• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی
پاسخ : هیس! دختران فریاد نمی‌زنند

به نقل از ریـحـانـه :
مگه قرار نبود از عیدفطر اکران شه؟ چرا زودتر اکران شد؟ :-?
به نظر من قسمت‌های حذف شده‌ی فیلم رو ببینید و درمورد جزئیات قضاوت کنید. البته من دقیقاً نمیدونم چه قسمت‌هایی از فیلم حذف شده. آخرفیلم نشون داده شد؟ یعنی معلوم شد که شیرین سرنوشتش چی شد؟
نه
داشتن میبردنش واسه اعدام که دیگه تموم شد
میتونه همون لحظه مامان عسل رفته باشه واسه شهادت
یا داداش نگهبانه حالش خوب شده باشه
یا ...
اما آخرشو دیگه خیلی کش دار کرده بودن

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

البته به نظر من منظورش اعدام بود دیگه !

اخرش یه دختر دیگه رو دوربین نشون میده که توی مدرسست و یکی ازش عکس میگیره.

@ ریحانه: احتمالآ قسمت حذف شده زیاد داشته چون بعضی قسمت های فیلم خیلی سطحی رد شده بود ، با اینکه اون قسمت ها شاید نقطه عطف بودند !
یا سخنرانی وکیل در دادگاه خیلی ضعیف بود و میتونست تاثیر گزار تر باشه...

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

من موقغ جشنواره فجر دیدمش زیاد قشنگ نیست.

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از fateme12 :
من موقغ جشنواره فجر دیدمش زیاد قشنگ نیست.

دلیلتون چیه خب؟

به نقل از lab0o :
خوب من امروز رفتم با دیدم فعلاً در مورد فیلم حرف نمی زنم چون برید ببینید بهتره و این که خوابم میاد :-" فقط دو توصیه:
1- خانوادگی نرید :D (کلاً واسه این نوع فیلم ها خانوادگی رفتن اشتباهه)
2- بچه کوچک نبرید.(چون موضوع اصلی فیلم هم حول این موضوع هست) والا خواهر دوستم بعد از فیلم اومد پرسید فیلم در مورد چی بود ما کلی پیچوندیمش چه برسه بخواد خودش ببینه.

مورد دوم رو قبول دارم ولی مورد اول رو اصلاً. منُ پدرم با هم رفتیم این فیلم رو دیدیم. اولاش زیاد برام عادی نبود، اما بعد حس کردم که خیلی هم خوب شد! به کار بردن لفظ «اشتباه» که واقعاً درست نیست. به هرحال این مشکل ـه که تو اجتماع هست و اگه خدای نکرده برای کسی پیش بیاد گریبان گیر کل خانواده ست.

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

یه نکته منفی فیلم این بود که که از اسم بازیگرای بزرگ سواستفاده کرده بود مثلا فرهاد آئیش سر جمع 3 دقیقه تو فیلم بود . یا حتی شهاب حسینی به قول زهرا 20 دقیقه نهایتا بازی کرد . کلا بازیگر توانا توش زیاد بود که یه جورایی سیاه لشگر بودن .

این که با خانواده نرید یا برید بستگی به جو خانواده تون داره . مثلا من خودم دوست دارم این جور فیلما رو با دوستام نگاه کنم نه با خانواده ...

در آخر اگه تو خیابون گدا می بینین افسرده میشین ( عاطفی هستین ) ، اگه دخترید و مجبورید مرتبا تنهایی بیرون برید و اگه از وضع جامعه می ترسید ، این فیلمو نگاه نکنین .

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از استرانسیم :
یه نکته منفی فیلم این بود که که از اسم بازیگرای بزرگ سواستفاده کرده بود مثلا فرهاد آئیش سر جمع 3 دقیقه تو فیلم بود . یا حتی شهاب حسینی به قول زهرا 20 دقیقه نهایتا بازی کرد . کلا بازیگر توانا توش زیاد بود که یه جورایی سیاه لشگر بودن .

این که با خانواده نرید یا برید بستگی به جو خانواده تون داره . مثلا من خودم دوست دارم این جور فیلما رو با دوستام نگاه کنم نه با خانواده ...

در آخر اگه تو خیابون گدا می بینین افسرده میشین ( عاطفی هستین ) ، اگه دخترید و مجبورید مرتبا تنهایی بیرون برید و اگه از وضع جامعه می ترسید ، این فیلمو نگاه نکنین .

