• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حذف سهمیۀ کنکور مدال‌داران المپیادها

hamed.yas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشد
سال فارغ التحصیلی
1345
مدال المپیاد
مدال تو مشتم بود.از چنگم درآور
رشته دانشگاه
پزشک. دکتر. طبیب
پاسخ : حذف سهمیه المپیاد ها!!!

عاقایون شایعه راه نندازین.
طلا رو که همه میدونن حذف نمیشه.
نقره و برنز هم هنوز قطعی نیس.
چون تصویب انقلاب فرهنگیه به این راحتیا برش نمیدارن. #S-:

• لایک
امتیازات: Mir

h@di

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرکرد
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
طلای ادبی (دورهٔ ۲۷)؛ مرحلهٔ ۱ کامپیوتر (دوره‌های ۲۳ و ۲۴)
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی نرم‌افزار

به نقل از Rain Man :
بیا من همون بنده خدا!!!

یعنی چی آقا یعنی دیگه المپیاد کشک؟؟؟؟؟!!!!! :O :O :O
یعنی کشک!
واقعاً دوست دارم ببینم سه سال دیگر ایران چند تا مدال جهانی داره.
به نقل از hamed.yas 128 :
عاقایون شایعه راه نندازین.
طلا رو که همه میدونن حذف نمیشه.
نقره و برنز هم هنوز قطعی نیس.
چون تصویب انقلاب فرهنگیه به این راحتیا برش نمیدارن. #S-:
محض اطلاع: نقره برنز تصویب انقلاب فرهنگی نیست، فقط طلا هست.
تصویب هم شده، اما احتمال عوض‌شدنش خیلی زیاده. قبلاً هم گفتم که
به نقل از h@di :
پیشنهاد من: فعلاً نصفه‌نیمه بخوانند تا بخشنامهٔ ثبت نام بیاید؛ آن جا قطعی‌اش معلوم می‌شود. هنوز باشگاه دارد پی‌گیری می‌کند که نظر آموزش عالی عوض شود.
به هر حال درسته، هنوز قطعی نیست. اگر قطعی شد: ۱. اطلاعیه‌اش می‌آید رو سایت باشگاه ۲. ما جماعت ۹۳‌ای دست‌جمعی عزا می‌گیریم.

محمّد عرفان

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
برنز شیمی
دانشگاه
علوم پزشکي تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

ظاهرا این که سهمیه نقره برنزا به 10 درصد کاهش پیدا می کنه درسته ! صرفا می شه به وزیر علوم جدید امید داشت .

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

خبر جالب اینکه امروز تو باشگاه جلسه تشکیل شده با حضور آقای ساعی دهقان در مورد همین قضیه ! فعلا مسئولان باشگاه در حال پیگیری هستند ! ;;)
خبر خوب اینکه بعد از جلسه به ما گفتن نه تنها درصدا مثل سابق میشه، بلکه دارن تلاش میکنن که تاثیر منفی معدل برای مدال‌دار ها توی کنکور هم حذف شه ! #S-:

h@di

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرکرد
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی نرم‌افزار

به نقل از Damon :
خبر جالب اینکه امروز تو باشگاه جلسه تشکیل شده با حضور آقای ساعی دهقان در مورد همین قضیه ! فعلا مسئولان باشگاه در حال پیگیری هستند ! ;;)
خبر خوب اینکه بعد از جلسه به ما گفتن نه تنها درصدا مثل سابق میشه، بلکه دارن تلاش میکنن که تاثیر منفی معدل برای مدال‌دار ها توی کنکور هم حذف شه ! #S-:
خیلی جای خوشحالی دارد. (لاگ این کردم اولین ح.ب. ام را با یک متن ناامیدکننده بنویسم، دیگر نمی‌نویسم!)
امیدوارم زور باشگاه به وزارت علوم برسد... 8->
خداوند شما را بسی خیر دهاد دیمون عزیز ! >:D<

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بچه ها اگر 10 درصد بشه هم مشکلی نیست نترسید.
خود 10 درصد خیلییییییه،،
مشکل اصلی اینه که کلا دانشگاه تهران نیزنه زیر همه چی، وگرنه 10 درصدو واقعا تاثیر بدن، کافیه براتون

miladaghajohari

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

من که نمیدونم راسته یا نه واصلا هم دوست ندارم وقتم رو روش‌بزارم اما همیشه این اتفاقات باید بیفته و شایعه بشه تا یه سریچیزارو‌به ما یاد اوری کنه. مخصوصا اینکه زمانی این حرف ها رو بشنوی که دو ماه از اعلام نتایج المپیاد گذشته و تو رو درصدت حساب باز کردی وقتی میخوندی. لااقل باید برای سال بعدی ها تاثیر داده بشه نه امسالی ها به هر حال از کشورم ممنونم که همیشه بهم یاد اوری میکنه بعضی چیزارو.

