• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دخترا برن خواستگاری

موافقید دخترا برن خواستگاری؟

• رای‌دهندگان
    483

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک
پاسخ : دخترا برن خواستگاری :D

به نقل از Hydrus :
آدم هر چیزی رو نباید تجربه کنه که بفهمه درست وغلطش چیه!

چرا هیچ کس نمی دونه پریدن از یک سخره چه لذتی داره مگر اینکه تجربش کنه. بله شاید بدونن این کار هیجان انگیز می تونه باشه ولی اینکه چه میزان لذت بخشه بدون تجربه قابل بحث نیست.

در مورد احساسات باید حتمن تجربه کرد.

اگه کسی نخواد تجربه کنه زندگی کردن بی فایدس. چرا ما باید از خونمون بریم بیرون ؟ یکی قبله ما رفته یکی قبله ما همه چیو تجربه کرده. چند میلیارد ادم تجربه کردن و خوب یه نفر می تونه بشینه خونه و از تجربه ی اونا استفاده کنه.

اصل زندگی به اینه که ادم خودش تجربه کنه. و زندگی با تجربه های تلخ و شیرینش معنی پیدا می کنه.

در مورد احساسات باید حتمن تجربه کرد نمیشه از تجربه مردم استفاده کرد.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

رومینای عزیز

من گفتم نتونستم دلیل منطقی برای گفته شما که دختر نباید مستقیم پیشنهاد بده پیدا کنم

شما اگر دلیل منطقی دارید بگید خوب

اما باید بتونید دلیلتون رو اثبات کنید :)

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از Radical :
رومینای عزیز

من گفتم نتونستم دلیل منطقی برای گفته شما که دختر نباید مستقیم پیشنهاد بده پیدا کنم

:|
با توجه به برداشتی که از شخصیت جمعی جامعه دارم میدونم که این در 90 درصد شرایط اثر خوبی نداره

آخه من چیو بیام ثابت کنم؟ من که نگفتم شما هم باید عین من فکر کنید!!! ای خدا!
من گفتم به این دلیل من اینطور فکر میکنم!
حالا شما یا میپذیری یا نمیپذیری. .میل خودته!
بدهکار که نیستم به شما!

Nightiingle

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از Hydrus :
نه پسر اگه ابراز علاقه کنه و نه بشنوه هم کوچیک میشه تا حدودی ولی به مراتب کمتر از دختر
این نظر منه، شما قبول ندارید به خودتون مربوطه

لطف کنین تکلیفتونو مشخص کنید.
بالاخره با منطق به این حرفی که دارین میزنین رسیدین, یا اینکه این صرفن نظر شخصی شماست و ما میتونیم بپذیریم یا نپذیریم؟
اگه نظر شخصیتونه که بسیار عالی. از اینکه نظرتونو در میون گذاشتین خیلی متشکریم. روز خوبی داشته باشین.

اما اگه قصد بحث دارین, باید بتونین با منطق از نظرتون دفاع کنین, نه این که فقط عین حرف خودتونو پشت سر هم تکرار کنین و از این که دیگران از شما تقاضای دفاع منطقی میکنن, شاکی شین.
اگه هم قصد بحث ندارین و فقط میخواستین نظرتون رو مطرح کنین, پس چرا دارین بحث میکنین؟ :D

وقتی ازتون میپرسن چرا به نظرتون دختر با اینکار "کوچیک میشه" ولی پسر نمیشه, باید جواب منطقی بدین نه اینکه بگین "همینه که هست, شما همش ساز مخالف میزنین, فکر کردین هرکی باهاتون مخالفه غیرمنطقیه, و..." این حرفهای بچگانه رو بذارین کنار. وقتی بدون استدلال روی یه مطلبی پافشاری میکنین (نه فقط شما. هرکی.) معلومه که بهتون میگن غیرمنطقی. حتی اگه حرفتون درست هم باشه, باز هم غیرمنطقیه چون از راه غلط بهش رسیدین. مثلن اگه بگین 2^2 (دو به توان دو) میشه چهار چون اگه پایه و توان رو جمع کنین میشه چهار, جواب نهاییتون درسته ولی راه حلتون غلطه.

