
ولی خب بر اساس چارت درسیشون اینجوریه ...
بعد اگه به این رشته ها علاقه داری من بسیار ریاضی محض شریف گرایش ریاضی مالی :-? رو بهت توصیه میکنم ( یا شایدم ریاضی صنعتیه ) که خیلی جواب میده :D
متاسفانه دوستان هم دانشگاهیه نیستن جوری که بهت معرفی کنمشون :-?
همون ریاضیات کاربرد ها؟ بعد خب برای ارشد میشه ریاضی مالی و اینا؟

+یه سوا دیگه. من با اینکه خیلی زیاد شنیدم که آمار از ریاضیات بازار کار بهتری داره. چرا بازم ریاضیات رتبه های بهتری نسبت به آمار میگیره؟
مثلن ریاضی تهران تا سه وخورده ای گرفته، آمارش تا پنج و خورده ای فک کنم.

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه

به نقل از توکلی :
واقعن خجالت نکشم از آمار خوندن مثلن؟ من اقتصاد اینارو دوس دارم. یه نفر دیگم بم گفت اگه دیگه خیلی میخوای شاخ شی تو اقتصاد میشه آمار خوند. اوم؟
ینی واقعا حیف محیط اجازه نمیده من برا این حرفت .... :-$
هممم منم که دارم اینارو بهت میگم اولا با چندین نفر از آدمایی که اقتصاد شریف خوندن یا رفته بودن و اینا صحبت کردم و بعدشم گفتم که نیلی کوچک به توصیه نیلی بزرگ :-" اول ریاضی میخونه ... و خب آمار خوبه .... اماا ریاضی دوست داشتنی تره :-" :-"

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه

به نقل از توکلی :
همون ریاضیات کاربرد ها؟ بعد خب برای ارشد میشه ریاضی مالی و اینا؟

+یه سوا دیگه. من با اینکه خیلی زیاد شنیدم که آمار از ریاضیات بازار کار بهتری داره. چرا بازم ریاضیات رتبه های بهتری نسبت به آمار میگیره؟
مثلن ریاضی تهران تا سه وخورده ای گرفته، آمارش تا پنج و خورده ای فک کنم.
آره میششه ریاضیات و کاربرد ها ولی بعدش که میری باید فکر کنم انتخاب گرایش کنی :-? البته سیستم شریف نمیدونم دقیقا چجوریه ولی ما یه چیز داریم تحت عنوان کهاد که شما میتونی کهاد دلخواهت انتخاب کنی
بعد خدمت شما عارض میشم که حتی من شنیدم شما اگه ریاضی شریف بخونی میتونی اقتصاد کنارش به صورت مینور بخونی ولی نمیدونم دقیقا سیستمش چیه :-"
و در مورد سوال آخرت بگم ملت ما عقلشون به چشم و گوششونه ینی همینجوری که شما میگی طرف میگه زشت نیست بگم آمار :-& :rolleyes: :rolleyes: :| :| :|
باز ریاضی براشون با کلاس تره و این احمقانس :-"
اما من هم میگم ریاضی ناز تر و جیگر تره x:

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از امیرحمزه :
ینی واقعا حیف محیط اجازه نمیده من برا این حرفت .... :-$
هممم منم که دارم اینارو بهت میگم اولا با چندین نفر از آدمایی که اقتصاد شریف خوندن یا رفته بودن و اینا صحبت کردم و بعدشم گفتم که نیلی کوچک به توصیه نیلی بزرگ :-" اول ریاضی میخونه ... و خب آمار خوبه .... اماا ریاضی دوست داشتنی تره :-" :-"
:))

اقتصاد شریف واسه ارشده؟ بعد مهندسیاشون میرن اقتصاد میخونن ؟ یا چی؟

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه

به نقل از توکلی :
:))

اقتصاد شریف واسه ارشده؟ بعد مهندسیاشون میرن اقتصاد میخونن ؟ یا چی؟
آره شریف اقتصاد فوق داره :-"
کنکور داره دیگه حالا هرکی قبول شد میره :-"

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

به نقل از امیرحمزه :
آره میششه ریاضیات و کاربرد ها ولی بعدش که میری باید فکر کنم انتخاب گرایش کنی البته سیستم شریف نمیدونم دقیقا چجوریه ولی ما یه چیز داریم تحت عنوان کهاد که شما میتونی کهاد دلخواهت انتخاب کنی
بعد خدمت شما عارض میشم که حتی من شنیدم شما اگه ریاضی شریف بخونی میتونی اقتصاد کنارش به صورت مینور بخونی ولی نمیدونم دقیقا سیستمش چیه
و در مورد سوال آخرت بگم ملت ما عقلشون به چشم و گوششونه ینی همینجوری که شما میگی طرف میگه زشت نیست بگم آمار :-&
باز ریاضی براشون با کلاس تره و این احمقانس
اما من هم میگم ریاضی ناز تر و جیگر تره
نه خب وقتی من میگم زشت نیست، صرفن از این باب که مردم چی میبینن. وگرنه الان م فکر میکنم میگم خب یه سال دیگه بمونم رتبه یک شم چی میرم؟ بازم میرسم به همین آمار اینا. نه مهندسی کامپ و مکانیک. #علاقه

در کل بازار کار، به صورت نسبی برای آمار بهتره از ریاضی؟ مثلن اگه ریاضی شریفم میارم نزم برم آمار تهران؟

منتظر

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

فیزیک شریف یا صنایع امیرکبیر؟
+
به هردو علاقه دارم

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از منتظر؟! :
فیزیک شریف یا صنایع امیرکبیر؟
+
به هردو علاقه دارم
صنایع امیرکبیر.
ولی بیشتر فکر کن. تو رنج قبولی صنایع امیرکبیر رشته های زیادی میشه رفت. تک انتخابی نباش.

بچه ها رشته شهرسازی هم چیز بدی نیست. معمولا کمتر کسی بهش توجه میکنه. ولی برای علاقه مندان به معماری یا عمران چیز قابل توجهی میتونه باشه.

بالا