• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بررسی منابع و کتاب‌ های مناسب کنکور 94

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00
پاسخ : بررسی منابع و کتاب‌ های مناسب کنکور 94

دوستان تجربی منابع خوبو جمع بندی کنین لطفا .... من تا حدودی گیج شدم!!!

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از ☀خدیـــج ه!☀ :
دوستان تجربی منابع خوبو جمع بندی کنین لطفا .... من تا حدودی گیج شدم!!!
توی چه درسی؟!

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

من پیشنهادی که کلا دارم ، اینه که بشینیم بچه های تجربی و ریاضی 93 ، هر رشته جدا ، یه نفر لطف کنه پی ام همگانی بده ، بعدش یکی دو روز کامل در مورد کتابای مفید برای هر درس بحرفیم و در آخر بیایم تو یه تاپیک ، هم برای تجربی و هم ریاضی اعلام کنیم ! اینجوری هر کس یه کتابی میگه ، عمرا مفید باشه برای بچه ها ! خودمون اول بحث کنیم پشت درهای بسته ، برا هر درس ، به 2 کتاب کامل و جامع و مفید که رسیدیم برا هر درس ، بیایم اعلام کنیم که بقیه استفاده کنن ! هان ؟ :> چون توی پی ام کتابی ایراد داشته باشه میگیم و اینا ، بهترینشو میایم در اختیار بچه ها میذاریم !

سامان19

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی نمونه دولتی kr.حقانی bnd
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
همین دانشگاه استان خودمون
رشته دانشگاه
-

بهترین منابع ریاضی

ببینید بچه ها اول از هر کاری هر چی کتاب آبی کانون دارین ببرین بفروشین!!!!!! یا بدین نون خشکه چی ببره یا خلاصه کاری کنین جلو چشاتون نباشه! :))
ادبیات:مهروماه ، کلک معلم
دینی:گاج، نشر الگو
عربی:خیلی سبز،گاج ،(dvdهای عربی آزاده موسسه ونوس)
زبان:مبتکران شهاب اناری واسه گرامر. tick8 هم واسه زبان البته یه خورده خسته کننده اس و برای iq پایینا ، لغت مهر وماه هم خوبه

ریاضی: آبی نشرالگو تست هاش سخته، گاج نقره ایی تست هاش متوسطه البته سخت هم داره،فائق هم خوبه ولی تست هاش آسونه
هندسه پایه: نشر الگو (فقط)
هندسه تحلیلی:خوشخوان،نشر الگو
گسسته:نشر الگو،خیلی سبز
فیزیک: نشرالگو (هم پایه هم پیش)، گاج، مهرو ماه هم یه کتاب داده بیرون که فقط تکنیک های مسعودی و رحمانی و... هس توش (البته dvdهای مسعودی هم خیلی عالیه اگه خواستین برین از موسسه کلابردارش بخرین یا اینکه پ خ بدین خیلی ارزونتر خودم کل ریاضی و فیزیک رو بهتون میدم 120 تومن)
شیمی:مبتکران(البته واسه تابستون لازم نیس برید کتاباشو بخونین موسسه اش dvdهم داره خود آقای بازرگانی تدریس کرده کل قسمت های حفظی شیمی وتست های درست نادرس شیمی رو باهاش میزنین مث خود من قیمتش هم برید تو سایت مبتکران حدود 35 تومن میشه)
خیلی سبز(یه جور کپی تر تمیز از مبتکران)

بچه نگاه کنین ببینین نگاهتون (افق دید شما با آفق دید نویسنده کتاب یکی باشه :)) :)) B-) )به کدوم کتاب میخوره شاید کتابی که واسه رتبه برتر بهترین بوده به درد شما نخوره تو همه ی درسا هم یک کتاب بیشتر نمی خواد بخرین
سوال اگه داشتین در خدمتم اساسی!!!!!!!!!!

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

بله واقعا چقدر موثر واقع شد پستم برای دوستان :د
خودم با خیلی از این کتابا موافقم ولی خوب بهتر بود این حرکتو نمیکردی دوست من !

*امیر مسعودی و باندش بی سوادانی بیش نیستن ! اشتباه محضه برین سمتش ! اشتباه محض ! ما ها صرفا برا خندیدن یکی دو بار برنامشو میدیدیم ! دوستان ، نرید سمت این چیزا ! نرین لطفا ! ضرر داره بخدا ! همونو خودتون بخونین ، من تضمین میکنم بهتره براتون !

