• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند

maryammovahedzadeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
اینستاگرام
پاسخ : هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند

عالی بود
به جرئت میگم
خیلیییییییی عالی بود
فوق العاده ....
و تاثیر گذار ....
تا حالا هیچ فیلمی اینقد قشنگ ندیده بودم ...
فقط یه سری از دیالوگاش خیلی خز بود ...
ولی در کل معرکه بود ...

اونقدر که منو تا حدودی تغییر داد ... :-<

و اینکه حس شیرین رو خیلی خوب میتونستم حس کنم. :|
واقعا تو جامعه اگه همچین چیزایی باشه که هست ، تاسف آور که هیچی ، نفرت آوره

Luna H.

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبدکاووس
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
داروسازی

به‌نظر منم فیلم خیلی قشنگی بود.
اگه مامان بابام نبودن و خودم تنها بودم زار زار گریه می‌کردم :((
حالا می‌تونم مامان بابامُ بیشتر درک کنم.
ولی کاش آخرشُ به صراحت معلوم می‌کرد که چه جوری تموم میشه :-"

• لایک
امتیازات: Frost

ftnt

کاربر حرفه‌ای
شهر
مشهد

به نقل از Lovesky :
یعنی به شکل مسخره ای مادره اعتماد کرد به مراد،
که مصنوعی و غیر ممکن بود بنظزم :-?

البته شاید شما ندیدی، ولی فراوونند از این آدمها.

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

من همین شب یلدا فیلم رو نگاه کردم،از نظر من فیلم موضوع بسیار جالبی داشت و فیلمنامه اش خیلی قوی بود البته به جز بعضی از دیالوگها که بر خلاف اینکه بسیار زیبا بودند،زیاد از حد غیرواقعی بودند(به به،چه نقدی کردم :>)
ولی بازی بازیگرها به شدت مصنوعی بود و بازیگران مشهور و قوی فیلم،بیشتر نقشهای فرعی داشتند(شاید چون میخواستند طبیعتر باشه فضای فیلم) و بازیگرهایی که زیاد توی فیلم دیده میشدند و نقش پررنگتری داشتند اغلب تازه کار و ناشناخته بودند و بازیشون ضعیف و مصنوعی بود
اما در کل به این فیلم از10امتیاز،امتیاز7رو میدم :>

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

نمیگم بد بود.حتی نمیگم بازی هاش مصنوعی بود یا هرچی..
اما آخه دیگه بس نیست؟ :|چقدر از این فیلما؟لااقل کاش سوژش عوض بشه..کاش ب تجاوز ب شکلی واقعی تر نگاه بشه نه اینک نشون داده بشه توی فیلم مردی دیوصفت ک از قضا دیوصفت نیز زاده شده است میاید و دختری پاکدامن را آزار میدهد..
نمیگم این تو جامعه نیست.سوالم اینه ک این فیلم کاری جز تحت تاثیر قرار دادن کرد؟..این فیلم راهکار یا دید واقعی ای داشت ب قضیه؟نه..
باز مثلا من خودم"من مادر هستم"رو ترجیح میدم از لحاظ جامعه شناختی ب این فیلم.گرچه فیلم کاملا جهت داری بود..

علی ای حال بازی ها بد نبودن

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

یه سری از نظرات رو خوندم، یه سری هاش هم دیگه حوصله م نکشید.

من با علیرضا کاملا موافقم که می گه فیلم برای گیشه ساخته شده بود. الآن هم به تفصیل دلایلم رو می گم.

یکی از بچه ها درباره فیلمبرداری صحبت کرد. اگه قرار بود فیلم، فیلم اجتماعی باشه و مثلا خیلی هم گیشه ای نباشه، باید روی حرکات دوربین و کادر بندی ها خیلی بیشتر دقت می شد. توی یه همچین مسئله ای که شخصیت ما یه چیز خیلی درونی و روانی(ذهنی) داره، حرکت های دوربین و کادر بندی ها خیلی می تونه به القای حس و حال ِ صحنه کمک کنه. سینما مثل ادبیات نیست که ما بتونیم یه چیزایی رو توضیح بدیم، باید این توضیحات رو با تصویر به بیننده القا کنیم. از یه طرف، فیلمی که حرکات دوربین و کادر بندی های غیر متعارف داشته باشه، مخاطب عام سینما رو خیلی با خودش همراه نمی کنه. مثالش فیلم فوق العاده مرثیه ای برای یک رویا( رکوئیم فور دریم) ی درن آرنوفسکی ه. فیلم داره یه حال و هوای به شدت ذهنی رو برای مخاطب بازگو می کنه و این رو با کادر بندی ها و حرکات دوربین انجام می ده. یا اگه بخوام از ایرانی ها مثال بزنم، بغض ئه که همین پارسال اکران شد، البته که خیلی خوب و عالی نبود، ولی کادربندی و حرکت دوربین غیر متعارف داشت به جوهره فیلم می خورد. این از فیلمبرداری ای که برای یه فیلم گیشه ای انجام شده.

