• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زن ناموس مرد نیست !

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی
پاسخ : زن ناموس مرد نیست !

خیلی مسخره نیس که زن واسه هر بار از خونه بیرون رفتنش هلک و هلک بره از شوهرش که حالا معلوم نیس خونس بیرونه خوابه بیداره اجازه بگیره که عزیزم دارم میرم سوپر سر کوچه مایع ظرف شویی بخرم اجازه میدی؟ یا جناب شوهر اجازه میفرمایید برم سر کاری که 20 سال براش زحمت کشیدم و درس خوندم؟ شوهر عزیز تر از جانم عقیدت درمورد حجاب چیه که من عقیده چندین و چند ساله ام رو ببرم زیر سوال؟؟
واقعا مسخرس به نظر من!!!

mnmnm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر

به نقل از ❀uranuscelona❀ :
حرفای شما منو یاد 100 سال پیش میندازه البته طبق فیلمایی که دیدم! واقعا دید شما نسبت به زن یه موجود ضعیفه؟ وقتی اینطور درمورد زن ها و دخترا صحبت میشه حس می کنم طرف صحبتتون یه بچه گربه ی یتیمه یا حتی یه وسیله ! و این جای بسی تاسفه که برای دخترا ارزش و احترام قائل نمی شید براتون یه موجوده که فقط باید کنترل شه و خودش عقل و شعور نداره که بفهمه کجآ بره چیکار کنه چیکار نکنه! چرا فکر می کنید فقط خودتون ادمید؟ چرا فکر می کنید فقط خودتون می فهمید؟ زن ضعیفه؟ اگه ضعیفه چطور حوا آدم رو تحت تسلطش قرار داد و مجبورش کرد بت خوردن میوه ممنوعه؟ شما قوی هستید؟ مردا اگه قوی هستن چرا تا دو تا نخ موی رنگ شده می بینن از خود بیخود میشن؟! اگه قراره با اون دلایل مضحک زنان رو ضعیف جلوه بدید منم میتونم با دلایل نسبتا منطقی خودم بگم که با عرض پوزش مرد ها موجوداتی به شدت ضعیف النفس هستن که علاوه بر اینکه نمی تونن امنیت زنان رو فراهم کنند خودشون عامل در خطر افتادن امنیت زنان هستند

پ.ن با عرض معذرت خدمت آقایون محترم اگه تند رفتم! سعی کردم به ایشون مثل خودشون جواب بدم تا بفهمن طرز تفکرشون غلطه
[/quote
زن از اول تاریخ هم وسیله بوده وسیله ای برای گول زدن ادم وسیله ای برایابقا نسل بشر وسیله ای برای تحریک مرد و در پایان ووسیله ای (به نام ملیحه)برای کشتن حضرت مهدی وسیله ی گناه وسیله ی گول زدن مرد
وسیله وسیله وسیله اینه ذات زن از ازل تا ابد
اما زن همیشه این نیست زن میتونه با ازدواج و تجلی در نقش مادر با بند مهر فرزند زدن به این احساسات پوچ خام با به زیر یوغ اطاعت شوهر رفتن به جای یک ازادی بوالهوسانه به ذات یک انسان واقعی خودش رو نزدیک کنه در کنار این مرد هم وظایف مشابهی داره پر کردن خلا احساسی زن در نبود پدر نثار بی وقفه ی مهرش به زن حمایت از زن توجه به او در واقع چیزی که به اسم غیرت حقیقی میشناسیمش هم یکی از اقسام شگفت انگیز علاقس دوس داشتنی که گاه به پرستیدنی تبدیل میشه که اونوقت حاضری هرکی به معبودت نگاه کنی بکشیش غیرت یه احساس خالص علاقه ای حمایتیه اینیکه زن با ناسپاسیاش اونو رد و خوار کنه خب این ضعف و نقصان عقلا نی و نفسانیشو میرسونه از این لحاظم زن ضعیفس چون اینقدر پسته که نمیتونه احساس مسئولیت اشغ و علاغه بیش از حد مرد و نسبت به خودش درک کنه
با یا بی احترام
mnmnm

mnmnm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر

به نقل از مازیمون :
من خودم ادمی هستم که به شدت به عدالت و برابری حقوق زن و مرد معتقدم. ولی باید این رو هم بدونید که کسی که براش باید تلاش کنه زن ها هستن. و کسایی که جلو این ازادی رو گرفتن باز هم زن ها.

در این مساله مرد ها خیلی هم خوشحال تر میشن اگه زن ها به ازادی برسن و خانواده دو تا منبع درامد داشته باشه و خونه ی بزرگتر و وسایل تفریحی بیشتر نتیجش باشه.

( حرف من در مورد همه ی زن ها نیست بدیهتن این بین کسانی هستن که همین الان هم به قدر خیلی زیادی زحمت می کشن و زن هایی هستن که حتا منبع اصلی درامد خانواده هستن ولی این افراد در اکثریت نیستن. الان خیلی از زن ها تحصیلات قابل رقابت با مرد ها دارن و به همون میززان کار می کنن. ولی باز هم تعدادشون در اکثریت نیست. )
دوست عزیز اولا که من مولتی نیستن نوب انجمن نیستم بی فرهنگ عضو فروم شدنم نیستم که زرتی برم مولتی بزنم این یک دوما ما نه تنها اختلافات بسیار روحی روانی بلکه یه اختلاف بزرگ جسمی هم بین زنو مرد داریم نکه تبعیضا نه این تفاوته این تفاوت باعث تفاوت فرهنگای بسیازی بین زنو مرد شده بعد تو میگی برابری حقوق ما برابری حقوق در جامعه ی بشری نداریم فقط داریم به زنا با توجه به کارایی که مردا میکنن یه اختیارات ی میدیم بعد اسمشو میذاریم حقوق برابر زن و مرد اگه ما زنا را با کار در کار خانه با پوشوندن کت شلوار شبیه به مرد نمیکردیم این تبعیض پنهان حقوق زنو مرد وجود نداشت ما با نزدیک کردن شخصیت زن مرد از کرامت انسانیش کم کردیم و بهش یاد دادیم حقوق مساوی ینی اینکه مثه مردا کار کنی و مثه اونا حقوق بگیری حقیقتا ایا کرامت ذات زن با کارها و حقوق مردانه حفظ میشه؟؟بذار برات از زمانی بگم زن و نه مرد تو سری نمیخوردن زن کارخونه رو داشت و مرد کار بیرونو هردو راضیو خوشحال من ازدواج نکردم ولی خوندم دیدن و شنیدم کسایی که اینجوری تو خونه تقسیم نقش کردن به ارامش رسیدن چون زن همونطور که مرد از کار کردن لذت میبره از پختن یه غذا لذت میبره از لقمه لقمه ای که مرد با لذت می لمبونه لذت میبره اینه حقوق برابر نه چیزی که جنابعالی و جنابعالیان درستش کردین حقوق مرد برای زن اونم اگه مثه زن رفتار کنه
اگه بی ربط ب.د پوزش میخوام ولی وقتی درباره ی این اختیارات خانواده بحث میکنیم اول باید ملاکامونو مشخص کنیم
دوما وقتی شما ریشه ی قیرت و ناموسو بررسی میکنی اگه ریششو صرفا یه زور گویی به دونی به نتیجه نمیرسی

mnmnm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر

به نقل از ˙·● ๖ۣZα┣-┫я Å ●·˙ :
اولا که اساسا مرد موجود ضعیفی بود که زن شد ضعیفه ؛
بعدشم شما میخوای قبل از اینکه اظهار نظر کنی یکم فکر کن :) الان زنا فاسد شدن ؟؟ عمه ی منه که میره رژ صورتی میزنه ؛ ابروشو اونطوری نازک میکنه ؟ شما مث اینکه تو اجتماع زیاد نیستی که این چیزا رو ببینی + نمیگم همه ی زنا از دم پاک و معصومن ولی حق نداری اینطوری جمع ببندی و صحبت کنی.
اگه عمه ی جنابعالی نره ارایش کنه و بیاد بیرون پسر عمتون یاد نمیگیره این کارا رو بکنه

razie95

کاربر فوق‌فعال

خیلی مسخره نیس که زن واسه هر بار از خونه بیرون رفتنش هلک و هلک بره از شوهرش که حالا معلوم نیس خونس بیرونه خوابه بیداره اجازه بگیره که عزیزم دارم میرم سوپر سر کوچه مایع ظرف شویی بخرم اجازه میدی؟ یا جناب شوهر اجازه میفرمایید برم سر کاری که 20 سال براش زحمت کشیدم و درس خوندم؟ شوهر عزیز تر از جانم عقیدت درمورد حجاب چیه که من عقیده چندین و چند ساله ام رو ببرم زیر سوال؟؟
واقعا مسخرس به نظر من!!!

