• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نظرسنجی برای حذف دیسلایک از امتیازات فروم

نظرتان در مورد حذف دیسلایک از سیستم امتیازدهی چیست؟

• فقط لایک باقی بماند و دیسلایک از سیستم حذف شود

رای‌ها: 22 8.3%
  • دیسلایک بماند اما در امتیاز فرد تاثیر نداشته باشد (امتیاز فقط مجموع لایک ها)

رای‌ها: 35 13.2%
  • هم لایک و هم دیسلایک باقی بماند و هردو شمارش شوند

رای‌ها: 198 74.4%
  • امتیازدهندگان نمایش داده نشه

رای‌ها: 11 4.1%

• رای‌دهندگان
    266

nick:

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
1399
حرف بزن اگه فقط و فقط جایی واسه نوشتن دل‌نوشته و روزمرگی ها و این چیزا بود، حذف دیسلایک خوب بود. ولی حالا که خیلی ها میان حرف انتقادی و اعتقادی و... میزنن، به نظرم وجود دیسلایک بد نیست...
این درست نیست که بخاطر چند نفر که دارن بی قانونی میکنن حق اونایی که قانون رو رعایت میکنن ضایع بشه

nick:

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
1399
اصلاً همۀ مشکلات از اینجا شروع میشه که قبول نمیکنید کسی که دیسلایکتون میکنه، نمیخواد بزنه‌تون و فقط داره نظرش رو میگه.
هر چقدر هم بخوای خودت رو خالی کنی، بهرحال یه محتوایی تولید میکنی دیگه ((:
من حتی بعضی وقتها وقتی دیسلایک میگیرم، خوشحال هم میشم. چون حس میکنم پستم خونده شده، مورد مخالفت واقع شده و این مخالفت بیان شده. :-"
حتی اگر چیز مهمی باشه و فردی که دیسلایک داده، جالب توجه باشه برام میرم میپرسم :-"
مهم دیسلایک نیست
کلا بازخورد به ح ب ست
مثلا ماهی از خنده بدش میاد
یکی دیگه از عصبانی بدش میاد و.....

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
به نظرم اگه ملت رو قانع کنید به درد دل کردن‌هاتون دیس‌لایک ندن خیلی منصفانه‌‌تر از اینه که قابلیت دیس‌لایک کلاً وجود نداشته باشه.

s@rah

:-"
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۴
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1405
اصلاً همۀ مشکلات از اینجا شروع میشه که قبول نمیکنید کسی که دیسلایکتون میکنه، نمیخواد بزنه‌تون و فقط داره نظرش رو میگه.
هر چقدر هم بخوای خودت رو خالی کنی، بهرحال یه محتوایی تولید میکنی دیگه ((:
من حتی بعضی وقتها وقتی دیسلایک میگیرم، خوشحال هم میشم. چون حس میکنم پستم خونده شده، مورد مخالفت واقع شده و این مخالفت بیان شده. :-"
حتی اگر چیز مهمی باشه و فردی که دیسلایک داده، جالب توجه باشه برام میرم میپرسم :-"
آخ آره به هر حال هر حرفی مخالفایی داره و طبیعیه که گاهی دیسلایک بگیریم. ناراحت شدنم نداره.
منم گاهی با دیسلایکای بعضیا خوشحال میشم :-‌"

nick:

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
1399
:|
پستی که حرف دلته متفاوته با پست انتقادی و عقیدتی و سیاسی
یه مثال میزنم
اینکه تو فقط بیای بگی:«خاک تو سر جمهوری اسلامی. امروز رفتم چیزی بخرم خیلی گرون بود.»، خیلی فرق داره با اینکه بیای بشینی خیلی دقیق و با دلیل نظام رو انتقاد کنی و دلایلتو ردیف کنی و کلی هم حس برحق بودن و خفن بودن بهت دست بده بابت این حجم از منطقی بودنت.
دومی باید تو تاپیک مربوطه مطرح شه. اگه نمیخواد تو بحث شرکت کنه هم نکنه. ولی باید شجاعت رو به رو شدن با نظر مخالف رو هم داشته باشه
بله فرمایش شما درست ولی ری اکت های منفی که به پست نوع اول شما میشه چی؟

nick:

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
...
شهر
....
سال فارغ التحصیلی
1399
به نظرم اونام اهمیتی ندارن و نباید انقدر وسواس به خرج داد
ولی همون اولم گفتم اگه میخواین دیسلایکو بردارین لایک رو هم بردارین. این باز بهتره
:)) خب اگه اینطوری باشه پست های نوع دوم شما هم برای من اهمیتی نداره و نباید براشون وسواس به خرج داد

f@him

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فاتح
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
IT
من به نظرم همه ری اکت‌ها خوبن و بیشترم بشه حتی بهتره : ))
به شخصه دیدم اینه که وقتی پستی رو می‌خونم یا خودم چیزی می‌نویسم ری اکت هاش رو هم که نگاه می‌کنم با خودم یه تحلیلی می‌کنم که اون آدم برای چی به این پست من/دیگری این واکنش رو داده
کجاش مثلا براش خنده دار بود... یا با کدوم بخشش احتمالا مخالف بوده
و این گذاشتن خودم جای بقیه و فکر کردن از طرف اونا اونم با توجه به شناختی که ادم از نظراتشون ممکنه داشته باشه چالش قشنگیه برام
به خصوص اگه بر اساس نوشته‌های قبلی یه سری ادم یه جاجی در موردشون داشته باشم گاهی قبل دیدن بخش نظرات حدس میزم که قطعا مثلا فلانی اگه این پست رو دیده باشه بهش دیسلایک داده... بعد باز می‌کنم و میبینم درست حدس زدم و حس خوبیه : ))
حالا اگه همونطوری که بالاترم گفته شد امکان بستن این بخش برای هر پست جدا توسط خود شخص فراهم بشه قدم خوبیه یا حتی دو تا مثلا حرف بزن باشه (اگه مشکل خیلی سر حرف بزنه) و تو یکیش ری اکت ها مجاز باشن و یکی نه
البته امکانش هم نباشه بازم داستان عمیقی نیس‌ به نظرم... یکی که ممکنه ناراحت بشه از نظرات بقیه می‌تونه زیر پستش اعلام کنه نظر ندین ناراحت می‌شم.
این که تا الان هم کسی که نظری نوشته از بارخوردای بقیه ناراحت شده باشه و خب دعوا راه بندازه چیز درستی نیس، قبل نوشتن نظرش میدونسته چنین امکانی تو سایت هست که بقیه بازخورد بدن...اگه احتمال میداد بازخوردا بیش از پیش ناراحتش کنن منطقی بود ننویسه

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
عه این‌جا :‌)) یادم میاد این‌جا رو بعد هفت سال. [انگار از زندان آزاد شدم]
قبلاً معتقد بودم دیسلایک باشه ولی نشون نده کی دیسلایکت کرده، الان میگم نه همین چیزی که الان هست خوبه. سمپادیاعه و همین چیزاش دیگه. اینا نباشن چه فرقی می‌کنه با یه فروم معمولی یا توییتر آخه؟ توییتر هم راستی دیسلایک نداره :‌)) همینی که هست خوبه. تنها انتقادم ری‌اکشنای اضافیشه که برای من عملاً بی‌استفاده‌ن من کارم با همون لایک و دیسلایک راه میفته.

Leo

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1399
آخه اینم یجوریه. :‌)))
"من دارم درد و دل میکنم پس لطفاً دیسلایک نده که احساساتم چیز نشه و بازخورد منفی اذیتم نکنه." |:
اول اینکه این به درکِ شخصی کسایی که پست رو میخونن مربوط میشه و نمیشه قانع کرد کسی رو :‌)))
دوماً هم بازخورد منفی نباید تهاجمی چیزی به احساسات طرف تصور بشه که اینقدر اذیتشون کنه که :‌)))))
نمیدونم ولی به شخصه قانع نمیشم دیسلایک ندم به محتواهایی که درد دل‌ ان.
چون با توجه به ماهیت ح.ب، 80 درصد پستها رو میشه نتیجه گرفت درد دل هستند و نباید بهشون دیسلایک داد. |:
منظور من این بود که درست نیست قابلیت دیس‌لایک رو حذف کنیم صرفاً به این خاطر که بعضی‌ها دوستش ندارن. اگر کسی خیلی حساسه و خیلی براش مهمه که دیس‌لایک نگیره، بهترین کاری که می‌تونه انجام بده، توافق کردن با بقیه‌ست تا ما استثناء قائل بشیم و بهش دیس‌لایک ندیم. البته همچنان بحثِ توافق مطرحه؛ یعنی من حتی در این صورت هم حق دارم که دیس‌لایک بدم.
قبول دارم که این کار عملی نیست؛ فقط خواستم بگم اگر دنبال انصاف هستیم واقعاً کارهای زیادی نسبت به حذف کردنِ دیس‌لایک اولویت دارن.