MehrnaZz

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
زاهدان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله 1 ریاضی
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

باشگاه طلایی ها که تمام ثبت نامای دوره هاشو مسدود کرده!
ینی چی آخه این کار؟ اون تعدادی که بدون کنکور میرن دانشگاه یا سهمیه مدال دارن مزد تلاش و زحمتشونو میگیرن! بعدشم با این کارا ینی کللن ایران عملا تو المپیادای جهای هیچی نخواهد بود!
کاش تغییری نکنه :(

• لایک
امتیازات: h@di

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397

خبرای خوب داره میاد:
http://www.irysc.com/510-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%AF-26-%D8%A2%D8%B0%D8%B1-1393/
:D

aria007

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز
مدال المپیاد
مسابقات ایران اپن رتبه3 امداد گر
پاسخ : حذف سهمیه کنکور المپیاد ها!!!

بله دوستان،بخشنامه مربوط به کاهش سهمیه مشاهده گردید که امضایی وزی استیضاح شده علوم هم پای آن هست،سهمیه ها به این گونه کاهش یافته:
درندگان مدال برنز و نقره و طلا هایی که عضو تیم نیستند باید در کنکور 90%نمره آخرین فرد قبول شده در کد رشته محل را بدست برآورد تا بتواند وارد آن دانشگاه شود.
بخشنامه فعلا به مراکز اصلی پژوهشسرا های هر شهر داده شده تا مدتی دیگر به مدارس ابلاغ میگردد. :(( :((

h@di

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرکرد
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی نرم‌افزار