** کتاب 30 سال کنکور ریاضی ، آبی کانون ، خیلی هم بد نیست ! یعنی خوبیش اینه که 95 % تستائه کنکوره ! بعد اینکه مثلا شما یه مبحثی رو وقت ندارین بخونین اون آخرا به طور گسترده تست بزنین ، میاین فقط همین تستای کنکور رو میزنین و آشنا میشین با تیپ سوالا کنکور ! خیلی هم میتونه مفید باشه اگه درست استفاده بشه ازشون ! مخصوصا اینکه تیپ بندی هم داره !

سامان19

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
رشته دانشگاه
-

به نقل از Pouria.K :
بله واقعا چقدر موثر واقع شد پستم برای دوستان :د
خودم با خیلی از این کتابا موافقم ولی خوب بهتر بود این حرکتو نمیکردی دوست من !

*امیر مسعودی و باندش بی سوادانی بیش نیستن ! اشتباه محضه برین سمتش ! اشتباه محض ! ما ها صرفا برا خندیدن یکی دو بار برنامشو میدیدیم ! دوستان ، نرید سمت این چیزا ! نرین لطفا ! ضرر داره بخدا ! همونو خودتون بخونین ، من تضمین میکنم بهتره براتون !

** کتاب 30 سال کنکور ریاضی ، آبی کانون ، خیلی هم بد نیست ! یعنی خوبیش اینه که 95 % تستائه کنکوره ! بعد اینکه مثلا شما یه مبحثی رو وقت ندارین بخونین اون آخرا به طور گسترده تست بزنین ، میاین فقط همین تستای کنکور رو میزنین و آشنا میشین با تیپ سوالا کنکور ! خیلی هم میتونه مفید باشه اگه درست استفاده بشه ازشون ! مخصوصا اینکه تیپ بندی هم داره !

فراموش کردی فک کنم الان اول تابستونه وقتم زیاد هس (; :))منم گفتم از هر کدوم فقط یه کتاب پس مطمئن باش وقت میشه
در ضمن تستا عهد بوق سال های نه چندان دور دهه ی 50 و60 رو که بچه ها داشتن عملیات کربلای 1و2و3و4و5 وبیت المقدس انجام میدادن :-"
تو اونارو جزو تست های خوب میدونی

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از سامان19 :
بهترین منابع ریاضی

ببینید بچه ها اول از هر کاری هر چی کتاب آبی کانون دارین ببرین بفروشین!!!!!! یا بدین نون خشکه چی ببره یا خلاصه کاری کنین جلو چشاتون نباشه! :))
ادبیات:مهروماه ، کلک معلم
دینی:گاج، نشر الگو
عربی:خیلی سبز،گاج ،(dvdهای عربی آزاده موسسه ونوس)
زبان:مبتکران شهاب اناری واسه گرامر. tick8 هم واسه زبان البته یه خورده خسته کننده اس و برای iq پایینا ، لغت مهر وماه هم خوبه

ریاضی: آبی نشرالگو تست هاش سخته، گاج نقره ایی تست هاش متوسطه البته سخت هم داره،فائق هم خوبه ولی تست هاش آسونه
هندسه پایه: نشر الگو (فقط)
هندسه تحلیلی:خوشخوان،نشر الگو
گسسته:نشر الگو،خیلی سبز
فیزیک: نشرالگو (هم پایه هم پیش)، گاج، مهرو ماه هم یه کتاب داده بیرون که فقط تکنیک های مسعودی و رحمانی و... هس توش (البته dvdهای مسعودی هم خیلی عالیه اگه خواستین برین از موسسه کلابردارش بخرین یا اینکه پ خ بدین خیلی ارزونتر خودم کل ریاضی و فیزیک رو بهتون میدم 120 تومن)
شیمی:مبتکران(البته واسه تابستون لازم نیس برید کتاباشو بخونین موسسه اش dvdهم داره خود آقای بازرگانی تدریس کرده کل قسمت های حفظی شیمی وتست های درست نادرس شیمی رو باهاش میزنین مث خود من قیمتش هم برید تو سایت مبتکران حدود 35 تومن میشه)
خیلی سبز(یه جور کپی تر تمیز از مبتکران)

