• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

MSA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
تلگرام
پاسخ : مشاوره انتخاب رشته دانشگاه - ریاضی فیزیک

39 تومن تضمینی :D

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از Mohammadreza128 :
من 40 ت میگیرم...
همین امثال شما که فی رو سرکوب می‌کنن باعث می‌شن بازار کار ما سرخورده بشه.
جهنم و ضرر. ۳۸تومن.

محمدرضا: :)))....من کمتر نمیگم دیگه ...

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

کی به این اکسس داده آخه؟
شما حق نداری توی پست من جواب منو بدی!
همین امر ثابت می‌کنه شما نه تنها صلاحیت مدیریت، بلکه صلاحیت انتخاب رشته واسه بچه‌ی مردمو نداری!

محمدرضا: تخصیر منه اشتباه املاییتو درست کردم بت نخندن :-ایموجی دهن کج کرده تلگرام

ArtmisSoR

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‎امین
شهر
Isf
دانشگاه
پلی‌پیکنیک
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

مطهری بیا اینو وردار ببر٬ اسپم میکنه.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

اسپمُ میدن ، حالا بازم خودتون میدونید...

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی

به نقل از میم ح میم دال :
ببین رتبت بد شده. بهتره به جای اینکه این همه دنبال راه پیچوندن باشی، راجع به بقیه رشته ها تحقیق کنی. یا اینکه قبول کنی بری یه شهر دیگه دانشگاه دیگه.
دانشگاه رجایی و خوارزمی و شاهد هم میتونی انتخاب کنی. البته نمیدونم چقدر شانس قبولی داری.

موفقیت در بازار کار کامپیوتر کاملا بستگی به تلاش و فن آموزی شخصی داره.

الکی خودتو تا شیراز نکشون!
ببین محمد عزیز؛ خیلی خنده‌دار شاید باشه که من اینو بگم اما من قبلا میخواستم اپلای کنم. نمیدونستم انقدر بد میشه رتبه م. الان هم نمیخوام به خاطر یه رتبه لعنتی برنامه مو کلا عوض کنم.
قبل از کنکورر داشتم میگشتم برای شرایط اپلای و ... . دیدم غیر از تهران و شریف و امیرکبیر "تقریبا" میشه گفت جاهای دیگه رو نمیشناسن در خارج. اینارو هم به خاطر این که قبلا کسی بوده که اپلای کرده و رفته اونجا بعضی از اساتید و دانشگاها میشناسن.
میخوام بگم من برای بار هزارم میگم میدونم خیلی گند زدم و احتملا از %80-85% اعضای این فروم رتبه م بدتر شده باشه اما خب بازم نمیخوام برم یه جای آشغال و نتونم درست کار خودمو بکنم.
من اگه میگم برم ریاضی یا آمار برا اینه که حداقل شهیدبهشتی و تهران خوبن واقعا علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوترشون. من نمیتونم برم مهندسی کامپیوتر توی تهران ولی حداقل سی اس ش رو یه شانسی شاید داشته باشم. برا همین میخوام امتحان کنم شانسمو و ببینم میشه تغییر رشته داد یا نه.
ولی نشه من میدونم نپیجوندم خودمو. برا این یه سال قراره بخونم توی یه رشته ی دیگه به امید تغییر رشته که حداقل چاهار سال دیگه نیام بگم خب من الان تو این برهه چاهار سال چه غلطی کردم و چرا هیچ نتیجه ای نداده. احتمالا برم جای دیگه (شهر دیگه) بخونم همین میشه ولی خب من ترجیح میدم تهران بمونم و توی یه دانشگاه خوب شانسمو امتحان کنم.
حالا باز هم من میدونم شما مطمئنا خیلی بیشتر از من تجربه داری و بیشتر واردی اما خب تمام حرفم اینه که من نمیخوام بپیچونم میخوام یه جایی قبول شم که بعدا شانس برای رتبه خوب تو ارشد یا اگه اوضاع خوب پیش رفت برای اپلای هم داشته باشم.

• لایک
امتیازات: MSA

MSA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
تلگرام

به نقل از Radikal :
اسپمُ میدن ، حالا بازم خودتون میدونید...
نه دیگه! اسپم نداده که! پست "هامون" رو اسپم کرده!

