• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نمایشنامه رادیویی سمپادیا - شماره 1

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی
پاسخ : نمایشنامه رادیویی سمپادیا - شماره 1

چه کارهای فرهیخته ای!
هنوز گوش ندادم ولی اسمش هم هیجان زده م کرد:د

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

الان کهربا بهم پی ام داده گفته یه چیزی رو اینجا بگم به همه.

از دیشب تا الان این بنده خدا (یا به گفته‌ی خودش، بدبخت :-" ) نتونسته وارد سایت بشه. هرکاری کرده با پی سی و گوشی و خلاصه هر ترفندی که زده، وارد نمیشه.

پس مشترک مورد نظر تا اطلاع ثانوی قادر به پاسخگویی نخواهد بود :-"

وقتی این مشکل ورودش حل شد جواب میده. بابت نظراتون هم تشکر کرده و گفته در اسرع وقت به همه‌ی نظراتتون پاسخ میده.

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

ایده خیلی خوبی بود . خسته نباشید . واقعا لذت بردم .
اون قسمت که نقاش راه میرفت صدای قدم هاش دقیقا بهم این حسو میداد که خودِ ایلیا داره راه میره(صدای مهیبی بود :-" )
با اینکه هرکس جدا صدا رو ضبط کرده بود ولی نویز کمی داشت و کیفیت صدا خیلی خوب بود به نظرم.
داستان هم خوب بود ، یه مقدار غمگین بود . طنز هم کار کنید :D + خنده ها و سرفه ها یه مقدار مصنوعی بود :-"
البته خب درک میکنم خیلی سخت میشه به صورت واقعی سرفه کرد :-? در کُل خیلی خوب بود . لذت بردیم . خسته نباشید !

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

به نقل از Suspicious Girl :
عَی بابا عَی بابا، من فکر می‎کردم اون نقاش خون‎آشام‎ه. :/ قشنگ بود، ولی جا داشت سوزناک تر تموم شه‎آ. :‎))
نقاش خون آشام بود تقربا :-"اونجا بش میگفتن خون آشام چون نقاشی هرکی رو میکشید اون فرد میمرد :-<

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

به نقل از Farz :
فقط ی سوال فنی، مگه هر خون‌آشامی ک نقاشی آدم رو بکشه اون آدم میمیره؟ :-s :-"
هست بالاخره یا نیست؟ چرا درک من از نمایشنامه صحیح نیس! :/

خون‎آشامِ واقعی نیست،خب خون آشام ها ملّت رو می‎کشن و اینا.
کار اون نقاش هم باعث مرگ افراد می‎شد یه جوری، بخاطر این بهش می‎گفتن خون‎آشام و نحس. :-"

به نقل از The Sustainables :
نقاش خون آشام بود تقربا :-"اونجا بش میگفتن خون آشام چون نقاشی هرکی رو میکشید اون فرد میمرد :-<
نه خب واقعاً خون‎آشام نبود، اگه خون‎‌آشام بود خیلی باحال‎تر بود، میرفت دختره رو گیر میاورد می‎زد تیکه‎پارَش می‎کرد و خون‎شو می‎خورد. ^_^ خیلی هیجان‎انگیز می‎شد. ^_^ :D

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

من نمی دونم چرا شروع نشده غش غش می خندیدم! خب حالا خیلی جدی نظرامو میگم ولی کسی ناراحت نشه ها!
خیلی خوب بود اورین!خسه نباشید! حالا درسته ی جاهاییش ... ولی ترکوندین!در ضمن ی سری چیزا گفتم ک در واقع باید ب نویسنده بگیم ن شما!
بدم جدی نگیرید چیزایی ک نوشتم نوشتم دیگه انتقاده!!!!!

محمد نقطه ح رو خوب اومدین!

جناب کهربا شما چرا ی جوری مث اینا ک تازه میخان فارسی حرف می زنید؟؟؟ بابا یکم احساس یکم غم ! مثن خانومتون لب موت بودنا! خلاصه شما صداتون بی احساس بود با این ک خیلی دوس می داشتین خانومتونو! تن ثابت داشتین! اصن ب من چ صدا پسر مردم؟؟؟؟+ خندیدناتونم شبی پوزخندا مسخره آمیز بود!!!! اون یراآآآآآآآ آخر خیلی باحال بود!!!!
الحق ک چاک سمپادی بوده! بابا باهوش! :)) واس کشف نقاش بودن اوشون میگم!