حالا سوای از اون.
ابراز علاقه به این معنی نیست که یهو بپرین جلوی مخاطب مورد نظر و بگین:"سلام من خیلی دوستت دارم." :D
یکی میره جلو و خیلی متمدنانه طرف مقابلو دعوت میکنه که با هم برن یه قدمی بزنن, یا برن یه کافه با هم بشینن, یا حالا هرچی.

درمورد خواستگاری هم, من اول بگم که منظورم خواستگاری سنتی نیست. (کلن از این رسم متنفرم.)
دونفر قبل از ازدواج, باید این موضوعو با هم مطرح کنن دیگه؟ حالا چه فرقی میکنه کی اول موضوعو پیش بکشه؟ (اونم نه یهویی بی هوا. موقعی که موضوع مرتبطه.) وقتی میگین اگه یه دختر این کارو بکنه بیشخصیتیه, باید دلیل بیارین!! دلیل!! دلیل!! *کوبیدن سر به دیوار*

اصلن رابطه ای که توش همیشه یه طرف (چه دختر چه پسر) قدم اول رو تو تمام مراحل برداره, رابطه سالمی نیست.

بعد از خوندن پست بالا: نه بدهکار نیستین. ولی تنها هدف این تاپیک بحثه. اگه شما دارین راه خودتونو میرین و یکی هی بیاد با شما بحث کنه, شما کاملن حق دارین که بهش بگین "این نظر شخصی منه.یا قبول کن یا نکن." ولی وقتی اومدین تو این تاپیک توقع میره که بتونین از دیدگاهتون دفاع کنین.
شما کاملن حق دارین که فکر کنین همیشه پسر باید قدم اولو برداره و اگه دختری این کارو بکنه بی شخصیته. ولی وقتی تو این تاپیک این حرفو میزنین و سرش با دیگران مخالفت میکنین, بله, در اون صورت باید از دیدگاهتون دفاع کنین.

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از Nighttingle :
بالاخره با منطق به این حرفی که دارین میزنین رسیدین, یا اینکه این صرفن نظر شخصی شماست و ما میتونیم بپذیریم یا نپذیریم؟
اگه نظر شخصیتونه که بسیار عالی. از اینکه نظرتونو در میون گذاشتین خیلی متشکریم. روز خوبی داشته باشین.

اما اگه قصد بحث دارین, باید بتونین با منطق از نظرتون دفاع کنین, نه این که فقط عین حرف خودتونو پشت سر هم تکرار کنین و از این که دیگران از شما تقاضای دفاع منطقی میکنن, شاکی شین.
اگه هم قصد بحث ندارین و فقط میخواستین نظرتون رو مطرح کنین, پس چرا دارین بحث میکنین؟ :D

وقتی ازتون میپرسن چرا به نظرتون دختر با اینکار "کوچیک میشه" ولی پسر نمیشه, باید جواب منطقی بدین نه اینکه بگین "همینه که هست, شما همش ساز مخالف میزنین, فکر کردین هرکی باهاتون مخالفه غیرمنطقیه, و..." این حرفهای بچگانه رو بذارین کنار. وقتی بدون استدلال روی یه مطلبی پافشاری میکنین (نه فقط شما. هرکی.) معلومه که بهتون میگن غیرمنطقی. حتی اگه حرفتون درست هم باشه, باز هم غیرمنطقیه چون از راه غلط بهش رسیدین. مثلن اگه بگین 2^2 (دو به توان دو) میشه چهار چون اگه پایه و توان رو جمع کنین میشه چهار, جواب نهاییتون درسته ولی راه حلتون غلطه.

حالا سوای از اون.
ابراز علاقه به این معنی نیست که یهو بپرین جلوی مخاطب مورد نظر و بگین:"سلام من خیلی دوستت دارم." :D
یکی میره جلو و خیلی متمدنانه طرف مقابلو دعوت میکنه که با هم برن یه قدمی بزنن, یا برن یه کافه با هم بشینن, یا حالا هرچی.

درمورد خواستگاری هم, من اول بگم که منظورم خواستگاری سنتی نیست. (کلن از این رسم متنفرم.)
دونفر قبل از ازدواج, باید این موضوعو با هم مطرح کنن دیگه؟ حالا چه فرقی میکنه کی اول موضوعو پیش بکشه؟ (اونم نه یهویی بی هوا. موقعی که موضوع مرتبطه.) وقتی میگین اگه یه دختر این کارو بکنه بیشخصیتیه, باید دلیل بیارین!! دلیل!! دلیل!! *کوبیدن سر به دیوار*

اصلن رابطه ای که توش همیشه یه طرف (چه دختر چه پسر) قدم اول رو تو تمام مراحل برداره, رابطه سالمی نیست.

