• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد دانشجویی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390
پاسخ : قابل توجه دانشجویان : المپیاد دانشجویی

به نقل از میم ح میم دال :
اگر این لیست رو میگی باید بگم دو نفر از غیرانتفاعی سجاد هستند! تو همون لیست حتی پیام نور مازندران هم هست!‌
و تو این لیست هم آموزشکده فنی حرفه ای !
من لیست دوره‌ی هجدهم کامپیوتر رو گفتم. یعنی اولین لینکتون. یعنی اونی که نفر سومه و از غیرانتفاعی سجاد هست مدنظرم بود.

نفی نکردم صحبتتون رو :)

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

من چندوقت پیش توضیحاتی که توو سایت بود رو خوندم ، اما دقیق متوجه نشدم که شرایط شرکت برای هرکدوم از مراحل به چه صورته.
همونطور که مهسا گفت یه راه واسه المپیاد شرکت توو آزمون ارشده ، یکی هم از طریق قطب بندیه !
میگن قبولی از طریق المپیاد قطبی آسون تره ! کسی اطلاعی داره از این موضوع ؟
الان من تقریبا دو سوم منابع المپیاد/ارشد رو تهیه کردم ولی مشکل اینجاست دقیق نگفتن کتاب چه نویسنده ای منبع اصلیه !

مسئله دوم اینکه ظاهرن محدودیت معدل وجود داره ! یعنی اگه معدلتون بین شرکت کننده های هر رشته کمتر باشه نمیتونید شرکت کنید.البته من اینجوری شنیدم !
مگه اینکه شانس بیارید همکلاسی هاتون شرکت نکنن ! :-" ولی سال دومی ها فرصت دارن توو این دو ترم معدل رو بکشن بالا سریعتر ! :D

واسه هماهنگی میتونید برید به بخش استعداد های درخشان دانشگاهتون . :-?

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از Nirman :
من چندوقت پیش توضیحاتی که توو سایت بود رو خوندم ، اما دقیق متوجه نشدم که شرایط شرکت برای هرکدوم از مراحل به چه صورته.
همونطور که مهسا گفت یه راه واسه المپیاد شرکت توو آزمون ارشده ، یکی هم از طریق قطب بندیه !
میگن قبولی از طریق المپیاد قطبی آسون تره ! کسی اطلاعی داره از این موضوع ؟
الان من تقریبا دو سوم منابع المپیاد/ارشد رو تهیه کردم ولی مشکل اینجاست دقیق نگفتن کتاب چه نویسنده ای منبع اصلیه !

مسئله دوم اینکه ظاهرن محدودیت معدل وجود داره ! یعنی اگه معدلتون بین شرکت کننده های هر رشته کمتر باشه نمیتونید شرکت کنید.البته من اینجوری شنیدم !
مگه اینکه شانس بیارید همکلاسی هاتون شرکت نکنن ! :-" ولی سال دومی ها فرصت دارن توو این دو ترم معدل رو بکشن بالا سریعتر ! :D

واسه هماهنگی میتونید برید به بخش استعداد های درخشان دانشگاهتون . :-?
قطب‌بندی می‌شه همونی که گفتم از طرف دانشگاه معرفی می‌کنن خودشون. دقیق نمی‌دونم چند درصد اول رو معرفی می‌کنن. ولی از بچه‌های ما ۵ نفر معرفی شدند. که یکیشون انصراف داد و به جاش یکی از سال بالایی‌ها رو فرستادن.

!Muse!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب-3
شهر
تهران
دانشگاه
پلیـــــــــ تکنیــــــکـ

المپیاد های شیمی یا ریاضی یا فیزیک مختص بچه های علوم پایه اس؟
دروس م.شیمی با پلیمر مشترکه
حالا یه پلیمری میتونه المپیاد م.شیمی شرکت کنه یا فقط م.شیمی ها المپیاد م.شیمی شرکت می کنن؟

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

مثلا چه خوب بود این حرفا رو تو همون تاپیک دیگه میگفتید :|

مثلا منشن مدیر کل :|

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از L!_!NA :
المپیاد های شیمی یا ریاضی یا فیزیک مختص بچه های علوم پایه اس؟
دروس م.شیمی با پلیمر مشترکه
حالا یه پلیمری میتونه المپیاد م.شیمی شرکت کنه یا فقط م.شیمی ها المپیاد م.شیمی شرکت می کنن؟
درمورد پلیمر نمی‌دونم. ولی با این‌که تمام دروس آي‌تی و کامپیوتر مشترک هستند ولی آی‌تی‌ها حق شرکت در المپیاد کامپیوتر رو ندارند. شاید این قاعده برای پلیمر هم برقرار باشه.
این سوالاتتون رو برید از دفتر استعدادهای درخشان دانشکده‌هاتون بپرسید.