دقیقا همینطوره که میگی
ولی چرا فکر میکنی یهویی یه شوهری میندازن تو بغلت و تو باید اینجوری باهاش رفتار کنی؟
مگه تو خودت اون همسر رو انتخاب نمیکنی؟
مطمئن باش هیچ زنی واسه هر بار بیرون رفتن از خونه از شوهرش اجازه نمیگیره مگه اینکه تربیتش طوری بوده که دوران مجردیش هم واسه آب خوردنش هم از باباش اجازه میگرفته و هیچ مردی همچین نیازی رو نمیبینه مگه اینکه توی یک حکومت امپراطوری با سلطنت پدر زندگی کرده باشه
در مورد کار و حجاب و خیلی مسائل دیگه ازین قبیل زن و مرد قبل از ازدواج به توافق میرسند!
اما من فکر میکنم که این قضیه اجازه بیشتر بخاطر اینه که یه نظمی توی زندگی برقرار باشه
هر کی هر کار دلش خواست نکنه و یک خانواده ،یک خانواده باقی بمونه
حرف آخر رو یه نفر بزنه ،و این حرف آخر هم صرفا تصمیم نهاییه و نه حرف اول و آخر مرد!

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

به نقل از mnmnm :
حرفای شما منو یاد 100 سال پیش میندازه البته طبق فیلمایی که دیدم! واقعا دید شما نسبت به زن یه موجود ضعیفه؟ وقتی اینطور درمورد زن ها و دخترا صحبت میشه حس می کنم طرف صحبتتون یه بچه گربه ی یتیمه یا حتی یه وسیله ! و این جای بسی تاسفه که برای دخترا ارزش و احترام قائل نمی شید براتون یه موجوده که فقط باید کنترل شه و خودش عقل و شعور نداره که بفهمه کجآ بره چیکار کنه چیکار نکنه! چرا فکر می کنید فقط خودتون ادمید؟ چرا فکر می کنید فقط خودتون می فهمید؟ زن ضعیفه؟ اگه ضعیفه چطور حوا آدم رو تحت تسلطش قرار داد و مجبورش کرد بت خوردن میوه ممنوعه؟ شما قوی هستید؟ مردا اگه قوی هستن چرا تا دو تا نخ موی رنگ شده می بینن از خود بیخود میشن؟! اگه قراره با اون دلایل مضحک زنان رو ضعیف جلوه بدید منم میتونم با دلایل نسبتا منطقی خودم بگم که با عرض پوزش مرد ها موجوداتی به شدت ضعیف النفس هستن که علاوه بر اینکه نمی تونن امنیت زنان رو فراهم کنند خودشون عامل در خطر افتادن امنیت زنان هستند

پ.ن با عرض معذرت خدمت آقایون محترم اگه تند رفتم! سعی کردم به ایشون مثل خودشون جواب بدم تا بفهمن طرز تفکرشون غلطه
[/quote
زن از اول تاریخ هم وسیله بوده وسیله ای برای گول زدن ادم وسیله ای برایابقا نسل بشر وسیله ای برای تحریک مرد و در پایان ووسیله ای (به نام ملیحه)برای کشتن حضرت مهدی وسیله ی گناه وسیله ی گول زدن مرد
وسیله وسیله وسیله اینه ذات زن از ازل تا ابد
اما زن همیشه این نیست زن میتونه با ازدواج و تجلی در نقش مادر با بند مهر فرزند زدن به این احساسات پوچ خام با به زیر یوغ اطاعت شوهر رفتن به جای یک ازادی بوالهوسانه به ذات یک انسان واقعی خودش رو نزدیک کنه در کنار این مرد هم وظایف مشابهی داره پر کردن خلا احساسی زن در نبود پدر نثار بی وقفه ی مهرش به زن حمایت از زن توجه به او در واقع چیزی که به اسم غیرت حقیقی میشناسیمش هم یکی از اقسام شگفت انگیز علاقس دوس داشتنی که گاه به پرستیدنی تبدیل میشه که اونوقت حاضری هرکی به معبودت نگاه کنی بکشیش غیرت یه احساس خالص علاقه ای حمایتیه اینیکه زن با ناسپاسیاش اونو رد و خوار کنه خب این ضعف و نقصان عقلا نی و نفسانیشو میرسونه از این لحاظم زن ضعیفس چون اینقدر پسته که نمیتونه احساس مسئولیت اشغ و علاغه بیش از حد مرد و نسبت به خودش درک کنه
با یا بی احترام
mnmnm
واقعا متاسفم دید شما یک دید ( با عرض معذرت) حیوانیه! زن مقدسه اینی نیست که می گید همه چیز یک دختر یا زن مادر شدن نیست همسرداری نیست اونم زنده است نفس میکشه میخواد به روش خودش زندگی کنه! سطح درک و آگاهی شما فسیل شده است! لطفا در بیاید از عصر حجر قرن بیست و یکیم :)

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

به نقل از razie95 :
دقیقا همینطوره که میگی
ولی چرا فکر میکنی یهویی یه شوهری میندازن تو بغلت و تو باید اینجوری باهاش رفتار کنی؟
مطمئن باش هیچ زنی واسه هر بار بیرون رفتن از خونه از شوهرش اجازه نمیگیره مگه اینکه تربیتش طوری بوده که دوران مجردیش هم واسه آب خوردنش هم از باباش اجازه میگرفته و هیچ مردی همچین نیازی رو نمیبینه مگه اینکه توی یک حکومت امپراطوری با سلطنت پدر زندگی کرده باشه
در مورد کار و حجاب و خیلی مسائل دیگه ازین قبیل زن و مرد قبل از ازدواج به توافق میرسند!
اما من فکر میکنم که این قضیه اجازه بیشتر بخاطر اینه که یه نظمی توی زندگی برقرار باشه
حرف آخر رو یه نفر بزنه ،و این حرف آخر هم صرفا تصمیم نهاییه و نه حرف اول و آخر مرد!
اگه واسه نظمه بهتر نیس دو طرفه باشه؟ یه جوری عنوان شده آدم حس میکنه مرد ولی نعمت زنه!!
والا من به شخصه که کلا بیزارم از ازدواج و این حرفا بخاطر همین چیزاش :-"

mnmnm

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر

واقعا متاسفم دید شما یک دید ( با عرض معذرت) حیوانیه! زن مقدسه اینی نیست که می گید همه چیز یک دختر یا زن مادر شدن نیست همسرداری نیست اونم زنده است نفس میکشه میخواد به روش خودش زندگی کنه! سطح درک و آگاهی شما فسیل شده است! لطفا در بیاید از عصر حجر قرن بیست و یکیم :)
خوبه پس ما زنو اینجوری تعریف میکنی یک موجود ازاد از هر قید و بندی که کاملا اجازه داره هر غلطی دلش میخواد بکنه مرد هم همینطور دیگه اگه بخوایم تساویو رعایت کینیم مردم همچین حقیو داره که به اسم غیرت بزنه تو دهن زنش چون به قول شما و با استفاده از تک ماده ی حقوق برابر زنو مرد همه آزادن منکه شخصا یاد انارشیستای قرن 20 میوفتم

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از razie95 :
ولی حرفای شماها یه جاهایی واقعا خنده دار میشه!
گاهی از یه اصولی برای توجیه حرفاتون و عقایدتون استفاده میکنید که اصلا مستقیما دلیل بر غلط بودن حرفتونه!

