• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بررسی منابع و کتاب‌ های مناسب کنکور 94

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار
پاسخ : بررسی منابع و کتاب‌ های مناسب کنکور 94

به نقل از mmgh1376 :
حرفت کاملا اشتباهه . همه میدونیم هرچی بیشتر تمرین کنیم تسلط بیشتر میشه و کاملا اشتباهه که تست زدن درس دینی هیچ تاثیری نداره . خیلی هم تاثیر داره . هر چی بیشتر تمرین کنی هم قوی تر میشی .
من حرفي ندارم فقط يه سر به تاپيك كنكوريا 93 بزنيد كه ببينيد. تاثيرش به شدت كمه. خودمم اينو با درصدام به وضوح حس كردم (;

mmgh1376

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس

به نقل از مُحَمَّد :
من حرفي ندارم فقط يه سر به تاپيك كنكوريا 93 بزنيد كه ببينيد. تاثيرش به شدت كمه. خودمم اينو با درصدام به وضوح حس كردم (;
محمد گزینه دو شرکت کردی یا قلمچی واسه تابستون ؟

emadd

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

برای آموزش فیزیک 3 چی بگیرم ؟
فیزیک 3 من ضعیفه
تجربی هستم

botia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
الامه حلی
شهر
کرمان

یه توصیه جامع برای بچه های متوسط البته شاید بدرد بچه های قوی هم بخوره,چون خودم پارسال در به در دنبال این اطلاعات بودم
فقط اگه بدردتون خورد یه دعاییم مارو بکنید که رتبمون خوب بشه [-o<

ادبیات :
ببینید ادبیات رو باید مبحثی خوند کلا شیش تا مبحث ادبیات کنکور سوال داره : قرابت(9تا تست) آرایه(3تا) تاریخ ادبیات(3تا) املا:یعنی همین کلمه های زبان فارسی شکل صحیحشون رو تشخیص بدید که ه هست یا ح و ...(2تا) و معنای واژه ها : اصلش کلمات ته کتاب های دوم و سوم و پیش هست و کلمات زبان فارسی و داخل متن درسها(3تا) و باقیشم زبان فارسی

کتاب های پیشنهادی من : قرابت: همین امروز برو یک کتاب تناسب مفهومی و قرابت هامون سبطی(انتشارات دریافت) بخر روزی حداقل پنج صفحه بخون باور کن یه قدم بزرگ رو برای کنکورت برمیداری.نکته: این کتاب رو باید تا ته بخونی و تمام تستاشم بزنی,تازه وقتی تمومش کردی مبینی استاد قرابت شدی,بعضی دوستام خریدن تا نصفه خوندن گفتن اینچیه بابا بعدشم ول کردن ولی من تا ته خوندم و از نه تا تست هشتا رو راحت زدم. کتاب کمکی تست هم فقط کتاب قرابت تست نشر الگو که من خودم اسفند خریدم یعنی وقتی که کتاب سبطی رو جویده بودم.
توضیح :منظورم از جویدن اینه که روش مسلط بشی
ببین من خودم از مرداد شروع کردم روزی 5 تا 10 صفحه ازش میخوندم و سعی میکردم بفهمم چی میگه بعد تمرینای داخل متنشم حل میکردم
آخر هر فصل هم مینشستم کل تستاش رو میزدم میرفتم فصل بعد.(دیگه مثلا داشتم فصل بعد رو میخوندم برای فصل قبل تست نمیزدم) تا اینکه کلش رو توی مهر تموم کردم بعد تا اسفند یه مدت همینطوری از رو الگو هفته ای سی چهلتا تست میزدم نزدیک عیدم دوباره سرفصلاش و اون نوشته های کادرهاشون مرور کردم دوباره تست زدم
در ضمن فصل اولش یکم وقتگیره,فصل های بعدی سریع پیش میرن