فکر می‌کنم المپیادهای شیمی-ریاضی-فیزیک هم مثل همه‌ی رشته‌های دیگه از روش کنکور اگر اقدام کنید دیگه مختص رشته‌های علوم پایه نیست. چون هرکس از هر رشته‌ای حق داره کنکور ارشد هر رشته‌ی دیگه رو بده. می‌تونید برید کنکور ریاضی یا فیزیک یا شیمی مثلا ثبت‌نام کنید! و از اون طریق برید بالا. حتی بچه‌های داروسازی هم از این طریق خودشون رو به المپیاد شیمی می‌رسونن.

babak_eb

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای ۱
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
91
رشته دانشگاه
روانشناسی
اینستاگرام

این سوال رو قبلا پرسیدن ولی منم در مورد رشته خودم میپرسم، واسه شرکت توی هر المپیاد، باید دقیقا همون رشته رو خوند؟ مثلا من روانشناسی ام، علوم تربیتی نمیتونم شرکت کنم؟ :-?

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine
پاسخ : قابل توجه دانشجویان :المپیادهای دانشجویی علوم پز

ایده اولیه برگزاری این مسابقه علمی در سال 1379 در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مطرح گردید. از حدود سال 1385 اقدامات اولیه برای طراحی آن شروع شد و تاکنون جلسات متعدد هم اندیشی با حضور استادان، کارشناسان و دانشجویان حائز رتبه در المپیادهای دانش آموزی برگزار شده است. با توجه به تفاهم به وجود آمده در میان اکثر دانشگاهها و مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر لزوم تقویت قدرت تفکر و استدلال بین دانشجویان علوم پزشکی، هم اکنون بستر مناسبی برای برگزاری این المپیاد فراهم آمده است.
روش انتخاب دانشجویان
شرایط شرکت دانشجویان شاغل به تحصیل در المپیاد علمی دانشجویان
الف- رشته و مقطع: المپیاد مخصوص همه دانشجویان مقاطع undergraduate دانشگاههای علوم پزشکی کشور طراحی شده است. دانشجویان مقاطع undergraduate هم خیل عظیمی از دانشجویان کشور را تشکیل می‌دهند و هم برخلاف مقطع تحصیلات تکمیلی تفکر و حل مسأله نقش پررنگی در برنامه های آموزشی این مقاطع ندارد
ب- به منظور ورود حداکثری دانشجویان، کلیه دانشجویان سال 3 به بعد مقاطع کارشناسی و دکترای حرفه ای (پس از گذراندن آزمون جامع علوم پایه) دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور می‌توانند (بدون در نظر گرفتن معدل کل) در این المپیاد شرکت کنند. برای استفاده از تسهیلات نخبگان و استعدادهای درخشان باید شرایط آیین نامه های مذکور نیز تأمین گردد. برای مثال علاوه بر کسب رتبه در المپیاد علمی، دارا بودن حداقل معدل کل 16 برای عضویت در دفتر استعدادهای درخشان الزامی است.
تبصره1: هر فردی که رتبه های 2 یا 3 انفرادی را در المپیادهای قبلی کسب نموده باشد، مجددا می‌تواند در المپیاد شرکت نماید، در صورتی رتبه او لحاظ می‌گردد که رتبه انفرادی بالاتری از سالهای قبل کسب نموده باشد. منعی برای شرکت در سایر حیطه ها در سالهای بعد وجود ندارد.
تبصره2: در مرحله دانشگاهی دانشجویان امکان شرکت در حیطه هیا مختلف را دارند(در صورت موافقت دانشگاه) ولی در مرحله کشوری هر فرد تنها امکان شرکت در یک حیطه را دارد.
تبصره3:دانشجویان در زمان برگزاری آزمون غربالگری در مرحله دانشگاهی باید شاغل به تحصیل باشند.
ج- تذکر مهم: کلیه مراحل ثبت نام اولیه ،ارائه آموزش به کلیه دانشجویان علاقمند دانشگاه،برگزاری آزمون غربالگری و معرفی تیم به ستاد المپیاد علمی در وزارت متبوع و تقدیر از دانشجویان برگزیده در سطح دانشگاه توسط مراکز توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاههای علوم پزشکی کشور انجام می‌پذیرد.
تبصره1: مراکز توسعه آموزش علوم پزشکی لازم است ضمن اطلاع رسانی به کلیه دانشجویان مشمول، از این فرصت در جهت بهبود آموزش پزشکی دانشگاههاو تربیت نسل خلاق و آینده ساز بهره برداری حداکثری بعمل آورند.
تسهیلات و امتیازات
مطالعات مختلف ثابت کرده‌اند که تخصیص تسهیلات هم باعث تشویق افراد به ادامه مسیر حرفه‌ای می‌شود و هم می‌تواند دانشجویان با سلائق و انگیزه‌های مختلف را برای مشارکت درفعالیتهای علمی جذب نماید. متناسب با حیطه‌های سه گانه این المپیاد پاداشها و تسهیلات زیر تعریف شده است:
1. استفاده از تسهیلات ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر طبق آیین نامه های مربوط (بر اساس رشته‌های متناظر شرکت کنندگان)- نمونه جدول امتیازات دستیاری پزشکی
2. عضویت در بنیاد ملی نخبگان- بر اساس بند “د” ماده 4 آیین نامه احراز استعدادهای برتر و نخبگی
3. استفاده از تسهیلات آیین نامه استعدادهای درخشان برای نفرات اول حیطه ها
4. جوایز نقدی (سکه بهار آزادی به نفرات اول تا سوم انفرادی و اعضای تیمهای اول هر حیطه)
5. تندیس و لوح تقدیر به امضای وزیرمحترم بهداشت یا معاون محترم آموزشی
به نقل از سایتmedolympiad.behdasht.gov.ir