بعد از خوندن پست بالا: نه بدهکار نیستین. ولی تنها هدف این تاپیک بحثه. اگه شما دارین راه خودتونو میرین و یکی هی بیاد با شما بحث کنه, شما کاملن حق دارین که بهش بگین "این نظر شخصی منه.یا قبول کن یا نکن." ولی وقتی اومدین تو این تاپیک توقع میره که بتونین از دیدگاهتون دفاع کنین.
شما کاملن حق دارین که فکر کنین همیشه پسر باید قدم اولو برداره و اگه دختری این کارو بکنه بی شخصیته. ولی وقتی تو این تاپیک این حرفو میزنین و سرش با دیگران مخالفت میکنین, بله, در اون صورت باید از دیدگاهتون دفاع کنین.
من هر چی که میخواستم بگم گفتم!هم نظرات هم دلایلمو
شما هم حق ندارین منو به خاطر نظراتم مواخذه کنین!
من دیگه حرفی ندارم....به اندازه کافی اعصابم خورد شده

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به نقل از Hydrus :
من هر چی که میخواستم بگم گفتم!هم نظرات هم دلایلمو
شما هم حق ندارین منو به خاطر نظراتم مواخذه کنین!
من دیگه حرفی ندارم....به اندازه کافی اعصابم خورد شده

رومینای عزیز

:|
با توجه به برداشتی که از شخصیت جمعی جامعه دارم میدونم که این در 90 درصد شرایط اثر خوبی نداره
!

این دلیل شماست؟

من فکر نکنم منطقی باشه ، چون نه بررسی شده که چه اثراتی میذاره و هم این که بعد مشخص هم نیست که این 90% از کجا اومده؟

بعد هم شما چند تا دختر دیدید که خواستگاری کنن و مثلن مشکلی براشون پیش بیاد؟

آخه من چیو بیام ثابت کنم؟ من که نگفتم شما هم باید عین من فکر کنید!!! ای خدا!
من گفتم به این دلیل من اینطور فکر میکنم!
حالا شما یا میپذیری یا نمیپذیری. .میل خودته!
بدهکار که نیستم به شما!

این جواب منطقی به نظر میرسه

به نقل از Nighttingle :

حالا سوای از اون.

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از Radical :
رومینای عزیز

این دلیل شماست؟

من فکر نکنم منطقی باشه ، چون نه بررسی شده که چه اثراتی میذاره و هم این که بعد مشخص هم نیست که این 90% از کجا اومده؟

بعد هم شما چند تا دختر دیدید که خواستگاری کنن و مثلن مشکلی براشون پیش بیاد؟

این جواب منطقی به نظر میرسه
اگر سقراط رو هم بیارن پیشتون شما میگید نه این منطقی نیست!
دلایل من همونه که گفتم، شما نمیپذیری و منطقی نمیدونید میل خودتونه و به من هیچ ارتباطی نداره

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از S2MA :
چرا خواستگاری رو همه به عنوان مراسم خواستگاری رسمی محسوب می کنند!
هدف این تاپیک این بوده که به جای این که دخترا بشینن و منتظر بشن تا یکی ازشون خوشش بیاد و درخواست ازدواج بده می تونند خودشون هم انتخاب کنند و همیشه منتظر انتخاب شدن نباشن یا نه، خب جوابش اینه که قطعاً می تونند، حالا هر کسی با توجه به روحیه و فرهنگ و هنجار های خانوادگیش می تونه از یه طریقی به پسری که بهش علاقه داره قضیه رو بفهمونه.
کسی که روش نمی شه خب از طریق دوست و آشنا بهش برسونه، کسی که غرورش اجازه نمی ده به طور غیر مستقیم کاری کنه که پسره هم ازش خوشش بیاد و اون اول ابراز علاقه کنه (البته توی این مورد منظورم عشوه ریختن و این چیزا برای جلب توجه نیست یه وقت سوءبرداشت نکنید) یا اگه کسی هم روش می شه و مشکلی نداره رک و مستقیم به فرد مورد علاقه اش بگه اما آخر همه ی اینا به خاطر فرهنگ و رسوم ما به مراسم خواستگاری رسمی که پسر می یاد ختم می شه در حالی که خود دختر انتخاب کرده و مشکلی هم پیش نمی یاد.
خواهران من! خانوم رادیکال، رومینا خانوم من یه پست چند صفحه قبل دارم دوباره هم می ذارم، اگه یه کم روش فکر کنید و گوش کنید انقدر بحث بی نتیجه پیش نمی یاد، هر کس یه شخصیت تفکرات و روحیه ای داره اما سوال مهم این بوده هر دختری با هر عقیده ای با هر روشی که به نظر خودش مناسبه حق داره پسری رو دوست داشته باشه و برای ازدواج باهاش سعی خودش رو بکنه.یا نه!

