• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

hanie468

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرعسل
پاسخ : سوالات و مشکلات تحصیلی

سلام دوستان :)
ی مشکل خخخخخخخخخخخخخ بزرگ دارم بچه ها...ی جور وسواس دارم نسبت ب دفتر و جزوه
نوشتنم.. [-( [-(.باید خ تمیز و مرتب باشه..خط خوردگی نداشته باشه..هیچ گونه اثر غلط گیر داخلش نباشه..
وگر ن نمیتونم درست جزورو بخونم..
خ نگرانم برای چندسال دیگم ..وقتی رفتم دانشگاه .. :rolleyes:
استادای اونجا ک نمیمونن ک من تمیز بنویسم ..باید همش چرک نویس پاک نویس کنم اونوقت بیچاره میشم..همه وقتم برای جزوه نوشتن
میره...خ بخودم تلقین میکنم ک اینجوری نباشم ولی نمیشه.. >:p
حتی دوستامم برام تنبیه مثلا در نظر گرفتن ک اینطوری نباشم ولی اصلاااااااااااااااااا نمیشه.. [-(
خوش حال میشم کسی بتونه کمکم کنه /m\

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

به نقل از negarkh77 :
سلام راستش ما مي خوايم واسه سال ديگه خونمونو عوض كنيم بريم سمت قيطريه...نزديك فرز2
مي خواستم بدونم اگه انتقالي بخوام بگيرم
شرايطش چيه..
و راستي اگه ممكنه بهم بگين كه بهتره مدرسمو عوض كنم يا نه؟
مدرسه ي فعليم يني فرز 3 بهتره يا فرز 2 ممنون ميشه راهنماييم كنين...
خوب راهنمايي بدين
چيكار كنم خوب منم راهنمايي كنين لطفا [-o<

mohamad.nkh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
تهران

سلام به همه ی سمپادیای عزیز >:D<
دوستان میدونم که همتون (هممون ) توی تست زدن و در اصل زمان بندی مشکل داریم و چقدر خوب می شد که بتونیم با نکات خوب و جالب و مفید این مشکلو حل کنیم :-<
تازگیا دیدید که تلویزیون برنامه کنکور آسان است رو نشون میده ؟؟؟ :O
آقا ما دیدیم چیزای جالبی میگن توی برنامه و ما هم زنگ زدیم همه ی درس هارو برامون آوردن :P
خیلی خوبه نکاتش . مخصوصا مهندس مسعودی ( فیزیک و ریاضی ) <D=
حالا اگه کسی از دوستان اطلاعاتی خواست مربوط به این دی وی دی ها ( چجوریه و می ارزه و اینا ) به من پیام بده براش توضیح بدم یا بهم زنگ بزنه
یعنی واقعا بگم پشیمون نمیشید :P B-)

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

دنبال ِ کتاب ریاضی 3 تجربی می گردم ، کسی می تونه کمکم کنه ؟ ( یا کلا یه منبع خوب از سوالای خوب ِ ریاضی سوم ! )

mohamad.nkh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
تهران

به نقل از Fatemeh.H :
دنبال ِ کتاب ریاضی 3 تجربی می گردم ، کسی می تونه کمکم کنه ؟ ( یا کلا یه منبع خوب از سوالای خوب ِ ریاضی سوم ! )
کتاب خیلی سبز ریاضیات تجربی خوبه :) سوالاش هم خوبه

yasamin sharifi

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4d
شهر
تهران

باتوجه ب اینکه امتحان نهایی توسال ما خیلی مهم شده....ب نظرتون چ کتابایی رو بخونم تا معدل بالای بگیرم19.90؟ینی ی سری(ی سری بزرگ البته!) سوالای امتحان نهایی و جواباش باشه ک من بفهمم منظورشون چیه از این سوالاو چ جوابیو از ما میخوان :|!مخصوصا تو فیزیک و شیمی.....و تو دینی هم من اصن نمیفهمم بره ی سوال چقد باید بنویسم و منظورش دقیقا کجای کتابه :-?....ممنون میشم اگه تجربیاتتون رو بگین. کتابای کدوم انتشارات رو توصیه میکنین؟

