• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
پاسخ : سوالات و مشکلات تحصیلی

به نقل از ایلیا :
چکار کنم عربیم بهتر شه؟بیشتر نمره توی ترجمه از دست میدم
+نمرم شدید پایینه.پارسال تو کارنامه 16 شدم
امثالم باز امتحان ماهانه پایین ترین نمرم بود عربی(13)

اصلا در حدی نیستم که برا عربی مشاوره بدم چون وضع خودمم خرابه ولی منم دقیقا این مشکل رو دارم ، ولی امتحان آخری که گرفت تو ترجمه کمتر مشکل داشتم :D
اول لغت ها رو کامل بخون
بعد متن درس رو خودت ترجمه کن و اشکال هات رو علامت بزن
بعد برو اشکال هات رو ببین ، دوباره ترجمه کن بعدش .
بعد از رو کتاب هایی هست که ترجمه داره و یه قسمت هاییش رو خالی میذاره ،از رو اونا ترجمه کن این دفعه و جا خالی هاش رو پر کن
بعدش هم سعی کن موقع ترجمه مترادف متضاد ها رو در بیاری :D

این پیشنهاد منه چون یه بار تو عمرم ترجمه اینجوری خوب جواب دادم :-"

hanie468

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرعسل

به نقل از ایلیا :
چکار کنم عربیم بهتر شه؟بیشتر نمره توی ترجمه از دست میدم
+نمرم شدید پایینه.پارسال تو کارنامه 16 شدم
امثالم باز امتحان ماهانه پایین ترین نمرم بود عربی(13)
بنظرمن:
1-باید لغتارو کامل حفظ کنید
2-قواعدعربیرو کم کم و پیوسته بخونید و تست زیاد بزنید تابراتون جابیوفته و بفهمید هرمطلب
چ جاهایی مهمه
3-باشعرو داستان قواعد یاحتی کلماتو حفظ کنید بعد همون داستان ها و شعرارو باخودتون مرور کنید تا
تو ذهنتون بمونه
4-اصلا ب نمره فکر نکنید عربی جزوو اون درس هایی هستش ک کم کم باید جابیوفته و ب تلاش نیاز داره :)

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

من یه سوال دیگه هم داشتم به نظرشما ها ادم بهتره به نمره و معدلش اهمیت بده یا اصلا کاری با نمره نداشته باشه همینجوری بخونه.

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از meysamasadi :
من یه سوال دیگه هم داشتم به نظرشما ها ادم بهتره به نمره و معدلش اهمیت بده یا اصلا کاری با نمره نداشته باشه همینجوری بخونه.

اگه میدون کاری به نمره ش نداشته باشه واقعا میخونه ، مسلما اهمیت نده و بخونه بهتره .
ولی اگر میخواد نمره اهمیت نده و باز هم درست نخونه باید ملاکش رو نمره بذاره تا پیشرفت و پس رفتش رو بفهمه ...

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

سلام .............می خواستم بدونم آیا می شود معدل کتبی نهایی رو اصلاح کرد یک جایی با این جمله برخورد کردم که (درخواست ترمیم معدل بدهید).... http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=78685&consultationid=1121410&key=

پیتر

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
صالحین اهواز
شهر
اهواز

به نظرم سنجش بهتره

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

آموزشه قرآنو چطوری توی مختون میکنید؟لطفا هرچه سریع تر جواب بدید فردا امتحانشو داریم (:|.من خیلی قاطی میکنم توش مثلا معنی ر

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

من یه سوال داشتم

اگه افت تحصیلی اتفاق بیفته راهی برای جبرانش هست من خیلی نگران خودم هستم دوست دارم بهترین نمره هارو تو کارنامه ی خودم ببینم ولی نمی تونم لطفا راهنمایی کنید. :(( :((

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از ایلیا :
آموزشه قرآنو چطوری توی مختون میکنید؟لطفا هرچه سریع تر جواب بدید فردا امتحانشو داریم (:|.من خیلی قاطی میکنم توش مثلا معنی ر