سواستفاده؟! شاید از اسم بازیگران «استفاده» کرده باشه، اما «سو»استفاده نکرده. مثلاً به زور به بازیگرا نگفته بیاید تو فیلم من بازی کنید که. :-" بازیگرا با اطلاع از شرایط و مدت زمان حضورشون حاضر شدن که بازی کنن.
در مورد دومی هم موافقم. کلاً نباید حکم کلی داد در این موارد.
خط آخر هم اصلاً توصیه مناسبی نبود به نظرم. من به شدت حساس و عاطفی‌م، دخترم و مجبورم خیلی وقت‌ـا تنهایی برم بیرون، و شده که از وضع جامعه بترسم اما این فیلم نه تنها برام ضرری نداشت، بلکه کمک‌م هم کرد. اگه مخاطب حرف‌ت دخترای 11-12 ساله بودن، آره تا حدی درسته. اما تو سن‌ـای بیشتر اینطور نیست. دیدن فیلم باعث میشه این گروه از افراد با دیدبازتری به این قضایا نگاه کنن.

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

+خوب منظورم از سواستفاده مسلما از بازیگرا نبود . یه جورایی میشه گفت از مخاطب سواستفاده میشه . منظورمو رسوندم ؟

+الزاما همه مثبت نگر نیستن که با دیدن این فیلم دیدشون نسبت به زندگی و جامعه باز تر بشه . شاید ترسشون بیشتر بشه و تو زندگی کمی دچار مشکل بشن .

با عاطفی موافق نیستی؟یعنی به نظر تو خوبه که آدمای عاطفی فیلم گریه دار ببینن ؟ افسرده نمی شن؟؟

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

به نقل از ریـحـانـه :
دلیلتون چیه خب؟

مورد دوم رو قبول دارم ولی مورد اول رو اصلاً. منُ پدرم با هم رفتیم این فیلم رو دیدیم. اولاش زیاد برام عادی نبود، اما بعد حس کردم که خیلی هم خوب شد! به کار بردن لفظ «اشتباه» که واقعاً درست نیست. به هرحال این مشکل ـه که تو اجتماع هست و اگه خدای نکرده برای کسی پیش بیاد گریبان گیر کل خانواده ست.
[/q
موضوع فیلم یه طوری بود تمام مدت داداشم ازم سوال میکرد و من مجبور بودم بپیچونمش تازه خودمم زیاد چیزی نفهمیدم

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از ریـحـانـه :
دلیلتون چیه خب؟

خانم ریحانه البته کاملآ منطقی و قابل درک هست که شما با توجه به اینکه دخترید و با توجه به سنتون تنها نرید سینما ولی من شخصآ چندین سال هست که تنها میرم سینما. باور کنید تاثیر گزاری فیلم این جوری چندین برابر میشه. اون حس تنهایی باعث میشه خودتون رو توی فیلم گم کنید. جدی می گم. و ذهنتون هم کمتر درگیر محیط اطراف میشه. من حتی چندین فیلم رو یک بار تنها و یک بار با دوستان یا خانواده دیدم تاثیر گزاری فیلم قابل مقایسه نبوده. البته از فیلم منظورم فیلم های درام و این ژانر فیلم هاست.

البته شاید برای خانم ها حتی بهتر هم باشه که موقع دیدن فیلمی انقدر هنجار شکن با پدرشون باشند و احساس امنیت کنند.
ولی فکر نمیکنم اصلآ با دوستان به تماشای این سبک فیلم ها رفتن مناسب باشه

• لایک
امتیازات: Dizzy

یه دوست

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
مدال المپیاد
من والمپیاد...؟!؟!؟!؟
دانشگاه
هرجا راهم بدن!!
رشته دانشگاه
پزشکیم آرزوست...

بعد از دو تجربه ناکام قبلی در سینما رفتن(حوض نقاشی و چه خوب که یرگشتی) که فقط گول بازیگراشون رو خورده بودم تجربه خوبی بود! \:D/

ولی خدایی خیلی آدم رو در گیر میکرد و عصبی!! X_X ~X( میخواستم گلوی اون بچه آزار رو با اینکه میدونستم بازیگره بجووم!!! X-( X-( ~X( >:p

وقتی از سالون در اومدم ساعت حدود نه بود و نیم ساعتی از افطار گذشته بودد,اصلا فشارم افتاده بود ! دست و پام داشت میلرزید! معده درد گرفته بودم! دوستم هم بدتر من لرزش گرفته بود!!! و میگفت قلبم درد میکنه!!!!!!!(ببین ما چقدر خوب با فیلم ارتباط برقرار کردیم و چه آدمای احساسایی هستیم!!!! :-")

به دختر خانوما و کلیه ی آدمایی که یه شکست بزرگ خوردن (مثل من که یه کنکوری شکست خوردم! =(( :(() پیشنهاد میکنم این فیلم رو نبینن!! :-??

