• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کسایی که کنکورو خراب کردن

test123

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
پاسخ : کسایی که کنکورو خراب کردن

:-? :-ss من هنوز نمیدونم مشکل کارم از کجاس :|
ب قرآن من ساعت مطالعه ام خیلی بالا بودش :( بعد احساس کردم دچار عدم تمرکز هستم رفتم پیش روانپزشک و .... ک مشکلی نداشته باشه آخرم هیچی ب هیچی شد ...
باو من تا دی ماه رتبه هام خیلی خوب میشد جوری ک تخمین رتبه ام میشد بعد هر آزمون ها 100-200 اما نمیدونم 6 ماهه بعد چ اتفاقی افتاد ک اصن باز من همونجوری خوندم و هیچی ب هیچی ...من خرداد سر جمع بندی این کنکور هایی ک از خودم میگرفتم بعد تخمین اش رو چک میکردم بدترینش شد 600-700 اما آخرین آزمون گزینه دو تخمین رتبه اش شد 3000 دقیقا رتبه ام هم همین حدودا شد ... واقعا نمیدونم چرا من طول سال این قدر نوسان داشتم ... الانم میترسم امسال هم بمونم باز اوایل خوب باشه آخراش بد شه ...

speed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
میاندوآب
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نظر خود من پشت کنکور موندن کار خیلی خطرناکیه ینی ریسکه
من خودم شدم 9439 بعدشم قصد موندن هم ندارم چون برام خیلی سخته یه سال دیگه همون کارای تکراری و مزخرف. رو انجام بدم
البته آدم می‌شناسم بار اول شد 5000 موند و شد 500
و در مقابلش کسی که سه سال کنکور میده و هر سال 4000 میاره
در کل باید کلی روحیه و توان داشته باشی که یه سال دیگه بمونی
در ضمن ما ها دوتا کنکور دیگه در پیش داریم میتونیم برای اونا تلاش کنیم
پشتیبان من تو کانون کارشناسی رو تو پیام نور شهر خودمون گرفت ارشد رو تبریز قبول شد
و تو آزمون دکترا رتبه 2 کشور شد و الان تو شریف داره می خونه
اینجا تازه اول کاره پا پس نکشین ادامه بدین حتما یه خیری بوده که رتبه های مد نظر رو کسب نکردیم...

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

یه پیشنهاد این کار رو یکی از دوستام انجام داد البته نمیدونم چقدر عاقلانه هست وچقدر توانایی اش رو دارید وچقدر جو زده نمیشید ببینید این دوستم خیلی رتبه اش داغون بود بعد رفتن علوم پایه خوند به مدت 2 سال بعداز 2سال فقط عمومی وشیمی خوند رفت کنکور داد ورتبه فوق العاده ای اورد برق خوند 2سال اخر علوم پایه اش رو تموم کرد تا اون تموم شد تازه درس های سخت برقش شروع شد علوم پایه فکر کنم فیزیک خونده بود یا ریاضی که فکرکنم فیزیک بود بعد رفت برق درس هایی که تو فیزیک خونده بود رو تطبیق داد

اگه چیزی متوجه نشدید بگید دوباره توضیح بدم

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

به نظر من اشتباهه محضه که بمونین پشت کنکور (جهت کمتر کردن رقبا)
به علاوه اونایی که معدلای خوبی ندارن باید تاثیر معدل رو هم در نظر بگیرن

پرناز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پایتخت میدونین کجاست!
مدال المپیاد
ادبیات!
دانشگاه
نرفتم هنوز ایشالله پزششکی ک
رشته دانشگاه
پزشکی اهواز.....�

به نقل از Adam vizly :
به نظر خود من پشت کنکور موندن کار خیلی خطرناکیه ینی ریسکه
من خودم شدم 9439 بعدشم قصد موندن هم ندارم چون برام خیلی سخته یه سال دیگه همون کارای تکراری و مزخرف. رو انجام بدم
البته آدم می‌شناسم بار اول شد 5000 موند و شد 500
و در مقابلش کسی که سه سال کنکور میده و هر سال 4000 میاره
در کل باید کلی روحیه و توان داشته باشی که یه سال دیگه بمونی
در ضمن ما ها دوتا کنکور دیگه در پیش داریم میتونیم برای اونا تلاش کنیم
پشتیبان من تو کانون کارشناسی رو تو پیام نور شهر خودمون گرفت ارشد رو تبریز قبول شد
و تو آزمون دکترا رتبه 2 کشور شد و الان تو شریف داره می خونه
اینجا تازه اول کاره پا پس نکشین ادامه بدین حتما یه خیری بوده که رتبه های مد نظر رو کسب نکردیم...
شاید مشکلت ترس بوده که باعث میشده تمرکز نداشته باشی در هر حال رتبتط خوب شده میتونی دورقمیش کنی اگه بچه با انگیزه وباهدفی هستی