به نقل از aria007 :
بله دوستان،بخشنامه مربوط به کاهش سهمیه مشاهده گردید که امضایی وزی استیضاح شده علوم هم پای آن هست،سهمیه ها به این گونه کاهش یافته:
درندگان مدال برنز و نقره و طلا هایی که عضو تیم نیستند باید در کنکور 90%نمره آخرین فرد قبول شده در کد رشته محل را بدست برآورد تا بتواند وارد آن دانشگاه شود.
بخشنامه فعلا به مراکز اصلی پژوهشسرا های هر شهر داده شده تا مدتی دیگر به مدارس ابلاغ میگردد. :(( :((
۱. اون بخشنامهٔ ۵ مرداد ۱۰۰٪ اجراء نمی‌شه؛ چرا؟ چون با مصوبهٔ نهاد بالادستی (شورای عالی انقلاب فرهنگی) متناقضه و خودبخود لغو هست؛ حتی اگه بخواند همین برنامه را اجراء کنند باید یه بخشنامهٔ جدید صادر بشه که سهمیهٔ طلای دانش‌آموزی را هم در بر بگیره و قابل اجراء باشه.
۲. اگه رادیو المپیاد آیریسک را گوش کرده باشید (گفت‌وگو با آقای صولتیان، مدیر روابط عمومی باشگاه)، ظاهراً وزارت‌خونه خیلی وقت پیش قبول کرده که سهمیهٔ طلا را نمی‌تونه تغییر بده و -برداشت من از حرف‌هاشون- زمان سرپرستی نجفی قضیه می‌رفته که کلاً حل بشه، ولی وزیر جدید رأی میاره و کارها دوباره به تأخیر می‌افته. (بروکراسی اداری!)
۴. بخشنامهٔ ۵ مرداد خطاب به دانشگاه‌هاست نه مدارس یا پژوهشسراها. بخشنامهٔ خطاب به مدارس اول از همه باید توی سایت باشگاه اعلان بشه. این هم که تا الآن بخشنامهٔ ثبت‌نام المپیاد نیومده یعنی هنوز چیزی قطعی نیست و ممکنه به وضع قبل برگرده.
۵. باشگاه دنبال اینه که حتی امتیاز بیشتری بگیره و تأثیر معدل را برای مدال‌دارها برگردونه به همون وضع «تأثیر مثبت».
۶. دامنهٔ اون بخشنامهٔ مورخ ۵/۵ با امضاء فرجی دانا محدود به المپیاد دانش‌آموزی نیست؛ بدون کنکور رفتن رتبه‌های اول تا سوم المپیاد دانشجویی، خوارزمی و خیلی چیزهای دیگه را هم لغو کرده. اگه اجراء بشه صدای خیلی‌ها در میاد.
۷. طلاهای تیم با غیر تیم اصولاً فرقی ندارند چون همه‌شون سال پیش‌دانشگاهی را داخل باشگاه می‌گذرونند و طبیعتاً کنکور نمی‌خونند. ضمناً بخشنامه هم طلاهای تیم و غیر تیم را جدا نکرده. «طلا»یی که ذکر شده و سهمیه‌ش با نقره و برنز یکیه مربوط به رشته‌های گروه آزمایشی غیرمرتبطه؛ یعنی مثلاً اگه یه طلای فیزیک بخواد داروسازی تهران بخونه می‌تونه از سهمیهٔ نقره/برنز استفاده کنه. توی بخشنامهٔ قبلی (سال ۹۱، با امضاء کامران دانشجو) هم که سهمیهٔ بدون کنکور رفتن طلاها را داشت، این مطلب که طلا می‌تونه از سهمیهٔ نقره/برنز استفاده کنه وجود داشت. همین امسال باشگاه دو تا از دوست‌های من را که طلا داشتند با سهمیهٔ نقره/برنز فرستاد دانشگاه (یک مورد شریف، یک مورد تهران) و ظاهراً قضیه محدود به این دو نفر نبوده!
۸. این که من بعد از پست‌های قبلی‌م چیزی نگفتم دلیلش این بوده که منتظر بودم خبر قطعی بیاد نه این که تغییری پیش نیومده، وگرنه خیلی اتفاقات بعد از بخشنامهٔ ۵/۵ و اصلاً توی دو ماه اخیر افتاده.
۹. هرچند من هنوز هم معتقدم ۱۰٪ با ۲۰٪ خیلی فرقشه، ولی بازم می‌گم بخونید؛ حداقل تا وقتی که باشگاه رسماً اعلان نکرده سهمیه شده ۱۰٪ خوندن را رها نکنید.
×رادیو المپیاد آیریسک (۶ دی) که توی حرف‌هام اشاره کردم: http://www.irysc.com/download-file-374.html

sohrab.rz

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی اراک
شهر
اراک
مدال المپیاد
المپیاد فیزیک

Exclamation کاهش قطعی سهمیه مدال های نقره و برنز به 10 درصد!!
چندی پیش گفته شد که باشگاه دانش پژوهان جوان احتمالا خواهد توانست وضعیت سهمیه ها رو به حالت اولیه برگردونه ولی متاسفانه طی تماس بنده با باشگاه صبح امروز آقای صولتیان روابط عمومی باشگاه از مصر بودن وزارت علوم و 10 درصد شدن سهمیه ها خبر دادن و گفتن که از همین کنکور 94 اعمال خواهد شد.
با توجه به این که انتظارات المپیادی ها از مسئولین حمایت بیشتر هست چنین اقدامی واقعا چه معنی میتونه داشته باشه؟!
من از همه میخوام اگه بتونن به طریقی به وزارت علوم اعتراض خودشون رو نشون بدن. امیدوارم قبل از این که دیر بشه المپیاد ایران از این بی توجهی مسئولین نجات پیدا کنه!
ادامه در لینک زیر
http://www.irysc.com/forum/t19030-13/#post235206

