• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دخترا برن خواستگاری

موافقید دخترا برن خواستگاری؟

• رای‌دهندگان
    483

m.n.k

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
یادش بخیر شیمی بودیم...
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شیمی محض
پاسخ : دخترا برن خواستگاری :D

فرض کنین دختره بیاد خاستگاری
بعد مامانم ازش بپرسه دخترم شغلت چیه

ماشین داری

چقدر خنده دار میشه..کاشکی بشه

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

همینکه دید شما فقط بعد جنسی رو در نظر می‌گیره کافیه که نشون داده بشه... چقدر دسته پایین می‌گیرید. نیازها رو.
ببینید، نیاز شامل همون محبت و ... که شما گفتی می‌شه
شامل تربیت فرزندان شخص می‌شه.
شامل همیاری و همکاری برای حل مشکلات می‌شه و غیره :|
شما بیشتر داری نگرش منفی رو به کار میبندی
در جمله ی مطهری زن شکارچی روح بود و مرد شکارچی جسم!!!
و این که شما بخش اول رو فقط دیدید! یعنی عملاً شما بودید که مسائل جنسی رو صرفاً در نظر گرفتید و نه من!!! :د
چه بسا ببا این جمله بهتره که دختر بره خواستگاری چون ب خاطر روح طرف میره نه جسمش!!!

خواهشا در مورد شهید مطهری اظهار فضل نکنید ... خیــــــــــــــلی مونده تا برسید به ایشون.
خیلی :)
این در مورد همه ما صادقه نه فقط شخص شما.
جمله ایشون خیلی از نظر معنی و مفهوم عمیقه و مونده تا کمیش رو حتی درک کنید...پس انقد راحت نگید که ایشون دارن اشتباه می‌کنن.

یک چیزی که خانوادم بهم یاد دادن قضاوت افکار بدون در نظر گرفتن مقام و ارزشی که توی جامعه دارن بوده و هست!!!

این متن رو بخونید :

مرتضی مطهری در مورد نمادهای باستانی ایران (نوروز و چهارشنبه سوری)اینگونه گفته‌است:

بخدا ننگ این مردم است که روز سیزده و این ایام را بعنوان جشن سیزده بدر بیرون میرن. ننگ باشه بر اینها که بعنوان پرورش افکار این‌ها را به مردم نمی‌گویند و شما احمقها هم این حرکات را هر سال انجام می‌دهید بلکه آنها شما بدبختهای احمق را تمجید می‌کنند تشویق می‌کنند اینها از اسلام نیست اینها ضد اسلام است... نیاکان ما در گذشته جشن می‌کردن؛ پس ما هم باید چنین کنیم چهار شنبه آخر سال می‌شود؛ بسیاری از خانواده‌ها که باید بگویم خانواده احمقها آتش روشن می‌کنند و هیزمی روشن می‌کنند و آدمهای سر و مر و گنده با آن هیکلهای نمی‌دانم چنین و چنین از روی آتش می‌پرن که‌ای آتش زردی من از تو سرخی تو از من این چقدر حماقت است خب چرا چنین می‌کنید می‌گویند پدران ما چنین می‌کردند ما نیز چنین می‌کنیم اگر پدران شما چنین می‌کردند و شما می‌بینید که آن کار احمقانه‌است و دلیل خریت پدران شما است رویش را بپوشید چرا این سند حماقت را سال به سال تجدید می‌کنید؛ این یک سند حماقت است که شما هی می‌کوشید که این سند حماقت را زنده نگهدارید و بگویید ماییم که چنین پدران خری داشته‌ایم... پس شما باید بگویید که الحمدالله در روز نحس قرار نگرفته‌ایم؛ اتفاقا باید بدانیم که الان تمام روزهای ما نحس هست روز اول فروردینماه هم نحس است بین روز اول و دوم و سوم و چهارم فروردین؛ دوازدهم و سیزدهم فروردین هم نحس است ما از این نحس باید خارج بشیم چه باید بکنیم؟؛ بریم بیرون سبزه‌ها را گره بزنیم از نحسی خارج می‌شیم؟ با سمنو پختن از نحسی خارج می‌شیم؟ با پهن کردن سفره هفت سین از نحسی خارج میشیم؟ بیچاره بد بخت چرا خانه‌ات را ول می‌کنی میری بیرون؛ از این کارهای زشت بیا بیرون از این عادت زشت بیرون بیا؛ از این حرکات زشت خودت خارج شو تا از نحوسات بیای بیرون از این حرکات زشت و کثیف و پلید که به آن گرفتار هستی خارج شو تا از نحوست بیای بیرون سیزده چه گناهی دارد؟ از سمنو چه کاری ساخته‌است؟ از سبزه و هفت سین چه کاری ساخته‌است؟
اینم فیلم سخنرانی

هر انسان بی طرفی میپذیره حفظ سنت های دیرینه به خصوص این که موجب شادی و سرور بشه چیز بسیار خوبیه!!!
آقای مطهری یک انسان متعصب هست و این رو از همه ی کتاب هاش + سخنرانی هاش میشه درک کرد!
البته این نظر منه!!!

