• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

منابع کنکور (عربی)

Iman Rage

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
نه اینور نه اونور
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1394
پاسخ : منابع کنکور (عربی)

رسنامه عربی چی خوبه؟ کامل باشه
این خیلی سبز داره درسنامه؟
جامع خیلی سبز نوشته خانم موسوی درسنامش خیلی خوبه .پاسخنامه تشریحی هم داره من با اون عربی رو فول کردم

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

ترجمه و قواعد رو نمیشه جدا کرد از هم تو عربی.هر دو ـش باید کار بشه. ولی خب ترجمه ای که برای حل سوالات قواعد استفاده میشه مطالعه خاصی احتیاج نداره.یه چیزای خیلی ساده ـست که همین الان ـم همه ـتون بلدین مطمعنا. ولی خب برا حل یه سری تست قواعد ـم واقعا خود قواعد خیلی میتونه سرعت بده به ـتون.همون طور که برای حل یه سری تست ـاش ترجمه کردن له می کنه سوال ـو رسما! :-"
ولی خب سخت ـه که بخاین قواعد رو هی فرمولی ـش کنین.یه سری چیزای اساسی ـش رو ولی باید حفظ باشین خب.که اون ـا ـم با چند بار مرور ـو چند سری تست زدن راحت می مونه تو حافظه ـتون.
حواستون ـم باشه که 5 تا سوال تجزیه ترکیب رو فک نکنم بتونین صرفا با ترجمه بزنین؛هر چند واسه همون سوال ـام ترجمه می تونه خیلی کمک ـتون کنه.
شوکوه خب با یه مثال که نمیشه یه روش ـو زیر سوال برد.برای این سوال به نظر من استفاده از ترجمه خب خیلی منطقی ـتر ـه ولی اگه کسی بخاد از قواعد ـم استفاده کنه خب پس قواعد رو کامل کار می کنه. می دونه که اون فرمول همیشگی نیست و جای اسم و خبر میتونه عوض شه؛میدونه که ممکن ـه بین ـشون فاصله بیفته.میدونه که اسم افعال ناقصه یا اسم ـه یا ضمیر،جارومجرور نمی‌تونه باشه.همه این چیز ـا رو دقیق میدونه.
از اون طرف یه سری جمله ها هستن که اصولا هم با همین نواسخ بازی می کنن،یادم نمیاد مثالی اصن،ولی خب یه جوری جمله رو میده که تو ترجمه ـش یه کلمه ای اسم ـه یه کلمه ای خبر؛یا مثن میشه که از ترجمه ـش گیج بشی.دقیق متوجه اسم و خبرش نشی.ولی طراخ اومده اعراب ـا رو گذاشته.شما بدونی اسم و خبر مشبهه و ناقصه کدوم ـاش منصوب ـه کدوم ـاش مرفوع سر سه سوت تست رو می زنی! :-"

کلا بحث این ـه که برا بهترین روش نمیشه گفت فقط قواعد یا فقط ترجمه.شما باید هر دو رو بلد باشین و تو تست زدن ـاتون متوجه بشین که برا هر نوع سوال چه روشی بهتر ـه.هر چند من بازم فکر می کنم برا تک تک سوال ـا باید حواس ـتون به همه نکته هاتون،چه ترجمه و چه قواعد،باشه. :-"