آرایه : نشر الگو هم تست کافی هم درسنامه کافی - روزی یه آرایه بخون بسه کل آرایه های مهم کنکوراینا هستن:تشبیه- استعاره- تشخیص ایهام و ایهام تناسب -جناس -مجاز-حس آمیزی- کنایه-تضاد-تناقض-تلمیح- حسن تعلیل-مراعات النظیر-واج آرایی بقیه رو که تو کتاب هست حذف کن چون مال رشته انسانی هست. کتاب کمکی هم کتاب همایش ادبیات نشر دریافت جلد اول که من خودم فروردین خریدم اونم واسه رفع ابهام بین آرایه ها

تاریخ ادبیات : آفاردئون تاریخ ادبیات فار(همون دوماه آخرم میشه خوند الکی الان وقت روش نذار) ---------- - معنای واژه ها : کلمات ته کتاب های درسی ادبیات دو و سه و پیش رو باید بخونی برای کلمات زبان فارسی و داخل متن درس ها هم کتاب املا و لغت نشر دریافت که همه رو یه جا نوشه راحت حفظشون میکنی (اینم باز هنوز زوده,کلا حفظی رو هرچی بخونه دوباره یادت میره بذار اول مهما رو بخون برا اینا وقت هست)-------- - املا هم همون کتاب املا و لغت نشر دریافت داره
زبان فارسی هم کتاب نشر دریافت(همین تابستون کلکش رو بکن)

عربی : بنظر من عربی بهتره بری کلاس - ولی با اینحال اگه واقعا نمیتونی کتاب تخته سیاه عالیه
اول قسمت آخر کتابو بخون که ترجمه هست - ترجمه هشتا سوال داره که میشه 30 درصد و خیالت از عربی کمی راحت میشه و در ضمن خوندنشم خیلی آسونه و راحت میفهمیش

دینی : گاج (اینم باز بنظرم زوده) --- زبان : کتاب از متن نترسیم انتشارات شبقره برای دوتا متن و یک کلوزی که تو کنکور میدن,و کتاب زبان جامع مبتکران شهاب اناری برای گرامر و کلمات.اولی خیلی مهمه حتما بخرش,نصف سوالای زبان از متن و کلوز هست و این کتابم به صورت خیلی خوب بهت یاد میده چطور متن رو بزنی,کنکور ریاضی دیروز خیلیا دوتا ریدینگ بلند زبان رو دیدن بیخیالش شدن ولی من خیلی راحت زدمشون با اینکه سخت بودن,مهمترین چیز تند خوندن متن و یه سری تکنیک هست که این کتاب بهتون یاد میده

-------------------
اختصاصی ها ماجراشون فرق میکنه,من خودم ریاضی بودم

اول فیزیک:ببین من خودم کلی کتاب آموزش فیزیک خریدم,کتابای خیلی سبز و ... کلاس نرفتم ها,و کل فیزیک رو از روی پاسخنامه تشریحی گاج نقره ای (هم پایه هم پیش) خوندم و همشم فهمیدم وتستاشم همه رو زدم ,ولی آخر بار رفتم همایش فیزیک یه استاد فیزیک خوب,باورم نمیشد خیلی فرق میکرد,مثلا تو گاج برای حل یه نوع مسئله فیزیک سه تا فرمول میگفت به کار ببر تا به جواب برسی ولی تو همایش استاده یه فرمول گفت با همون جواب بدست میود البته نه اینکه همش اینجوری باشه ولی خوب چندجا فرق میگرد.
اگه میخوایی فیزیکت بهتر بشه به نظر من برو پیش یه استاد خوب(نری پیش یه نفر که از رو همون گاج درس میده ;;) ),من خودم خیلی اهل کلاس نیستم ولی اینو واقعا به چشم دیدم - برای تست گاج نقره ای هم پایه هم پیش که پاسخنامه تشریحشون هم درسنامه های خوبی هست برای کسایی که کلاس نمیتونن برن

نکته خیلی مهم : برای کلاس های کنکور مثلا اگه دوتا استاد خوب هست,جلسه اول و دوم همه کلاسا رایگانه برای معرفی,اول برو سر کلاس هر دوتاشون بشین,هر کدوم بنظرت بهتر بود برو سر همون,نری حول حولکی مث ما که قبل شروع کلاسا رفتیم پول دادیم آخرشم پشیمون شدیم از انتخابمون(سر کلاس ریاضی برام همین موضوع اتفاق افتاد)