masoumeh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
صنایع

توی سایت المپیاد رشته صنایع نیست و شبیه ترین رشته به صنایع که توی سایت بود علوم اقتصادیه، اگر رتبه ام در علوم اقتصادی خوب شود، برای ارشد صنایع یا سیستم های اقتصادی به دردم می خورد یا فقط برای ارشد اقتصاد مفیده؟

!Muse!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب-3
شهر
تهران
دانشگاه

به نقل از مهســـــــــــــا :
درمورد پلیمر نمی‌دونم. ولی با این‌که تمام دروس آي‌تی و کامپیوتر مشترک هستند ولی آی‌تی‌ها حق شرکت در المپیاد کامپیوتر رو ندارند. شاید این قاعده برای پلیمر هم برقرار باشه.
این سوالاتتون رو برید از دفتر استعدادهای درخشان دانشکده‌هاتون بپرسید.

فکر می‌کنم المپیادهای شیمی-ریاضی-فیزیک هم مثل همه‌ی رشته‌های دیگه از روش کنکور اگر اقدام کنید دیگه مختص رشته‌های علوم پایه نیست. چون هرکس از هر رشته‌ای حق داره کنکور ارشد هر رشته‌ی دیگه رو بده. می‌تونید برید کنکور ریاضی یا فیزیک یا شیمی مثلا ثبت‌نام کنید! و از اون طریق برید بالا. حتی بچه‌های داروسازی هم از این طریق خودشون رو به المپیاد شیمی می‌رسونن.
گفته شد کنکور م.شیمی بدیم راحتتره
منتهی چون مرحله 2 تشریحیه فک کنم مرحله یک تشریحی بدم بهنتره
ضمن اینکه من برای شرکت در کنکور م.شیمی دروس نامربوط باید بخونم
اما برای المپیاد م.شیمی دروس تخصصی خودم هست
کدوم بهتره؟

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

میشه یکی یه توضیح کوتاه به من بده که چند مرحلس چجوریه ؟
همش با ازمونه یا یه دوره دااره مثلا ؟
و از این قبیل توضیحات
سپاس گذار

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از الف میم یا را حا میم زا ها :
میشه یکی یه توضیح کوتاه به من بده که چند مرحلس چجوریه ؟
همش با ازمونه یا یه دوره دااره مثلا ؟
و از این قبیل توضیحات
سپاس گذار
فقط کافی هست پست‌های قبلی رو مطالعه کنید تا جواب سوالتون رو بگیرید! بعد اگر سوال جزئی‌تر و موردی‌تری داشتید بپرسید.

شما باید برید قسمت ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد تو سایت سازمان سنجش و ثبت‌نام کنید. از این لینک می‌تونید اقدام کنید. یه گزینه هست توی فرم که نوشته: منحصرا متقاضی شرکت در المپیاد می‌باشم. باید اون رو تیک بزنید.

دو جور هست. یه سری رو دانشگاه خودش معرفی می‌کنه که بین اون‌ها یه مرحله آزمون قطبی(من اسمشو می‌ذارم قطب!نمی‌دونم چی بهش می‌گن. هرچند تا شهر با هم!) برگزار می‌شه و یه سریشون به مرحله‌ی اصلی می‌رسن. یه مدل دیگه هم از طریق کنکور کارشناسی ارشد هست که دقیقا نمی‌دونم با چه رتبه‌ای یا چه تعدادی این مدلی می‌رن بالا. و نهایتا همه‌شون با هم در مرحله‌ی اصلی رقابت می‌کنند.