پرناز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پایتخت میدونین کجاست!
مدال المپیاد
ادبیات!
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشکی اهواز.....�

حرف اخر به کسایی که 2 به شکن برای رفتن وموندن یه طبق گفته دوستان پشت کنکور [/color]
1-اگر درس نخواندی ئاشفته بودی کتایات سفیدا مدرسه نداشته در مورد رتبه ناپلعونی امسالت قضاوت نکن
2- اگه رتبت وترازت خوب بوده ولی نتیجه ی کنکورت خراب شده بروبررسی کن که چرا استرس بوده...که جز 10 درصدی همه ی بچه هایی که درست خواندن وتراز 6700داشتن وتحلیلی بودن رتبشون بالای 1500نیومد
3-اگه بی انگبزه وبرات مهم نیست با چه شغلی میخوای وارد جامعه شی میخوای عادی زندگی کنی همین امسال با رتبه ی ناپلعونیت انتخاب رشته کن بر بخوان همونو....چون یکی بگه رتبت بدتر از پارسال میشه ....خسته میشی از قبیل این مساعل تو باور میکنی وادامه نمیدی چون بی هدفی....
4-اگه دنبال داندان دارو پزشکی برق مکانیک دانشگا ه های خوب هستی بچه با انگیزه وبی حاشیه ای هستی هدفت همیناس هر چند سالی که میخوای بمونی بمون وهدفت برس ....چرا که 30سالت برس وافسوس بخوری این صحبت ها برای بچه های تک هدف بود ....ببخشید رک صحبت کردم :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

آره لطفا توضیح بدبن

shadiiii

کاربر حرفه‌ای
شهر
میان2اب
دانشگاه
ارومیه-نازلو
رشته دانشگاه
دامپزشکی

نمیشه گف پشت کنکور موندن خوبه یا بد یه سری از بچه ها سال جاری همه تلاششون رو میکنن ولی نتیجه دلخواه رو نمیگیرن و ب هدفشون نمیرسن همین ادما پشت کنکور میمونن همون کارها رو تکرار میکنن نهایتن با یکم تغییر بازم میشن همون رتبه
ولی من شخصا خیلی نخونده بودم و بنظرم بمونم بخونم کلی مطالب جدید هس برا یاد گرفتن که سال پیش خوب یادنگرفتم خیلی های دیگه هم موندن و به رتبه های خوبی هم رسیدن
البته هدف و انگیزه هم خیلی مهمه اینکه ادم بدونه کجای کار ایراد داشته که الان بخواد تکرارش نکنه
دوستان کنکوری94 لطفا فقط به پشت کنکور موندن فکر نکنین من فکر کردم کل انگیزه و هدف و انرژیم نابود شد
در کل نمیشه گف طبق امار از10نفر مثلا 2 نفر موفق شدن چون ادما فرق دارن درضم چرا نشه جز اون 2 نفربود؟؟؟

test123

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

دوستان الان من سرشار از انرژی ام برای سال دوم >:D< دلم برای کتابام تنگ شده فک کنم استارت کارو عصر بزنم :D :D 8-> فک کنم مشکل من این بود ک تو 2 و 3 دبیرستان اصن درس نخوندم :) و بیشتر مشکلاتم هم تو پایه بودش :) یه چیزی 3500 رو میشه ب 350 یا 35 تبدیل کرد؟؟ پررو شدم هان :-"

پرناز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پایتخت میدونین کجاست!
مدال المپیاد
ادبیات!
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشکی اهواز.....�

موافقم...............موفق باشی کمک خواستی پ خصوصی بده

Rasoul

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران

خوب دوستان سلام. :D
من 2700 منطقه یک شدم. نمی شه گفت راضیم. توقعم از خودم حداقل زیر 1000 بود ولی خوب سر جلسه اصلا آماده نبودم. به نظرم 50 درصد کنکور زحمتاییه که تو یه سال میکشین، 50 درصدم کنترل کردن احساسات سر جلسس. متاسفانه من 50 درصد دومی رو تقریبا از دست دادم! راحت ریاضی رو 20 درصد بالاتر و شیمی و زیست رو 10 درصد بالاتر میتونستم بزنم.
ولی خوب گذشته ها گذشته. اصلا به سال بعد فکر نمی کنم. حتی یک درصد. البته روحیه من اینجوریه. اصلا قصد ندارم بگم بمونید بد میشه یا خوب میشه. روحیه من طوریه که نمیتونم یه سال دیگه بمونم. الانم به دندون و پزشکی آزاد یا میکروبیولوژی و فیزیوتراپی تهران فکر میکنم. دیشب واقعا ناراحت بودم ولی الان به زحمتایی که کشیدم فکر میکنم و فقط به خودم افتخار می کنم که آره، امیررسول کاری رو که میتونست انجام بده انجام داد، کم کاری نکرد و میتونه از خودش راضی باشه.
هیچی دیگه همین، یه ذره خواستم درد و دل کرده باشم باهاتون که فکر نکنید فقط شما خیلی زحمت کشیدید و نتیجشو نگرفتید.

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

بـــآشد که مفید بـآشد :

امروز میخواهیم از یک دوراهی حرف بزنیم.یک دو راهی که الحق والانصاف تصمیم گیری برای آن سخت و دشوار است.

هنگام تصمیم گیری برای آن نیاز به چند ویژگی دارید:شجاعت،منطق و واقع بینی.

در این تصمیم گیری چند دسته از داوطلبان وجود دارند.یک گروه وارد دانشگاه میشوند و پشت کنکور نمیمانند،هرچند که به علاقه شان و رشته

مورد نظرشان نرسیده باشند.گروهی دیگر به شدت بر روی رشته مورد علاقه شان اصرار میورزند و انتخاب رشته نمیکنند و باز یک سال دیگر

میخوانند.گروهی هم ترکیبی کار میکنند.هم وارد دانشگاه میشوند و هم برای کنکور میخوانند.اکنون میخواهم راه های پیش رویتان را تک تک

بررسی کنم.

از یک آمار غیر رسمی که حاصل تجربیات با دانش آموزان بسیاری بوده است شروع میکنم.اگر صد دانش آموز را در نظر بگیریم که میخواهند

دوباره کنکور بدهند:

-1حدود 50 درصد همان رتبه پارسال را بدست می آورند.مثلا 5500 منطقه یک بوده اند و امسال شده اند 5000.

-2تقریبا 40 درصد رتبه شان نصف میشود.مثلا 7500 منطقه یک بوده اند و امسال رتبه 4000 را بدست می آورند.

-3تنها حدود ده درصد رتبه شان تحول اساسی میکند و تغییراتشان زیاد است.

گروه اول در دوران پشت کنکوری اشتباهاتشان را تصحیح نمیکنند.همان روش پارسال را پیش میگیرند.

روحیه شان را تقویت نمیکنند و بی برنامه تلاش میکنند.گروه دوم تلاش به نسبت خوبی دارند.گروه سوم نیز به تمامی جزییات گوش میکنند و

برنامه شان را دقیق اجرا میکنند.

آمار نمودی از واقعیت است.فراموش نکنید که گفتم باید واقع بین باشد.واقعیت این است که تعداد کمی از پشت کنکوری ها میتوانند تحمل

عظیمی در رتبه شان ایجاد کنند.پس اگر این تصمیم را میگیرید باید کاملا آماده شوید و در برنامه تان کاملا تغییر ایجاد کنید.شاید فکر کنید

خواندن درسهایی که یکبار خوانده اید و بلدید،آنهم بدون از دست دادن زمانی برای مدرسه رفتن کار آسانی است اما اینطور نیست.

شاید این حرف کمی توهین آمیز باشد،اما همه ما نسبت به حرفهای مشاوران بی تفاوتیم و غرورمان اجازه گوش کردن به صحبت های

متخصصین را نمیدهند.فقط حرفهایی را که دوست داریم گوش میکنیم.مثلا به نوشیدن چای علاقه زیادی داریم،کافی است یک پزشک بیاید و

بگوید نوشیدن چای مضر است.چنان ضد او جبهه میگیریم و با استدلالهای غیر علمی او را به باد انتقاد میگیریم که گویا از تمامی حقایق با

خبریم.اصلا فکر نمیکنیم او یک پزشک است و بهتر می داند.آنقدر دانش آموزانی را دیده ام که مجدد کنکور داده اند و رتبه بهتری بدست نیاورده

اند که همیشه با یک هشدار جدی به سمت کسانی که دوباره میخواهند کنکور بدهند میروم:اگر نمیخواهید و نمیتوانید تغییر جدی در نگرش و

تفکر و برنامه تان بدهید،بهتر است وارد دانشگاه شوید و زندگی تان را پشت کنکور تلف نکنید.دانش آموزانی که مجدد قصد کنکور دادن دارند از

همان روز اعلام نتایج شروع به درس خواندن میکنند،حاشیه ها را کنار میگذارند و به هدف خود میرسند،اما چنین افراد با جرات و با فکری به

شدت کم هستند.