منظورت دینیه ؟ :-"
یه چی در مورد معنی ها به من جواب داد این بود که اومدم آیه ها رو یه خط یه خط خوندم ، اول با اطلاعات اولیه خودم ترجمه کردم و ترجمه درست رو دیدم و حتی از ترجمه اصلی کمک گرفتم ،بعد از ترجمه درست خوندم ، دفعه بعدش ترجمه درست رو نگاه نکردم و خودم ترجمه کردم ،
سری بعدش آیه رو کامل خوندم و از حفظ بدون اینکه کلا آیه برو ببینم معنیش رو گفتم ...
هر درسی هم که میخوندم آیه ش تموم میشد از اول یه بار اول آیه ها رو نگاه میکردم و معنی کاملش رو از حفظ میگفتم ...
خدایی اصلا عالی بود :D

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به سوال من هم جواب بدین دیگه

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از meysamasadi :
من یه سوال داشتم

اگه افت تحصیلی اتفاق بیفته راهی برای جبرانش هست من خیلی نگران خودم هستم دوست دارم بهترین نمره هارو تو کارنامه ی خودم ببینم ولی نمی تونم لطفا راهنمایی کنید. :(( :((

والا بدونیم که جواب میدیم :D
افت تحصیلی بهترین راهش برنامه ریزیه که واسه من به شخصه یکم سخته ، بستگی به هر فردی داره ، راهش اینه که بتونی زمان و مکان و نحوه درس خوندنی که مناسب خودته رو پیدا کنی و بخونی

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

هر چند امتحانو امروز دادم ولی دستت درد نکنه.نه منظورم دینی نیست.اگه یادت بیاد توی راهنمایی دوتا کتاب قرآن داریم یکی برا قرائته یکی هم برای معنی :-" اون معنیرو میگفتم.در حدی خراب کردم امروز امتحانو که وقتی برگمو تحویل دادم گفتم آقا زیاد تکونش نده میریزه :))

به نقل از meysamasadi :
من یه سوال داشتم

راه که هست.تو هم الان اول راهی تازه هفتمی خیلی نگران نباش.به نظر من اول باید ریشه یابی کنی علت افتتو.اون موقع بهتر میشه کمکت کرد.یه نکته ای هم از نظر من هست:اگه برای خودت هدف داشته باشی این ب‌ت انگیزه میده که بیشتر درس بخونی تا به اون هدف برسی.بعد یه چیز دیگه منظورت از عفت چقدره؟مثلا ما کسیو تو مدرسه داریم که برای 25 صدم گریه میکنه :-".اگه به خاطر 25 صدم نیم نمره ناراحتی باید حساسیتتو کاهش بدی

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از ایلیا :
هر چند امتحانو امروز دادم ولی دستت درد نکنه.نه منظورم دینی نیست.اگه یادت بیاد توی راهنمایی دوتا کتاب قرآن داریم یکی برا قرائته یکی هم برای معنی :-" اون معنیرو میگفتم.در حدی خراب کردم امروز امتحانو که وقتی برگمو تحویل دادم گفتم آقا زیاد تکونش نده میریزه :))
برای اون هم میتونی همین کارو کنی فکر کنم :D

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ایلیا :
راه که هست.تو هم الان اول راهی تازه هفتمی خیلی نگران نباش.به نظر من اول باید ریشه یابی کنی علت افتتو.اون موقع بهتر میشه کمکت کرد.یه نکته ای هم از نظر من هست:اگه برای خودت هدف داشته باشی این ب‌ت انگیزه میده که بیشتر درس بخونی تا به اون هدف برسی.بعد یه چیز دیگه منظورت از عفت چقدره؟مثلا ما کسیو تو مدرسه داریم که برای 25 صدم گریه میکنه :-".اگه به خاطر 25 صدم نیم نمره ناراحتی باید حساسیتتو کاهش بدی

خوب من هم برای 0.25 ناراحت میشم و هم برای نمره ی 15 یا 16 من درصورتی هیچیم نمیشه که بیست بگیرم اونم هرچه قدر امتحانو می خونم

تابیست بشم نمیشه.هدف من هم بیست بودن هستش

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از meysamasadi :
خوب من هم برای 0.25 ناراحت میشم و هم برای نمره ی 15 یا 16 من درصورتی هیچیم نمیشه که بیست بگیرم اونم هرچه قدر امتحانو می خونم