پارسال یکی از بچه‌های ما رتبه‌ی ۵شد تو کنکور (سال سوم بود) و برای المپیاد معرفی شد و در نهایت هم رتبه‌ی سوم المپیاد شد.
۲نفر دیگه‌ای هم از بین ۵نفری که از طریق دانشگاه معرفی شده بودن مسقیم، نفر اول و دوم شدن.

عمو ژپتو

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
قبولی در مرحله دوم المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
شهید باهنر کرمان / شریف
رشته دانشگاه
ریاضی :x

فقط کافی هست پست‌های قبلی رو مطالعه کنید تا جواب سوالتون رو بگیرید! بعد اگر سوال جزئی‌تر و موردی‌تری داشتید بپرسید.
خب خواهر من طولانی بودن دیگه ایام امتحاناس خسته ایم :-[ :(
البته اون قسمتی که نقل قول کردید جواب نمیداد من میگم چجوریه ینی مثلا جند تا امتحان باید بدیم یا نه مثلا میریم تو یه تعداد بعد از اون تعدااد باز امتحان گرفته میشه ینی مرحله هاش اینجوریه یا نه یه چیز تو مایه های دانش اموزیه که یه تعداد انتخاب میشن و خوب از اون تعداد مدال داده میشه ؟
بعد مدال ها مثل دانش آموزیه که یه تعداد طلا یه تعداد نقره و .... داره یا نه کلا مقام داده میشه به یه عده و بر اساس اون مقامشون مدال میگیرن و یا ........

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از الف میم یا را حا میم زا ها :
خب خواهر من طولانی بودن دیگه ایام امتحاناس خسته ایم :-[ :(
البته اون قسمتی که نقل قول کردید جواب نمیداد من میگم چجوریه ینی مثلا جند تا امتحان باید بدیم یا نه مثلا میریم تو یه تعداد بعد از اون تعدااد باز امتحان گرفته میشه ینی مرحله هاش اینجوریه یا نه یه چیز تو مایه های دانش اموزیه که یه تعداد انتخاب میشن و خوب از اون تعداد مدال داده میشه ؟
بعد مدال ها مثل دانش آموزیه که یه تعداد طلا یه تعداد نقره و .... داره یا نه کلا مقام داده میشه به یه عده و بر اساس اون مقامشون مدال میگیرن و یا ........
یه سری درس هست از اوناست سوال. برای ما اینجوریه که ۲ روزه المپیاد اون مدل قطبیش. و مرحله‌ی نهاییش. از بین ۵تا درس مثلا(مثال می‌زنما!) باید ۴تا رو انتخاب می‌کردن جواب می‌دادن بچه‌ها. و جمع نمره‌شون تو اون امتحانا نمره‌ی نهاییشون رو می‌ساخت.
مدال هم نیست. مقامیه. همونطور که قبلا گفته شده تو همین تاپیک برای نفرات اول تا سوم یه سری تسهیلات خاص هست و برای نفرات تا پانزدهم هم یه سری تسهیلات کمتر وجود داره.

یعنی مرحله‌ی اول قطبی یه سری قبول می‌شن. اینا به اضافه‌ی یه سری رتبه‌های برتر کنکور اون سال، می‌رن مرحله‌ی دوم. بعد از بین اونا یه سری رتبه‌بندی انجام می‌شه. ولی تسهیلات فقط برای رتبه‌های ۱تا۱۵ هست.

sh-sh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
یزد- صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مواد

اگه از طریق کنکور ارشده پس چرا همه رشته ها ندارن؟؟ :( چرا مهندسی مواد بینشون نیست؟ :( :(( :(

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از sh-sh :
اگه از طریق کنکور ارشده پس چرا همه رشته ها ندارن؟؟ :( چرا مهندسی مواد بینشون نیست؟ :( :(( :(
میتونی نزدیک ترین المپیاد به رشتت رو انتخاب کنی. کدومشون نزدیکه به مواد؟

Elite

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
به تو چه
شهر
رشت

بستگی به سال تحصیلی داره یعنی اگه پایه سومی هستی نیاز به منابع کمتر وپیچیده تری داری :-?

Kite

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
قـوچـان
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

من پستای قبلی رو نخوندم دوستان لطف کنید جواب بدید..
شرکت تو المپیاد شرط معدل داره؟؟

!Muse!

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب-3
شهر
تهران
دانشگاه

آقا کسی داریم تجربه داشته باشه تو این زمینه؟
از راه قطب بهتره یا از راه کنکور ارشد؟؟

بالا