می خواهم چند خاطره برایتان تعریف کنم.مطمئنم آنقدر باهوش هستید که از این موارد منظور من را متوجه شوید.

مورد اول دختری است که از دانش آموزان سالهای گذشته بوده است.رتبه او در رشته تجربی منطقه یک 8900 شد.یکسال پشت کنکور

ماند.بار دوم رتبه اش تغییر زیادی کرد.رتبه اش شد 2200! خودش هم باورش نمیشد.سال سوم را با برنامه و هدفمند شروع کرد.بدون اینکه

سوالی کند تمام حرفها و نصایح را گوش میکرد و خوشبختانه به آنچه استحقاقش را داشت رسید.رتبه او در سال سوم 1400 شد و پزشکی

سراسری قبول شد.اما چه چیز موجب قبولی او شد؟سال سوم او برنامه را دقیق اجرا میکرد.درسها را به همان ترتیب مشخص شده

میخواند.موبایل و دیگر وسایلی را که تمرکزش را برهم میزدند کنار گذاشت.آزمون هایش را به خوبی تحلیل میکرد و نقاط ضعفش را بدون

استرس برطرف میکرد.

مورد دوم پسری بود بنام پارسا.او سال اول رتبه 8000 را بدست آورده بود.معدل و پایه درسی خوبی نداشت.سال دوم تلاش به نسبت خوبی

داشت و رتبه 3200 را بدست آورد.خدمت سربازی او را مجبور به دانشگاه رفتن کرد،ترم اول را رفت ولی همزمان کنکور را هم میخواند.ترم دو را

نیز مرخصی گرفت.سال سوم رتبه 900 را بدست آورد و پزشکی ساری پذیرفته شد.

بطور خلاصه باید بگویم:مهم نیست چند سال پشت کنکور بوده اید.اگر میخواهید یک سال دیگر پشت کنکور بمانید،بهتر است اول خودتان را

ارزیابی کنید که واقعا قصد تغییر عمده را دارید یا خیر.احساسی تصمیم نگیرید،دوران انتخاب رشته دانش آموزان بسیاری تحت جو و فشارها

تصمیماتی غلط را میگیرند.

فراموش نکنید که باید واقع بین باشید.واقعیت این است کنکور رقابتی سنگین است که اگر مبخواهید در آن شرکت کنید باید رقبای سرسختی

را کنار بزنید.هرکس به میزان تلاشش بهره خواهد برد.دانش آموزی که از سال دوم دبیرستان درس خوانده بسیار موفق تر از دانش آموزی

خواهد بود که سال چهارم یاد درس خواندن افتاده است.یا وارد این رقابت نشوید،یا آماده رقابت با تعداد زیادی دانش آموز سخت کوش باشد

که همگی رویای مهندس شدن در دانشگاه شریف یا قبولی در پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی را دارند.

با آرزوی موفقیت
دکتر شهاب شافعیان

mahsa.mnm96

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران

چرا من با یه سری از افرادی که اینجا رتبشونو افتضاح جلوه میدن نمیتونم همزادپنداری کنم؟
چرا یه عده هنوز نمیتونن فرق افتضاااااااااحو با بد از هم تشخیص بدن؟
چرا وقتی میدونید باعث زجر مضاعف یه عده دیگه میشید میایید تو این تاپیک و خودتونو کنکور خراب کرده جلوه میدید؟

naghme s

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت

به نقل از shaylin :
امیدوار باشین من یکیرو میشناسم3سال پشت کنکور بود سال اولشو نمیدونم سال دوم 5000اورد ولی مطمئنم نسلن ب سال اول بهتر بود سال سومش عالی بود حدی ک تو ازمونای کانون تک رقمی بود
سال سوم 2رقمی اورد :D
اون دیگه خیلی همت داشت! 2 سال موندن روحیه قوی میخواد! :-<

• لایک
امتیازات: mRNA

پرناز

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پایتخت میدونین کجاست!
مدال المپیاد
ادبیات!
دانشگاه
رشته دانشگاه
پزشکی اهواز.....�

باید بدونی چقدر هدفت برات با ارزش

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

من خودم سال اول شدم ۳۰۰۰ بعد یه سال موندم سال دوم شدم ۹۵۰. اینا که میگم زیرگروه ۲ ه چون دارو می خواستم!

anahita96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
نقره ى شيمى
دانشگاه
علوم پزشكى تهران
رشته دانشگاه
پزشكى

اين طرف قضيه هم ببينيد ك بودن كسايى ك موندن و رتبه شون دوبرابر شد!

mton

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
چه فرقی داره !؟

من ادم بی دقتیم .
از تابستون روزی 15 میخوندم دقیق .
خوب یاد میگرفتم مفهومی هدفم نه رتبه بود نه رقابت هدفم یادگیری بود.
ترازام میانگین حداقل 6500 بود.
سنجشم زیر 1000 شدم با شیمی 80.

ولی رتبه کنکورم.....

یکی این شرایط بندر عباس رو بگه قضیش چیه؟؟

من برم بین الملل بعد ترم دو بیام شهر خودم بهتره یا برم همون بندرعباس یا برم ازاد؟
فک میکنین یه سال دیگه واقعن واسم فایده ای داره که بمونم؟ وقتی ساعت مطالعم بالا بوده امسال وقتی تنها مشکلم بی دقتیه که هر کارم کردم حل نشد.
همیشه هر چی غلط داشتم بی دقتی جمع ضرب تبدیل واحد درست و غلط رو اشتباه گرفتن بوده.
اون زیستو نقطه هاشم حفظم الان. شیمیمو همیشه ماکس بودم تو ازمونم تراز 8500 میشد تو شیمی.

بین الملل درسته هزینش بالاست اما برای خونواده من مشکلی نداره یعنی مادر پدرم پارسال با درس خوندنم مشکل داشتن میگفتن برو کیش خودتو اذیت نکن حتی.
اما من از خودم توقع داشتم من همیشه تو همه چیز بهترین بودم و حرف مردم... از ادمها میترسم دیروز کسی نبود زنگ نزده یا اس نداده باشه که رتبت چند شده.
بین الملل برم بیام شهر خودم مدرکمو از دانشاه دولتی میگیرم یا همون بین الملل؟ بین الملل کدوم شهرا دارن؟ اگه شهر خودم برم میتونم انتقالی بگیرم یونی شهر خودم؟
ازاد برم سطح سوادم پایین نیست؟ یه پزشک بی سواد نمیشم مثل دکترای الان؟

واقعا نمیتونم برم یه رشته دیگه من واسه پزشکی موندم تو این کشور من عاشق پزشکین تنها هدف زندگیم بوده که پزشک شم تو بهزیستیا برم بچه ها رو درمان کنم رایگان من کلی ارزو داشتم

تا الانم با خواب اور خواب بودم رتبمو دیدم 3 ساعت جیغ میزدم حق من این نبود هنوز شکم...

بعد اینکه سوابق تحصیلی تو رتبه تاثیر داشته؟من عربی 10 تا زدم اما درصدمو زده 52.
درسیو که 20 شدم نهایی کنکور مطمئن بودم خوب زدم به 80 فک میکردم زده 50...

یکی کمکم کنه...

×فقط فهمیدم خدایی وجود نداره . همش شره...
من عاشق خدا بودم این حقم نبود.

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از ツا ❤ :
خـود شما چطور به این نتیجه رسیدید که یه سال دیگه بمونیین ؟

من میخوام یه سال دیگه بمونم ... احساس میکنم خیلی کم کاری کردم ... ولی نمیزارن ... میگن ممکنه از این هم بدتر شه ؟

من چیکـآر کنم ؟؟ به رشته های دیگه هم علاقه ندارم .

میگم اگه بمونم شاید بازم کم اوردم ...

اول باید ببینی چرا نتیجه خوبی نگرفتی

اینکه رشته ت چیه؟الان چند شدی؟چه رشته ای میخوای؟کدوم شهر

تراز ازمونات چجوری بوده؟

چقد ادم با اراده ای هستی

رشته ای که میخوای ارزش موندن داره یا نه و ...

• لایک
امتیازات: N!ma
  • شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

واسه پسرا ...

اصلا احساسی تصمیم نگیرین

قضیه سربازی رو دارین شما

و اینکه یه سال عقب افتادن از زندگی و کار و ...

بالا