پایانش خیلی خوب بود+بازی های همه خوب بود بجز نامزد دختره!

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از استرانسیم :
+خوب منظورم از سواستفاده مسلما از بازیگرا نبود . یه جورایی میشه گفت از مخاطب سواستفاده میشه . منظورمو رسوندم ؟

+الزاما همه مثبت نگر نیستن که با دیدن این فیلم دیدشون نسبت به زندگی و جامعه باز تر بشه . شاید ترسشون بیشتر بشه و تو زندگی کمی دچار مشکل بشن .

با عاطفی موافق نیستی؟یعنی به نظر تو خوبه که آدمای عاطفی فیلم گریه دار ببینن ؟ افسرده نمی شن؟؟

بازم این سواستفاده نیست! یه وقتی هست فیلم بیشتر ازهرچیزی رو اسم و حضور بازیگرانش مانور میده، چون فیلم قوی نیست؛ مثلاً کارگردانی ضعیفی داره یا داستان خوبی نداره. در این موارد آره، میتونیم بگیم از اسم بازیگران سواستفاده شده برای جذب مخاطب. اما هیس به اندازه‌ی کافی نقطه‌ی قوت داره که نیاز به این کارا نباشه.
بله، هیچ‌وقت نمیتونیم نظرکلی بدیم و بگیم همه فلان. شاید هم همیشه و تو هرکاری هست! ممکنه یه‌سری ترسشون بیشتر شه، اما نباید به خاطر این یه‌سری و شایدهای کار حکم کلی بدیم که! نه؟
آدمای عاطفی مریض نیستن‌ـا. :-" احساساتشون رو زودتر و با دوز بیشتر بروز میدن. مثلاً اگه آدمی با روحیات سخت و یه آدم عاطفی تحت یک شرایط احساسی یکسان قرار بگیرن (با فرض اینکه اون شرایط واقعاً تاثیرگذار باشه)، شاید هر دو ناراحت یا به قول شما افسرده شن اما نوع بروز این حس توشون فرق کنه. حتی در مورد آدمای عاطفی میشه گفت احساساتشون توی ظاهرشون بیشتر از بقیه نمود پیدا میکنه. این هم بد نیست از نظر من! یه سری اتفاقای تلخ همیشه وجود دارن که باید باورشون کرد. با ندیدن و فرار کردن ازشون از بین نمیرن که.

به نقل از BrainDamage :
خانم ریحانه البته کاملآ منطقی و قابل درک هست که شما با توجه به اینکه دخترید و با توجه به سنتون تنها نرید سینما ولی من شخصآ چندین سال هست که تنها میرم سینما. باور کنید تاثیر گزاری فیلم این جوری چندین برابر میشه. اون حس تنهایی باعث میشه خودتون رو توی فیلم گم کنید. جدی می گم. و ذهنتون هم کمتر درگیر محیط اطراف میشه. من حتی چندین فیلم رو یک بار تنها و یک بار با دوستان یا خانواده دیدم تاثیر گزاری فیلم قابل مقایسه نبوده. البته از فیلم منظورم فیلم های درام و این ژانر فیلم هاست.

البته شاید برای خانم ها حتی بهتر هم باشه که موقع دیدن فیلمی انقدر هنجار شکن با پدرشون باشند و احساس امنیت کنند.
ولی فکر نمیکنم اصلآ با دوستان به تماشای این سبک فیلم ها رفتن مناسب باشه

حرف شما درسته؛ در مورد این که کودوم‌ش بهتره هرکی یه نظری داره. اما من داشتم میگفتم با خانواده رفتن هم «مشکلی نداره».