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از Detective :
ببین محمد عزیز؛ خیلی خنده‌دار شاید باشه که من اینو بگم اما من قبلا میخواستم اپلای کنم. نمیدونستم انقدر بد میشه رتبه م. الان هم نمیخوام به خاطر یه رتبه لعنتی برنامه مو کلا عوض کنم.
قبل از کنکورر داشتم میگشتم برای شرایط اپلای و ... . دیدم غیر از تهران و شریف و امیرکبیر "تقریبا" میشه گفت جاهای دیگه رو نمیشناسن در خارج. اینارو هم به خاطر این که قبلا کسی بوده که اپلای کرده و رفته اونجا بعضی از اساتید و دانشگاها میشناسن.
میخوام بگم من برای بار هزارم میگم میدونم خیلی گند زدم و احتملا از %80-85% اعضای این فروم رتبه م بدتر شده باشه اما خب بازم نمیخوام برم یه جای آشغال و نتونم درست کار خودمو بکنم.
من اگه میگم برم ریاضی یا آمار برا اینه که حداقل شهیدبهشتی و تهران خوبن واقعا علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوترشون. من نمیتونم برم مهندسی کامپیوتر توی تهران ولی حداقل سی اس ش رو یه شانسی شاید داشته باشم. برا همین میخوام امتحان کنم شانسمو و ببینم میشه تغییر رشته داد یا نه.
ولی نشه من میدونم نپیجوندم خودمو. برا این یه سال قراره بخونم توی یه رشته ی دیگه به امید تغییر رشته که حداقل چاهار سال دیگه نیام بگم خب من الان تو این برهه چاهار سال چه غلطی کردم و چرا هیچ نتیجه ای نداده. احتمالا برم جای دیگه (شهر دیگه) بخونم همین میشه ولی خب من ترجیح میدم تهران بمونم و توی یه دانشگاه خوب شانسمو امتحان کنم.
حالا باز هم من میدونم شما مطمئنا خیلی بیشتر از من تجربه داری و بیشتر واردی اما خب تمام حرفم اینه که من نمیخوام بپیچونم میخوام یه جایی قبول شم که بعدا شانس برای رتبه خوب تو ارشد یا اگه اوضاع خوب پیش رفت برای اپلای هم داشته باشم.
اگر هدفت اپلای کردنـه باید بدونی بیشترِ افراد حتی اگر رشتشون مهندسی نرم افزار باشه برایِ Computer Science اپلای میکنن.
برو همون Computer Science بخون چون اپلای کردنش به مراتب راحت تره.

0001111

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395

برای اپلای کردن لازمه کارشناسی رو تموم کرده باشی و برای ارشدت اپلای کنی یا میشه همون ترم اولم اپلای کرد؟

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از Niam :
برای اپلای کردن لازمه کارشناسی رو تموم کرده باشی و برای ارشدت اپلای کنی یا میشه همون ترم اولم اپلای کرد؟
باید حداکثر یک سال از کارشناسیت مونده باشه، ولی وسطش میشه برایِ ترنسفر اپلای کرد.
یعنی بعد از دو سال درس خوندن بری ادامشو یک کشور دیگه بخونی که این کارشناسی ـه ، دیگه ارشد نیست.
+ وقتی جوابِ اپلای میاد باید درستون تو کشورتون تموم شده باشه :د

فات

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
اقتصاد نظری

بیاید بگید مدیریت اینا چجوریه؟
چرا اکثرن میگن مهندسی بخونیم بعد بریم مدیریت؟
از اول مدیریت خوندن تفاوتش چیه؟
آیا به اندازه کسی که ابتدا مهندسی خونده توانایی داریم؟

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه

به نقل از امیرحمزه :
دوست عزیز، خودت واقعا به نظرت دانشگاهی که رتبه 8000 به بالا میگیره برای مهندسی کامپیوتر و یا علوم کامپیوتر آیا واقعا جوّ ش و اساتیدی که اونجا تدریس می‌کنن در حدی هستن که بگیم خوبه اونجا؟ "آیا" واقعا کلاه خودتو قاضی کنی جواب مثبت میدی به سوالم؟ :‌دی

به نقل از Radikal :
اگر هدفت اپلای کردنـه باید بدونی بیشترِ افراد حتی اگر رشتشون مهندسی نرم افزار باشه برایِ Computer Science اپلای میکنن.
برو همون Computer Science بخون چون اپلای کردنش به مراتب راحت تره.
بله بله کامل واقفم به همین قضیه. برا همین میخوام برم سی اس بخونم تو تهران.