ریاضیات : ببین من کتاب آموزش خوب برای دیفرانسیل و ریاضی پایه و گسسته و هندسه و دیفرانسیل نمیشناسم
برای دیفرانسیل و ریاضی پایه که باید بری کلاس(منظور من از کلاس اینه که استادش خوب باشه یعنی اگه معلم مدرستون هم عالیه برید پیش همون تو کلاسای مدرسه حتما که نباید بری کلاس بیرون,اینهمه ملت میرن چرا نصف بیشترشون هیچی نمیشن) کتاب تست هم هرچی استادتون گفت

برای هندسه کلش (تحلیلی و پایه) و گسسته و جبر بشین اول فکرات رو خوب بکن,اگه در خودت میبنی که میتونی و استعدادش رو داری بنظر من از رو کتاب به جایی نمیرسی.من خودم چنتا کتاب آموزشی خریدم هیچی بدردم نخورد پولمو ریختم دور,نیاز یه یه استاد خوب داری حالا مدرسه باشه یا بیرون

برای شیمی: ببین شیمی دو قسمته به نظر من,قسمت آسونش که میشه شامل شیمی دو و شیمی پیش یک(فصل یک و دو) و فصل چهار شیمی پیش که میشه 50 درصد شیمی. برای شیمی دو مبتکران ,برای شیمی پیش یک خیلی سبز عالیه(یه عده میگن مبتکران ولی باور کن حتی اگه میخوایی بترکونی خیلی سبز کافیه) برای پیش دو فصل چهار اما مبتکران بهتره (میدونید که شیمی پیش هم مبتکران هم خیلی سبز دوجلدن که یکی پیش یک(فصل یکو دو )و یکی پیش دو(سه و چهار) )
اما قسمت گیر دارش میشه شیمی سه و فصل سه شیمی پیش که نیاز به کار بیشتری دارن : برای هر دوشون مبتکران
در مورد کلاس شیمی ببین اگه واقعا پیش آدم کاردرستی بری که خیلی خوبه مخصوصا برای قسمت سخت شیمی که گفتم یه استاد خوب خیلی کارسازه
اصلا بذار یه چیزی بگم,فرق یه کلاس کنکور خوب با کتابای کمکدرسی اینه که تو کتابه هم چیز رو گفته ولی تو کلاس کنکور خوب اون اصل کاریا رو مفصل میگن و اون فرعی رو هم میگن ولی با تاکید کمتر,مثلا همین شیمی مبتکران,درسنامه هاش واقعا بعضی جاهاش اضافس ~X(

فقط تورو خدا جوگیر نشید یه مشت کتاب بخرید آخرش مث ...(من ) پشیمون میشید

خسته شدم دیگه,اگه چیزی به ذهنم رسید میام میگم,در ضمن الان اصلا استرس کنکور نداشته باشین هم تفریحتون رو بکنید هم درستون رو بخونید.

Inaccessible

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
_
سال فارغ التحصیلی
00

به نقل از mmgh1376 :
دینی دینی دیگه گاج نقره ای قدیمی شده . اگه الگو رو نگاه کنید میبینید بعد از زدن تست های تالیفیش تست های کنکور خیلی راحته براتون .

میشه در مورد دینی الگو بیشتر توضیح بدی؟؟ درسنامه داره یا نه در خلال :D جواب به تستاش توضیح هم داده؟؟

mmgh1376

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس

به نقل از خدیـــج ه! :
میشه در مورد دینی الگو بیشتر توضیح بدی؟؟ درسنامه داره یا نه در خلال :D جواب به تستاش توضیح هم داده؟؟
اولش درسنامه داره پیام آیات هم به طور کامل گفته . بعدش تست های تالیفیه بعدش تست سنجش بعدش تست گزینه دو و قلمچی . آخر هم تست کنکور . دفترچه پاسخ تشریحی تستها هم داره . رایگان میدن بهت .