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
سایت تا جایی که من میدونم همیشه یه جای آزاد برای اظهار نظر بوده و بستن امکان اظهار نظر منفی و مخالف آزادی نظر سایتو میگیره.

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست
بزرگ ترین باگ فروم همین دیسلایک هاست.
اگر نظر مخالفی وجود داره باید بیان بشه. یه گزینه ای وجود داره به عنوان نقل قول. کسی اگر مخالفتی داره میتونه ریپلای کنه و با ادله بقیه رو با خودش همراه کنه
این دیسلایک ها شده دستمایه تخلیه روحی روانی. بزنی و سبک شی و بدون توضیحی رد شی

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
این دسته علامات مثل تعجب و عصبانی که عملا در کل فروم زائدن،ولی در مورد دیسلایک در ح.ب،حرف آقای @Leo رو قبول دارم که که باید بقیه رو قانع کنیم به درد و دلامون دیسلایک ندن،منتها خب قانع نمیشن.الان مدتهاست بحث دیسلایک دادن به درد و دلای مردم وجود داره،خب کسی بها نداد و قبول نکرد.خب این هم واقعیتیه که افراد اینجا افرادی بالغ هستن و نباید که مثل بچه ها دیسلایکو از دستشون بگیریم!

من خودم به شخصه در ح.ب به هیچ پستی خصوصا درد و دل ها دیسلایک نمیدم،ولو خیلی باهاش مخالف باشم.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
سال فارغ التحصیلی
1399
رشته دانشگاه
روانشناسی
حذف شه
خیلی بده این وضعیت
یکی پست می‌ذاره همه یا با دیسلایک حمله می‌کنن یا تو بانگ
حالا اینجوری هم نیست که بقیه برای حمله کمین کرده باشن. و قرار نیست حتما اینجوری بهش نگاه کنی که بهت حمله شده. صرفا مخالفتشون رو با گزاره ای که نوشتی اعلام کردن. انتقاد هم بخشی از تعاملاتمونه بالاخره و دیسلایک بنظرم مسالمت آمیز ترین روش اعلام مخالفته
نمیدونم ولی به شخصه قانع نمیشم دیسلایک ندم به محتواهایی که درد دل‌ ان.

من حتی در این صورت هم حق دارم که دیس‌لایک بدم.
بنظر منم اینکه به درد و دل نباید انتقاد کرد، نمیتونه یه حکم کلی باشه و قابل دفاع نیست. ولی میشه برای یک محیط هدف و تعریف خاص در نظر گرفت و با استناد به اون تعریف همچین حکمی داد. یعنی اینکه ما حق داریم دیسلایک بدیم یا نه، بسته به اینه که اون محیط چه فضایی ایده آلش باشه و اونجا قانون چی باشه. و الان بیشتر باید درمورد این بحث بشه که تاپیک حرف بزن دقیقا قراره چه فضایی باشه یا دوست داریم چه فضایی باشه. یکی میتونه بگه ترجیحش اینه که جایی باشه تا درد و دل کنی و شاید حرفهایی بزنی که خودت هم زیاد سبک سنگینشون نکرده باشی و نمیخوای بازخورد بقیه برات مسئله ای باشه. برای چنین محیطی ما حق دیسلایک نباید داشته باشیم. ولی بنظر من تاپیک در حال حاضر چنین محیطی تعریف نشده و شخصا بنظرم همین که هست بهتره

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
نظرات متنوع هستند و جالبه که بعضیا میگن دیسلایک حذف کنید از اون طرف بعضیا میگن پوکرفیس رو اضافه کنید. این ری‌اکشن‌ها کمک میکنه تعامل دقیقتر و متنوع‌تری شکل بگیره. دیسلایک گرفتن هم به نظر تمرین مناسبیه برای شنیدن صدای مخالف. پس همینجوری میمونه.

در ضمن سیستم قابلیت غیرفعال کردن دیسلایک واسه یه انجمن مشخص مثل حرف بزن رو نداره.

بالا