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از S2MA :
خواهران من! خانوم رادیکال، رومینا خانوم من یه پست چند صفحه قبل دارم دوباره هم می ذارم، اگه یه کم روش فکر کنید و گوش کنید انقدر بحث بی نتیجه پیش نمی یاد، هر کس یه شخصیت تفکرات و روحیه ای داره اما سوال مهم این بوده هر دختری با هر عقیده ای با هر روشی که به نظر خودش مناسبه حق داره پسری رو دوست داشته باشه و برای ازدواج باهاش سعی خودش رو بکنه.یا نه!
قطعا هر کسی مختار که راه زندگیشو انتخاب کنه...بله خب اگه دختری از یک پسر خوشش اومد و خواست ابراز علاقه کنه مختاره. ...من فقط میگم به نظر شخص من بهتره دختر اول ابراز علاقه نکنه...به خاطر اینکه حتی نظر اون پسر ممکنه راجع بهش منفی بشه....البته شاید هم نشه...
به هر حال این نظر بنده است و هر کسی یک نظری داره و عقیده اش محترمه

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

این منطقیه؟ :O :O :O :O :O :O

جدی؟

چرا اونوخت؟

از کجا میدونی اثر خوبی نداره ؟

چند مورد دیدی مگه؟

اصلاً چه اثراتی؟

خوب بگو ما هم در جریان باشیم! :|

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از Radical :
این منطقیه؟ :O :O :O :O :O :O

جدی؟

چرا اونوخت؟

از کجا میدونی اثر خوبی نداره ؟

چند مورد دیدی مگه؟

اصلاً چه اثراتی؟

خوب بگو ما هم در جریان باشیم! :|
آقا من نظرمو گفتم، مجبور هم نیستم به شما چیزی رو ثابت کنم
بی منطق هم هستم!
ول میکنی؟؟؟ای بابا

من همین جا از شما عذر میخوام اصن!!

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

عاقا چرا بحث تبدیل به کل کل شده؟ دعوا که نداریم.
خب اگر یه نفر نظر شخصی(سلیقه ای) میگه که هیچی نظرش رو گفته و تمام.
اما اگر کسی می خواد با دیگران راجع به دیدگاه خودش و اونها بحث کنه سر و کارش با روش استدلال منطقیه. این نوع استدلال هم کاملا روش خاص داره و به هر جمله ای که پشتش یه "چون" بیاد نمی گن استدلال. در این باره توی انجمن فلسفه و منطق توضیحاتی هست و میتونین توی کتاب های مربوطه و سایت ها هم مطالب خوبی راجع به روش بحث و استدلال پیدا کنین.
لطفا این قضیه همینجا متوقف بشه.

razie95

کاربر فوق‌فعال

منطق اینه که الان هرچیم این کار درست باشه ،نظر من و شما هم هر چیز باشه،بازم این تفکر قالب بر جامعه است که دختر نباید ابراز احساسات کنه و نباید پیشنهاد بده و دختر باید ناز کنه و این حرفا..
حالا از بین هر صدتا پسری،چند تاشون اینقدر با شعورن که وقتی یه دختر رفت بر خلاف عادت و رسم همیشه،بهشون گفت من تورو دوستت دارم و قصدم ازدواجه،باهاش مودبانه و محترمانه رفتار کنند؟ حالا گور بابای حرف بقیه و تفکر جامعه
به هر حال اگه میخوای با طرف ازدواج بکنی بازخوردش خیلی مهمه
کم نبودن دخترایی که جسارتشو داشتن تا بخاطر احساسشون بجنگن و سنت ها رو بزارن زیر پا
اما فکر میکنین چند درصدشون به نتیجه خوبی رسیدن؟
واقعیت اینه که پسرا بی جنبن و این بی جنبگی هم تقصیر خحودشون نیست ،چون این رسم و سنت جامعست که پسر همیشه پا پیش بزاره،اگه یه دختر این سنت رو بشکنه،هیچ وقت فکر نمیکنند این دختر متفاوته با بقیه،بلکه فکر میکنند خودشون خیلی تیکن یا اینکه دختره خیلی اینکارست که واسش طبیعیه بره به پسرا پیشنهاد بده!
وگر نه در نفس کار هیچ اشکالی که وجود نداره هیچ،بلکه این حق دختره که مثه پسر و به اندازه اون آزاد باشه در انتخاب