میشه این جاهایی که خنده دار هست رو مشخص کنید؟ :د

خیلی دوست دارم بدونم بگید با هم بخندیم خوب!

دقیقا همینطوره که میگی

یک چیز خیلی مهم و اساسی رو باید بهت بگم فکر کنم اونقدری درک داشته باشی که متوجهش بشی!

فرض کن همه ی شوهرای ایران به همه ی زن ها تمام آزادی ها و برابری ها رو بدن!!!

الان تا این جا که مشکلی نیست

من باز هم به قوانین نوشته شده اعتراض خواهم کرد! چون نفس قانون توهین به شخصیت زن هست!

همین!

بعداً نوشت :

البته باید در نظر گرفت که این قوانین و نگاه های سنتی واقعاً وجود دارند شاید برای شما وجود نداشته باشه اما یک فیلمی هست که من توصیه میکنم ببیینید!

http://www.youtube.com/watch?v=RBQ-IoHfimQ

به صورت خلاصه یک دختر رو نشون میده که در اروپا جشن تولد میگیره خوشحاله خانواده و همه چیزش عالیه بعد یک هو همون دختر رو توی جنگ و مصیبت نشون میده و این که مریض هست و بستری شده در بیمارستان و بعد توی بیمارستان دوباره برای همون دختر تولد میگیرن که کلی از اعضای خانوادشو از دست داده فقط مادرش پیشش هست و دختر گریه میکنه در این صحنه (دختر 10-12 ساله)

حالا اگر در حال حاضر فقط چشم هاتون خانواده ی خودتون و دوستان و آشنایان رو میبینه بهتره یکم خودتون رو جای افرادی که در خانواده های متعصب هستند بگذارید

بله بابای من به من نمیگه چرا روسریت این طوریه چرا میری بیرون و ... اما واقعاً هستند افرادی که حتی به خاطر دیدگاه های سنتی خانواده از تحصیل محروم شدن

یعنی حرف من اینه قانون و موادش نباید اجازه بده یک انسان بالغ حق تصمیم گیری نداشته باشه و قربانی خواسته های دیگران بشه

حالا شما میگید خیلی کم اتفاق میوفته ؟ خوب کم باشه بحث من سر اساسش هست!!!

MINU1

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
مشهـــــد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

اگه واسه نظمه بهتر نیس دو طرفه باشه؟ یه جوری عنوان شده آدم حس میکنه مرد ولی نعمت زنه!!
والا من به شخصه که کلا بیزارم از ازدواج و این حرفا بخاطر همین چیزاش :-"
بنظر من در مقابل هر حقی ک ب مرد یا زن داده شده تکلیفی هم ب عهدش گذاشته شده مثلا اگه مرد نفقه زن رو پرداخت نکنه زن میتونه بدون اجازه مرد از خونه خارج بشه.
:-"ولی کافیه موقع عقد دو طرف شرط کنن زن ب فلان قصد و فلان قصد و فلان قصد میتونه بدون اجازه گرفتن از مرد از خونه خارج شه.
اینجوری حتی از بعضی مفاسد هم جلوگیری میشه!
از طرفیَم آسیب پذیری زن بیرون از خونه بیشتر از مرده پس اگه مرد از آمد و شد همسرش باخبر باشه میتونه بیشتر از اون مراقبت کنه (در ادامه ی حکم اجازه ی زن اومده ک مرد هم نباید بداخلاقی کنه)

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از ஐMarYamღ :
بنظر من در مقابل هر حقی ک ب مرد یا زن داده شده تکلیفی هم ب عهدش گذاشته شده مثلا اگه مرد نفقه زن رو پرداخت نکنه زن میتونه بدون اجازه مرد از خونه خارج بشه.
:-"ولی کافیه موقع عقد دو طرف شرط کنن زن ب فلان قصد و فلان قصد و فلان قصد میتونه بدون اجازه گرفتن از مرد از خونه خارج شه.
اینجوری حتی از بعضی مفاسد هم جلوگیری میشه!
از طرفیَم آسیب پذیری زن بیرون از خونه بیشتر از مرده پس اگه مرد از آمد و شد همسرش باخبر باشه میتونه بیشتر از اون مراقبت کنه (در ادامه ی حکم اجازه ی زن اومده ک مرد هم نباید بداخلاقی کنه)

بگذارید من یک بار برای همیشه دوستان رو روشن کنم :د

شروط باطل که مبطل ازدواج نیست

این شروط در مادهٔ ۲۳۲ قانون مدنی به طور کلی به سه دستهٔ غیر مقدور، بی‌فایده و نامشروع تقسیم شده‌اند[nb]صفایی، صص ۵۹-۵۷[/nb]

شرط نامشروع: شرطی که مخالف قوانین امری باشد. قوانین امری مربوط به نظم و مصلحت عمومی می‌شود و برخلاف قوانین تفسیری افراد نمی‌توانند علیه آن‌ها توافق کنند. به طور کلی بیشتر قوانین مربوط به ازدواج در زمرهٔ قوانین امری است. از نمونه‌های این شروط می‌توان به این موارد اشاره کرد:
شرط خیار یا شرطی که حق فسخ نکاح را به یکی از دو طرف بدهد.
شرط شود که مرد حق طلاق نداشته باشد
شرط شود که ریاست خانواده با زن باشد.
شرط شود که مرد حق ولایت و حضانت فرزندان خود را نداشته باشد.
شرط شود که زن حق نفقه نداشته باشد.
شرط شود که مرد حق ندارد به رابطه خود با همسر قبلیش ادامه بدهد.
شرط شود که زن در کارها و روابط خود کاملاً آزاد باشد.

در فقه شیعه به مواردی از شروط مخالف شرع نیز اشاره شده، برای مثال خمینی در تحریرالوسیله می‌نویسد: «مثل اینکه زن شرط کند که هر وقت دلش ‍ خواست از منزل بیرون برود و هر جا که خواست برود شوهر مانع او نشود، و یا شرط کند که شوهرش حق همسری دیگرش را ندهد مثلاً با او نخوابد.».[nb]خمینی، روح‌الله. تحریرالوسیله، جلد دوم، نکاح -طلاق، شروط ضمن عقد، مسألهٔ ۲[/nb]

بسیاری از فقها شرط به اینکه مرد همسر دیگری نگیرد را هم از جمله شروط باطل می‌دانند و در واقع آن را مثال اصلی چنین شرطی ذکر کرده‌اند. برای مثال محمدحسن نجفی در شرائع می‌نویسد: «اگر شرط خلاف مشروعی کند. مثلاً بر سر او زن نگیرد یا با کنیزانش آمیزش جنسی نکند، شرط باطل است ولی عقد و مهریه صحیح است.»[nb]المحقق الحلی، ابوالقاسم نجم‌الدین جعفر بن الحسن الهذلی. شرائع الإسلام في مسائل الحلال والحرام، ص ۵۵۱[/nb] شهید اول هم در لمعه می‌نویسد: «اگر شرط مخالف شرع شود شرط باطل و عقد و مهریه صحیح است، مانند اینکه شرط کند سرش زن نگیرد».[nb]شهید ثانی، تحریر الروضة فی شرح اللمعة، تهران: سمت، هفتم، ۱۳۸۳، صص ۳۴۱-۳۴۰، ISBN 964-459-695-1[/nb]با این همه در مورد بطلان چنین شرطی چه از نظر مذهبی و چه از نظر قانونی تردید و اختلاف نظر است.