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از h@di :
۱. اون بخشنامهٔ ۵ مرداد ۱۰۰٪ اجراء نمی‌شه؛ چرا؟ چون با مصوبهٔ نهاد بالادستی (شورای عالی انقلاب فرهنگی) متناقضه و خودبخود لغو هست؛ حتی اگه بخواند همین برنامه را اجراء کنند باید یه بخشنامهٔ جدید صادر بشه که سهمیهٔ طلای دانش‌آموزی را هم در بر بگیره و قابل اجراء باشه.
۲. اگه رادیو المپیاد آیریسک را گوش کرده باشید (گفت‌وگو با آقای صولتیان، مدیر روابط عمومی باشگاه)، ظاهراً وزارت‌خونه خیلی وقت پیش قبول کرده که سهمیهٔ طلا را نمی‌تونه تغییر بده و -برداشت من از حرف‌هاشون- زمان سرپرستی نجفی قضیه می‌رفته که کلاً حل بشه، ولی وزیر جدید رأی میاره و کارها دوباره به تأخیر می‌افته. (بروکراسی اداری!)
۴. بخشنامهٔ ۵ مرداد خطاب به دانشگاه‌هاست نه مدارس یا پژوهشسراها. بخشنامهٔ خطاب به مدارس اول از همه باید توی سایت باشگاه اعلان بشه. این هم که تا الآن بخشنامهٔ ثبت‌نام المپیاد نیومده یعنی هنوز چیزی قطعی نیست و ممکنه به وضع قبل برگرده.
۵. باشگاه دنبال اینه که حتی امتیاز بیشتری بگیره و تأثیر معدل را برای مدال‌دارها برگردونه به همون وضع «تأثیر مثبت».
۶. دامنهٔ اون بخشنامهٔ مورخ ۵/۵ با امضاء فرجی دانا محدود به المپیاد دانش‌آموزی نیست؛ بدون کنکور رفتن رتبه‌های اول تا سوم المپیاد دانشجویی، خوارزمی و خیلی چیزهای دیگه را هم لغو کرده. اگه اجراء بشه صدای خیلی‌ها در میاد.
۷. طلاهای تیم با غیر تیم اصولاً فرقی ندارند چون همه‌شون سال پیش‌دانشگاهی را داخل باشگاه می‌گذرونند و طبیعتاً کنکور نمی‌خونند. ضمناً بخشنامه هم طلاهای تیم و غیر تیم را جدا نکرده. «طلا»یی که ذکر شده و سهمیه‌ش با نقره و برنز یکیه مربوط به رشته‌های گروه آزمایشی غیرمرتبطه؛ یعنی مثلاً اگه یه طلای فیزیک بخواد داروسازی تهران بخونه می‌تونه از سهمیهٔ نقره/برنز استفاده کنه. توی بخشنامهٔ قبلی (سال ۹۱، با امضاء کامران دانشجو) هم که سهمیهٔ بدون کنکور رفتن طلاها را داشت، این مطلب که طلا می‌تونه از سهمیهٔ نقره/برنز استفاده کنه وجود داشت. همین امسال باشگاه دو تا از دوست‌های من را که طلا داشتند با سهمیهٔ نقره/برنز فرستاد دانشگاه (یک مورد شریف، یک مورد تهران) و ظاهراً قضیه محدود به این دو نفر نبوده!
۸. این که من بعد از پست‌های قبلی‌م چیزی نگفتم دلیلش این بوده که منتظر بودم خبر قطعی بیاد نه این که تغییری پیش نیومده، وگرنه خیلی اتفاقات بعد از بخشنامهٔ ۵/۵ و اصلاً توی دو ماه اخیر افتاده.
۹. هرچند من هنوز هم معتقدم ۱۰٪ با ۲۰٪ خیلی فرقشه، ولی بازم می‌گم بخونید؛ حداقل تا وقتی که باشگاه رسماً اعلان نکرده سهمیه شده ۱۰٪ خوندن را رها نکنید.
×رادیو المپیاد آیریسک (۶ دی) که توی حرف‌هام اشاره کردم: http://www.irysc.com/download-file-374.html
این قسمت که طلای رشته غیر مرتبط بخواد از سهمیه نقره برنز استفاده کنه برام جدید بود، دوره ما طلای فیزیک با سهمیه طلا و بدون کنکور اومد پزشکی تهران

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام

بچه ها باشگاه نتونست وزارت علوم رو قانع کنه
فعلا چند نفر برای وزارت اعتراض نوشتن و میخوایم زنگ هم بزنیم بهشون
واقعا برای ما که همین تابستون تو دوره بودیم و بهمون میگفتن ۲۰٪ سهمیه‌ست چنین کاری نمیدونم اسمش چیه

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

:| واسه همینه امسال زمان ثبت نام و .. اینقدر دیر اعلام شده؟
نزدیکای بهمنه هنوز معلوم نیست کی باید ثبت نام کنیم