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

به نقل از mmgh1376 :
اولش درسنامه داره پیام آیات هم به طور کامل گفته . بعدش تست های تالیفیه بعدش تست سنجش بعدش تست گزینه دو و قلمچی . آخر هم تست کنکور . دفترچه پاسخ تشریحی تستها هم داره . رایگان میدن بهت .
هر دو خوبن، بسته به فرد هست، من خودم با گاچ راحتم و نتیجه هم گرفتم،
دوست عزیز شیمی مبتکران هم قدیمیه،زبان مبتکران هم قدیمیه...

mmgh1376

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعباس

به نقل از moshiri :
هر دو خوبن، بسته به فرد هست، من خودم با گاچ راحتم و نتیجه هم گرفتم،
دوست عزیز شیمی مبتکران هم قدیمیه،زبان مبتکران هم قدیمیه...
من گفتم دینی گاج قدیمیه ولی نگفتم خوب نیست گفتم الگو به نظرم بهتره . ولی خوب شما نظر خودتون مهمه من فقط خواستم کمک کنم . :)

الهام1375

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
شیمی میخوندم.
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

برای فیزیک پایه ، میکروطبقه بندی گاج (نقره ای) خوبه؟ سوالاش زیادی آسون نیست؟ :-"
خیلی وحشتناک میشه تست زبان نزنیم، به امید خدا بریم سر جلسه؟ :-?

cm76

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan

به نقل از inspiré :
برای فیزیک پایه ، میکروطبقه بندی گاج (نقره ای) خوبه؟ سوالاش زیادی آسون نیست؟ :-"
آره میکرو گاج خوبه و کامل، سوالاش سوالایی که واسه کنکور باید بلد باشین دیگه، حالا سخت یا آسون
که اونم تو کتاب سطح بندی داره دیگه
در کل کتابای گاج برخلاف آزموناش عالین.

نام مرکز سمپاد
شيخ انصاری
شهر
دزفول
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
صنعتی‌شریف
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از inspiré :
آسون داره سخت هم داره ولي تعداد سختاش كمه. چون تست كنكوره خب و كنكور فيزيك هم اكثرن واسه ما سمپادي ها آسونه.
آره حتي آيلتس و تافل هم داشته باشي بايد تست بزني

ma2012

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق

ی سوال:ادبیات رو علاوه بر این که باید موضوعی خوند باید درس به درس هم خوند یا نه؟مثلا الان؟

اورنجی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

فیزیک پایه نقره ای کافیه؟
(الگو هم باشه یا همون نقره ای؟)
الگو بهتره یا نقره ای؟

moshiri

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بندر
مدال المپیاد
زکی!

به نقل از ma2012 :
ی سوال:ادبیات رو علاوه بر این که باید موضوعی خوند باید درس به درس هم خوند یا نه؟مثلا الان؟
بعد از موضوعی خوندن باید اون موضوعات! رو روی درسایی که تو ازمونت میاد(مثلا 5 درس) اجرا کنی...
برای تست درس به درس ادبیات میکرو توصیه میشه...

اورنجی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

یه چند تا سوال دیگه
ادبیات گاج موضوعی یا درس به درس؟ (من از هر کدوم از موضوعات از این کتاب های کوچیک دارم کافی است عایا؟)
زبان فارسی آخرش کدوم؟ الگو، دریافت ...
برا آمار مهروماه خوبه؟
هندسه پایه آموزش چی خوبه؟
پیشاپیش مرسی

Aroosak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به جز خيلي سبز چه كتابي هست كه تست هاي فيزيكش تاليفي باشه ؟
فيزيك پايه نقره اي گاج درسنامه هاش چطورن ؟‌نحوه ميكروطبقه بنديش چطوره ؟ خوب مبحث بندي شده ؟‌

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

گاج نقره ای ، هم پیش ، هم پایه ، واقعا خوبه ، واقعا کافی و مناسبه ! هم برای بچه های ضعیف ، متوسط ، هم قوی !
درس نامش تکمیله ، از این لحاظ مطمئن باشین ، قابل فهم و راحته کلا خوندنش !
تست هایی که طبقه بندی کرده خیلی خوبه ، بیشتر کنکور و سنجش هست ، آزمون های گاج هم توش گذاشته ، تالیفی هم یکم !
ولی خیلی خوب جدا کرده مبحثا رو !
مثلا ، به عنوان نمونه ، سینماتیک که هم دوم هست ، هم پیش ، نیومده هم تو پایه بگه ، هم تو پیش ! اومده جفتش رو کامل و پشت هم توی کتاب پیش گفته !