مرد هم نباید بد اخلاقی کنه از کجا اومده اونوخ؟

«الرِّجالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّساءِ بِما فَضَّلَ اللَّهُ بَعْضَهُمْ عَلى‏ بَعْضٍ وَ بِما أَنْفَقُوا مِنْ أَمْوالِهِمْ فَالصَّالِحاتُ قانِتاتٌ حافِظاتٌ لِلْغَيْبِ بِما حَفِظَ اللَّهُ وَ اللاَّتي‏ تَخافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَ اهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضاجِعِ وَ اضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلا تَبْغُوا عَلَيْهِنَّ سَبيلاً إِنَّ اللَّهَ كانَ عَلِيًّا كَبيراً»

ترجمه: مردان به واسطه آن چه كه خدا بعضى را بر بعضى ديگر فضيلت داده و به جهت آن چه از اموال خود كه به مصرف مي‌رسانند سرپرست زنانند. پس زنان شايسته فرمان‌بردار و فروتن و خويشتن را به وسيله آن چه كه خدا در نهان نگاه داشته، محافظت می‌کنند. و آن گروهى از زنان را كه از سركشى ايشان خوف داريد اولاً پند و اندرز دهيد، و ثانياً از بسترهاى آنان دورى گزينيد، و ثالثا ايشان را بزنيد. پس اگر از شما اطاعت نمودند از هيچ طريقى بر آنان ستم نكنيد! زيرا خدا حتماً برتر و بزرگوار است‏.

(34 نساء)

alibasirat

کاربر حرفه‌ای

تکه ای ازتفسیر آیه ای که دوست عزیز رادیکال متذکرشدند
3. ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺑﺪﻧﯽ ﺩﺭ ﺍﯾﻨﺠﺎ-ﻫﻤﺎﻥ ﻃﻮﺭ ﮐﻪ ﺩﺭ ﮐﺘﺐ ﻓﻘﻬﯽ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ- ﺑﺎﯾﺪ ﻣﻼ‌ﯾﻢ ﻭ ﺧﻔﯿﻒ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﻧﻪ ﻣﻮﺟﺐ ﺷﮑﺴﺘﮕﯽ ﻭ ﻧﻪ ﻣﺠﺮﻭﺡ ﺷﺪﻥ ﮔﺮﺩﺩ ﻭ ﻧﻪ ﺑﺎﻋﺚ ﮐﺒﻮﺩﯼ ﺑﺪﻥ.[3]
ﭼﻮﻥ ﻫﺪﻑ ﺍﺯ ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺑﺪﻧﯽ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﯾﺎﻓﺘﻦ ﭘﯿﻮﻧﺪ ﺯﻧﺎﺷﻮﯾﯽ ﻭ ﮔﺮﻡ ﻧﮕﻬﺪﺍﺷﺘﻦ ﮐﺎﻧﻮﻥ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﺍﻣﺎ ﺍﯾﻦ ﻣﻄﻠﺐ ﺑﺪﯾﻦ ﻣﻌﻨﺎ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺯﺩﻥ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎﯼ ﺑﻪ ﻣﯿﻞ ﺁﻭﺭﺩﻥ ﺯﻥ ﺑﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﺳﺖ.

4. ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﻗﺮﺁﻥ ﻇﻠﻢ، ﺳﺘﻢ ﻭ ﺗﺠﺎﻭﺯ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻬﯽ ﺍﺳﺖ ﺍﻣﺎ ﻫﺮ ﺧﺸﻮﻧﺘﯽ ﻇﻠﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﻣﺜﻼ‌ ﺩﻓﺎﻉ ﺍﺯ ﺣﻖ ﻭ ﻟﻮ ﻣﻮﺟﺐ ﺟﻨﮓ ﻭ ﺧﻮﻧﺮﯾﺰﯼ ﺷﻮﺩ[4]
ﮔﺮﭼﻪ ﺧﺸﻮﻧﺖ ﺍﺳﺖ ﻭﻟﯽ ﻇﻠﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﻟﺬﺍ ﺍﺯ ﺁﯾﺎﺗﯽ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻇﻠﻢ ﻧﻬﯽ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﺍﺳﺘﻨﺒﺎﻁ ﻧﻤﻮﺩ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﻗﺮﺁﻥ ﻫﺮ ﺧﺸﻮﻧﺘﯽ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻬﯽ ﺍﺳﺖ.

5. ﻗﺮﺁﻥ ﺑﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ «ﻭ ﺍﺿﺮﺑﻮﻫﻦ» ﻭ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺣﺼﻮﻝ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﮐﻪ ﻫﻤﺎﻥ ﺍﻃﺎﻋﺖ (ﻓﺎﻥ ﺍﻃﻌﻨﮑﻢ) ﺍﺳﺖ ﻣﯽ ﻓﺮﻣﺎﯾﺪ: ﺑﺮ ﺯﻧﻬﺎ ﺗﻌﺪﯼ ﻧﮑﻨﯿﺪ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻗﺴﻤﺖ ﺁﯾﻪ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﭼﻨﯿﻦ ﺍﺳﺘﻨﺒﺎﻁ ﻧﻤﻮﺩ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﻗﺮﺁﻥ ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺑﺪﻧﯽ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﺟﻪ ﺟﺎﯾﺰ ﻧﯿﺴﺖ ﻭ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺍﺯ "ﻭ ﺍﺿﺮﺑﻮﻫﻦ" ﺯﺩﻥ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﺑﻠﮑﻪ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺁﻥ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻌﺪ ﺣﺼﻮﻝ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺍﺯ ﺣﺪ ﻧﮕﺬﺭﯾﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭ ﺭﺍ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﻧﺪﻫﯿﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺻﻮﺭﺕ ﺑﻪ ﺯﻥ ﻇﻠﻢ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ.

6. ﻫﻤﺎﻥ ﮔﻮﻧﻪ ﮐﻪ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﮐﺮﺩﯾﺪ ﺁﯾﻪ ﺷﺮﯾﻔﻪ ﺩﺭ ﺻﺪﺩ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺭﻭﺍﻧﮑﺎﻭﺍﻥ ﺍﻣﺮﻭﺯﻩ ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪ ﮐﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺍﺯ ﺯﻧﺎﻥ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺣﺎﻟﺘﯽ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ «ﻣﺎﺯﻭﺷﯿﺴﻢ» (ﺁﺯﺍﺭ ﻃﻠﺒﯽ) ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﺍﯾﻦ ﺣﺎﻟﺖ ﺩﺭ ﺁﻧﻬﺎ ﺗﺸﺪﯾﺪ ﺷﻮﺩ ﺗﻨﻬﺎ ﺭﺍﻩ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﺁﻧﺎﻥ ﺗﻨﺒﯿﻪ ﻣﺨﺘﺼﺮ ﺑﺪﻧﯽ ﺍﺳﺖ. [5]