و من یه چیزی رو هم لازم میدونم بگم. در خارج ما یه کامپیوتر ساینس داریم یه کامپیوتر اینجینیرینگ که معمولا با برق دانشکده ش یکیه اونجا. و اینطوری که من از بقیه شنیدم مهندسی نرم افزار ما تو ایران بیشتر شبیهه به سی اس تو اونجا. حالا با اینام کاری ندارم. فقط میخوام جایی برم که بتونم بعدا راحت ارشد بدم و یا اگه خوب پیشرفت اوضاع بتونم اپلای کنم. (من شرط می‌بندم تو ذهنتون موقعی که این پست رو می‌خونید 10000 نقش می‌زنه. باید بگم که بهتون حق میدم اما برید اپلای ابراد و بقیه رو ببینید که با چه سی‌وی ای اپلای کردن دیگه این رتبه از ذهنتون میپره.)

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

به نقل از توکلی :
همممم در این حد بهت بگم که شما توی رشته های مدیریت و اقتصاد و غیره و ذلک بیشتر دروس حفظی و مفهومی میخونی اما تو این رشته ها واقعا نیاز به یک ذهن تحلیل گر خوب و بعضا اطلاعات ریاضی خوبی داری که بهت داده نمیشه ... و میتونم بهت توصیه کنم که مهندسی هم نه اگه بتونی خود ریاضی رو بخونی یا آمار خیلی بیشتر بنفعته و حتی cs (به عنوان مثال نیلی کوچک (که یه اقتصاد دان خفنه :-" ) ایشون به توصیه برادرشون نیلی بزرگ که از خفنای اقتصاده در دوره لیسانس ریاضی میخونه و بعد میره اقتصاد
به نقل از Detective :
دوست عزیز، خودت واقعا به نظرت دانشگاهی که رتبه 8000 به بالا میگیره برای مهندسی کامپیوتر و یا علوم کامپیوتر آیا واقعا جوّ ش و اساتیدی که اونجا تدریس می‌کنن در حدی هستن که بگیم خوبه اونجا؟ "آیا" واقعا کلاه خودتو قاضی کنی جواب مثبت میدی به سوالم؟ :‌دی
من کلاه خودم رو قاضی میکنم و جوابت رو نمیدم اصلا :-" :D
هرجا میری موفق باشی (;

پ.ن : در ادامه صحبت های بالام البته این بیشتر راجب رشته اقتصاده ... و تا اونجایی که من تحقیق کرده بودم توی اقتصاد شریف مقطع فوق لیسانس یه درس دارن به اسم اقتصاد ریاضی اگه اشتباه نکنم و یه همچین چیزی که طبق چیزی که دکتر نیلی به عنوان اطلاعات این درس گفته شده بودن و با توجه به چارت درسی ریاضی (من خودم ریاضی میخونم ) مشاهده کردم که هنوز من باید برم یه سری چیزای بیشتر بخونم حالا شما خودت اون بنده خدای اقتصادی رو درنظر بگیر :-" و خب به این فکر کن که من نوعی اون مطالب رو تو 4 سال خوندم و اون مطالب ریاضین شوخی نیستن :-" و خب اون دانشجوی اقتصادی باید اینارو تو 1 ترم بخونه :-"

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از توکلی :
چرا مهندسان مدیرانِ بهتری هستند؟
البته از من میشنوید بهتره از همون ابتدا مدیریت بخونید چون راحت تره و وقتِ آزادِ بیشتری برایِ تقویت زبان و مهارت هایِ دیگتون دارید.
اما اگر مدیریت رو انتخاب کردید از ریاضیات غافل نشید.
+ هدفِ خودمم خوندنِ مدیریت برایِ ارشد هست :D

• لایک
امتیازات: z.a97

najmeh_abl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانـ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
AUT (Tehran Polytechninc) + University of Naples Federico II
رشته دانشگاه
Industrial Bioengineering

به نقل از Detective :
چه طرز تفکر قشنگی واقعا (:
به تحقیق ادامه بدید شاید فهمیدید کجا رُ دارید اشتباه میکنید (:

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از توکلی :
وقتی لیسانس مهندسی داری به هرحال مهندسی. میدونی با اون میتونی کار کنی. بعدش مدیریت میخونی چیز جدید یاد بگیری و توانایی هاتو تو حوزه کاریت بیشتر کنی.
مدیریتی که بعد مهندسی میخونن مدیریت اجرایی و MBA هست که لیسانس نداره و حالت کاربردی داره و آکادمیکش کمتره.
ولی مدیریتی که تو لیسانس میخونن مدیریت بازرگانی یا صنعتی یا مالیه و ... اینا آکادمیک تر هستند.