بچه نگاه کنین ببینین نگاهتون (افق دید شما با آفق دید نویسنده کتاب یکی باشه :)) :)) B-) )به کدوم کتاب میخوره شاید کتابی که واسه رتبه برتر بهترین بوده به درد شما نخوره تو همه ی درسا هم یک کتاب بیشتر نمی خواد بخرین
سوال اگه داشتین در خدمتم اساسی!!!!!!!!!!
صرفن در مورد مسعودی بگم که اصلن خوب نیست :| نتیجه نمیگیرد توی کنکور. واقعن میگم چرت هستن.نه رید سراغ اونا. :|

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

دونفر تو پستای قبلی ازم پرسیدن آرامفر و تانکشو و هشت هزار چرا آشغالن
من تانک رو دارم.خواستین میدم بتون..
بنده فقط ی قیاس میارم.با خودتون
اول سال من اصلا فاز درس نداشتم.فصل یک پیش رو ک بمون درس دادن رفتم بدون خوندن کتاب درسی و حتی جزوه و هیچی تانک رو زدم
یادم نیست چندتا تست بود اما یادمه میانگین بیست ثانیه ب هر تست دادم و درصد گرفتم بعدش اومد هشتاد و پنج :)
کتاب باید بتون چیز یاد بده
و ضمنا باید کم غلط باشه.هشت هزار هم ب همین ترتیب فونتش فونت کنکور نیست هرگز...باز نظر شخص منه کاملا

اما زیست شیر گاج.من کلا تو این کتاب از پنج هزار و اندی تست(ب جز ژنتیک و ژنتیک جمعیتش ک حالش نبود بزنم)بیست تا غلط بیشتر پیدا نکردم.یعنی غلط علمی..ک اونم با استادمون(طراح گزینه دو و سنجش)رفع اشکال کردم گفت درست میگی...و این بین این همه کتاب پر از غلط عالیییییییییییییییییییه.کاملا هم فونت کنکوره.من کل عید فقط اینو زدم تا تموم شه

سامان19

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
رشته دانشگاه
-

به نقل از سـوگـنـد :
صرفن در مورد مسعودی بگم که اصلن خوب نیست :| نتیجه نمیگیرد توی کنکور. واقعن میگم چرت هستن.نه رید سراغ اونا. :|

اتفاقا مسعودی واسه تابستون وشروع کردن خیلی خوبه

hhhhhhhhhhh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
bnb
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
برق

منم یه لیست بدم همه لیست میدن والا :> :-"
خوب برا ادبیات به نظرم برا لغتش کتاب دکتر هامون سبطی نشر دریافت آرایش باز دکتر هامون سبطی نشر دریافت (همایش جلد 1 و جبد 2 ) برا تست آرایه هم الگو بگیرین واقن کتاب همایش ها رو حتما بگیرین فوقالعادن گاج ادبیات موضوعی حتماااااا بگیرین برا تاریخ ادبیاتم زیاد فرق ندارن ولی در کل ادبیات رو موضوعی بخونید نه درس به درس
برا دینی گاج لازم و کافیه :D من از همین خوندم فک کنم بد نزده باشم
برای عربی تست کار کردن مهمترین کار هس تست خیلی زیادددد الگو برا هماهنگ پیش رفتن با آزمونا خوبه گاجم بد نیس
برا زبان پسیج و کلوز تست شبقره اگع وفت داشتین بعدش مبتکران دکتر اناری برا قواعد و لغت زدن زبان جامع میتکران دکتر اناری آخر سالم مال مهر ماه جمع بندیش رو بگیرین
برا دیفرانسل شک نکینین انتشارات تخته سیاه بهترین کتابیه که دیدم واقن عالیه نوشته مهندس مهربان من خیلی راضی بودم
برای ریاضی پایه باز انتشارات تخته سیاه اگ بخواین خیلی خفن بخونین انتشارت خوشخوان هم خوبه و الگو من به نظرم خوشخوان برا حسابان بگیرین تو آزمونا با تخته سیاه مرور کنید
برا گسسته خوشخوان رو دوست دارم کتاب خوبیه
براتحلیلی من الگو نزدم ولی مث اینکه خوبه دوستان میگفتن
برا فیزیک تست تست تست هر چقد میتونین من خیلی سیر برا پیش گرفتم برا پایه گاج و فیزیک جامع خیلی سبر خیلی شاحه منبع قلم چی هم هس آقا توانا سوالاشو از اونحا میده :-"
برا شیمی هم طبیعتا مبتکران برای تمام پایه ها :D پ
یک پیشنهاد تو تابستون پایه هاتون رو جم و جور کنید هر کی هم گفت عمومی نخونین اشباه میکنه اگه وقت داشتین یه فصل هم از پیش بخونید در کل خودتون رو خسته نکنید متعادل پیش برین و انرژی برای بعد عید نگه دارین خیلی مهم هس و نکته آخر اینکه مهمترین مسله تلاش هس منبع خوب کمک میکنه و شاید موسسات کلاس ها دووی دی ها اما من به هیچکدوم اعتقاد ندارم مهم تلاش شماس همین موفق باشین :)