ﺍﯾﻦ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻣﻌﺠﺰﺍﺕ ﻋﻠﻤﯽ ﻗﺮﺁﻥ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﻣﺮﺍﺗﺐ ﺷﺪﺕ ﻭ ﺿﻌﻒ ﺁﻥ ﺭﺍ ﻧﯿﺰ ﺭﻋﺎﯾﺖ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ. ﺍﺑﺘﺪﺍ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﮐﻼ‌ﻣﯽ ﻭ ﻣﻮﻋﻈﻪ ﻭ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﺷﺪﺕ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﻭ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﻧﺒﻮﺩﻥ ﻣﻮﻋﻈﻪ، ﻧﻮﻋﯽ ﻗﻬﺮ ﻭ ﺑﯽ ﺍﻋﺘﻨﺎﯾﯽ ﻭ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺷﺪﺕ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﻣﺨﺘﺼﺮ ﺑﺪﻧﯽ ﺭﺍ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ؛ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺍﺯ ﻓﺎﺿﺮﺑﻮﻫﻦ ﻏﯿﺮ ﺍﺯ ﺗﻨﺒﯿﻪ ﻣﺨﺘﺼﺮ ﺑﺪﻧﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﺍﯾﻦ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺣﺎﻟﺖ ﺍﻭﺝ ﻭ ﺷﺪﺕ، ﺩﺭﻣﺎﻥ ﻧﺸﺪﻩ ﺍﺳﺖ.

7. ﺍﮔﺮ ﺍﯾﻦ ﻧﻮﻉ ﺑﺮ ﺧﻮﺭﺩ ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﺧﺸﻮﻧﺖ ﺍﺳﺖ ﻗﺎﺑﻞ ﭘﺬﯾﺮﺵ ﻧﯿﺴﺖ ﭼﮕﻮﻧﻪ «ﻓﺎﻫﺠﺮﻭﻫﻦ ﻓﯽ ﺍﻟﻤﻀﺎﺟﻊ » (ﺩﻭﺭﯼ ﻧﻤﻮﺩﻥ ﺩﺭ ﺑﺴﺘﺮ) ﺭﺍ ﮐﻪ ﻧﻮﻋﯽ ﺧﺸﻮﻧﺖ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺩﺭ ﻣﺮﺣﻠﻪ ﻗﺒﻞ ﺍﺳﺖ ﻗﺒﻮﻝ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﺑﻪ ﺧﺼﻮﺹ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﯿﺪ ﺩﻭﺭﯼ ﺍﺯ ﻫﻤﺴﺮ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺑﻪ ﻧﻔﺲ ﺩﺭ ﻣﺮﺩ ﻭ ﺗﺴﻠﻂ ﯾﺎﻓﺘﻦ ﻭﯼ ﺑﺮ ﻋﺎﺭﺿﻪ ﯼ ﺗﺮﺱ ﻭ ﺩﺍﺩﻥ ﺍﺑﺘﮑﺎﺭ ﻋﻤﻞ ﺑﻪ ﺍﻭﺳﺖ ﻭ ﺑﺪﯾﻬﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺑﺪﻧﯽ ﻧﯿﺰ ﺩﺭ ﺟﻬﺖ ﺗﺎﻣﯿﻦ ﺍﯾﻦ ﺍﻫﺪﺍﻑ، ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﯿﻪ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ.

razie95

کاربر فوق‌فعال

به نقل از Radikal :
میشه این جاهایی که خنده دار هست رو مشخص کنید؟ :د

خیلی دوست دارم بدونم بگید با هم بخندیم خوب!

یک چیز خیلی مهم و اساسی رو باید بهت بگم فکر کنم اونقدری درک داشته باشی که متوجهش بشی!

فرض کن همه ی شوهرای ایران به همه ی زن ها تمام آزادی ها و برابری ها رو بدن!!!

الان تا این جا که مشکلی نیست

من باز هم به قوانین نوشته شده اعتراض خواهم کرد! چون نفس قانون توهین به شخصیت زن هست!

همین!

بعداً نوشت :

البته باید در نظر گرفت که این قوانین و نگاه های سنتی واقعاً وجود دارند شاید برای شما وجود نداشته باشه اما یک فیلمی هست که من توصیه میکنم ببیینید!

http://www.youtube.com/watch?v=RBQ-IoHfimQ

به صورت خلاصه یک دختر رو نشون میده که در اروپا جشن تولد میگیره خوشحاله خانواده و همه چیزش عالیه بعد یک هو همون دختر رو توی جنگ و مصیبت نشون میده و این که مریض هست و بستری شده در بیمارستان و بعد توی بیمارستان دوباره برای همون دختر تولد میگیرن که کلی از اعضای خانوادشو از دست داده فقط مادرش پیشش هست و دختر گریه میکنه در این صحنه (دختر 10-12 ساله)

حالا اگر در حال حاضر فقط چشم هاتون خانواده ی خودتون و دوستان و آشنایان رو میبینه بهتره یکم خودتون رو جای افرادی که در خانواده های متعصب هستند بگذارید

بله بابای من به من نمیگه چرا روسریت این طوریه چرا میری بیرون و ... اما واقعاً هستند افرادی که حتی به خاطر دیدگاه های سنتی خانواده از تحصیل محروم شدن

یعنی حرف من اینه قانون و موادش نباید اجازه بده یک انسان بالغ حق تصمیم گیری نداشته باشه و قربانی خواسته های دیگران بشه

حالا شما میگید خیلی کم اتفاق میوفته ؟ خوب کم باشه بحث من سر اساسش هست!!!

پارت اول پستتون: نه ،چون کشیده میشم به یه بحث جدید و بارها ذکر کردم و دیسلایک های متعددی هم خوردم ،اما بازم میگم که بحث کردن با شما بی فایده تر از آب کوبیدن تو هاونه ،
الانم تفریحی وارد بحث شدم! :D

پارت دوم: (خیلی کلی میگم ،خیلی کلی)
اینی که شما داری میگی صرف قانون نیست
فرهنگه!
مگه توی قانون ما اومده که پدر یا همسر حق داره زنشو یا دخترشو بکشه که قتل ناموسی اتفاق میفته؟
شما اگه میگی کاری به فرهنگ نداری و مشکلت قانونه ،بهتره اینم بدونی که درصد خیلی کمی از آدمها ،از قوانین کتبی کشورشون (و حتی قوانین واقعی دینشون) با خبرن و در 90% موارد با قوانین نا نوشته و هنجار های جامعشون زندگی میکنند
منم نمیگم که یه قانون اشتباه نباید عوض بشه ،اما اعتقادم بر اینه که قبل از هر قانونی ،باید فرهنگ عوض بشه
با عوض شدن فرهنگ ،قانون عوض میشه ،اما عوض شدن قانون تاثیری روی فرهنگ جامعه نخواهد داشت!

razie95

کاربر فوق‌فعال

به نقل از crestfallen :
3. ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺑﺪﻧﯽ ﺩﺭ ﺍﯾﻨﺠﺎ-ﻫﻤﺎﻥ ﻃﻮﺭ ﮐﻪ ﺩﺭ ﮐﺘﺐ ﻓﻘﻬﯽ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ- ﺑﺎﯾﺪ ﻣﻼ‌ﯾﻢ ﻭ ﺧﻔﯿﻒ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﻧﻪ ﻣﻮﺟﺐ ﺷﮑﺴﺘﮕﯽ ﻭ ﻧﻪ ﻣﺠﺮﻭﺡ ﺷﺪﻥ ﮔﺮﺩﺩ ﻭ ﻧﻪ ﺑﺎﻋﺚ ﮐﺒﻮﺩﯼ ﺑﺪﻥ.[3]
ﭼﻮﻥ ﻫﺪﻑ ﺍﺯ ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺑﺪﻧﯽ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﯾﺎﻓﺘﻦ ﭘﯿﻮﻧﺪ ﺯﻧﺎﺷﻮﯾﯽ ﻭ ﮔﺮﻡ ﻧﮕﻬﺪﺍﺷﺘﻦ ﮐﺎﻧﻮﻥ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﺍﻣﺎ ﺍﯾﻦ ﻣﻄﻠﺐ ﺑﺪﯾﻦ ﻣﻌﻨﺎ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ ﺯﺩﻥ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎﯼ ﺑﻪ ﻣﯿﻞ ﺁﻭﺭﺩﻥ ﺯﻥ ﺑﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﺳﺖ.

4. ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﻗﺮﺁﻥ ﻇﻠﻢ، ﺳﺘﻢ ﻭ ﺗﺠﺎﻭﺯ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻬﯽ ﺍﺳﺖ ﺍﻣﺎ ﻫﺮ ﺧﺸﻮﻧﺘﯽ ﻇﻠﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﻣﺜﻼ‌ ﺩﻓﺎﻉ ﺍﺯ ﺣﻖ ﻭ ﻟﻮ ﻣﻮﺟﺐ ﺟﻨﮓ ﻭ ﺧﻮﻧﺮﯾﺰﯼ ﺷﻮﺩ[4]
ﮔﺮﭼﻪ ﺧﺸﻮﻧﺖ ﺍﺳﺖ ﻭﻟﯽ ﻇﻠﻢ ﻧﯿﺴﺖ ﻟﺬﺍ ﺍﺯ ﺁﯾﺎﺗﯽ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻇﻠﻢ ﻧﻬﯽ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﺍﺳﺘﻨﺒﺎﻁ ﻧﻤﻮﺩ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﻗﺮﺁﻥ ﻫﺮ ﺧﺸﻮﻧﺘﯽ ﻣﻮﺭﺩ ﻧﻬﯽ ﺍﺳﺖ.

5. ﻗﺮﺁﻥ ﺑﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ «ﻭ ﺍﺿﺮﺑﻮﻫﻦ» ﻭ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺣﺼﻮﻝ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﮐﻪ ﻫﻤﺎﻥ ﺍﻃﺎﻋﺖ (ﻓﺎﻥ ﺍﻃﻌﻨﮑﻢ) ﺍﺳﺖ ﻣﯽ ﻓﺮﻣﺎﯾﺪ: ﺑﺮ ﺯﻧﻬﺎ ﺗﻌﺪﯼ ﻧﮑﻨﯿﺪ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻗﺴﻤﺖ ﺁﯾﻪ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻥ ﭼﻨﯿﻦ ﺍﺳﺘﻨﺒﺎﻁ ﻧﻤﻮﺩ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﻗﺮﺁﻥ ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺑﺪﻧﯽ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﻭﺟﻪ ﺟﺎﯾﺰ ﻧﯿﺴﺖ ﻭ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺍﺯ "ﻭ ﺍﺿﺮﺑﻮﻫﻦ" ﺯﺩﻥ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ ﻧﯿﺴﺖ ﺑﻠﮑﻪ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺁﻥ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻌﺪ ﺣﺼﻮﻝ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﺍﺯ ﺣﺪ ﻧﮕﺬﺭﯾﺪ ﻭ ﺍﯾﻦ ﮐﺎﺭ ﺭﺍ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﻧﺪﻫﯿﺪ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺻﻮﺭﺕ ﺑﻪ ﺯﻥ ﻇﻠﻢ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ.

6. ﻫﻤﺎﻥ ﮔﻮﻧﻪ ﮐﻪ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﮐﺮﺩﯾﺪ ﺁﯾﻪ ﺷﺮﯾﻔﻪ ﺩﺭ ﺻﺪﺩ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺭﻭﺍﻧﮑﺎﻭﺍﻥ ﺍﻣﺮﻭﺯﻩ ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪ ﮐﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺍﺯ ﺯﻧﺎﻥ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺣﺎﻟﺘﯽ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ «ﻣﺎﺯﻭﺷﯿﺴﻢ» (ﺁﺯﺍﺭ ﻃﻠﺒﯽ) ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﺍﯾﻦ ﺣﺎﻟﺖ ﺩﺭ ﺁﻧﻬﺎ ﺗﺸﺪﯾﺪ ﺷﻮﺩ ﺗﻨﻬﺎ ﺭﺍﻩ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﺁﻧﺎﻥ ﺗﻨﺒﯿﻪ ﻣﺨﺘﺼﺮ ﺑﺪﻧﯽ ﺍﺳﺖ. [5]

ﺍﯾﻦ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻣﻌﺠﺰﺍﺕ ﻋﻠﻤﯽ ﻗﺮﺁﻥ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﻣﺮﺍﺗﺐ ﺷﺪﺕ ﻭ ﺿﻌﻒ ﺁﻥ ﺭﺍ ﻧﯿﺰ ﺭﻋﺎﯾﺖ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ. ﺍﺑﺘﺪﺍ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﮐﻼ‌ﻣﯽ ﻭ ﻣﻮﻋﻈﻪ ﻭ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﺷﺪﺕ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﻭ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﻧﺒﻮﺩﻥ ﻣﻮﻋﻈﻪ، ﻧﻮﻋﯽ ﻗﻬﺮ ﻭ ﺑﯽ ﺍﻋﺘﻨﺎﯾﯽ ﻭ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺷﺪﺕ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﻣﺨﺘﺼﺮ ﺑﺪﻧﯽ ﺭﺍ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ؛ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺍﺯ ﻓﺎﺿﺮﺑﻮﻫﻦ ﻏﯿﺮ ﺍﺯ ﺗﻨﺒﯿﻪ ﻣﺨﺘﺼﺮ ﺑﺪﻧﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﺍﯾﻦ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺣﺎﻟﺖ ﺍﻭﺝ ﻭ ﺷﺪﺕ، ﺩﺭﻣﺎﻥ ﻧﺸﺪﻩ ﺍﺳﺖ.

7. ﺍﮔﺮ ﺍﯾﻦ ﻧﻮﻉ ﺑﺮ ﺧﻮﺭﺩ ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﺧﺸﻮﻧﺖ ﺍﺳﺖ ﻗﺎﺑﻞ ﭘﺬﯾﺮﺵ ﻧﯿﺴﺖ ﭼﮕﻮﻧﻪ «ﻓﺎﻫﺠﺮﻭﻫﻦ ﻓﯽ ﺍﻟﻤﻀﺎﺟﻊ » (ﺩﻭﺭﯼ ﻧﻤﻮﺩﻥ ﺩﺭ ﺑﺴﺘﺮ) ﺭﺍ ﮐﻪ ﻧﻮﻋﯽ ﺧﺸﻮﻧﺖ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺩﺭ ﻣﺮﺣﻠﻪ ﻗﺒﻞ ﺍﺳﺖ ﻗﺒﻮﻝ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﺑﻪ ﺧﺼﻮﺹ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﯿﺪ ﺩﻭﺭﯼ ﺍﺯ ﻫﻤﺴﺮ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﺑﻪ ﻧﻔﺲ ﺩﺭ ﻣﺮﺩ ﻭ ﺗﺴﻠﻂ ﯾﺎﻓﺘﻦ ﻭﯼ ﺑﺮ ﻋﺎﺭﺿﻪ ﯼ ﺗﺮﺱ ﻭ ﺩﺍﺩﻥ ﺍﺑﺘﮑﺎﺭ ﻋﻤﻞ ﺑﻪ ﺍﻭﺳﺖ ﻭ ﺑﺪﯾﻬﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺑﺪﻧﯽ ﻧﯿﺰ ﺩﺭ ﺟﻬﺖ ﺗﺎﻣﯿﻦ ﺍﯾﻦ ﺍﻫﺪﺍﻑ، ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﯿﻪ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﻮﺩ.