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از مریم :
ترجمه و قواعد رو نمیشه جدا کرد از هم تو عربی.هر دو ـش باید کار بشه. ولی خب ترجمه ای که برای حل سوالات قواعد استفاده میشه مطالعه خاصی احتیاج نداره.یه چیزای خیلی ساده ـست که همین الان ـم همه ـتون بلدین مطمعنا. ولی خب برا حل یه سری تست قواعد ـم واقعا خود قواعد خیلی میتونه سرعت بده به ـتون.همون طور که برای حل یه سری تست ـاش ترجمه کردن له می کنه سوال ـو رسما! :-"
ولی خب سخت ـه که بخاین قواعد رو هی فرمولی ـش کنین.یه سری چیزای اساسی ـش رو ولی باید حفظ باشین خب.که اون ـا ـم با چند بار مرور ـو چند سری تست زدن راحت می مونه تو حافظه ـتون.
حواستون ـم باشه که 5 تا سوال تجزیه ترکیب رو فک نکنم بتونین صرفا با ترجمه بزنین؛هر چند واسه همون سوال ـام ترجمه می تونه خیلی کمک ـتون کنه.
شوکوه خب با یه مثال که نمیشه یه روش ـو زیر سوال برد.برای این سوال به نظر من استفاده از ترجمه خب خیلی منطقی ـتر ـه ولی اگه کسی بخاد از قواعد ـم استفاده کنه خب پس قواعد رو کامل کار می کنه. می دونه که اون فرمول همیشگی نیست و جای اسم و خبر میتونه عوض شه؛میدونه که ممکن ـه بین ـشون فاصله بیفته.میدونه که اسم افعال ناقصه یا اسم ـه یا ضمیر،جارومجرور نمی‌تونه باشه.همه این چیز ـا رو دقیق میدونه.
از اون طرف یه سری جمله ها هستن که اصولا هم با همین نواسخ بازی می کنن،یادم نمیاد مثالی اصن،ولی خب یه جوری جمله رو میده که تو ترجمه ـش یه کلمه ای اسم ـه یه کلمه ای خبر؛یا مثن میشه که از ترجمه ـش گیج بشی.دقیق متوجه اسم و خبرش نشی.ولی طراخ اومده اعراب ـا رو گذاشته.شما بدونی اسم و خبر مشبهه و ناقصه کدوم ـاش منصوب ـه کدوم ـاش مرفوع سر سه سوت تست رو می زنی! :-"

کلا بحث این ـه که برا بهترین روش نمیشه گفت فقط قواعد یا فقط ترجمه.شما باید هر دو رو بلد باشین و تو تست زدن ـاتون متوجه بشین که برا هر نوع سوال چه روشی بهتر ـه.هر چند من بازم فکر می کنم برا تک تک سوال ـا باید حواس ـتون به همه نکته هاتون،چه ترجمه و چه قواعد،باشه. :-"

به نقل از شوکوهــ :
و در نهایت اینکه این بحث ها به معنای تفکیک پذیری این دو بحث خصوصاً برای درصد های بالا نیست ابداً .بحث راهِ بهینه ی مطالعه ست . لقمه رو بیست بار دور سر بچرخونید بعد بخوریدش بازم خوردیدش . فرقش تو انرژی و وقتیه که هدر دادین :D

به نقل از شوکوهــ :
کلاً واسه درصد بالا نمی شه قواعد و ترجمه خوندن رو تفکیک کرد از هم خیلی . دو تاش هر کدوم به تناسب نیاز بحث ؛ با تاکید بر ترجمه . واسه بقیه ش هم بالایی :D

مثال های شما رو پذیراییم مدیر عزیز . بحث رو هم از اول پیگیری کنین . الان حس می کنم داریم جملاتی که خودمون گفتیم رو بصورت استفهام انکاری نکته تحویل میگیریم :))

×× تاکید دارم برا تک تک جملات جمع بندی ، تک تک جملات پست های قبلی رو مطالعه بفرمائید :)

.mary.

مریم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان‌امین۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

بحث رو از اول خونده بودم.میشه گفت با حرف همه ـم موافق بودم نسبتا.ولی این تاکیدی که هر کس رو ترجمه/قواعد داره رو درک نکردم.
ترجمه استفاده کردن برا بعضی سوال ـا قواعد خیلی کمک میکنه مخصوصا اینی که ترجمه استفاده شده برا سوالا قواعد آسون ـه،نکته نداره.ولی واقعا برا "بعضی" سوال ـا فقط!
هدف ـم تقریبا جمع‌بندی با تاکید رو این که بهترین روش استفاده از هر دو راه همزمان بود. :)

rakma

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
کرمانشاه
مدال المپیاد
شیمی فقط مرحله اول

سلام
این DVD عربی گاج خوبه؟؟کسی داشته؟

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

پچقد کشش میدین :| هر کاری دوست دارن برن بکنن .
واسه رفع اسپم :
به نقل از r£z@ r :
سلام
آره ولی باید یخورده از قواعد+ترجمه بدونی :-"

sadlove

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شـیراز
سال فارغ التحصیلی
93

به نقل از r£z@ r :
سلام

قواعدیو ک بالایی میگه بیشتر فعلاست .
دی وی دی ب دی وی دی پیش برو جمضفشو میتونی تابستون یاد بگیری ک همه ترجمه ها رو میتونی باهاش جواب بدی .