Milad96

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتي شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر-نرم افزار

به رستگاری می رسد اونی که فیزیک پایه گاج میکرو بزنه! و به هلاکت می رسد اونی که فیزیک پایه الگو بزنه!

در مورد هندسه پایه دقیقا برعکس کن جمله بالا رو!

البته من مثلا فیزیک پایه الگو و هندسه پایه گاج داشتم، برای همین میگم که این دو تا اشتباه استراتژیک کار من بود!

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Milad.R :
به رستگاری می رسد اونی که فیزیک پایه گاج میکرو بزنه! و به هلاکت می رسد اونی که فیزیک پایه الگو بزنه!

در مورد هندسه پایه دقیقا برعکس کن جمله بالا رو!

البته من مثلا فیزیک پایه الگو و هندسه پایه گاج داشتم، برای همین میگم که این دو تا اشتباه استراتژیک کار من بود!

چرا دقیقا؟ :-??

M.A.M

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
دانشگاه
شهيد چمران اهواز
رشته دانشگاه
مشاوره خانواده

دوستان ریاضی مهرو ماه به تنهایی برای ریاضی تجربی ها کفایت می کنه؟

atousa.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
نرم افزار

عه عاغا چه خوب اينجا شلوغ شد :-"

كنكورياي 93 رياضي، من به كمك يه دوستِ خوب كتابامو انتخاب كردم. ولي براي تحليلي مرددم هنوز. بهترين كتاب تحليلي رو ميشه با دليل بگيد. ميخوام خفن باشه كه بتونم به همه سوالاش جواب بدم. مرسي ;;)

تو تحلیلی به نظرم خیلی سبز در مقایسه با الگو سطحش بالاتره و نکته های بیشتری گفته.

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

ژنتيک تخته سياه خيلي منسوخ شده؟ :-"

کی گفته منسوخ شده؟؟؟؟؟ عاااااااااااااالیه یعنی عالی خیلی خیلی خوبه!!!

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از M.A.M :

بله ولی گاج پیش دانشگاهی هم خیلی خوب است خیلی

• لایک
امتیازات: M.A.M

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

مهروماه رياضي تجربي چند درصد تست هاش تاليفي هستن ؟

amirsaesh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبىرستان مىرداماد
شهر
اراک

دوستان مىشه ىه جمع بندى کنىد واسه کتابا که کدوما مناسبتره؟
من گىج شدم بىن اىنهمه گزىنه :-s

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از M.A.M :
نه تنهت کفایت میکنه، بلکه اگه کامل بزنیش و پایبند باشی بهش کاملآ خیالت از بابت ریاضی راحت میشه! کتابش جوریه که آدم لذت میبره از ریاضی :D تا قبل عید اگه بتونی بیشتر از 90% ش رو تموم کنی عالیه!

بچه های تجربی، اگه میخواید زیستتون بترکه، در درجه ی اول کتاب وزارتی رو جر بدین از خوندن! از جزوه هایواضافه و نکته های پهن و بتریک و کلفت و الخ. بازاری به شدت اجتناب کنید و کتاب گاج نقره ای رو بذارید جلوتون، سوالاش رو حل کنید و چون پاسخنامه تشریحی ش نیومده خودتون باید تو کتاب دنبال جواب بگردین و این عالی ترین قسمتشه!

Ayatay

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
kerman
مدال المپیاد
just biology
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
سلولی مولکولی