ممنون ،خیلی خوب بود!
حس کردم فقط یک لایک کافی نیست!

• شروع کننده موضوع

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

ممنون ،خیلی خوب بود!
حس کردم فقط یک لایک کافی نیست!

فقط یک سوال مهم از شما دارم!!! لطفاً پاسخ بدید

دقیقاً چه چیز خیلی خوب بود؟ :D

این که در اسلام آداب کتک زدن زن ها وجود داره؟ :D

یا این که زن ها مازوخیسم دارند و باید کتک بزننشون؟ :D

× میدونستید مازوخیسم در مردان شایع تر هست؟ http://www.porseman.org/q/show.aspx?id=104278

خوب بود برادران در اسلام کوئیست کمی راجع به مازوخیسم تحقیق میکردند قبل از اضحار فضل! :-"

http://islamquest.net/fa/archive/question/990

3. ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺑﺪﻧﯽ ﺩﺭ ﺍﯾﻨﺠﺎ-ﻫﻤﺎﻥ ﻃﻮﺭ ﮐﻪ ﺩﺭ ﮐﺘﺐ ﻓﻘﻬﯽ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ- ﺑﺎﯾﺪ ﻣﻼ‌ﯾﻢ ﻭ ﺧﻔﯿﻒ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﻧﻪ ﻣﻮﺟﺐ ﺷﮑﺴﺘﮕﯽ ﻭ ﻧﻪ ﻣﺠﺮﻭﺡ ﺷﺪﻥ ﮔﺮﺩﺩ ﻭ ﻧﻪ ﺑﺎﻋﺚ ﮐﺒﻮﺩﯼ ﺑﺪﻥ.

خوب اولاً در قرآن حدودی مطرح نشده و فقط روایات هست

مثلاً چطوره زن رو بندازیم در کوره که کانون خانواده قشنگ گرم بشه؟ :-"

دوست خوب.....آدمی که عصبیه ؛وقتی اجازه ی زدن داره ؛ باید فکر کنه با چه نیرو و زاویه ای بزنه که اتفاقه خاصی نیفته؟

در صورتی که در قرآن کوچکترین اشاره ای به این که چقدر تنبیه بدنی باشه یا به زن آسیب نرسه وجود نداره!!!!

باز چند سوال مهم :

-چرا قرآن به مرد اجازه داده که همسر خود را تنبیه بدنی کند و حد این تنبیه را هم مشخص نکرده. به گونه ای که مرد به دلخواه خود می تواند هر بلایی، از زدن با متکا تا زدن با کمربند و دسته جاروبرقی بر سر همسر خود بیاورد ؟

-چرا مرد باید بتواند زن را تنبیه کند ولی زن در مقابل عدم تمکین شوهر در مقابل خواسته هایش هیچ کاری نتواند بکند ؟

-اصولا صدور اجازه تنبیه بدنی، از هر نوع و شکل و در هر زمانی که باشد، در نتاقض با حقوق اولیه انسان و شخصیت یک زن نیست ؟

-چرا قرآن در این آیه مرد را برتر از زن دانسته و از آن نتیجه گرفته که مرد را بر زن حق نگهبانی و تسلط است ؟ آیا این حرف در تناقض با برابری حقوق تمامی انسانها، چه مرد باشند و چه زن نیست ؟

6. ﻫﻤﺎﻥ ﮔﻮﻧﻪ ﮐﻪ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﮐﺮﺩﯾﺪ ﺁﯾﻪ ﺷﺮﯾﻔﻪ ﺩﺭ ﺻﺪﺩ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺭﻭﺍﻧﮑﺎﻭﺍﻥ ﺍﻣﺮﻭﺯﻩ ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪ ﮐﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺍﺯ ﺯﻧﺎﻥ ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺣﺎﻟﺘﯽ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ «ﻣﺎﺯﻭﺷﯿﺴﻢ» (ﺁﺯﺍﺭ ﻃﻠﺒﯽ) ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﺍﯾﻦ ﺣﺎﻟﺖ ﺩﺭ ﺁﻧﻬﺎ ﺗﺸﺪﯾﺪ ﺷﻮﺩ ﺗﻨﻬﺎ ﺭﺍﻩ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﺁﻧﺎﻥ ﺗﻨﺒﯿﻪ ﻣﺨﺘﺼﺮ ﺑﺪﻧﯽ ﺍﺳﺖ.

ﺍﯾﻦ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻣﻌﺠﺰﺍﺕ ﻋﻠﻤﯽ ﻗﺮﺁﻥ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺩﺭﻣﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﻣﺮﺍﺗﺐ ﺷﺪﺕ ﻭ ﺿﻌﻒ ﺁﻥ ﺭﺍ ﻧﯿﺰ ﺭﻋﺎﯾﺖ ﻧﻤﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ. ﺍﺑﺘﺪﺍ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩ ﮐﻼ‌ﻣﯽ ﻭ ﻣﻮﻋﻈﻪ ﻭ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﺷﺪﺕ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﻭ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﻧﺒﻮﺩﻥ ﻣﻮﻋﻈﻪ، ﻧﻮﻋﯽ ﻗﻬﺮ ﻭ ﺑﯽ ﺍﻋﺘﻨﺎﯾﯽ ﻭ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺷﺪﺕ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﻣﺨﺘﺼﺮ ﺑﺪﻧﯽ ﺭﺍ ﭘﯿﺸﻨﻬﺎﺩ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ؛ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﻣﻨﻈﻮﺭ ﺍﺯ ﻓﺎﺿﺮﺑﻮﻫﻦ ﻏﯿﺮ ﺍﺯ ﺗﻨﺒﯿﻪ ﻣﺨﺘﺼﺮ ﺑﺪﻧﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﺍﯾﻦ ﺑﯿﻤﺎﺭﯼ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺣﺎﻟﺖ ﺍﻭﺝ ﻭ ﺷﺪﺕ، ﺩﺭﻣﺎﻥ ﻧﺸﺪﻩ ﺍﺳﺖ. [5]

حداقل کمی در مورد مازوخیسم تحقیق میکردن برادران سایت اسلام کوئست، بعد از این حرف ها میزدن !!! :د

پس خدا واسه درمان مازوخیسم این آیه رو آورده بوده :-"

چه جالب!!!

برادران خبر نداشتن که در این نوع پارافیلیا ، آزار جسمی باعث لذت جنسی اون فرد میشه نه درمانش و محدود به زن هم نیست و مرد هم میتونه این نوع پارافیلیا رو داشته باشه...؟؟؟

آزارگری-آزارخواهی جنسی - ویکی‌پدیا

ببخشید اولا مردان زیادی هم به مازوخیسم گرفتارند اون وقت باید از روش درمانی! شما استفاده کرد؟!

یا اون وقت نظر الله یهویی تغییر میکنه؟!

دوما اینکه چه کسی گفته تنبیه مختصر بدنی شخص مازوخیست رو آروم میکنه؟

اشخاص مازوخیست بسته به شدت مازوخیسمشون نیاز به اشکال و درجات مختلف آزار دارند و چون از این آزار لذت میبرند عملا آزار دیدنشون به معنای تشدید مازوخیسمه!