× در مورد سن، با کسایی که گفتن برای بچه‌ها کوچیک خوب نبود موافقم. اصلاً من نمیدونم چرا محدودیت سن نذاشتن! به نظرم باید بگن که به زیر 13،14 سال توصیه نمیشه.

gaucho

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
دانشگاه
پلی تکنیک. (امیر کبیر)
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر
اینستاگرام

مریلا زارعی : هیس ، ساکت ، آروم ، دخدرا فریاد نمیزنن.

خیلی شاخ بود.در کل میشد گفت یه فیلمه خیلی خوبیه. خوب به چند لحاظ . اولیش فیلم شخصیت داشت. این خیلی مهمه که شخصیت داشت. بعد اینکه داستان خوب بود. کارشده بود فیلنامه. و خوبی هاییی که همه دیدید اما ایراد ها...

امیر آقایی از لحاظ قانونی حق داره که اجازه نده ؟ یَنی پزشک قانونی واقن حق نداره که بچه رو ببره و بفهه ؟! فک کنم امیر آقایی انقد حق نداشته باشه که اجازه بده یه نفر بمیره به خاطر آبروش.

بعد اینکه اون پسره بود که نامزد طناز طباطبایی بود؟! بازیش چرا محور سینوسی بود؟! :-" یه جاهایی در حد آلن دلون یه جاهایی در حد مهران غفوریان رسمن. البته بیشتر بازیاش خوب بود ولی خب بازی ضایه هم داشت به هر حال.

چرا محدودیت نداشت؟! :| ما داداشته دوستم اومده بود هی گیر داده هی گیر داده مام هیچی نمیتونیم بهش بگیم. :|

ایراد؟ خوبی ؟ چی؟!
چرا انقد بازیگر معروف برداشته بود واقن؟! شاید خیلیا بگن که این یه خوبیه فیلمه ولی من اصن دوست نداشتم برا یه نقشی که جمعن دو تا سکانس هست تو فیلم سه تا دیالوگ برداشته بازیگر آورده

در کل : فیلم نمره ی قبولی که هیچی نمره ی خیلی خوبی میگیره. موضوعش نو و لازم بود. رگه هایه فمنیستیو میشد توش حس کرد. فیلمو حتمن ببینید چون کم میسازن این فیلمارو تو ایران کلن ( از لخاظ ساخت نه ها. چون از لحاظ ساخت جا کار داشت از لحاظ موضوع مثن)

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

با عرض معذرت من اصلا حوصله ندارم این همه پست رو بخونم، خصوصا که واقعا یه سری دوستان با زدن حرفای احمقانه و مسخره و کودکانه (آقای علیرضا.ح منظورمه) وقت آدم رو می گیرن! من نظر شخصیمو میگم:

فیلم به طور کلی به نظر من فیلم ضعیفی بود.نیمه ی اولش که به نظرم فاجعه بود،نیمه ی دومش بهتر بود باز یکم.یه جورایی به نظرم خانم درخشنده فانتزی فکر می کنند.البته من غیر ازین فیلم فقط "رویای خیس"شون رو دیدم و اونم به نظرم ضعیف بود

به نظرم موضوع این فیلم حروم شد.کارگردانی،
دیالوگ ها(مثلا اوج فیلم قرار بوده سکانس حرف زدن مریلا زارعی تو دادگاه باشه ولی دیالوگای این قسمت خیلی خیلی خیلی ضعیف نوشته شده.به نظرم قشنگ ترین دیالوگش وقتیه که پدر به پسرش میگه "بزرگترین موهبتی که خدا به آدم داده می دونی چیه؟ فراموشی")،
فیلم برداری (یه سری جاها خیلی الکی سرعت دوربین زیاد بود و واقعا آزاردهنده یا مثلا اون قسمت که متهم داشت تو دادگاه از خودش دفاع می کرد، دوربین دور سرش می چرخید!!!آخه این چه حرکتیه؟!اصولا در این شرایط دوربین نباید ذهن بیننده رو منحرف کنه که!آخه نیم رخ و پشت کله ی طرف به چه درد می خوره وقتی داره از خودش دفاع می کنه که نره سر دار؟!!! واقعا در مخیلم نمی گنجه فیلم برداری این فیلم!)
بازیگرها (مریلا زارعی اصلا انتخاب مناسبی برای این نقش نبود.اون پسره هم خیلی هندی بازی می کرد.یا مثلا زن امیر آقایی وقتی گوشی که فیلم دخترش توش بود رو پیدا کرد، ...ضعیف آقا، ضعیف)
داستانی که موضوع اصلی رو توش گنجونده بودن،
افتضاحی بیش نبود.موسیقی فیلمش جاهاییکه باید زیاد می بود صداش، کم بود!ینی درین حد درک درستی ندارن از موسیقی فیلم اینا!این فیلم خیلی جاهاش از واقعیت به دور بود.من اگه بخوام فیلمی با همچین موضوعی مثال بزنم فیلم a short story about killing ازکیشلوفسکی رو مثال می زنم.این کجا و آن کجا!