nazanin.f

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از yasamin sharifi :
باتوجه ب اینکه امتحان نهایی توسال ما خیلی مهم شده....ب نظرتون چ کتابایی رو بخونم تا معدل بالای بگیرم19.90؟ینی ی سری(ی سری بزرگ البته!) سوالای امتحان نهایی و جواباش باشه ک من بفهمم منظورشون چیه از این سوالاو چ جوابیو از ما میخوان :|!مخصوصا تو فیزیک و شیمی.....و تو دینی هم من اصن نمیفهمم بره ی سوال چقد باید بنویسم و منظورش دقیقا کجای کتابه :-?....ممنون میشم اگه تجربیاتتون رو بگین. کتابای کدوم انتشارات رو توصیه میکنین؟
گل واژه رو خیلی تعریفشو شنیدم
بنی هاشمم خوبه
وقتی میخونی این جزوه هارو کنارش نوشته که این قسمت بارمش چند بوده مثلن تو حد و پیوستگی یادمه باید فلش میزدیم بالاش مینوشتیم طبق قضایای حدوپیوستگی که 0.25سوال فقط واسه این کلمه بود واسه فیزیک و ریاضی این موردهای کوچولورو تو یه کاغذ بنویس شب امتحان مرورش کنی
وقتی یه فصلو تموم کردی اول سوالای اون فصلو بزن بعد فصل دیگه
دینی هم به تیترها توجه کن میتونی بنویسی
تو نهایی اینکه خوش خط بنویسی هم مهمه خیلی تو نمرت تاثیر میذاره طرز اصلاح کردنش :-"
موفق باشی

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

من تازگیا تو یه درس بیخودی یعنی حرفه و فن نمره 17 گرفتم نگران نمره ی پایان ترم خودم هستم
به نظر شما معلم نمره ی این درسو کم میده یا اینکه هیچ توجهی نمیکنه

قاصدک

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بیهق

من برای امتحان نهایی خودم یه کتابی گرفتم که کُلا مجموعه سوالات امتحان نهایی سال های گذشته به همراه کلید تصحیحشونه . وقتی جوابای خودتُ با کلید مقایسه کنی متوجه می شی که کجاها کم تر نوشتی یا طرز نوشتنت خوب نبوده که همه ی اینا ممکنه نمره کم کنه . اگرم کتابشو گیر نیاوردی نمونه سوالا تو نِت ریخته ! اما گذشته از همه ی اینا ، اگه آدم همیشه سعی کنه تو امتحان همه چیزُ کامل کامل بنویسه هیچ وقت ضرر نمی کنه ( واسه زیاد نوشتن که نمره کم نمی کنن : ) ) مخصوصا تو نهایی . پس از الان تمرین کن کامل و با حوصله بنویسی و تا جایی که ممکنه چیزی رو جوری خلاصه نکنی که مصحح متوجه نشه سوالُ چه جوری حل کردی یا شک کنه که تقلب کردی : )

No Name:D

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
دانشگاه تهران

B-)

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

آزمونت رو تحلیل کن. ببین چقدر از سوالات رو بلد نبودی. چقدر سوتی دادی. چقدر بی دقتی کردی. اشکالاتت کجا بودن و ... فکر کنم بعدش خودت متوجه میشی چرا گند میزنی !

No Name:D

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
دانشگاه تهران

B-)

hanie468

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرعسل

.......
انتشارات بنی هاشمو بگیر...
سوالا های نهایی چند سال گذشترو با جواب و نحوه ی بارم بندی نوشته

m.lady

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان نيشابور
شهر
نيشابور

براي از بين بردن بي دقتي سر ازمون چيكار كنم؟؟

است و نيست ميخونم... سر مسايل رياضي هم تو جمع و تفريق معمولا اشتباه ميكنم

بعد از ازمون هم كلي اعصابم خرد ميشه كه از سر بي دقتي درصدم مياد پايين

A.Panah

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
طهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مکانیک