×× اصلاً از کی تا حالا بیمار روانی رو میزنن ؟ |:

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از mnmnm :
اگه عمه ی جنابعالی نره ارایش کنه و بیاد بیرون پسر عمتون یاد نمیگیره این کارا رو بکنه
:))
خنديديم
اينكه عمه يكي آرايش ميكنه و پسره عمه آدم مزخرفي ميشه تقصير عمه نيست
تقصير اون شوهر بي لياقت و بي كفايتشه كه نزده تو دهنه پسرش و بگه غلط اضافي نكن
به نقل از mnmnm :
خوبه پس ما زنو اینجوری تعریف میکنی یک موجود ازاد از هر قید و بندی که کاملا اجازه داره هر غلطی دلش میخواد بکنه مرد هم همینطور دیگه اگه بخوایم تساویو رعایت کینیم مردم همچین حقیو داره که به اسم غیرت بزنه تو دهن زنش چون به قول شما و با استفاده از تک ماده ی حقوق برابر زنو مرد همه آزادن منکه شخصا یاد انارشیستای قرن 20 میوفتم
همچي ميگي آزاد از هر قيد و بندي انگار مردا اينطوري نيستن
حالا مرد متاهل ميتونه زن صيغه كنه و هر غلطي كه خواست بكنه بعد زن رو ميگن بي بند و بار
ديگه بفهمين كه چي دارين ميگين

منم حرفاي شما رو ميبينم ياد اعراب ٥ قرن قبل از ميلاد ميافتم

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از crestfallen :
ته همينجا بيشتر نخوندم
بايد بگم اطراف شما رو نميدونم ولي اينجاها يكي گربه تو خيابون رو بزنه،ملت فحش خواهر مادرشو ميدن
چه برسه به زنش

من موندم اون كيه كه موجودي كه عاشقش هست رو كتك بزنه
حتي بلفرض كه همسر فرد ديگه در بالاترين حد،بهش خيانت كنه،بازهم فرد اگه عاشقه همسرش باشه هيچوقت همچنين كاري نميكنه
من نميدونم والا
شما تو خيابون يكي رو بهش فحش بدي و بزنيش ميبرنت دادگاه
واقعا فكر نكنم فرهنگ ملت تو اين قرن،در اين سطح باشه

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از crestfallen :

نه جونه من شما بیا به همسرتم تجاوز کن :))

اقا رابطه ی جنسی به خودیه خود روابط دو نفره رو بهتر می کنه. ولی وقتی که به میل هر دو نفر باشه. وقتی یکی از طرفین میل به رابطه ی جنسی نداره مجبور کردنش به رابطه ی جنسی باعث سرد شدن بیشتر فرد میشه.

در صورتی که هر دو نفر می تونن با خودارضایی نیاز خودشون رو بر طرف کنن وقتی یکی از طرفین میل به رابطه ی جنسی نداره.
نکته ی دیگه ای هم که هست اینه که هیچ زنی از داشتن رابطه ی جنسی با همسرش مشکلی که نداره هیچ مایل هم هست هرچند که شاید خیلی واضح بیان نکنه ولی در هر صورت میلش وجود داره. و البته این به این شرط هست که شما صرفن به فکر ارضا کردن خودتون نباشید و همسرتون رو هم به ارگاسم برسونید. در اون صورت همسر شما هم مایل به داشتن رابطه ی بیشتر با شما هست.

تنبیه بدنی به هر شکلی باعث گرم شدن رابطه ی دو نفره به هیچ شکلی نمیشه. چون به هر حال اون رابطه بعد از تنبیه به هر ترتیب خلاف میل طرف هست و کینه هم بهش اضافه شده..

ببینید کتک زدن همسر به هیچ شکلی شامل دفاع نمیشه. و بر عکس اون چیزی که فکر می کنید کسی نمیگه اسلام دین خیلی ناز و خشگل و ملایمت امیزیه. اسلام یک دین خشک و خشن محسوب میشه و عواقبش رو در حکومت ایران و به شکل افراطیش تو طالبان دید.

مثلن تجاوز کردن به مفسد مجاز هست برای گرفتن اعتراف در زندان ها و تازه تشویق هم شده!
همینه که تقریبن اکثر افراد غیر مسلمون اسلام رو بر خلاف حقوق بشر می دونن.

اقا اخه این دقیقن خلاف انسانیت. حالا چه اهمیتی داره کی گفته ؟

هر کی گفته این حرف غلطه. ما حق نداریم هیچ انسانی رو مجبور به هیچ کاری کنیم.
ما تو جامعه ای زندگی می کنیم که دیگه جبر به اون معنی وجود نداره.

وقتی مثلن میگیم مازیار مجبور به انجام کاری شده به این معنی هست که بابات انجام اون کار درامد داره و اگه انجام نده درامد نداره و جبر به خاطر اینه که پول میگیره بابت کارش! کسی با کتک دنبال من نیافتاده تا مثلن من سره کارم برم!

می فهمی تفاوتشو ؟

مازوخیسم منظورته فکر کنم ؟

و فکر کنم خبر داری که مازوخیسم در هر دو جنس وجود داره و روش درمانش با تنبیه نیست. در کنار مازوخسیم بیماری دیگه ای وجود داره به اسم سادیسم. یک فرد دارایه بیماری مازوخیسم معمولن دنبال فردی با بیماری سادیسم می گرده. و این زوج یک رابطه ای رو تشکیل میدن که یک نفر از ازار دادن و دیگری از ازار دیدن لذت میبره.

و این روابط اگه افراطی باشی ممکنه باعث صدمات جدی به اون که مورد ازار قرار گرفته بشه. درمانش هم با ازار دادن و کتک زدن نیست. بلکه باید فرد سراغ روانکاو بره و بیماریشو با اون فرد در میان بذاره.

این معجزه ی اسلام نیست. این نشون از این داره که اسلام چطور به سلطنت طلبی مرد اعتقاد داره و تشویق کرده ( یکی دیگه از نشونه هایی که گفته یمشه قران توسط خود محمد نوشته شده. )

دوری نمودن در بستر خشونت نیست.
ادم ممکنه خسته باشه. حوصله نداشته باشه. اماده نباشه.

رابطه ی جنسی نیاز به میل و علاقه داره و امادگی روحی و جسمی.

و اگه شما می خواید با یک نفر رابطه داشته باشید باید شرایط روحی و جسمی رو برای شریکتون به وجود بیارید. ( حالا شما می خواید مرد باشید یا زن. ) این یک هنره و با خشونت تامین نمیشه.

و تو روابط جنسی لزومن این مرد نیست که لیدره. قدرت لید کردن یک رابطه می تونه به دست هر کدوم از شریک ها باشه و این حتا به نوعی ایجاد تنوع تو سکس محسوب میشه.

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

این حرفا چیه؟ تنبیه بدنی چه صیغه ایه؟ هر چقدر هم آروم باشه و به قول شما به نیت گرم نگه داشتن کانون خانواده باشه بازم یکم بهش دقت کنید!! وقتی حیوان سرکشی می کنه کتکش میزنن!! زن مثل حیوانه آیا؟
واقعا مرد از پس راضی نگه داشتن زنش بر نمیاد؟ خب باید به مرد بودنش شک شه وقتی متوسل به زور میشه!!
اصن یه مورد دیگه بیاید در نظر بگیریم که درست باشه ولی خب در مقابل اگه مرد خطا کرد آیا زن میتونه مرد رو بزنه؟ قدرت بدنی مقابله با مرد رو داره؟ قطعا در این مورد زن مغلوب میشه نسبتش ندید به اسلام که مجبورم بگم اسلام هم سراسر تبعیضه

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه

به نقل از mnmnm :
حقوق برابر انسان بودن! چیزی که شما میگی انسانیت توش گمه! در ضمن مطمئن باشید اگر انتخابتون درست بوده باشه و اخلاقتون مطابق میل همسرتون باشه و موجب اذیت و ازارش نشید به فرض مثال زنتون خیانت نمی کنه

بالا