مثلا ببینید اگه قراره زندگی دختر قاتل بررسی شه و بدونیم که اون به خاطر تجاوزی که بهش شده در 8 سالگی این کارو انجام داده، باید همین طور زندگی فرد متجاوز هم بررسی شه.اون هم حتما یه پیشینه ای در زندگیش داشته که باعث شده دست به این کار بزنه.
این فیلم می تونست رو احمقانه بودن حکم "اعدام" مانور بده.می تونست رو طرز تفکر غلط مردم که بدون اطلاع قضاوت می کنند، مانور بده.ولی رو چی مانور داد؟!
یکی از آشنایان ت یه همایش حقوق شرکت کرده بود و تعریف می کرد خیلی از مواقع قاضی از حکم اعدام می گذره ولی به خاطر پافشاری مردم و رسانه مجبور میشن اعدام کنند.خب اینم خودش خیلی جا داره روش بررسی شه و فرهنگ سازی شه.

به نظرم برای آدمایی که تو زندگیشون فیلمای درست،حسابی ندیدن و نمی تونن تشخیص بدن و مقایسه کنن، فیلم خوبیه ولی برای فیلم بازا نباید جذابیتی داشته باشه اصولا! چون فوق العاده ضعیف بود.

Zr74

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

تو یه جمله می تونم بگم فیلم تاثیرگذاری بود.
و به نظر من مهم ترین چیزی که باعث این تاثیرگذاری شده بود، بازی خیلی خوب طناز طبابایی بود. قشنگ آدم می تونست با شخصیت شیرین ارتباط برقرار کنه. مخصوصا موقع حرف زدنش تو دادگاه یا صحنه آخر فیلم.
در کل از نظر ساخت، فیلم خوبی بود. حالا شاید بشه گفت جای کار هم زیاد داشت، ولی با توجه به اینکه موضوعش نسبتا جدید بود و همچین فیلم هایی که واقعیت ها رو نشون بده به ندرت تو ایران ساخته میشه، واقعا خوب و لازم بود.
چیزی که خیلی خوب تو فیلم بهش پرداخته شده بود، بی‌توجهی یا ناآگاهی مادر پدرها نسبت به این مسایل بود؛ و اینکه حتی حاضر نبودن با بچه ـشون در این مورد حرف بزنن و مشکلش رو حل کنند و به هر قیمتی شده فقط سعی در انکار موضوع داشتند.
و بدتر از اون اینکه حتی پزشک ها هم به جای حل کردن مشکل، با دادن شربت اشتهاآور میخواستن سر و ته قضیه رو هم بیارن!

بعد از نظر حقوقی هم فکر کنم نسبت به بعضی فیلم های دیگه مشاوره قوی‌تری گرفته بودن و حداقل در حدی که ما می‌دونیم، سوتی نداده بودن. :-" اینشم خوب بود.

ولی در کل دیدن فیلمش اعصاب قوی میخواد. :-" چون چیزهایی رو به آدم نشون میده که هر روز داره تو جامعه ـمون اتفاق میفته و هیچ کی حق نداره در موردش صحبت کنه. نمی دونم چرا بعضیا فکر می کنن با صداشو درنیاوردن و ندونستن مشکل حل میشه!
در واقع انگار این فقط دخترها نیستند که بهشون گفته میشه "هیس!" بلکه همه باید ساکت باشن یه جورایی...
یه چیزی هم بگم :D :
وقتی فیلم تموم شد، مامانم داشت اشکاشو پاک میکرد. بهش گفتم مامان حالا فیلم بود گریه نکن. :-"
گفت: آخه فیلم نیست، واقعیته.
دیدم راست میگه. : |

boz kuhi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
مدرسمون
شهر
گورستون

فقط دوستان!
کسایی که تو جشواره دیدن میشه بگن اخرش چی داشته؟حس میکنم حذف شده!