توانایی هم بیشتر از رشته به خودت بستگی داره. شما میتونید یه مهندس فوق لیسانس بیکار باشید یا اینکه سال سوم حسابداری برید شرکت کار کنید !

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه

به نقل از N@JMEH :
چه طرز تفکر قشنگی واقعا (:
به تحقیق ادامه بدید شاید فهمیدید کجا رُ دارید اشتباه میکنید (:
ببینید؛ یه لحظه فرض کنید من یه فرد خارجیم که دارم نظر میدم و نه کنکور دادم و نه رتبه ای دارم. باشه؟
دانشگاه ایکس وقتی دانشجوهاش تو رنج 8000 میگردن خب طبیعتا نسبت به دانشگاهی که دانشجوهاش تو رنج 2000 میگردن زمین تا آسمون فرق داره.
شما نمیتونی بیای و تهران و امیر کبیر و شریف رو با چنین دانشگاهی مقایسه کنی. جواب حرف من اسمایلی ":‌)" تهه دوتا جمله‌ای که بالاتر کامل گفتم چرا چنین حرفایی رو زدم نیست.
همچنین اینم بگم؛ من بالاتر گفتم توی اپلای ابراد فلان خب؟ میدونم از آزاد هم میشه فاند گرفت برای تاپ 100 .
ولی من میخوام جایی بخونم که challenge بشم. با این رتبه نازنین که باهاش میشه پیتزا خرید خورد انقد که زیاده طبیعتا نمیتونم انتظاری داشته باشم. برای همین میخوام برم تغییر رشته بدم.
+ اگر من چیزیو جا انداختم شما خودت بیا بگو و واضح توضیح بده چرا کاری که من میکنم و طرز فکری که دارم اشتباهه.

• لایک
امتیازات: fa fa

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

میشه من به عنوانِ یک دوست که تجربه کرده بهت جواب بدم؟ صرفاً تجربیات رو میگم نه چیزی که 100% لزوماً درسته...

واردِ دانشگاه میشی ، رشتت رو دوست نداری ، طبق آیین نامه (که هر دانشگاه برایِ خودش یک سازی میزنه) باید حداقل دو سه ترم معدل بالایِ 17 داشته باشی ، الان با خودت میگی بالایِ 17 که کاری نداره من همیشه 20 میشدم تو دبیرستان...
منتها فرق داره تویِ دانشگاه استادا بهت لطف نمیکنن ، میانگینِ معدلِ بیشترِ دانشگاها چیزی زیرِ 15 ـعه!
حالا تا اینجاش رو داشته باش... میخونی... سه ترم میخونی ، سه ترم تمامِ تلاشت رو میکنی ، تویِ هر ترم میانگین 18 واحد پاس کنی میشه حدودِ 50 و خورده ای واحد و یک سال و نیم تلاش! حالا تازه درخواستِ تغییر رشته میدی و چه اتفاقی میوفته ؟ اول میره کمیسیونِ دانشگاه ، اونجا اگر معدلت بالا باشه و رتبتم خوب باشه و اینا "شاید" قبول کنن... بعدش هم فکر کن قبول کردن اولاً تویِ موعدِ قانونی باید تموم کنی بعلاوه بعد از تغییر رشته از اون 50 واحدی که براشون تلاش کردی و زحمت کشیدی شاید 20 واحد رو بهت مشترک بدن!
تازه اگر همه چیز رویایی و خوب پیش بره!
خلاصه که برایِ یک لیسانس میخوای 5 سال (شاید هم بیشتر) بخونی بهتر نیست یک لیسانس بگیری و دو سال هم ارشد رویِ هم بشه 6 سال؟
گرچه پشتِ کنکور بودن رو بهتون توصیه نمیکنم ولی یک سال پشتِ کنکور بمونی بهتره تا اینکه بخوای رویِ تغییر رشته حساب کنی.
و باز هم میگم بیشتر از این که دانشگاه اهمیت داشته باشه ، دانشجو مهمه.