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بچه های کنکوری که از باشگاه اومدین.
دوباره بهتون خسته نباشید میگم راه طولانی تا موفقیتتون نمونده.
درسته 10با 20 فرق داره، ولی 10هم به اندازه کافی بزرگ هست که خیالتون رو راحت کنه. ذهنتون رو روی درس خوندن و آماده شدن برای کنکورتون نگه دارید.
در واقع همیشه عامل مانع انتقالی بچه ها نرسیدن بچه ها نبوده بلکه تعداد بالای درخواست هم عامل مهمیه، یعنی مثلا کلی ادم خواستار جابه جایی بودن همشونم با سهمیه درصد هاشون میرسیده، یعنی در هر حال با همین 10 درصد هم میتونین به مرادتون برسید زیاد فکر و خیال نکنید و زمان رو از دست ندید
تا ورودی 86 با همین 10درصد هم کلی جا به جایی های موفق رخ داده، توکلتون به خدا باشه

نام مرکز سمپاد
علامه امینی
شهر
میانه
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید مدنی آذربایجان
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

سلام.. دوستان عزیز این کاهش سهمیه فقط شامل المپیاد های دانش آموزی نمشه و خیلی موارد از جمله خوارزمی رو کاهش دادن. .لذا از اونجایی که این بخشنامه مخالفت صریح با سیاست های کلی علم و فناوری ابلاغی توسط مقام معظم رهبری داره، یک هفته به وزارت خونه واسه ابطال مهلت دادیم.. وگرنه از طریق دیوان به صورت قطعی باطل میکنیمش.
یا علی

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام

@بره ناقلا
میگید ۱۰٪ هم تاثیر داره، بله تاثیر داره
ولی واقعا این درخور یه نقره‌ی المپیاد هست؟
به نظر من ۱۰٪ در بهترین حالت میتونه جبران اون سه ماه از دست رفته باشه، نه جایزه حساب میاد نه تشویق و نه میتونه ۲سال قبلش رو جبران کنه که مشغول المپیاد بودیم
خودتون میدونید یه نفر ممکنه به خاطر یه قطره‌ی اضافی بورت طلاش تبدیل به نقره بشه

h@di

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرکرد
شهر
شهرکرد
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی نرم‌افزار

به نقل از بره ناقلا :
این قسمت که طلای رشته غیر مرتبط بخواد از سهمیه نقره برنز استفاده کنه برام جدید بود، دوره ما طلای فیزیک با سهمیه طلا و بدون کنکور اومد پزشکی تهران
بخشنامهٔ انقلاب فرهنگی (مصوبهٔ ۷۱۲، جلسهٔ ۲ خرداد ۹۱) یه ماده‌واحده اضافه کرد که:
دارندگان مدال طلای المپیادهای بین المللی ریاضی، فیزیک و کامپیوتر امکان ادامهٔ تحصیل در رشته‌های گروه پزشکی و دارندگان مدال طلای المپیاد ادبی امکان ادامهٔ تحصیل در رشته‌های گروه علوم انسانی و گروه هنر را دار می‌باشند.
یعنی پزشکی برای المپیاد ریاضی و فیزیک و ... رشتهٔ مرتبط حساب می‌شه! بی‌دلیل نبود که داروسازی تهران را مثال زدم... (الآن شک کردم داروسازی را جزء گروه پزشکی حساب می‌کنند یا نه؛ و دوباره شک کردم فقط برای طلاهای جهانی این را اجرا می‌کنند یا نه. کلمهٔ جهانی را اولین بار ه دارم بهش دقت می‌کنم! اون دوستتون طلای جهانی هم داشت آیا؟)
به نقل از بره ناقلا :
بچه های کنکوری که از باشگاه اومدین.
دوباره بهتون خسته نباشید میگم راه طولانی تا موفقیتتون نمونده.
درسته 10با 20 فرق داره، ولی 10هم به اندازه کافی بزرگ هست که خیالتون رو راحت کنه. ذهنتون رو روی درس خوندن و آماده شدن برای کنکورتون نگه دارید.
در واقع همیشه عامل مانع انتقالی بچه ها نرسیدن بچه ها نبوده بلکه تعداد بالای درخواست هم عامل مهمیه، یعنی مثلا کلی ادم خواستار جابه جایی بودن همشونم با سهمیه درصد هاشون میرسیده، یعنی در هر حال با همین 10 درصد هم میتونین به مرادتون برسید زیاد فکر و خیال نکنید و زمان رو از دست ندید
تا ورودی 86 با همین 10درصد هم کلی جا به جایی های موفق رخ داده، توکلتون به خدا باشه
@ خسته نباشید: خیلی ممنون :D
@ بقیه‌ش: ببینید از پارسال شرایط یه کمی فرق کرده. خیلی از المپیادی‌ها معدل نهایی‌شون پایینه (اکثر دوست‌های من حدود ۱۷ بودند) و تأثیر معدل از پارسال شد تأثیر مستقیم. (خدا را شکر شخص خودم این جا خیلی ضربه نمی‌بینم، ولی بیشتر بچه‌ها...) رقابت‌ها خیلی شدیدتر شده. تمایل داوطلب‌ها هم عوض شده؛ مثلاً اکثر بچه‌های المپیاد کامپیوتر می‌خواند کامپیوتر بخونند، بعدش از کنکور دو سال پیش تمایل از برق به سمت کامپیوتر اومده، یعنی دو تا رشته‌های تاپ ریاضی تقریباً تقریباً براشون غیرقابل دسترسه...
شخص خودم با توجه به ترازهای کانونم و ترازهای کنکور و کانون اون‌هایی که پارسال قبول شدند، می‌تونستم مطمئن باشم با ۲۰٪ نرم‌افزار شریف میارم؛ و حالا با ۱۰٪ تقریباً می‌تونم مطمئن باشم اگه همین‌طوری پیش برم سخت‌افزار تهران هم نمیارم!
ضمناً ایمان به نکتهٔ ظریفی اشاره کرد:
به نقل از Iman.Mage :