pegah.nodet

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
حسابداری - Finance

با تارا خیلی موافقم. باید رو موضوعات دیگه ای مانور میداد. خیلی هم مسخره بود که اون متجاوز رو ی آدمِ تماما منفی نشون میداد بدون اینکه هیچی از زندگیش نشون بده. خب مسلما همونطوری که پیشینه ی شیرین رو قتلی ک انجام داد اثر داشت ، این کاراییم که مراد میکرد حتما بخاطر ی مجموعه مشکلاتو کمبودا بود. شاید از این جهت بشه گفت تگاهی ک به زن ها داشتش تو این فیلم ، دلسوزانه تر بود تا مردا.
ی چیز دیگشم ک خوب درک نکردم اینه ک غیر ممکنه تو 8سالگی ب دخترشون تجاوز شه و اینا حتی بعد از 2بار بهم خوردن ازدواج، ب چیزی شک نکنن.مسلما آشفتگی اون دختربچه خیییلی بیشتر از 2بار از خواب پریدن و این چیزاس.پدور و مادرش هرچقدرم دور باشن از بچه ، احمق ک نیستن

روندِ اول فیلم هم خیلی کند بود از اونور آخراش واقعا اکشن بود اصلا اونجایی ک اینا رفتن دنبال برادر نگهبانه و همون موقع اون حالش بد شدو اینا میدویدن تو اسکله و این قسمتا ، واقعا ب نظرم مسخره بود تا تاثیرگذار.

رو هم رفته خوب بود.البته فیلمی نبود ک واقعا بخواد اثرگذار باشه.صرفا دراین حد بود که تو سینما چندقطره اشک بریزنو اومدن بیرون بگن اعصابمون خورد شدو ی سرییا هم ک جو گرفته بودشون ب بابک حمیدیان فحش میدادن!! ینی درهمین حد.
من مطمئنم 2ماه دیگه اکثریت حتی یادشون نیست موضوع چی بود.یا حتی اینکه یذره بیشتر اهمیت بدن ب اینکه چی دورشون میگذره.یا سعی کنن اصلاح کنن دیدشون رو نسبت ب این موضوعات و این آدم ها. چون دقیقا یادمه سر فیلم من مادرش هستم هم همینطور بود

zahra.gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
مشهد

خیلی فیلم خوبی بود!!! خیلی تاثیر گذار و واقعیت جامعه بود!!!
دیالوگ هاش عالی بود و واقعا آدم با تمام وجود حس میکرد موضو رو!
یه تیکه هاییشم بود مثل وفتی بازیگر مراد لباس شیرین رو بو میکرد یا اون صحنه هایی که شیرین بزرگ شده بود و با یاد آوری اون صحنه ها و دیدن دوباره ی مراد فریاد میزد و میلرزید واقعا منم میلرزیدم و از عمق وجود اون نفرت رو درک میکردم!! :( :-s :-s :-< :-<
و اینکه شاید مراد واقها بعد از یه مدت از زندگی شیرین بیرون رفته بود اما یادش و فکرش شیرین رو رها نمیکرد!!

به نظرم بیشتر لازمه آقایون ببینند این فیلم رو :-? ^-^

× من و دوستام ( که باهم رفته بودیم ) تمام طول فیلم رو گریه کردیم... توصیه میکنم اونایی که اینجوری مث من روحیه حساس دارند نرند فیلمو ببینند!!!! =(( =((

G.MM

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
University of Paris-Saclay
رشته دانشگاه
Integrative Biology and Animal Physiology
تلگرام
اینستاگرام

فیلم تاثیر گذاری بود
ولی کاش نشون میداد که چی چیزی باعث میشه که افرادی مثل مراد دست به همچین کارایی بزنن
حتما این اشخاص هم مشکلاتی داشتن
این فیلم میخواست یک جورایی از تجاوز جلوگیری کنه تو جامعه ولی اگه میتونست از به وجود اومد متجاوز هم جلوگیری کنه خیلی عالی بود

+امیدوارم خانواده ها با دیدن این فیلم دختراشونو محدود نکنن :-< والا مامان من این فیلمو دید محدود بودم محدود ترم کرد :-<

++بشخصه شنیده بودم به پسر بگم پسر که گریه نمیکنه ولی نشنیده بودم که بگم دختر که داد نمیزنه :-?
اسمش یک جوری بود :-?