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از razie95 :
منطق اینه که الان هرچیم این کار درست باشه ،نظر من و شما هم هر چیز باشه،بازم این تفکر قالب بر جامعه است که دختر نباید ابراز احساسات کنه و نباید پیشنهاد بده و دختر باید ناز کنه و این حرفا..
حالا از بین هر صدتا پسری،چند تاشون اینقدر با شعورن که وقتی یه دختر رفت بر خلاف عادت و رسم همیشه،بهشون گفت من تورو دوستت دارم و قصدم ازدواجه،باهاش مودبانه و محترمانه رفتار کنند؟ حالا گور بابای حرف بقیه و تفکر جامعه
به هر حال اگه میخوای با طرف ازدواج بکنی بازخوردش خیلی مهمه
کم نبودن دخترایی که جسارتشو داشتن تا بخاطر احساسشون بجنگن و سنت ها رو بزارن زیر پا
اما فکر میکنین چند درصدشون به نتیجه خوبی رسیدن؟
واقعیت اینه که پسرا بی جنبن و این بی جنبگی هم تقصیر خحودشون نیست ،چون این رسم و سنت جامعست که پسر همیشه پا پیش بزاره،اگه یه دختر این سنت رو بشکنه،هیچ وقت فکر نمیکنند این دختر متفاوته با بقیه،بلکه فکر میکنند خودشون خیلی تیکن یا اینکه دختره خیلی اینکارست که واسش طبیعیه بره به پسرا پیشنهاد بده!
وگر نه در نفس کار هیچ اشکالی که وجود نداره هیچ،بلکه این حق دختره که مثه پسر و به اندازه اون آزاد باشه در انتخاب
آخ گل گفتی! !
دقیقا...شما هر چه قدر بیاید توجیه منطقی و اینا بکنید. ...نتیجه ی عمل که عوض نمیشه...آخه آیا واقعا چنین چیزی به ریسکش میارزه؟ ؟ دختر میتونه صبر کنه و بزاره تا پسر مورد نظرش خودش بیاد ابراز علاقه کنه خیلی بهتر از اینه که یه عمر حسرت بخوره. ...البته این عادلانه نیست که دختر مجبور باشه احساسات خودشو مخفی کنه...ولی دیگه چه میشه کرد...

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از Hydrus :
آخ گل گفتی! !
دقیقا...شما هر چه قدر بیاید توجیه منطقی و اینا بکنید. ...نتیجه ی عمل که عوض نمیشه...آخه آیا واقعا چنین چیزی به ریسکش میارزه؟ ؟ دختر میتونه صبر کنه و بزاره تا پسر مورد نظرش خودش بیاد ابراز علاقه کنه خیلی بهتر از اینه که یه عمر حسرت بخوره. ...البته این عادلانه نیست که دختر مجبور باشه احساسات خودشو مخفی کنه...ولی دیگه چه میشه کرد...

مشکل از پسرا نیست از دختراست! چون این توقع رو از پسره دارن که پا پیش بذاره. همون قدر که یک دختر از ریجکت شدن ناراحت میشه یک پسر هم ناراحت میشه!

اگه دختری ابراز علاقه کنه بر عکس اون چیزی که شما فکر می کنید پسره حس نمی کنه که خیلی شاخه! به این فکر می کنه که ایا دختره رو دوست داره یا نه و دنبال یه راهی می گرده که اگه دختره رو دوست نداره چطوری بهش بگه که ناراحت نشه!

من نمی دونم شما ها این فکر هارو از کجاتون در اوردید به هر حال خیلی به واقعیت نزدیک نیست.