آخی پژواک جونم چ غمی تو صدات بود :(( خیلی قشنگ بود آخی! آورین من ب شخصه بت افتخار می کنم! از همه بهتر بودی! خدا رحمتت کنه! :(( :(( :((

تزار جان شما چرا صداتون انگار پشت تلفن بود ؟؟؟؟؟؟ آخی این قده غصه نخور این قدم ب مردم بدبین نباش دیگه!!!!اگ صداتون پش تلفنی نبود عالی تر تر تر میشد!!!!

جناب ایلیا چیپ و دلواز و راحتو خب اومدین! صدا شمام پشت تلفنی بود! آخه ی ادم چقد می تونه نحس باشه؟؟؟ :| لاقل چاک می کشیدین ما خوشال تر بودیم! گناه داش یرا!!!!!!
حالا خدایی از پشت تلفن بود؟؟؟؟؟

یکم اون وسط جو میدادین بابا! رادیو نمایش گوش کنین یکم!

جناب فیری بوی اون صدا ب ی متصدی کت و شلواری سیبیل چخماخی با مو ها از فرق باز شده می خورد ( عاغا ناراحت نشینا تصور ذهنیه اصن بیخیال شبی جنتل منا بود!)
یکم هتلتونو با شور و اشتیاق تریف کنید هی میگین اوه! اوه!
بابا من بودم ی کار میکردم طرف هتلو بخره اصن!!!!
فضولم ک بودین!!!!!!همشم ک می پرین تو حرف مردم!!! من بودم میکشتمتون!!!!

جناب محمد نقطه ح! واسه واسوندن اسب یا همون حیوون یکم همچی خیلی مهربونانه گفتینا مثن انگار ی بچه دو سالس! بابا کالسکی چی همچین صدا کلفت میخاد و بلند! چ قدم مطیع بوده اسبه !
فقط صدا پیتیکو پیتیکو اسبتونم خیلی کم بود!
میگما جناب قربان چاک چرا منت میذارین سر مردم میگین بیشتر قیمت دادم واقن ک :|

منم ناهار تو بیشه میخام! اولالا هتل 4 ستاره!!!! خب منم میومدم!
چاک و یرا تو بیشه:
128.gif

دوا؟ دارو بهتر نبود؟؟؟
میگما ی چیز جذاب تر نبود اجرا کنین ی چیز فان!
این مرده هم ک ول نمی کنه خون آشامه؟؟؟؟؟
_________ این قد مونده تا تموم شه!
_______ تا اتمام!
ای بابا این آهنگه چیه هی این وسط خیلی ب داسان نمیاد!
خون آشامش کجا بود؟؟؟؟ چچچچ منو باش گفتم ی چیز ترسناکه!
بازم اورین من بتون افتخار می کنم! دمتون کنتاکی!
پ.ن: بالاخره تموم شد ! الان من اینا رو از تو نت کپی می کنم پاسخو میزنم پیست می کنم و سپس ارسال!
دس خودمم مرسی! :D

13.gif

به نقل از Suspicious Girl :
خون‎آشامِ واقعی نیست،خب خون آشام ها ملّت رو می‎کشن و اینا.
کار اون نقاش هم باعث مرگ افراد می‎شد یه جوری، بخاطر این بهش می‎گفتن خون‎آشام و نحس.
نه خب واقعاً خون‎آشام نبود، اگه خون‎‌آشام بود خیلی باحال‎تر بود، میرفت دختره رو گیر میاورد می‎زد تیکه‎پارَش می‎کرد و خون‎شو می‎خورد. ^_^ خیلی هیجان‎انگیز می‎شد. ^_^
آخخخخ آفرین! چ دختر فهمیده ای ! اصن درسشم همین بود!!!!!!!!! :D :))

این همه نظر دادم شمام نظر بدین رو نظرم! قانعمون کنید! بحث و اینا!

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

به نقل از کهــربا :
خب همیشه که نباید منتقد رو قانع کرد که من کارم درسته، میشه نقدم پذیرفت:))