این همه دادگاه و ... تو اکثرشون زن ها درخواست برای دارن نه مردها.
اول اوضاع جامعه رو ببینید و بعد انقد قطعی بگید که حرفم دلیل نداره و از روی بی خردیه خانم با خرد :)

اکثر؟ منبع؟

8375431

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی4
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق-الکترونیک

ببخشید خانوما
اگه شما میخواید بیاید خواستگاری پس لطف کنید قبلش کار هم داشته باشید که بابامون مخالف نباشه و ما رو بعد از زندگی به نون شبمون محتاج کنید، ما جهاز براتون میاریم، شما برای ما خونه بگیرید، ما هم شما که از سرکار میاید بهتون محبت میکنیم ، خونه داری براتون میکنیم ، فقط همین اول بگم که من مهریم سکه به اندازه سال تولد میلادیم هستا!!!.
بعلهه ، خداوکیلی آدم میخواد سرشو بکوبه به دیوارا!!!
من به شخصه از رسانه ملی تشکر میکنم در راستای اشاعه فرهنگی

حالا جدا از شوخی اینکه از زمان های گذشته مرسوم بوده که دختر خواستگاری نمیرفته دلیلش این بوده که دختر بخاطر حیا یی که داشته به خودش اجازه نمیداده که از پسری خواستگاری کنه(اینکه ممکنه الان این حیا یه خورده....بعله)
دلیل دیگه اش این بوده که دخترا ها چون ذاتا محبتشون بیشتر از پسراست (از این جهت که با عرعر خر و دم گربه و پارس سگ و ... احساساتی میشن!!!) نمیتونن درست در مقابل پسر تصمیم بگیرند و با چشم باز انتخاب کنن از این جهت هست که خانواده ها مخالف با خواستگاری دخترا از پسرا هستند.
حالا اینکه الان چقدر تغییر کرده با خودتون ولی نکته اینجاست که ذات هرکسی نمیتونه تغییر کنه

usboy

کاربر حرفه‌ای

به نقل از FORNAX :
ببخشید خانوما
اگه شما میخواید بیاید خواستگاری پس لطف کنید قبلش کار هم داشته باشید که بابامون مخالف نباشه و ما رو بعد از زندگی به نون شبمون محتاج کنید، ما جهاز براتون میاریم، شما برای ما خونه بگیرید، ما هم شما که از سرکار میاید بهتون محبت میکنیم ، خونه داری براتون میکنیم ، فقط همین اول بگم که من مهریم سکه به اندازه سال تولد میلادیم هستا!!!.
بعلهه ، خداوکیلی آدم میخواد سرشو بکوبه به دیوارا!!!
من به شخصه از رسانه ملی تشکر میکنم در راستای اشاعه فرهنگی

حالا جدا از شوخی اینکه از زمان های گذشته مرسوم بوده که دختر خواستگاری نمیرفته دلیلش این بوده که دختر بخاطر حیا یی که داشته به خودش اجازه نمیداده که از پسری خواستگاری کنه(اینکه ممکنه الان این حیا یه خورده....بعله)
دلیل دیگه اش این بوده که دخترا ها چون ذاتا محبتشون بیشتر از پسراست (از این جهت که با عرعر خر و دم گربه و پارس سگ و ... احساساتی میشن!!!) نمیتونن درست در مقابل پسر تصمیم بگیرند و با چشم باز انتخاب کنن از این جهت هست که خانواده ها مخالف با خواستگاری دخترا از پسرا هستند.
حالا اینکه الان چقدر تغییر کرده با خودتون ولی نکته اینجاست که ذات هرکسی نمیتونه تغییر کنه
البته دوسته عزيزم در نظر داشته باش كه فعلا پسرا ابروهاشون نازكتر از دخترا و موهاشونم هزار حالت بيشتر از دخترا داره
پس اصلا چيزه غير طبيعي اي نيست كه دخترا برن خواستگاري پسرا
من فكر نميكنم بحث اين تاپيك اين باشه كه دختر بره خونه پسر و پسر براي خانواده دختر چاي بريزه
اگر منظورش اينه كه خيلي تاپيك بي موضوعي هست
چون هيچوقت اينقدر ضايع نميشه اوضاع
من فكر ميكنم منظور اينه كه دختري به پسري ابراز علاقه كنه كه اصلا بنظر من كاره ضايعي نيست
چه اشكالي داره آدم علايقشو ابراز كنه؟؟؟
اينكه بعضيا ميگن با دوس دخترت ازدواج نكني مجبوري با دوست دختر يكي ديگه ازدواج كني و نميدونم از اين حرفا
ميخواستم بگم فاتحه اون عشق تو زندگي رو خوندم كه آدم بخواد فكر كنه همسره آيندش قبلا با كسي دوست بوده
اگر آدم واقعا عاشقه همسرشه بهتره از بودن در كنار او لذت ببره تا اينكه بشينه فكر كنه به اين چيزهاي عبث
بعضيا بحث شكارچي ميكنن
من برداشتم از اين قضيه اين بود كه مرد همسرشو شكار ميكنه تو آخرجونه همسرش از اون استفاده ميكنه بعدشم ميره سراغ يه شكار ديگه!!:))
اصن چه ربطي داره كه ابراز علاقه رو آدم با شكار كردن تشبيه كنه