k.s

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
دانشگاه

من خیلی فکر کردم به اینکه بمونم برای سال بعد ولی باور کنید نمیتونم سال بعد بمونم. اصلا نمیتونم بمونم.
+ یه موضوع دیگه ای هم هست؛ من نمیخوام برای برق تغییر رشته بگیرم. میخوام از ریاضی یا آمار برم علوم کامپیوتر که به احتمال خیلی زیاد تو اکثر دانشگاه ها تو یه دانشکده هستن.
++ کاملا متوجهم که شما چی میگید ولی خب نمیشه گفت دانشگاه اهمیت نداره. من خیلی دوست دارم یه جایی باشه تو شهرستان که برم این 4 سال اونجا بخونم و بععد هرکاری که خواستم بتونم بکنم.
اما خب اسم دانشگاه روی پیشونی آدم می‌مونه و مهمه. (هرچند اندازه خود دانشجو نه)
+++ میشه لطفا در مورد کارایی که با کارنامه سبز میشه انجام داد توضیح بدین؟

atousa.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از Detective :
ببینید؛ یه لحظه فرض کنید من یه فرد خارجیم که دارم نظر میدم و نه کنکور دادم و نه رتبه ای دارم. باشه؟
دانشگاه ایکس وقتی دانشجوهاش تو رنج 8000 میگردن خب طبیعتا نسبت به دانشگاهی که دانشجوهاش تو رنج 2000 میگردن زمین تا آسمون فرق داره.
شما نمیتونی بیای و تهران و امیر کبیر و شریف رو با چنین دانشگاهی مقایسه کنی. جواب حرف من اسمایلی ":‌)" تهه دوتا جمله‌ای که بالاتر کامل گفتم چرا چنین حرفایی رو زدم نیست.
همچنین اینم بگم؛ من بالاتر گفتم توی اپلای ابراد فلان خب؟ میدونم از آزاد هم میشه فاند گرفت برای تاپ 100 .
ولی من میخوام جایی بخونم که challenge بشم. با این رتبه نازنین که باهاش میشه پیتزا خرید خورد انقد که زیاده طبیعتا نمیتونم انتظاری داشته باشم. برای همین میخوام برم تغییر رشته بدم.
+ اگر من چیزیو جا انداختم شما خودت بیا بگو و واضح توضیح بده چرا کاری که من میکنم و طرز فکری که دارم اشتباهه.
دوتا انتخاب دارید. یکی اینکه بمونید و سال بعد تلاش کنید ( که خب میگید نمیتونید )
انتخاب بعدی انتخاب رشته است.
ببینید در کل موفقیت به خود ادم ها بستگی داره
تو هر جایی تو هر دانشگاهی حتی اگر به قول شما اساتید برای مثال خوب نباشن، دانشجو میتونه استاد رو مجبور کنه خوب باشه. دانشجو میتونه از استاد بخواد که بیشتر بگه و یا بهتر باشه. به خصوص تو رشته ای مثل کامپیوتر که خب خود افراد به تنهایی با تلاششون میتونن موفق باشن. افرادی هستن از دانشگاه های ازاد که سال ارشد رتبه های خیلی خوبی میارن شریف میرن. پس به خود ادم بستگی داره ( این واسه وقتی که به هیچ وجه نتونید از رشته ی کامپپیوتر دست بکشید )
اگر میتونید تقریبن بی خیال این رشته بشید، بازم گفته ی خودتون که میگید یه رشته ای داخل دانشگاه های تهران داشته باشید و در کنار رشته تون برای تغییر رشته تلاش کنید. خب تغییر رشته واقعن کار راحتی نیست. خیلی بیشتر از سال کنکورتون باید تلاش کنید. خیلی ها دیدیم که میان امیرکبیر ( که امکان تغییر رشته توش راحتتره به مراتب) و مجبورن تو همون رشته شون بمونن. چون نمره گرفتن تو دانشگاه دیگه اینطور نیست که بگیم حتی اگر خوب درس بخونی نمره خوبی بگیری. استادا بعضی وقتا خوششون میاد اصلن به همه نمره کم بدن. یا جدا از اون به قول یکی از بچه ها شاید رییس دانشکده یه سال نخواد با تغییر رشته موافقت کنه! پس باید تو رشته ای که دارید تو اون دانشگاه خوب بمونید.
حالا تصمیم با خودتونه. تو تهران بخواید بمونید و در رشته ی دیگه ای تحصیل کنید ( با احتمال تغییر رشته 10%)
یا اینکه برید شهر های دیگه و تو رشته مورد علاقه تون تلاش کنید.
در هر دو حالت موفق بودن هم به خود ادم بستگی داره

بالا