ghese goo

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ناحیه1
شهر
کرمان
مدال المپیاد
واسه المپیاد فیزیک تلاش مستمر دارم!
دانشگاه
دانشگاه باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی مواد

عالی بود امروز برای بار دوم رفتم سینما دیدمش واقعا اوج ناتوانی یک دختر...یک دختر با آبرو...هم یه مرد عاشق و خوب مثل امیرعلی ودر مقابل مراد.

ftnt

کاربر حرفه‌ای
شهر
مشهد

فیلمِ خوبی بود. موضوعِ خوبی داشت. البته کارایِ پوران درخشنده تقریبا راجع به مشکلاتِ جوونا و کلا مشکلاتِ مردمِ؛ که خب به نظرم این فیلم دربرابرِ رویایِ خیس که من از ایشون دیدم صدبرابر بهتر بود. شاید اونجا هم سعی بر این بوده که یه مشکلِ اجتماعی نشون داده بشه؛ اما اون کار به شدت ضعیف بود، و شاید حتی بشه گفت با این فیلم قابلِ مقایسه نیست.

بازیِ طناز طباطبایی فوق العاده بود. مخصوصا اونجاهایی که نقشِ یه افسرده رو بازی میکرد. منظورم همونجاهاییِ که جیغُ داد نمیکردُ آروم بود. اونجاها حالتِ چهرشُ اون حالتایِ هیستریکی که داشت به نظرم خیلی تاثیرگذارتر از وقتایی بود که جیغُ داد میکرد. هرچند همون ها هم یه وقتایی واسه فیلم لازم بود. مثلا اونجایی که رفت تو دادگاهُ مرادُ دید، خب واقعا لازم بود یه واکنشِ خیلی شدید داشته باشه.
بعد اون پسرِ که نامزدش بود :-"، اون تو ستایش نقشِ یه معتادُ خیلی خوب بازی کرده بود. اصولا به نظرم نقشایِ ساکتُ آرومُ بیچاره و اینا بهش بیشتر میاد. :-" مثلا اونجایی که برا اولین بار تو دادگاه اومده بود اصلا نمیتونست ناراحت بودنِ خودشُ خوب نشون بده؛ نمیتونست درست حسابی با شیرین دعوا کنه؛ یه چیزی تو همین مایه ها. :-? به قولِ دوستان که گفتن یه جاهایی خیلی قوی عمل میکرد، و یه جاهایی واقعا ضعیف. دلیلشم واقعن مبهمه برام. :-?
شهاب حسینی با این که شاید نقشش اونقدرا مهم نبود؛ اما واقعا در طیِ فیلم میشد حس کرد که اگه فرضا کسی به جز اون نقشِ بازپرسُ داشت فیلم به این خوبی نمیشد.

داستانِ فیلم کلا خیلی خوبُ ملموس بود. واقعا یه همچین چیزهایی وجود داره. نه به این شدت، اما قطعا وجود داره. علی الخصوص تویِ قشرِ مرفهِ بی دردِ جامعه در حالِ حاضر حتمن همچین مسائلی وجود داره. شاید حتی به نوعی فیلم داشت پیام میداد که رابطه ی خونواده ها صمیمی تر بشه، و مثلا پدرُ مادرها فرصتِ بیشتری برایِ بچه هاشون بذارن. اون قسمتایِ فیلم هم که دخترِ میخواست با پدرُ مادرش حرف بزنه،و اونا براش حرف نداشتن. حتی معلمشم حرفشُ گوش نمیداد. اونجا به شدت ناراحت کننده بود.

مثلا ببینید اگه قراره زندگی دختر قاتل بررسی شه و بدونیم که اون به خاطر تجاوزی که بهش شده در 8 سالگی این کارو انجام داده، باید همین طور زندگی فرد متجاوز هم بررسی شه.اون هم حتما یه پیشینه ای در زندگیش داشته که باعث شده دست به این کار بزنه.

خیلی هم مسخره بود که اون متجاوز رو ی آدمِ تماما منفی نشون میداد بدون اینکه هیچی از زندگیش نشون بده. خب مسلما همونطوری که پیشینه ی شیرین رو قتلی ک انجام داد اثر داشت ، این کاراییم که مراد میکرد حتما بخاطر ی مجموعه مشکلاتو کمبودا بود. شاید از این جهت بشه گفت تگاهی ک به زن ها داشتش تو این فیلم ، دلسوزانه تر بود تا مردا.