• لایک
امتیازات: tezar

Hasti444

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 3
شهر
اصفهان

به نظر من اشکالی نداره :|
ولی خیلی زشت و مسخره ست که یه دختر بره خواستگاری
آگه حالا ازدواج هم سر گرفت وقتی مرد وزن دعواشون میشه زن اینقدر توسری خور میشه که نگوووووووووو :((
کار خیلی اشتباهیه اصلا آبروی خودش و خانوادش رو میبره

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

دخترا برن خواستگاری؟!!! :)) :)) :))

اینجوری نیس که دختر باید بشینه او خونه تا یکی از اون خوشش بیاد... چون با تو خونه نشستن که کسی نمیبینشون که بخواد خوشش بیاد :-"

حالا جدا از این بحثا... به نظر من دو طرف یه مدت با هم آشنا میشن، تصمیم میگیرن با هم ازدواج کنن، بعد طبق سنت و اینا.. پسره بره خواستگاری دختره
به نظرم منطقیش اینه

emperor of wind

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک
شهر
مشد

وقتی دخترا خرخونی میکنن و کار رو از ما میگیرند
بایدم بیان خواستگاری :D

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

بقیه جاها رو نمی دونم، ولی تو ایران این مساله هیچ وقت قابل قبول نبوده و نخواهد بود

و واقعا هم غیر منطقه این کار به نظرم

razie95

کاربر فوق‌فعال

این واقعا در حق دختر ظلمه که پسر بخواد انتخابش کنه و اون بین خاستگاراش یه نفر رو انتخاب کنه
یه دختر مگه چند تا حق انتخاب داره؟
فوقش 100
ولی یه پسر چی؟
بی نهایت
من نمیگم توی این شرایط امروزه جامعه خاستگاری دختر از پسر خوبه بد هم نیست،اصلا
اما اگه این هنجار برداشته بشه ،یه عدالت ایجاد میشه
دختر هم به اندازه پسر حق انتخاب داره
به نظر من که این سنت محدود شدن پیشنهاد ازدواج به پسر ،یکی از سنت های جاهلیت فرهنگ ماست

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

مستقیم وارد شدن رو درست نمیدونم ولی این که از یکی بخواد به طرف این منظور برسونه هیچ اشکالی نداره (داستان خواستگاری حضرت خدیجه هم که میدونید .)

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

قشنگ درگیریدا #-o

به نقل از Hydrus :
دخترا برن خواستگاری؟!!! :)) :)) :))

اینجوری نیس که دختر باید بشینه او خونه تا یکی از اون خوشش بیاد... چون با تو خونه نشستن که کسی نمیبینشون که بخواد خوشش بیاد :-"

حالا جدا از این بحثا... به نظر من دو طرف یه مدت با هم آشنا میشن، تصمیم میگیرن با هم ازدواج کنن

دومین باره باهات موافقم ؟‌ البته تا همینجاش که کپی کردم البته!

به نقل از Hydrus :
بقیه جاها رو نمی دونم، ولی تو ایران این مساله هیچ وقت قابل قبول نبوده و نخواهد بود

و واقعا هم غیر منطقه این کار به نظرم

جاهای دیگه معمولن بر عکسشو نداریم. البته معمولن همینوریش هم خیلی معمول نیست. کسی که باید کسی دیگه رو بخواد هر دو نفرن. این دو نفر باید با هم اول اشنا باشن تا همو بخوان. خواستم یه طرفه نیست یه چیز دو طرفس. خواستگاری ایرانی بیشتر حالت این داره که خانواده طرف مقابل رو می خوان تا بیشتر خوده افراد همدیگرو!