خودتون میدونید یه نفر ممکنه به خاطر یه قطره‌ی اضافی بورت طلاش تبدیل به نقره بشه
علاوه بر این -شما که خوتون باشگاه بودید، در جریانید- همیشه رنگ مدال‌ها بر اساس سطح دانش فرد و حتی اشتباهاتش معلوم نمی‌شه....

به نقل از mhr3 :
از اونجایی که این بخشنامه مخالفت صریح با سیاست های کلی علم و فناوری ابلاغی توسط مقام معظم رهبری داره، یک هفته به وزارت خونه واسه ابطال مهلت دادیم.. وگرنه از طریق دیوان به صورت قطعی باطل میکنیمش.
یا علی
متأسفانه باید بگم امیدوار نباشید! گفته بودم:
به نقل از h@di :
اون بخشنامهٔ ۵ مرداد ۱۰۰٪ اجراء نمی‌شه؛ چرا؟ چون با مصوبهٔ نهاد بالادستی (شورای عالی انقلاب فرهنگی) متناقضه و خودبخود لغو هست؛ حتی اگه بخواند همین برنامه را اجراء کنند باید یه بخشنامهٔ جدید صادر بشه که سهمیهٔ طلای دانش‌آموزی را هم در بر بگیره و قابل اجراء باشه.
و الآن هم همین کار را کردند؛ یعنی بخشنامهٔ جدید با هیچ مصوبهٔ بالادستی‌ای متناقض نیست که دیوان عدالت اداری لغوش کنه. وزارت‌خونه می‌تونه صرفاً چون «دلش می‌خواد» کل سهمیه را از اساس لغو کنه چون خودش یه زمانی «دلش خواسته» و تصویبش کرده! اگه سیاست کلی حمایت از نخبه‌هاست، وزارت‌خونه می‌تونه بگه این جزء وظایف بنیاد ملی نخبگانه و ربطی به ما نداره. ( + فکر کردید تا همین الآن بخشنامهٔ قبلی تمام و کمال اجراء می‌شد؟ فکر می‌کنید چند تا از دانشکده‌های تاپ کشور توی چند سال اخیر زیر بار این بخشنامه رفته بودند؟)
@پست پایینی‌تون: با این استدلال قوانین جدید بنیاد ملی باید لغو می‌شد (ماهی ۳۵۰ حقوق ثابت می‌تونست بیشتر از سهمیه و کمک‌هزینهٔ پژوهشی و بورس خارج و این‌ها توی زندگی من نوعی تأثیر بذاره :D)، اخراج استادهای دانشگاه سر مسائل سیاسی (دولت قبل :-") باید لغو می‌شد (منزلت + امید و نشاط واین‌ها)، افزایش ظرفیت دانشگاه‌ها توی پنج-شش سال گذشته باید لغو می‌شد (وقتی سالی هزارتا دکتری رشتهٔ ایکس بریزند توی جامعه، یعنی من دانشجو با دکتری هم باید برم راننده‌تاکسی بشم سوفور شهرداری بشم یا مثلاً روسری‌فروشی بزنم :-" نشاط و امید و بهبود معیشت و این‌ها...) چند تا دولت اخیر باید منحل می‌شدند، (اشتغال‌زایی نکردند، همون موارد قبلی) و هزار تا مثال دیگه. ضمناً وزارت علوم می‌تونه بگه ما برای اجراء این بند صد تا کار دیگه کردیم. «سیاست کلی» سیاست جزئی نیست که بگه فلان سازمان/وزارت موظفه فلان کار را دقیقاً به فلان شکل انجام بده. سیاست جزئی هم تا جایی که من می‌دونم جزء «اختیارات» بند ۱۱۰ ق.اساسی نیست. + کلاً روی اجراء قوانین حساب نکنید؛ به ایران خوش آمدید!