ترجمه هم من شخصن اصن نخوندم ولی با این دی وی دی همه ترجمه کنکورامو زدم .
فقط هم ترجمشو گوش کن . بقیش زیاد ب درد بخور نیست . مثلن متنشو خودت تمرین کن متن کنکورای سالای قبلو :/

Sambo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگــان :)
رشته دانشگاه
مهندسی مـواد و مـتالـوژی

" عربی جامع کنکور " خیلی سبز ؟!

" فوت و فن عربی" خیلی سبز ؟!

" ترجمه، تعریب، مفهوم عربی کنکور" خیلی سبز ؟!

میشه اگه درباره این کتابا اطلاعاتی دارین بگین ؟ و هر کدومش برا چه سطح هایی خوبه ؟

parastar

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
علوم زرشکی کرمانشاه
رشته دانشگاه
پزشکی

اساتید دی وی دی اموزش عربی چیزی سراغ دارین؟ در حد صفر هستم

dinosaur

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

من امسال که شورو کردم عربیم خوب نبود، با عربی کامل شورو کردم بعد پدرم در اومد، مثلن من نمیدونستم وقتی اسم مثنی باشه مضاف بشه نونش حذف میشه یا اینطور چیزا.
به نظرم اگه کسی در حد من داغونه یکی دو جلسه کلاس رفتن میتونه مفید تر باشه از دی وی دی چون اقلن میتونی سوالاتو بپرسی، البته من نرفتم، عربی جامع خ سبز گرفتم خیلی راحت تر شد
با فاطمه موافقم که نباید خیلی حالا رو کتاب وسواس داشت ولی عربی کامل برای آدمی که تا حالا عربی زیاد نخونده و دوس نداشته خیلی خوب نیست به نظرم

Bluegirl

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان

بنظرتون کتاب الگو بهتره یا گاج؟
من مشکلی تو قواعد ندارم ی کتاب میخوام که تست های خوبی داشته باشه

salour73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امین
شهر
اصف
سال فارغ التحصیلی
88

به نقل از Bluegirl :
بنظرتون کتاب الگو بهتره یا گاج؟
من مشکلی تو قواعد ندارم ی کتاب میخوام که تست های خوبی داشته باشه

اگر دنبال تست تالیفی خیلی خوب میگردی الگو بهتره
اما دنبال تستهای استاندارد و مطابق کنکور میگردی گاج (هم گاج سفید و هم گاج کامل) جفتشون بهتر از الگو هستن

Bluegirl

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گرگان

به نقل از سیم ظرفشویی :
اگر دنبال تست تالیفی خیلی خوب میگردی الگو بهتره
اما دنبال تستهای استاندارد و مطابق کنکور میگردی گاج (هم گاج سفید و هم گاج کامل) جفتشون بهتر از الگو هستن
گاج کامل چه فرقی با گاج سفید داره؟

salour73

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
امین
شهر
اصف
سال فارغ التحصیلی
88

به نقل از Bluegirl :
گاج کامل چه فرقی با گاج سفید داره؟

گاج کامل نوشته اقای علی فیلی(با ایاد فیلی که نویسنده عربی به زبان ساده مبتکران اشتباه نشود) هستش
و گاج سفید نوشته ماهینی هستش

هیچ تفاوت خاص و مهمی بین این دوتا وجود نداره و صرفا سلیقه ای هستش که کسی از نوع نگارش و آموزش کامل خوشش بیاد یا سفید

-mina-

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میانه
دانشگاه
اهواز
رشته دانشگاه
دامپزشکی

عربی سفید مبحثیه...اسم فعل حرف اما عربی کامل کتاب به کتاب درس به درسه ، واسه اونایی که با برنامه ازمون کار میکنن کامل بهتره به نظرم

Anonymous98

کاربر فوق‌فعال

سلام
سوال! جمع بندی عربی خیلی سبز یا کتاب آخر عربی مهروماه
یه مقایسه بفرمایید لطفا! :D

ZDM

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
فرزانگان