منم همینطوری بودم
سرجلسه اصلا حواسم به سوال نبود
یا زیاد به چیزا دیگه فکر میکردم یا زیاد میرفتم تو فاز سوال ها
برو تو فاز خود سوال دقیق محاسباتت رو انجام بده وقتی یه مجاسبه ای رو انجام میدی برنگرد عقب
ص.رت سوال رو کامل بخون
آخر سوالا معمولا یه چیز خاصی میخاد که با مورد معمولش فرق داره مثلا طور به متر معمولا میخان ولی اونجا به میلیمتر میخاد
موارد بی دقتی تو مثلا اینکه محاسبه اشتباه انجام دادی یا اینکه مثلا جواب عدد 2 بدست آوردی ولی گزینه 2 رو تیک زدی رو یجا بنویس
همیشه قبل آزمون یه نگاه به این نوشته ها بکن و یادت باشه سر جلسه این اشتباهاتت رو

البرت

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ایت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
مدال المپیاد
داشتم میخوندم دیدم هیچی نمیشم ولش کردم

من یه رفیقی داشتم با هم واسه المپ فیزیک میخوندیم تابستون اول به دوم بود

بعدش من به دلایلی از قبیل اصرار پدر و مادر و پول و ... رفتم تجربی و دیگه واسه المپیاد نخوندم ینی فک نمیکردم بتونم قبول شم

الان سال سومم. نتایج مرحله ی اول المپ چن وخت پیش اومد و من مرحله ی اول زیست رو قبول شدم . الان خیلی ناراحتم چون شاید

اگه رشته ی ریاضی میموندم امیدی به المپ داشتم. الان اون رفیقم خیلی شاخ شده و به احتمال خیلی زیاد مرحله ی دو قبول میشه

بهش حسودیم نمیشه ولی بهش قبطه میخورم . الان حس عیجی دارم . چکار میتونم بکنم؟؟؟ :((

Moshk

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1397

چندتا مشکل دارم نمیدونم وسط سوال کس دیگم یا نه (ببخشید اگه هستم)
1-حس درس خوندن ندارم چکار کنم؟
2-خلاصه نویسی به چه دردی میخوره؟ :-?
3-سر آزمونا سر ریاضی وقت زیادی ازم گرفته میشه و برای دروس دیگه وقت کم میارم؟ X_X

♥سارا♥

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دشتستان
شهر
برازجان

من الان دوم رياضى هستم....نميدونم رشته ى رياضى رو درست انتخاب کردم يا نه....چون دخترا خيلى شانس کمترى تو اين رشته دارن....به نظر شما دير نشده؟ميتونم تغيير رشته بدم؟
خدايى کلاسمون خيلى بده...هرچى معلم خوب هست گذاشتن واسه تجربيامون...حتى بهترين معلم رياضى هم واسه تجربيا گذاشتن....اصا چند وضعى

رهاـbehemoth

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

یه سوال در مورد نهایی :-?
خب المپیاد تموم شده و من می خوام برای نهایی آماده بشم. مدل درسای تخصصی چه طوریه تو نهایی؟ خیلی با اون چیزی که به طور معمول تو سمپاد امتحان می دیم فرق داره؟
برای درسای تخصصی(به خصوص فیزیک و شیمی) چه کتابی رو باید خوند که مدل نهایی باشه سوالاش؟
من کلا زمین رو معاف بودم نرفتم. حفظیه دیگه نه؟ سوالای نهایی اش چه طورن؟ کتابی براش سراغ دارین؟

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Behemoth :
یه سوال در مورد نهایی :-?
خب المپیاد تموم شده و من می خوام برای نهایی آماده بشم. مدل درسای تخصصی چه طوریه تو نهایی؟ خیلی با اون چیزی که به طور معمول تو سمپاد امتحان می دیم فرق داره؟
برای درسای تخصصی(به خصوص فیزیک و شیمی) چه کتابی رو باید خوند که مدل نهایی باشه سوالاش؟
من کلا زمین رو معاف بودم نرفتم. حفظیه دیگه نه؟ سوالای نهایی اش چه طورن؟ کتابی براش سراغ دارین؟

نهایی از خود کتاب و تمرین و مسائلشه ، بالاتر نیست اصولا ! خود تمرین های کتاب رو بخونی و سوالای امتحان نهایی سال های پیش رو حل کنی و مدل نوشتنش رو فول شی کاری نداره دیگه فکر کنم :D

بالا