پ.ن: چقدر طولانی شد؛ و چقدر نقل‌قول‌هاش زیاد شد :-" مجبور شدم این‌طوری‌ش کنم دیگه :D

نام مرکز سمپاد
علامه امینی
شهر
میانه
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید مدنی آذربایجان
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

به نقل از h@di :
متأسفانه باید بگم امیدوار نباشید! گفته بودم:و الآن هم همین کار را کردند؛ یعنی بخشنامهٔ جدید با هیچ مصوبهٔ بالادستی‌ای متناقض نیست که دیوان عدالت اداری لغوش کنه. وزارت‌خونه می‌تونه صرفاً چون «دلش می‌خواد» کل سهمیه را از اساس لغو کنه چون خودش یه زمانی «دلش خواسته» و تصویبش کرده! اگه سیاست کلی حمایت از نخبه‌هاست، وزارت‌خونه می‌تونه بگه این جزء وظایف بنیاد ملی نخبگانه و ربطی به ما نداره. ( + فکر کردید تا همین الآن بخشنامهٔ قبلی تمام و کمال اجراء می‌شد؟ فکر می‌کنید چند تا از دانشکده‌های تاپ کشور توی چند سال اخیر زیر بار این بخشنامه رفته بودند؟)

پ.ن: چقدر طولانی شد؛ و چقدر نقل‌قول‌هاش زیاد شد :-" مجبور شدم این‌طوری‌ش کنم دیگه :D
مطابق اصل 110 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران , یکی از وظایف و اختیارات رهبری تایین خط مشی و سیاست های کلی نظام هست .
و تو همه دادگاه و احکام وحدت رویه محرزه که وقتی پای حکم ولایتی به میون میاد کلیه احکام ، مصوبات و حتی قوانین غیر منطبق و یا مخالف باطل میشن و کسی حق نداره مخالف اون عمل کنه .

تو سیاست های کلی علم و فن آوری که رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اساس اصل 110 قانون اساسی ابلاغ فرمودن و 6 تا بند داره ، دعوت میکنم بند چهارش رو بخونی :
نوشته : تقویت عزم ملی و افزایش درک اجتماعی نسبت به اهمیت توسعه علم و فن آوری :
2-4 : ارتقاء روحیه نشاط ، امید ، خود باوری ، نو آوری نظام مند ، شجاعت علمی و کار جمعی و وجدان کاری ..
این بخشنامه با این قسمت مخالفه چون باعث میشه بچه هایی که تو خوارزمی یا المپیاد کار میکردن از اینا زده بشن و بشینن واسه کنکور درس بخونن تا دانشگاه خوب قبول بشن .. نشاظشون هم میمیره :D
4-4 : ارتقاء منزلت و بهبود معیشت استادان ، محققان و دانش پژوهان و اشتغال دانش آموختگان .
این بخشنامه با اون قسمت ا"ارتقاء منزلت " هم صرحا مخالفه چون منزلتشون رو پایین آورده .
4-6 : گسترش حمایت های مادی و معنوی از نخبگان و نو آوران و فعالیت های عرصه علم و فن آوری :
خب بخشنامه قسمت "گسترش حمایت " رو نه تنها رعایت نکرده... بلکه حمایت هارو محدود تر کرده .
بازم میگم ... سیاسیت های کلی علم و فن آوری بر تمامی نهاد ها لازم الجراست و طبق سوالی که من کردم این مورد میتونست حتی دلیلی باشه برای استیضاح وزیر امضا کننده ی نامه :D

بالا