تابیست بشم نمیشه.هدف من هم بیست بودن هستش

هدفت نباید 20 باشه که باید یادگیری باشه ، 20 نگرفتن ممکنه دلیلی جدا از یادگیری داشته باشه ، باید هدف و تمرکزت رو بذاری رو یادگرفتن اون موضوع

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از F@|-|!mEh :
هدفت نباید 20 باشه که باید یادگیری باشه ، 20 نگرفتن ممکنه دلیلی جدا از یادگیری داشته باشه ، باید هدف و تمرکزت رو بذاری رو یادگرفتن اون موضوع

وقتی ما یه چیزی رو یاد می گیریم نمره هم حاصل اون هستش بنابراین از نظر من 20 گرفتن یعنی این که درسی رو یاد گرفتیم

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از meysamasadi :
وقتی ما یه چیزی رو یاد می گیریم نمره هم حاصل اون هستش بنابراین از نظر من 20 گرفتن یعنی این که درسی رو یاد گرفتیم

عوامل دیگه ای هم تو 20 موثره مثل بی دقتی که ربطی به یادگیری نداره

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

عوامل دیگه ای هم مثله تقلب میتونه به بیست شدن کمک کنه :-".البته من منظورم این نیست که تو تقلب کنی.میگم اگه خودتو با کسی مقایسه میکنی ممکنه اون با تقلب نمره آورده باشه
پ.ن:تا مشکلتو ریشه یابی نکنی نمیشه کمکی بت کرد.اول برو دلیله افتتو پیدا کن.البته از نظر من اینی که تو میگی افت نیست توقعه بیجائه

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از meysamasadi :

الان لازمه بگم مخالفم ؟ :-"
خیلی از عوامل هستن که باعث میشن تو سر امتحان تمرکز نداشته باشی ؛ استرس بگیری و از این جور مشکلات که همه ی اینا نورون های مغز رو درگیر میکنه و باعث میشه نتونی درست بنویسی ، درست تحلیل کنی و درنتیجه امتحانو خراب کنی ؛ در صورتی که اگه این امتحانو توی خونه ازت میگرفتن به احتمال خیلی زیادی نمره ی کامل رو می گرفتی.
نمره ی 20 گرفتن نشونه ی یاد گیری یه مطلب نیس ؛ خیلی ـا هستن میشینن خط ب خط کتابو حفظ میکنن ، 20 هم میگیرن ولی وقتی یه سوال خارج از اون نوشته های کتاب ولی مربوط بهش ازشون میپرسی بلد نیستن جواب بدن. ;;)
نمره برات مهم نباشه ؛ دنبال یادگیری باش.

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ˙·● ๖ۣZα┣-┫я Å ●·˙ :
الان لازمه بگم مخالفم ؟ :-"
خیلی از عوامل هستن که باعث میشن تو سر امتحان تمرکز نداشته باشی ؛ استرس بگیری و از این جور مشکلات که همه ی اینا نورون های مغز رو درگیر میکنه و باعث میشه نتونی درست بنویسی ، درست تحلیل کنی و درنتیجه امتحانو خراب کنی ؛ در صورتی که اگه این امتحانو توی خونه ازت میگرفتن به احتمال خیلی زیادی نمره ی کامل رو می گرفتی.
نمره ی 20 گرفتن نشونه ی یاد گیری یه مطلب نیس ؛ خیلی ـا هستن میشینن خط ب خط کتابو حفظ میکنن ، 20 هم میگیرن ولی وقتی یه سوال خارج از اون نوشته های کتاب ولی مربوط بهش ازشون میپرسی بلد نیستن جواب بدن. ;;)
نمره برات مهم نباشه ؛ دنبال یادگیری باش.

یعنی شما ها دارید می گید که به نمره اهمیت نده چه بیست بشی یا به غیر بیست

می تونه چیزخوبی باشه ولی من باید در شرایطی باشم که والدینم از من راضی باشن و این فقط با بیست امکان پذیره

بالا