درباره بازی ها هم جز معدود صحنه هایی که طباطبایی خوب بازی کرده بود، چیز خاصی نداشت. اونم احتمالا به خاطر این بوده که درخشنده فوکوسش روی شخصیت اصلی ش بوده و یه کم ازش بازی گرفته. وگرنه بازی ها متوسط رو به پایین بود. درخشنده اصلا از بازیگرهاش خوب استفاده نکرده و ازشون بازی های خوبی نگرفته. فک کنم کارگردان اصلا با بازیگرها صحبت نکرده بود و سعی نکرده بود جوهره شخصیت ها رو دربیاره. صرفا بازیگرها رو فرستاده بود جلوی و دوربین و گفته بود اکشن!! کارگردان اصلا از تیم قوی بازیگری ش استفاده درست رو نکرده.

درباره فیلمنامه هم بگم که داستان خیلی ول بود. شخصیت های داستان سر در گم بودن و اصلا بک گراند قوی ای نداشتن. به طور مثال ارجاعتون میدم به فیلم بی خود و بی جهت کاهانی، توی این فیلم همه ی شخصیت ها به دقت پرداخته شده بودن، جوری که ما هر کدوم رو که می دیدیم، دقیقا می تونستیم یه نمونه ش رو توی افرادی که می شناسیم پیدا کنیم. ولی توی هیس، همه ی شخصیت ها( واقعا همه شون) بی سر و صاحاب بودن! فیلم استراکچر قوی ای نداشت. سر در گم بودن بهترین کلمه ای ه که میتونم ضعف فیلمنامه رو باهاش بیان کنم.

از خطاهای حقوقی ای که داشت هم دیگه می گذرم، صحبت درباره ش بسیار شده.

در کل فیلم ضعف ساختاری زیادی داشت که از کارگردانی که یه عالمه فیلم کارگردانی کرده، بسیار بعید بود. اگه این فیلم اول یه کارگردان بود، می تونست قابل قبول باشه ولی برای درخشنده اصلا قابل قبول نبود.

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

واقعا به نظرم این فیلم خیلی هارو آگاه کرد ... فیلمش واقعا دردناک بود و این چیزیه که همه جا هست و مختص ایران نیست . به نظرم زنگ خطر خوبی بود .
به شخصه بعد فیلم که رفتم بخوابم ، اینقدر گریه کردم که بالشم خیس شد :-s ینی واقعا گریه کردم حسابیا! که چرا باید یه دختر این مشکلات رو داشته باشه!
تنفر رو برای یه لحظه در تک تک سلول هام حس کردم !
ولی وجود امیرعلی توی فیلم حداقل وجود آدمای خوب هم نشون میداد و مطلق نبود فیلمش :)
در کل فیلمش عالی بود و آخرش با اعدام شیرین تاثیر گذاری فیلم بیشتر شد.
خلاصه خیلی هم طبیعی بازی شده بود انصافا !

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

فیلمش ناراحت کننده اما واقعیت بود،بازیگر ها هم انصافا خوب بازی کرده بودن دفعه آخری که دیدمش کلی گریه کردم

melika79

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین2
شهر
اصفهان

دوست دارم ببینیم ولی از یک طرف می ترسم که ببینم چون
بیشتر دوستام گفتن ما با دیدنش تا چند شب جوابمون نمی بدر
یا ما به سا یه ی خودمون هم با دیدنش تا چند روز شک می کردیم X_XX_X

shaqayeq.m

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
سیستان
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

خیلی خیلی قشنگ بود
واقعا خوشم اومد،مخصوصا قسمتی رو که مریلا زارعی تو دادگاه حرف زد.

گوگولی مگولی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanehgan
شهر
kermanshah

عالی بود x: x:
بازی طناز هم خیلی عالی بود

بالا