فقط در مورد حس صدای چاک نسبت به مرگ همسرش... اگه منظورتون لحظه ی فهمیدن مرگ یراست که خب فقط یه داد زدم و حالا اینکه نتونستم خیلی خوب داد بزنم هم مساله همسایه ها بودن که خب نمیگفتن یرا کیه آخه؟:-" یا ممکن بود نگران بشن بریزن خونمون کمک حتی :))
اما اگه غم نداشتن زیاد صدا تو کل کار رو میگین... خب این جزیی از نقش بود... چاک هم به شدت امیدواره به خوب شدن یرا و به هیچ وجه نمیخواد مرگش رو قبول کنه، وهم همون اندک نگرانیش رو هم سعی میکنه جلوی یرا و یا حتی هاسکا به روشون نیاره
کی کارش درسته؟ کو ؟ من چرا ندیدم؟؟؟؟؟؟ :)) ن خدایی افرین ب تزار و یرا و نقاش و متصدی و کالسکه چی، همینا بودن نقشا دیگ؟؟؟؟ اینا خیلی خوب بودن نقش دیگم اگ بوده خوب نبودهد یادم نی !!!!!!!!!! :))))))
خب صد البته ک همسایه ها خیلی مهمن ولی حالا ی داد اتفاق خاصی نمیوفتاد میزدید ( چی نوشتم؟!؟!؟)
یا حالا اگرم می پرسیدن می گفتین برا یرا! ( با بغض البته!) بعد نهایتش همسایه ها ب والدینتون میگفتن این بچتون قاطی کرده دیگ تهش همین بود دیگه! میرفتین کوه داد میزدین یرا کسیم بتون چیزی نمی گف! از بازار ی اپلیکیشن میکس می گرفتین ی یرا آروم می گفتین بد بلندش می کردین و کشدار !!!!!!!!!!!! بازم راه حل بگم؟؟؟؟؟ :D
ن دیگه باشه خب شما امیدوار بدش ک یرا مرد ک می تونسین یکم گریه و زاری کنید !!!!!!!
صداتون یکنواخت بود حرف من اینه! صدا عمومن خیلی مهمه تنش خصوصن تو ی نمابشنامه رادیویی!
مرسی ک سعی کردین منو متقاعد کنید و نشد!!!!!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

البته خب درک میکنم خیلی سخت میشه به صورت واقعی سرفه کرد :-? در کُل خیلی خوب بود . لذت بردیم . خسته نباشید !
مِن بعد میگم سرفه رو بدن من بکنم :-" خیلی طبیعی سرفه میکنم! :))

+انتقادارو وقتی گوش دادم کامل میام ج میدم :-" تازه دارم دانلودش میکنم :-"

+تا همین الان پِژواک رو پَژواک میخوندم :| :))

niush101

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzangan
شهر
teh

فکر می کنم بچه ها همه نکات رو اشاره کردن
بد نبود اما می توانست بهتر باشد

• شروع کننده موضوع

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

خب سلام دوباره ! و مرسی از همه کسایی گوش دادن و نظراتشون رو گفتن و کسایی که گوش خواهند داد:-"

درباره ی کیفیت صداها یه توضیحی بدم. من کاملا قبول دارم که کیفیت ها درحد مطلوبی نبودن و از طرفی هم یک دست نبودن و یکی از بزرگترین نقاط ضعف نمایشنامه رو هم همین میدونم. ولی ب این رو هم درنظر بگیرید که ما نمیخواستیم انتشار نمایشنامه خیلی به تعویق بیفته . از طرفی هم همونطور که کهربا اشاره کرد پیدا کردن نقشای دیگه فرصت خیلی زیادی رو صرف کرد و اگر قرار میشد وویس ها دوباره ضبط بشن و کمااینکه شاید به خوبی بار اول درنمیومدن ، زمان زیادی میگذشت . این کار درواقع یه جور کار آزمایشی بود برای معرفی این طرح به بچه ها ، که جا داره از همه ی بچه هایی که وقت گذاشتن و کمک کردن تشکر کنم. همچنین از کهربا بابت تدوین و صداگذاری های خوبش.مسلما حالا که نقاط ضعف کار با نظرات شما داره پیدا میشه ،کارهای بعدی با حضور و کمکتون خیلی میتونه بهتر و قابل قبول تر باسه .

و اما درمورد نقش یرا : مرسی از همه :D خب یرا یه دختر ضعیف و بیمار و درعین حال مهربون و احساسیه .من بعد از خوندن متن نمایشنامه سعی کردم خودم رو جای یرا بزارم ، یه کم صدام رو نازک تر کردم:-" و چندباری صفحه اول رو امتحان کردم ، وقتی تونستم خودم رو کاملا توی شرایط یرا قرار بدم ضبط کردم کار رو. دیگه همین دیگه :د
درمورد سرفه ها هم قبول دارم یکم غیرطبیعی بودن . ببینید با توجه به این که هرکس جداگانه قسمت مربوط به خودش رو ضبط میکرد ، یه جاهایی دیالوگا مربوط به چاک و هاسکا بود و یرا فقط اون وسط سرفه میکرد بعد من مثن سه دقیقه فقط باید تیکه تیکه سرفه میکردم فقط:)) بهرحال به بزرگی خودتون ببخشید : )