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از مازیمون :
مشکل از پسرا نیست از دختراست! چون این توقع رو از پسره دارن که پا پیش بذاره. همون قدر که یک دختر از ریجکت شدن ناراحت میشه یک پسر هم ناراحت میشه!

اگه دختری ابراز علاقه کنه بر عکس اون چیزی که شما فکر می کنید پسره حس نمی کنه که خیلی شاخه! به این فکر می کنه که ایا دختره رو دوست داره یا نه و دنبال یه راهی می گرده که اگه دختره رو دوست نداره چطوری بهش بگه که ناراحت نشه!

من نمی دونم شما ها این فکر هارو از کجاتون در اوردید به هر حال خیلی به واقعیت نزدیک نیست.
قطعا تعبیر من از واقعیت با تعبیر شما فرق داره

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

داره جالب می شه، با یکی برای اولین بار از وقتی که باهاش آشنا شدم موافقم!
این که دخترا خیلی راحت و بی ملاحظه به پسری که ازشون خواستگاری می کنه جواب منفی می دن و در عوض پسرا خیلی بیشتر به فکر احساسات و غرور طرف مقابل هستند رو به چشم خودم چند بار دیدم!
کلا شخصیت بیشتر دخترا خودخواه، مغرور و از خود راضی هست، به خاطر همینه اگه به دختری که ازت تقاضای ازدواج کرده جواب منفی بدی بهت می گن بی جنبه یا بی احساس در حالی که اگه خودشون به یه پسر با دید و لحن تحقیر هم جواب منفی بدن از نظرشون اشکالی نداره!

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

هر دو نفری حق دارن به هم علاقه مند بشن (به طور خاص) و حق دارن این احساس رو بهم ابراز کنن و به خواست خودشون (اگر بیشتر از سن قانونی سن داشتند) با هم زندگی مشترک داشته باشند

*حتی اگر هم جنس گرا باشند یا غیر همجنس گرا موضوع تفاوتی نمیکنه :)
گرچه جای بحثش یک تاپیک توی جامعه شناسی هست...

razie95

کاربر فوق‌فعال

به نقل از S2MA :
داره جالب می شه، با یکی برای اولین بار از وقتی که باهاش آشنا شدم موافقم!
این که دخترا خیلی راحت و بی ملاحظه به پسری که ازشون خواستگاری می کنه جواب منفی می دن و در عوض پسرا خیلی بیشتر به فکر احساسات و غرور طرف مقابل هستند رو به چشم خودم چند بار دیدم!
کلا شخصیت بیشتر دخترا خودخواه، مغرور و از خود راضی هست، به خاطر همینه اگه به دختری که ازت تقاضای ازدواج کرده جواب منفی بدی بهت می گن بی جنبه یا بی احساس در حالی که اگه خودشون به یه پسر با دید و لحن تحقیر هم جواب منفی بدن از نظرشون اشکالی نداره!

البته این 100% درست نیست اما اینم حرفیه!
نباید که وقتی پیشنهاد میده دختر انتظار داشته باشه دیگه حتما پذیرفته بشه!
تاحالا ازین زاویه بهش نگاه نکرده بودم
ولی البته اینم هست که گاهی پسرا دختر رو نمیخوانش،اما وقتی میبینن دختره دوسش داره،با خودشون میگن چرا که نه و سو استفاده میکنند از علاقه دختر!
البته خوب دخترا هم میتونن سو استفاده کنند!
جالب بود

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

این بحث ممکنه دلیل منطقی ای نداته باشه چون واقعا به رسم و رسوم خانواده ها بستگی داره و نظر افراد یعنی صرفا دلیل نمیشه فقط پسرا برن یا فقط دخترا
امروزه هم که دو طرف قبل خواستگاری و ... قبلا حسابی حرفاشونو زدن و ... و واقعا فرقی نمیکنه .
رسمی که امروزه مد شده اینه که بیشتر پسرا میرن اما جالبه که بدونید قبلا ( دوران قدیمـــــــــــــــــــــــــــــ ) کاملا بر عکس بود .

امروزه واقعا صرفا برا این میرن خواستگاری که رسمشون بر قراره باشه وگرنه اگه نرن هم هیــــــــــــــــــچ فرقی نمیکنه ! ^-^

بالا