در کل به نظرم خواستگاری نیازی به مراسم خاصی نداره صرفن به علاقه و یه حلقه نیاز داره و خب به روی زیاد! (خیلی باید پرو باشه کسی که می خواد پروپز کنه چه پسر چه دختر ‌)

sajjadbest22

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظرم خيلي از دخترا هستن كه براشون خواستگار نمياد...خب اين بدبختا چه كنن؟

razie95

کاربر فوق‌فعال

آدم(چه دختر و چه پسر) باید بگرده و کسی رو پیدا کنه که بتونه تحملش کنه و در کنارش احساس خوشبختی بکنه
وقتی پیداش کرد خودشو بهش نشون بده
نه اینکه براش طور بندازه و شکارش کنه ،نه خیلی منطقی و معمولی شروع کنند به بیشتر شناختن هم
اینجوری آخرش اگه تنها موند ،حسرتی نمیمونه تو دلش
نمیگه کسی منو نخواست
افسرده نمیشه بخاطر این سنت غلط...

The Dark Lord

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
داروسازی
ﭘﺎﺳﺦ : ﺩﺧﺘﺮﺍ ﺑﺮﻥ ﺧﻮﺍﺳﺘﮕﺎﺭﯼ :D

اگه دونفرهمدیگه رودوست داشته باشن مهم نیست کی پاپیش بذاره!مهم اینه ک ب هم دیگه بفهمونن!

m.shadi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فَرزانگان 2.
شهر
مَشَد؛؛)
رشته دانشگاه
علوم آزمایشگاهی.

اینکه به یکی بفهمونی بش علاقه داری مثن ,با خواستگاری کردن فرق داره! [بالایی]

× نه من مخالفم.
زن ناز است ـو مرد نیاز.

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

من الان اینجوریم ~X(

اون میگه دختره باید خونه داری نشون بده مرد شغلشو

خب دو نفر که می خوان ازدواج کنن از قبلش همو میشناسن اصلن.

اینطوری نیست که پالام پولوم پیلیش بیا اینم زنت!

نازو نیاز رو هم نگه دارید واسه خودتون.

فکر نکنم الان کسی حاضر باشه ناز بکشه و این حرفا. دیگه دوران اینا گذشته. خواستگاری هم صرفن جهت اینه که این رسم قدیمی ادا بشه و جنبه ای بیشتر نداره.

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

این که یک دختری همینجور بشینه تو خونه که براش خواستگار بیاد خب اصن منطقی نیس

این ناز و نیازی که میگید رو من قبول ندارم... ناز چی چی بوده؟ مگه خاله بازیه، زندگی مشترکه مثلا!!

a-sade

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
beheshti
شهر
miandoab
مدال المپیاد
ﻫﺮﺑﺎﺭﺷﺮﮐﺖ ﮐﺮﺩﻡ ﻫﻤﻮﻥ ﺍﻭﻟﺶ موندم

خیلی خیلی جالب میشه و اونوقت منم میگم قصده ادامه تحصیل دارم یا اینکه ماشین میخام یا خیلی چیزای دیگه واقعا دنیا زیرو رو میشد هاااااااا

N!00sha

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
Bodapes
دانشگاه
Makdonald
رشته دانشگاه
پزشکی

به نظرم زیاد خب نیس ولی از نظرم هر موقع عاشق شدی یا از کسی خوشت اومد دلیلی نداره به اون پسره نگی و تو خودت نگه داری و بعدا افسوس بخوره بریز بیرون بگو بهش
من از خوشم میاد باهام دوست شو یا با هام ازدواج کن به این راحتی
موضوع اینه حداقل یه حرکتی زدی نشدم نشد تقصیر تو نبود خودش بی لیا قت بود :D

++MaRyAm++

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف آباد
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از shooooooooooooooo<3 :
به نظرم زیاد خب نیس ولی از نظرم هر موقع عاشق شدی یا از کسی خوشت اومد دلیلی نداره به اون پسره نگی و تو خودت نگه داری و بعدا افسوس بخوره بریز بیرون بگو بهش
من از خوشم میاد باهام دوست شو یا با هام ازدواج کن به این راحتی
موضوع اینه حداقل یه حرکتی زدی نشدم نشد تقصیر تو نبود خودش بی لیا قت بود :D
خوب اینکه نمیشه نشدم نشد
رسما خودتو غرورت پودر میشید
اول باید پسره رو بسنجی اگه نشونه ای از اینکه اونم از تو خوشش میاد پیدا کردی بهش بگی :D

بالا