درمورد بقیه هم نظرمو بگم ;;)
خب بنظرم کهربا حس چاک رو خوب منتقل کرده بود ، از مشخصه های چاک همین بود که ناراحتی ش رو جلوی یرا و هاسکا بروز نده و دایما امیدوارشون کنه . و اینکه خب هرکس یه صدایی داره!و بنظرم هر صدایی به یه نقشی میخوره و اینجا این صدا مناسب یه مرد اروپای قدیم بود.از طرفی هم انتقال حس از خود صدا مهم تره .
و اما هاسکا : مرسی از معصومه عزیز که قبول زحمت کرد ، سرش هم شلوغ بود و خونه خالی گیر نمیاورد :-" :D از لحاظ انتقال حس خوب بود واقعا و نزدیک ترین صدایی که پیدا کردیم تا به هاسکا بخوره هم مال تزار بود. فقط کیفیت پایین ضبطش بود که یه مقدار از تاثیرگذاری نقشش کم کرد.
ایلیا و فری بوی و محمد هم ممنون ازشون ، همین نقشای فرعی رو هم کلی گشتیم دنبالشون و اگه قبول نمیکردن کار لنگ میموند.

پ.ن : کیفیت پایین تر رو از اینجا دانلود کنید.

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

خب خب منم بگم "-:
توی کارایی که صدا ضبط میکنم نمیدونم چرا صدام یکم عوض میشه، واسه ضبط کردن صدا اولین تجربه بود ولی قبلا توی مراسمات و اینا خوندم و نمایش هم بازی کردم!

بعد اینکه نمیدونستم قراره صدای پای اسب بیاد روی صدام وگرنه خب لحنم رو عوض میکردم، این لحن رو هم با توجه به فیلما و اینا درست کردم ببخشید کم و کاستیش رو دیگه :د

اولش که بهم گفتن یکم دودل بودم شرکت کنم یا نه ولی خب دیگه گفتم بیام و حالا میبینم اونقدر هم که فکرشو میکردم بد نشده (((:

توی نمایشنامه های بعدی هم (البته بعد کنکور :د) تا جایی که بشه کمک خواهم کرد و اونجا صدام رو آزاد میکنم. منم نمیشد داد بزن سر اسبه ((:

راجب نمایشنامه هم منم پیرو حرف دوستان تایید میکنم بهتر بود نقاشی چاک رو میکشید ((: "-:

• شروع کننده موضوع

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از ایلیا :
مِن بعد میگم سرفه رو بدن من بکنم :-" خیلی طبیعی سرفه میکنم! :))

+انتقادارو وقتی گوش دادم کامل میام ج میدم :-" تازه دارم دانلودش میکنم :-"

+تا همین الان پِژواک رو پَژواک میخوندم :| :))

عه عه؟ پسر بد . منو کشتی کافیت نبود؟ به فکر مقام و موقعیتم بودی؟

+حالا عربی رو که هیچی وللش . ادبیات رو چند شدی؟:-?

tezar

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6 سابق
شهر
تهران
دانشگاه
امـیـرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی بـرق

و اما هاسکا : مرسی از معصومه عزیز که قبول زحمت کرد ، سرش هم شلوغ بود و خونه خالی گیر نمیاورد از لحاظ انتقال حس خوب بود واقعا و نزدیک ترین صدایی که پیدا کردیم تا به هاسکا بخوره هم مال تزار بود. فقط کیفیت پایین ضبطش بود که یه مقدار از تاثیرگذاری نقشش کم کرد
شما چرا صداتون انگار پشت تلفن بود ؟؟؟؟؟؟ آخی این قده غصه نخور این قدم ب مردم بدبین نباش دیگه!!!!اگ صداتون پش تلفنی نبود عالی تر تر تر میشد!!!!