موافق نیستم. اولا داستانِ فیلم درموردِ دخترا و کلا قشرِ زن بود. طبیعتا قرار نبود بیاد از مراد خوب بگه؛ و مثلا بیاد بگه که اونم دلایلی داشته برایِ این کارش. که اگر هم دلیلی میبوده به نظرم خیلی احمقانه است. میخواید بگید مثلا اون بیچاره بود؛ فرضا تو خونواده ی خوبی بزرگ نشده بود، یا هزارجورِ دلیلِ اینجوری؛ وبعد بیاید تبرئه‌ـش کنید که پس حالا حق داشته به فلانقد دختر، اونم تو این سن تجاوز کنه؟ اینجور رفتارهایِ حیوانی از همه نظر ناپسندِ، و هیچ جوره نمیشه گفت اون حق داشته. چه بسا کسایی هستن که فرض میگیریم تو شرایطِ اون بودن؛ مثلا بدبخت بودن، اما همه که اینجوری نمیشن. پس این به شخصیتُ ذاتِ اون فرد بستگی داره. میشه اینجوری هم توجیه کرد که این رفتارا و این تجاوزا صرفا برایِ مرادُ امثالِ مراد نیست که بدبختن. داستانهایی هم شنیدم که کسایی از رویِ بیماری، صرفا از رویِ بیماریُ حیوان صفت بودن، همچین کارایی میکردن. پس اصلا نمیشه گفت چرا درموردِ زندگیِ اون چیزی نگفته.

مریلا زارعی اصلا انتخاب مناسبی برای این نقش نبود.اون پسره هم خیلی هندی بازی می کرد.یا مثلا زن امیر آقایی وقتی گوشی که فیلم دخترش توش بود رو پیدا کرد، ...ضعیف آقا، ضعیف.

شاید شیرین بینا خوب نبود؛ شاید اون پسره یوقتایی واقعن بد بازی میکرد، اما مریلا زارعی، علی الخصوص اون قسمتایِ آخر، تو دادگاه، خیلی خوب بود به نظرم. یعنی میشه گفت یه جورایی از بهترین گزینه ها برایِ این نقش بود. فرض میکنیم اون نبود؛ کی میتونست این نقشُ به بهترین شکل بازی کنه؟ :-? نمیگم عالیُ فلان بود. اما یکی از بهترین گزینه ها برای این نقش بود.

فیلمبرداری هم یه جاهایی واقعن بد بود. اون اولِ فیلم مخصوصا. آدم سرگیجه میگرفت.

بعد این که پایانِ فیلم هم اصلا نیازی به علامت سوال نداشت. فرض میکنیم تو جداییِ نادر از سیمین فیلم با یه علامت سوال تموم شد. خب اونجا واقعا لازم بود. چون یه همچون دوراهی هایی برایِ یه دختر وجود داشت که پدرُ مادرش میخواستن از هم جدا بشنُ یکی بره اونورُ یکی بمونه. اتفاقا اونجا علامت سوال بهترین گزینه بود. اما برایِ این فیلم اصلا خوب نبود که تهش یهو تموم شدُ به حساب نتیجه گیریُ به عهده ی ما گذاشتن. این علامت سوالِ وقتی خوبه که دوراهیِ ایجادشده تو ذهنِ ما فرقِ چندانی نداشته باشه. یعنی مثلا مهم نباشه که کدوم اتفاق بیفته. تو جدایی نادر از سیمین خب خیلی فرق نداشت برامون که دختره بره خارج یا نره. به هرحال یه چیزِ طبیعی بود. اونم مجبور بود تو اون شرایط یکیُ انتخاب کنه. اما اینجا واقعا خورد تو ذوقم تهِ فیلم. خوب نبود، چون فرض میکنیم شیرین اعدام میشد؛ در این صورت دیدی که ایجاد میشد نسبت به اجتماعُ نظامُ حتی خنده داره، ولی شاید اون دادستان که از مقتول دفاع میکرد؛ دیدی کاملا متفاوت بود با چیزی که شیرین اعدام نمیشد. درکل قشنگ تر میشد اگه داستان یه جور دیگه تموم میشد؛ نه با علامت سوال.

پ.ن: ما کاملا اتفاقی برنامه مون برای سینما امروز جور شد؛ که اونم نگو سه‌شنبه ها سینما نیم بهاست. نصفِ مشد ریخته بودن سینما. :| :-"

بالا