** یه چیز فوق العاده خوبی که داره ، آزمون های سطح استاندار و پیشرفته ای هستش که پایان هر فصل گذاشته ! حتما حتما ، اونا رو تایم بگیرین ، بزنین ! سوالای خوبیه !

یه چند تا سوال دیگه
ادبیات گاج موضوعی یا درس به درس؟ (من از هر کدوم از موضوعات از این کتاب های کوچیک دارم کافی است عایا؟)
زبان فارسی آخرش کدوم؟ الگو، دریافت ...
برا آمار مهروماه خوبه؟
هندسه پایه آموزش چی خوبه؟
پیشاپیش مرسی
گاج موضوعی خوبه ، تکمیله به نظر من ، واقعا وقت بذارین ادبیات مشکلی نخواهین داشت !
بعضیا میگن آموزش الگو خوب نیست ، ولی به نظر شخص بنده ، خوبه ! مشکلی نداشت واقعا ! دریافت هم ندارم ولی میدونم بعضیا میگفتن زیاده ! ولی تستای زبان فارسی گاج موضوعی رو بزنی ، بعد پاسخش رو هم دقیق بخونی ، خیلی میتونه کمکت کنه و مفید باشه برات !
آمار نیاز نیستش واقعا کتاب بگیرین ! کلا روی هم 10 تا نکته داره ، از کتاب خونه ای ، از دوستت ، بگیر ، یه عکس بگیر ، بشین بخون ، بعد تستاشم آسونه (هر چند نشد یه تست آمار بزنم تو کنکور ریاضی امسال :د وقت گیرن !! )
هندسه پایه ، الگو ! خوبه بنظرم ، سطح خوب و سوالای خوبی داره (;

captane

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی یاسوج
شهر
یاسوج

به نقل از moshiri :
بعد از موضوعی خوندن باید اون موضوعات! رو روی درسایی که تو ازمونت میاد(مثلا 5 درس) اجرا کنی...
برای تست درس به درس ادبیات میکرو توصیه میشه...
شما اول بیا وضعیت خودتو ببین... ببین پایه خوب خوندی؟.. ببین درصدات تو آزمونا چطوره اگه یه کم کم کاری کردی بهتره یه منبع داشته باشی ... به نظر من گاج بهتره چون کل کونکورتو پوشش میده
من خودم 2 با فیزیک پیششو خوندم 1 بارم به طور دقیق و کامل پایش... تو کنکورم با اینکه خیلی آسون بد به نسبت خوب زدم.. اگه 2 تا از سوالارو الکی و با اشتباه محاسباتی غلط نمیزدم میتونستم از 87 درصد به 93 برسونم...
فیزیک و و در کل کنکور سخت نیس الکی خودتونو نترسونین اگه از همین الان با برنامه و دقیق برید جلو بدون شک موفقید.... حالا هرچی بخواد سخت باشه
خدا کنه نتیجه ماهم خوب شه

sogand1374

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز

به نقل از inspiré :
برای فیزیک همون خوبه.اگه فک میکنی زیادی آسونه برات انرژی اتمی بگیر و یا هم نشر دریافت که سطحشون بالاتره.
من تو عمومی ها بالاترین درصدم زبانه کمترین میزان درس و تست هم تو زبانه.
بستگی به سطح خودت داره توی زبان.

الهام1375

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
شیمی میخوندم.
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

خيلی ممنون بابت پاسخ دهي، براي زيست چه کتابايي رو پيشنهاد ميکنين؟

بالا