اولش ممنون ازتون بچه ها که نظر دادین.آره متاسفانه کیفیت ظبط پایین بود که کاش نمی بود ;;)
پیدا کردن خونه خالی هم که بسی مشکل هست اصن :D دقیقا وقتی کار داری خونه خالی نمیشه :D :-"

در مورد نقش هاسکا هم بگم که دقیقا از این آدمایی بود که ازشون بدم میاد من :D و رومخم هستن خیلی ...و فکر کردم بتونم خوب اجراش کنم و خودمو با استرس و اینا نشون بدم... :D چون کلا من استرس نمیگیرم و دقیقا برعکس این نقشم :D ..سعیمو هم کردم که آروم صحبت کنم که سنم بیشتر نشون بده..حالا دیگه نمیدونم چقد تونستم موفق بشم... ;;) البته از خالصانه بودن دوس داشتنش هم خوشم اومد...این که نگرانیش فقط و فط از رو دوست داشتن مادرانه بود ;;)

در کل هم ، مرسی هم از کهربا و فاطمه ی عزیز که لطف کردن بهم پیشنهاد این کارو دادن و واقعا باعث افتخار بود همکاری با همه یچه هایی که تو این کار بودن و هم مرسی از همه ی کسایی که گوش کردن کارو...امیدوارم بهتر بشه دفعات بعد و با موفقیت پیش بره و ادامه پیدا کنه این کارهای با هدف تو سایت ... ;;) ;;)

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

من ی چیزی بگم؟ این نمایشنامه ترجمه س؟ یا خود آقاخانی نوشته؟

• لایک
امتیازات: swz

Sahar.Z

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شريف
رشته دانشگاه
مهندسی كامپيوتر - IT

به به چه ايده ى خوبى. ٨->
اولاً صداهاى پس زمينه ش خيلى جالب بود.از جايى آورده بودين يا خودتون درستش كرده بودين؟
بعد اينكه يه جورى معلوم بود كه صداهاتون با دستگاه هاى مختلف ضبط شده.كاش بيشتر هماهنگ بود.
من عاااشق اون تيكه اى بودم كه معصومه عين اين پيرزن گوگولياى غرغرو شرو كرد گريه كردن. : )) فقط صداش خيلى لطيف تر از يه پيرزن بود به نظرم.
اون آقاهه كه فك كنم آقاى كهربا بودن هم بسيار خوب ايفاى نقش كردن. :دى صرفاً اون صداى تهش ميتونست مهيب تر بشه.به نظرم جيغ طور شده بود. :-?
خودِ نمايش نامه شُ خيلى دوست نداشتم ولى دست شما درد نكنه، زحمت كشيدين و اينا.
+من اينو با اعمال شاقّه گوش دادم حقيقتاً.يعنى همزمان داشتم با حشره ى پرواز كننده در اطرافم كه دل ازم نميكند مبارزه ميكردم كه نپره وسط چاى ام كه سرانجام او غالب گشت و من مغلوب شدم چون چاىُ ريختم رو خودم. |: خلاصه خواستم بگم اگر اشتباه ميگم كه فلان جاش اينطورى بود بگين. :-"

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از کهــربا :
خودش نوشته گویا

پس چرا همه اسماش خارجیه :D :-"

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

خب خیلی خوب بود ! :D
اصن انتظار نداشتم با کار به این خوبی مواجه شم ! :-"
فکر میکردم چند نفر نشستین دور هم نمایشنامه خوندیدن مثلن ! :-"
فقط یه چیزی که تو ذوق میزد خنده های مصنوعی بود ،
و فکر میکردم با صدای خسته تری برای هاسکا رو به رو شم که نشدم ! :-"
اسم نمایشنامه هم یه طوری بود من منتظر بودم خیلی جنایی بشه بعد تموم شه ! :))
در کل خوب بود ، ایده ی خوبی داشت ، واستون آرزوی موفقیت میکنم !

• شروع کننده موضوع

پژواک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
95

به نقل از ـمهـ ـسا :
خب خیلی خوب بود ! :D
اصن انتظار نداشتم با کار به این خوبی مواجه شم ! :-"
فکر میکردم چند نفر نشستین دور هم نمایشنامه خوندیدن مثلن ! :-"
فقط یه چیزی که تو ذوق میزد خنده های مصنوعی بود ،
و فکر میکردم با صدای خسته تری برای هاسکا رو به رو شم که نشدم ! :-"
اسم نمایشنامه هم یه طوری بود من منتظر بودم خیلی جنایی بشه بعد تموم شه ! :))
در کل خوب بود ، ایده ی خوبی داشت ، واستون آرزوی موفقیت میکنم !

سلاملکم، خداروشکر:)
خب هاسکا یه پیرزن شصت ساله ش و صداش رو یه دختر نوزده ساله اجرا میکنه درنتیجه صداش به اون اندازه پیر و لرزون نیس:د
امیداوارم دفعه های بعد بهتر بشه .
آره اتفاقا خودمم انتظار یه داستان هیجان انگیزتر رو داشتم.جنایی ژانر جذابی ه ، چیزی سراغ داشتی خبرمون کن حتما :د
ممنون که وقت گذاشتی ;; )

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه